Laatste Batavus-toertocht? Oh .Leusder Krant. IGOL moet aan gemeentelijke criteria voldoen Ter zake Anemonenbosje Wapenbezitter veroordeeld Nieuws uit de verenigingen nderdag REGIO eslaagd raam markt ;ursussen rans inmeubilair tvreemd to gestolen Huizen voor ontheemden VAN LOENEN HOVENIERS Blazen Doorgereden Met de fotograaf op stap zaterdag 12 september 1992 van 10.00 -17.00 uur VELUWEHAL BARNEVELD Nieuws uit de verenigingen Floriade Lustrum Treekerruiters Kaarten in Leusden-Zuid EHBO-cursus Vrijwilligers gevraagd CHTERVELD - Op zaterdag september is het rond De lespot in Achterveld kinder- Op deze dag is er 's mor ons tussen 10.00 uur een 12 00 een kindermarkt. Op het rrein rond De Moespot aan Jan van Arkelweg kunnen kinderen hun zakelijke ta sten tentoon spreiden De hterveldse kinderen mogen die gelegenheid allerlei jis-, tuin- en keukenspullen, wel als oud en niet gebruikt felgoed te koop aanbieden. Vanaf 09.30 uur kunnen de üderen met hun spullen te- cht bij De Moepot en zich .•voegen bij Bianca van Val- ngoed. Bij slecht weer wordt kindermarkt binnen geor- uiiseerd. In de middaguren wordt er nd de klok van 14.00 uur op groot scherm de kinderfilm lartijn en de Magiër' ver end. De toegang bedraagt ,50, inclusief een zakje chips keuze en een glas limona- CHTERVELD - Afgelopen eek slaagden bij de school beroeps begeleidend on- ïjs (SBBO) in Leusden, het examen 'Luxe Oplei- jgen in het Brood' twee :hterveldse bakkersleerlin- tot 'Gezel le bakker'. De ide leerlingen, Geurtine van janen uit Zwartebroek en roen Hienekamp uit Leus zijn beiden werkzaam bij Achterveldse warme bakker nri Schouten Pagina 9 iUSDEN - Het Kruiswerk •usden/Achterveld houdt sensdag 16 september een. jammarkt, waar allerlei in- rmatie over de zwanger- hap en de bevalling te ver- ijgen is. Er zijn stands en er fden films vertoodn. Eén en der vindt plaats in het ge- uw van het kruiswerk aan de zengaarde 33. De markt be lt om 19.30 uur en duurt tot 30 uur De toegang is gratis. IERSFOORT - De Al- ince Frangaise Amersfoort, chting zonder winstoog- irk, geeft kursussen Frans alle niveaus, waarbij de na lik ligt op de spreek- en luis- rvaardigheid. ondkursussen worden ge en op maandag-, dinsdag donderdagavond van 19.30 21.30 uur in de IVO-school, ndellaan 28, Amersfoort. In Groene Stee, Wiekslag 92 den op dinsdag- en don- rdagmorgen van 09.00 tot 30 of van 10.30 tot 12.00 uur gkursussen gegeven, kosten voor een dagkursus Iragen 250,-, exclusief les- iteriaal; voor een avondkur- zijn de kosten 300,- ex- iief lesmateriaal, samenwerking met de Ka- van Koophandel en Fa ken organiseert de Al- tfe Frangaise ook speciale rsussen Frans voor het be- jfsleven. Kursisten worden raind in het onderhouden kontakten met Fransspre- de handelspartners, de IVO-school, Vondellaan wordt dinsdag 15 septem- van 19.00 tot 21.00 uur een armatie- en inschrijvings- :nd gehouden. De kursus- beginnen in de eerste ik van oktober en eindigen dio april. >r nadere inlichtingen kan lakt worden opgenomen 033-634812. USDEN - Uit de tuin bij ttrgingshuis Lisidunahof ben onbekenden dit week te voor circa 1.000,- aan meubilair weggenomen, fust wordt een aantal ta- parasols. De dieven ton in de nacht van don- dag op vrijdag hebben toe lagen. bSDEN - Bij een sportcom- Eaan de Valleilaan hebben benden maandagavond auto gestolen. De dieven Machtigden de sleuteltjes •de auto, die in een jas in de dkamer hingen De dief- fnoet tussen 19.30 uur en 3 uur hebben plaatsgevon- De eigenaar van de auto is 'nvvoner van Leusden. LEUSDEN - Het heeft er alle schijn van dat de vijftiende