ien Citroentje met (bruids)suiker 5 7 SB 10 Fietsers krijgen weken alle ruimte op kruising Piraten centraal bij 'Bouwdorp' SERVA VOLVO Spaarcentjes Bastiaan voor de zeehondjes BDU Leusder Krant OPGAVEBON n INAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN orverkoop ddingpop Reconstructie kruispunt Middenweg/Asschatterweg Graffity Auto over de kop BEATRIJS KANTINE EEMELAAR EN... S IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT Leusder Krant UITGAVE BDU BV TELEFOON 03420-94911 NIEUWSTRAAT 15 POSTBUS 67 3770 AB BARNEVELD EUSDEN - Het gebeurde op een vroege maandagmorgen. Terwijl één van onze verslaggevers zich naar de redactie wedde, werd de aandacht van de fysiek nog slaperige, doch mentaal zeer wakkere journalist, op de Hamcrsveldse- 'eggetrokken door een vervoermiddel dat geenszins meer 'van deze tijd' was. Zelfs het begrip 'tweedehands' leek in it verband nauwelijks nog adequaat om de ouderdom van deze vierwieler bij benadering vast te stellen. Het ging om 'o regelrechte old-timer. Het was een gelukkie dat de auto kennelijk verlegen zat om enige brandstof, waardoor de estuurder op de Hamersvetdseweg bij een ravitailleringspost aanlegde. Daardoor was er enige ruimte om snel het dactie-fototoestel te graaien en een plaatje te schieten. Navraag leerde dat de auto. een Citroen uit dc jaren dertig, deel uitmaakt van een kleine vloot van bijzondere auto 's in het Amersfoortse bedrijf Van Valkengoed, dat onder meer gespecialiseerd is in het verzorgen van bruiloften. Van alkengoed was juist op weg naar een klant en nam de stop bij het garagebedrijf te baat om meteen het bij de estelijke gelegenheid passende bloemstukje op de motorkap te monteren, (foto: Gcrrit Jeuring) JSDEN - De voorverkoop het jaarlijkse Pudding festival start zaterdag 8 ustus. Puddingpop vindt jaar plaats in de ver- iwde festivaltent op een iwe plek, de parkeerplaats st de ijsbaan. Dat is de toe- ïstige lokatie van het ïwe jongerencentrum de ireker. Het festival begint fdag 5 september om 14.00 zijn optredens van de ersfoortse ska-formatie y Walks, de southern-rock- d Indian Summer, de reg- band Roots Syndicate, de isveteranen van Flavium het hoofdprogramma be lt dit jaar uit De Dijk en mond van het Groe- oud. irten kosten op 5 septem- aan de kassa 25,- in de rverkoop kosten de kaar- vanaf aanstaande zater- 20,- voorverkoopadressen zijn the Wish. Zwarteweg 3, etaria De Boogschutter, ises Irenelaan 15, Muziek ffhorst, Hellestraat 11-13, ersfoort. Café Mariposa, kestraat 10, Amersfoort, y op het Stationsplein, ersfoort en Platenhuis 't Leeuwenstraat 44. Hil- ium. de voorverkoopadressen ook de splinternieuwe g size' programmakrant uitgebreide informatie Konijntje in de Wetering OLDTIMER UIT JAREN '30: •Trouw(e)wagen!" LEUSDEN - Komende maan dag wordt begonnen met de re constructie van het kruispunt Midden/Asschatterweg. Tot eind oktober wordt het au toverkeer op de Middenweg over een rijbaan geleid en zul len de auto's op de Asschatter- weg rekening moeten houden met tijdelijke afsluitingen en omleidingen. Voor fietsers gel den geen beperkingen. Als voorbereiding op de recon structie is voor de bouwvak vakantie een aantal grond werkzaamheden in de bermen van de Middenweg en de As- schatterweg uitgevoerd. Het verkeer heeft daarvan nauwe lijks hinder ondervonden. Dat wordt dus met ingang van maandag anders. Maandag wordt de huidige verkeerslichten-installatie buiten werking gesteld en ver vangen door een tijdelijke noodinstallatie Doordat het verkeer op de Middenweg over één baan moet worden geleid, zal het oost-west verkeer, maar vooral de noord-zuid verkeers stromen, op dit kruispunt tij dens de spits te maken krijgen met opstoppingen. De fietsers