eekerruiters derde bij Nederlands kampioenschap Red Caps blijft na gewonnen wedstrijd kandidaat promotie )orderinslag dicht voor kermis Ter zake Roda-zondag staat in de startblokken eken schaakkampioen miljoen gulden in reserves erzoek naar Schoolsteegbosjes Leusden blijft op centen passen Tien - )e gemeente had iri van dit jaar in haar Hsniim 67 miljoen gul- reserves zijn elk jaar ^Behandeling van de be- inzet van een politiek waarbij het gaat om de f het geld opgepot moet °f dat Leusden over ntot 'potverteren'. Met 'e PvdA vindt, dat de Ie een te voorzichtig °ert op dat gebied. De Vllen vinden dat Leusden f gemeente is, die wat met de beschikbare m kan omgaan. Plotseling afslaan Gewonde bij aanrijding Bier drinken na voetbal Statistisch jaarboek Relaties met een buitenlander Gratis naar de kapper SCHOOLAGENDA'S '92/'93 18.50 18.95 17.50 17.50 OP=OPÜ! dgVeenendaal Boekhandel Boekhandel Leusder Krant isdag 19 augustus 1992 )EN - Bij de jaarlijkse jndse Ponykampioen en in Kootwijk mocht •kerruiterteam dit jaar Je prijs in ontvangst ne- )ok vielen enkele prij- beurt aan Treekerrui- geselecteerd waren individuele kam- :happen. delen van Nederland negentien verenigin- aaronder ponyclub 'De rruiters') hun zes beste I /amazones geselec- f m een goed team te vor- daarmee aan de start chijnen bij de jaarlijkse andse teamkampioen en voor verenigings- Het winnende Treeker- eam bestond uit: Re- lerkhof met Shoquton ricia Pothoven met erkamps Raymond uit- in de dressuur Klasse nelinda Koldewe met Andrea van Ginkel onka uitkomend in de Klasse L, Joany Lam met Kantjes Urigon in Klas siek springen Klasse L. De motivatie van het Treekerrui- terteam was groot, temeer daar de Treekerruiters vorig jaar in Kootwijk Nederlands Kampioen werden. Er heerste een goede teamgeest en met veel enthousiasme is er ge traind. Zowel in als buiten Leusden werden vooraf de no dige wedstrijden verreden, al waar de Leusder ponyclub liet zien over goede dressuur- en springcombinaties te beschik ken. Rijinstructrice Michaela Verdonck en rijinstructeur Fred Pols hadden er alles aan gedaan om de Treekerruiters goed voorbereid in Kootwijk aan de start te laten verschij nen. Het werd een spannende dag, want de deelnemende verenigingen waren geduchte tegenstanders. Joany en Mi lan, die beide in de springru- brieken uitkwamen, moesten de nodige risico's nemen, daar de deelnemende combinaties snelle tijden neerzetten. En als je een snelle tijd moet neerzet ten en bovendien nog een fout loos parcours moet afleggen, kost dat wel eens een balkje. Toch wist het Treekerruiter- steam zich te plaatsen bij de eerste drie. De behaalde derde plaats was welverdiend. Bij de individuele kampioen schappen wisten enkele Tree kerruiters ook nog prijzen in de wacht te slepen. De twee debutantes Marleen van Rui tenbeek met pony Conny en Renate Kerkhof met pony Shoquton zagen hun inspan ningen beloond met de vierde plaats. Marleen kreeg die prijs voor het springen in de spring- rubriek Klassiek Klasse B en rente in de dressuur Klasse B. Ivonne van Ginkel, die vorig jaar bij de individuele kam pioenschappen Nederlands Kampioen werd in de Klasse B dressuur, heeft het afgelo pen jaar met haar pony Ilonka enorme vorderingen gemaakt Zij kwam nu uit in de Klasse M dressuur. Van de 60 deelne mende combinaties behaalde Ivonne de achtste plaats en zij kan met recht trots zijn op die prijs. Toast op het succes van de Treekerruiters, van links naar rechts: Voorzitter Van Ginkel, Milan Gies, Patricia Pothoven, Annelinda Nelwede, Renate Kerkhof Joanny Lam. AEN - Zonder zelf nog te komen is Bert Une- nieuwe zomerkam- tan de Sc^iaak ver- Leusden