.Leusder Krant. braderie met actiekramen n angstige ban van FIOD de schijnwerper Pompbediende let niet op: dagopbrengst gestolen L E U S D E N Achterveld ziet minder handelaren Autopapieren weg Klapband Trekkertrek bij De Klaveet Achteruit Rets gestolen Niet vermist Ingebroken 10% COMPLETE WONING INRICHTING 'anrtmmkcrsr 'Ik verzamel alles wat mooi is' H 1 Diefstal in termijnen loensdag 15 juli 1992 Pagina 3 CHTERVELD - De Achter- eldse braderie werd afgelo- :n woensdagavond zeer druk «zocht. Het feestcomité had Ie wind wat tegen voor wat het t Fiod-perikelen betreft. iaar verder was de organisatie n goede handen. Er waren eet- n drinktenten, terwijl de di- erse lokale goede doelen ook net stands aanwezig waren. )ok de Achterveldse midden- itand was met vele actiestands .ertegenwoordigd. De Fiod had aangekondogd tot contro les over te gaan. De koopjes van de verschillen de middenstanders waren bij de bezoekers van de braderie goed in trek. De KPJ met een kop van jut en een klimpaal deden goede zaken evenals de kompleet ingerichte bar van de Achterveldse carnavalsvereni ging De Puupenkoppen. De kinderen konden zich verma ken met het springkussen van de Rabobank en de ponyritten van de P.C. De Singels. De Ferraries van Italauto uit Achterveld trokken ook veel bekijks evenals de kinder- markt. Hier mochten de jeug dige Achtervelders hun oude spullen van de hand trachten te doen De braderie stond verder in het licht van het vrijwilli gerswerk en de goede doelen. Veel stands hebben dit gedaan om te proberen hun vereniging van gelden te voorzien en de mens ermee te helpen. De stands van de braderie wa ren ruim opgezet, zodat de be zoekers vri] baan hadden Vele duizenden maakten gebruik om zowel de wielerwedstrijd te bezoeken en dan gelijktijdig de braderie aan te doen. Als alle perikelen rond het FIOD ge beuren wat zijn geluwd komt volgend jaar in Achterveld een grootser opgezette braderie en gezien het grote aantal bezoe kers dat er rond liep is dat ze ker verdiend. Een aantal handelaren is door de onduidelijke situatie rond het mogelijke fiod-optreden thuis gebleven. De Fiod heeft vooraf bij de organisatie en de gemeente een lijst opgevraagd van de kraamhouders. Ieder een was verplicht zich op te geven via een speciaal formu lier. Een tiental handelaren heeft toen afgezien van de markt. Vrijdag 24 juli t/m donderdag 30 jali GRAND THEATER SNOUCKAERTLAAN 4 033-618900/614632 LETHAL WEAPON 3 Dag. 13.45-18.45-21.30 uur Zo. 13.30-16.15-18.45-21.30 FLODDER IN AMERIKA Dag: 13.45-18.45-21.45 uur Zo 13 30-16.15-18.45-21.45 uur. FINAL ANALYSIS 18.30-21.30 uur. BASIC INSTINCT Dag.: 13.45-18.30-21 30 uur. Zo. 13.30-16.00-18.45-21.30 uur. FLODDER IN AMERIKA Dag.: 18.30-21.30 uur. STRAIGHT TALK Dag 13.45-18 45-21.00 uur. Zo. 13.45-16.00-18 45-21.00 uur. THE HAND THAT ROCKS THE CRADLE Dag.: 13.45-19.00-21 45 uur. Zo. 13.45-16.15-19.00-21 45 uur. KINDERVOORSTELLING BEETHOVEN Dag.. 14.00 uur. Zo. 14.00- 16.15 uur PETER PAN Dag.: 14.00 uur. Zo 14 00- 16 00 uur. LEUSDEN - Op het parkeer terrein van Hotel Den Treek werden dinsdagavond tussen 18.00 en 18.30 uur uit twee au to's tassen met papieren ge stolen. Op dat moment was de Vara bezg met de voorberei dingen voor de uitzending van 'Wegens vakantie geopend' De autopapieren waren het eigen dom van twee leden van de te levisieploeg. Een getuige heeft op het vermoedelijke tijdstip van de diefstal twee jongens van omstreeks 18 jaar op de fiets zien wegrijden. LEUSDEN - Op de Groene Zoom verloor een Leusdense automobilist de macht over het stuur, toen hij een klapband kreeg. Hij kwam daardoor in de berm terecht en reed tegen een verkeersbord aan. Zijn auto liep flinke schade op ACHTERVELD - Op zater dag 1 augustus organiseert Po wer Valley op de kleibaan van 'De Klaveet' nabij Achterveld de truck en tractor puiling me- detellend voor