(oda (zo.) opent competitie iet nederlaag tegen Limvio riplette Maarten Nap neemt eker mee naar Woerden •~J> Internationaal tophandbal bij LHV Winst Roda Al Fred Pols neemt afscheid van 'De Treekerruiters' jrste nationale toernooi 'De Hakhorst' op eigen banen: Hasselt, E&O en Jong Oranje van internationale allure RODA 46 - MERSF00RTSE BOYS Op het scorebord Van Dijk in vorm Leusder jensdag 2 september 1992 JSDEN - Het eerste na- lale toernooi voor triplet- dat de Leusdense jeu de lesvereniging 'De Hak- ;t' op het eigen 'boulo- ne' organiseerde, is een succes geworden. Er un uiteindelijk een bijzon- spannende finale, waarin befaamde triplette van trten Nap zich de sterkste ide. De fraaie wisselbeker, bikbaar gesteld door de sder Krant, verhuist zo jaar naar Woerden. je ochtenduren leek aan- kelijk de regen wat roet in eten te gooien. De bewol- dreef echter snel over, zo- het toernooi van De Hak- ;t, op de banen naast het jknamige eetcafé, een rspoedig verloop kreeg. In voorronde viel al snel de ite verrassing te noteren, gecombineerde Leusden- uwegeinse triplette Schu- Bokhorst en De Groot kon niet bij de beste twee in joule plaatsen en miste zo jnalegroep. :hts twee Leusdense tri ten (het trio Bloemendal, emendal en Schregardus iet triplette Dam, Hoitinga )e Groot sr.) kwamen bij >este acht, waarin verder letten uit Woerden, Hoek Holland, Nieuwegein, Laren en Zevenaar het delijk karakter van dit nooi onderstreepten, en Bob Bloemendal en Jos regardus troffen het niet, ze al in de kwartfinales te- r het favoriete trio Nap, Pfaff en Delides moesten spelen. Het werd een thriller, toen het Leusdense trio een 9-0 achterstand kon wegwerken. Het werd daarna nog 10-10, waarna de routine van Nap en zijn partners toch de doorslag gaf: 10-13. Ruud Dam, Sieds Hoitinga en Roelof de Groot kwamen nog wel een ronde verder via De Graaf, Smit en Kierdijk uit Hoek van Holland: 13-3, maar in de halve finale trof het Hakhorstdrietal op zijn beurt Maarten Nap en partners. Het werd een kansloze 13-1 neder laag voor het Leusdense tri plette Dam. Maarten Nap, Piet Pfaff en de Griek Ioanis Delides, die een internatio naal tintje aan dit toernooi gaf, bereikten zo de finale. Zo ver kwam ook het sympa thieke Zevenaarse triplette Schepers, Schepers en Lank- horst, dat in de halve finale van het verrassend sterk voor de dag komende trio Beum- kes, Siegelaar en Siegelaar uit Nieuwegein won. De finale leek op een grote verrassing uit te lopen. Vooral door goed tireren van Frank Schepers jr. nam het Zeve naarse triplette een royale voorsprong, 9-0. Maar daarna liet Maarten Nap zijn vech ters-mentaliteit zien, die hem al eens het Nederlands tête-a- tête kampioenschap heeft op geleverd. Puntje voor puntje kwamen de Woerdenaren met fraai spel terug om tenslotte met 13-11 toch nog te zegevie ren. De Hakhorst deed het met een derde plaats (Dam. Hoitinga en De Groot) en een vijfde plaats (Bloemendal, Bloemen dal en Schregardus) niet slecht. De finale van de B- groep werd gewonnen door het Nieuwegeinse-Leusdense triplette Schuier. Bokhorst en De Groot, die Jol, Jol en Hoi tinga naar de tiende plaats verwees. Maarten Nap mocht daarna uit handen van de voorzitter van het organisatie-comité, Sieds Hoitinga, de grote wis selbeker, beschikbaar gesteld door de Leusder Krant, in ont vangst nemen. „Vandaag is weer gebleken", zo sprak de aanvoerder van het winnende triplette, „dat ook een klein toernooi gezellig en zeer span nend kan verlopen". De toptien ziet