College verslikt zich in najaarskermis -Leusder Krant Raad van State: Berisping voor de gemeente Leusden Behendig met de trekker „Wethouder doet de waarheid geweld aan" - Verduin tegen onderzoek Schoolsteegbosjes Werner Redlich wacht op doorbraak als zanger KIJKKRANT „Voorlichting gaf verkeerde informatie" Videorecorder gestolen LEUSDEN - De politie ontkent wethouder De Jongh te hebben gesteund in zijn keuze voor de Noor derinslag als vervangende lokatie voor de kermis. De Jongh liet tijdens de com missievergadering voor ruimtelijke ordening, vori ge week donderdag, door schemeren dat die plek de goedkeuring van de politie kon wegdragen. Volgens Rayoncommandant Hans de Boer is deze voorstelling van zaken onjuist. De Boer: „Wij waren als poli tie helemaal niet zo blij met het afsluiten van de Noorderinslag voor een kermis. Het is per slot van rekening een hele belang rijke verkeersader en die kun je niet zo maar, zonder problemen, gaan afsluiten. Wij zagen bijvoorbeeld grote problemen voor het omleiden van de bussen. En dan heb ik het nog niet eens over de te verwachten parkeer- en geluidsover last in de wijken er om heen." Overigens heeft het col lege inmiddels besloten de kermis af te gelasten. Er was dermate veel weer stand tegen het plan om de kermis op de Noorderin slag te houden (zowel van bewoners, als van raadsle den), dat besloten werd naar een andere plek uit te kijken. Daar nam de ker misexploitant geen genoe gen mee, zodat er dit jaar helemaal geen kermis in Leusden zal komen. Woensdag 2 september 1992 j Pagina 7 maar. Daar gaf hij een gala concert compleet met dansers, zijn naam in neon en een live- orkest Hij voelde zich klaar voor heel Nederland en ver huisde naar Leusden als uit valsbasis voor een professio nele zangcarrière. Eén jaar gaf hi] zichzelf om te bewijzen dat hij door middel van optredens vrouw en twee kinderen kon onderhouden. Het jaar is om. Het is gelukt, maar makkelijk is het niet. Echter met genoeg vooruit zichten en hoop om door te zetten. Het wachten is op de grote doorbraak. Deze lijkt dichterbij te komen. Hij kent zoveel mensen en zoveel com plimenten maar de echte klap, met landelijke bekendheid laat op zich wachten. Stemgeluid Werner Redlich's repertoire bestaat uit warm gezongen songs, zoals eerder vertolkt door Elvis Presley, Cliff Ri chards, Frank Sinatra, Tom Jones en vele anderen. Daar tussendoor probeert hij af en toe een zelf gemaakte tekst. Zijn wens is ooit het niveau van Rob de Nijs te bereiken. Hoe wel in Noord-Holland ieder talent een goede kans lijkt te maken door een dicht circuit van uitgaansmogelijkheden, in nauw verband met Hennie Huisman en Joop van den Ende, lukte het hem niet door te dringen tot een finale van de Sound Mix Show „Ik probeerde het met een liedje van Elvis Presley. Maar ik lijk totaal niet op die man en mijn stem is ook anders." Het 'nadeel' van een uniek stemge luid lijkt bij de huidige 'sound-mix-cultuur' de belem mering voor ontdekking Een mooie warme stem kan niemand Werner ontzeggen. Hij zingt al vanaf dat hij een klein jongetje was. „Vanaf mijn achtste jaar zong ik in een kerkkoor in Alkmaar. Ik hield van de muziek, maar zeker ook toen al van het zingen voor een publiek. Ik was een jongens sopraan. Zodra de baard in mijn keel kwam ging ik weg bij het kerkkoor. Maar mijn moe der zong in een operettevereni ging. Af en toe ging ik mee en vond het fantastisch. De kle ding, het toneel, het zingen, de opvoering.. ..het was allemaal even sprookjesachtig Al snel kreeg ik figurantenrolletjes." Enthousiast laat hij foto's zien van een klein jongetje gekleed als Moor en een uitdagende pu ber in huzarenpak „In een kostuum voelde ik me groeien. Prachtig was dat. Het liefst zou ik nu ook optreden in een