Leusder Krant. )uders klagen over slecht onderhouden speeltuig Sisss i Isssissertje Aotorclub moet weg uit Defensiegebouw de schijnwerper L E U S D E N limrek bezorgt Femke ernstig letsel veede kans mogelijk op toekomstig bedrijventerrein Wasmachine in brand 'Gewoon iets hartstikke leuks voor onze buurt' Pagina 3 i bewuste klimrek aan de KuperssïngeURosmolenstraat. De gemeente vindt dat het allemaal wel Femke kijkt sip de wereld in. Het is ook moeilijk gemeten met je arm hoog boven je hoofd evalt met de volgens de omwonenden belabberde staat.(foto Hans Roggen) vastgeketend. Een gecompliceerde botbreuk na een spelletje op een klimrek doet Femke ruim een maand het bed houden.(foto Gemt Jeuring) DSDEN - Op verschillende iatsen in de gemeente zijn ine voornamelijk houten ieltuintjes levensgevaarlijk ordat er geen of zeer weinig derhoud wordt gepleegd. De iwonenden van bijvoorbeeld mini-speeltuintje achter de iperssingel en de Rosmolen- aat zijn niet tevreden over toestand van het klimrek. Er at op een grasveldje een iten klimrek. Het klimrek in vorm van een huisje op pa- blijkt als je het nader be kt op verschillende plaatsen Tot te zijn. Als je je handen langs haalt ben je gelijk een fikse splinters rijker, eral steken spijkers zo'n vier ijf centimeter uit. Van het kje wat ooit op het huisje zat nog drie planken over. ndom het klimrek wat onge- :r 1.80 meter hoog is heeft gras gelegen. Nu bestaat ondergrond uit kuilen en Iten keiharde grond, waar je met een naaldhak geen in trapt. De 7-jarige Femke van der Broek van de Kuperssingel zal zich een spelletje wat zij on langs op dit klimrek deed nog lang heugen. Voorlopig ligt zij voor vier weken in het zieken huis met haar linkerarm hoog boven haar hoofdje in een sta len beugel. Het meisje speelde met vriendjes op het rek Op een gegeven moment viel Femke van het rek op de steen harde ondergrond. Een gecom pliceerde botbreuk in de lin kerbovenarm was het gevolg Femkes vader vertelt: ..Iedere keer als mijn kinderen daar willen spelen loop ik mee en sla eerst de spijkers er weer in, omdat je bang bent dat ze zich open halen. Op die manier hoop je dat ze zich er niet aan bezeren." Andere buurtbewoners ver tellen dat ze de gemeente al talloze malen hebben gevraagd om het rek en de ondergrond beter te onderhouden. Me vrouw van der Vliet van de Rosmolenstraat: „Het is le vensgevaarlijk om er op te spelen. Als de spijkers er net zijn ingeslagen, steken ze er de volgende dag weer uit. Ver schillende kinderen hebben zich al flink bezeerd. Dan pra ten we niet eens over de kle ding die kapot scheurt Ik weet, dat verschillende buurtbewo ners al jarenlang bij de ge meente klagen over het ge brekkige onderhoud van het speeltuintje. Op een bepaald moment hebben buurtbewo ners zelf de verfkwast maar ge pakt en de boel een beetje op geschilderd en opgeknapt. Aan de ondergrond wordt ook nooit iets gedaan Als een kind eraf valt, valt het niet op een zachte graslaag, maar op keiharde aangestampte aarde. Dat komt natuurlijk niet zacht aan bij deze hoogte. En de gevolgen kan je zien bij Femke." Een andere bewoner meldt: ..Waarom zetten ze er niet een paar stalen speeldingen neer. En een stalen klimrekje. Ten eerste vergt dat haast geen on derhoud en ten tweede kunnen vandalen het niet slopen. Er zijn hier zoveel kleine kinderen en die mogen nu van hun ou ders hier niet komen. Het kost de gemeente misschien twee duizend gulden, maar daarna hebben ze er geen omkijken meer naar. Nu is er een kind flink gewond