er als volgt uit: 1. Nap, Pfaff en Delides (PC Woerden); 2. Schepers, Schepers en Lank- horst, (JBC Zevenaar); 3. Dam, Hoitinga en De Groot (De Hakhorst, Leusden); 4. Beumkes, Siegelaar en Siege laar ('t Gein, Nieuwegein); 5. Bloemendal, Bloemendal en Schregardus (De Hakhorst, Leus den); 6. Bosch, Bosch en De Jong (Les Cailloux, Zeist); 7. De Graaf, Smit en Kierdijk (Le Bon Courage, Hoek van Hol land); 8. Brittijn, Geitenbeek en Kap- tein (Boulaere, Laren); 9. Schuier, Bokhorst en De Groot ('t Gein, Nieuwegein en De Hak horst, Leusden); 10. Jol, Jol en Hoitinga (De Hak horst, Leusden) Pagina 13 Nauwkeurig meten om de winnaar aan te wijzen in een triplette-wedstrijd. (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - De zesde editie van het Tophandbaltoernooi van LHV uit Leusden, dat za terdag 5 september in sporthal De Korf wordt gehouden, is sterker bezet dan ooit. Naast vier ere-divisie mannenploe- gen uit de bovenste helft van de vaderlandse competitie, waar onder landskampioen en be kerwinnaar HAKA/E&O uit Emmen, heeft de organisatie overeenstemming bereikt met Jong Oranje van assistent- bondscoach Harric Weerman en de Belgische topper Initia/ Hasselt. Het wordt daarmee de IJSDEN - Afgelopen zon- was de aftrap van het uwe competitieseizoen '92- in de hoofdklasse van de ling Utrecht. De tegen- ader was Limvio uit irn, een ploeg die in de laat- vier seizoenen drie keer ge moveerd is; van de 3e sse naar de hoofdklasse. begon, geplaagd door «ringen en blessures, met invallers. René de Leeuw ikte zijn debuut in het ïdaardteam. Rick Buunk tte op de plaats van de ge- «rie Meindert Vlugt. Be- ze de zogenaamde "inval- kende Roda'46 sowieso enkele nieuwe gezichten: sachter Mike Gressie, ïtsbuiten Mustafa Ha- cu, middenvelder Sander Dongen en keeper Edwin deTweel. wedstrijd begon op een en nat veld. Een uur lang aanvang van de wed- |d had het pijpestelen gere- De eerste 10 minuten er sprake van aftasten beide ploegen. Toen im de eerste gevaarlijke si- ie voor Roda 46 met twee ereenvolgende schoten Limvio. Roda kwam niet lekker in de wedstrijd in irste helft. Na 30 minuten Roda, inclusief keeper, jespeeld: 1-0. Direct daarna ;goed schot van Henk Weis- •t, dat door de keeper van ivio op uitstekende wijze ireerd werd a deelde voor rust nog wel ele plaagstootjes uit, ech- :onder veel overtuiging, de rust werd René de I-riw, hardwerkend maar echt succesvol, vervangen r Sander Schimmel, die maar net van een blessure •teld is. In de tweede helft ide Roda wederom veel strijdlust, nu straalden zij ook iets meer overtuiging uit. De voorzetten van de flanken kwamen enkele keren goed voor het doel van de tegen stander. Bij Limvio werd in de 50e minuut ook een wissel speler ingezet Roda ging ech ter door, in de 55e minuut re sulteerde dit in drie opeenvol gende corners voor Roda. Lim vio kreeg ook kansen en was zeker niet ongevaarlijk. In de 60e minuut werd Casper Vuyck genoteerd door de goed leidende scheidsrechter De Sauza uit Lelystad, Rick Buunk was dat in de le helft overkomen. Een vrije trap van wederom Henk Weis- haupt ging rakelings over. In de 70e minuut was het zover. Sander Schimmel speelde aan voerder John Jansen aan, die de bal vanaf de linkerkant nog net voor het doel kreeg waar Mustafa Hamurcu op de juiste plaats stond; 1-1. Roda ging door maar nu viel het doelpunt aan de andere kant. Remco Hoogma van Limvio, ook al maker van het eerste doelpunt schoot de bal, niet houdbaar voor de keeper Ed win van de Tweel