Geslaagd lustrum-weekend The Red Caps Roda (za.) op de drempel van een moeilijk seizoen Spannende wedstrijden op gravel Leusder Krant Leusdense debuteert in nationale selectie Kampes ziet zwart-wit Tropische temperaturen tijdens tennistoernooi Dronken automobilist Banden lek Duiven Winkeldief gepakt Meningen [g3S§ffi§ï§l Mislukte EK-actie Het afgelopen weekeinde was voor The Red Caps een historisch weekeind. Niet al leen bestond de vereniging 10 jaar, tevens werd officieel het nieuwe veld met veldverhar- ding. back-stop en uitloophek ken in gebruik genomen en speelde er voor het eerst in The Red Caps geschiedenis een club-speelster in één nationale selectie. Dit alles gebeurde tijdens een scheidsrechters clinic van de Internationale Softbal Fe deratie (ISF) In deze clinic werden 30 internationale scheidsrechters opgeleid voor de hoogst mogelijke interna tionale bevoegdheid door de Amerikaanse voorzitter van de ISF dhr. Butler. Een onderdeel van deze clinic waren twee wedstrijden van het Neder lands damesteam tegen het ASD Allstar team uit Amerika (een vertegenwoordigend team van Collega speelsters). De oranje dames gebruikten deze wedstrijden als laatste test voor het Europese kampioen schap, komende week m Bus- sum. En in de wedstrijden van af gelopen zaterdag bleek dat het Nederlandse team helemaal klaar is voor de E K Er werd gewonnen met 2-1 en 10-1. In de wedstrijden werd per elke twee innings een ander scheidsrechter drietal ingezet om hun klasse aan Butler te tonen. De zondag betekende voor veel Red Caps aanhangers mis- de heer schien wel het hoogtepunt van dit geweldige weekend. In de twee wedstrijden die de Eu rostars (een hoofdklasse soft- balteam) tegen het Franse Na tionale team speelde mocht Red Caps speelster Annemieke Pot als gastspeelster optreden en liet meteen zien dat er met haar niet te spotten viel In haar eerste slagbeurt sloeg ze een schitterende honkslag en stond ook op het 2de honk goed haar mannetje. Helaas gingen beide wedstrijden van de Eu rostars verloren, 10-3 en 4-0. LEUSDEN - De warming- up" voor het seizoen '92/'93 duurt bij nieuwbakken KNVB 3e-klasser Roda-zaterdag al weer enige weken. Vanaf de laatste week van juli is hoofd trainer Nico Romeyn en zijn assistent Dick Goossens druk doende om de selectie van de zaterdag-afdeling weer in con ditie te krijgen en wedstrijdrit me te laten opdoen. Naast de trainingen zijn er een groot aantal oefenduels vastgesteld om straks bij de start van de competitie op za terdag 5 september met de uit wedstrijd bij Advendo in Eder- veen - zowel Roda 1 als Roda 2 - een goed figuur te kunnen slaan. Want dat voor debutant Roda '46 het in de 3e klasse allesbehalve een makkie gaat worden, staat nu al vast. Met Scherpenzeel, Vlug en Vaardig en Lelystad bezit de 3e klasse clubs met 2e klas ervaring, ter wijl Advendo en Amstelveen opponenten zijn die de laatste jaren de promtie op een haar na gemist hebben. Samen met de regioclubs Hoevelaken, Jona than, Stroe en SDCP uit Putten en de Utrechtse clubs Gemoord en Desto zitten de Leusdenaren als nieuwkomer in een zware poule. Voor het publiek wordt het dan ook een interessante competitie, waar over vooraf weinig anders te melden valt dan dat het van het begin tot het einde een ware slijtageslag wordt zonder uit gesproken favorieten of zekere LEUSDEN - In de Leus dense zomerschaakcom- petitie is het aantal kan didaten voor de eindzege teruggelopen