Batavus-toertocht, die afgelopen zaterdag werd verreden, ook de laatste is geweest. Het Leusdense echtpaar Mart en Bep Meeuwsen, de stuwende krachten achter de grootste toertocht van Midden-Nederland, heeft te kennen gegeven ermee te willen stoppen. Tenzij er vrijwilligers opstaan om de vlag over te nemen, is het de laatste keer geweest dat Leusden in september het vertrekpunt is voor honderden recreatieve fietsers. De belangstelling voor de tocht viel zaterdag, mede door het bar slechte weer, danig tegen en dat zal de organisatoren hebben gesterkt in hun opvatting dat het mooi is geweest. Niet meer dan vijfhonderd fietsers meldden zich aan de start en dat waren er in de glorietijd van het evenement weieens meer dan tweeduizend. Desalniettemin blijft het jammer dat Leusden opnieuw een evenement van allure dreigt te gaan kwijtraken, (fotoJan Pit) LEUSDEN - Wie in aanmer king wil komen voor één van de 22 woningen van de Initiatief groep Groepswonen voor Ou deren (IGOL) in 't Ruige Veld zal in eerste instantie moeten voldoen aan de criteria van het gemeeentelijk huisvestings beleid. Het gaat daarbij om kandidaten, die tenminste 2 jaar in Leusden wonen of een economische binding hebben met de gemeente. Wie buiten Leusden woont, komt alleen voor de premie C huurwoning in aanmerking als hij 55 jaar of ouder is en een kind heeft, die in Leusden woont. De gemeente wil maximaal 2 woningen toewijzen aan kan didaten die niet aan dze eisen voldoen. Maar dan moet de IGOL wel kunnen aantonen, dat zij er alles aan heeft gedaan kandidaten te vinden voor deze twee woningen, die wel aan de criteria voldoen. Op die manier denkt de ge meente tegemoet te kunnen ko men aan haar eigen belangen en die van de IGOL. De initia tiefgroep gaat ervan uit dat bij groepswonen de bewoners goed met elkaar kunnen op schieten Zij zijn namelijk voor een deel op elkaar aangewezen. Strikte handhaving van het gemeentelijk beleid bij de toe wijzing van de huizen zou het beleid van de IGOL in de weg kunnen staan. Toch wil de ge meente niet teveel toegeven aan het belang dat zij hecht aan het bouwen voor de eigen behoefte en het voorkomen vön een oneigenlijke stroom bewo ners van buiten de gemeente. Ook heeft de gemeente de IGOL laten weten, dat zij zal kijken naar het inkomen van de kandidaten. De huur van de woningen ligt namelijk vrij boog 750,—) en die zulen in de toekomst alleen maar hoger worden. Er mag echter per wo ning niet meer dan 250,— huursubsidie worden verleend. Als de gemeente vap die regel wil afwijken, zal zij moeten aangeven, waarom zij geen goedkopere woning hééft' toe gewezen. LEUSDEN - Een 20-jarige Leusdenaar is woensdag door de Utrechtse politierechter veroordeeld tot zestig uur dienstverleningen en een voorwaardelijke celstraf van twee weken. Ook moet hij een cursus sociale vaardigheden gaan volgen. De man kreeg deze straf wegens het bezit van wapens en munitie en we gens mishandeling. De politie kwam de wapens op het spoor toen een Leus dense familie in januari dit jaar aangifte deed van bedrei ging. De verdachte, de vriend van hun dochter, had op zo'n 25 meter van hun huis enkele malen een gasalarmpistool af geschoten. De verdachte bleek behalve het pistool ook nog een stroomstok, negen busjes traangas, dertig traangaspa tronen en vijfendertig andere patronen te bezitten. De man moesj zich ook verant woorden voor de bedreiging. Hij erkende het pistool te heb ben afgevuurd. Naar zijn zeg gen was het echter nooit de be doeling geweest om de ouders van zijn vriendin angst aan te jagen. Eerder die dag had