.Leusder Krant. I onyclub De Treekerruiters viert tienjarig bestaan Eerste nederlaag Roda-Al bmmelig verlies voor LHV upaco/LEOS oefent Regen kan pret bij De Eemelaar niet beden/en jderlandse Ponyclub schenkt zes springbalken Ruiterbewijs bij Nieuw Hagenauwe Sport kort Wild schaken Halve marathon ignsdag 16 september 1992 Pagina 11 de circusachtig aspecten van het paardrijden kwamen aan (foto: Hans Verhorst) yclub De Treekerruiters vierde afgelopen zondag het tienja- bestaan met demonstraties in alle disciplines van de pony- en rdensport Hans Verhorst) JSDEN - Afgelopen zon- vierde ponyclub 'De Tree- raiters' haar tweede lus- Bij een stralend nazo- rzonnetje werden demon- ties gegeven in alle disci- les van de pony- en paarde- De ponyclub h\d er al- aan gedaan om het Je leden oudleden, maar zeker ook talrijke publiek dat de gevonden had naar Paar- en Ponycentrum "Den ek", een bijzonder ge- igd hippisch evenement te orgen. a jaar geleden besloot een in groepje mensen een po- lub op te richten. Een po- lub die lid werd van de Ne- landse Ponyclub, zodat on- toeziend oog van de NPC leden vaardigheidsproeven iden afleggen en mee kon doen aan wedstrijden zo op het terrein van Paar den- en Ponycentrum "Den Treek" als ook elders in Ne derland. Dat het destijds geno men initiatief levensvatbaar heid had. blijkt wel uit het feit dat de ponyclub tien jaar na de oprichting op volle toeren draait zoals iedereen op deze open dag kon aanschouwen. Met onderverdelingen in de Klassen B, L en M werden er dressuurwedstrijden gehou den. Tevens was er de moge lijkheid aan diplomarijden deel te nemen. Voor de deelne mers een spannende gelegen heid en voor het aanwezige publiek een leuke kennisma king met de ponysport. De volgende deelnemers zagen hun inspanningen beloond met een diploma: Dressuur Klasse B: Charly Frenken. Dressuur Klasse L: Myra Baa- denhuysen, Margriet Bekker, Renate Kerkhof, Patricia Pot hoven, Joany Lam en Marleen van Ruitenbeek. Springen Klasse B: Esther van Zomeren en Sonja Homan. Springen Klasse L: Joany Lam, Myra Baadenhuysen en Marleen van Ruitenbeek. Springen Klasse M. Milan Gies. Bij de dressuurwedstrijden waren de gelukkige winnares sen: Dressuur Klasse B proef 5. 1. Linda Morren met manege pony Flicka 113 punten. 2. Wilma van de Bunt met mane gepony Annet 112 punten. 1. Pauline Berkhof met eigen pony Yvanhoe 114 punten. Dressuur Klasse B proef 6: 1. Thebe de Gilde met manege pony Casper 120 punten. 2. Karin Verbeek met manege pony Casper 115 punten. 1. Christina Verbeek met eigen pony Donya 118 punten. Dressuur Klasse L proef 11:1. Marleen van Ruitenbeek met eigen pony Conny 123 punten. 2. Patricia Pothoven met ei gen pony Steenderkamps Ray mond 120 punten, terwijl Pa tricia in de dressuur Klasse L proef 12 eerste werd met 115 punten. Dressuur Klasse M proef 1: 1. Ivonné van Ginkel met eigen pony Ilonka 118 punten. Namens het gemeentebestuur kwam wethouder drs. A. Vroon de ponyclub feliciteren en tevens werden de gewon nen prijzen door hem uitge reikt. Spaanse kledij Een uitstekende mendemon- stratie werd getoond door Nienke Buys en de hulpkoet sier Antoinette de Vries Met het zeven jaar oude paard Doornroosje voor het karretje showden zij in stap, draf en galop enkele leuke aspecten van de mensport met als spec taculair onderdeel het door de sloot rijden. Op de muziek van 'Amor