tot drie. De grootste kanshebber lijkt Bert Kampes, die mo menteel op de tweede plaats staat. Hij kan nog een partij spelen om het maximum van zeven vol te maken. Bij winst is hij dan de nieuwe zomer- kampioen. Na zijn - ta melijk simpele - over winning op Kambiz Mo- diri lijkt dat er in te zit ten, want de sterkste te genstanders heeft hij al lemaal al ontmoet. De huidige koploper, Bert Uneken, won ui terst moeizaam van An dre Rietveld. Zwart kon na een spannende partij simpel afwikkelen naar een remise-eindspel, maar probeerde een te ge vaarlijke doorbraak. Wit incasseerde het punt en kan nu nog hopen op een misstap van Bert Kam pes. De derde kanshebber is Jan Nijhof, die voor een verrassing zorgde door Joost Schaeffner te over meesteren. Weliswaar kan hij de zeven partijen niet meer volmaken, maar als Bert Kampes niet meer wint, zou hij nog met 5,5 uit zes de be ker kunnen veroveren. Helaas is een partij tus sen deze twee kansheb bers niet meer mogelijk: in de derde ronde zaten zij al tegenover elkaar. Het betekende het enige verliespunt van Kampes tot nu toe. De stand op kop: 1. Uneken 5,5 uit 7 2. Kampes 5 uit 6 3. Aghlani 4,5 uit 7 4. Vos 4 uit 6 5. Rietveld 4 uit 7 6. J. Nijhof 3,5 uit 4 7. Halkes 3.5 uit 5 8. Meylof 3 uit 4 9. v. Kampen 3 uit 5 Willigenburg 3 uit 5 ACHTERVELD - Het open toernooi van tennisvereniging De Eemelaar uit Achterveld, is bij vele tennissers uit de regio en ver daarbuiten zeer gewild. Ook dit jaar weer zaten alle klassen overvol en moest er zelfs een zestigtal partijen worden geschrapt. Hoewel dit voor de toernooileiding een luxe probleem is, is het voor de velen die een afzegging in de bus kregen toch geen leuk be richt. Wedstrijdleider Nol Wcssels voelde mee met de mensen die niet mochten ten nissen in Achterveld maar voegde daaraan toe dat de af vallers het volgend jaar zeker weer moesten proberen. Het toernooi werd deze zo mer voor de veertiende keer in successie gehouden. De eerste editie werd tijdens het zeven jarige bestaan van de tennis vereniging De Eemelaar geor ganiseerd De Achterveldse tennisvereniging achtte zich zelf toen wel rijp voor het op zetten van een dergelijk groot evenement In de eerste jaren al werd de wedstrijdcommissie overstelpt met aanmeldingen en ook toen al moesten velen, vooral in de B-categorie, te leurgesteld worden. In de beginjaren ook werden in de C-categorie singles ge speeld. Deze werden later werd geschrapt Om maar meer mensen te laten spelen werden er in de C- en D-categorie al leen nog dubbelspelen ge speeld. In het B-toernooi kende men de afgelopen jaren winnaars als Fnts de Graaf, Gijs-Willem van Keulen, Haico Bloemen- daal en Ton Kempers. Ton Kempers is inmiddels doorge drongen tot de vaderlandse top 10 en komt bij belangrijke wedstrijden in Nederland zo als het Melkhuisje en het N.K., regelmatig op de televisie. Het toernooi in Achterveld ontleent zijn populariteit in eerst instantie aan de sfeer en de gezelligheid die Achterveld kenmerken Daarnaast bleek al snel dat de vaderlandse top pers in de B-klasse graag naar Achterveld kwamen zodat ook speltechnisch het niveau boven het gemiddelde uitsteeg. Uit de regio, maar ook ver daar buiten, kwamen de liefhebbers naar Achterveld om daar hun balletjes te slaan. Onder de ei gen leden leeft het tournooi enorm en velen werken de 10 dagen dat het evenement duurt als vrijwilligers voor en achter de schermen mee aan het wel slagen van dit