geraakt aan haar arm, de volgende keer breekt er een zijn nek. Moeten we daar dan op wachten. Het heeft geen zin om te klagen bij de ge meente. want er gebeurt al ja ren niks met die klachten. Als je naar de bovenste planken kijkt waar dagelijks kinderen opklimmen houd je je hart vast. Die planken zijn zo ver rot, dat er ieder moment ie mand doorheen kan zakken Misschien is alle pijn en ver driet van de kleine meid in het Sint Elizabeth Ziekenhuis niet helemaal voor niets geweest en zorgt de gemeente op korte ter mijn voor verbeteringen. De gemeente trekt zich de zaak erg aan. Nog deze week zal het klimrek aan nadere inspectie worden onderworpen. „Indien noodzakelijk zal er direct on derhoud aan worden gepleegd, want dat is de regel bij ons. Tot nu toe hebben klachten ons nog niet bereikt. Indien blijkt dat het rek dermate slecht is, zal het worden verwijderd. Overi gens worden rubberen tegels alleen aangelegd als het toestel in een betegelde omgeving staat. Wij denken, dat gras en zand net zo veilig is als de te gels Een nadeel van de tegels is, dat deze vaak verzakken en dat dan de scherpe kanten naar boven steken", aldus gemeen- tevoorlichter Hans Hermans. Veiligheid Navraag bij de Stichting Con- "Sument en Veiligheid leert, dat er nog geen wettelijke normen zijn voor kinderspeeltuinen, hoewel men hoopt dat binnen een jaar speeltuinen wel aan wettelijke normen moeten vol doen. Er is bij de stichtmg een folder te verkrijgen met advie zen voor kinderspeeltuinen. Zo adviseert men om bij een hoogte tot 1.05m rubber tegels op een zandlaag onder speel- rekken te leggen. Tot twee me ter zou dat een goede graslaag of zand of houtsnippers moe ten zijn. Het is dan natuurlijk wel zaak dat die ondergrond goed wordt onderhouden. Volgens de gemeentevoorlich- ter blijkt na onderzoek dat het wel meevalt met de staat, waarin het rek zich bevindt. ,,Er blijkt één spijker uit het toestel te steken. Dat komt niet door een loszittende plank, maar is er vermoedelijk door iemand ingeslagen. Verder zijn er planken weg uit het 'dakje' van het toestel Maar dat ver mindert de veiligheid van het toestel met. De algemene staat, waarin het toestel zich bevindt is goed. Wij denken daarom niet, dat het ongeluk van Fem ke daar iets mee te maken heeft". USDEN - De motorclub Re- med zal met ingang van 1 itember het Defensiege- uwtje aan de Hamersveldse- moeten verlaten, maar jgt wellicht in de toekomst kans op de zelfde plek mte te huren of te kopen, e mededeling kreeg de club week van wethouder on. motorliefhebbers moesten vorig jaar hun clubhuis aan de Valleilaan verlaten, omdat er op het terrein woningen wer den gebouwd. Zij kregen tijde lijk onderdak aangeboden in het Defensiegebouw. Daaraan was echter de strikte voor waarde verbonden, dat zij op 1 juli van dit jaar weer weg moesten. Inmiddels hebben zij enig respijt gekregen. Activi teiten mogen zij niet nemeer houden in het gebouw, maar zij mogen hun spullen er wel tot 1 september laten staan. Die voorwaarde wordt door de gemeente strikt nageleefd, omdat de omwonenden grote bezwaren hadden tegen de komst van de motorclub. Zij vreesden namelijk de nodige overlast. Het betekent wel dat Renamed voor de tweede keer binnen een jaar op straat staat. De club heeft de afgelopen maanden verschillende voor stellen gedaan voor vervan gende huisvesting, maar die werden door de gemeentew tel kens om uiteenlopende rede nen afgewezen. De gemeente is nu met het ministerie van Defensie in on derhandeling over aankoop van het