Leusden Leusden alle ongebruikte tanks de grond uit voortgang bouw Hamershof II GEMEENTE medewerker melkwinningstechniek van Oosterom verkoopster/bloembindster HILHORSTI BLOEMEN ((i k VOENSDAG 9 SEPTEMBER 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden olietanks vormen een bedreiging voor het milieu Nog niel iedereen beschikt o\er centrale verwarming. Er zijn in Leusden naar schatting nog altijd zo'n honderd huizen die verwarmd worden door oliekachels. In vroeger dagen groef men, om steeds voldoende olie in huis te hebben, vaak een olietank in de grond. Daarin werd dan de reserve olie bewaard. Anno 1992 zijn die tanks in veel gevallen niet meer nodig omdat velen zijn aangesloten op het aardgasnet. Veel tanks zijn echter wèl onder de grond blijven liggen. Daar liggen ze nu te verroesten. Ongebruikt maar door de restjes olie die er in zitten wel een gevaar voor het milieu. Immers een liter olie kan een miljoen liter water verontreinigen. Daarom moeten die tanks de grond uit. De overheid kan u daarbij een handje helpen. Al jarenlang is de overheid bezig die ongebruikte olietanks op te sporen en onschadelijk te maken. Dat gebeurt tot nu toe op vrijwillige basis. Het is zelfs zo dat mensen die nu meewerken aan de aktie „tankslag" kunnen rekenen op een financiële bijdrage van de provincie en de gemeente. In de toekomst zal het verwijderen van ongebruikte tanks verplicht worden en zal er geen subsidieregeling meer zijn. Alle reden dus om nu mee te doen met de actie die de gemeente nu op touw zet. enquête De gemeente heeft een lijst ge maakt van alle woningen waar nog wel eens een tank onder de grond kan liggen Een duidelijk overzicht van alle tanks is er nu niet. Daar probeert de gemeente door middel van een enquête en publikaties achter te komen. Deze week krij gen de bewoners van woningen waar zo'n tank zou kunnen liggen een enquêteformulier. Op dat for mulier kunt u invullen of u over zo'n tank beschikt en of u er prijs op stelt een offerte te krijgen om deze tank onschadelijk te maken. Wel of geen tank: u stuurt het for mulier natuurlijk altijd even terug Het formulier moet voor 15 okto ber bij de gemeente binnen zijn. Voor alle duidelijkheid: het terug sturen van het formulier verplicht u tot niets! Als u wel over een tank beschikt maar geen formulier hebt ontvan gen, kunt u bellen met de afdeling milieu in het gemeentehuis. Tele foon 961.742. offerte Er zijn twee manieren om een on gebruikte ondergrondse tank on schadelijk te maken. De eerste en natuurlijk ook de beste manier is om de tank te laten verwijderen Op die manier is elk gevaar voor bodemverontreiniging door de tank definitief van de baan. De tweede manier is om de tank te reinigen en vervolgens met zand te vullen Het nadeel van deze metho de is dat de tank als zodanig in de grond blijft zitten. Als u dat op het enquêteformulier invult krijgt u van een gespeciali seerd bedrijf een offerte voor het schoonmaken of beter nog voor het verwijderen van uw tank. subsidie Als richtprijs geldt dat het verwij deren van een tank ongeveer 650,- kost Dat bedrag kan zo laag zijn omdat de provincie 150,- bijdraagt en de gemeente 700,-. Het schoonmaken en volstorten van een tank kost ongeveer 175,-. Hierin is een totaal subsidiebedrag van 550,- begrepen. Als u „ja" zegt tegen de offerte bent u ook verplicht de opdracht te verstrek ken. De gemeente stelt in totaal 45.000,- subsidie beschikbaar bedrijten Voor bedrijven geldt een andere regeling Ze krijgen geen subsidie maar profiteren wel van de quan tum korting die de gemeente heeft bedongen bij het bedrijf dat de tanks verwijdert. Overigens is het goed om gebruik te maken van de diensten van dit gespecialiseerde bedrijf omdat u daarvan een zoge naamd KIWA certificaat krijgt. Dat betekent dat de grond rond de tank is onderzocht op verontreini ging. Trouwens als u een ondergrondse tank hebt, die u nog wel gebruikt is het zaak hem minstens eens per vijf jaar te laten keuren. Ook hiervoor kunt u contact opnemen met de afdeling Milieu. Telefoon 961.742. alles nog eens op een rijtje - ondergrondse, ongebruikte olie tanks zijn slecht voor het milieu; - meedoen aan de enquête is altijd nodig; - geen formulier ontvangen maar wel een tank in de grond: ge meente bellen; - meedoen aan de enquête ver plicht tot