mooi pak, prachtige belichting en rookwolken Tegenwoordig sta ik alleen op het podium met mijn muziek op de band, maar ik zou wel anders willen Zijn enthousiasme lijkt op ver bazing. Zorgvuldig en rustig kiest hij zijn woorden alsof hij een beetje aarzelt of het niet al te onbescheiden en onnodig is om te vertellen hoe fijn het al lemaal was. Hij gebruikt geen grote woorden of weidse geba ren. Maar achter zijn rust en bescheidenheid schuilt de wens waar hij alles voor waag- teen bekende, erkende zan ger worden. Geduld moet hij hebben. Rustig moet hij blij ven. Borsato „Al vanaf dat ik bij het kerk koor zong, heb ik zangles van mevrouw R.Wolthuis. Dezelf de lerares, die ook Gerard Jo ling en Marco Borsato onder haar hoede heeft." Na de ope rette volgde een close-harmo- ny-groep. Sinds acht jaar zingt de nu 31-jarige zanger solo. Ondertussen zat hij liever in de zaal bij bekende zangers om hun presentatietechniek af te kijken dan te studeren. „Ik houd van bepaalde dingen en kan me daar helemaal voor in zetten." School hoorde daar niet bij. Na een korte carrièrre bij onze lokale verzekerings maatschappij besloot hij van zijn talent zijn broodwinning te maken. Maar het opbouwen van een zelfde bekendheid als in Noord-Holland, in Utrecht en liever nog het Gooi viel niet mee. Een keer trad hij op voor de Leusdense biljartclub en in Amersfoort voor Unicef, een keer voor de Vijf-uurshow en Radio Utrecht draaide een paar maal zijn plaatje. Het plaatje, dat door zijn vriend en collega Marco Borsato werd uitgereikt. Marco heeft het inmiddels ge maakt. Hij is gepromoveerd naar de ere-divisie. Na het be slissende duwtje kan het hard gaan. Werner Redlich laat fo to's zien uit de tijd dat ze sa men, nog behorend bij de B- selectie van de Nederlandse sterren, naar Oostenrijk reis den voor opnamen van een spelprogramma. Hun aandeel werd er voor de uitzending uit geknipt. Hoewel de grote doorbraak op zich laat wachten, sijpelt Wer ner Redlich's bekendheid lang zaam maar zeker door naar ho gere regionen. Daarvoor wordt hard gewerkt. In de zomer te zien en te horen bij vakantie feesten in Zeeland en op de Waddeneilanden In de winter de bruidsmodeshows. Alles kan als hij ook maar mag zin gen. Misschien mag het op het Rode Kruis Gala dat door de Tros uitgezonden zal worden, wie weet gaat het optreden met Maria Verano door. Tafellaken Werner Redlich kent zijn rose droom van binnen en van bui ten. Hij probeert te relativeren. Hij weet dat succes niet alleen afhankelijk is van talent, en thousiasme en doorzettings vermogen. Het kennen van de juiste mensen, het hebben van de goede snuit (zijn bril blijft tegenwoordig af) en vooral die commerciële noodzaak voor juist zijn genre blijven door slaggevend Werder Redlich, nu te groot voor de zakdoek van Noord- Holland, te klein voor het ta fellaken dat past over minstens ons land, maar wie weet komt de dag waarop Leusden hem herkent als bekende Nederlan der. Marianne de Valck van proef op een deel van de Noorderinslag te houden. IUSDEN - Het onderbrengen van de kermis bezorgt burge- iestcr en wethouders zoveel hoofdbrekens, dat het college n deze week besloot dit evenement dit najaar niet door te iten gaan. Maar de gemeentelijke bestuurders zijn met deze jelasting nog niet uit de problemen. Het college wil een perma- int evenemententerrein inrichten, waar in de toekomst ook de irmis gehouden zou kunnen worden. De meest geschikte plek jkt een weiland te zijn in de buurt van de SBBO, vlakbij de :hoolsteegbosjes. Het college kondigde daarom vorige week aan id onderzoek te verrichten naar de mogelijkheden van het tcr- ïn. Milieu-wethouder Corri Verduin (PvdA) liet echter weten, •Ifs tegen het uitvoeren van een onderzoek te zijn. wethouder is een verklaard