SB 5 7 mmlWS Harde ballen rollen zeventien uur 1 Vandalen maken buurt onrustig Drugs in Hamershof bekend bij politie SERVA VOLVO 06-52169305 Met de Leusder Krant gratis naar de film Raadslid Leusden'90 neemt afscheid BDU Leusder Krant OPGAVEBON n )NAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Geen voorrang KINDERMARKT te iewoners Hamershof luiden noodklok voor overlast r: VALENTINE PEDALEN EN... s IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT I AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 lei. 033-630154 GLAS-, INBRAAK-, STORM EN BRANDSCHADE Leusder Krant UITGAVE BOU BV TELEFOON 03420-94911 NIEUWSTRAAT 15 POSTBUS 67 3770 AB BARNEVELD AMERSFOORT/LEUSDEN - Warner Bros, Grand Theater en De Leusder Krant zorgen komende dins dag samen voor een spektakel op filmgebied. Een geheimzinnig filmfeest voor liefhebbers van verras singen. In het Grand Theater zal dinsdag 14 juli een speciale bijeenkomst plaatsvinden op filmgebied. Maar liefst twintig mensen mogen gratis naar binnen. De gehele dag (van 10.30 - 16 uur) is men onder de pannen, het enige dat er over te vertellen valt, is dat de kijker onder andere twee flitsende films (voorpremiè res te zien krijgt. En dat allemaal gratis! Wat moet men doen? Om voor de gratis kaarten -twee per persoon- in aanmerking te kunnen komen moet uit deze krant dit kadertje worden geknipt en ingeleverd bij het redactiekantoor in Leusden. Onder het motto 'wie het eerst komt...' worden de gratis kaarten weg gegeven. De brief met de toegangsbewijzen geldt dan als en treebewijs voor de geheimzinnige filmdag in het Grand Theater. Veel plezier alvast! Het redactiekantoor van De Stad Amersfoort is te vinden in Leusden, aan de Asschatterweg 19 (bij win kelcentrum De Biezenkamp). De actie start donder dag 9 juli om 10 uur. De gratis kaarten worden -zolang de voorraad strekt- tot uiterlijk 12 uur uitgereikt. voorzitter was. Toch vonden zij dat hi] zich in die periode con structief had opgesteld. Van Riezen wordt opgevolgd door mevrouw Bontje-Pronk. Haar geloofsbrieven werden door de gemeenteraad in orde bevon den. LEUSDEN - Op de kruising van de Amhemseweg met de Trekerweg gaf een inwoner uit Amersfoort zondagmiddag geen voorrang aan een plaats genoot. Die reed over de Am hemseweg in de richting van Woudenberg. De auto's van beide Amersfoorters liepen flinke schade op. (advertenties) Konijntje in de Weterinq 'stuiverroman' LEUSDEN - De politie zegt op de hoogte te zijn van de drugshan- I del in winkelcentrum De Hamershof. „Wij hebben de zaak in onderzoek, maar kunnen pas in actie komen, als wij de dealers op heterdaad betrappen", zegt politiewoordvoerder De Boer over meldingen van bewoners van het winkelcentrum over de handel in drugs. De Boer verwacht overigens binnenkort resultaat te kunnen I boeken in de strijd tegen de drugshandel in Leusden. Het onder zoek maakt deel uit van een groter plan van aanpak, dat een einde moet maken aan de voortdurende overlast in het winkelcentrum. „Vanaf september vorig jaar zijn wij nu aan het inventariseren wat de problemen zijn, wanneer ze veroorzaakt worden en door wie. Op dit moment zijn wij aan de hand van die inventarisatie al begonnen met een gerichte aanpak". Het zit de politie daarbij nog niet altijd even mee. Afgelopen weekeinde verplaatste de overlast zich van De Hamershof naar de Princenhof. Daar werden banden lek gestoken en deuren met verf beklad. Die onvoorspelbaarheid in het gedrag van de Leus- dense vandalen maakt het de politie niet gemakkelijk op korte termijn klinkende resultaten te boeken. Toch blijft de politie vertrouwen in een succes op lange termijn. De Boer: „Het oude deel van het winkelcentrum zal binnenkort worden gerevitali seerd. Daarbij zal gekeken worden hoe het de jeugd onmogelijk gemaakt kan worden overlast te veroorzaken. Verder is het probleem ook onderwerp van gesprek in de werk- groep brancheverdeling, waar politie, bewoners, gemeente en winkeliers praten over het plan van aanpak. Op die manier moeten we er toch een keer uit kunnen komen". LEUSDEN - Zaterdag heeft een achttiental boulers van Jen de boulesclub De Hakhorst een gigantische prestatie geleverd Maar liefst zeventien uurvan 's morgens zeven tot 's avonds twaalf uur, hebben deze boulers de ballen onafgebroken laten rollen tijdens de jaarlijkse marathon