Hoofdsponsor en stichting moeten 'DUPACO/LEOS' naar de top loodsen oda (zo.) pakt eerste punt 1-1 The Red Caps alleen aan leiding Antilopen start met winst Stichting Topsport Leusden boekt eerste grote succes Op het scorebord Dupaco .Schaken. oensdag 9 september 1992 Pagina 11 lUSDEN - De Leusdense leybalvereniging LEOS ft ambitie. De vrouwense- tie, nu uitkomend in de lan- jjke tweede divisie, moet inen drie jaar op ere-divisie leau gaan spelen. Om dat te verwezenlijken heeft de «niging tijdens de laatste vergadering de stichting ipsport Leusden' in het le geroepen, die bronnen *t gaan aanboren om het van een degelijke finan- basis te voorzien, zonder de leden van de club daar al zeer onder moeten lijden, langs boekte de stichting jr eerste succes; de Leus- ose automatiseringsspecia- Dupaco' zal de komende jaar enkele tienduizenden idens in de vereniging pom- om de ambities van LEOS kunnen verwezenlijken, liet ingang van het nieuwe zoen zal de volleybalvereni- 'Leusden en omstreken' ook als DUPACO/LEOS ?r het leven gaan. De hoofd- insor heeft zijn naam aan de eniging verbonden, in ruil >r het ter beschikking stel- van voldoende financiën de plannen van he' bestuur realiseren. De vereniging ,m 300 leden groot) zal bin- ikort geheel in nieuwe kle- worden gestoken, om de im van de nieuwe sponsor in de kring te gaan uitdragen, vereniging (lees. de stich- g) heeft inmiddels een uw trainersduo aangetrok- dat de doelstelling op jrtief vlak gestalte moet in geven. Het talentvolle Rinke van de Brink (hoofdtrainer) en Edwin Bak ker (assistent), tot nu toe werk zaam bij het Amersfoortse Vollkei, zal het vrouwenteam in de komende drie jaar twee keer moeten laten promoveren, om het plaats te nemen tussen het de elite van de vaderlandse volleybaltop. Hans Kluit, bestuurslid van de stichting 'Topsport Leus den', zegt bijzonder gelukkig te zijn met de nieuwe sponsor, zonder wiens hulp de ambi tieuze plannen van LEOS bij voorbaat tot gebakken lucht zouden zijn gedegradeerd. Kluit: „Toen we met elkaar in contact kwamen, bleken onze belangen goeddeels parallel te lopen. Dupaco wilde met name m de plaats waar bet bedrijf gevestigd is meer naamsbe kendheid, terwijl LEOS op zoek was naar een geldschieter om onze plannen te kunnen realiseren. Wij denken in alle bescheidenheid de naam 'Du paco' op goede wijze te kunnen uitdragen. Bijvoorbeeld omdat de prestaties van de vereniging regelmatig door de pers wor den belicht, waarmee de doel stelling van de sponsor wordt gerealiseerd." Eén van de meest in het oog springende gevolgen van de sponsoring is dat de vereni- gingsnaam statutair gewijzigd wordt in DUPACO/LEOS'. Zo'n naamswijziging is overi gens geen noviteit. In de vol leybalwereld is dat, zeker op divisie-niveau, al geruime tijd de dagelijkse praktijk. De stichtingsconstructie is wel een nieuw fenomeen. Hoe wel LEOS niet de eerste club is LEUSDEN - Dupaco werd zeven jaar geleden op een Leusdense zolder opge richt door de huidige di recteuren Erik Monnink- hof en Adriaan van Nijen- daal. In die tijd ontwikkel de het bedrijf zich tot een belangrijke importeur en distributeur van automati- seringsprodukten, die voornamelijk in de Ver enigde Staten worden ge fabriceerd. Het bedrijf, waar inmiddels dertig werknemers hun brood verdienen, levert niet aan particulieren. Na de succesvolle start verhuisde het bedrijf naar bedrijvenpark De Princen- hof, waar het