genstander van alle activi sten en werkzaamheden in en de Schoolsteegbosjes. Zij feest dat het natuurgebied •ardoor teveel aangetast zal orden. Zelfs de zeer voor- :htige formulering van haar illega's over de mogelijke uit- imsten van het onderzoek, Dn haar niet overtuigen. Het college belooft dat er al- :n een evenemententerrein imt. als zeker is dat de fhoolsteegbosjes er geen hin- ;r van ondervinden. Als het in Verduin ligt, komt er ech- W VOOR MIDDEN NEDERLANÜ 'uur per etmaal lokaal nieuws op kabelnet imeveld usden e Idermalsen ren Kidenberg Ifcrpenzeel aswoude ion ikerk atrale redaktie BDU-TV 420-94290 kale redaktie. de colofon van de krant fvertenties. fralle informatie: [120-94 8 88 'ertentie-rubneken: witjes (vraag en aanbod, alleen (^particulieren), eerste 2 regels ■-.elke regel meer 6,- (tegen Nante betaling). Citatie-rubriek: cder foto, hetzelfde tarief als de Mtjes (tegen kontante betaling) kfitatie-rubriek MET foto: (korte tekst met kleurenfoto e"kontante betaling). n 03420-94888 ter geen evenemententerrein bij het natuurgebied. Zelfs niet als uit onderzoek zou blijken, dat een dergelijk terrein geen enkel nadelig gevolg voor het gebied zou hebben. Volgens Verduin is het zeker dat het ministerie van Land bouw, die verantwoordelijk is voor het natuurmonument, geen vergunning voor het ter rein zal geven. „Waarom zou den wij dan nu een hoop geld uitgeven aan een dergelijk on derzoek, als de uitkomst nu al zeker is. Dat geld kunnen wij beter gebruiken," vindt zij. „Omwonenden zijn in staat om te klagen en voor hun be langen op te komen. De natuur klaagt nooit Als wethouder van milieu is het mijn plicht die natuur te beschermen," is haar principiële argument. Volgens haar vallen de Schoolsteeg bosjes onder de zwaarste cate gorie wat natuurbescherming betreft. „Er is een bufferzone van honderd meter ingesteld, gerekend vanaf de buitenkant van de bosjes. Ook in die buf ferzone mag er niets gedaan worden," zegt ze. De kermis in Leusden zorgt al enige maanden voor proble men binnen het college. Begin dit jaar kondigden burge meester en wethouders aan, dat de winkeliers van de Ha mershof geen aanspraak meer mochten maken op de kermis gelden. Die betaalden daarmee de organisatie van de traditio nele jaarmarkt in september mee De gemeente is echter al eni ge jaren bezig met een bezuini gingsoperatie en vond dat aan de verkapte subsidie aan de winkeliers een einde moest ko men. Op die manier zou er jaarlijks 20.000,— in de ge meentekas kunnen vloeien. Er zijn namelijk in Leusden twee kermissen per jaar. De noodge dwongen afgelasting in het najaar zorgt voor een strop van 10.000,— Verder zagen de winkeliers af van de organisa tie van de jaarmarkt. De volgende episode was de zoektocht naar een geschikte lokatie voor de kermis Deze zomer is begonnen met de uit breiding van de Hamershof Het parkeerterrein bij het win kelcentrum, waar de kermis gehouden wordt, is daardoor niet meer beschikbaar. Ook andere lokaties bleken onge schikt. De kermisexploitanten willen namelijk zo dicht mo gelijk bij het centrum zitten. Het parkeerterrein bij de Hogeschool Midden Nederland in de Princenof viel daarom af. De winkeliers van de Biezen- kamp willen de kermis niet op het parkeerterrein bij hun centrum en ook de ARAG ver zette zich met succes. Bij deze rij voegden zich de bewoners uit de omgeving van de Noor derinslag Zij toonden grote weerstand tegen het plan van b&w om de kermis bij wijze DEN HAAG - De gemeente Leusden is onzorgvuldig ge weest bij pogingen tot uitbrei ding van het hoofdwinkelcen trum 'Hamershof'. Over deze uitbreidingsplannen, zoals het dempen van een gracht en het aanleggen van parkeerplaat sen, heeft de afdeling voor lichting van de gemeente Leusden foutieve