er werden 66 wedstrijden gespeeld, dat betekent dat erzo'n tienduizend ballen zijn geworpen. Toppers waren Johanneke Bokhorst, Rudolph de Groot en Tiny de Boer. Met korte onderbreking voor ontbijt en lunch werden vijftien wedstrijden afgewerkt. Om kwart over elf 's avonds begonnen Bep en Bob Bloemendal, samen met Jo van Riezen, aan de finalepartij tegen Johanneke Bokhorst, Rudolph de Groot en Tmy de Boer. De strijd om de derde plaats werd gewonnen door Henk en Kees Bokhorst en Henk Hoefakker. Zij waren met 13-11 net te sterk voor Ton Jacobs, Jos Schregardus en Rob van der Werve. The Oldtimers (Runs Dam. Roelof de Groot en Sieds Hoitinga) werden vijfde door met liefst 26-11 te winnen van Barend Bennink, Rie Schregar dus en A rie van der Bremer, (foto Hans Roggen) EUSDEN - Altijd goed voor een vakantieplaat, de amateurtjes onder de marktlieden. De jeugd van Leusden. die op iel name zonnige dagen, de overtollige spulletjes tracht te slijten. De kindermarkt op De Biezenkamp dus, niet bij elke liddenstander even welkom getuige de plakkaten op etalages 'hier geen kindermarktDaaruit zou je mogen conclude- en. dat de kinderen heuse concurrentie opleveren. Het is begrijpelijk, dat de marktlieden in spé daar lak aan hebben. )e markt overlopen is een waar genoegen, de verkopers hebben echt alles in de aanbieding. Speelgoedautootjes, tripboeken, haarspeldjes en afgetrapte gymschoenen: voor de ware liefhebber hét summum. En dat alles voor prijzen, ie slechts in dubbeltjes en kwartjes zijn uit te drukken. Dinsdagochtend was het een druk bezette markt, ruim zestig ioderen zitten -lekker ongedwongen- op het binnenplein. Een enkeling tracht de klant te lokken met professionele tandwerkerspraat. de meesten wachten gewoon lijdzaam af. De kleedjes liggen volgepropt met koopwaar, de flessen aoja en pakjes koekjes binnen handbereik. Zo wordt eigenlijk wekelijks een klein feestje gebouwd in een wereld waar e volwassenen heersen. Even verderop voltrekt zich de grote weekmarkt, maar ook daar heeft deze groep jonge ooplieden verder geen boodschap aan. Het binnenplein van winkelcentrum De Biezenkamp is op de dinsdag een inderdomein. Hier is uw gulden echt wel tien kwartjes waard! (foto Hans Verhorst) LEUSDEN - Gemeenteraads lid Van Riezen van Leusden '90 heeft donderdag afscheid ge nomen van de raad Van Riezen heeft een baan geaccepteerd, die het voor hem onmogelijk maakt zijn werk als raadslid voort te zetten. Burgemeester Panis en PvdA-raadslid De Weerdt namen met toespraken o'[scheid van Van Riezen. Bei den vonden zijn raadsperiode aan de korte kant. Van Riezen volgde twee jaar geleden Ben Stoelinga op. die toen fractie- moet gebeuren, is voor haar in ieder geval duidelijk. ,.Wij hebben nu een brief ge schreven aan de gemeente, waar wij onze hoop op hebben gericht. Als uit die hoek niets gebeurt, vrees ik echter dat er bewoners zijn, die zelf iets willen doen. De irritatie onder de bewoners is hoog opgelo pen. We hebben nu nog mensen evan kunnen afhouden om ei gen rechter te spelen". Toch wil zij actie van de be woners niet uitsluiten „Wij denken eraan de jongeren een tijdlang voortdurend in de ga ten te houden. Misschien dat dat indruk op hen maakt. Als dat niets uithaalt, moeten wij kijken wat wij verder kunnen doen". De gemeente zegt het pro bleem zeer serieus te nemen Gemeentelijk woordvoerder Hans Hermans; ,,Er is een werkgroep, die is opgericht voor de uitbreiding van het winkelcentrum. Die is eigen lijk bedoeld voor de zogenaam de brancheverdeling, waarbij bepaald wordt welke winkels zich in het nieuwe deel van het centrum mogen vestigen". ,,Die werkgroep gaat zich echter nu ook bezighouden met het probleem van de overlast. In de werkgroep zitten verte genwoordigers van de winke liers en de huiseigenaren van De Hamershof Ook de ge meente en de politie hebben vertegenwoordigers. Er wordt nu gewerkt aan een plan van aanpak. Als dat klaar is, kun nen er concrete maatregelen genomen worden". Dat een samenscholingsver bod een van die maatregelen is lijkt hem overigens niet erg waarschijnlijk. „Zoiets zou wel heel erg ver gaan", denkt hij. De bewoners krijgen in ie der geval binnenkort een brief waarin een en ander uitgelegd zal worden .EUSDEN - Bewoners van de Hamershof hebben bij de ge- neente de noodklok geluid voor de toenemende overlast, die de