zullen gedurende de gehele periode dat de recon structie duurt, van de kruising gebruik kunnen blijven ma ken De reconstructie is noodzake lijk geworden door de sterke toename van het autoverkeer op de Middenweg na de ope ning van de aansluiting op de A28 De kosten van de werk zaamheden liggen rond de één miljoen gulden. Naast de aanleg van de voor- sorteervakken op de Midden weg en het verwijderen van verkeersdruppels op de As- schatterweg bestaat de recon structie onder andere uit het aanbrengen van een geluid- scherm aan de Middenweg voor de woningen aan de Es doornhof en een geluidmuur aan de Asschatterweg voor de woning op de hoek Aschatter- weg/Middenweg. Het kruispunt wordt later ook van een nieuwe, op de gewij zigde situatie afgestemde, ver keerslichteninstallatie voor- LEUSDEN - Bij de bibliotheek hebben onbekenden muren be klad met spuitbussen goud- en zilverkleurige verf. De daders moeten de afgelopen drie we ken hebben toegeslagen. Het is niet bekend hoe groot de scha de is. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 - tel. 033-630154 LEUSDEN - Het jaarlijkse 'bouwdorp' voor de lagere schooljeugd Wordt dit jaar ge houden van 11 tot en met 15 augustus. Deze keer wordt het ijsbaanterrein gebruikt voor de bouwsels, die dit jaar in het teken van piraten staan. Nog een paar weken en de schoolvakanties zitten er op Veel Leusdense kinderen zijn inmiddels teruggekeerd van hun vakantiebestemming en wachten vol spanning op de fi nale van de zomervakantie: 'het bouwdorp' Het bouw dorp gaat voor de tweede maal in drie jaar verhuizen naar een lokatie die meer dan ooit geschikt lijkt voor het fes tijn voor de Leusdense jeugd van 6 tot en met 12 jaar. Op het ijsbaanterrein treft men een ideale lokatie om een week lang te zagen, te spijkeren en te knutselen aan ongetwijfeld weer tal van fraaie bouwwer ken De fraaie ijsbaanvijver was mede aanleiding voor de keuze van het thema van 1992. Aan de boorden van het water zal een heus piratennest ver rijzen. Omdat het naast de ijsbaan geplande jongerencentrum de IJsbreker nog gebouwd moet worden is het programma van extra activiteiten dit jaar iets eenvoudiger. Maar ook dit jaar zijn er weer tal van extra activiteiten. In de tent op het bouwdorpterrein is de bio scoop met dagelijks leuke vi deofilms en tevens kan men hier tegen redelijke prijzen snoep en frisdrank kopen. Dankzij de medewerking van de Postduivenvereniging kan er van dinsdag tot en met vrij dag geknutseld worden in het aanwezige clubgebouw, waar de kinderen ook terecht kun nen voor de sanitaire stops. In de loop van de week zijn er ook nog extra activiteiten als fietseross, kanovaren, water fietsen, de traditionele zes kamp. de play-back-show en de barbecue Zaterdags kun nen ouders, broers en zusters en andere belangstellenden de bouwwerken bewonderen tij dens de kindermarkt. Het bouwdorp wordt afgeslo ten door een optreden van de clowns Pagetti en Smakka- roni, die met hun programma 'Neuspeuteren' een vloeiend programma brengen van clow neske sketches met mimiek, zang, dans en acrobatiek. Dinsdag tot en met donderdag wordt er gebouwd van 10.00 tot 16.00 uur. Vrijdag duurt het programma van 10.00 tot 19.30 uur. Zaterdag duurt de kinder markt van 10.00 uur tot 12.30 uur. Daarna worden de hutten ontruimd en duurt het slotpro- gramma van 13.30 uur tot 14 30 uur. Aanvullende infor matie verschijnt dagelijks in de bouwdorpkrant, die verder zoveel mogelijk wordt gevuld met bijdrages van de deelne mers. Pasjes voor het bouwdorp zijn maandag 10 augustus vanaf 10.00 uur verkrijgbaar op het bouwdorpterrein en kosten 12,50 per stuk. Er zijn in to taal 300 pasjes verkrijgbaar en vol is vol Tijdig aanmelden is dus