The show must go on' Panorama Lisiduna Leusder Krant GOED IDEE! NEEM NU EEN ABONNEMENT OP DE FLINT De Flint Nieuws uit de verenigingen joggen Tenoren gezocht Klaverjassen WOL Geen kabel Seizoen Flint beheerst door verbouwing, maar: Nieuws uit de verenigingen 't Vooronder Speel mee Muziek op schoot Rommelmarkt „Verhuizing was een groot succes" Woensdag 19 augustus 1992 Pagina 5 Bel: 033 -751184 LEUSDEN - Zowel beginners als gevorderden kunnen mee doen aan de cursus 'Gezond joggen' onder leiding van Fred Gressie Woensdag 19 auguas- tus start deze cursus voor de zevende maal in successie. De trainingen worden gehouden in Den Treek op zaterdagen van 10.00 tot 11.00 uur en op woensdagen van 8.45 tot 9.45 uur De drie maandelijkse cur sus kost 25,— Inlichtingen bij Fred Gressie, telefoon. 942269. LEUSDEN - Het Gemengd Koor Leusden zoekt tenoren Het reportoire van het koor be staat uit lichte klassieke mu ziek en musicalmelodieën De eerste repetitie is al geweest op maandag 17 augustus, maar er is nog steeds plaats. De repeti ties zijn in de muziekschool aan de Eikenlaan Inlichtingen Rita Mulder, telefoon: 03425- 1970. LEUSDEN - De Speel- en re creatievereniging De Blijhof aan de Lisidunalaan start de eerste maandag van september om 20 00 uur met de wekelijkse klaver jasavond. Er is nog plaats voor enkele deelnemers Leden van de Blijhof betalen ƒ2,50, niet-leden betalen 3.Inlichtingen bij Ad van Kampen, telefoon: 942661 LEUSDEN - De vereniging Welzijn voor Ouderen Leusden (WOL) begint binnenkort weer met haar activiteiten Het ont moetingscentrum De Wolboom aan de Hamersvelseweg 2 a is elke ochtend open van 9.30 tot 11 30 uur en 's middags van 13 30 tot 16.30 uur. Er is gelegenheid om te bil jarten, kaarten, dammen en dergelijke. Bij Marije Jonker (telefoon 952090) kan men vi deobanden bespreken In ja nuari 1993 begint de cursus ge heugentraining. In het kader daarvan is op maandag 23 no vember om 10.00 uur in de Wip Wap (Rozengaarde 22) een in formatiebijeenkomst. De cursus Engels begint op woenasdag 2 september De eerste volksdansochtend is op vrijdag 4 september. De koers- ballers zijn actief op donder dag en zaterdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur. Op maandag 31 augustus kan er in De Octo pus weer gezwommen worden LEUSDEN - Op donderdag 20 augustus is van 8.00 tot 17 00 uur via de kabel geen ont vangst mogelijk van radio- en televisieprogramma s. LEUSDEN - Vrouwen Ont moetingscentrum 't Vooronder begint binnenkort weer met haar activiteiten In de kelder van het gemeentehuis, Burge meester van de Postlaan 2, kunne vrouwen op de eerste en de derde wownsdag van de maand aan verschillende acti- vieten deelnemen Er zijn voor het najaar van 1992 vijf the ma's gekozen. Enkele thema's worden in 2 dagdelen behan deld Op woensdag 2, 16 en 30 sep tember is er een cursus bloem schikken (9 00 ur). Op 23 september wordt het thema van de Kinderboeken week behandeld (20.00 uur) Op 7 en 14 oktober is het thema Vrede en Milieu aan de beurt (9.00 uur) Op 28 oktober is het onderwerp Vrouw en Huwe lijksrecht aan de orde (20.00 uur) In november komen 'Een nieuwe levensfase (4 novem ber, 9.00 uur) en 'Kind en zie kenhuis (18 november, 20 00 uur) aan de orde In december wordt een ochtend besteedt aan het maken van kaarten (2 december 9 00 uur) en wordt er een Kerstreis naar Duits land gemaakt Locke Consort (zaterdag 13 februari, Aegtenkapel) Volta (zaterdag 16 januari, Aegtenkapel) (foto: Seger van Wijk). LEUSDEN - Vanaf woensdag avond 2 september starten kleuterleerkracht Peter Jansen en creatief therapeute Nicky met een cursus 'Speel mee'. De lessen, 10 bijeenkomsten op woensdagavond vanaf 20.00 uur, zijn bedoeld voor ouders met kinderen in de leeftijd van 3 tot 6 jaar De bedoeling is inzicht te geven in de spelbe- hoeften van het jonge kind, praktisch bezig te zijn met de thema's uit de belevingswereld van het kind en het geven van spelsuggesties, die ouders thuis met hun