de mis Amor' lieten Ivonne van Ginkel en Renate Kerkhof on der leiding van rij-instructrice Alja Boot een buitengewoon mooie 'pas de deux' zien. Beide Treekerruiters waren gehuld in Spaanse kledij en zelfs hun ponies Ilonka en Shoquton droegen linten in de staarten en de manen, terwijl om hun benen kleurige banda ges sierden. Zestien ruitertjes showden met eigen en mane- geponies bij de muzikale klan ken van ABBA waj caroussel- rijden inhoudt. Voltige team "Roy Rogers" uit Maartensdijk liet zien dat een paard zich uitstekend leent om gymnastische oefe ningen op te doen. De Treeker ruiters mochten ook een USDEN - In de voorberei- g van de dames van Dupa- LEOS op het nieuwe sei-, i is duidelijk een opgaande te zien. Via een vierkamp Tilburg (29/08), een wed- ijd tegen derde divisionist edrecht Sport (04/09) en een ekamp in sporthal Groen- iten (12/09), zal de voorbe- ig 26 september afgeslo- iworden met een driekamp Sporthal Groenhouten. augustus begon de selec- bestaande uit Marja lm. Liesbeth Deenekamp, leke Grobben, An ja Ko- Charlotte van Pijkeren, ;erTeune, Anita Visser en de nieuwkomers Karin Kristel Haalboom en ie Pot (alle drie ex-Voll- de voorbereiding op het iwe seizoen in Tilburg, ijdag 4 september werd sporthal De Korf in Leus- de wedstrijd tegen derde iionist Sliedrecht Sport —reeld. In een rommelige Uitrijd met veel persoon- fouten kwam LEOS op 2-0 voorsprong. Dat de da- van LEOS de wedstrijd idelijk toch nog met 2-3 'ren, was vooral te wijten aan slordig spel en aan het ontbreken van de concentra tie. Het volgende voorbereidings- toernooi werd afgelopen zater dag, 12 september, gespeeld in de Meent. Naast LEOS waren, de in de tweede divisie uitko mende, Gemini uit Eist en Avero/OS uit Sneek de deel nemende ploegen De ope ningswedstrijd van de drie- kamp. was de wedstrijd tus sen LEOS en Gemini. Gemini maakte het LEOS mede dank zij een uitstekende service- druk moeilijk. De eerste twee sets werden door Gemini ge wonnen. In de derde set kwa men de dames van LEOS ech ter goed terug Door geconcen treerder te spelen werd de derde set gewonnen. De tweede wedstrijd van LEOS, werd een 2-1 overwinning op Avero/OS. Dat LEOS de eer ste set verloor, was volgens trainer Rinke van de Brink hoofdzakelijk te wijten aan het gebrek aan concentratie. In de tweede en derde set lie ten de dames van LEOS zien hoe er gevolleybald moet wor den. Een goede service en ef fectieve aanvallen over het midden zorgden ervoor dat Avero/OS geen kant meer op kon. Trainer van de Brink was enthousiast over het ver toonde spel. Van de Brink: "Het spel was bij vlagen zeer goed. Dit spel biedt zeker per spectieven. Alleen moeten we er voor zorgen dat er geconcen treerder gespeeld gaat wor den." Op zaterdag 26 september zal de laatste driekamp in het ka der van de voorbereiding plaats vinden. In de Meent zal Dupaco/LEOS spelen tegen VCH uit Heerlen en EAW uit Arnhem (beiden eerste divi sie). Ook zal op deze dag de presentatie van de selectie en de nieuwe sponsor Dupaco) plaatsvinden. Uitslagen 2e divisie-toernooi Til burg: Dupaco/LEOS -RooyseVK 2-0 Dupaco/LEOS - Delta Lloyd 0-2 Dupaco/LEOS - Sarto Pelikaan 1-2 Uitslagen LEOS-driekamp: Dupaco/LEOS -Gemini 1-2 Gemini - Avero/OS 2-1 Dupaco/LEOS - Avero/OS 2-1 Programma LEOS-driekamp: 13.00 uur: Dupaco/LEOS - VCH 14.40 uur: VCH - EAW 16.20 uur: Dupaco/LEOS EAW