\ous verslikt zich in riool Nieuw Langenbeek krijgt vertrouwd uiterlijk 'Surprise party" voor bedrijfsleider Gemeente verklaart bezwaren tegen bouwplan 't Hamersveld ongegrond uurt pikt aanwijzen Noorderinslag voor kermis niet SERVA V0LV0 Leusder Krant OPGAVEBON Computers gestolen Spitsbus rijdt! DAAN VAN DE K00Y MOLENAAR CITR0ËN r: KLIMREK TALENT WANDELEN GILES. EN... IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT n I DNAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Bibliotheek van buiten oud, van binnen nieuw USDEN - Onder het kruispunt Asschatterweg-Middenweg heeft zich maandagochtend een klein onder voltrokken. Een defecte rioolbuis is op miraculeuze wijze hersteld. Het bedrijf BFI heeft ddels een modem procédé de verbinding hersteld. Een spectaculair gezicht met slangen, heet ater en een kous Een sok van pvc, die onder waterdruk in de oude riolering wordt geperst en dan thardt. De vloeibare nmassa volgt exact de lijnen van de oude rioolbuis. Deze werkwijze betekent "en aantasting van het wegdek, omdat alles onder de grond gebeurt. De werkzaamheden werden lemaal gevolgd met een miniatuur televisiecamera. vervanging van het riool maakt onderdeel uit van de reconstructie van het kruispunt (foto Hans rhorst) LEUSDEN - Alleen D 66 kiest voor volledige nieuwbouw van het afgebrande deel van de bi bliotheek. Dat bleek dinsdag avond bij de vergadering van de commissie Welzijn en On derwijs. Eerder kozen burge meester en wethouders voor herbouw van de buitenkant en modernisering van de binnen kant van het pand vanwege de cultureel historische waarde ervan. PvdA-raadslid Nico Klerk steunde dit voorstel en sprak over de boerderij als de band die nog rest met het agra rische verleden van Leusden. Het meerendeel van de com missie was het eens met hem eens dat de herbouw van de afgebrande boerderij Nieuw Langenbeek daarom een goede zaak is. De boerderij zal dus uit zijn as herrijzen inclusief het rieten dak. dat vorig jaar de cember door vandalen in brand werd gestoken. Wel zal het riet worden bewerkt, zodat het 'brandveilig' is. Ook de voorzitter vari de Histo rische Kring, Polak, juichte het voorstel toe. Toch gaf hij vanaf de publiek tnnbune met ge mengde gevoelens commen taar op het voorstel. Bi] de ïn- gebruiknemeing van het nieu we deel van de bibliotheek had zijn instelling onderdak ge vonden in de boerderij. Vlak na de brand, een maand na die ingebruikneming, kreeg hij van het bestuur van de biblio theek te horen, dat er voor de Historische Kring geen plaats meer zou zijn in het gebouw. Enigszins zuur trok hij daarom de vergelijking met datgene wat er in een bibliotheek met oude boeken gebeurt. ,,Die worden geruimd, zoals dat in vakjargon heet. Zelden zal dat echter in een tijdsbestek van een maand zijn voorgekomen," liet hij weten. Polak had zijn les daarom geleerd en wil met zijn organi satie niet meer afhankelijk zijn van anderen. Hij verbaasde zich er daarom over dat er in het voorstel van burgemeester en wethouders gerept werd over de inrichting van een deel van de nieuwbouw van de bi- LEUSDEN - De gemeente heeft de bezwaren tegen de bouw van 39 woningen bij ver zorgingshuis 't Hamersveld af gewezen. Zestien omwonenden van 't Hamersveld, met name bewoners van Finnmark in de Eurowoningen en de Rozen haag, hadden bezwaarschrif ten ingediend tegen het bouw plan voor de bouw van de se niorenwoningen. De bewoners vrezen vooral aantasting van de privacy, een toename van geluidshinder, waardevermindering van de eigen woning en het verlies van een stuk openbaar groen De SUSDEN - Het besluit om de jaarskermis te houden op n stuk van de Noorderinslag ssen de Hamersveldseweg en Rossenberglaan heeft in de lurt tot felle protesten geleid, et verzet wordt gemobili- erd door wijkvereniging De «senberg onder leiding van orzitter Joop de Wilde. Hij eft een brief gestuurd naar rgemeester en wethouders, larin hij spreekt over de on- delijkheid van de argumen- die de gemeente gebruikt het aanwijzen van het stuk als kermisterrein. Deze *k wordt een lijst met ruim 0 handtekeningen aangebo- n op het gemeentehuis. valt bijvoorbeeld over de lenenng, dat de aangewezen k geschikt is