noodzakelijk. LEUSDEN - De zevenjarige Bastiaan Schonk heeft in zijn spaar varkentje gegrist voor de actie van de Spar-supermarkt aan de Biezenkamp. Bastiaan heeft een donatie gegeven voor een nieuw zeehonden-bassin in Pieterburen. Hij heeft ook de slagzin afge maakt en daarmee viel Bastiaan in de hoofdprijzen. Zijn slagzin was: 'Zeehondjes gaan mij aan 't Hart, omdat Leny zorgt dat ze weer kunnen leven op het wad!' Alle inzendingen bij de Spar zijn naar Pieterburen gegaan, al het geld wordt gebruikt voor onder andere de verzorging van zeehon den. De Spar doneert nog eens vijftigduizend gulden en de zuivel- branche doet hier vijfentwintigduizend gulden bij Bastiaan gaat in de herfstvakantie met zijn ouders en broertje gezellig een dagje naar de zeehondencrèche. Het gezelschap reist eerste klas per trein naar Groningen en met de crèche-express door naar Pieterburen. Daar wordt de ontvangst gedaan door 'de moeder der zeehondjes' Leny 't Hart.(foto Hans Roggen) LEUSDEN - Met slechts een gebroken sleutelbeen kwam een 27-jarige bestuurder van een bestelbus uit Lelystad er bij een ongeval op de Lange- steeg nog genadig af. De bus moest in een scherpe bocht op de Langesteeg uitwij- r: ken voor een tegemoetkomen de automobilist. Daarbij kwam de bus in de berm te recht. De bus zigzagde daarna nog twee keer over de weg, voor de bestuurder definitief de macht over het stuur ver loor. De auto kwam in een sloot terecht en sloeg over de kop. De bijrijder van de bestelbus, een 20-jarige plaatsgenoot van de bestuurder, bleef ongedeerd. WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1992 De Leusder Kranl is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende lol de BDU- Kranlenkombinatie Midden Nederland Kantoor: Asschallerweg 19, Poslbus 11 3830 AA Leusden. telefoon 033-941495 24e JAARGANG NO. 13 INHOUD Een Leusdense studente op weg naar het Italiaanse Paestum voor het ophalen van een internationale prijs. Met een gedicht wint Beatrijs een internationale wed strijd De prijs, een verblijf in het gast land voor een week. ziet er veelbelovend uit. Over de emoties, de tegenslagen, maar ook over de trots en de schallende luidsprekers Na de primeur van vorige week over de nieuwe sportaccommodatie bij de Leus dense sportvelden, een soort joint-ventu re tussen Roda-voetbal en LHV-handbal, deze week een uitgebreid kijkje achter de plannen. Wat komt er, voor wie komt het er en wie schuift er met de portemonnee? De achterkant van het sportief gebeuren op de groene mat dus eigenlijk Een tennistoernooi op de Achterveldse centre court. De start is in ieder geval voortvarend geweest, alle geplande par tijen zijn tot nu toe gespeeld. Het deelne mersveld heeft een regionaal karakter Een traditie met de lokale favorieten nog steeds in de running Tot en met komend weekend kan men een kijkje nemen Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer m Leusden. de puzzel, de servicerubriek met informatie over alierlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen.... I Tic Ufi I toarlockg nUlSoA/, Een eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er tn uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenlijk met kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wi| met een overheerlijke taart van uw plaatseh|ke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebon in! JA, ik wil natuurli|k een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres: Postcode. Plaats: Telefoon: Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,50 halfjaar 26,50 jaar 52,00 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar. BDU bv. Afdeling Lezersservice WKWfM Antwoordnummer 21,3770 VB Barneveld HSlfl I

Leusder Krant | 1992 | | pagina 1