Leusden Leusden linnen rijbewijzen niet meer te vernieuwen Middenweg/ Asschatterweg stoepen en goten onkruidvrij wegwijs en info verspreid WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1992 LEUSDER KRANT 4 Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 126 d.d. 19 augustus 1992 na 1 oktober opnieuw examen doen Als u na 30 september van dit jaar naar het gemeentehuis komt om uw oude linnen rijbewijs te vernieuwen, komt u van een koude kermis thuis. Vanaf 1 oktober komen deze oude documenten niet meer in aanmerking voor ver nieuwing. Het enige wat er dan nog op zit is: opnieuw afrijden. Door een wijziging van het wegen verkeersreglement verliezen twee van de vier rijbewijs-modellen op 1 oktober hun geldigheid. Het gaat om het grote linnen rijbewijs, afge geven tot 1 januari 1986 en het klein linnen rijbewijs, afgegeven tot 1 oktober 1986. U kunt ze her kennen aan de ringetjes waarmee de pasfoto werd vastgemaakt Een ander verschil met de 'moderne' rijbewijzen is dat op het oude mo del vermeld staat: geldig tot Ze hadden een maximale geldigheids duur van vijf jaar Daarna moesten ze worden verlengd. Het nieuwe rijbewijs is in beginsel onbeperkt geldig als bewijs van rijvaardig heid. nieuw model Oude rijbewijzen met een geldig heidsdatum na 30 juni 1985 kunnen nog tot 1 oktober aanstaande wor den vernieuwd Rijbewijzen die voor 1 juli 1985 zijn verlopen ko men niet meer voor vernieuwing in aanmerking. Bij vernieuwing ontvangt u een nieuw model, dat dus normaal ge sproken onbeperkt geldig blijft. Wel moet u, telkens voor de ver nieuwingsdatum een nieuw docu ment. met een nieuwe pasfoto, la ten maken. opsporing Naar schatting zijn er nog zo'n 800 000 oude rijbewijzen in om loop. Een aantal van de houders van deze verouderde documenten zal door de maatregel rechtstreeks worden getroffen. Het is echter on mogelijk om deze mensen op te sporen. In de kaartenbakken van de provincie valt namelijk niet na te gaan wie is overleden, verhuisd enzovoort Een persoonlijke op roep is dus onmogelijk. Daarom moet worden volstaan met een al gemene oproep aan de houders van een oud linnen rijbewijs om dat voor 1 oktober aanstaande te laten vernieuwen. gemeente Dat vernieuwen kunt u doen bij de gemeente waarin u woont. Met het oude rijbewijs kunt u zich in Leus den vervoegen bij de afdeling Bur gerzaken. Ook zijn er twee recente pasfoto's nodig. In sommige geval len zal een geneeskundige verkla ring nodig zijn. Het is daarom zaak niet te lang te wachten en bijtijds actie te ondernemen toename autoverkeer maakt reconstructie noodzakelijk Zoals u misschien gemerkt hebt vinden op dit moment werkzaamheden plaats in verband met de reconstructie van het kruispunt Middenweg/As schatterweg. Tot eind oktober wordt het autoverkeer op de Middenweg over een rijbaan geleid en zal het autoverkeer op de Asschatterweg rekening moeten houden met tijdelijke afsluitingen en omleidingen. Als voorbereiding op de reconstructie zijn voor de bouwvakvakantie een aantal grondwerkzaamheden in de bermen van de Middenweg en de Asschatterweg uitgevoerd. Het verkeer heeft daar nauwelijks hinder van ondervonden. Dat wordt nu anders. Met ingang van 24 augustus wordt de verkeerslichten-installatie buiten werking gesteld en vervangen door een tijdelijke noodinstallatie. Doordat het verkeer op de Middenweg over een baan moet worden geleid, zal het oost-west verkeer, maar vooral het noord-zuid verkeer op dit kruispunt tijdens de spitsuren te maken krijgen met opstoppingen De fietsers zullen gedurende de gehele periode dat de reconstructie duurt, van de kruising gebruik kunnen blijven maken. De reconstructie is noodzakelijk geworden door de sterke toename van het autoverkeer op de Middenweg na de opening van de aansluiting op de A28. De kosten van de reconstructie liggen rond de 1 miljoen gulden. Naast de aanleg van voorsorteervakken op de Middenweg en het verwijderen van verkeersdruppels op de Asschatterweg bestaan