Sfeer en prestaties staan centraal bij MHCL Antilopen klimt uit het dal DENK ER OM, WEL OPSCHIETEN! Trainers over de 'patatgeneratie' Trainers over de 'patatgeneratie' m De tijd dringt voor de Leusder Handbalvereniging Impala De korfbalmand I V BIJLAGE De Flint heeft nog een nieuw programma boekje voor u klaarliggen. Neem snel een abonnement Bel: 033 751184. De Flint Woensdag 2 september 1992 PORT blijft bij officials een voor keur leven voor 'na- tuurkleurige' korven). De korf moet aan de paal vastzitten zonder 'onder linge' bewegingen. De paal mag niet boven de korf uit steken. In- en uitwendig van korf en paal mogen geen uitsteeksel van meer dan 1 centimeter voorkomen. Een metalen steun onder de korf is toegestaan aan de paalzijde over ten hoog ste een kwart van de om trek; metalen strippen te gen de buitenzijde mogen over ten hoogste een derde van de omtrek. Hans van der Linden „Ik begin nu aan m'n derde seizoen bij de da mesafdeling van de mixed hockeyclub Leusden. En hoewel ik weinig te maken heb met de jeugdafdeling als zodanig, bestaat het eerste team de laatste twee jaar voor een groot deel uit jeugdspeelsters. Dit jaar, na de degradatie van het eerste team, is dat nog er ger geworden. Er is een aantal oudgedienden ver trokken, en daarvoor in de plaats is uitsluitend eigen jeugd gekomen." „Ik denk wel dat er ver schil is tussen de genera ties. Het hockeytalent als zodanig is er zeker wel, misschien zelfs wel beter ontwikkeld als bij de oude ren. Qua mentaliteit denk ik echter toch dat de nieu we generatie het aflet te gen de ouderen. En dat is denk ik een afspiegeling van de tijdgeest. De jeugd is 'verwend', heeft niet ge leerd om te knokken. Dat zie je ook op het veld terug. Als je eens voorstelt om er gens op de fiets naartoe te gaan, trekken ze een vies gezicht. In het veld zie je dat terug aan een slecht in casseringsvermogen en het afschuiven van de verant woordelijkheid. De schuld ligt altijd ergens anders, nooit bij het individu zelf. Ikzelf vind dat uitgans- punt een uitdaging om er iets van te maken. 'Team building', teamgeest kwe ken zo je wilt. Leren iets voor elkaar over te hebben. Dat is mijn doel." Hans van der Linden Sjaak Dorresteyn Er is mij gevraagd iets te schrijven over de jeugd van de mixed hockeyclub Leusden. Bij dit telefoon gesprek schoten mij drie vragen door het hoofd. Moet het gaan over de jongste jeugd, de jeugd- doorstroming of de jeugdi ge groep van heren 1? Om dat ik trainer van heren 1 ben, schrijf ik over de laat ste twee. Leusden heeft een jeug dige heren 1 groep. Er lo pen slechts enkele spelers van boven de 24 in rond. Nu is dit voor hockey niet ongewoon, maar zulke jon ge spelers missen vaak de rust, verantwoordelijk heid en fysieke kracht om mee te kunnen in de top. Begeleiding van enkele routiniers is zeker nodig. Bij Leusden heeft het me verbaasd dat zo'n jonge groep zo snel zelf verant woordelijkheden heeft kunnen oppikken. De groep traint en speelt fa natiek en met plezier. Het laatste is het belangrijkste. Daarom is het ook leuk om naar wedstrijden van deze groep te kijken. Er wordt in heren 1 leuk, fris en ini tiatiefrijk gehockeyed. Door de oudste jeugd al met heren 1 mee te laten trainen en te oefenen, wor den de drie aspecten die ik eerder noemde vroeger aangeleerd. Ook leren ze zelfoplossend te hockeyen, omdat ik weinig vaste pa tronen aanleer. Ondanks dat ik weer een zeer jonge ploeg heb, met bijna uit sluitend jeugdspelers op de bank, is deze groep weer rijp om mee te dingen naar het kampioenschap van de eerste klas. Als de instel ling goed is en er iedere wedstrijd gevochten wordt, zal dat zeker luk ken en ziet men om de week spannende en leuke wedstrijden op het kunst gras van de MHC Leusden. Sjaak Dorresteijn, hoofd trainer heren MHCL Bert Brandsen De technische commis sie van korfbalvereniging Antilopen heeft in de zo mer veel werk verzet om het benodigde kader voor de grote jeugdafdeling aan te trekken. Joyce