Leusder Krant. lllet de tram schommelen tussen de beuken de schijnwerper Vacatures bij de WOL Tandtechnisch labaratorium L E U S D E N Pagina 3 Soos trekt met paarden de natuur in Schade aan auto's Vernielingen Gemeenteraad tevreden over regeling Zwarte Goorderweg Vervuiler' gaat vrijuit 'Batman returns with weapons' Lensdag 15 juli 1992 Zwarthoed op het kruispunt, waar volgens hem het verkeer zal toenemen en daarmee ook de geluidsoverlast, (foto: Hans Verhorst) „Op 6 meetpunten langs de [iddenweg hebben wij tellin- en verricht. Ook op het kruis lint hebben wij gekeken naar iet verkeer. Die gegevens heb- enwij verwerkt in een model. 1st tot het jaar 2005 heeft bere- ;end, hoe het verkeer zich op et bewuste punt zal ontwik- elen Daarbij zijn alle gege- :ns, zoals groei van de bevol ing en dergelijke meegeno- Uit de berekeningen bleek volgens hem dat aan de kant van Henegouwen de geluids belasting maximaal niet hoger dan 54 Dba zal zijn Deze ge- luidseenheid wordt gebruikt om uit te rekenen of er ergens geluidswerende voorzieningen nodig zijn. ,,Bij een niveau van 55 Dba of hoger zijn wij ver plicht daarvoor te zorgen. Tus sen 50 en 55 Dba kunnen wij volgens de wet Geluidshinder om ontheffing vragen", legt hij uit. Die ontheffing krijgt de ge meente volgens hem zeker. „Wij hebben dat natuurlijk eerst uitgezocht", zegt hij. De reconstructie is volgens hem nodig, omdat de capaciteit van het kruispunt en de verkeers- lichtindstallatie. na de opening van de aansluiting, onvoldoen de werd. ,,De oude installatie werkt gewoon zijn programma af. De nieuwe installatie, die op de plek komt. gaat uit van het ver keersaanbod,. Op die manier hoeven mensen niet meer te wachten bij een rood licht als er helemaal geen verkeer is". Zo wordt volgens hem irritatie voorkomen en rijden mensen niet zo gauw meer door rood licht. Maar dat betekende wel, dat het kruispunt zelf ook aan gepast moest worden Dat er groen en bomen bij het kruispunt weggehaald zijn, was volgens Van Dijk nodig, omdat er op die plek een bus halte moest komen en het fiets pad daarom verlegd moest worden. ,,De plannen dateren al vanaf 1987," zegt hij. ,,Het is trouwens een misverstand dat het groen ervoor zorgt dat de geluidsoverlast minder wordt. Het is wel zo dat zo'n groene barrière een psychologisch ef fect heeft." Er is nu met de Groenstich- ting, die de groenvoorzienin gen in de Eurowoningen be heert, afgesproken dat een deel van de beplanting in het najaar weer terugkomt. Mevrouw W. Bloemhof van de Groenstichting bevestigt deze afspraak. Zij begrijpt de onrust bij de bewoners van He negouwen, maar zegt dat de Groenstichting weinig kan doen. Ook aan het omhakken van enkele volwassen bomen was volgens haar weinig te doen ,,De bomen stonden op grond van de gemeente", zegt zij. Wel geeft zij toe, dat als de Groenstichting vorig najaar door de gemeente was gewaar schuwd, dat de bomen wegge haald zouden worden, er mis schien nog iets te redden was geweest ,,Dan hadden ze wel licht nog verplaatst kunnen worden. Dat heeft in deze tijd van het jaar geen enkele zin. De bomen slaan namelijk hele maal niet aan en gaan dood". iCHTERVELD - De bejaar- ensoos uit Achterveld trok er fgelopen woensdag met paard d wagen op uit richting de ossen. De bejaarden, die vrij- rel iedere weck op woensdag en kaartmiddag houden, ge- ponsord door een deel van chterveldse horeca, werden eze middag getrakteerd op sn wel heel bijzondere dag. toid de klok van 13 uur ston- en er twee paardentrams, ge- rokken door fraaie Friesche aarden, klaar om de Achter- eldse soosleden een gezellige middag te bezorgen. De beide rganisatoren, Jan Voorburg ran café Buitenlust en Jan van de Wetering, van cafetaria De Berken, hadden samen het idee opgevat niet te gaan kaarten, maar er eens met de soosleden op uit te trekken. Een collega horecaman, tevens stalhouder uit Voorthuizen, werd benaderd en zo werd een leuk idee in daden omgezet. Met een groep van ongeveer 60 leden werd er vanaf het Groot-Achteveldplein ver trokken in de richting van Ter- schuur. De organisatie had niets aan het toeval overgela ten en had ook enkele leden van de Achterveldse EHBO uitgenodigd de reis mee te ma ken en bij eventuele ongemak ken te helpen. Vlak voor Ter- schuur werd koers gezet rich ting Barneveld. In de bossen rond Barneveld werd de eerste tussenstop ge maakt en werden de aanwezi gen getrakteerd op een