chtige opdrachten voor Leusdense top-fotograaf Panorama Lisiduna Leusder Krant Ammerlaan werkt voor grote opdrachtgevers „De clubs moeten profiteren van ons werk" Pag,na7 van DuinMichail Gorbatsjov.... en Koningin Beatrix zijn nauwelijks van echt te onderscheiden George Bush... LEUSDEN - De Leus dense fotograaf Stefan Ammerlaan maakt school. De jonge Leus- denaar, die een eigen studio bezit op het in dustrieterrein De Paardenmaat, kreeg bijvoorbeeld onlangs de opdracht om voet balprins Brian Roy van Ajax flatterend op de gevoelige plaat vast te leggen. Roy tekende onlangs voor 4 jaar een contract met de Ita- liaansekledingfirma Lotto en diende daar voor gefotografeerd te worden. Het Groningse reclamebureau La Compagnie, dat door de Italiaanse firma was ingeschakeld, speelde de opdracht door naar de Leusdenaar. De hoofdpersoon in kwes tie, Brian Roy, bracht onlangs een bezoek aan de studio van Ammer laan. Maar daarbij bleef het niet. Binnenkort zal de naam van Am merlaan nog meer be kend worden in vak kringen, als een lande lijke campagne in de dagbladen van start gaat. Daarvoor foto grafeerde Stefan Am merlaan een aantal 'dubbelgangers' van bekende wereldbur gers, zoals Michail Gorbatsjov, George Bush, Koningin Bea trix en André van Duin. De look-a-likes gaan reclame maken voor een brillenzaak (Van Maaren-opti- ciens). Twee van de fi guranten maakten spe ciaal voor de foto-ses sie de overtocht vanuit Engeland en Amerika. Dat legde extra druk op de schouders van de Leusdense fotograaf, omdat de afdrukken perséniet mochten mislukken. Op deze pagina een impressie van de foto's, die binnenkort regel matig en 2 jaar lang in alle landelijke kranten zullen worden ge plaatst. Een primeur dus. Met dank aan Stefan Ammerlaan. Brian Roy poseerde in Leusden gewillig voor de camera's van Stefan Ammerlaan. Naam: Ad Schneiders Beroep: Schade-expert Bekend van: Lidmaatschap commissie stiulering sportdeelname Favoriete plek: „De sporthal" „De keuze van deze plek ligt voor de hand. Allereerst natuurlijk is het de plaats waar hel gros van de activiteiten van de commissie stimulering sportdeelname plaatsvindt Daarnaast heb ik de laatste jaren van mijn carrière als voetbalscheidsrechter en dan met name als scheidsrechter in het zalvoetbal ontzettend veel tijd in sporthallen doorgebracht. Gemiddeld twee keer per week Daar heb ik nu een punt achter gezet Ik vind het welletjes. Een jongere mag het van mij overnemen." „Ik ben altijd een echte sportliefhebber geweest. Dat begon al op mijn tiende, toen ik ging voetballen Met het voetballen zelf ben ik pas op m'n drieëndertigste gestopt. In mijn beste jaren heb ik als amateur-keeper nog deel uitgemaakt van de selectie van de betaald voetbal vereniging HVC, de voorloper van SC Amersfoort. Later ben ik trainer geweest, met name om jonge keepers te begeleiden." „Daarna ben ik vanaf 1969 gaan scheidsrechterenEn dat heb ik altijd graag gedaan. Op m'n 47ste kwam ik voor de keuze te staan, omdat ik toen als KNVB-scheidsrechter m 'n 'pensioenge rechtigde' leeftijd kwam: stoppen als veldLscheidsrechter en iets anders zoeken of doorgaan in de afdeling. Ik heb bij mezelf gezegd dat het met m'n ervaring als KNVB-scheidsrechter zonde zou zijn om in een afdeling te gaan fluiten. Dus ben ik een nieuwe uitdaging gaan zoeken en vond die in het zaalvoetbal. Ook daar heb ik op het hoogste afdelinsgniveau wedstrijden gefloten. Daarnaast deed ik veel aan begeleiding van jongere collega's En daar heb ik veel voldoening van gehad." „De laatste jaren hou ik me hier in Leusden bezig met de stimulering van sportdeelname Wout van Kooy was in de beginjaren van dal project voorzitter van die commissie en ik kende Wout weer van de centrale organisatie van scheidsrechters (COVS) in Amersfoort Die vroeg op een gegeven moment of het lidmaatschap van die commissie mets vóór mij was En zo ben ik daar in gerold Ik heb die stap gezet omdat ik het belangrijk vind dat in zo'n commissie mensen zitten die de sport van binnen en van buiten kennen „We proberen met onmze activiteiten de mensen weer aan het sporten te krijgen; ze op ongedwongen wijze in contact te brengen met sporten en'verenigingen. Sommigen denken weieens dat wij de clubs concurrentie aandoen met ons werk Dat is pertinent niet de bedoeling Het tegendeel is het geval De clubs moeten van ons werk profiteren En tot nu toe is de respons nog elk jaar groeiend."

Leusder Krant | 1992 | | pagina 7