Osna- brugge gaat zeer veel tijd besteden aan de junioren afdeling. Samen met Frans van Rooyen verzorgt ze de trainingen en coaching voor deze groep. Ze heeft zich verzekerd van een groep helpers, die onder haar leiding deze belang rijke groep dit seizoen zal begeleiden. Ook voor de aspiranten en pupillen zijn, naast be kende gezichten als Belin da Lahey en Irene Veenen- daal, nieuwe gezichten te ontdekken als trainers en coaches. Je kunt zien dat Jeanctte Jekel als hoofd van de technische commis sie veel aandacht heeft be steed aan het technisch ka der voor deze ook zo be langrijke afdeling van de vereniging. Met deze in vulling kan weer een nieu we start gemaakt worden met de verbetering van het spelpeil in de hele vereni ging. Ik heb daar alle ver trouwen in. Bert Brandsen, hoofdtrai ner Antilopen De selectie van het eerste korfbalteam bij de Antilopen bestaat uit Joyce Osnabugge, Nancy Lahey, Irene Veenendaal, Marjon Abbring, Chris Fokker, Jack den Heijer, Eddy Hendriks en René Verwey. Coach: Bert Brandsen. (foto: Hans Verhorst) Half oktober bespreken we ons beleidsplan op de ledenverade- ring. Daarin staan concrete voorstellen over kadervor ming, uitstraling en acties om nieuwe leden te werven en oude terug te halen. Onze le denaantal daalt. Ooit telde onze vereninging 300 leden, nu bijna 200 Ons streven is om straks weer minstens 250 leden te hebben. Extra spannend is het wachten op het rapport van het gemeentelijk onderzoeks bureau naar de toestand van de accommodatie. Vooral de 'natte groep' (kleedkamers, red.), die onder verantwoor ding van de gemeente valt, lijkt nu onvoldoende. Maar hoe dit moet worden opgelost, is on duidelijk. Lichtpuntje is het behoud van trainer Bert Brandsen. Met zijn inzet en deskundigheid achter de hand, krijgen de teams be geleiding waardoor ze tot zo veel als maar mogelijk, in staat zijn. Marianne de Valck LEUSDEN - De Leusdense gymnastiekvereniging Impala, die in 1993 het 25-jarig bestaan hoopt te vieren, start dit sei zoen met een nieuwe tak van sport het trampoline-sprin gen. Dit naar aanleiding van een succesvol verlopen proef. Daarnaast kan de liefhebber bij Impala al bijna een kwart eeuw terecht voor andere tak ken van de turnsport, zoals gymnastiek, jazz-dance, aero bics, ritmische gymnastiek en dergelijke. Voor mannen is er een speciale 'keep-fit' groep voor conditietraining. Daar naast is er, ter voorbereiding op de wintersport, ruimte voor speciale ski-training. Voor meer informatie over de vere niging kunnen belangstellen den terecht bij: Elma Bunnik (jazz-aerobic, tel: 950506), Margriet van Kalsbeek (gymnastiek, tel: 940110) of Joke den Haak (ritmische gymnastiek, tel: 948932) De mand die aan elk van de twee palen in het korf- balveld volgens de speel- voorschriften, aanwezig moet zijn, moet voldoen aan de volgende voorwaar den. Ze moet naar het mid den gekeerd bevestigd zijn, met de bovenrand overal 3,5 meter boven de grond. De korven zijn cylin- der-vormig, zonder bo dem, 25 centimeter hoog. De middellijn is 39 tot 41 centimeter. De rand mag 2 tot 3 centimeter dik zijn. De manden zijn gemaakt van tenen of rotan. Ze moeten éénkleurig (effen) en per speelveld, onderling gelijk. (Steeds vaker krij gen de manden de kleuren van de club. Bij de Antilo pen staan bijvoorbeeld rode korven. Dit is toege staan, mits beide korven op een veld dezelfde effen kleur hebben. Overigens LEUSDEN- „In het komende seizoen wil ik niet horen dat verlies aan de scheidsrechter te danken is of aan slecht spel van de tegenpartij. Bij MHCL leeft het streven om sportief en prestatiegericht te willen spe len", aldus Pim Goldsmann, voorzitter van de mixed hoc keyclub Leusden. „Prestatie- hockey is een beladen term. Die willen we toch gebruiken. Hockey is een familicsport. Veel leden van een gezin zijn hierbij betrokken. Daarom is sfeer belangrijk. In het komen de jaar wil ik ook op de leden vergadering, het publiek om medewerking vragen. Sportief