LEUSDEN - In Veenendaal, tegen GVW, heeft Roda Al zijn eerste nederlaag van dit seizoen geleden. Een neder laag die de Leusdenaren ge heel aan zichzelf te wijten heb ben. Net als in de voorgaande twee wedstrijden is het creë ren van kansen# voor Roda geen probleem, maar het af maken van deze kansen is mo menteel het grootste pro bleem. Met een 4-2 nederlaag staan de jeugdige Leusdena ren weer met beide benen op de grond. In de competitie wedstrijden komt er toch iets meer kijken dan in de oefen wedstrijden. Met drie punten uit drie wedstrijden blijft Roda toch op de vierde plaats staan. De eerste helft begon voortva rend. Reeds na vijf minuten stond de ploeg uit Leusden met 0-1 voor Op de rand van het strafschopgebied kreeg Rod^een vrije trap. Hiervoor maakte Robin Rijnders zijn opwachting. De machtige uit haal werd door een GVW- speler van richting veranderd en verdween in het lege doel 0- 1 Rond de twinstigste minuut kreeg Roda nog twee kansen op rij om de voorsprong te ver groten. Tom de Boer ver scheen alleen voor de keeper, maar deze kon nog redding brengen via een snelle reflex met de hand. De tweede gele genheid was voor Joris Ver steeg. Uit een omhaal van An dre van Ooyen kopte Versteeg de bal net langs de verkeerde kant van de paal. Gevaarlijk was GVW nog niet geweest. In de 25e min. mocht het zijn eerste corner bal nemen. Dit was tevens het eerste gevaarlijke moment en een doeltreffend moment. De vrij staande GVW-spits kon ongehinderd inkoppen 1-1. Vijf minuten later een tweede cornerbal. Wederom greep de Roda verdediging onvol doende in en kon GVW de stand op 2-1 brengen, hetgeen tevens de ruststand bete kende. Na de thee was Roda veelvul dig aan de bal, maar de acties waren telkens te doorzichtig, te omslachtig en te weinig doelgericht. De ploeg was te gen zichzelf aan het vechten. pSDEN - Het damesteam de Leusder Handbalver- (LHV) heeft afgelopen ^ag na een rommelige wed- 1 met 8-9 van Fortissimo ■Cothen verloren. de Leusdense formatie jj het een moeilijk seizoen ►orden. Na het stoppen van aantal speelsters uit het fk team bleken er net te tig speelsters over te blij- £om met twee teams in de fPetitie mee te kunnen tien. Hierdoor moest het team uit de eerste worden teruggetrok- j> on draait het overgeble- |combinatieteam nu mee in krde klasse, waar het twee normaalgesproken zou spelen. Door het overschot aan speel sters moeten er nu noodge dwongen elke wedstrijd een aantal als reserves aan de kant blijven waardoor het team nooit compleet kan spe len. Toch werd door trainster To Schoenmakers en coach Rai- ner Rutschek aan het begin van de veldcompetitie als doel gesteld het kampioenschap in de derde klasse binnen te ha len. Dit om zo snel mogelijk weer hogerop te komen in de hoop dat er zich in de tussen tijd nieuwe dames senioren zullen aanmelden zodat er weer met twee teams gespeeld kan worden. De eerste twee wedstrijden van het seizoen werden door LHV tegen BHC en ASC '91 met respectievlijk 8-5 en 8-2 in overwinningen omgezet Af gelopen zondag wachtte For tissimo als derde tegenstan der. Vanaf het begin keek LHV te gen een achterstand aan. For- tissomo beschikte over een lange opbouwster die de ver dediging veel problemen be zorgde, met name bij vrije bal len. Aanvallend verliep het rommelig en werden er slor dige fouten gemaakt zodat veel combinaties niet uit de verf