Latent Talent biedt vele extra's Tarot brengt licht in problemen' 'Dromen kunnen je iets duidelijk maken' Orkaanstatus Ter zake Leusder Krant Gele ganzebloem Nieuwe cursussen sluiten aan bij moderne tijd Auto's vernield Vies water GEEN PANIEK! J Carrisimo bestaat 5 jaar Woensdag 26 augustus 1992 Pagina 7 LEUSDEN -Nog slechts één computercursus, minder creatieve cursussen maar wel astrologie, klassieke homeopathie, orakelen met het tarot-spel, kleuren symboliek en twee cursussen 'zelf je droom duiden'. Het aanbod van Latent Talent, zoals omschreven in hét cursusboekje laat zich lezen als een tijdsbeeld. Wie nu nog een computercursus wenst, wil weten waarom het lichtje van de diskette-drive gaat bran den. Maar vooral lijkt te gelden dat 'Leusden' dieper gaat. Aan de eerste behoeften is voorzien. Het ver- stand heeft de kans gehad te werken in taalcursussen, opcn-school-achtige aktiviteiten en het leren omgaan met Word Perfect. De vaardigheden zijn gescherpt bij het schilderen op zijde, het borduren van kerstkaarten en het beoefenen van filigraan. Voor wie daaraan toe is staan nog steeds vele cursussen bridge, vreemde talen, schoonschrij ven, figuurzagen en borduren op papier voor gevor derden, open. Om maar een paar voorbeelden uit het programmaboekje te noemen. Daarnaast, of is het daarboven, groeit het aantal mogelijkheden om met de new-age bezig te zijn. Om terug te keren naar het gevoel, de kennis van de werking van de natuur en de erkenning van wat ons onbewust stuurt en sturen kan. Eleonore Oldenburg wil bij .atent Talent twee cursussen even: Orakelen met het Ta- ot-spel en Kleurensymboliek, lij weet waarover ze praat. Ze chreef drie boeken over de aogelijkheden van het Tarot- pel en was te zien compleet net glazen bol, in Weekend, anorama en het televisiepro- rramma Belfleur. Twee van de oekjes zijn lesmateriaal bij de ursus. Iet Tarot-spel met de kaarten ol betekenis kan 'licht bren- en in ondoorzichtige situaties !f inzicht geven in levens- raagstukken', waarbij het elfs 'therapeutische' werking nogelijk is, volgens de cursus- pidster. )p alle Tarot kaarten staat een ifbeelding met vele details waarmee veel te verklaren valt. [en rode muts staat voor dyna- lusch, de hersens daaronder verken, om maar een voor- leeld te noemen, let leren zien en kennen van leze details is de sleutel tot het ainnen lezen. Daarvoor is de ursus bedoeld.... als een eerste nleiding. .Toeval bestaat niet", is de ivertuiging van Eleonore Ol- lenburg. „Iedereen beziet de ;aarten die hij trekt als een piegel. Haalt daar zijn eigen issociaties bij. Die beleving is ndividueel. Op de cursus leren de mensen kijken, lezen, inter- ireteren". Een kaart waarop een man en een vrouw dicht bij elkaar in een soort kloostergalerei staan, envijl een man passeert wordt door de een gezien als een bruidspaar voor de kerk, ter wijl de ander ziet hoe de passe rende man afkeurend wordt nagekeken. De associatie zegt iets over het onderbewuste van de persoon. .Tarot is inzichtgevend. Het voorspelt geen toekomst. Maar door te begrijpen hoe men in LEUSDEN - Op de Princen- hoflaan hebben onbekenden vier auto's vernield. In totaal werden acht banden lek gesto ken Eén en ander moet in de nacht van vrijdag op zaterdag hebben plaatsgevonden. De eerste tropische cy cloon 'Andrew' heeft giste ren kommer en kwel ver oorzaakt boven de kustge bieden van Florida. Het systeem trok via de Baha ma's met een snelheid van 30 km per uur in de rich ting van de stranden van Miami. Vooruit stuurde de verderfzaaier hoge vloed golven naar het vasteland, die lokaal hoogten bereik ten van 3 a 6 meter. Geen wonder, in de kern van het systeem werden windsnel heden van ruim 260 km per uur gemeten en er kwamen windstoten voor van nog grotere omvang. De or- kaanstatus wordt overi gens pas gehaald, als de wind gedurende 10 minu ten lang een gemiddelde haalt van 118 km of meer. Dan bereikt de windkracht de waarde 12 op de schaal van Beaufort. Ter vergelij king heb ik eens nagesla gen hoe de wind bij ons uithaalde tijdens de laatste