voor het evene- ïnt, omdat de kermisexploi- Konijntje in de Wetering Kermis in Leusden: „In de mallemolen van het leven".. tanten bereid zouden zijn 10.000,-- te betalen. Voor an dere voorgestelde lokaties kon de gemeente minder geld eisen ,,Het lijkt ons onredelijk dit ar gument te laten prevaleren bo ven de belangen van de wijkbe- wones van Rossenberg en Groenhouten," schrijft De Wilde. Ook stoort hij zich er aan, dat de gemeente wel reke ning houdt met de bezwaren van verzekeringsmaatschappij ARAG, die de kermis niet voor haar deur wil hebben. Daar door wordt zijn buurt met het probleem opgezadeld. ,,Het is toch absurd, dat een week lang een doorgangsroute afgesloten wordt en de bewo ners, waaronder de mensen van de ouderen flats in Groen houten. te maken krijgen met overlast", zegt De Wilde in een mondelinge toelichting Hij vreest dat de wijk gedurende de periode waarin de kermis plaatsvindt te maken krijgt met sluipverkeer. Volgens hem zijn andere mo gelijkheden om de kermis on der te brengen niet voldoende onderzocht. ,,Er wordt nu ge zegd dat een stuk grond bij de streekschool in de buurt van de Schoolsteegbosjes alleen ge bruikt mag worden als de na tuurwaarde niet aangetast wordt. Het terrein grenst niet direct aan de bosjes en het gaat om de najaarskermis als er nog maar een paar vogels zijn. Moet je daarvoor de belangen van de bewoners opofferen". Op het gemeentehuis vindt op dit moment overleg plaats om uit de problemen te komen. Welke mogelijkheden er nog zijn, is onbekend. De gemeente onderzocht de afgelopen' maanden de haalbaarheid van een aantal lokaties, maar kwam er tot nu toe niet uit. Eerder lieten bijvoorbeeld de winkeliers van de Biezenkamp weten, dat zij beslist geen ker mis willen op het parkeerter rein van het winkelcentrum. De winkels zouden daardoor namelijk onberikbaar worden voor leveranciers en het aantal parkeerplaatsen zou aanzien lijk verminderen. Deze week overlegt wethou der De Jongh met de gemeente raadscommissie OREV. Inmid dels zijn een aantal gemeente raadsleden door wijkbewoners van Rossenberg en Groenhou ten geconfronteerd met hun bezwaren. De tijd voor een be slissing dringt, want de kermis wordt in het najaar gehouden. Als er geen plek gevonden wordt, zou de kermis mogelijk dit jaar niet doorgaan gemeente legt die bezwaren naast zich neer. Van de zestien ingediende bezwaarschriften bleken zeven bij voorbaat met ontvankelijk, omdat ze te laat zouden zijn ingediend. De gemeente vraagt nu bij Gedeputeerde Staten een verklaring van geen be zwaar om een artikel 19 proce dure op te starten. Die proce dure maakte het mogelijk te bouwen, in strijd met het gel dende bestemmingsplan, voor uitlopend op een nieuw be stemmingsplan. dat de bouw wel mogelijk maakt. Het bouwplan omvat 39 se niorenwoningen, die in enkele bouwlagen (maximaal 4) zul len worden neergezet. LEUSDEN - Bij een compu terfirma aan de Klepelhoek hebben onbekenden vrijdag twee computers gestolen De dieven moeten hun slag over dag, in een onbewaakt ogen blik, hebben geslagen. De waarde van de ontvreemde spullen bedraagt 5.500,-. bliotheek als cultureel cen trum. „Daarbij worden instel lingen als de Culturele Raad. Latent Talent en SOCCLE ge noemd. De Historische kring, die wat huisvestng betreft, te rug bij 'af' is, komt in het ver haal met voor" Ook vanuit de commissie was er kritiek op die passage van het voorstel. Die had er volgens sommige raadsleden helemaal niet in mogen staan, omdat het cultureel centrum niets met de herbouw van de bibliotheek te maken zou heb ben. Volgens wethouder Vroon was de gewraakte alinea echter in het voorstel gekomen, omdat de Culturele Raad de suggestie voor het centrum had gedaan. „Wij moesten er daarom op in gaan", verdedigde hij zich. Hij verwees de Historische Kring overigens voor het huis vestingsprobleem van de in stelling naar het Welzijnspro- gramma„Daarin gaan wij na der in op het gebrek aan ruimte waarmee een aantal culturele instellingen in Leusden kam pen. Wij moeten binnenkort praten over dit probleem. Daarbij gaat het om de vraag of wij gebruik zullen maken van bestaande accomodaties of dat wij een centrum bouwen Bij voorbeeld in