in de linker benedenhoek: 1-2 in de 75e mi nuut. De moegestreden Mustafa werd gewisseld voor Sander van Dongen. Het mocht niet meer helpen, de overtuiging bij Roda liep terug, na de 1-2 was er iets gebroken. Roda kwam nog wel tot enkele scho ten, Limvio zetten hier enkele gevaarlijke uitvallen tegen over. Het was en bleef 1-2, een nederlaag voor Roda dus. Komende zondag, wederom op het Burgemeester Buining Sportpark, is Amersfoortse Boys de tegenstander. Amers foortse Boys heeft zijn eerste competitiewedstrijd ook ver loren en heeft, net als Roda, dringend behoefte aan de eer ste punten. Dat gaat dus een spannende wedstrijd worden. Op woensdagavond 2 sept. 18.30 uur speelt Roda-zondag op het Burg. Buiningsport- park tegen Kieviten in de 2e ronde voor de afdelingsbeker. |s. zondag 14.30 uur Wedstrijdbal aangeboden door Bouwbedrijf choonderbeek b.v. LEUSDEN - Roda Al en SO Soest Al hebben in de ope ningswedstrijd van het nieuwe competitieseizoen voor veel spektakel gezorgd. Roda creëerde veel doelrijpe kansen, maar kon slechts 2 mi nuten voor tijd de strijd in het voordeel beslissen. Na een 0-1 achterstand werden in de slot fase de eerste punten veilig ge steld door pinch-hitter Ard Meerveld. Roda heeft het zich in deze wedstrijd onnodig moeilijk gemaakt In de eerste helft do mineerde de Leusdense ploeg en waren er veelvuldig 21 spe lers op de helft van SO Soest. Het eerste halfuur leverde echter geen doelrijpe kansen op. De Soester-verdediging kon de Roda-aanvallen steeds opvangen voor het eigen straf schopgebied. Na 30 min. spe len kon Andre van Ooyen bin nen 1 minuut zijn ploeg twee maal op voorsprong brengen. Twee keer stond hij oog om oog met de keeper, maar beide malen faalde hij jammerlijk. 10 min. later speelde Michel Besseling zich tussen twee Soestenaren vrij, maar dit maal pareerde de keeper het schot met de voet. De rust brak aan met de befaamde brilstand 0-0. De tweede helft overrompelde Soest de Roda-verdediging. De linksbuiten wipte de bal over Bert Pruis en gaf een voorzet vanaf de achterlijn. Vrij voor het doel kon de SO Soest-spits zijn ploeg op een 0- 1 voorsprong zetten. Roda was hierdoor echter niet uit het veld geslagen en bleef vervol gens SO Soest onder druk zet ten De kansen scheppen ging wel, maar de kansen afmaken was nog een probleem. Uit een corner kopte Robin Rijnders de bal naar Axel de Heer, zijn schot spatte uiteen op de paal. 1 min. later omzeilde Michel Besseling de buitenspelval. Vanaf 35 meter lobte hij de bal over de uitgelopen keeper, maar het leer stuiterde via de paal het veld weer in. Ook de snelle Tom de Boer kende geen geluk. Hij liet 3 verdedi gers de hielen zien, maar stuitte vervolgens op de voet van de keeper. De gelijkma ker kon niet uitblijven, doch het ontbrak de Leusdenaren aan koelbloedigheid en het kleine beetje geluk Inmiddels was Ard Meerveld in het veld gekomen voor Joris Versteeg. Koud in het veld liet hij van zich spreken Eerst faalde ook hij alleen voor de keeper. Een tweede gelegenheid liet hij zich echter niet ontnemen. Tussen twee verdedigers in tikte hij de bal achter de doel man en bracht de stand op ge lijke hoogte 1-1. Binnen 5 min. kwam Roda zelfs op voor sprong. Wouter Terweij werd buiten het strafschopgebied onderuit gehaald en Robin Rijnders belastte zich met de vrije trap. Hij schoof de bal af naar Andere van Ooyen, deze wrong zich langs de Soester- verdedigers en schoof de bal vervolgens breed naar de mee gekomen Tom de Boer. Met een sliding