verfris sing. Het weer was stralend en droeg bij aan de de voor derge lijke uitstapjes broodnodige feestvreugde. Na een korte wandeling werd koers gezet richting Voorthui zen. Hier stond het glas en een uitgebreide koffietafel klaar. Tijdens het gezellig samenzijn na de maaltijd bleek in het midden van deze groep een war^ artiest te zitten Arie Ha- mersveld bleek te kunnen rij men en dichten en gaf iedereen die riep op rijm antwoord. De Achterveldse Willie Alfredo werd hij gekscherend ge noemd Later deze dag werd de tram wagen weer bemand en werd de terugreis een feit De orga nisatie, de EHBO en de stal houder werden menigmaal be dankt. Het mooie weer droeg ertoe bij dat deze dag voor de Achterveldse bejaardensoos uitliep op een onvergetelijke dag, waarbij nog dient te wor den vermeld dat de aanwezige EHBO geen enkele keer be hoefde op te treden. EUSDEN - Op de Wiericke- ijk reed een bewoner achter- it. omdat hij te ver was door- treden Een automobilist uit mersfoort zag dat te laat en eed tegen zijn voorganger op ichade aan beide auto's was et gevolg. Op de kruising van de Hamers- veldseweg met de Burgemees ter van de Postlaan stopte een mwoner uit Utrecht. Dat werd niet gezien door een Amers- foorter, die daar achter reed Op de Claeverenbladstraat stopte een bewoner om zijn op rit op te draaien. Dat werd niet gezien door een L^isdenaar, die wilde passeren EUSDEN - Op de Princen- wflaan vernielden vandalen tolden en spiegels van drie uto's In de nacht van vrijdag p zaterdag werden van een uto twee banden lekgestoken. lerderop werd nog een band lapotgestoken. Van één auto werd een buitenspiegel ver nield. Vandalen gooiden zaterdag nacht stenen door twee ruiten van verpleeghuis Lisiduna aan de Lisidunalaan. Dat gebeurde omstreeks 4 00 uur. Op de Eikenlaan en de Mei- doorhof werden in de nacht van vrijdag op zaterdag een tiental poortdeuren met verf beklad. LEUSDEN - De gemeenteraad is tevreden met de regeling, die burgemeester en wethouders getroffen hebben met eigenaar Van Nimwegen over de vesti ging van een metaalverwer kend bedrijf op het bedrijven terrein aan de Zwarte Goor derweg. Het bedrijf zit er in strijd met het bestemmings plan en zou eigenlijk moeten verdwijnen. Van Nimwegen is akkoord ge gaan met een aantal voorwaar den, die de vestiging toch mo gelijk maken. Zo zal hij finan cieel bijdragen in de aanleg van riolering op het bedrij venterrein Ook zal Van Nim wegen zorgen voor een goede afscherming van het complex van de rest van het gebied. Vol gens de gemeente ligt het ter rein namelijk in een kwetsbaar gebied. De regeling geldt ook wan neer het terrein verkocht zou worden Om dat te garanderen is er een zogenaamd kettingbe- ding overeengekomen. De raad denkt dat met de regeling een einde komt aan een situatie, die nu al jarenlang duurt. Ln feite is de gemeente namelijk nooit erg gelukkig geweest met de vestiging van bedrijven in het stuk buitengebied. Leus den kon er echter weinig aan doen. LEUSDEN - De Vereniging Welzijn Ouderen Leusden (WOL) heeft sinds enkele maanden een functionaris m dienst voor twintig uur per week. Het is mevrouw M Jon ker uit Baarn. Hiermee is voor het bestuur een nieuwe fase aangebroken. Diverse taken zullen in de toekomst tussen het bestuur en mevrouw Jon ker worden verdeeld. De taak van het bestuur zal hierdoor een beleidsvormend karakter krijgen. Door automatisering en het onderbrengen van een deel van de financiële administratie bij een extern kantoor is de taak van de penningmeester ook aanzienlijk verlicht. Door verplicht statutair aftre den zijn er vacatures ontstaan van onder andere penning meester. Het bestuur zoekt personen (55+ heeft de voor keur), die bereid zijn na te den ken over en zich in te zetten voor het realiseren van een ver antwoord ouderenbeleid. De voorzitter, mevrouw De Schepper, is bereid tot nadere in forma tie. tel.946351 LEUSDEN - Sinds enige tijd is er m Leusden een tandtechnisch labaratorium gevestigd onder leiding van Ralf Malischewski. Ml Dental Techniek is gespecialiseerd in goud- en porseleinwerk, prothesewerk,, regulatie-apparatuur en framewerk. Het labara torium is gevestigd aan de Hamersveldseweg 4 d LEUSDEN - Een 59-jarige Leusdenaar is woensdag vrij gesproken van bodemvervui ling. Twee weken geleden had de Utrechtse officier van justi tie 1500 gulden boete tegen hem geëist omdat hij een mesthoop op zijn erf had, zon