de werkzaamheden o.a. uit het aanbrengen van een geluidsscherm aan de Middenweg ten behoeve van de woningen aan de Esdoornhof en een geluidsmuur aan de Asschatterweg ten behoeve van de woning op de hoek Asschatterweg/Middenweg Het kruispunt wordt van een nieuwe, op de gewijzigde situatie afgestemde verkeerslichten-installatie voorzien. uw medewerking wordt op prijs gesteld Misschien zijn ze al bij u in straat geweest, de mensen van het groenonderhoud De komende we ken zullen ze bezig zijn om in Leus den onkruid te verwijderen uit de trottoirs en uit de goten. Vroeger vond de bestrijding van onkruid met chemische middelen plaats. Dat gebeurt nu op een mi lieuvriendelijker manier: mecha nisch. Het is daarbij belangrijk dat de mensen die dit werk uitvoeren goed bij de goten en stoepen kun nen komen. U kunt ze daarbij hel pen door uw auto uitsluitend op eigen terrein te parkeren en niet langs de straat U kunt natuurlijk ook een handje helpen door zelf ook daadwerke lijk onkruid te verwijderen. niet omvangen? gemeente bellen Eind juni is de gemeentegids 'weg wijs 92-93' en de 'info sociale za ken' huis aan huis bezorgd. On danks alle voorzorgen kan het voorkomen dat u niets hebt ont vangen. Dat kan komen door on zorgvuldigheden bij het versprei den Maar ook doordat u een stic ker op uw brievenbus hebt geplakt, die aangeeft dat u geen ongeadres- seerd reclame jdrukwerk wenst te ontvangen Als u de twee gemeentelijke uitga ven met hebt ontvangen, kunt u contact opnemen met bureau Voorlichting. Wij zorgen er dan voor dat u het gemeentelijke druk werk alsnog ontvangt. actuele folder vlinderkaart Augustus is vlindertijd: veel vlin dersoorten komen in deze tijd tot wasdom en vliegen uit. De aanwe zigheid van vlinders is een belang rijke graadmeter voor de kwaliteit van natuur en milieu Dankzij het beperken van de chemische on- kruidbestnjding in de plantsoenen zijn er in Leusden veel vlinders te zien. Vlinders voelen zich in Leus den thuis: daartoe draagt ook het bermonderhoud bij. Wie de namen van een aantal veel voorkomende vlinders wil leren kennen kan bij het bureau Voor lichting van de gemeente voor 1,50 een kaart kopen. De kaart is een uitgave van de Vlinderstich- ting. GEMEENTE Samenstelling: Bureau Voorlichting Telefoon 033) 961618 of 96161J. bekendmakingen GEMEENTE tijdelijke vergunning houden van zeugen Burgemeester en Wethouders van Leusden heb ben aan de heer F. van de Lagemaat toestem ming verleend voor het tijdelijk houden van zes zeugen achter de boerderij aan de Hamersveld- seweg 120 te Leusden Aan de beschikking zijn voorwaarden gebonden. De betreffende beschikking met voorschriften ligt van 12 augustus tot 12 september op elke werkdag ter inzage van 09.00 tot 12.30 uur in het Gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afde ling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Gedurende deze tenjn kan degene die door deze beschikking rechtstreeks in zijn belang is getrof fen schriftelijk bezwaren tegen dit besluit bij het college van Burgemeester en Wethouders ken baar maken. besluit horeca hinderwet Op 19 mei 1992 heeft Van de Hengel Gorter Fastfood b.v. een hinderwetvergunning aange vraagd voor een op het perceel Hamersveldse- weg 26 te vestigen maaltijdwinkel annex ijssa- lon Deze aanvraag is niet in behandeling geno men omdat op het moment dat de vergunnings procedure zou zijn afgerond het Besluit Horeca Hinderwet in werking is getreden De vergun ningsprocedure neemt als regel 7 maanden in beslag; het Besluit Horeca Hinderwet treedt op 1 december 1992 in werking. Op grond van het Besluit Horeca Hinderwet is voor nieuwe horeca-bedrijven geen hinderwet vergunning meer nodig. Dit houdt tevens in dat de procedure ingevolge de Wet Algemene Be palingen Milieuhygiëne, die ondermeer voorziet in inspraak voor de omwonenden, niet meer zul worden gevolgd. In plaats daarvan gelden alge mene regels om gevaar, schade en hinder voor de omgeving te voorkomen of