Leusden Leusden SPARTA MIAMI M. 0SNABRUGGE 879, welzijns- programma 1993 4 brandgevaar wat kun je zelf doen? gemeentelij brochures GEMEENTE RIJWIEL- en BROM FIETS HANDEL Babystunter sensationele afhaalprijzenl VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr 128 d.d. 2 september 1992 Brand veroorzaak! door een televisietoestel of een (aOwasmachine: u leest er regelmatig over in de krant. Daarom lijkt het goed op de oorzaken van dit soort branden eens wat nader in te gaan. uw mening waard! Op maandag 28 september 1992 vindt de inspraakavond plaats van het welzijnsprogramma 1993. Op deze avond kan iedereen zijn of haar zegje doen over het welzijnsbeleid voor het komende jaar. In dit artikeltje willen we u in zeer grote lyncn aangeven waarover zo'n welzijnsprogramma gaat en welke invloed u kunt hebben bij de vaststelling ervan. Onlangs werd in het blad 'preven tie' aandacht besteed aan enkele veel voorkomende oorzaken van brand. De oorzaken zijn bij een brand door een televisietoestel an ders dan bij een brand van bijvoor beeld een wasmachine. In alle ge vallen kunt u er echter zelf veel aan doen om het risico te beperken televisietoestel Brandgevaar in uw televisietoestel heeft veel te maken met warmte ontwikkeling. Daarbij spelen ou derdom en onvoldoende ventilatie een rol. Veel elektrische en elektronische apparatuur wordt ingebouwd, on der andere om diefstal te voorko men. Daarbij wordt het belang van voldoende ventilatie vaak over het hoofd gezien. Als dit het geval is. zal de warmte zich in het apparaat ophopen. Daardoor zal de bedra ding week worden en ontstaat er op den duur kortsluiting Concen treert de warmte zich rond de hals van de beeldbuis, dan zal het glas daarvan breken en de gehele beeld buis imploderen. Door de hoge spanning in het toe stel zal, vooral rond het hoogspan ningsgedeelte, stof worden aange trokken Daardoor kan de koe ling van bepaalde onderdelen die veel warmte produceren, worden belemmerd en kan er brand ont staan. In het kort volgen hier enkele tips - plaats uw televisietoestel niet te dicht bij andere warmte-ontwik- kelende apparatuur, zoals ovens; - zorg altijd voor een goede venti latie rond het toestel; - schakel het toestel geheel uit als u het met gebruikt. U doet dat met de aan- en uitknop en niet met de afstandsbediening. Dit laatste geldt overigens voor alle elektri sche apparatuur (afwasmachines De laatste tijd is de Leusdense brandweer enkele keren uitgerukt naar een brand die werd veroor zaakt door een wasmachine. De oorzaken zijn verschillend. Soms breekt brand uit doordat er onvol doende water in de machine staat, waardoor deze warm wordt. Vaker komt het voor dat er brand ontstaat doordat het elektriciteits net overbelast raakt. Bijvoorbeeld omdat er op een groep zowel een wasmachine als een wasdroger zijn aangesloten. Dit euvel is op te los sen door de apparaten ieder op een aparte stroomgroep te zetten. meer weten? De brandweer kan u nog veel meer vertellen over preventieve maatre gelen in uw eigen woning. Natuur lijk ook over het voorkomen van brand in televisietoestellen en was machines. U kunt bellen met tele foon 961650. Twaalf hoofdstukken kent het wel zijnsprogramma. Twaalf hoofd stukken waarin u kunt lezen welke ideeën en gedachten de gemeente heeft, kortom welk beleid de ge meente wil voeren op het gebied van bijvoorbeeld het ouderenbe leid, de maatschappelijke dienst verlening, de gezondheidszorg en het gehandicaptenbeleid. Ook wat de gemeente wil betekenen voor de bibliotheken in Leusden en voor de Open School. Waarop de muziek school kan rekenen en hoe het jeugd- en jongerenwerk gestalte krijgt, hoe het emancipatiewerk zich moet ontwikkelen, dit alles staat in het rode boek te lezen. Tenslotte worden ook het mon diaal