hij de wapens in Duitsland ge kocht voor vrienden en fami lie en hij zou het pistool alleen hebben willen uitproberen. Verder stond de verdachte te recht voor een mishandeling in, oktober vorig jaar. In een winkelcentrum in zijn woon plaats had hij een ander een kopstoot gegeven en in het ge zicht getrapt toen deze wei gerde een sigaret te geven. De verdachte zei ontzettende spijt te hebben van deze daad. "Ik was nogal overspannen in die tijd", aldus de man. Inmiddels had hij een andere vriendin en zou het veel beter met hem gaan. Officier van justitie mr. M. Timmers achtte alle drie fei ten bewezen en eiste drie maanden gevangenisstraf. Daarbij hield zij rekening met een eerdere veroordeling van de verdachte door de kinder rechter wegens diefstal met geweld en bedreiging met ge weld. "De aard van deze fei ten is zo agressief, dat ik dienstverlening niet passend acht", aldus Timmers. Dat verbaasde raadsman mr. F. Weijzen. "Dan kun je beter iets doen aan die agressiviteit en gevangenisstraf lijkt mij dan niet de beste oplossing", aldus de advocaat. Hij vroeg de politierechter het voorstel van de reclassering over te ne men en zijn cliënt te verplich ten tot een training sociale vaardigheden. Weijzen pleitte verder voor vrijspraak van de bedreiging. "Die ouders hebben hem ge woon willen pakken omdat hun 16-jarige dochter zwanger van hem was. Waar leidden ze uit af dat die schoten bedoeld waren om hen te bedreigen?" Politierechter mr. M ter Brugge was er niet van over tuigd dat de verdachte de wil had gehad om de familie van zijn vriendin te bedreigen en sprak hem daarvan vrij. LEL1SDEN - Het lot van het Anemonenbosje in de uitbrei- dingslokatie 't Vliet lijkt zo goed als bezegeld. De meerder heid van de raad is niet van plan de natuurwaarde van dat bosje hoge prioriteit toe te ken nen, als 't Vliet binnenkort gaat worden volgebouwd. Dat bleek donderdagavond tijdens LEUSDEN - Het bestuur van de Woningstichting Leusden" heeft aan de drin gende oproep van ontheemden gehoor gegeven. De Woning stichting is bereid zo spoedig mogelijk in elk geval drie pas sende woningen beschikbaar te stellen. Conform het rege ringsstandpunt zullen deze woningen beschikbaar kunnen worden gesteld aan reeds lang in het asielzoekerscentrum in Leusden verblijvende asielzoe kers, die worden gedoogd van wege de oorlogssituatie in hun land, of aan diegenen die in middels een vergunning tot verblijf hebben gekregen. De WSL wil op deze wijze ertoe bijdragen dat in het Kamp Waterloo plaatsen vrijkomen voor vluchtelingen uit het voormalige Joegoslavië. De WSL wil over de plaat sing en met name ook de bege leiding van deze ontheemden nadere afspraken maken met de gemeente en het asielzoe kerscentrum. De Woningstichting zal daartoe binnenkort het initia tief nemen. TUINADVIES ONTWERP - AANLEG - ONDERHOUD Clarenburg 36 3834 BG Leusden 033-947483 INTERIEURBEPLANTING GROENVOORZIENINGEN - BESTRATINGEN KRING TUIN-EN LANOSCHAPSVOORDENING de vergadering van de commis sie ruimtelijke ordening. Vanaf de publieke tribune vroeg de natuurhistorische vereniging de gemeente ernstig rekening te houden met de waarde van het natuurgebied je. Het bosje zou in de Gelderse Vallei nog het enige zijn in zijn soort. De natuurhistorische vereniging pleitte voor het be houd ervan en drong er bij de raad zelfs op aan geheel af te zien van 't Vliet als bouwloka- tie. Die suggestie ging de fracties in de commissie veel te ver. Men was unaniem van mening dat die discussie inmiddels hoog en breed was gevoerd en dat het besluit om in 't Vliet te gaan bouwen