te beperken. Het oprichten van een horecabedrijf dient nog wel aan de gemeente te worden gemeld. De ge meente zal de inrichtingen die onder het besluit vallen controleren op het naleven van deze alge meen geldende regels. goedkeuring bestemmings plan wetering-valleilaan Het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht heeft bij besluit van 28 juli 1992, num mer 2340308/1918 algehele goedkeuring ver leend aan het bestemmingsplan ..Wetering- Valleilaan 1991" De goedkeuring is onherroe pelijk, met uitzondering van de goedkeuring van de bestemming ..Maatschappelijke Doelein den". Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het bestemmingsplan met ingang van maandag 17 augustus 1992 gedurende een maand op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208) Gedurende die termijn kunnen zi j die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad en tot gede puteerde staten hebben gewend alsmede de In specteur van de ruimtelijke ordening bij de Kroon beroep instellen tegen het besluit van Gedeputeerde Staten voorzover dat besluit met onherroepelijk is. Beroepschriften dienen te worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en te worden toegezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Postbus 20019. 2500 EA Den Haag. tijdelijke afsluiting rentinckstraat In verband met het houden van een rommel markt te Achterveld is de Rentinckstraat zal worden afgesloten voor alle verkeer uitgezon derd voetgangers van vrijdag 28 augustus 1992 te 18.00 uur tot en met zaterdag 29 augustus 1992 te 18.00 uur. Voorts zal een parkeerverbod worden ingesteld voor de Jan van Arkelweg aan de zijde van 'De Moespot' vanaf de Hessenweg tot de W van Amersfoortstraat op zaterdag 29 augustus 1992 van 07.00 - 18 00 uur crematorium Burgemeester en wethouders van Leusden brengen ter voldoening-aan het bepaalde in artikel 54 van de Wet op de lijkbezorging ter openbare kennis dat het voornemen bestaat ver gunning te verlenen aan de gemeente Amers foort tot het vestigen van een crematorium op de Algemene begraafplaats 'Rusthof aan de Dode- weg te Leusden. Degenen, die bezwaren tegen dit voornemen kenbaar willen maken, kunnen dit doen door middel van een aan de gemeenteraad gericht bezwaarschrift binnen dertig dagen na verschij ning van deze berichtgeving. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan de gemeenteraad. Het adres luidt: Postbus 150, 3830 AD Leusden aanvragen om bouwvergunningen De volgende aanvragen om (bouw)vergunning liggen ter inzage: - verbouw/uitbreiding woning Zwarteweg 5 - plaatsen afdak boven terras op Beltmolen 32 - uitbreiden van de woning H. van Vianden- straat 24 - bouwen van een hoogspanningsruimte aan De Smidse - vergroten garage/berging aan de Arnhemse- weg 59 - plaatsen van een carport aan de Tiendvrij 8 - bouwen van een berging aan Tarweland 17 - vergroten van een berging aan de Pirken 17 - bouwen van een berging aan de Rosmolen straat 43 - verbouwen woning plus bouw garage/berging aan de Hessenweg 59 - uitbreiden van de woning op het perceel Tra- vertijn 22 - verbouwen van de woning op het perceel Ha- mersveldseweg 25 - het plaatsen van een fietsenstalling aan de Biezenkamp - bouwen van een woning en garage/berging ter vervanging van de bestaande woning met bij gebouwen aan de Arnhemseweg 76 - bouwen van een berging aan de Hessenweg 83 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 20 augustus tot en met woensdag 2 septem ber 1992 op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen ventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden verleende vergunningen verzoek hinderwetvergunning Het college van Burgemeester en Wethouders heeft op 29 juli 1992 een verzoek voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning in het kader van de Hinderwet ontvan gen van de heer A. A Tolboom voor een C.V.