geworden, de zeven partijen al ■a- rug en moest donder- achten wat de overge- concurrenten zouden 3t'fee wisten niet tot winst cn, zodat Uneken de fe ls in ontvangst kon ne- Dtste favoriet voor de itel leek Bert Kampes die aan een overwin- inoeg zou hebben voor [edeelde eerste plaats, ander Dirk Meylof zien de verhoudingen ifgelopen huiscompeti- onoverkomelijke lis moeten wezen. Mey- daar echter heel an- er en zette een vervaar lijke aanval op de konings vleugel in gang. Die leverde uiteindelijk een fraaie over winning op. Meylof, die wat in de schaduw van andere opko mende talenten leek te staan, steeg hiermee fors op de rang lijst en kan bij een overwin ning in de laatste ronde zelfs een ongedeelde plaats beha len. De laatste concurrent voor de nieuwe zomerkampioen was Jan Nijhof, maar die gaf zo maar zijn dame weg tegen Elzo van Kampen, wat van zelfsprekend partijverlies be tekende. Uitslagen: Modiri sr - Agterberg Bayat - Zaal G. Nijhof - Boogaard J. Nijhof - v. Kampen Meylof - Kampes Willigenburg - Boemaars Schaeffner - v.d. Bilt v. Dalen - Elschot remise Vos - Halkes 1-0 De stand op kop: 1. Uneken 5,5 uit 7 2. Kampes 5 uit 7 Vos 5 uit7 4. Aghlani 4.5 uit 7 5. Meylof 4 uit 5 6. v. Kampen 4 uit 6 7. Boemaars 4 uit 7 Rietveld 4 uit 7 9. J. Nijhof 3,5 uit 6 10. Agterberg 3,5 uit 6 Halkes 3,5 uit 6 LEUSDEN - Voor the Red Caps heren stond direkt na het zomer reces een wedstrijd op het programma waarbij het om een top positie ging in de regio tweede klasse. Op het programma stond na melijk de wedstrijd tegen het Amersfoortse Quick. Quick 4, dat op het moment aan kop staat in de competitie, moest overwonnen worden om nog een goede uitgangspo sitie te behouden voor even tuele promotie. Daarom zet ten the Red Caps hun beste werper op de heuvel namelijk Jacques Knopf. In de eerste innings lieten beide ploegen meteen zien dat ze er ben spectaculaire wed strijd van wilde maken. Door middel van een aantal honk- slagen van beide teams was het na de eerste innings 2-2. In de tweede innings lieten The Red Caps meteen merken dat ze de tegenstander eigenlijk met meer in de buurt dulden. Er kwamen 7 man aan slag die zorgden voor 3 punten. In de gelijk makende slag- beurt kwamen de Amersfoor- ters nog eenmaal dicht bij (4- 5). Dit zou de laatste keer zijn in de wedstrijd, dat ze ook maar iets in te brengen had den tegen de zeer sterk spe lende ploeg van the Red Caps. Deze ploeg liep in de daarop volgende innings over Quick heen door zeer goed aan slag te spelen (honkslag verhouding 4-12). De eindstand was 5-15. Uit de 5 tegenpunten blijkt al dat de verdediging bij the Red Caps zeer sterk is en werd ge leid door het sterk werpen van Jacques Knopf en zijn vervan ger in de vijfde inning Eli Blom. Blom bleek in vorm te zijn en liet dit in de laatste inning ook zien. Er kwamen slechts 4 man in het slagperk, waarvan er 3 man direkt uit gingen. Na deze overwinning is het zaak voor the Red Caps om het nu bereikte niveau vast te houden, want dan moet er toch iets moois mogelijk zijn voor the Red Caps De werpcijfers van beide pit chers: 7x3 slag - 5 x 4 wijd - 3 honkslagen - 2 veldfouten voor Jacques Knopf na 4 ge worpen innings Eli Blom (1 in ning) 1-0 - 1-0 LEUSDEN - Al weer drie weken geleden is de voorbe reiding op het nieuwe voetbal seizoen gestart. Vanaf 28 juli is hoofdtrainer Piet Mackaay met zijn beide hulptrainers Bert Kulk en Loek de Boer be gonnen met de eerste trainin gen In de eerste twee weken was de opkomst door vakantie omstandigheden nog beperkt, vanaf de derde week konden zij beschikken over een bijna complete selektie. Op een sportveld op het terrein van Lisidunahof