beleid en de kinderopvang met vergeten. ouderenbeleid De Seniorenraad heeft zich inmid dels een plaats verworven. Door dit adviesorgaan is een nota ge schreven, die binnenkort zal wor den aangeboden aan de leden van de gemeenteraad Een heel ander orgaan is de WOL. De Vereniging voor Welzijn van Ouderen betekent voor talloze ou deren in onze gemeente een niet meer weg te denken voorziening in onze gemeente Van zwemmen voor ouderen tot tafeltje-dek-je, van geheugentrainingen tot Engel se les, de WOL biedt velerlei activi- welzijnsbeleid is veel meer dan u waarschijnlijk denki teiten tegen zeer gereduceerde prijzen aan. Sinds kort kan de vere niging beschikken over een be roepskracht die het bestuur twintig uur in de week terzijde staat. Een probleem dat nog moet worden op gelost is de huisvesting van de WOL Zij is, door haar eigen suc ces uit haar huisvestingsjasje ge groeid. Begin 1993 zullen deze huisvestingsproblemen zijn opge lost en zal de WOL naar alle waar schijnlijkheid haar nieuwe onder komen aan de Asschatterweg, de voormalige kleuterschool ,,De Springplank" in gebruik kunnen nemen Ook in Leusden Zuid be staat er een organisatie die allerlei activiteiten aanbiedt: ..de Zuid zij". Het welzijnsprogramma voor ziet in een subsidie voor deze stich ting. Flankerend ouderenbeleid bete kent geld ter beschikking stellen aan allerlei organisaties voor het ontwikkelen van activiteiten waar door mensen langer zelfstandig kunnen blijven functioneren. U kunt denken aan alarmering, een maaltijdvoorziening, geheugen training enzovoort. Voor dit doel trekt de gemeente in 1993 bijna 36.000,- uit. De gemeente is be nieuwd wat u van deze plannen vindt en nodigt u uit voor de in spraakavond. maatschappelijke dienstverlening Ook de huisvesting van de maat schappelijk werkers laat te wensen over Ook voor hen is in de Wip Wap een oplossing gevonden. Van af 1993 kunnen zij u daar op een goede manier ontvangen Het welzijnsprogramma voorziet in een verhoging van het subsidie aan de stichting Slachtofferhulp Deze stichting werkt nauw samen met de politie om eerste hulp te bieden aan slachtoffers van een misdrijf of verkeersongeval. bibliotheek en speel-o-theek Naar verwachting zal de biblio theek in 1993 weer geheel in ge bruik zal zijn. In het welzijnspro gramma wordt verder voorgesteld het aantal informatiedragers van de bibliotheek uit te breiden. Hier voor stelt de gemeente volgens het programma 50.000,- ter beschik king. De bibliotheek had om 200.000,- gevraagd. Ook voor de speel-o-theek zijn de huisvestingsproblemen voorbij. Tot nu toe maakte de stichting ge bruik van de kefder van het ge meentehuis. Daaraan komt een eind als de speelgoedbibliotheek in. 1993 de Wip Wap aan de Rozen- gaarde betrekt. muziekschool De muziekschool heeft te maken met een toenemende wachtlijst. Hoewel het op zichzelf natuurlijk verheugend is dat er zoveel Leus- denaren muziekles willen nemen, stelt zo'n wachtlijst de gemeente én het bestuur van de school natuur lijk wel voor problemen. In 1993 zal bekeken worden of voor deze problemen een oplossing kan wor den gevonden jeugd- en jongerenwerk De opening van de ijsbreker, het nieuwe jongerencentrum aan de Groene Zoom, in 1993 zal een mijl paal zijn voor het jongerenwerk in onze gemeente. De stichting zal dan kunnen beschikken over een zeer modern centrum, met veel fa ciliteiten en een staf aan personeel, die het mogelijk moet maken de activiteiten in het gebouw goed te laten draaien. emancipatie Ook in 1993 zal weer een bedrag van 13.500,- worden uitgegeven aan emancipatiewerk. Daarnaast zullen ook het vrouwenontmoe tingscentrum en de Vrouwenraad het subsidie krijgen dat ze altijd al ontvingen. Een bedrag van 35.000,- wordt gereserveerd voor een beroepskracht. meer