Speren in de SHUTTLE BUS Leusden 99S Leusden - De Uithof Leusder Krant ^eus^fltredrt Leusder SDU Krant 8B ilijdschap >n vragen Colofon centraal Inederland Gratis Spitsbus Jaarabonnement Pagina 7 Wie nog meer vragen heeft kan terecht bij Centraal Nederland, de heer H. de Gooyer, telefoon 03404-26557. vervolg van pagina 6 maal werd opgegeven dat men •aximaal vier maal per week mee on, 19 maal drie keer, 10 maal 2 keer, maal 1 keer en 18 mensen willen tcidenteel mee. Het hogere totaal an de 135 mensen die van hun be- ngstelhng hebben blijk gegeven, is verklaren door de wisseldiensten in vooral mensen die in het AZU erken. foor een reis over 5 zones is een 3 erren-abonnement noodzakelijk et keuzezone 5032. De tarieven voor een weekkaart 33, voor maandkaart 109 en voor een arkaart 1090. Deze laatste is uit- oitend bij Centraal Nederland in ist te verkrijgen. Reizigers die ge- uik willen maken van een strip- inkaart, kunnen zo'n kaart bij de ikende voorverkoopadressen ko- De chauffeur van de bus ver- topt het enkeltje op maat. In dat val worden er twee drie-strippen- larten afgegeven, totale kosten ikele reis Leusden - de Uithof: 6,50. Per 1 september 1992 wordt strippenkaart in de bus duurder, totale kosten voor een enkele lis bedragen dan 8,50. Bij de oorverkoopadressen zijn alleen 15 45 strippenkaarten verkrijgbaar tor respectievelijk 10,25 en 29. eze zijn verhoudingsgewijs goed koper dan in de bus. Deze strippen kaarten worden, net zo min als de abonnementen, niet duurder in sep tember. Bus gemist De ongerustheid van A. van der Bilt over het missen van zijn bus wordt door veel mensen gedeeld. Net als mensen die zich afvragen wat ze moeten doen wanneer ze alleen van de heenreis gebruik kunnen maken. -Al de genoemde plaatsbewijzen, strippenkaarten èn abonnementen, zijn ook geldig op de gewone lijn dienst. Wie bijvoorbeeld de laatste bus vanuit de Uithof heeft gemist kan met lijn 51 of lijn 55 naar Zeist, daar overstappen richting Amers foort en vervolgens de bus naar Leusden nemen. Aansluiting Heel veel mensen geven aan belang stelling te hebben voor een snelle rit naar Utrecht, maar in een ander stads deel te moeten zijn. K.A.Wugteren moet naar het centrum en wil informa tie over de aansluitende verbindingen voor hij de proef op de som neemt. N.Overvest stelt het als voorwaarde om zijn auto te laten staan en P. van der Linden zou al geholpen zijn met een spitsbus richting station Amersfoort tussen zes en zeven uur 's morgens. („Want de mensen die dan in de bus zitten moeten allemaal naar het sta tion. Wie moet er nu om zeven uur in het centrum van Amersfoort zijn?") - Over zijn suggestie wordt nog ge sde dei Dmt vei >ude da rijdf Deze uitgave is mogelijk gemaakt door de welwillende medewerking van de Gemeente Leusden, Centraal Nederland en De Leusder Krant (BDU) Oplaag 8000 exemplaren. Verspreiding bij de Leusder Krant en bij tal van openbare gelegenheden. Medewerking: redactie: Marianne van de Valck en Gemt Jeunng foto'sHans Roggen lay-outEster van Leuveren praat, daar komt binnenkort duide lijkheid over. Het is dus niet terzijde geschoven. Wat betreft de aanslui tingen nog het volgende. De route, alsmede de vertrek- en aankomsttij den zijn vastgesteld aan de hand van de uitkomsten van een enquête. Men heeft gekozen voor de wensen van de meerderheid. Iedereen is daarbij niet tevreden te stellen. Om deze redenen is er ook niet altijd aansluiting naar andere gebieden. De lijn is in eerste instantie bedoeld voor inwoners van Leusden die op de Uithof/Rijnsweerd werken. Aan sluiting is er richting Nieuwegein (WN lijn 284) op de lijnen van CN richting Zeist en op de lijnen van CN en GVU richting Utrecht. Gegevens H.Dekker vraagt zich af wat er met de gegevens gebeurt, die de mensen hebben ingevuld terwijl ze geen ge bruik kunnen maken van de spitsbus omdat ze elders werken. Zouden deze met voor een door de overheid gesti muleerde carpooling gebruikt kun nen worden, vraagt hij zich af. - Nee, deze gegevens zijn privé. Ze zullen uitsluitend worden gebruikt om de potentiële reizigers te infor meren over de mogelijkheden van deze spitslijn. LEUSDEN - Het is mogeljk om éen week gratis kennis te maken met deze nieuwe spitsbus. Belangstellenden kunnen een kaart sturen naar Centraal Nederland, Antwoordnummer 6343, 3700 VB, Zeist. Op deze kaart moeten de volgende gegevens worden vermeld: naam, adres, postcode, woonplaats en in welke week men van het aanbod gebruik wil maken (geldt tot 16 oktober 1992). Een gratis weekkaart wordt dan toege zonden. LEUSDEN - Daar rijdt hij dan, de Leusdense spitsbus. Een resul taat van een onvermoeibaar ge meentebestuur, van een verlan gende busonderneming Cen traal Nederland en -last but not least- de popelende forens. In koud een half uur 's morgens van Leusden naar Utrecht voor een normaal prijsje/stripje, en 's avonds op dezelfde voorwaar den retour. De spitsbus, die van af de eerste rit de status heeft van de shuttle, maar die voor het normale tarief rijdt. Dubbel mazzelaar is de bewoner uit Leusden-zuid, comfortabel op de dinsdag naar de markt in de Biezenkamp. Om de feestelijk heden een extra cachet te geven brengt de Leusder Krant deze speciale uitgave, barstenvol we tenswaardigheden en informa tie. LEUSDEN - Een maandabonnement van Leusden naar De Uithof of Rijnsweerd kost 109,-. Een jaarabonnement kost evenveel als tien maandabonnementen, men reist dan dus twee maanden gratis! Een eenvoudige rekensom leert, dat de kosten per maand met de auto 200,- bedragen. De afstand Leusden-Utrecht is 25 kilometer, dat wil zeggen 50 kilometer per dag en 1000 kilome ter per maand. Uitgaand van een variabel autokostentarief van twintig cent per kilometer bedragen de autokosten tweehon derd gulden per maand. Dat is bijna het dubbele van een maandabonnement. En dan kan men onderweg ook nog rustig de krant lezen of wat stukken doornemen. Het grote voordeel is ook, dat de busreizi ger geen parkeerproblemen kent. Sommige bedrijven in De UithotfRijnsweerd bieden hun werk nemers de mogelijkheid via het NS-Grootverbruikcontract plaatskaarten tegen gereduceerd tarief aan te schaffen. Voor aanvragen jaarabonnementen of voor nadere inlichtin gen: Bureau Jaarkaarten Centraal Nederland, Huis ter Heide weg 8, Zeist, telefoon 03404 - 26 5 26. GOEDE REIS

Leusder Krant | 1992 | | pagina 9