gebouw en de omlig gende grond. Als de onderhan delingen succesvol verlopen, zal het stuk grond deel gaan uitmaken van het aangrenzen de bedrijventerrein van de Ambachtsweg. De motorclub zal dan naar alle waarschijn lijkheid het aanbod krijgen te gen kostprijs op dit terrein ruimte te huren of te kopen. Het zal overigens nog enige tijd duren voor de onderhandelin gen zijn afgerond en het terrein kan worden ingericht. De ge meente verwacht dat dit min stens 1,5 jaar in beslag zal ne men. LEUSDEN - Door een foute aansluiting ontstond in een woning op de Korte Geer maandag omstreeks 9.30 uur brand in een wasmachine Om dat de toevoer van het water stagneerde, liep het apparaat warm waardoor oververhitting waarschijnlijk het vuur ver oorzaakte. De brandweer was snel ter plaatse en door de ma chine uit het huis te verwijde ren werd erger voorkomen. 12 september: Leusden-Zuid komt met houthakkersfeest, braderie en vliegshow LEUSDEN- Een braderie met honderd kramen, een kindermarkt met kermis attracties, een doorlopen de show van modelvlieg tuigen èn spelletjes waar aan iedereen mee mag doen. De ondernemers in Leusden-Zuid zijn heel 1^ wat van plan. Een beetje ^JÊleven in de brouwerij bla- W&nnoemt Henk Jan Ab- H bring dit. Het idee om 'iets %voorhet winkelcentrum, mvaarin zijn snackbar de ^Boogschutter te vinden is, te ondernemen werd ge voed door vaste klanten. Zoals Gerrit de Kruyff, werkzaam bijeen boom- varzorgingsbedrijfm Wou denberg. Hij wist wel iets leuks. Een houthakkers- show waar wie maar wil kan hakken, zagen, tillen °fklimmen. De collega-on dernemers stemden in en de organisatie ging van start. Het niet doorgaan van de jaarmarkt in de Hamershof was kolen op het vuur van de Leusden-Zuid onderne mers. Daardoor groeiden de plannen groter dan aan vankelijk werd voorzien. In plaats van alleen over dag, besloot men tot 10 uur 's avonds door te gaan. De gemeente geeft alle me dewerking, want de orga- n isatie loopt precies zoals ze voor de Hamershof jaar markt ivenste. Daar lukte het niet. Hier vlogen de ideeën over tafel. Een professioneel brade rie-organisator werd in de arm genomen. De eerste zeventig standhouders staan nu ingeschreven, maar voor 5 september hoopt Henk-Jan A bbring de honderste te kunnen no teren. Verenigingen zijn aangeschreven, doe-het- zelvers mogen komen. Een plek op de vlooienmarkt kost20gulden. Voorde kinderen is het schoolplein van de Logs der Hoek be schikbaarvoor hun eigen handel. De standhouders zijn zo veel mogelijk ambachtelijk bezig.We willen het liefst mensen die iets te bieden hebben dat aansluit bij het houthakkersfeest. We heb ben bijvoorbeeld iemand die met een motorzaag dui ven uit hout snijdt. "De commerciële handel is daaromheen niet minder welkom. De stands zullen het cen- trumpje vullen. De Bea- trirlaan wordt vanaf de Christinalaan tot aan de Tabakssteeg afgesloten. De Irenelaan tot de Bernard- laan en de Am alia Solst- laan tot de Beatrixlaan. Geen van de bewoners heeft tot nu toe geklaagd. „Iedereen vindt het gewel dig leukvolgens de initia tiefnemer. .Aan het einde van de Ta baks teeg zal de hele dag een vliegshow plaatsvin den. Radiografische be stuurbare vliegtuigen, he licopters en alles wat vliegen kan, van klein tot enorm groot. We hadden zelf gerekend op zo 'n 5000 bezoekers maar de politie schatte het te verwachten aantal op 15.000. Dus heb ben we maar een groter stuk weiland afgezet. Bij de kindermarkt komt een springkussen, een draaimolen en de nieuwste trend, een