weten Het bovenstaande is slechts een greep uit het welzijnsprogramma. Als u daarover meer wilt weten kunt u het komen inzien bij bureau Voorlichting. U kunt natuurlijk ook bellen: telefoon 961.697 of 961.618. En natuurlijk bent u van harte welkom op de informatie" avond, die op 28 september om 20.00 uur in het gemeentehuis plaatsvindt. Daar kunt u meepra ten over het beleid van uw gemeen te. Tenslotte gaat dat ook u aan' „voor elck wat wil De gemeente geeft tal van brochures uit over allerlei q werpen. Deze folders kuniu afhalen bij het bureau Voo ting. Maar ook liggen ze op wachten bij de bibliotheek in den Centrum. Regelmatige zc aangevuild met nieuwe' dus zaak regelmatig eens e\i kijken of er iets van uw gadii is. Op dit moment kunt u een maken uit: Proef inzameling plastics Reglement overlaadstation mersveldseweg Informatie over de klachten ling Maatschappelijk Werk Bouwregels per 1 oktober \<t Hondenbelasting Frequenties voor radio en tele Gemeente Leusden in cijfers Informatie over bouwen en daarbij komt kijken Wegwijs 92-93 Wegwijs openbaar onderwijl Wegwijs voor senioren Sport in Leusden Wegwijzer naar het gemeente Stimulering Sportdeelname Trouwen en wat daarbij kon; ken Info Sociale Zaken Info begroting 1992 Inzamelschema afval 1992 Groene wandelroutes Giftige planten Bomen in soorten en maten Snoeien om te kunnen groeie» Openbaar groen Info over heggen Tips voor de aanleg van uw Tips voor het planten vas boom Iepeziekte, een bedreiging SamenstellingBureau Voorlichting Telefoon (033) 961618 ojH bekendmakingen GEMEENTE aanvragen om (bouw)vergunning Op dit moment ligt de aanvraag om een bouw vergunning ter inzage voor de realisering van een parkeerplaats aan de Asschatterweg (zuid kant) ter hoogte van de Biezenkamp. Het plan ligt ter inzage van donderdag, 3 sep tember 1992 tot en met woensdag, 16 september 1992 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150. 3830 AD Leusden verzoeken hinderwetvergunning Het college van burgemeester en wethouders heeft op 14 augustus 1992 een verzoek voor een vergunning in het kader van de Hinderwet ont vangen van drukkerij Mulder voor het oprichten en in werking hebben van een drukkerij op het perceel Hamersveldseweg 10-a te Leusden, op 17 augustus 1992 van Firemasters voor het op richten en in werking hebben van een metaalbe werkingsinrichting op het perceel Klettersteeg 3 te Achterveld en op 14 augustus 1992 voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning van de heer \V. van den Hengel voor een aannemersbedrijf en het verhuren van grondverzetmachines op het perceel Hessenweg 98-a te Stoutenburg. De verzoeken en de bijlagen liggen van 2 sep tember 1992 tot 2 oktober 1992 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeen tehuis, 't Erf 1 te Leusden. op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211 Bo vendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961687. Gedurende de inzagetermijn kunnen gemoti veerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij het gemeentebestuur. Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. De ingebrachte bezwaren wor den eveneens ter inzage gelegd Beroep tegen de op het verzoek genomen be schikking kan slechts worden ingesteld door diegene die binnen de inzagetermijn mondeling danwel schriftelijke bezwaren heeft ingebracht, tenzij aangetoond kan worden dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest. ontwerp-beschikking De ontwerp-beschikking op een verzoek van de heer Bvan Middelaar om een vergunning in het kader van de Hinderwet ligt van 2 september 1992 tot 16 september 1992 ter inzage. Het betreft hier een ontwerp-beschikking voor het oprichten en in werking hebben van een timmermanswerkplaats op het perceel Ren- tinckstraat 21 te Achterveld. De