spoedig uit de behuizing groeide. In *t Ruige Veld werd onlangs een compleet nieuw ge bouw in gebruik genomen. die ertoe over gaat het bewa ken van het topsportplan in handen te geven van een partij 'buiten' de vereniging, is dat nog geen 'bon ton' m de sport wereld. Kluit: „Wij denken dat deze constructie noodzakelijk is om enerzijds de doelstellin gen van de vereniging te bewa ken en anderzijds de belangen van de sponsor veilig te stellen. Het is in de regel geen eenvou dige zaak om er binnen een vereniging een topsportsectie deel van het bestuur van de stichting Topsport Leusden, die de doelstelling van LEOS om ere- xïie volleybal te gaan spelen moet helpen realiseren. (Foto: Hans Verhorst) Directeur Erik Monninkhof bij doen." (Foto. Jan Pit) op na te houden. Op ledenver gaderingen ontstaan er altijd discussies en scheve gezichten over de vraag waarom er extra (contrubutie)geld naar de ho ger spelende teams toevloeien. Terwijl dat soort investeringen noodzakelijk zijn om op hoger niveau te kunnen spelen Om dat soort problemen te vermij den heeft LEOS op de laatste ledenvergadering, en met alge mene stemmen, gekozen voor deze constructie." Kluit- „Bij het bepalen van de rol van de stichting binnen de vereniging zijn we als volgt te werk gegaan. Eerst hebben we ons afgevraagd wat nor maal gesproken bij een vereni ging als de onze, gebaseerd op een 'normale' contributie, mo gelijk is met de hoogst spelende teams. Wij zijn tot de conclusie gekomen dat dat ongeveer pro motieklasse-niveau (hoogste 'afdelingsklasse', red.) is Alles wat je hoger speelt, vraagt ex tra investeringen (en dié kos ten nemen haast exponentieel toe, hoor!) Denk alleen maar aan trainers, vervoerskosten en dergelijke. We hebben bin nen de club afgesproken dat de verantwoordelijkheid van de vereniging gaat tot 'promo- tieklassemveau'. Alle extra kosten die het spelen op een hoger niveau met zich mee brengt, of dat nu derde divisie of ere-divisie is, zijn nu voor de stichting. Wij zorgen ervoor dat dat extra geld er komt. Maar dat betekent dat we er ook voor zullen zorgen dat dat geld ook op de juiste plaats te recht komt. Het is dus niet zo dat sponsorgeld van de stich- zijn bedrijf: ,,Als je besluit aan sponsoring te doen, moetje het goed USDEN - Na de nederlaag de eerste kompetitiewed- ijd van vorige week zondag is de vraag: "hoe kan Roda herstellen?" Voor aan- üg van de wedstrijd waren verwachtingen hoog ge- mnen. Meindert Vlugt was ft terug in de ploeg en ook rin Boog en Sander Schim- 1 hadden een basisplaats, iter voordat de wedstrijd tonnen was, kreeg Roda eerste domper al te ver- fken. In de warming-up (ik aanvoerder John Jansen voldoende fit om in het veld erschijnen. Noodgedwon- moest trainer Piet Mac- »y Jansen te kennen geven |t te spelen. Henk Strijbos terug van een blessure o zijn plaats in. wedstrijd begon voor Roda (ktakulair. In de 3e minuut Icht Meindert Vlugt op de töenlijn een vrije trap ne- Hij schoot de bal diep het tfschopgebied in van *rsfoortse Boys. De doel- verkeek zich volkomen deze trap, maar tot zijn achting belandde de bal op Paal. De wedstrijd leverde technisch beter Roda op. fasten hielden echter mak kelijk stand. Met alle midde len trachtten de Amersfoor- ters getraind door oud-Roda trainer van Kommer het tempo uit de wedstrijd te ha len. De boys hoopten met counters op sukses. Bijna had dit in de 20e minuut resultaat toen Meindert Vlugt