te Leusden be schikten de trainers met hun selektie-groep over een prima accommodatie om op gang te komen. Inmiddels zijn ook op het Burg Buining sportpark de eerste oefenwedstrijden achter de rug. Op zondag 9 aug. speelden RODA 1 en 2 tegen 's Grave- land, nog terdege bekend van de verloren bekerfinale in het afgelopen seizoen. Het 2e elf tal tegen 's Graveland ein digde in 4-4, het le elftal bleef steken op 3-3. Op dinsdag avond 11 aug. oefende RODA 1 tegen UHSV uit Utrecht, promovendus in de 4e klasse KNVB zaterdag en nog be kend uit het bekertoernooi van het afgelopen seizoen. Het werd een pittige wedstrijd, als ware het een echte competitie wedstrijd; de eindstand werd 1-1. Op zondag 16 aug. oefen den RODA 1 en 2 tegen Vrees wijk, uitkomend in de 4e klasse KNVB zondag RODA 1 won met 1-0 en RODA 2 met 4- 2. Op dinsdagavond 18 aug. werd er gespeeld tegen sv Zeist 1 en 2. Voorspellen wat het nieuwe seizoen gaat brengen is op dit moment nog veel te riskant. Zoals zo vaak in een voorbe reidingsperiode wisselen ook nu goede speelmomenten zich af met mindere speelmomen ten, zie je oude vertrouwde ge zichten en ook nieuwe gezich ten. In de resterende oefen wedstrijden zal verder gezocht worden naar de teams voor het eerste en tweede elftal, van welke het meeste rende ment verwacht mag worden. Een moeilijke, maar wel uit dagende opdracht voor de trainers en de spelers Het res terende oefenprogramma ziet er als volgt uit: - donderdag 20 aug. 19.00: RODA 1 - HMS 1, RODA 2 - HMS2 - vrijdag 21 aug. t/m zondag 23 aug.: trainingsweekend in Zeeland met op zondag wed strijden tegen Renesse 1 en 2. - woensdag 26 aug 19.00 uur: Roda'46 2 - IJsselmeervogels 4 - zondag 30 aug. 11.30 uur: Roda'46 2 - Houten 2 Inmiddels is ook bekend hoe de start van het seizoen '92-'93 eruit ziet. Het eerste elftal van RODA begint met thuiswed strijden. voor de afdelingsbe ker van de afd. utrecht treedt RODA'46 op dinsdagavond 25 aug. 19.00 uur aan op het eigen Burg. Buining sportpark te gen Zwart Wit'63 uit Har derwijk, uitkomend in de 2e klasse zaterdag van deze afde ling Bij winst (misschien wat voorbarig maar wel goed om te weten) mag RODA op dins dagavond 1 sept 19.00 we derom op eigen terrein als gastheer optreden tegen de winnaar van de bekerwed strijd SOVA-Kieviten. Het competitieseizoen '92-'93 in de hoofdklasse van de afd. Utrecht start het standaard- team van RODA thuis op 30 aug. tegen LIMVIO uit Baarn. Een week later, op 6 sept. is RODA de gastheer tegen Amersfoortse Boys, dat het af gelopen seizoen gedegradeerd is uit de 4e klasse KNVB en ook dit seizoen getraind wor den door dhr. T. Kommer, de oud-trainer van RODA'46 Het succes van een seizoen wordt niet alleen bepaald door de uitslag van deze eer ste, bovengenoemde wedstrij den. Wel wordt daar de toon gezet voor de resterende wed strijden. )EN - Om de najaars- dit jaar mogelijk te ma de Noorderinslag tus- Haraersveldseweg en de r:, berglaan van woensdag zaterdag 24 oktober afgesloten. Het stuk (daardoor een week vrij fordt in die periode ge- ioor de kermis. Het par- JJ rein bij de Hoge School 'Nederland zal door de exploitanten gebruikt worden voor de stal- hun bedrijfsauto's en agens. orderinslag zal overi- en met 26 oktober jn voor het verkeer, om- nog enige tijd in beslag ie kermis af te breken. Het gaat om een proef, die als het een succes wordt, voor her haling vatbaar is. De gemeente hoopt dat daarmee een einde komt aan de jarenlange zoek tocht naar een geschikte loka- tie voor de kermis, die in Leus den tweemaal per jaar gehou den wordt. Tot nu toe werd de kermis gehouden op het parkeerter rein achter de Hamershof. Dat