kinderen kun nen doen. LEUSDEN - 'Muziek op schoot' is de cursus waarbij ou ders geleerd worden met hun jongste kinderen muziek te maken. In de Blijhof aan de Lisidunalaan is op maandag 24 augustus om 10.00 uur een in formatiebijeenkomst over deze cursus Het gaat om kinderen in de leeftijd van 4 tot 48 maan den Er zal in verschillende leeftijdsgroepen worden ge werkt Muziek en instrumen ten zijn afgestemd op die leef tijdsgroepen Inlichtingen 944034 LEUSDEN - Muziekvereni ging DWS uit Achterveld orga niseert voor zaterdag 29 au gustus haar jaarlijkse rommel markt. De verkoop van de spullen is bij De Moespot en begint om 10.00 uur. De op brengst is bestemd voor de aanschaf van nieuwe unifor men en muziekinstrumenten AMERSFOORT - „Het komen de theaterseizoen belooft in verschillende opzichten een heel bijzonder jaar te worden", zegt directeur T. Porringa-Bol- huis van de Flint bij de pre sentatie van het nieuwe pro gramma van het seizoen 1992/ 1993. Of die belofte ook werkelijk waar gemaakt zal worden is ter beoordeling van de bezoekers van het theater aan de Conickstraat. Zeker is wel dat Porringa zich zelf en haar personeel een zeer zware klus heeft opgelegd. De zer dagen wordt namelijk be gonnen met de her- en verbouw van de in de winter van 1990 afgebrande theaterzaal On danks die bouwwerkzaamhe den zal er in De Flint toch een programma worden afge werkt, waaraan volgens de tel ling van de programasamen- stellers 764 artiesten zullen meewerken. En ook de Flint als congrescentrum zal, zo goed als onder de omstandigehen mogelijk is, draaien. Fr wordt zelfs wat de kaart verkoop betreft een nieuwig- heidje geïntroduceerd. Kaar ten die bij de verkoop van abonnementen niet worden verkocht, zijn het hele seizoen beschikbaar voor geïnteres seerden De kaarten voor voor stellingen in april kunnen bij voorbeeld in december gekocht worden. Voorheen kwamen die kaarten pas vlak voor de voor stelling in 'de verkoop'. Een nieuwe extra service voor het publiek en een opmaat voor het nieuwe theater, dat als naam Flint 800 krijgt. Die naam is een verwijzing naar het aantal plaatsen, dat in de nieuwe theaterzaal beschik baar is. 800 stoelen, verdeeld over de zaal en twee balkons Als alles meezit, zal de verbou wing begin 1994 klaar zijn. De Flint krijgt dan de zogenaamde A-status, wat inhoudt dat het theater zal gaan horen tot de topaccomodaties in Neder land. Maar voordat het zover is, blijft het nog minimaal een sei zoen behelpen. De bouwvak kers zullen gestaag met hun werk door gaan. De Amers- foortse theaterliefhebbers hoe ven echter niet te vrezen voor een inhoudloos seizoen Het seizoen wordt 17 okto ber spectaculair geopend met een mammoetvoorstelling van de Franse groep Theatre Chêtillon. Marathonerre, een naam die de lading dekt, begint om 12.00 uur 's middags en ein digt twaalf uur later klokslag middernacht. In die periode heeft de volhardende teo- schouwer een voorstelling kunnen zien, die bestaat uit Roze Krokodillen (dinsdag 29 december) (foto Jan Swinkels). (advertentie) een spel van orde en chaos, mu zikaal ondersteund door de formatie Art Zoyd. Zondagmiddag Het aantal zondagmiddag- voorstellingen is het nieuwe seizoen aanmerkelijk uitge breid. Zo zal het voltallige Na tionaal Jeugd Orkest op zon dag 8 noveber 'De Schilderij ententoonstelling' van Mous- sorski ten gehore brengen en brengt De Glazen Ui op zondag 24 januari het sprookje 'Asse poester' als opera. De zondag middagmatinees vormen een goed alternatief voor de jeugd programma's, die van oudsher op de woensdagmiddag ge speeld werden. Dat zal in ver band met de bouwwerkzaam heden dit seizoen niet meer mogelijk zijn. De brunchvoorstellingen, die het afgelopen seizoen een groot succes waren, zullen het komende jaar worden voortge zet. In het kader van deze pro- grammareeeks komen onder meer naar Amersfoort solisten als Alexandra van Marken. Lenny Kuhr en Liselore Ger ritsen De voorstellingen zijn op zondagmiddag vanaf 