kleefwand. Ergens'langs de route zal de dixie-land band Nay A rasta spelen. Meer mu ziekbeoefenaarszijn uiter aard welkom. Het houthakkersspektakel zal plaats vinden in het winkelcentrum. Houthak kers zullen laten zien hoe bomen vroeger en tegen woordig omgingen en om gaan. Daarnaast kan ie dereen mee doen met za gen, schorsschillen, hout stapelen en boomstam- menbeuren.Alleen boom stammen gooien, mocht niet van de Gemeente. Daar zou het wegdek scha de door kunnen lijden. Echte 'sterren'of'kampioe nen boom-beuren 'zijn niet besteld. Veel van de Leus den-Zuidjongeren zijn ak- tief bij sportschool Leus- den Die willen wel wat la ten zien. Want laat er geen misverstand over bestaan De organisatie van het houthakkersfeest Hans Roggen) i Leusden-zuid.(foto Het is een feest van en voor buurtbewoners, waarbij ie dereen welkom is. We doen het vooral voor onze eigen mensen", ver klaart Henk-Jan A bbring, maar uiteraard zijn be zoekers uit Woudenberg, Leusden en Scherpenzeel van harte welkom. Het moet gewoon een gezellig feest worden Hij wil een oude-gewoonte nieuw leven in blazen. Tot voor enkele jaren terug waren de Truckersfeesten in Leusden-zuid een eve nement waarbij een groot deel van de bevolking be trokken was. De goede herinneringen daaraan sti muleerde tot het vinden van een nieuwe vorm. In vergelijking tot de Ha mershof-jaarmarkt met 300stands is het feest in Leusden-Zuid maar een feestje.,, We streven naar een beetje vrij sfeertje. We willen niet alles tot in per fectie regelen. Als het maar gezellig is. Veel moet kun nen. We proberen gewoon uit of hier zoiets mogelijk is. Of we dit volgendjaar opnieuw gaan doen, weten we nog niet. Nu zetten we hier even onze schouders onder. Voor de 10 kleine ondernemers die mede werken is dit allemaal heel wat. We hopen op goed weer dan moet het lukken. Zaterdag 12 september van 12 tot 22 uur feest in Leus den-Zuid. *...'Toute' Leusden was afgelopen zaterdag op de af scheidsreceptie van SOCCLE-beheerder Ben van Platcringen en zijn vrouw. Terecht, want de Van Pla- teringens hebben zich jarenlang het vuur uit de slof fen gelopen om de sociaal-culturele gebouwen in Leusden op orde en de gebruikers tevreden te hou den... *...Het was dus een komen en gaan van mensen die de Van Plateringens nog even een warme handruk en de beste wensen voor de komende jaren wilden geven. Tocb werden zij op de valreep ongelukkigerwijze ge confronteerd met enkele ontevreden 'klanten'...* *...De motorclub Renamed, hij de meeste Leusdcna- ren beter bekend als de Rockers, gaven acte de présen- ce en kwamen hun gram halen voor de gang van zaken rondom hun huidige huisvesting of liever gezegd het ontbreken daarvan...* Jaren geleden vonden zij, onder meer door bemid deling van Van Plateringen, onderdak in een afge schreven bouwkeet op een stukje grond bij de Vallei laan. Daaraan ging de nodige commotie vooraf, omdat de motorclub geen adequate huisvesting had en daar door zorgde voor de nodige overlast...* *...Met hun stek aan de Valleilaan werden de proble men tot ieders tevredenheid opgelost. Totdat de ge meente besloot het stuk grond te gebruiken voor wo ningbouw... *...Exit motorclub, die zeer tijdelijk werd onderge bracht in het voormalige Defensicgebouwtje aan de Hamersveldseweg. Overigens tot groot ongenoegen van de omwonenden, die van het tijdelijke karakter van de oplossing een zeer zwaar punt maakten...* *...Dus de motormuizen staan weer op straat en een oplossing lijkt niet voorhanden. Zij konden het niet laten om hun verdriet daarover tegenover hun voor malige beschermheer Van Plateringen tot uiting te brengen...