niets; - nu onschadelijk maken betekent subsidie ontvangen; - over enkele jaren is verwijderen verplicht en is er geen subsidiere geling meer; - bedrijven kunnen profiteren van quantumkorting; - verwijderen door gespecialiseerd bedrijf levert voordeel op. meer weten Met vragen over de actie tankslag kunt u bellen met de afdeling Mi lieu. Daar kunt u ook terecht met algemene vragen over het milieu Ook als u geen formulier hebt ont vangen maar wel een ondergrondse tank in de tuin hebt, neemt u even contact op. Telefoon 961742. avondvliegen Soesterberg Op donderdag 10, woensdag 16, maandag 21 en dinsdag 29 septem ber zullen helicopters van de vlieg basis Soesterberg avondvluchten uitvoeren. De vluchten duren steeds tot 22.00 uur. Het klachtennummer van de vlieg basis is 03463-32911 De vakantieperiode is weer voorbij. In die tijd van (schijnbare) rust is een aantal werkzaamheden voor de Hamershof toch gewoon doorgegaan. Ge lukkig loopt alles naar wens en doen zich geen al te grote problemen voor. De plannen voor de winkels, de woningen daarboven en de terra sappartementen hebben van 10 t/m 24 augustus ter inzage gelegen. Te gen de bouwplannen zijn drie be zwaarschriften ingediend. In alle gevallen kon door een kleine aan passing van de plannen aan de be zwaren tegemoet worden geko men. De plannen worden nu ter goedkeuring aan G.S aangebo den. Met de bouw van de parkeer dekken wordt in januari begonnen. overleg Door de aannemerscombinatie H2B worden in totaal 155 wonin gen gebouwd. 75 ervan zullen in de sociale huursector worden ge bouwd. Voor die woningen is de WSL op grond van het feit dat zij de enige zogenaamde toegelaten instelling in Leusden is, de eerstge- gadigde. Over deze woningen is intussen overeenstemming bereikt met de WSL. Over de twee blok ken huurwoningen die niet onder de subsidieregeling voor de sociale huurcategorie vallen, moet nog een beslissing worden genomen. bouwrijp maken Direct na de bouwvakvakantie op asielzoekers in Nederland Door het ministerie van Welzijn Volksgezondheid en Cultuur is een brochure uitgebracht over asiel zoekers. Het doel van de brochure is het om de Nederlandse burger in grote lij nen op de hoogte te brengen of te houden van de inhoud van het toe latingsbeleid voor asielzoekers. Niemand ontvlucht zijn land ..zo maar". Er is heel wat voor nodig om huis en haard te verlaten, af scheid te nemen van familie en vrienden en in een nieuw land een nieuw bestaan proberen op te bou wen. Helaas zijn er op dit moment naar schatting van de Verenigde 10 augustus begon aannemer Schoonhoven met de eerste voor bereidingen voor het bouwrijp ma ken. Een week later, op 17 augus tus, kon wethouder De Jongh het officiële startsein geven door mid del van het lossen van een aan^l rioolbuizen. De nutsbedrijven, -gas, water, elektriciteit, telefoon en CAI-, zijn intussen volop bezig met het ver leggen en aanleggen van kabels en leidingen. Ook de eerste riolering is al in de grond verdwenen Het winkelend publiek merkt ook al wat van de werkzaamheden, om dat de Smidse en de Hamersveldse- weg zijn afgesloten en de voor ve len vertrouwde routes zijn geblok keerd. En dit is nog maar het begin. Tot januari moet er enorm veel werk worden verzet om de start bouw van de winkels, de terrasap partementen en de twee parkeer dekken mogelijk te maken blauwe zone Vooral na 1 november, als door het opbreken van de grote parkeer plaats aan de zuidkant ruim 100 parkeerplaatsen, ineens niet meer Naties vijftien miljoen vluchtelin gen. Schrille armoede, onrust, oorlog en onderdrukking hebben deze mensen uit hun land verdre ven. De brochure geeft kort overzicht van de probleemgebieden en de landen waar de meeste vluchtelin gen naar toe gaan en constateert vervolgens dat de meeste mensen vluchten naar een derde wereld land. Slechts een klein deel komt in West Europa erecht. In 1991 heb ben zich 21.600 mensen aangemeld, als asielzoeker. Dit aantal heeft geleid tot een nieuw toelating- en opvangbeleid. De belangrijkste punten zijn een snelle en zorgvuldige beslissings- gcbruikt kunnen worden, kan er zonder regulerende maatregelen een chaotische situatie ontstaan. Weliswaar zijn er intussen dan en kele noodparkeerplaatsen aange legd. maar die liggen op wat grote re afstand van het winkelcentrum. Ze zijn daarom erg geschikt