informatie verstrekt. Deze gang van zaken leverde de gemeente een berisping op, tijdens behandeling van de kwestie vorige week donder dag bij de Raad van State. Het gemeentebestuur kreeg te ho ren meer zorgvuldigheid te be trachten bij de omgang met burgers. De hoorzitting over het be stemmingsplan 'Groenhouten 1990' was nodig nu het echt paar, eigenaren van het pand Hamersveldseweg 78, weige ren tot verkoop over te gaan De gemeente wil op deze plek liefst een plein aanleggen als onderdeel van de uitbreiding van het winkelcentrum, maar stuit daarbij op hardnekkig verzet van het bejaarde echt paar. Beide echtelieden win nen echter de strijd, nu niet al leen de provincie maar ook deskundigen van VROM (het ministerie voor milieubeheer en ruimtelijke ordening) hun gelijk geven. De provincie Utrecht heeft dit onderdeel van het bestemmingsplan af gekeurd en de Raad van State krijgt van de VROM-deskun- digen het dringende advies de provinciale beslissing te steu nen. Het huis aan de Hamers veldseweg behoudt daardoor de woonbestemming. "Mijn man is blind, maar kent in ons huidige huis iedere plek en heeft daar zijn bezighe den", aldus mevr. Van Kooij. "Wij willen niet verhuizen en hebben inmiddels van de wet houder te horen gekregen dat ook niet tot onteigening wordt overgegaan. Plannen om in onze omgeving een oude gracht te dempen en parkeer plaatsen aan te leggen gaan ook niet door, zo kreeg ik te horen bij de gemeentelijke af deling voorlichting". Deze informatie blijkt echter onjuist te zijn, iets wat de ge meente bij de Raad van State een berisping opleverde. "Via een ander bestemmingsplan zijn er daadwerkelijke plan nen tot demping en parkeer plaatsen", zo gaf de woord voerder van de gemeente Leusden in Den Haag toe "De afdeling voorlichting moet he laas verkeerde informatie ge kregen hebben". Ook de pro vincie liet eerder merken van de gemeente Leusden, bijvoor beeld als het ging om de om gangsvormen met dit bejaarde echtpaar, meer hoffelijkheid te verwachten. De verant woordelijk wethouder heeft zich inmiddels gehaast de ge meentelijke toezegging aan het echtpaar Van Kooij schrif telijk te bevestigden. "Maar deze beloften zijn politiek te herroepen", zo concludeert echter de Raad van State en is nu van plan om via afkeuring van dit deel van het bestem mingsplan het voortbestaan van dit huis te verzekeren. De uitspraak is over enkele maanden. LEUSDEN - Omdat de choke nog aanstond, raakte dit week eind een bestuurder van een auto de controle over zijn ver voermiddel kwijt. De man reed achteruit door een groenstrook en kwam tegen een hek tot stil stand. Zowel het openbaar groen, als het hek: als de auto werden beschadigd. De be stuurder kwam met de schrik vrij. Door niet goed uit te kijken bij het achteruitrijden kwam op de Walstro afgelopen vrij dag een automobilist onzacht in aanraking met een lantaarn paal. Nadat de man de schade had opgenomen, reed hij door. Omdat de dader zich tot nu toe niet heeft gemeld, zal de man op het politiebureau worden uitgenodigd voor een verhelde rend gesprek. De identiteit van de dader is bekend De brok kenpiloot kan in iede geval proces-verbaal tegemoet zien Op de Maanweg raakte een vrouwelijke automobilist zon dagmiddag in een scherpe bocht de controle over haar voertuig kwijt en kwam tegen een lantaarnpaal tot stilstand. Die werd daarbij flink bescha digd, evenals de auto. De vrouw kwam met de schrik vrij. Op de Rosmolenstraat is in de nacht van woensdag op don derdag de veroorzaker van een aanrijding doorgereden zonder zich bekend te maken. De da der raakte een geparkeerde auto. De schade is aanzienlijk LEUSDEN - Bij een firma op paraat niet was weggezet. Het de Speelkamp is dit weekeinde magazijn, waar de apparatuur een videorecorder 