zette deze Roda op voorsprong. Lang duurde de feestvreugde niet. Soest kwam weer langszij. Een diep tepass werd door de Roda-ver dediging niet goed beoordeeld en de SO Soest-spits lobte de bal over de uitgelopen Remco Kempers, 2-2. De mannen van trainer Bak ker toonde echter veerkracht Het bleef de aanval zoeken Yuri v d Meel kwam in het vld voor de geblesseerde Axel de Heer Bij zijn eerste actie werd hij grof onderuit gehaald door de Soester-doelman. De scheidsrechter toonde slechts de gele kaart, terwijl in het be taalde voetbal voor dit soort overtredingen een rode kaart wordt getoond. De vrije trap leverde niets op. Tom de Boer speelde zich vrij bij de achter lijn en gaf voor op Ard Meer veld, maar de keeper viel in de baan van het schot. 2 min voor tijd was het wel raak. Ard Meerveld kapte een spe ler en de keeper uit en schoof de winnende treffer tegen de touwen 3-2. Deze voorsprong gaf Roda niet meer uit han den. Met een verdiend applaus van het talrijke publiek zoch ten beide ploegen de kleedka mers op Het had een span nende strijd gezien waarbij Roda verdiend de twee punten in Leusden kon honden. tweede keer dat het toernooi het predikaat 'internationaal' meekrijgt. De Nederlandse inbreng komt dit jaar van HAKA/E&O, Copes/Hermes (Den Haag), Aalsmeer, Esca en Jong Oran je, dat dit jaar debuteert op het Leusdense toernooi In de pauze van het hoofd toernooi krijgt de liefhebber een internationaal getint wel- pentoernooi voorgeschoteld, waarop de jongste handbal- lertjes een proeve van be kwaamheid afleggen. Hoofd gast is daarbij het Duitse Berg- neustadt, dat het tegen drie re gionale jeugdteams zal gaan opnemen Dat zijn Fortissimo uit Cothen, Voice uit Nijkerk en LHV uit Leusden Hoog niveau De organisatie van het top handbaltoernooi zegt uiterst tevreden te zijn met de ploegen die aan de start komen. Woord voerder Gerard Voskuilen daarover „We zijn bijzonder blij dat een ploeg als E&O al voor de derde keer naar Leus den komt De Emmense ploeg is de laatste jaren onbetwist de sterkste nationale ploeg wij vinden het een eer dat zo'n ploeg zich in Leusden wil voor bereiden op bijvoorbeeld Eu ropacupwedstrijden. Dat zegt toch wel iets over de kwaliteit van de organisatie. Daarzijn we best een beetje trots op." E&O is overigens met de eni ge ploeg die graag naar Leus den komt. Zo is het Haagse Eagle Hermes al voor de zesde keer present. Aalsmeer en Esca stonden vorig jaar voor het eerst aan de start. Voskuilen „Onze contacten in de hand balwereld, die we vooral met dit toernooi hebben opgedaan, hebben ertoe geleid dat Jong Oranje zich spontaan voor deelname aanmeldde In hét verleden hebben we weieens geprobeerd dat team via regu liere kanalen te interesseren, maar dat werd veel te begrote lijk. We realiseren dit evene ment nog steeds met een zeer beperkt budget. Nu kregen we dit team bij wijze van spreken m de schoot geworpen Prach tig Zeker omdat er een Amersfoortse handballer, Pa- rick Kersten, deel uitmaakt van de selectie Initia Hasselt uit Belgiëis een ploeg die al sinds jaar en dag tot de absolute top in eigen land behoort Sinds de promo tie naar de hoogste divisie in het seizoen '79/'80 werd de ploeg drie keer landskam pioen, won het drie keer de be ker, werd het vier keer vice- wereldkampioen en was het één keer verliezend finalist in het bekertoernooi. In de diver se Europacup toernooien, waaraan de ploeg 24 keer deel nam, reikte Hasselt ooit tot de kwartfinale. In de ploeg, die zaterdag in Leusden