orkaandepressie, die ons geselde op 25 januari 1990. Er werd toen langs de kust windkracht 11 gemeten, maar in de middag en avond werd ons land ge troffen door zeer zware rukwinden, die een maxi- elkaar steekt kan men keuzes maken Alles draait om de wet van oorzaak en gevolg. Zoals wie goed doet, goed ontmoet. Ieder mens draagt de mogelijk heden voor zijn eigen toekomst in zich. Met behulp van de Ta rotkaarten kan men begrijpen waar en hoe men staat en be slissen waarvoor men kiest", aldus Eleonore Oldenburg. „Natuurlijk heeft het lezen van de Tarotkaarten iets met oc cultisme te maken. Het leven is magisch en magie heeft te ma ken met macht. Magie is niet almachtig, wel machtig. Een ieder kan de mogelijkheden die hij in zich heeft gebruiken of misbruiken. De kaarten geven inzicht in de samenstelling van je persoonlijkheid, kunnen aanknopingspunten bieden die verklaren waarom iemand rea geert zoals hij doet. Dit heeft niets te maken met het ver stand maar alles met de inui- tieve kant van de mens, gevoed door aard en ervaringen." Eenzelfde benadering komt tot uiting in de leer van de kleu rensymboliek. Oude kennis welbekend uit de tradionele gebruiken in bijvoorbeeld de Katholieke kerk. Paars de kleur van de rouw, wit van de maagdelijkheid, het blauw van Maria voor geborgenheid en rust Volgens Eleonore Oldenburgh geeft iedere kleur door trilling, kosmische krachten, die onze beleving bepalen. Kleuren zijn daardoor symbolen voor vita liteit, levensdrift en energie. Het herkennen en erkennen van deze werking kan helpen voor het bereiken van de gewenste stemming of indruk „Bij een sollicitatie moet je rood dragen. Daarmee straal je vitaliteit uit De werkgever houdt in zijn herinnering groen aan je over. Dat maakt een goe de energieke evenwichtige in druk." Zowel Tarotkaarten le zen als kleuren-leer bieden een esoterische scholingsweg. Oude kennis, overgedragen van wijze op magiër, heks op priester, waarzegger op weten schapper. Kennis en kunde als levensinstelling De belang stelling groeit Steeds meer mensen hebben genoeg van de materialistische zucht, de in chemie en onderzoeksruimten ontstane wetenschap. Men wil terug naar de intuïte, de alter natieve geneeskunde, de oude wijsheden. Leusden is er rijp voor. LEUSDEN - Door een breuk in de waterleiding op de kruising Middenweg/Asschatterweg hebben grote delen van Leus den vrijdag enige tijd bruin water uit de kraan gehad. De verontreiniging werd veroor zaakt door ijzer- en mangaan- aanslag in de leiding, die door de breuk losliet. Er is geen ge vaar geweest voor de volksge zondheid. Wel heeft het Waterleiding bedrijf klachten ontvangen over verkleurd wasgoed. Vol gens een woordvoerder van het Waterleidingbedrijf hebben die mensen inmiddels wijn steenzuur toegestuurd gekre gen, waarmee de was weer schoon gemaakt kon worden. De breuk ontstond vrijdag ochtend omstreeks 10.30 uur. De kruising Asschatterweg/ Middenweg wordt momenteel gereconstrueerd. Daarbij zou ook een deel van de waterlei ding moeten worden aange past. Tijdens werkzaamheden brak een buis van 400 mm LEUSDEN - „Dromen zijn on genuanceerde uitingen van denkpatronen. Door je dromen te overdenken kun je er achter komen hoe je de wereld in kijkt. Hierdoor kun je jezelf beter le ren kennen en Jangzaam maar zeker waar nodig aan verande ringen werken", is de overtui ging van Willy de Jong. Ze wil via Latent Talent een cursus geven, waardoor mensen ken nis kunnen maken met de me thoden om hun dromen te dui den. Dromen kunnen bestaan uit stille wensen, onbewuste ang- LEUSDEN - Al het cursusmateriaal en cu- rusleiders zijn aanwezig op de open dag op zon dag 30 augustus van 14 tot 16 uur in boerderij Groot Krakhorst. In schrijven op een cursus kan door betaling via bankrekening of giro en contant op de open dag. Nadere informatie via telefoon 940272. doorsnee spontaan. Omdat deskundigen van het Waterlei dingbedrijf ter plekke waren, bleef de overlast beperkt. Volgens een woordvoerder van het bedrijf is de verkleu ring van het water, die daarna optrad, het