allang genomen was. Men wilde wel de bereid heid opbrengen te bezien of de bosjes enigszins ontzien zou den kunnen worden. Dat het bosje in zijn huidige omvang en kwaliteit vermoedelijk met zonder kleerscheuren zou overleven, werd echter als con sequentie van de woningbouw plannen aanvaard. LEUSDEN - De politie heeft in de nacht van zaterdag óp zon dag, omstreeks 3.30 uur, op de Arnhemseweg een automobi list aangehouden, die de aan dacht óp zich Vestigde door op vallend rijdgedrag. De man bleek, na het afnemen van de blaastest, aanzienlijk te diep in het glaasje te hebben gekeken De man kreeg, naast een rijver bod van 3,5 uur, een proces verbaal wegens het rijden on der m vloed. LEUSDEN - Twee auto's lie pen de afgelopen dagen schade op aan de carrosserie, terwijl ze gestald stonden op parkeer plaatsen. In beide gevallen reed de veroorzaker van de schade door zonder zijn iden titeit bekend te maken. De eerste aanrijding vond plaats op parkeerplaats De Biezenkamp. De eigenaar van een geparkeerde auto vond zijn auto rond 18.00 uur terug met een deuk in het linkerportier. De aanrijding moet tussen 13.00 uur en 18.00 uur hebben plaatsgevonden. Op De Bavoortseweg werd eveneens het linkerportier van een geparkeerde auto bescha digd. Het voorval moet tussen 12 00 uur en 13.00 uur hebben plaatsgevonden. LEUSDEN-Eens in de twee jaar vindt in het Duitse Keulen De Photokina plaats. Deze wereldbeurs op het gebied van professio nele fotograf ie, beeld, geluid en media wordt dit jaar van 16 tot en met 22 september gehouden. Foto Jan Verhoef uit Leusden heeft in samenwerking met enkele andere fotografen in de regio de mogelijkheid gecreëerd voor haar klanten, om in groepsverband óók aan wezig te kunnen zijn op deze vakbeurs voor professionals. Internationaal gezien is De photokina de belangrijkste vak beurs op het gebied van fotografie, audio en video. De Koln-Mes- se, waar deze beurs z'n onderdak vindt, biedt plaats aan meer dan 1.600 exposanten uit meer dan 30 landen. Iedere twee jaar wordt de beurs dan ook bezocht door bijna 200.000 branchegenoten uit de hele wereld. Onder de exposanten treft men uiteraard öok de 500 grootste internationale merkfabrikanten aan die op deze beurs voor het eerst hun primeurs en innoverende technieken aan het publiek en de handel demonstreren. Alle enthousiaste foto- en/of hifi hobby-isten die ook wel'eens willen genieten van 130.000 m2 nieuwe techniek die De Photokina te bieden heeft omtrent zijn of haar liefhebberij, kunnen van de mogelijkheid gebruik maken om samen met Foto Jan Verhoef in groepsver band, per luxe touringcar mee te gaan naar deze wereldbeurs te Keulen. Voor inschrijfformulieren en informatie over deze geheel verzorgde dagreizen die plaatsvinden op zaterdag 19 september en zondag 20 september kan men telefonisch contact opnemen met Foto Jan Verhoef te Leusden: 033-944300 of 03495-35025. Ook in de winkel zelf is informatie te krijgen. Er zullen deze dag geen verkoop-demonstraties of andere commerciële activiteiten plaats vinden. BINNENKORT IS HET FRANS UW TWEEDE TAAL. De Alliance Frangaise heeft de langste ervaring in het geven van cursussen Frans. Voor échte beginners, gevorderden, zakenmensen en voor vakannegan- gers. Door de op plezierige en deskundige wijze gegeven spreek- en luis- tervaardigheidscursussen boekt u snelle resultaten. Gezien de hoge kwaliteit van de cursussen is het lesgeld beslist laag te noemen Maak van het Frans uw tweede taal en volg een avond- of dagcursus in Amersfoort. Bel voor uitgebreide informatie en/of brochure: 033- 614662 of 63 48 12. U bent van harte welkom op de informatie- en inschrijvingsavond van de Alliance Frangaisc op dinsdag 15 september van 19.00 tot 21.00 uur in de IVO-school, Vondellaan 28, Amersfoort. ffancaise Landelijke presentatie van het christelijke boek LEUSDEN - De vereniging Welzijn Ouderen Leusden (WOL) houdt woensdag 30 september een bustocht naar de Floriade in Zoetermeer. De kosten bedragen, inclusief een toegangskaartje en een lunch, 30,-. Belangstellenden kun nen zich opgeven bij mevrouw De Schepper, telefoon. 