ontwerp-beschikking en bijbehorende stuk ken kunnen worden ingezien op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur in het Gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. En op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakte telefonische afspraak, telefoon 033-961687. Het college van Burgemeester en Wethouders zijn voornemens de gevraagde vergunning te weigerendaar gevaar, schade en hinder voor de omgeving door het stellen van voorschriften niet kan worden voorkomen. Gedurende de inzagetermijn kunnen de aanvra ger, diegenen die reeds bezwaar hebben ge maakt tegen het verzoek om een vergunning, en diegenen die daartoe redelijkerwijs niet, of niet tijdig, in staat waren, gemotiveerde bezwaren schriftelijk indienen bij het gemeentebestuur Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. De ingebrachte bezwaren worden eveneens ter inzage gelegd. verleende hinderwetvergunning Op 21 augustus 1992 is aan de heer G.J. van de Weg een nieuwe, de gehele inrichting omvatten de vergunning in het kader van de Hinderwet verleend voor een veehouderij met mestopslag, alsmede opslag van diesel- en huisbrandolie op het perceel Stoutenburgerlaan 9 te Stoutenburg. De vergunning en de bijlagen liggen van 2 sep tember 1992 tot 2 oktober 1992 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeen tehuis, 't Erf 1 te Lcusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bo vendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakte telefonische af spraak, telefoon 033-961687. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont werp-beschikking De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. verleende vergunningen diverse vergunningen L.V.V. Roda '46: vergunning twee speelauto maten, beide behendigheidsspelen; J. J. Voorburg: vergunning één speelautomaat; J. v.d. Lee: kleiduiven schieten; J. J. Voorburg en T. A. Voorburg - Huurde- man: Drank- en Horecawetvergunning Hessen weg 337; C. J. Lieftink: ontheffing Winkelsluitingswet voor veiling, A. S. Derias: Drank- en Horecawetvergunning De Biezenkamp 31-33; J. C. M. de Wilde: twintig ballon opstijgingen bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over bouwvergunningen kunt u krijgen in het gemeentehuis, 't Erf 1, bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 756, over diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729 en over kapvergunningen bij de afdeling Groen, Ha mersveldseweg 105, telefoon 961 752. Arnhemseweg 93, Leusden (Z.). Tel. 03498-1461 De SPARTA MIAMI wordt wel eens "maatfiets" van SPARTA genoemd Door de vele combinatie-mogelijk^ heeft u een zeer uitgebreide keuze een fiets die geheel op uw persoonlijken sen afgestemd kan worden. De MIAMI i geschikt voor zowel toensbsch fietsen i voor dagelijks gebruik, o.a. door het zacri geveerde zadel en de trilvnje handvatten fi SPARTA trapassysteem is helemaal bouwd op ons "Hollandse klimaat", zodati ook bij een stevige noordwester uw g humeur niet zult verliezen. Het Trelock veiligheidsslot is alleen te opens met de onginele sleutel of een snijbrander een safe idee. De dnevoudige snelbinder is een du^« voorbeeld van het streven van SPARTA na vervolmaking van uw njwiel op alle onderfc len. Ook de stijlvolle S0U8ITEZ koplamp re meer en genchter licht op de weg spreeMn dit verband voor zichzelf OPENINGSTIJDEN donderdag 13 00-17 00 uur vri|dag 13 00-21 00 uur zalerdag 10 00-16 00 uur Alle pn/zen BabfStunter /i/n ifhaiipoptn StHHt leven alle bekende merken babykamers, 1 doorgroeikamers kinderwagens, wandelwagens buggy's, boxen, autostoellies etc etc Uit voorraad tegen FERDI VUGTS~~~T Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elke gewenste maat in elke gewenste kleur i

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4