tournooi. Ieder een steekt de handen uit de mouwen om het de gasten maar zo goed mogelijk naar de zin te maken De Achterveldse ge moedelijkheid wordt door de deelnemers en deelneemsters zeer gewaardeerd. Van 's mor gens vroeg tot in de late uurtjes staan de mensen voor elkaar klaar. Ook het eten en drinken op deze dagen is prima ver zorgd. De tournooikok, maitre .Diederik en zijn staf, hebben deze dagen ongeveer 450 war me maaltijden verzorgd. Met het weer zit het over het alge meen ook wel snor. De afgelo pen week, en met name in het slotweekeind, werd het soms weieens te veel. Tropische tem peraturen geselden de deelne mers en maakten wedstrijden soms tot een ware slachtpartij maakten. De ligging van Acherveld in het centrum van Nederland is zeer gunstig en bovendien zijn er in deze periode geen tour- nooien in de naaste ongeving, zodat de concurrentie niet al te groot is Het programma was ook dit jaar weer overvol. Eén keer ging deze week zelfs om kwart, over elf 's avonds nog een partij van start (overigens in overleg en met goedkeuring van de betreffende spelers). Die bleken er geen enkele moeite mee te hebben om op dat tijdstip te moeten spelen. „Dat is toch wel tekenend voor ons toernooi", aldus wed strijdleider Nol Wessels. „Als klein duppie uit Achterveld overvalt ons telkens weer het gevoel van trots wanneer ons open toernooi weer voor de deur staat. We hebben inmid dels een goed op elkaar inge speelde wedstrijdcommissie. En bovendien kunnen we ver trouwen op de mensen; of het nou gaat om de wedstrijdcom missie, de kantineploeg of de ballenjongens en meiden." De wedstrijdcommissie bestaat uit Nol Wessels, Marcel Wes sels, Jaques van Wielingen en Gerard Wijntjes, dit jaar aan gevuld met Marieke van Voorst. Ondanks de goede wil en vele overuren van de wed strijdcommissie gebeurde het toch een enkel keertje dat een speler niet kon spelen op de door hem gewenste tijd. „Ons cluppie gaat ervoor", zei Wessels. „En dat is de kracht van ons toernooi." Finales Onder tropische omstandig heden, en dus bepaald geen ideale wedstrijdcondities, zijn in het afgelopen weekeinde de halve finales en de finalepar tijen in het 'Eemelaar Open' afgewerkt De enorme hoge temperaturen (dik boven de dertig graden) en de hoge luchtvochtigheidsgraad zorg den voor diverse uitputtings partijen. Was het zaterdag nog windstil, de zondag werd ge lukkig gekenmerkt door een toch wel aangenaam windje dat zorgde voor enige verkoe- ling. Bij de heren B plaatste de favoriete Achtervelder Wibo Plijnaar zich als eerste voor de finale door in twee sets, 7-5 en 6-4, van de Nijkerker Taco Koelewijn te winnen. De twee de halve finale ging tussen de Leusdenaar Hans Bosboom en de Nijkerker Gert van Dasier De Leusdenaar was opper machtig en liet Dasier alle hoe ken van het veld zien Met 6-0 en 6-1 bereikte Bosboom de fi nale. De finale werd een fraaie en spannende partij, waarin Bos boom al snel de eerste set op zijn naam schreef met 4-6. De tweede set kreeg Plijnaar meer grip op het spel en wist deze set met 6-4 te winnen In de alles beslissende derde set schroefde Wibo Plijnaar het tempo flink op zodat Bosboom gedwongen werd risico's te nemen hetgeen resulteerde in meer fouten en een beter spelende Achtervel der. Het werd uiteindelijk 6-1 voor Plijnaar, die hierdoor voor de tweede keer in succes sie het 'Emelaar Open' in de B-categorie op zijn naam wist te schrijven. Bij de dames B kwamen