terrein is echter niet meer be schikbaar, omdat deze week begonnen is met de werkzaam heden voor de uitbreiding van het winkelcentrum. Er is on derzoek geweest naar ver schillende alternatieven, maar die vielen om uiteenlopende redenen af. Een van de belang rijkste daarvan is dat een aan tal van de onderzochte lokaties te ver van het centrum liggen. Dat vermindert de opbrengst van de kemmisgelden. Dit jaar vloeien die voor het eerst in de gemeentekas. De kermisex ploitanten zijn volgens de ge meente bereid een bedrag van 10.000,— neer te leggen voor het beschikbaar stellen van het kermisterrein aan de Noor derinslag Dat is hetzelfde be drag dat het terrein bij de Ha mershof opbracht. Tot dit jaar kregen de winkeliers dit geld, die er onder meer de jaarmarkt mee betaalden. Dit evenement gaat om die reden daarom niet door. Mocht de proef met het af sluiten van de Noorderinslag niet slagen, dan willen burge meester en wethouders onder zoeken of het met mogelijk is een stuk grond bij de School steegbosjes ten zuiden van de streekschool SBBO als evene mententerrein in te richten, Die mogelijkheid is al eerder in beeld geweest, maar stuitte op bezwaren. Tegenstanders, waaronder het Comité Milieu zorg Leusden en de PvdA vre zen namelijk dat door het eve nemententerrein het kwetsba re natuurgebied van de Schoolsteegbosjes zal worden aangetast Het college stelt daarom als absolute voorwaar de, dat het terrein op geen en kele manier een belasting voor het gebied mag betekenen. 'Ster en wethou- ven in een notitie over «nverp toe, dat Leusden trkelijk eigen vermo- eft- Het college vindt °ok het geld nodig is dcomstige verplichtin- et name de aanleg van w'egen en dergelijke en het onderhoud van voorzienin gen kosten veel geld. De gemeente voert een be leid, waarbij een 'bassin' is ge vormd. Dat bassin bestaat uit een aantal reserves en voorzie ningen met een totale waarde van 46 miljoen gulden. Daar van zit 32 miljoen gulden in de onderhoudsreserve. In de on- derhoudsreserve wordt jaar lijks een bedrag van ruim 500 duizend gulden gestort. Verder wordt het bassin aangevuld met rente en met de opbrengst uit toekomstige bouwplannen. Om aan alle (toekomstige) verplichtingen te kunnen blij ven voldoen is het volgens het college noodzakelijk dat de re serves zoveel mogelijk in stand blijven. Wel wordt regelmatig gekeken of de verschillende re serveringen nog wel overeen komen met de werkelijke plan nen, zoals de gemeente die wil I gaan uitvoeren. Als bij deze actualisering blijkt, dat er te veel geld in de reservepot zit, kan de gemeenteraad beslissen wat er met dat overschot moet gebeuren. Op die manier zou er geld beschikbaar kunnen ko men voor nieuw beleid. LEUSDEN - Op de Doornse- weg moest een 45-jarige auto mobilist uit Leusden uitwijken voor een 16-jarige plaatsge noot Hij gmg op zijn bromfiets plotseling, zonder richting aan te geven, van de vent weg langs de Doornseweg naar de Wa- terlooweg. De automobilist probeerde een botsing te ver mijden, maar raakte daarbij een paaltje LEUSDEN - Een 87-jarige vrouwelijke bestuurder uit La ren bemerkte woensdagavond omstreeks 18.20 uur op de Arn- hemseweg te laat dat een aan tal voor haar rijdende auto's afremde. Daardoor reed de vrouw in volle vaart op de file in. Drie auto's raakten bij de aanrijding beschadigd. De vrouw is met nekklachten ter observatie m het ziekenhuis opgenomen Het ongeval ge beurde ter hoogte van de Ooie va arshorsterweg Flinke materiële schade was woensdagavond het gevolg van een aanrijding op de kruising Torenakkerweg/Alpendreef. Een 22-jarige Woudenberger, die op de Torenakkerweg reed, verleende geen voorrang