der dat hij afdoende maatre gelen had genomen om bo demverontreiniging te voor komen. De economische poli tierechter achtte de ten laste gelegde wetsartikelen echter niet bewezen. Officier mr. J. Plooy baseerde zich op de wet Bodembescher ming, waarin het verbod op ongelijkmatige verspreiding van mest, het zogenaamde dumpen, is geregeld. Rechter mr N. Jörg wees er in zijn von nis op dat deze wet het uitrij den van mest betreft. Aange zien het delict geen betrek king had op bemesten maar op het opslaan, besloot Jörg tot vrijspraak. De officier heeft tijdens de vorige zitting al aangekondigd in beroep te zullen gaan in geval van vrij spraak. Grand Theater vertoont gratis gloednieuwe films IE US DEN/A MERS- EOORT- Spanning en sen satiedonderdagmorgen bij de redact'ie van de Leusder Krant. Immers, in de krant Wa-s melding gemaakt van *en geheimzinnigfilm spektakel in het Grand Theater te Amersfoort. En daar bhjken veel mensen wel oren naar te hebben Het loopt werkelijk storm °P de vrijkaarten, bemensen weten nog van "'ets, enkel dat ze gratis naar binnen mogen. De tekst van het bericht in de krant wordt nog eens dun- netjes tijdens de wachtt ijd naverteld. De meest wilde reacties vliegen in het rond. Met name de meest jongeren onder het publiek hopen op sex, drugs en rock&roll. Op initiatief van filmpro ducent Warner Bros mag Grand Theater met de meest voor de hand liggen de kranten in de omgeving (toch aardig als dat De Stad Amersfoort' en de 'LeusderKrant'blijken te zijn) een actie op touw zet ten. Alleen, alles moet on der het grootste geheim ge beuren. Op geen enkele manier mag er een titel uitlekken, juist omdat het een grote landelijke pre mière betreft. Met veelpoeha en omzich tig taalgebruik versch ijnt er een bericht in de krant. Direct woensdagmiddag ratelt de telefoom op de redactie al af en aan; of er niet al een voorschotje ge nomen kan worden. De redactie blijft onverbidde lijk: donderdagochtend vanaf 10 uur gaan de kaar ten eruit. Donderdagochtend, kwart voor negen. De eerste men sen verzamelen zich reeds voor de deur van het kan toor. Richting de klok van tien uur zwelt de menigte aan tot ongeveer zestig Een deel van de menigte bij het redactiekantoor: ,,Ik ben slecht ter been, mag ik niet alvast een vrijkaartje?"(foto Hans Verhorst) mensen. Het jengelen en slijmen neemt ook in om vang toe. Dooreen voortdurend in praten op de mensen wordt de stemming tot een eufo rie geleid. De komst van de theaterdirecteur Engelbert doet de spanning nog meer toenemen. De directeur weet vaardig met de me nigte om te gaan. Niet al leen belooft hij een span nende dag, maar ook voor een natje en een droogje zal worden verzorgd. Alles wordt verteld, behalve om welke films het draait. Dinsdag is de grote dag daar De mensen staan met de brief in de hand voor de deur van het Grand Thea ter, de zaal stroom t vol, de spanning stijgt opnieuw. De balkons zijn gereser veerd voor de bobo 's, de grote zaal voor de prijs winnaars. En dan komt het verlossende woord van de directie: twee gloednieuwe films staan er vandaag op het programma: Batman returns, gejoel, gefluit, ge schreeuw, applaus en Le thal weapons, ook zeer welkom gezien de reacties. De zaal is uitgelaten, de mensen weten defilms te waarderen. Directeur En gelbert is dan na afloop ook een tevreden mens: Ge zien de vele positieve reac ties en de enorme toeloop vorige week bij de redactie van de Leusder Krant/De Stad A mersfoort zal ik in de toekomst vaker acties gaan organiseren ws. Heeft u iets lan de redactie: 11-12 uur. is in alle n je het al fe deur en sft de ko- wel geko- ver uit de des van de eusdenaar it in Leus- de achter een houtje i r op korte ken uit de lannemen ensden en r onlangs lid Blom ovinciale iding om eatiemo- en koude liet gein- zij über- n Vroon, en heiJ. leven is. eusden. iep elke I Hotel 'ijk moge- tcuze vol- middenin Vandaar tgramma: inden van de gratis heeft het t blijft een i o rdringen ?/i worden te korten, weten nog heel slecht aartje'. En m rond de eeting' is de 'Er zit toch naai kom ik en joch van Zelfs de films het d laatste c fax. En 9 het wel s, plagiaat rtikel Me- erretje na c zaak is te maar even ent rum. Een merhandal- aan Amster- an drugsdea- delen. En dat 'iging van de elemaal edie ge- is! Mis- erd ge- overlast is t niet direct cht verdient en en ga de schuldigen optreden...*

Leusder Krant | 1992 | | pagina 3