kwamen. De opbouwster van Fortissimo opende de score uit een vrije bal 0-1. To Schoenmakers schoot LHV van afstand langszij, waarna Wil van de Burgwal haar ploeg op voorsprong zette. Hierna liep Fortissimo voor namelijk door break-outs, weg naar 2-5 voorat Carin Nij- huis namens LHV iets terug kon doen. Van de Burgwal be paalde na nog een tegentreffer de ruststand op 4-6 in het na deel van LHV. In de tweede helft kreeg LHV wat meer grip op de hard spe lende tegenstander Fortis simo kon nog 4-7 scoren, maar daarna zorgden een aantal combinaties bij LHV voor de aansluiting. Eerst scoorde Corina Schot horst uit een door keepster Christina Schut aangegooide break-out. Daarna zorgden Hilde Steenbeek en Van de Burgwal samen voor twee treffers, waarna de laatste de stand op 8-8 bracht. In de slot minuten trok Fortissimo ech ter met 8-9 aan het langste eind. kunstje proberen, maar dat bleek makkerlijker gezegd dan gedaan. Dat paarden en ponies ook sa men leuke dingen kunnen doen, viel te bewonderen in een springwedstrijd, waarbij in een dubbelparcours telkens een pony het opnam tegen een paard. Dat werd een ver schrikkelijk spannende strijd Toch moesten de paarden hun meerdere erkennen in de po- nies, want in de finale bleven twee razendsnelle en makke lijk wendbare ponies over Het was een nek-aan-nek-race tussen de combinaties Nicole van Dusschoten met Rambo en Patricia Pothoven met Steenderkamps Raymond. De uiteindelijke winnares in de afvalrace werd Nicole. Ter gelegenheid van het tien jarig bestaan van de ponyclub overhandigde de heer Riet veld namens Rayon Oost van de NPC het ponyclubbestuur zes mooie springbalken. De le den, organisatoren en bezoe kers kunnen tevreden terug kijken op een geslaagde jubi leumviering. ACHTERVELD - Van 30 au gustus tot en met 13 septem ber werd door de leden van LTV de Eemelaar gestreden om het clubkampioenschap in de diverse categoriën. De eerste week van het toer nooi werd gekenmerkt door het zeer slechte weer waar door de wedstrijdleiding slechts een fraktie van de 240 geplande partijen kan laten spelen. Men verwachtte zelfs dat het toernooi niet binnen de gestelde termijn gespeeld kan worden. Halverwege het toernooi klaarde het weer op en zondagavond 13 september werd toch de laatste partij ge speeld. De deelnemers werden in 3 speelsterktes ingedeeld. De C- categorie voor beginnende spelers, de B-categorie voor gevorderde spelers en een A- categorie voor zeer gevor derde spelers In tegenstelling tot de vorige jaren werd er vanaf het begin volgens het knock-out systeem gespeeld. In de vorige jaren was het ge bruikelijk dat de deelnemers in een poule uitvochten wie zich plaatsten voor het eind- schema. Gezien de weersom standigheden is het zeker een geluk geweest dat men het knock-out systeem hanteerde waardoor het aantal te spelen partijen wat minder was dan in het geval van het poule sys teem. In de A-poule werd de kam pioen van vorig jaar, Rogier Plijnaar reeds in de eerste ronde uitgeschakeld. Arthur Scherpenzeel wist zich met niet al te veel moeite naar de finale te spelen waarin hij Rijnder Schaap als tegenstan der tegenkwam. Ook Schaap kon Scherpenzeel niet stuiten. Bij de dames wist Sonja van Vemde haar titel ten koste van Marian Seegers te prolon geren In menige finale werd er op het scherpst van de snede gespeeld wat in veel 3- setters