de eerste finaliste uit de partij tussen Nienke Ebbens en de Lockhorst speelster Madeion Schoenmaker, die door Ebbens met 6-4 en 6-4 werd gewonnen. In de andere halve finale kwa men Manon Kolber van het Amcrsfoortse 't Stort en de Purmerendse Linda Franzen tegen elkaar uit. In een mara thonpartij trok de Amersfoort- se aan het langste eind. In de finale zegevierde Nien ke Ebbens met zeker spel De Zuidlarense is overigens al ja ren een trouwe bezoekster van het Eemelaar Open Uitslagen Eemelaar Open: Gemengd dubbel B: Ebbens/Post - Franzen/Van Laar (6-2, 6-2.) Heren dubbel B: Brunekreef/Gotschalk - Am- merlaan/Bruggeman (4-6, 6-2, 4-6) Gemengd dubbel D: Jonker/Van Beek - Meijer/Meij- er (6-3, 4-6, 2-6) Heren enkel B: Plijnaar - Bosboom (4-6,6-4,6- 1) Dames enkel B: Ebbens-Kolber (6-2,7-6) Dames dubbel C: Mulder/Mulder - Van Ede/Mul der (6-4, 6-7, 6-0) Heren dubbel D: Meijer/Meijer - Wijnen/Wijnen (6-3, 6-1) Heren dubbel B: Bosboom/Plijnaar - Jonkheim/ Majoor (6-2, 6-2) Gemend dubbel C: Louis/Huiskes - Duits/Duits (6- 4. 6-1) Dames dubbel D: Van Helsdingen/Floor - Hulst/ Admiraal (2-6, 4-6) degradatiekandidaten. Zaak is echter wel om in deze klasse goed van start te gaan door meteen in de eerste periode punten te pakken. Want niet minder dan drie clubs zullen aan het einde van de rit de gang naar de 4e klasse moeten ma ken. Kortom, voor promoven dus Roda '46 wordt het oplet ten geblazen temidden van de gevestigde orde. Door de overgang van een behoorlijk aantal talentvolle jeugdspelers en de komst van Renswoude spits Peter Mooi- broek en de terugkeer van Fake Schonewille en Edwin van Ginkel is de selectie in de breedte duidelijk sterker ge worden. De eerste serieuze testcase was afgelopen zater dag met het oefenduel tegen Otterlo. Met 3-2 bleef Roda '46 aan de positieve kant van de score. Beker Voor de bekercompetitie in het district West 1 van de KNVB stuit Roda-zaterdag op dinsdag 25 augustus op Maars- sen, evenals de Leusdense pro movendus, een kersverse 3e klasser in het zondagvoetbal. De wedstrijd begint in Maars- LEUSDEN - Op de Noorderin slag heeft de politie in de nacht van woensdag op donderdag omstreeks half twee een 47-ja- rige Leusdense automobilist aangehouden, die achter het stuur bleek te zitten met teveel alcohol in z'n lijf. De blaastest op het bureau wees uit dat de man dusdanig in overtreding was, dat de be paling van de strafmaat aan de rechter wordt overgelaten. Er is proces-verbaal opgemaakt. De man kreeg een rijverbod voor enige uren. De Leusde naar vestigde door zijn rijge drag de aandacht van de politie op zich. Bij een controle heeft de po litie zaterdagnacht omstreeks 1.00 uur een 28-jarige Leus dense automobilist aangehou den, die te diep in het glaasje bleek te hebben gekeken. De man kreeg voor het vergrijp, naast een rijverbod van drie uur, een schikking aangebo den. Door die boete te accepte ren, voorkomt de automobilist dat de rechter er aan te pas komt om de strafmaat te bepa len. LEUSDEN - Op de Krooneend trof een Leusdenaar vrijdag ochtend zijn auto aan met twee lekke banden. Die zijn vermoe delijk door vandalen lekgesto- ken. Het voorval moet in de nacht van donderdag op vrij dag hebben plaatsgevonden. sen om 18.30 uur. Bij speelt de formatie van trair^ Nico Romeyn een week lat. op dinsdag 1 september precies te zijn, tegen de ut naar van APWC tegen IJss* meervogels. Dit duel won echter in Leusden afgeweij en begint