946351. LEUSDEN - De Leusdense po nyclub De Treekerruiters viert komende zondag het tien-jarig bestaan van de club met een open dag. Er zullen onder meer demonstraties worden gegeven in alle disciplines van de paar densport. Belangstellenden zijn tussen 10 30 uur en 15 00 uur welkom op paarden- en •ponycentrum Den Treek aan de Waterlooweg. De toegang is gratis. LEUSDEN - Op donderdag 24 september begint het nieuwe kaartseizoen van de werkgroep "JULIANA". Zoals alle voorgaande jaren, worden deze avonden gehou den in de "Woelige Hoek" aan de Irenelaan te Leusden-Zuid. Inschrijving vanaf 19.00 uur a 5,- inclusief koffie met koek Aanvang 19.30. Iedereen, jong en oud, die wil klaverjassen of jokeren kan het gehele seizoen bij ons te recht op een van de volgende donderdagavonden: 24 sept., 22 okt 19 nov., 17 dec., 21 jan., 18 febr., 18 maart, 15 april en 13 mei. Voor inlichtingen- tel. 033- 940046 LEUSDEN - De basketbal vereniging Green Giants is weer begonnen met de trainin gen. Wie de basketbalsport wil beoefenen is van harte welkom op de trainingsavon den in De Meent op maanda gen van 7 tot 11 uur. Men zoekt vooral dames/meisjes van 18 jaar en ouder die een aantal ja ren in kompetitieverband deze sport willen beoefenen. Aanmelden en/of inlichtingen bij: André Appels, Marter hoeve 16, tel. 945198. LEUSDEN - De Unie van Vrijwilligers heeft vrijwillige medewerkers nodig. De vraag naar uitbreiding blijft groeien, maar is sterk afhan kelijk van de beschikbare hoe veelheid medewerkers. Veel UW-ers doen dit werk één ochtend of middag per week; andere meerdere dagdelen. Nu de vakanties weer achter de rug zijn gaan de projekten weer op volle toeren draaien en is de vraag naar nieuwe me dewerkers heel groot. Geïnteresseerden kunnen vrij blijvende informatie verkrij gen op de volgende telefoon nummers: 941445 en 946320. Het algeheel ouderenwerk is een van de zorgpijlers van de Unie van Vrijwilligers, afde ling Leusden. Het werk is zeer veelzijdig en omvat produk- ten in 't Hamersveld, Lisidu nahof, St. Joseph in Achter veld en de beide senioren so ciëteiten. Verder verzorgt de UW luisterlezen, vriend schappelijk kontakt en samen met "Welzijn Ouderen Leus den" het bewegen in het water van zwembad Octopus. Het zijn vooral de projekten luisterlezen en vriendschappe lijk kontakt, die zich op het in dividu richten. Voor luisterle zen worden boeken en tijd schriften op de band ingespro ken -idat mensen die tijde- ïijK of permanent niet in staat zijn om zelf te lezen de onder werpen van hun keuze kunnen beluisteren. In de Leusdense regio verzorgt de UW onder andere de distributie van deze bandjes. Vriendschappelijk kontakt wordt gezien als het geven van een uurtje tijd aan mensen die, meestal door hun leeftijd, geïsoleerd dreigen te geraken van de buitenwereld. De vrij willigers van dit projekt gaan op bezoek bij iemand die wat extra aandacht heel erg nodig heeft. Theedrinken, wandelen of samen een boodschap doen, wordt dikwijls erg op prijs ge steld.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 9