gedrag in en om het veld moet tot de goede sfeer en betere prestaties leiden." Linden zal zich voorlopig ook nog bezig moeten houden met de jeugd. Ondanks veel pogin gen is men niet geslaagd in het vinden van een jeugdtrainer. Ter verbetering van de sfeer en de onderlinge contacten, be ginnen in het komend seizoen alle wedstrijden om half drie. Daarna kan men elkaar 'uren lang' ontmoeten in het club huis. Dit onderkomen krijgt dit jaar een nieuw verfje Golds mann: „En we blijven aandrin gen op het verbeteren van de toegangsweg door de gemeen- In het vorig seizoen miste het eerste heren team op het nip pertje het kampioenschap in de eerste klasse. Goldsmann. „Behoud van deze positie is uiteraard het minste waar we naar streven, De heren hebben in het vorig seizoen lang bo venaan gestaan. We hebben stille hoop op wat mogelijk zou kunnen zijn. In ieder geval ne men we ons voor de voorwaar den te scheppen waardoor de inzet van alle teams, maar dit team in het bijzonder, zo groot mogelijk kan zijn." Het eerste damesteam de gradeerde vorig jaar naar de De voorlopige eerste dameselftal bestaat uit: Jolanda Koopman, Manjan Koopman, Charlotte Pothoven, Annemarije Marée, Martine Verhaagen, Judithe Jansen-van Gelikum, Josephine Prank, Tammara Oudendorp, Patricia van de Flier, Kim Wijngaarden, Marine Westijm, Lot Halsema. Coach: Hans van der Linden tweede klasse, na een kortston dig verblijf in de eerste klasse. Sindsdien nam een aantal jon ge speelster de plaats van ver trokken 'oudgedienden' in. Twee weken voor de competi tie begint, is de coach nog druk doende een definitieve selectie te maken Streven is in ieder geval het eindigen in de hoog ste regionen van de tweede klasse. Trainer Hans van der te. We zijn ernstig teleurge steld dat de composthoop aan het begin van de Valleilaan er nog steeds ligt. Dat is toch geen gezicht bij de entree van zo'n fraaie accommodatie. Boven dien is de toegangsweg echt ge vaarlijk en we vragen ons af wie aansprakelijk is, wanneer daar een ongeluk gebeurd." Marianne de Valck LEUSDEN - Sporters die overwegen te gaan badminton nen, kunnen zich in de maand september inschrijven bij de Leusdense vereniging BCL. De club neemt twee keer per jaar nieuwe leden aan; in septem ber en in maart. De seniorleden van de vere niging kunnen op twee avon den in de week de sport beoefe nen; op dinsdag- en donder dagavond (van 19.00 uur tot 23.00 uur) in sporthal De Korf. Op zaterdagochtend spelen de jeugdleden van 9.0 uur tot 12.00 uur in dezelfde sporthal. Belangstellenden kunnen contact opnemen met het se cretariaat van de vereniging, Debbie Heyblom, Benedictij- nenhove 48, telefoon: 945425. LEUSDEN- „Het ging niet best, vorig jaar", geeft Bert Oudenaarden toe. Sinds half juni is hij voorzitter in het ver nieuwde bestuur van korfbal vereniging de Antilopen. Naast de 'gewone' redenen, vormden communicatiestoornissen en een vervelende sfeer voor be stuurswisselingen, ledenver lies en degradatie. Het streven voor het nieuwe seizoen is om met een vers team, met enthou siaste mensen, er de schouders onder te zetten. De verwachtingen zijn be scheiden Wanneer het ver jongde team de plaats in de huidige afdeling kan vasthou den, is men tevreden. Drie van de acht mensen in de selectie voor het eerste team, speelden vorig jaar in het tweede Een paar 'oude rotten' zijn verdwe nen De verjonging in het twee de team is nog duidelijker Na degradatie naar de tweede klasse in het vorig seizoen, wordt het houden van deze po sitie gezien als vooruitgang. Immers het was de tweede de gradatie in korte tijd. Bert Oudenaarden „De nieuwe bestuursleden hebben, zoals ikzelf, een lange geschie denis en hechte band met deze vereniging. We willen graag werken aan een goede sfeer en het verbeteren van de interne communicatie. Daar gaan we echt de schouders onder zetten Antilopen-praeses Bert Oudenaarden ,,De club moet uit het dal." (foto. Hans Verhorst)

Leusder Krant | 1992 | | pagina 16