'afgehaald' was neergezet, was niet afge- door iemand voor wie het ap- sloten. \'erner Redlich smacht naar bekendheid (foto Hans Roggen) £USDEN - Werner Redlich ingt op 28 september aan- aandc op het feest na het op- eden van Engelbert Humpcr- iock in de AHOY hal te Rot- irdam. Het is niet zi n eerste rote optreden. Ongeveer vier iaal per week staat hij ergens in Nederland op een podium, als 'ladyspeaker', presentator en vooral als zanger. Voor hij naar Leusden verhuisde werd zijn naam bekend in Noord- Holland. Een jaar geleden waagde hij de sprong en werd professioneel zanger. Onlangs werd zijn eerste plaatje gelan ceerd. 'You bring me Up' is de passende titel voor iemand die wacht op dat laatste duwtje om van de B naar de A selectie van het Nederlandse zangers-gilde te komen. In Leusden is Werner Red lich's naam nog niet bij ieder een bekend. In Noord-Holland is dit even anders. Vorig jaar ontving hij de Noord-Holland se entertainmentsprijs. Een grote beker op de kast, naast vele andere bekers gewonnen op talentenjachten, getuigt daarvan. Sindsdien zijn ze hem daar niet vergeten, maar het is hard werken sinds zijn grootse afscheid van de provincie, vo rig jaar Zijn laatste optreden als ama teur vond plaats in de uitver kochte schouwburg van Alk Dat bleek donderdagavond tijdens de vergadering van de raadscommissie voor ruimte lijke ordening Niet alleen bij omwonenden, ook bij de poli tieke fracties kon het college op weinig waardering voor het plan rekenen. Volgens wethouder De Jongh is voor dit jaar de Noor derinslag echter het enige al ternatief „Bovendien is de suggestie om de kermis op een afgesloten straat te houden, vóór de vakantie door deze commissie zelf geopperd," ver dedigde hij het besluit van het college. Hij voegde daaraan toe dat het voor de kermisexploitan ten nu een kwestie van 'slikken of stikken' is. „Het is of de Noorderinslag of niets", aldus De Jongh. Het bleek uiteinde lijk dus niets te worden. ACHTERVELD - Afgelopen zaterdag heeft de Achterveldse jongerenorganisatie KPJ de jaarlijkse trekkerbehendig- heidswedstrijden gehouden. De wedstrijddag verliep vlek keloos en de organisatie kan terug zien op een gezellige en druk bezochte dag. Op het terrein van Manege De Greef in het buurtschap Jannendorp bij Achterveld, heeft een 50-tal tractorfanaten de onderlinge strijd aangebon den om de hoogste KPJ-eer. Op diverse onderdelen werd de be hendigheid, accuratesse en de snelheid van de bestuurders getest, om zo tot een algemeen winnaar. De Achtervelder Marcel Rutte was bij een met zijn tractor en versloeg alle deelnemers met ruim verschil Op de tweede plaats eindigde John Verdam en derde werd Danny Tolboom. Bij de dames die ook fanatiek meestreden werd Angelique Gerritsen eer ste, voor Ida van de Tweel. Tijdens de stoelendans met tractoren werd Dick Kok eer ste voor 2e. Marcel Rutte en 3e. John Verdam. Bij de wedstrijd geschepte brok werd Jeroen Voskuilen eerste voor 2e Gert Zwambag en 3e. Marcel Rutte. Tijdens de wedstrijden voor de gTote mannen en vrouwen, was er ook een wedstrijd voor de Achterveldse jeugd en KPJ-le- den in de dop De grote organi sator achter deze jeugdwed strijden is Wim Tolboom van Klein Hof. Wim, vroeger KPJ- bestuurslid, zegt: 'Wie de jeugd heeft heeft de toekomst' en is zelf, al is hij gezien zijn leeftijd niet meer het allerjong ste KPJ-lid, nog altijd een fa natiek KPJ-aanhanger. Met trapkarren/skelters is er een parcours uitgezet waar ook behendigheid en snelheid van de deelnemers wordt geëist om zodoende ook hier tot de prijs winnaars te behoren. Een levensgrote knikkerbaan vormde één van de hindernissen op de trekkerbehendigheidswedstrij- den van de KPJ. (fotoHans Ver horst) 3 i i t t r

Leusder Krant | 1992 | | pagina 7