12.00 uur. De deelnemers aan de brunches kunnen van 11 00 tot 11.45 uur aanschuiven. Ook de Sint Aegtenkapel aan 't Zand blijft als lokatie voor met name muziekvoorstellin- gen gehandhaafd In de sfeer- vole kapel zal het komende sei zoen muziek te horen zijn uit onder meer Senegal, Honga rije, Marokko en Argentinië Ook de landen uit de voornma- lige Sovjet-Unie zullen in de reeks ruimschoots vertegen woordigd zijn. Onder meer met muziek en dans uit de Kauka- sus en hofmuziek uit Azer beidzjan.Ook worden er oude Franse dansen uit de 18 e eeuw op het podium vertoond. Uit de programmering van de Flint blijkt in ieder geval dat directeur Porringa en haar personeel van plan is het Amersfoortse publiek zo wei nig mogelijk te laten merken van het vele werk dat de ko mende maanden aan de Co- ninckstraat verricht zal gaan worden De komende week zal het programmaboekje huis-aan- huis in Amersfoort en omge ving worden verspreid. In het boekje is ook een bon opgeno men voor de bestelling van abonnenementen De bonnen zullen op volgorde van binnen komst worden verwerkt vol gens het principe 'Wie het eerst komt, het eerst maalt'. De bonnnen moeten uiterlijk 14 september naar de Flint wor den gestuurd. Circle Percussion met Drums of the World (vrijdag 16 april) Naam: Ton Pot Bekend van: Bestuurslid honkbalvercniging The Red Caps Favoriete plek: „Het honkbal veld" „We zijn een jaar of drie geleden naar Leusden verhuisd met de vereniging en dat is een groot succes geworden In die tijd is The Red Caps zeker twee keer zo groot geworden Rond het 10- jarig bestaan van de club, dat we onlangs hebben gevierd, telden we zon 120 leden. Dat betekent dat er in de afgelopen drie jaar minstens vijftig Leusdenaren lid geworden zijn.' Vooral bij de jeugd gaat het erg goed. In korte tijd hebben we een aantal jeugdteams kunnen inschrijven voor de competitie We hebben nu peanuts (de allerjongsten), pupillen en aspiran ten. Hopelijk kunnen we op termijn het vacuüm tussen de oudste jeugd en de senioren (zeg maar jongeren in de juniorenleeftijd) ook nog opvullen Toevallig ben ik zelf net begonnen een groep hulsvrouwen te trainen, die het spel ook beter willen leren kennen Dat zijn vaak moeders, die hun kroost thuis over het spel horen praten, maar er weinig van snappen Die willen de regels leren kennen en meteen zelf ook nog wat doen. Zonder meteen de verplichting van competitie-spelen en dergelijke. Hartstikke leuk." „We zijn in Leusden met open armen ontvangen. De club is in Amersfoort opgericht, maar daar speelden we echt een ondergeschikte rol naast Quick. We zaten op hetzelfde sportcom plex, maar toen de gemeente dat park ging reorganiseren werden we bijna weggepest Wc kregen het aanbod om van Quick een softbalveldle huren, maar daar mochten we alleen gebruik van maken als dat Quick uitkwam. Daar konden we uiteraard niet mee uit de voelen. Bovbendien zei de gemeente min of meer dat Amersfoort te klem was voor twee honk- en soflbalverenigingen Ik woonde toen al in Leusden en ik heb bij sportzaken hier eens een balletje opgegooid Daar is ons plan om naar Leusden te verhuizen zeer goed ontvangen." Leusden had er wel oren naar om een echte zomersportvereniging binnen de grenzen te halen Dat ontbrak nog een beetje aan het aanbod Maar daarnaast kwam onze verhuizing politiek natuurlijk erg goed uit. Men heeft er dankbaar gebruik van gemaakt om de aanleg van een tweede kunstgrasveld bij de hockeyverenigmg, waartegen nogal wat weerstand bestond, politiek rond te krijgen „In de drie jaar dat we hier zitten, hebben we het complex al een geheel eigen gezicht gegeven Er is nu een verhard veld aangelegd, waar zowel softball als honkbal gespeeld kan worden We hopen ooit nog eens de beschikking te krijgen over twee velden; één voor softball en één voor honkbal Dat zou het mooiste zijn. En een eigen kantine natuurlijk. Maar over dat soort plannetjes gaan we ons deze winter eens buigen 1 i

Leusder Krant | 1992 | | pagina 5