resulteerde. De aller laatste partij van het toernooi werd onder het toeziende oog van het vele publiek passend met een tie-break afgesloten. Na de toernooicommissie voor het vele verrichtte werk be dankt te hebben reikte Eeme laar voorzitter Leo Wormgoor de prijzen aan alle finalisten uit. In het weekeinde van 3 en 4 oktober zal het tennisseizoen met een feestavond en slot- toernooi afgesloten worden. GVW had hier maling en strafte de fouten aan Roda- zijde resoluut af. In de vijfde minuut betekende balverlies bij het uitverdedigen 3-1. Roda bleef het proberen. Tweemaal kreeg De Boer de kans zijn ploeg terug te bren gen in de wedstrijd, tweemaal kwam hij net iets te kort. Het zou nog erger worden voor Roda. In de 30e min. liet de snelle linksbuiten de Roda verdediging staan en liet kee per Kempers kansloos 4-1. Dit betekende de nekslag voor de ploeg uit Leusden. Vijf minu ten voor tijd kon Robin Rijn ders de stand op 4-2 bepalen met een ferme kopbal uit een comerbal, maar meer had Roda niet in te brengen in deze tweede helft. Een nederlaag die niet noodzakelijk was ge weest. De ploeg zal meer de vrije man moeten benutten, het spel eenvoudig moeten houden en zichzelf niet moe ten overlopen met te moei lijke oplossingen. De resulta ten zullen dan vanzelf terug komen. LEUSDEN - Afgelopen zon dag werden bij ponyvereni ging Nw. Hagenauwe, toetsen (soort diploma's) afgenomen bij 23 jonge ruiters. Als er in totaal zes toetsen zijn afge legd, krijgt de kandidaat het ruiterbewijs (een soort rijbe wijs voor paarden). Daarvoor moet er ook buiten op de weg gereden worden. De ruiters van toets 4 en 6 mochten een eind langs het kanaal en die van toets 5 op de straat. Het ruiterbewijs werd door twee kandidaten gehaald: Machteld Dirks en Eugenie Bokeloh. Voor toets 5 slaagden Sandra Schekkerman. Tamara v.d. Braak, Josien Dikkerd, Lydia Rey, Monique Visser, Esme ralda Stomphorst. Miranda v.d. Berg, Bas v. Roomen, Ro nald v.d. Hoven en Liesbeth Bakker, en voor toets 4 slaag den Florian de Graaf, Mi randa Beekelaar, Marco Ver beek, Steven Pwa, Annemarie Dechesne, Jantine v Veldhui zen, Maaike Louw, Marjolein Mennes, Elisabeth Vasvissér, Marieke Trentelman, Vanessa v.d. Vlies en Kim v. Nieuwen- huizen. Hierna werden onderlinge springwedstrijden gehouden voor de clubkampioenschap pen. Eerste in de L-categorie werd Louise Keddeman; de eerste prijs B70 categorie ging naar Esmeralda Stomphorst en Josien Dikkers sleepte bij de B50 categorie de eerste prijs in de wacht. Uitslagen A-categorie Heren Enkel: A Scherpenzeel; Dames Enkel S. v Vemde; He ren Dubbel: G. Wijntjes/R Plij naar, Gemengd Dubbel: M Wes- sels/S v. Vemde; Dames Dub bel: S. v. Vemde/P. Eek B-categorie Heren Enkel: O. Menkveld; Da mes Enkel. J. v.d Sluys, Heren Dubbel: S. en F. Wijngaarden; Gemengd Dubbel: H. Wolf/H. v.d. Glind; Dames Dubbel. H. v.d. Glind/R. Schut. C-categorie Heren Enkel W Brons; Dames Enkel: W v.d. Top; Heren Dub bel J. Brons/H Buitenhuis, Ge mengd Dubbel: C. v/d Kooi/R. Bolk; Dames Dubbel C. v/d Kooi/O. Fremouw LEUSDEN - Dertien partijen zijn er de afgelo pen clubavond gespeeld, waarvan twee in de 'wilde competitie'. Een initiatief van de acht sterkste spelers van de club, die onder het mom van een trainingscompe titie - zoals zij het zelf noemen - elkaar het ko mende seizoen zullen be vechten. De andere spe lers hebben daar