gevolg geweest van het losraken van afzettingen in de leidingen. „Het grondwater, de basis voor ons drinkwater, bevat onder meer ijzer en man gaan. Dat wordt er voor een groot deel uitgefilterd, maar er blijft altijd iets inzitten Dat zet zich af op de bmnenkanrt van de leidingen. Daar merk je normaal gesproken niets van, tot de stroomrichting van het water plotseling veranderd. Dan laat de afzetting los. Dat is vrijdag gebeurd", aldus een woordvoerder van het Water leidingbedrijf. Het euvel was dezelfde mid dag om 15.00 gerepareerd In de loop van de uren daarna werd ook de kleur van het kraanwater weer normaal. Bij het Waterleidingbedrijf zijn vrijdag circa 80 klachten bin nengekomen. sten, ingesleten leefpatronen waar men niet gelukkig mee is of emotionele ervaringen. Ze kunnen te maken hebben met de manier waarop een wakker iemand reageert Dromen begrijpen maakt dui delijk wat een mens bewegen kan. Zowel droom als dag zijn daarna te sturen. „Ik wil nadrukkelijk geen bij eenkomsten waarop ieders droom verklaard wordt Want iedere belevenis is individueel Wanneer ik bijvoorbeeld van mijn tuin droom, kan dit iets heel anders betekenen dan wanneer iemand anders dit doet. Het ligt er maar aan hoe ik tegen de tuin aankijk. Is werken in de tuin hobby of er- genis, om maar twee benade ringen te noemen. In de cursus probeer ik methoden aan te dragen waarmee elementen uit de droom te benaderen zijn. Het associëren, zoals bij het voorbeeld gebeurde, is daar één van. Het herbeleven van bijvoorbeeld angstdromen, een ander. Door dezelfde beelden op te roepen terwijl men wak ker is, in aanwezigheid van mensen die willen helpen, kan men de angst onder ogen zien." Haar belangstelling voor dro men, staat niet los van haar werk als klassiek homeopathe. Homeopathie gaat uit van 'de hele mens', de samenwerking tussen lichaam, geest en emo ties Het droom duiden hoort daarbij. Willy de Jong- „Wie verant woording voor zijn dromen neemt en de patronen kan her kennen, kan zichzelf nieuwe opdrachten geven waardoor hij losweekt van de patronen die zijn ontstaan door opvoe ding of omstandigheden. Wan neer in dromen steeds weer blijkt hoe iemand naar een an der luistert, hoewel dit tegen het eigen gevoel in gaat, kan dit tot het voornemen leiden het de volgende keer eerder te onder kennen en zo mogelijk anders aan te pakken." De cursisten zal worden ge vraagd een droomdagboek bij te houden. „Juist omdat niet iedereen iedere week zich een droom kan herinneren, wordt de cursus eens in de twee we ken gehouden." Wie niet droomt maar nieuwsgierig is, is eveneens welkom „Het is een cursus voor nieuwsgierin- gen. Voor mensen die hun leven meer inhoud willen geven dan de materialistische buiten kant. Voor wie zijn bewustzijn wil verruimen op natuurlijke wijze." De Flint heeft nog een nieuw programma boekje voor u klaarliggen. Neem snel een abonnement Bel: 033-751184 De Flint male stoot afleverden van maar liefst 159 km per uur, gemeten nabij IJmuiden. Dus gooide Andrew giste ren nog eens 100 km per uur extra in de strijd. Vol gens berekening zal het monster donderdagoch tend omstreeks 08.00 uur onze tijd arriveren op 30 graden noorderbreedte en 91.5 graden westerlengte ofwel is het nabij New Or leans aangekomen. Zodra de cycloon enige tijd op het land bivakkeert, verliest het systeem snel zijn acti viteit, aangezien de voor naamste brandstof en dat is verdampt zeewater, wordt ontnomen. Boven dien koelt het vasteland sneller af dan het water en dan wordt ook warmte aan het systeem onttrokken. Boven de Atlantische Oce aan staat nu een goed geo liede westelijke hoogte stroming Met de straal stroom, die van New- Foundland dwars over de grote waterplas tot diep in Rusland reikt, trekken re gelmatig storingen in de richting van West Europa. Het ziet er naar uit dat er vrijdag warmere lucht over ons gaat uitstromen, vooral in de hogere lagen van de atmosfeer. De tem peratuur zou aan het aard oppervlak best eens tot 25 graden of iets hoger kun nen oplopen. Dat zal wel gepaard gaan met een ste vige