aan de start verschijnt, spelen niet minder dan vier internationals (Luc Boiten, Jean-Luc Grand- jean, Guy Smeets en Johan van Lishout Daarnaast is de ploeg aangevuld met twee Poolse spelers, te weten doelman Ja- roslaw Flont en Danusz Wo- lak. Het toernooi wordt zaterdag 5 september gehouden in sporthal De Korf in Leusden (bij Amersfoort). Aanvang: 10 00 uur (tot ongeveer 22.00 uur). Kaarten kosten fl 7,50 Groepen van vijf mensen of meer betalen fl 5,- per per soon Kinderen onder de 13 jaar, onder begeleiding van een volwassene, hebben gratis toe gang Belangstellenden kunnen voor meer informatie bellen met het toernooisecretanaat, Marga Coens (telefoon: 033-943727; na 18.00 uur). dentram in Utrecht en een oom was stalmeester bij de ko ninklijke stallen. Haar ouders waren echte paardeliefheb- bers en dochter Alja zat al op vijfjarige leeftijd op de rug van deze edele viervoeters. Van haar hobby maakte zij haar beroep, door de beroeps opleiding aan het Hippisch Centrum in Deume te vol tooien. Alja heeft van alles ge daan ln de paardesport: sprin gen, military, cross-country en jacht, doch dressuur is haar absolute favoriet Met haar ei gen hengst Ravel heeft zij zelfs Grand Prix mogen rijden. Na zijn dood is lesgeven haar hoofddoel geworden. Doorge ven wat zij zelf heeft mogen beleven in de paardesport. De laatste clubwedstrijd op paarden- en ponycentrum "Den Treek" door Fred geleid was een equipe springwed- strijd Een minder gevorderde en een meer gevorderde ruiter vormen samen een equipe, hetgeen door loting tot stand komt. De minder gevorderde ruiter start met de te springen hindernissen, terwijl de meer gevorderde ruiter het par cours vervolgt na een ge maakte fout en omgekeerd Als alle hindernissen twee maal gesprongen zijn, is het equipe met de snelste tijd win naar. Aan de start verschenen 28 equipes. Er waren equipes die elkaar vaak moesten aflos sen in verband met gemaaktè fouten en dat kost tijd Ook gebeurde het dat de minder gevorderde ruiter direkt in de fout ging en de meer gevor derde ruiter twee keer het par cours foutloos sprong. Dit overkwam het equipe Wie- gersma/Epping. Voor Ton Ep- ping met manegepaard Todor bleef het helaas toekijken, omdat Appie Wiegersma het leeuwendeel voor haar reke ning nam en met manege- paard Ragnild een zeer snelle tijd neerzette Deze tijd was uiteindelijk goed voor de eer ste plaats. Het equipe Breed/De Man met eigen paarden werd tweede en de derde plaats was voor het equipe Van Enden/Van de Hoofd met een eigen paard en een manegepaard. Zowel voor de deelnemers als voor de toe schouwers was het een span nend gebeuren. LEUSDEN - Afgelopen zon dag leidde rijinstructeur Fred Pols zijn laatste clubwedstrijd voor paarden op paarden- en ponycentrum "Den Treek". De scheidende rijinstructeur wordt opgevolgd door de uit Voorburg afkomstige rijin- structrice Alja Boot. Vijf jaar geleden begon Pols zijn werkzaamheden op Paar den en Ponycentrum "Den Treek" als bedrijfsleider en rijinstructeur Al die jaren heeft hij zijn beste krachten gegeven. Heel wat kinderen en volwassenen heeft hij in het zadel geholpen en hen de nodige theoretische en prakti sche kennis bijgebracht, opdat zij op een verantwoorde ma nier en met plezier de pony- en paardesport konden beoefe nen "Je hebt in je werk met re creanten, maar ook met fana tieke paardesportbeoefenaars te maken en die moeten uiter aard verschillend benaderd worden. Als mensen gemoti veerd zijn is lesgeven leuk en dankbaar werk. Voor