verdedi gend in de fout ging. Gelukkig voor de Leusdenaren her stelde de goedspelende Mick Gressie de fout. Roda werd steeds sterker. In de 24e minuut van de wed strijd bracht Steffen Chang rechterspits Sander Schimmel in schietkans. Het schot van Schimmel vloog echter net naast het doel. Toch zou Roda in de 30e minuut op 1-0 komen. Henk Strijbos ging op links sterk door, verscheen alleen voor de keeper en maakte geen fout. Eindelijk weer eens een kompetitiedoelpunt van Henk Strijbos. De gasten uit de Keistad gin gen echter niet bij de pakken neerzitten en kregen in de 32e minuut een goede mogelijk heid. Roda doelman Edwin van de Tweel ranselde de bal echter uit zijn doel. Een prima keeper deze wedstrijd, deze Edwin van Tweel, die vorig seizoen nog in Roda 5 stond. Amersfoortse Boys kwam voor de rust nog op 1-1. Bij een corner werd er onvoldoende gedekt en kon een van de Amersfoorters onhoudbaar voor van de Tweel de gelijk maker binnen koppen. De talrijke toeschouwers wa ren zeer benieuwd hoe beide ploegen de 2e helft zouden be ginnen. Roda trachtte feller in de duels te zijn. Amersfoortse Boys stelde daar weinig posi tief vertragend spel tegen over. Dit had bijna sukses, want in de 2e minuut van de 2e helft haalde Remco Bosman de bal nog net van de doellijn. Roda schrok enorm. Maar kwam weer terug. In de 7e mi nuut zette de ijverige Casper Vuyk de bal hoog in het straf schopgebied. De kopbal van Henk Strijbos was net iets te zwak om de Amersfoorts Boys doelman te verschalken. Na een kwartier spelen moest Sander Schimmel licht gebles seerd afscheid nemen van de wedstrijd. Invaller Aarnoud Lolkama bleek bijna een gou den wissel toen hij na enkele sekonden in het veld zijnde een doelrijpe kans over knalde. Enkele ogenblikken later redde de Prima Boys doelman wederom fraai na een enorme pegel van Casper Vuyk. Het bleef echter span nend op het Burgemeester Buining Park. Want in de 19e minuut had Roda geluk toen bij een counter de bal maar net langs het Leusdense doel zeilde. Naast geluk is er ook pech in een wedstrijd. Weer was het nieuwkomer Casper Vuyk die de bal voor het doel van de tegenstander bracht. Met een geweldige knal van Steffen Chang verdween de bal echter net over het Amers foortse doel. Kort voor tijd hield Leusden de adem in. Je roen Zaal, die een ongelukkige wedstrijd speelde, leed onno dig balverlies. De kans die Amersfoortse Boys daama kreeg, ging maar net verloren. Zo eindigde deze derby, goed geleid door scheidsrechter van Doorn, in een verdiend gelijk spel. Opstelling van Roda'46: Edwin van de Tweel, Mike Gressie, Meindert Vlugt, Je roen Zaal, Edwin Boog. Remco Bosman, Henk Weis- haupt, Steffen Chang, Casper Vuyk, Sander Schimmel (Aar noud Lolkama) en Henk Strij bos. ting gebruikt kan worden voor het aantrekken van een trainer van heren 6. Die zal moeten worden betaald uit de contri buties. Aan de andere kant is de vereniging nu niet meer ver antwoordelijk voor een finan cieel debacle, als een sponsor zich onverwacht terugtrekt. Die verantwoording rust volle dig op de schouders van de stichting. En de vereniging als geheel profiteert natuurlijk ook van de goede prestaties van het eerste team. Dat is de wisselwerking." Zakelijk Kluit wijst erop dat het in deze tijd onontbeerlijk is om clubsponsonng meer zakelijk te gaan benaderen. Kluit: „Sponsoring heeft een aantal leuke, en een aantal minder leuke kanten. Minder leuk