om 18.30 uur De rest van het pefenpn gramma ziet er voor de zate dag-selectie als volgt uit Zaterdag 15 augustus: Woudenberg 1 - Roda 1 14 Woudenberg 2 - Roda 2 12.0 Dinsdag 18 augustus: DEV 1 - Roda 1 (Doorn) 19 DEV 2 -Roda 2 (Doorn) 19 Zaterdag 22 augustus: Roda 1 - TSB Vlaarding* Roda 2 - TSB Vlaardin# 2 12 Dinsdag 25 augustus. Eerst ronde beker Roda 1 CJVV 2 - Roda 2 19 Zaterdag 29 augustus- Rohda '76 (Bodegraven) l Roda 1 14, Rohda '76 (Bodegraven) Roda 2 12, Dinsdag 1 september: 2e ronde bekertoernooi Zaterdag 5 september. Start competitie Roda 1 (res.) 3e klasse KNVB. LEUSDEN - Postdui venvereniging Leusden hield dit weekeinde een wedvlucht vanuit Roye (Frankrijk). De duiven werden gelost om 08. uur. De eerste duif arri veerde om 13.30.30 uur (1080 m/m). uitslag: 1. A.F. Dieters 2. A. van Zwol 3. P. Lambrechtssr. 4. A. van Zwol 5. A. van Zwol 6. Mevr. Valkengoed 7. T. Elverding 8. A.F. Dieters 9. Mevr. Valkengoed 10. Comb. Vrij-Bra LEUSDEN - Een 19-jar. vrouw uit Dordrecht is d: dagmiddag omstreeks half in de Hema op 't Erf op het daad betrapt bij het plegen een winkeldiefstal. De vro bleek een grote tas vol met ken te hebben willen mee men zonder te betalen. Toe: de winkel wilde verlat maakte het alarm winkelp soneel attent op de snode p! nen van de vrouw. Die worden ingerekend. De vro is verhoord en er is proces-\< baal opgemaakt. 11 b feven ,n te korten 0Uo"f^ ongelezen' De heer De Wilde heeft zich nogal gestoord aan de gang van zaken rond een kaartenactie van Albert Heyn in verband met het Europees kampioen schap voetballen in Zweden. Omdat op het laatste moment bekend werd dat Joegoslavië van het toernooi geweigerd zou worden en dat Denemarken als stand-in zou gaan fungeren, waren de krasloten voor de ac tie al gedrukt. De zaak werd nog meer penibel, toen de re- serve-deelnemer ook nog eens het toernooi won. Albert Heyn heeft verzuimd de spelregels aan te passen en dit publieke lijk duidelijk te maken. Daar mee heeft de actie haar geldig heid verloren en zijn bepaalde mensen gedupeerd, betoogt De Wilde in zijn brief. Geachte redaktie. Op de voorpagina van de Leusder Krant van 1 juli maakt u melding van het merkwaardige verloop van een aktie van Albert Heijn. Voor de Europese kampioen schappen voetbal nam Albert Heijn het initiatief tot een spe ciale aktie waarvan de win naar of winnares voor 1000,- boodschappen zou mogen doen Albert Heijn kon tijdens de voorbereidingen niet weten dat Joegoslavië uit het kampioenschap derd zou worden. Albert Hi kon nog minder vermoe dat plaatsvervanger marken de Europese pioenschappen zou gaan nen. Maar op het moment dat delijk werd dat Denemai mee zou doen in plaats Joegoslavië, had Albert H: aan de klanten duidelijk ten maken dat de spelre gewijzigd zouden worden heeft men verzuimd. Men aan de klanten duidelijk ten maken dat de krasl van Joegoslavië zouden den voor Denemarken. Veel klanten hebben eikel als een land verloor de de treffende krasloten we gooid waaronder die van goslavië. Albert Heijn had in mijne dan ook helaas niet anfl kunnen doen dan de bittere slikken en de hele aktie aö leren. Zonder de discussie met dergetekende daarover hoorlijk af te ronden bes! Albert Heijn toch tot toei ning van de prijzen oveJ gaan. In mijn ogen een o: hoorlijke zaak die mij zelfs ridisch aanvechtbaar lijkt J.C.M. dc Wilde, Leusden. Woensdag 12 augustus 1992 i

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4