een rijinstructeur is het prettig om te zien dat de ruiters en ama zones iets geleerd hebben", al dus Pols. Op plezierige wijze wist hij een sfeer in de lessen te creë ren die het mogelijk maakte dat iedereen het naar de zin had Buiten de lessen was hij altijd bereid tot een praatje en kon hij eindeloos vertellen over de paardesport met zijn vele facetten Zelf is hij geen onverdienstelijk spring- en dressuurruiter, maar geeft de voorkeur aan dressuur. Fred: "Dressuur is prachtig om naar te kijken en voor jezelf is het leuk als je samen met je paard er iets moois van kan maken. Een zijn met je paard, een echte harmonie dus." Nu vond hij de tijd rijp om voor zichzelf te beginnen, vandaar dat hij eigenaar werd van een ma nege in Otterlo. Voor velen valt dit afscheid zwaar, doch iedereen heeft alle vertrou wen in zijn opvolgster Alja Boot die haar eerste lessen reeds heeft gegeven Alja komt uit een familie die al ge neraties lang besmet is met het paardenvirus. De over grootvader van haar grootva der was al koetsier op de paar- Programma tophandbal: 10.00 - 10.55 uur: Schoonderbeek/Esca - Aalsmeer 11.00 - 11.55 uur: HAKA/E& O - Eagle Hermes 12.00 - 12.55 uur: Aalsmeer - Jong Oranje 13.00 - 13.55 uur: Initia/Has- selt - Eagle Hermes 14.00 - 15.45 uur: Lunchpauze/welpen- toernooi 15.45 - 16.40 uur: HAKA/E& O - Initia/Hasselt 17.45 - 18.40 uur: nummer 3 poule A - nummer 3 poule B 18.45 - 19.40 uur: Kruisfinale 1. winnaar poule A - nummer 2 poule B 19.45 - 20.40 uur: Kruisfinale 2. winnaar poule B - nummer 2 poule B 21.00 uur:Finale (winnaar kruisfinale 1 - win naar kruisfinale 2 Uitslagen Roda 1 - Limvio 1 1-2 Roda 2 vrij Act if 2 - Roda 3 4-3 Baarn4 - Roda 4 3-1 Roda 5 - Nederhorst 4 2-4 Achterveld 5 - Roda 6 5-2 Roda 7 - Achterveld 6 1-4 Amsvordeö - Roda 8 0-6 Dames Roda - Olympia 8-2 Uitslagen hoofdklasse Roda - Limvio 1-2 HDS - AMF Boys 1-0 EMM - Sporting 3-3 Saestum - Olympia afgel. MSV - Hertha 3-1 Celeritudo - Ultrajectum 2-3 Programma Roda 1 - AMF Boys 1 Roda 2 - WZA 2 LW 3 - Roda 3 Batavia 5 - Roda 4 Roda 5 - Hoogl.veen 6 Mal.Muda3 Roda 6 Roda 7 - Amf. Boys 5 APWC 7 - Roda 8 14.30 11.30 11.00 11.00 11 30 12.00 11.30 11.00 Programma hoofdklasse Roda - Amersf.Boys 14 30 Limvio - Ultrajectum 14.30 HDS - Sporting 14 30 EMM - Olympia 14.30 Saestum - Hertha 14.30 MSV - Celeritudo 14 30 Trainer Fred Pols na na vijf jaar trouwe dienst afscheid van De Treekerruiters. (foto: De Treekerruiters) LEUSDEN - In de derde wed strijd van het Heuvelrugcir cuit, de Uilentorenloop te Leersum, deed Hans van Dijk afgelopen zaterdag goede za ken Met een vijfde plaats op deze halve marathon in een tijd van 1.14.50 wist de Altisatleet zijn vijfde plaats in het klasse ment te verbeteren naar de tweede plek In een rechtstreeks duel met de nummer twee van dit klas sement, clubgenoot Gerard Hol, wist Van Dijk bij afwe zigheid van de overige klasse mentlopers, zijn opponent af te troeven. Gerard Hol nam ondanks dit verlies toch de kop in het klassement over van Sib Stal Op het heuvelachtige boster- rein zetten ook twee andere Leusdenaren goede tijden neer. Hans van Megen werd dertigste in een tijd van 1.32.31 en Kees Versluys ne gende in een tijd van 1.21 51 Altis atleet Rob de Vries kon afgelopen zaterdag bij de 15 km Dorpsloop te Hoevelaken niet meekomen met de kop groep. Na 10 km moest hij los sen en eindigde bijna 2 minu ten achter de winnaar als vierde in een tijd van 51.12.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 13