Groot Krak- horst". LEUSDEN/UTRECHT - Dc spitsbus tussen Leus den-Zuid en De Uithof in Utrecht beleefde maan dagochtend een veelbelo vende start. De eerste bus vertrok vanaf de Maanweg om precies 7.18 uur met 14 passagiers. Een half uur later stapten 13 mensen in de luxe shuttle om af te reizen naar Utrecht. Zij werden in Leusden-Cen trum vergezeld door een aantal genodigden, waar onder de meeste raadsle den. Bij de gemeente spreekt met van een veelbelovend begin, omdat er uiteinde lijk per rit minimaal 25 passagiers nodig zijn om de spitsbus rendabel te maken. De verwachting is dat dit aantal gehaald zal worden. Veel potentiële passagiers hebben nu nog een abonnement voor een andere vorm van het open bare vervoer. Die zullen, zodra deze abonnenmen- ten verlopen zijn, over stappen op de spitsbus. Verder zijn er nog veel mensen op vakantie en zal het aantal passagiers groeien, zodra de lijn meer bekendheid krijgt. Zie ook dc Spitsbuskrant. Hogeweg 45-47 Amersfoort Esso - LPG Geopend 6.00-24 00 uur AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 - lel. 033-630154 (advertenties) Nijverheidsweg Noord 61 Amersfoort Tel 033-630304 Donderdag koopavond LEUSDEN-ln verband met zijn 25-jarig dienstverband bij BFI voorheen Spitman) is bedrijfslei der Peters vrijdag door het personeel bij verrassing op een groots feest onthaald. Op het terrein aan de Ambachtsweg werd een speciale feesttent neergezet, waar alle personeelsleden en een aantal genodigden Peters opwachtte De jubilaris zelf werd, met zijn gezin, thuis opgehaald. Tot dat moment wist Peters niet wat hem boven het hoofd hing. „We hopen dat Peters nog heel lang bij ons blijft", verklaarde één van de oraanisatnren van de ..survrise-oartu" alle moeite (foto: Jan Pit) Onenigheid over een kiimrek in een Leus- dense woonwijk. Nabij de Kuperssingel staat een speeltuig voor de jeugd, waar met name de buurt zich groen en geel aan ergert. Er vallen slachtoffertjes zegt de buurt, de gemeente betwijfelt of de onge lukjes te wijten zijn aan de staat van onderhoud. Hoe dan ook Femke ligt in het ziekenhuis, na een val van dit kiim rek Wie over voldoende talent beschikt, of gewoon lekker bezig wil zijn met welke stof dan ook kan komende maanden zijn hart ophalen bij Latent Talent. Een stroom aan cursussen van uiteenlopende aard staat de cursist te wachten Een open dag is de inleiding, de interview in deze krant een voorbode. Over dromen en kaarten Ach ja, de donkere dagen naderen, de dagen worden korter. Niets mooier dan op deze ietwat sombere dagen de beentjes te strekken en de voetjes over de klinkers te jagen. Een goede gelegenheid de stad in volle glorie te (her)ontdekken. Loopt u mee? Tim Giles is een beroemde Leusdenaar geworden. Met vaste hand sloeg Tim zich naar het kampioenschap Golf. Een uitge breid verhaal over het hoe en waarom, over de 'hole in one' en de greens'. Maar natuurlijk ook over de mens achter de golfer Natuurlijk ook deze week weer een mimnatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubnek met informatie over allerlei diensten m de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen.... Or f-f Een eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er in uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenlijk niet kunt en mag missen Onze neuwe abonnees verrassen wij met een overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker Vul dus sne' de onderstaande opgavebon in' JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres: Postcode Plaats: Telefoon: Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,50 half jaar 26,50 jaar 52,00 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv, Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 21,3770 VB Barneveld WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1992 De Leusder Krant is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende lol de BDU- Krantenkombinatie Midden Nederland Kanioor Asschallerweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden. telefoon 033-941495 24e JAARGANG NO. 16 INHOUD Leusder Krants UITGAVE BDU BV TELEFOON 03420-94911 NIEUWSTRAAT 15 POSTBUS 67 3770 AB BARNEVELD

Leusder Krant | 1992 | | pagina 1