weinig waardering voor en laten zich zeker niet om de tuin leiden door het woordje 'training'. Zij voelen zich buitengesloten nu het niet meer mogelijk is te gen de kampioenen van de club te spelen. Voor schakers is de wedstrijd organisatie en de inrich ting van de competitie al tijd een gevoelig punt ge weest. Het liefst zouden zij nog terugkeren naar het primitieve systeem van uitdaging. Schakers zijn individualisten. Slechts mopperend zul len zij zich neerleggen bij van bovenaf opgelegde competitiereglementen. Zelfs de goedmoedige Van Ooik kon niet nala ten de kampioenen open lijk te bekritiseren en hij liet zien dat hij zich te recht ondergewaardeerd voelde. Daar, waar hij het moest laten zien: op het schaakbord. Hij had een stelling opgebouwd, waar zelfs de sterkste speler zich niet voor hoeft te schamen. Het was een juweeltje om te zien. Rustig en conse quent spelend heeft hij zijn tegenstander Meylof tot overgave gedwongen. Voor Meylof een zure zaak. Deze talentvolle jeugdspeler, die het onge twijfeld nog eens tot clubkampioen zal bren gen, moet nu al zijn tweede nederlaag incas seren. Hij had zich waar schijnlijk een gemakke lijkere schaakcarrière voorgesteld. Dat kan hij beter niet doen. De weg naar de top is hard en hobbelig. Valpartijen en roemloze uitglijders. Hij zal het allemaal mee moeten maken. Opstaan Meylof, en opnieuw be ginnen! Volgende week is er weer een kans. Uitslagen: v. Ooik - Meylof 1-0 Vos - Agterberg 1-0 Baardewijk - Velker 1-0 Willegenburg - v.d. Bilt 1-0 Kampes - v. Kampen 1-0 Langman - Zijlstra 0-1 Ellschot - Weygertze 1-0 Boogaard - Boemaars 0-1 v.d. Harst - Struiwig Vi-Vi Nijhof - Rietveld afg. Modiri - Veenendaal 1-0 Leyenhorst - Zaal 0-1 Verschuur - v.d. Wete ring 0-1 LEUSDEN - Bij de 14e halve marathon van Al- tis, die traditiegetrouw midden september wordt gehouden, kwamen ook dit jaar weer ruim dui zend atleten en trimmers aan de start. Het par cours van deze wedstrijd over 21.098 m voerde de atleten vanaf de start aan de Holkerweg in Schot horst via de binnenstad van Amersfoort en het buitengebied rondom Hoogland weer terug naar Schothorst. Ook deze keer weer wa ren weer enkele Leus dense Altis-leden van de partij, die meestreden om een goede tijd en een goede klassering. Dit laatste levert de atleten de benodige punten op voor een goede plaats in het Heuvelrugcircuit, waarvoor ook deze wed strijd meetelde. Rob de Vies was de sterk ste Leusdenaar en is na een periode met wat min dere prestaties langzaam aan weer op de goede weg terug. Een 12e plaats in een goede tijd van 1 uur 11 min. en 57 sec. was het resultaat. Op de 19e plaats eindigde Hans van Dijk, die zijn verwach tingen niet helemaal ge realiseerd zag en finishte in 1 uur 12 min. en 58 sec. Kees van Sluijs moest zijn snelle start op het einde met een terugslag bekopen en finishte in precies 1 uur en 20 min., wat hem in het vetera- nenklassement een 13e plaats opleverde. Horden In Purmerend vond op 13 september een van de laatste wedstrijden van dit baanatletiekseizoen plaats. De Leusdense Altis B-juniore Esther van Sluijs wist de 100 m horden te winnen in 15,31 sec. Tevens maakte ze deel uit van het Altis kwartet, dat de 4 x 400 m estafette bij de b-meisjes winnend aflegde in 4 min. 28,3 sec., hetgeen een Altis- clubrecord opleverde.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 11