is het feit dat je financieel sterk afhankelijk bent van externe geldschieters. Er zijn voorbeel den genoeg van clubs die in ernstige problemen kwamen, omdat de sponsor plotseling afhaakte. Aan de andere kant is sponsoring noodzakelijk om de prestatieve ontwikkeling te realiseren Bovendien is de tijd van de 'sociale' sponsoring voorbij. Dan bedoel ik de zoon van de slager uit het zevende, die ervoor zorgt dat z'n vader adverteert in het clubblad en het team van nieuwe kleding voorziet of zoiets. Die basis is bovendien erg wankel. Als de slagerszoon een nieuwe hobby kiest, ben je je sponsor ook kwijt. Daarom hebben wij ge probeerd te zoeken naar een invalshoek die zowel voor de sponsor, als voor de vereniging interessant is. Persoonlijk zeg ik: Sponsoring is voor een be drijf pas interessant, als hij daarmee z'n doelgroep bereikt of als de activiteit aansluit bij zijn interessesfeer. Pas als je aan die voorwaarde(n) kan vol doen, gaat het naar twee kan ten werken, en is er een basis voor continuïteit." Naamsbekendheid De naam van de nieuwe sponsor zal in Leusdense sportkringen, en wellicht ook daarbuiten, enige verbazing wekken Het bedrijf, dat tegen woordig huis houdt in 't Ruige LEUSDEN - Eén van de mooie eigenschappen van de schaaksport is het feit dat je het levenslang kunt blijven beoefenen. Is een voetballer op zijn vijfendertigste wel uit gespeeld, een schaker denkt op zijn tachtigste nog niet aan stoppen. En het nivo gaat niet veel achteruit. Hij loopt na tuurlijk het risico om bij tijd en wijle door een vijftienjarig knulletje van het bord ge schopt te worden. Maar dat is zijn eigen schuld. Hij heeft de jeugd onderschat. In Leusden zal dat niet snel ge beuren. De jeugdafdeling is zo sterk, dat de senioren het wel uit hun bolle hoofd laten om de 'kleintjes' te onderschat- Uitslagen Roda 1 - Amersf. Boys 1 1-1 Roda 2 - WZA 2 3-3 LW 3 - Roda 0-6 Batavia 5 - Roda 4 uitgesteld Roda 5 - Hooglanderveen 6 2-5 Mal. Muda 3 - Roda 6 7-3 Roda 7 - Amersf. Boys 5 5-0 AP WC 7 - Roda 8 afgelast Dames Roda - SIOS 11-0 Hoofdklasse Limvio - Ultrajectum 2-2 Roda - Amersf. Boys 1-1 HDS - Sporting 0-3 EMM - Olympia 2-4 Saestum - Hertha 2-1 MSV - Celeritudo 3-0 Programma Sporting 1 - Roda 1 14.30 Zwal Vooruit 3 - Roda 2 11.00 Roda 3 - FAK2 11.30 Roda4 - Hoogl.veen 5 11.30 Hoogland 6 - Roda 5 11.00 Roda 6 - Scherpenzeel 4 11 30 DEV 7 - Roda 7 14.30 Roda 8 - Quick 10 11.30 Dames ISV 3 - Roda 1 14.00 Hoofdklasse Amersf. Boys - Limvio Sporting - Roda Olympia - HDS Hertha - EMM Celeritudo - Saestum Ultrajectum - MSV Veld, heeft nauwelijks een be kende klank. Directeur Erik Monninkhof, samen met za kenpartner Adriaan van Nij- endaal aan het hoofd van de firma, geeft aan dat dat één van de redenen is om LEOS te gaan steunen Monninkhof: „Dupa co is is in Leusden geboren en getogen Zeven jaar geleden zijn we op een zolderkamer van start gegaan en inmiddels werken er in ons bedrijf niet minder dan dertig mensen In ons werkgebied hebben wij geen naamsbekendheid meer nodig. Tot in Amerika zijn wij in vakkringen zeer bekend. Het paradoxale is echter dat in Leusden niemand ons kent. Terwijl we in deze plaats uitge groeid zijn tot een niet onaan zienlijke werkgever. Dat is de reden dat we hebben besloten om ons geld bij wijze van spre ken niet uit te geven aan een full-color advertentie-cam pagne in een vakblad, maar aan sponsoring van een Leus dense vereniging Om in