het Nederlands Kampioenschap Jaarlijks trekken op de eerste zaterdag van augustus duizen den kijkers, en niet alléén uit Achterveld, Leusden, Scher- penzeel en Woudenberg, naar de kleibaan De Klaveet waar dan omstreeks 11.00 uur wordt aangevangen met de tractor pulling in de vrije klas van 3.4 en 4 4 en 5.4 ton Is deze trekkertrek voorbij dan komt er nog zwaarder materiaal op de kleibaan in de super stan- dardklas 3.4 en 4.4 tonnage. Na het volwassen gebeuren to nen de iets meer lieflijke mini pullers hun sterke krachten. Het allergrootste gebeuren is wel de krachtsvertoning van de tweewielers, enorme opge voerde. glimmende, super- lange grote personenatuo's al dan wel of niet voorzien van vliegtuigmotoren, dan giert de kracht over de baan en de spanning en sensatie voor de duizenden kijkers. Vorig jaar op de eerste zaterdag in augus tus waren er vier van deze monsterauto's, voor zaterdag 1 augustus zijn er zelfs zeven gecontracteerd. De Miss Liberty met een duizend pk Memy racemotorde sensa tie-auto van Michel Kooij uit Ermelo. LEUSDEN - Een moment van onachtzaamheid kwam een pompbediende van een bezine- station r aan de Doornseweg dinsdag duur te staan. De man ging naar buiten om een klant te helpen en van die gelegen heid maakte een onbekende snorfietser gebruik om uit het kantoor een portemonnee met de dagopbrengst weg te nemen De schade bedraagt ongeveer 1.500,-. De dief had even daarvoor met een vriendin olie voor zijn snorfiets gekocht en maakte aanstalten om te vertrekken. Toen de pompbediende het kantoor daarop verliet, ging de man weer terug en nam de portemonnee mee Het tweetal verdween in de richting van Amersfoort. Een snelle zoekactie yan de politie lever de niets op. Wielen gestolen Op het terrein van Pon aan de Zuiderinslag hebben onbe kenden in de nacht van maan dag op dinsdag vier wielen van een daar geparkeerde auto ge stolen. De dieven knipten een gat in de omheining om op het terrein te komen. Met behulp van een krik werd de auto van de wielen ontdaan. Van de da ders ontbreekt elk spoor. LEUSDEN - Op de Leusbroe- kerweg reed een 71-jarige Hil versummer achteruit tegen de auto van een inwoner uit Amersfoort. Hij raakte met zijn rechter achterspatbord de voorkant van de auto van de Amersfoorter. LEUSDEN - Bij de Hema werd woensdagmiddag de fiets ge stolen van een inwoonster uit Leusden. Het rijwiel werd tus sen 15.45 en 16.45 uur meege nomen. LEUSDEN - De eigenaar van een kledingzaak in De Ha mershof kreeg van de gemeen tepolitie uit Utrecht te horen, dat er uit zijn zaak twee heren kostuums gestolen waren De dief was in Utrecht aangehou den. De pakken werden nog niet vermist. LEUSDEN - Uit een woning aan de Ereprijshof werden tus sen maandagavond en dins dagavond een stereotoren, een videorecorder en een televisie gestolen De bewoners waren op vakantie. De diefstal werd ontdekt door degene, die op de planten verzorgde Het is on duidelijk hoe de dieven zijn binnengekomen. (advertentie) KORTING op de N WONEN Hass«nwcfl 72. SlOulenburg Te* 033-940644 WoenMagmxWao oeskrteo Vrtyflag koopavond VOLOP PARKEERRUIMTE Gerrit van Berkum, verzamelaar van spelkaarten LEUSDEN-„Een Rus sisch spel uit 1850 A Is ik dat alleen maar even zou mogen zien, zou ik al ge lukkig zijn zegt Gerrit van Berkum na enig na denken op de vraag wat hij nog mist in zijn verza meling. Waar je als spel kaartenverzamelaar al mee blij gemaakt kan worden. Van Berkum is in 1983 met zijn hobby begonnen. Vanaf dat tijdstip heeft hijzich de kenmerken van de ware verzamelaar eigengemaakt Oog voor het mooie en het bijzon dere en drang naar het complete. Van het Russi sche spel uit de vorige eeuw heeft hij wel afbeel dingen gezien en natuur lijk heeft hij er over ge hoord en gelezen. Maar zoals een kunstliefhebber ooit eens zei dat hi) eerst Florence wilde zien en dan pas wilde sterven, is