voor het gebruik door langparkeerders zoals winkeliers, winkelpersoneel en zij die verder nog in de Hamers hof werken. Voor alle parkeerplaatsen in en te gen het winkelcentrum zal een blauwe zone worden ingesteld, waar maar 1.5 uur mag worden geparkeerd. Een parkeerwachter zal op ongeregelde tijden zijn/haar ronde doen om de naleving van de maatregel te controleren. Alleen voor de bewoners van de woningen in Hamershof wordt een uitzondering gemaakt. Zij kunnen desgewenst een ontheffingsbewijs krijgen, maximaal één per woning. opknapbeurt Hamershof I Vóór de plannen voor de revitalise ring van het bestaande deel van de Hamershof definitief gemaakt kun nen worden moet er nog veel over leg plaatsvinden. Daarvoor is een marsroute uitgestippeld, die op 9 september in de werkgroep Bran che met de belanghebbenden (win keliers en eigenaren van woningen in de Hamershof) zal worden be sproken. Het is de bedoeling het eerst eens te worden over een pakket van maatregelen die moeten worden genomen. procedure, een betere regeling voor opvang en huisvesting Maar ook een actieve uitzetting van afge wezen asielzoekers en samenwer king met andere landen behoort bij dit beleid. Nederland is terughou dend in het toelaten van vluchtelin gen. Het beleid is vooral gericht op het verlichten van het probleem. Jaarlijks komen er ongeveer 500 Daarna komen de kosten en een verdeling ervan aan de orde. Pas daarna zal een verdere uitwer king van het pakket vari maatrege len plaatsvinden, dat moet leiden tot het revitaliseringsplan. grondverkoop Er wordt naar gestreefd dat de ge meenteraad in oktober beslist over enkele grote transacties. In de eer ste plaats de verkoop van grond voor de bouw van de winkels en de 54 woningen Verder de grondver- koop voor de bouw van 55 terra sappartementen. gereformeerde kerk De kerk gaat uitbreiden. Direct na de bouwvakvakantie is met de werkzaamheden begonnen. politiebureau De rijksgebouwendienst heeft één van haar architecten, de heer Van Rijn, opdracht gegeven om het po litiebureau te ontwerpen. Begin oktober moet het voorlopig ont werp gereed zijn. Volgens de plan ning zal de bouw volgend jaar mei starten., zodat begin 1994 het poli tiebureau kan worden geopend meer weten Met vragen over de plannen in de Hamershof kunt u terecht bij de afdeling ROAZ. Telefoon 961723. vluchtelingen ons land binnen die door de regering zijn uitgenodigd. Op deze en nog veel meer andere zaken rond het toelaten van vluch telingen gaat het boekje in. Het geeft een goed beeld van de opvang en is gratis af te halen bij het bu reau Voorlichting. Samenstelling: Bureau Voorlichting Telefoon (033) 961618 of 961611 bekendmakingen GEMEENTE aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om (bouvv-)vergunning liggen ter inzage: - plaatsing tuinhuisje op het perceel Davelaak 8 - uitbreiden van de woning van Hardenbroek- laan 52 - plaatsing van een transformatorstation nabij de Mulderij - plaatsen fietsenstalling bij de RK-basisschool aan de W. van Amersfoortstraat 38 te Achter veld De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag, 10 september 1992 tot en met woensdag, 23 setember 1992 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden. verzoek en ontwerp beschikking hinderwetvergunning Het college van burgemeester en wethouders heeft op 14 augustus 1992 een verzoek voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning in het kader van de Hinderwet ontvan gen van de heer G. v.d. Pol voor een veehoude rij (varkensfokbedrijf) met mestopslag op het perceel Hessenweg 120 te Achterveld. Het verzoek en de ontwerp-beschikkingen met de bijlagen ligggen van 9 september 1992 tot 9 oktober 1992 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bovendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961687. Tot één week voor de laatstgenoemde datum kan op verzoek een hoorzitting worden gehou den, waarop dan mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht. Gedurende de gehele inzagetermijn kunnen ge motiveerde bezwaren schriftelijk worden inge diend bij het gemeentebestuur. Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. De ingebrachte bezwaren wor den eveneens ter inzage gelegd. Beroep tegen de op het verzoek genomen be schikking kan slechts worden ingesteld door diegene die binnen de inzagetermijn mondeling dan wel schriftelijke bezwaren heeft ingebracht, tenzij aangetoond kan worden dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest. afsluiting wegen Op zaterdag 12 september 1992 tussen 08.00 - 22.30 uur of zoveel langer als noodzakelijk is, de zullen de volgende wegen voor alle verkeer wor den afgesloten in verband met het houden van een braderie/Houthakkersfeest: Prinses Irenelaan tussen Prinses Christinalaan en Prins Bernhardlaan; Amalia van Solmslaan; Koningin Beatrixlaan. In verband met het bovenstaande zal op 12 september 1992 het eenrichtingsverkeer op de Prinses Margriet Margnetlaan worden opgehe ven en op déze straat een parkeerverbod worden ingesteld. verleende vergunningen verleende bouwvergunningen: - bouw garage/berging aan de Kon. Wilhelmi- nalaan 21 - realisering dakopbouw op de woning Riet- spinner 21 - realisering dakkapel op de woning Rosmolen straat 107 - verbouw van de woning Van Hardenbroek- laan 22 - aanbouw serre aan de woning Kon. Emma- laan 10 - uitbreiding woning Populierenlaan 2 - uitbreiding berging bij de woning Pirken 17 - bouw van een varkensschuur aan de Stouten- burgerlaan 16 kapvergunningen Beemden 42, twee populieren en een berk in de voortuin twee berken in de achtertuin bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over bouwvergunningen kunt u krijgen in het gemeentehuis, 't Erf 1, bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 756, over kapvergunningen bij de afdeling Groen, telefoon 961711. Van Oosterom Handelsonderneming is ge specialiseerd in de verkoop, service en on derhoud van Fullwood melkwinning en au tomatisering, De Boer Stalinrichtingen en Packo koeltanks. Dit vooruitstrevend en breed leveringsprogramma vraagt om ge specialiseerde en gemotiveerde medewer kers voor ons werkgebied De Veluwe, Gel derse Vallei, Eemland en Zuidelijk Flevo land. Wij wensen op korte termijn een aan te stellen Zijn werkzaamheden zullen bestaan uit: - installatie en service aan Fullwood melkin- stallaties en Packo koeltanks - het uitvoeren van onderhoudsabonnemen- ten - bijkomende commerciële taken De eisen die aan deze zelfstandige functie worden gesteld zijn: leeftijd 20-30 jaar - middelbaar technisch of agrarisch ge schoold - goede contactuele eigenschappen - een behoorlijk technisch inzicht - agrarische achtergrond is een pré Ervaring in deze sector is een pluspunt. De benodigde training voor de specifieke taakuit voering wordt binnen de Fullwood-organisatie verzorgd. Uw reactie zal vertrouwelijk behandeld wor den. Graag ontvangen wij spoedig uw schrifte lijke sollicitatie met uitvoerige inlichtingen: HANDELSONDERNEMING LAAGERFSEWEG 32 3931 PE WOUDENBERG TELEFOON 03498-3071 OCCASIONS Mazda Coupé 2.012V GLX, zwart, T.W.R.-pakket, trekhaak, aut., 35.751 km03-01-1990 Mazda Coupé 2.012V GLX, steel grey, 57.362 km03-06-1989 Mazda 626 HB1.8 GLX, wit, 50.797 km04-01-1988 Mazda 323 HB 1.5 GLX, 5-deur, rood, 56.890 km11-03-1988 Mazda HB 1.8GLX, wit, 62.636 km26-01-1989 Mazda HB 2.012V GLX, wit, sunroof, aut., 71.408 km04-01 -1988 Mazda Sedan 2.0 GLX, steel grey, 79.533 km04-01 -1990 Mazda Sedan 2.0 GLX, silver-met. airco, LPG, 66.638 km,31-05-1989 Mazda Wagon 2.012V GLX, winning silver, 68.692 km,31-05-1989 Mazda Wagon 2.0 12V GLX, winning silver, dakdr., trekhaak, kanteldak, 116.714 km29-06-1989 Mazda 323 Sedan 1.3 GLX 16V Harbour Blue, 73.852 km02-01-1990 Mazda 121 Cabrio Top 1.3 GLX, rood, 19.958 km,13-02-1990 Mazda 323FCoupé1.6iGLX16V,rood,12.082 km30-07-1991 Mazda 323 F Coupe 1.8i GLX 16V, zwart, 26-9-91 12.537km. Mazda 323 F Coupé 1.6i GLX 16V, rood, 20-7-91 12.082km. Mazda323FCoupé1.8IGT, rood, 11-1-9016.516km. Mazda 323FCoupé1.6i GLX, rood,16-1-90 49.720 km. Mazda 1211.31 GLX, rood, 8-6-91 10.924km. Opel Omega 2.1 i Station, blauw-met., 105.000 km29-10-1988 Inruil financ. mogelijk. APKkeunngst.ition Automobielbedrijf DOORNEKAMP c.v. I Kocndorl G Tel 033 94S8S0 Leusden Vri|d.iq.*vond koop.ivond Wij zijn op zoek naar een enthousiaste met opleiding bloemsierkunst 20-35 jaar evt. part-time mogelijk Tel. na 20.00 uur, 033-940539. is er voor u OVER TELEFONISCH OPGEGEVEN ADVERTENTIES KAN NIET WORDEN GERECLAMEERD VOORKOM FOUTEN, GEEF UW ADVERTENTIE SCHRIFTELIJK OP OF KOM EVEN LANGS OP ONS KANTOOR!/

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4