Leus den een bekende klank te krij gen. En niet omdat onze klan ten hier zouden zitten (of bij LEOS), maar gewoon om de naam onder de aandacht te brengen Monninkhof: „We timmeren al zeven jaar aan de weg en in die tijd is het ons bepaald voor de wind gegaan Ook de huidi ge crisis in de automatiserings wereld gaat tot nu toe groten deels aan ons voorbij We zijn een gezond bedrijf en het bud get laat dus ook een activiteit als dit toe. En bovendien vin den we het gewoon leuk, al vatten we dit niet als iets vrij blijvends op. We hebben wel gezegd; Als je aan sponsoring doet. moet je het ook goed doen. En we hebben alle ver trouwen in LEOS." Daarmee heeft LEOS, en met name de stichting Topsport Leusden, voor het begin van het seizoen een goede slag ge slagen. Binnenkort zal de 'nieuwe' vereniging in vol or naat en niet ontbloot van enig publicitair stuntwerk trots aan den volke worden getoond. Voor de stichting, onder voor zitterschap van Wil van Hoven, begint het werk dan pas. Daan Bleuel LEUSDEN - Afgelopen zon dag heeft het heren honkbal team van The Red Caps goede zaken gedaan. Zelf wisten de Leusdenaren De Falcons uit Lelystad te verslaan met 7-6, terwijl de naaste concurrenten Quick 3 en Quick 4 tegen el kaar gelijkspeelden; 10-10. Daarmee staan de Leusdena ren met één wedstrijd meer gespeeld 3 punten voor op Quick 4 dat tweede staat. De wedstrijd tegen Falcons verliep moeizaam vanaf het begin. De openingsslagman uit Lelystad startte met een honkslag en kon vervolgens de score openen 0-1. De vol gende slagmensen werden vlot aan de kant gezet. De Leusdenaren deden het pre cies eender. Openingsslagman Berto Eelsingh gaf een fraaie tik en wist als snelste honk loper van The Red Caps een voudig te scoren, 1-1. Ook de Leusdenaren kwamen vervol gens niet verder. De tweede inning gaf een ander beeld. De Falcons kregen slechts drie man aan slag, zij gingen alle drie uit, waarvan twee met 3- slag. De thuisploeg deed het beter. André Hakvoort sloeg een honkslag. Daarna kreeg de werper uit Lelystad proble men met zijn controle. Er volgde tweemaal geraakt wer pen en één maal 4 wijd. Daarna tikten Brian Barends, Ed de Lely en Nick van Vul pen alle drie een honkslag. Toen Falcons uiteindelijk de derde nul had gemaakt, was de stand inmiddels opgelopen tot 7-1. Daarmee dachten de Leusde naren de winst binnen te heb ben. The Falcons dachten er echter anders over en gingen in de aanval. Drie honkslagen en drie maal drie slag later was de slagbeurt afgelopen. Maar De Falcons hadden de achterstand tot 7-4 terugge bracht. De daarop volgende innings kwamen zowel bij The Falcons als bij The Red Caps slechts drie personen aan slag Er werd dus niet gescoord. In de vijfde slagbeurt scoorde The Falcons 7-5. Goed vang- werk van outfielder Berto Eelsingh verhinderde een ho gere score. Ook in de gelijk makende slagbeurt van de Leusdenaren werd wederom verzuimd de Falcons onder druk te zetten. De Falcons kre gen nog één kans in de 6e in ning. Met één man uit en het eerste honk bezet werd wer per Eli Blom vervangen. Hij had inmiddels al 9x3 slag ge gooid en slechts éénmaal 4 wijd en zeven honkslagen moeten incasseren. Jacques Knopf mocht het werk afma ken. Hij kreeg gelijk een honkslag om de oren waarop 7-6 werd gescoord. De slagman wist door een fout zelfs het derde honk te bereiken. Toen catcher Nick van Vulpen de bal liet doorschieten dacht de loper gelijk te