van Berkum 's leven als verzamelaar pas compleet als hi) het spel van zijn dromen in het echt mag zien. Toch heeft hij zelf niets te klagen. Zijn eigen ver zameling mag er zijn. In dikke boeken bewaart hi) de spellen, die hij overal vandaan haalt. Vorig jaar nog ging h i) op het eiland Mauritius op zoek. naar een spel, waarvoor hij de tip kreeg van de vrouw van een bevriende verza melaar. Trots laat hij de buit zien. Voor een prikje kocht hi) een partij in van de exotisch vormge geven kaarten. Hij kon zelfs enkele spellen ca deau doen aan relaties. „Ik kijk vooral naar datgene wat ik mooi vind", geeft hi) als cri- trium voor zijn verzamel activiteiten. Zi)n eerste spel dateert uit 1950en heeft h ij zelf omstreeks die tijd gekocht. Dat spel is volgens hem inmiddels 'gruwelijk bespeeld', ver- zameljargon voor veelge bruikte spellen. Het iverdgemaakt door de Speelkaartenfabriek 'Nederland', de laatste fa briek in Nederland die in 1970 ophield te bestaan. Ik probeer van dezefa briek zoveel mogelijk spellen compleet te krij- gen geeft hij als tweede, overigens voor hem min der belangrijk, criterium voor zijn verzamelwoede. Zijn eerste spel had trouwens niet direct zijn belangstelling als verza melaar Het werd door hem jaren gebruikt, zon der dat h i) besefte dat h ij er ook met andere ogen naar kon kijken. Dat be sef drong, nu bijna negen jaar geleden, tot hem door. In die periode sloot hij zich aan bij een groep medeverzamelaars, die gezamelijk een krant op richtte. De krant vierde vorigjaar zijn eerste lus trum en Van Berkum ont wierp ter gelegenheid daarvan zelf een spel kaarten, die ook inpro- d'uk tie werd genomen. „Datdrukken wordt nog bij gelegenheid door enkele drukkerijen in Ne derland gedaan, "weet hij. „Dat is belsistgeen een voudige zaak. Het belang rijkste probleem daarbi) is dat de voor- en achter kant precies tegenover el kaar moeten zitten. Cen- tratie heet dat. Ook mo gen de kaarten niet door zichtig zijn". Zoals een echte verza melaar betaamt is Van Berkum bang, dat hij bij het vertellen van zijn ver haal niet compleet is Hij wil nog kwi)t, dat hi) gruwt van de gewone standaard speelkaarten Gewone 'plastic'kaarten, waar niets mooi aan te zien is", vindt hij Het kaartspel zeifis ook niet echt aan hem besteed. Bridgen en klaverjassen zijn de spellen, die hi) be heerst Het eerste spel vindt h ij het leukst, maar daarin ishi)het minst be dreven Klaver)assen is volgens hem een dom spel, waar hij in ieder ge val weinig plezier aan beleeft. Gerrit Van Berkum tus sen de boeken, waarin hij zijn kaarten verzamelt. „Ik gruw van de gewone 'plastic'kaarten, (foto: Hans Roggen). Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt afreageren, hel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. Weet u nog van die poes met de afstandsbediening, die ergens in Leusden verdween? Een kleine twee weken geleden belde er een mevrouw, wanhopig, want haar poes was de afstandsbediening kwijt... *...Nu gebeurt dat wel vaker, maar extra triest is het deze keer. omdat de dame in kwestie nu juist op deze poes zou letten. Zij een vakantieadres en de poes een beetje aandacht nu de echte baas op vakantie is. Zo had bet allemaal moeten zijn...* *...Maar helaas, zoals zo vaak neemt het leven een andere wending. De poes trekt zich niets aan van de hele omgeving en dendert door de ganse omgeving. Op een van de strooptochten door de buurt moet het gebeurd zijn. De poes is de zender kwijtgeraakt...* *...En dat staat hier nu wel zo simpel, maar er moet toch heel wat aan de band zijn geweest. Zo 'n zendertje zit namelijk met een riempje vast, dus 'zo maar verlo ren' kan niet. Er moet iemand zijn. die het beestje gelokt heeft en daarna de zender heeft afgegespt...