aan een 55-jarige Leusdenaar, die de Torenakkerweg opreed. De auto van de Leusdenaar werd zodanig geraakt, dat het voer tuig total-loss werd verklaard. UTRECHT - Een boete van 2500 gulden, een voorwaarde lijk rijverbod van negen maanden, een rijontzegging van zes maanden in de week einden en een voorwaarde lijke celstraf van twee weken. Daartoe is een 33-jarige man uit Leusden vrijdag ver oordeeld door de Utrechtse politierechter mr. Th. Claren- beek. De Leusdenaar heeft in december 1991 met teveel alco hol op door Utrecht gereden. De verdachte vertelde dat hij zoveel had gedronken om de overwinning van het Neder landse voetbalteam te vieren. Op het Zandpad in Utrecht verloor hij de macht over het stuur en belandde in de Vecht. Uit een ademtest bleek dat de Leusdenaar een alcoholge halte van negenhonderdzestig microgram had, dat is ruim vier keer zoveel als de maximaal toegestane 220 mi crogram. Officier van justitie mr. B. Steensma zag geen reden om van de standaardeis af te wij ken. "Meneer zat met veel te veel alcohol op achter het stuur. Ik geloof niet dat hij 'slechts' zes glazen bier op had," aldus de officier. Hij eiste naast de voorwaarde lijke gevangenisstraf van twee weken een boete van vijftienhonderd gulden en een rijverbod van negen maanden, waarvan drie voorwaardelijk De advocaat van de verdachte, mr. A. van der Ploeg, bena drukte dat de verdachte zijn rijbewijs niet kon missen. "Mijn cliënt heeft net, na een periode van zeven maanden werkeloosheid, een goede baan. Daar heeft hij zijn rijbe wijs ontzettend hard bij no dig. Hij heeft op dit moment een jaarcontract, dus hij moet zich nog waar maken als hij die baan wil houden," zo zei de raadsman. Hij pleitte voor een rijverbod dat alleen in de weekeinden geldt en desnoods met een hogere boete. LEUSDEN - Het statistisch jaarboek van de gemeente Leusden over 1991 is versche nen. Het bevat gedetailleerde informatie over de samenstel ling van de bevolking en het woningbestand. aangevuld met gegevens over de verdeling van het aantal leerlingen over de basisscholen Het statistisch jaarboek is voor ƒ15,- verkrijgbaar bij het bureau Voorlichting in het ge meentehuis. De belangrijkste gegevens daaruit zijn samen gevat in het vouwblad Leus den in cijfers", dat gratis bij het bureau Voorlichting kan worden afgehaald. LEUSDEN - Het gereformeerd provinciaal centrum in Amersfoort zoekt contact met Nederlandse vrouwen, die een buitenlandse levenspartner hebben. In de praktijk blijkt dat dergelijke relaties nogal eens onder druk staan. Het GPC wil de ervaringen van de wouwen gebruiken om andere vrouwen met een buitenlandse partner behulpzaam te kunnen zijn. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Ada Luca of Jan Hondelink, tele foon: 613449 LEUSDEN - De Leusdense herenkapsalon Charly, aan de Ha- mersveldseweg, is gestart met een spaaractie die de deelnemer een gratis kapbeurt kan opleveren. Het gaat om de zogenaamde 'Wella Gold Card', waarvoor de deelnemer bij besteding van f 19,50 een spaarzegel ontvangt. Als de kaart met zestien zegels vol is, heeft de deelnemer recht op een gratis behandeling. Voor meer informatie kunnen geïnteresseerden bellen met: 94.1303. In onze winkel vind je een ruime sortering schoolagenda's en schoolartikelen. Doorzons D.O.M.-agenda D.O.M. Doorzon Onderwijs Methode De snelstgroeiende! 9.95 L.A. Gear School Diary Pour Elle agenda Met gratis poster en waardecoupons. Next Generation agenda Eveneens met gratis poster en waardecoupons. Lovely 2 agenda Vol prachtige foto's en natuurlijk veel notitie ruimte! Langestraat 33 Tel.: 613232 Amersfoort

Leusder Krant | 1992 | | pagina 9