eugd de afgelopen weken in het winkelcentrum veroorzaakte. In een brief aan de gemeente schrijven debewoners. dat de situatie nmiddels bijna onhoudbaar is geworden. Zij beklagen zich over iet aanbieden van soft en hard drugs in de Hamershof en maken ;ewag van intimiderend gedrag, die een niet meer te accepteren orm aanneemt. Er wordt daarom gevraagd met een samenscho- bgsverbod een einde te maken aan de problemen. let is niet de eerste keer, dat de iewoners overlast hebben van eugd die zich in het centrum iphoudt. Vorig jaar begon de «litie, mede naar aanleiding an een serie artikelen in deze rant over het probleem, een inderzoek naar het toenemend 'andalisme in Leusden. Dat eidde tot de aanhouding van sn groep van 35 jongeren. „Een aantal van hen moet nu »pzijn tellen passen", zegt een woordvoerster van de bewo- iers Zij en met haar de andere iewoners willen anoniem blij- ren, omdat zij bang zijn dat de ongeren hun zullen weten te finden. „We hebben nu al ge- ioeg met ze te stellen", zegt ze Veel heeft de aanhouding wan de jeugdige groep vanda- en dus niet geholpen. Sinds «n aantal weken is volgens de woordvoerster van de bewo- iers de ellende weer van voren if aan begonnen. „De afgelopen dagen is het hier rustig geweest," geeft zij toe. Maar dat heeft volgens haar ook te maken met de vakantie, die pas begonnen is. „De meeste jongens, die hier rondhangen zijn met ouder dan 13, 14 jaar. Die zijn nu met hun ouders mee op vakantie. Ik begrijp overigens met dat die ouders niet beter op hun kinde ren letten. Het gaat om kinde ren, die niet alleen overlast veroorzaken, maar in het win kelcentrum ook drugs gebrui ken" Dat er in De Hamershof openlijk gedeald wordt, heeft zij zelf kunnen constateren „Er staan hier regelmatig twee auto's, van waaruit de handel plaatsvindt. Ik heb zelf kunnen zien, dat jongens van 13, 14 jaar pakjes kregen van oudere jongens De ouders zouden daar toch wat aan moeten doen, als zij weten wat daar gebeurt". Die zijn volgens haar niet de enigen, die iets aan het pro bleem kunnen doen. ,De politie komt altijd wel, als wij ze bel len en we kunnen ook zien dat ze hun best doen. Maar die jon gens hebben overal uitkijk posten staan Als de politie komt, zijn ze zo weg". Daarom zou het volgens haar goed zijn, als een jongerenwer ker zich over het probleem zou buigen „Op die manier zouden de zware gevallen begeleid kunnen worden", denkt zij. Dat er op korte termijn iets WOENSDAG 8 JULI 1992 De Leusder Kranl is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende lol de BDU- Kranlenkombinalie Midden Nederland Kanioor Asschatterweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden. telefoon 033-941495 24e JAARGANG NO. 9 INHOUD Robby Valentine staat momenteel volop in de belangstelling Steeds meer fans dienen zich aan voor dit Leusdens muzie- kwonder. Een grote hit is inmiddels ach ter de rug, nu is het wachten op een twee de score. Robby is nog maar kort bezig, maar heeft desondanks al duidelijke me ningen over 'het wereldje'. Lees het uitge breide interview Zomertijd is 'Tour de Juniortijd'. Achter veld staat een week lang op zijn kop en geeft zich over aan de strijd tussen de jeugdige rennertjes. Met het evenement heeft Achterveld een traditie hoog te hou den. De deelnemers komen van heinde en verre. Dit jaar zelfs uit Tsjechoslowakije. De Leusder Krant staat weer met zijn neus vooraan en wenst natuurlijk alle deelnemers veel succes I Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje. het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubriek met informatie over alïerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen. Een eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er in uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over 2aken die u eigenlijk met kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wij met een overheerli|ke taart van uw plaatselijke bakker. Vul dus snel de onderstaande opgavebon in! JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtiqe taart Naam: Adres: I| Postcode: Plaats: |l Telefoon: Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,50 half jaar 26,50 jaar 52,00 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv, Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 21,3770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1992 | | pagina 1