* *...Tsjonge. jonge, wat heb je toch een rare mensen eigenlijk. Het bericht heeft dagen op de kabelkrant gestaan en misschien is inmiddels de zender terug. Immers, niemand heeft ook maar iets aan het openen van een katteluikje. zo zou je denken...* *...Een andere suggestie komt van onze fotograaf: 'laat mevrouw met het luikje door de buurt gaan struinen en klapt het luikje open. dan weet ze dat de zender in de buurt isOver intellect gesproken, maar goed, gelukkig heeft hij meer verstand van len zen en diafragma, die gespierde spijker *...Wat ons enorm heeft verwonderd in de laatste weken is bet uitblijven van een reactie op de kreten en verhalen van Jan Schouten, gedaan in de rubriek Haarlijn. Het was wat wij dan plegen te noemen nogal 'heaxy stuff'. Hij zet de dames toch maar mooi in een hoek *...Maar geen enkele reactie, ook niet uit de hoek der homofielen. Want ook die kregen een veeg uit de pan. Het mag allemaal in Leusden, blijkbaar zolang er tenminste maar niet teveel groen wordt weggehaald. Dan is Leiden in last, of nee, Leusden in last. Droevig eigenlijk *...Is het u ook opgevallen, al die inbraakjeS en dief stalletjes tijdens de televisieuitzendingen van de Vara vanaf hotel Den Treek? Vreemd, gebeurt er eindelijk weer eens iets in ons dorp en dat wordt dan direct weer afgestraft... Leuke herinneringen voor de televisiemensen, dat wordt natuurlijk flink doorkletsen op het Gooisc ma tras. Het komt straks nog tot bet instellen van speciale bewakingsdiensten en dat allemaal voor een uurtje televisie. De damesfberen jatters denken zeker, dat er op bet matras flink wordt verdiend...* *...Hct programma is op zich best wel aardig. Er zitten wel leuke truukjes in verwerkt, maar de titel dekt de lading uitstekend. 'Wegens vakantie geopend', een luchtig niemendalletje voor deze warme dagen. Gei nig is wel de loop 'over het water' naar het eiland voor het interview met de voornaamste gast. Dus toch maar blijven kijken, ook of je bekenden ziet natuurlijk...* *...Nog meer eigenaardige diefstallen. In een super markt is in tien dagen tijd voor ruim driehonderd gulden aan toiletartikelen gestolen. Van alles, van zeep, tandpasta tot papier. Elke dag een beetje en dat bemerkte de bedrijsleiding pas bij dc inventarisatie. Hoge nood of op weg naar de camping zeker... *...Ook een bijzonder fraai staaltje. Bij een herenmo dezaak in het winkelcentrum werd gebeld door dc politie van Utrecht Of de zaak twee herenkos tuums miste. En verduveld, inderdaad bij controle bleken er twee pakken uit het rek ontvreemd. Stom hè, om met gejatte kostuums in een mooie plastic zak te blijven rondlopen... *...Of wij alvast willen melden, dat de grote DWS rommelmarkt gaat plaatsvinden op zaterdag 29 au gustus. Oude spullen, die gemist kunnen worden zal door de vercnigingslcden gratis worden afgehaald. Wel eerst even bellen met 03425-1833, of 033- 940923...* *...De muziekclub uit Achterveld is zeker bang, dat de nieuwe uniformen niet besteld kunnen worden. Eind augustus is nog een hele tijd en wij vragen ons af of de mensen -met het hoofd nog volop in de zomer- nu al denken aan een rommelmarkt. Maar goed, bij deze aan de vraag voldaan... *...De directie van het Grand Theater was zo in haar nopjes met het overweldigende succes vorige week met de vrijkaartjes. dat in de toekomst nieuwe stunts van de Leusder Krant niet zijn uit te sluiten. Alleen daarom is het hebben van een abonnement al dubbel en dwars de moeite waard...* *...En heeft u de hoeren in deze regio al horen klagen over de droogte?...* LEUSDEN - Pas bij een in ventarisatie bleek dat er in een periode van 10 dagen uit een winkel in De Hamershof een hoeveelheid toiletartikelen met een waarde van 350,— gestolpn was Hpf <»aai nro flrii. kelen als after shave, eau dt toilette en geurcrèmes. Ver moedelijk werden de artikeler door dezelfde persoon gesto len, die de spullen op verschil lende dagen heeft meegeno"

Leusder Krant | 1992 | | pagina 3