zuidelijke stroming, waarmee vochtige lucht zal worden aangevoerd. Het zal dan drukkend en tamelijk zwoel zijn buiten de deur. Ik vermoed dat de kansen op onweer dan ook snel zullen stijgen, zodat het weerbeeld een enigs zins wisselvallig karakter blijft vertonen. De laatste dagen van deze meteorolo gische zomer van 1992 le veren dan weliswaar geen strakblauwe luchten op, maar het seizoen als geheel scoort zeer hoog Waar schijnlijk is een vierde plaats in deze eeuw haal baar. De top drie blijft on- aantasbaar en wordt ge vormd door de jaren 1947, 1976 en 1983. Augustus wordt wel nat, want in Achterveld werd tot dins dagochtend al 123 mm af getapt, tegen 71 normaal Voor echt warm zomer weer moeten we op dit mo ment naar zuidelijker stre ken. Toch is de warmte niet echt ver van huis. Boven het midden van Frankrijk komt de temperatuur ruim boven de 25 graden en in de landen rond de Middel landse Zee is het zelfs zeer warm, met temperaturen ruim boven de 30 graden. LEUSDEN - De Leusdense kinderkledingzaak 'Carissimo'aan de Hamersveldseweg 10 (hoek Rozendaallaan) bestaat deze maand vijfjaar. In verband daarmee is de komende week uitgeroepen tot feestweek. Zo zijn er speciale aanbiedingen en is er voor iedere klant een leuke attentie. Tevens is er zaterdagmiddag tussen 13.30 uur en 16.00 uur gelegenheid om kinderen te laten schmin ken. (foto: Hans Verhorst) De gele ganzebloem komt van oorsprong uit de landen rond de Midde- landse Zee en is, in de vroege Middeleeuwen, met de voedselgewassen, naar het Noorden ver trokken. In korte tijd heeft het zich, als akker- plant, over geheel West en Midden Europa uitge breid. Ofschoon het, met een schat aan vlammend- gele bloemhoofdjes, tot onze fraaiste akkerplan- ten behoort, was het eer tijds ook een van de meest gevreesde onkrui den. Hoewel het een een jarige plant is zag het kans. in korte tijd, zich enorm uit te breiden. Soms zag men in de ak kers meer van de plant dan er van het ver bouwde gewas te zien was. Het feit dat deze in dringster een lastig te be strijden onkruid was, maakte dat zij in Duits land de naam kreeg van gelbe Wucherblumegele woekerbloem. Het meest kwamen ze voor in hakwruchtak- kers, met name tussen bieten en aardappels, maar ook in graanak kers, tussen haver, rogge, tarwe en gerst. De over woekering van de bouw grond kon zo groot zijn dat er door de overheden bepalingen werden uitge vaardigd die de boeren verplichtten om de plan ten voor de bloeitijd te vernietigen. Tegen het niet nakomen van die verplichting kon de boer een hoge boete worden opgelegd. In sommige streken werd het traditie om op een bepaalde dag, met alle beschikbare krachten, met inbegrip van de kinderen, de plan ten te bestrijden Die dag werd dan besloten met een gemeenschappelijke maaltijd en/of een be zoek aan de herberg De uitgetrokken planten werden in een diep gat geworpen. Ze blijven, doordat ze gemakkelijk vocht vasthouden, lang genoeg in leven om op- nieuw te wortelen Ook planten met in de knop zittende bloemen zien kans om dan nog kiem- zaad te produceren. Door het vee worden ze niet versmaad, maar na het afgrazen lopen ze des te uitbundiger uit. In wei en hooilanden kwamen ze minder voor. Ze heb ben, voor het kiemen van het zaad, opengewerkte grond nodig. Daarom ko men we ze, nadat ze door de moderne landbouw uit de akkers zijn verdre ven, ook weinig in de ber men tegen. We vinden ze nu bijna uitsluitend op braakliggende terreinen of daar, waar door een speciaal bermbeheer, de gelegenheid voor de plant wordt geschapen. De gele ganzebloem is di recte familie van onze ge kweekte chrysanten. De wetenschappelijke ge slachtsnaam is ook chry santhemum, wat goud bloem betekent en is af geleid van het Griekse chrysos: goud en anthe- mon; Bloem. De soort naam segetum wil zeg gen: tussen het graan groeiend, van het La tijnse seges: graanveld. In de geneeskunst werd een plant met zulke goud gele bloemen, volgens de signatuurleer, uiteraard gebruikt bij de behande ling van geelzucht. G. van Leeuwen

Leusder Krant | 1992 | | pagina 15