scoren, hij werd echter spectaculair uitgetikt op de thuisplaat De derde nul was een fraaie 3 slag. Volgend weekend spelen The Red Caps uit tegen het lastige UW uit Utrecht; ook dit team heeft nog kans op het kam pioenschap. De stand: 1. The Red Caps 13-19 2. Quick 4 12-16 3. Quick 3 13-16 4 HCAW 3 12-15 5. UW 4 10-14 6. Falcons 2 13-1U 7. Zuidvogels 11-9 8. Matchmakers 13-8 9 Hilversum 3 12-1 ten. Vandaar dat de heren Ag- terberg en v.d. Harst zeer ge motiveerd aan de slag gingen, toen ze moesten aantreden te gen Vincent v.d. Bilt en Dirk Meylof. Hun routine, maar vooral de grotere concentratie hebben in deze partijen de doorslag gegeven. Prachtig is dat. Met schaken blijf je eeu wig jong. Agterberg - Van den Bilt 1-0 Van de Harst - Meylof 1-0 DeRijke-Vos 0-1 Weygertze - Langman 1-0 Elschot - Boemaars 1-0 Nijhof - Struiwig 1-0 G. Nijhof - Van Ooik 0-1 Veenendaal - Zaal 1-0 Oosting - Modiri 0-1 Van de Pol - Bayat V2-V2 LEUSDEN - De eerste wed strijd in de veldcompetitie heeft Antilopen een overwin ning gebracht op het Har- derwijkse Unitas, 15-11. Het met vorig seizoen sterk gewij zigde team heeft hiermee haar eerste visitekaartje afgege- Ondanks de zware regenval vorige week was het Antilo- penveld redelijk bespeelbaar. De regen, die tijdens de eerste helft overvloedig uit de hemel viel, speelde beide ploegen nauwelijks parten. In een ge- lijkopgaande strijd werd veel gescoord. Op geen enkel mo ment wist een van de partijen meer dan een doelpunt af stand te nemen van de tegen partij. Op tactisch terrein was Antilopen Unitas de baas. Met verdedigend goed positiespel werd Unitas weinig kansen geboden. Daarentegen was de afvang onder de korf door An tilopen matig verzorgd in zo wel aanvallend als verdedi gend opzicht. Hierdoor kon Unitas aanvallend lang in bal bezit blijven en wist effectief om te gaan met het beperkt aantal kansen. Antilopen wist zich meer kansen te creëren, maar verspeelde na de meeste doelpogingen het balbezit Met hard werken en gedisci plineerd spel bracht Antilo pen vlak voor rust de stand in haar voordeel (8-7). Direct na de thee, in de 32e mi nuut, wist Unitas de stand weer in evenwicht te brengen Het zou het voorlopig laatste wapenfeit zijn van de Har derwijkers. Het eerste deel van de tweede helft bracht weinig mooi korfbal Slechts de gelijke stand hield de span ning erin. In tegenstelling tot de eerste helft werden er wei nig uitgespeelde kansen ge creëerd. Antilopen bleef ech ter geconcentreerd zoeken naar het ritme van de eerste helft. In de 39e minuut wist Chris Fokker, geholpen door een tegen de paal lopende te genstander, de stand op 9-8 te brengen. Unitas, wederom ge confronteerd met een achter stand, begon verkrampter te spelen In de 47e minuut wees Nancy Lahey haar ploeggeno ten weer de weg naar de korf. In 5 minuten tijd liep Antilo pen uit naar 14-8. Het concen tratieverlies van de zijde van Antilopen leidde tot twee on nodig veroorzaakte strafwor- pen (14-10) De opleving van Unitas werd echter direct door Nancy Lahey gesmoord (15- 10). Dat Unitas in de laatste minuut nog scoorde was slechts belangrijk voor de sta tistieken. Scores Antilopen: Nancy La hey 4x, Joyce Osnabrugge 3x, Chris Fokker 3x, Irene Vee nendaal 2x, Marjon Abbring lx, Ed Hendriks lx, René Ver- wey lx. Uitslagen: Rev val - Meeuwen 6- 7 Antilopen - Unitas 15-11 Achilles - Juventa 10-10 SKF - DOS 5- 6 I

Leusder Krant | 1992 | | pagina 11