* *...Dus waren de aanwezigen op de afscheidsreceptie, waaronder wethouder Corri Verduin, getuige van een dringende oproep aan de gemeente om zeer spoedig voor een nieuw clubhuis te zorgen...* „Andersgaan wij door het lint", was het argument van de motorclubbestuurder. Het ontging de aanwezi gen niet dat een zeker overmatig alcoholgebruik de gemoederen bij hem al tot grote hoogte had gebracht. Dus mag gexreesd worden dat het lint niet lang meer stand zal houden...* Lekker raggen met de spitsbus. De eerste diensten zitten er op en over de animo valt niet te klagen. De eerste rit telde veertien gebruikers, de tweede dertien. Het streefgetal is vijfentwintig per rit dus het begiu is er... *...Nu gaan er geluiden op, dat wethouder De Jongb wel erg veel aandacht heeft gekregen in de promotie krant rond de spitsbus. Misschien enigszins terecht, maar de trekkcer van het project is toch de wethouder geweest. En dan is het ere wie ere toekomt. Beetje kinnesinne?... *...Een rioolkous aanbrengen is een spectaculair ge zicht. Zonder ook maar een breukje in het wegdek wordt er een splinternieuwe rioolbuis aangebracht. Door middel van vloeibare massa en hogedruk samen met heet water wordt de buis aangebracht. Het lijkt wel circus...* September is iq Leusden traditioneel Puddingpop- maand. Ook dit jaar is de organisatie er weer in ge slaagd een Dijk van een band te contracteren. Behalve De Dijk, geen onbekende groep voor Leusden, komt Raymond van het Groenwoud ook op herhaling...* *...Het zal dus dit jaar niet tneer stuk kunnen met het Puddingpop festival..Tenminste als er vóór 5 septem ber. de dag dat het popgcweld hij de ijsbaan zal los breken. een oplossing wordt gevonden voor een nij pend probleem...* Sinds jaar en dag wordt het festival namelijk ge houden op het terrein bij de onlangs afgebrande De Geut. Dit jaar zal dat dus niet meer gaan en daarom is er gekozen voor de ijsbaan...* *...Een logische keuze lijkt dit op het eerste gezicht. Op het terrein komt namelijk binnenkort ook het nieuwe jeugd- en jongerencentrum. En die twee zijn onverbrekelijk met elkaar verbonden...* Alleen is er bij de ijsbaan geen waterleiding en dat betekent dat het sanitair het zonder voldoende druk moet stellen. De organisatie zoekt naarstig naar een oplossing, zodat de Puddingpophezoekers zonder problemen kunnen doortrekken. Dus wie een oplos sing weet, wij horen het graag... Vie besluit om naar het festival te gaan, hoeft niet hang te zijn, dat hij met bloedend hart zijn portemon nee moet trekken voor een toegangskaartje. -Voor maar 25,— is de Puddingpopganger vanaf de midda guren tot de late avond onder de pannen. En dat is toch niet teveel geld voor een paar topbands...* Of liever gezegd onderzeil, want zoals altijd zal het pop feest gehouden worden in een grote tent. De orga nisatoren hebben wellicht problemen met de sanitaire druk. ze hoeven echter niet bang te zijn dat een ander soort druk zal wegvallen. De bierpomp zal ongetwij feld overuren maken... *...Mct de overburen is inmiddels contact gemaakt. De bewoners van de wijk Groenhouten worden namelijk dit jaar voor het eerst geconfronteeerd met het Pud- dingpopfenomcen... *...Op de vorige plek bij De Geut klaagden de huren soms over geluidsoverlast. Maar met een beetje ge zond verstand en tolerantie werd alles tot tevreden heid opgelost. Dat zal dt jaar ook ongetwijfeld gebeu-

Leusder Krant | 1992 | | pagina 11