- installatiebedrijf en het vervaardigen/repareren van constructies en apparaten op het perceel Hamersveldseweg 1-3-5 te Leusden en op 31 juli 1992 een verzoek voor een vergunning in het kader van de Hinderwet ontvangen van Hans Clichés B.V. voor het oprichten en in werking hebben van een bedrijf voor het maken van werktekeningen, reprofilms en drukplaten op het perceel 't Koendert 3 te Leusden. De verzoeken en de bijlagen ligggen van 19 augustus 1992 tot 19 september 1992 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afde ling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bovendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur. na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961687. Gedurende de inzagetermijn kunnen gemoti veerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij het gemeentebestuur. Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. De ingebrachte bezwaren wor den eveneens ter inzage gelegd. Beroep tegen een op verzoek genomen beschik king kan slechts worden ingesteld door diegene die binnen de inzagetermijn mondeling danwel schriftelijke bezwaren heeft ingebracht, tenzij aangetoond kan worden dat hij daartoe redelij kenvijs niet m staat is geweest. verzoek en ontwerp-beschikking hinderwetvergunning Het college van Burgemeester en Wethouders heeft op 29 juli 1992 een verzoek voor een wijzigingsvergunning in het kader van de Hin- denvet ontvangen van de heer G.P. van Ruiten beek voor een veehouderij op het perceel Ruif- weg 3 te Stoutenburg. Het verzoek en de ontwerp-beschikkingen met de bijlagen ligggen van 19 augustus 1992 tot 19 september 1992 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bovendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961687. Tot één week voor de laatstgenoemde datum kan op verzoek een hoorzitting worden gehou den, waarop dan mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht. Gedurende de gehele inzagetermijn kunnen ge motiveerde bezwaren schriftelijk worden inge diend bij het gemeentebestuur. Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. De ingebrachte bezwaren wor den eveneens ter inzage gelegd Beroep tegen de op het verzoek genomen be schikking kan slechts worden ingesteld door diegene die binnen de inzagetermijn mondeling danwel schriftelijke bezwaren heeft ingebracht, teflzij aangetoond kan worden dat hij daartoe redelijkenvijs niet in staat is geweest. ontwerp-beschikking De ontwerp-beschikking op een verzoek van de heer H C. Smink om een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Hinderwet ligt van 19 augustus 1992 tot 2 september 1992 ter inzage. Het betreft hier een ontwerp-beschikking voor een veehouderij met mestopslag op het perceel Langesteeg 2-b te Leusden. De ontwerp-beschikking en bijbehorende stuk ken kunnen worden ingezien op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur in het Gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. En op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20 OOuur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961687. Het college van Burgemeester en Wethouders zijn voornemens de gevraagde vergunning te verlenen onder voorschriften, welke tot strek king hebben gevaar, schade en hinder voor de omgeving te ondervangen. Gedurende de inzagetermijn kunnen de aanvra ger, diegenen die reeds bezwaar hebben ge maakt tegen het verzoek om een vergunning, en diegenen die daartoe redelijkerwijs niet, of niet tijdig, in staat waren, gemotiveerde bezwaren schriftelijk indienen bij het gemeentebestuur. Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. De ingebrachte bezwaren worden eveneens ter inzage gelegd verleende hinderwetvergunning Op 11 augustus 1992 is aan de heer C. Tolboom een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Hinderwet ver leend voor een veehouderij, alsmede opslag van diesel- en huisbrandolie op het perceel Lange steeg 11 te Leusden. Tevens is op 11 augustus aan de heer L.A. Terlouw een vergunning verleend voor het op richten en in werking hebben van een boomkwe kerij op het perceel Lapeerseweg 7a te Leusden. De vergunningen en de bijlagen liggen van 19 augustus 1992 tot 19 september 1992 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afde ling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bovendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961687. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur var\ de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager; b de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking, d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont werp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. verleende vergunningen bouwvergunningen Agnietenhove 4, plaatsen tuinhuisje Arnhemseweg 91A, bouw veestal met mestop- slagkelder Benedictijnenhove 22, plaatsen 'dakkapel Benedictijnenhove 95, uitbreiding woning Claverenbladstraat 5, plaatsen kap op berging Claverenbladstraat 7, plaatsen kap op berging Eysinkplaats, plaatsen trafo Geertrudishof, plaatsen lift Haverland 23, plaatsen dakkapel Houtvester 19, uitbreiding woning Kerkdijk 12. vergroten van de bedrijfsruimte Kleinhorst 28. plaatsen twee dakkapellen Lepelaar 8, uitbreiden bedrijfsruimte Lepelaar 25, bouw van een serre Oude Utrechtseweg 1, verbouw woning Salamander 23, wijziging gevel Waarden 41, wijziging gevel en interne verbou wing Zonnedauwhof 25, uitbreidng woning Zuiderinslag 2, verbouwing magazijn Hamersveldseweg 72-74, kantoor/bank RABO Plesmanstraat 2, uitbreiding kantoor/toonzalen kapvergunningen Weerdenburg 12, 1 berk in de voortuin Wierickewijk 10, 1 acacia in de voortuin diverse vergunningen A. E. Okhuijsen: pleinfeest op 5 september: Wiegers' ballonvaarten: opstijgen hetelucht ballon; Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Leusden Puddingpopfestival 1992 op 5 september 1992 op het Burgemeester Banninkpark van 14.00- 00.30 uur, Idem: Plaatsing aankondigingsborden voor Puddingpopfestival Idem: Drank- en Horecawetvcrgunning voor 5 septemberber 1992: J.T.B.N. en W.T. Schut: gewijzigde stand plaatsvergunning weekmarkt. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden inlichtingen Nadere informatie over bouwvergunningen kunt u krijgen in het gemeentehuis, 't Erf 1, bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 756, over diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729 en over kapvergunningen bij de afdeling Groen, Ha mersveldseweg 105, telefoon 961 752. vergaderagenda dinsdag 25 augustus, commissie welzijn en on derwijs (W&O). In deze commissievergadering komen o.m. de volgende onderwerpen aan de orde: - herbouw bibliotheek Nieuw Langenbeek; - opheffing openbare basisschool De Wegwij zer; - herstel en vervanging schade gemeentelijke schoolgebouwen, - diverse aanvragen ex. artikel 74 Wet basison derwijs; - ontwerp-begroting 1993 Recreatieschap Utrechtse Heuvelrug en Valleigebied; - straatnaamgeving. woensdag 26 augustus, commissie sociale zaken, volkshuisvesting, emancipatie en milieu (SVEM). De commissieleden buigen zich o m over: - de woningmarkt-effectrapportage Gewest Eemland; - het herverdeling van de stadsvermeuwingsgel- den; - het jaarverslag BUGM/NMP (Bijdragebesiuil Uitvoering Gemeentelijk Milieubeleid/Natio naal Milieubeleidsplan); - de nota Natuur- en Milieueducatie in Leus den.4 donderdag 27 augustus, commissie openbare werken, ruimtelijke ordening, economische za ken en verkeer (OREV). Aan de orde komen o.a. voorstellen met betrekking tot. - planvoorbereiding Het Vliet; - aan- en verkoop van grond in De Horst. - vaststelling bestemmingsplan Hamershof Bovendien zijn in de drie voornoemde commis sievergaderingen ook het Meerjarenactivitei- tenplan 1993-1995 en de voorlopige vaststelling van de jaarrekeningen 1991 onderwerp van ge sprek. De vergaderingen worden in het gemeentehuis gehouden en beginnen om 20.00 uur. De verzamelagenda met bijbehorende stukken ligt voor u ter inzage bij bureau voorlichting van het gemeentehuis.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4