Inventaris Pepermolen onder de hamer Verkeersplan 'Eikenlaan' valt buurt rauw op de maag 3 5 9 SB w n Transportverbod voor varkens Blauwe zone in Hamershof SERVA VOLVO BDU Leusder Krant s 0PGAVEB0N n ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN Van de weg geraakt Blikschade Fietsers bekeurd SSISSSERS SCHIJNWERPER ONDERWIJSJUBILEUM RODA WINT EN... IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT Leusder Krant UITGAVE BDU BV TELEFOON 03420-94911 NIEUWSTRAAT 15 POSTBUS 67 3770 AB BARNEVELD LEUSDEN - Om de te ver wachten parkeeroverlast in De Hamershof, gedurende de bouwwerkzaamheden van de uitbreiding van het winkel centrum, te beteugelen, zal een zogenaamde blauwe zóne wor- en ingesteld. In die zóne mo- ^en automobilisten niet langer dan anderhalf uur achtereen parkeren. De maatregel zal worden gehandhaafd door een speciaal voor dat doel aan te trekken politic-ambtenaar. Afgezien van de bewoners zal niemand van de parkeer- maatregel worden uitgezon- 'erd ,,Ook de burgemeester r iet", bevestigt een woord voerder op het gemeentehuis. Het gemeentehuis, en met name het ambtelijk personeel, zal door de maatregel zelf hard worden getroffen. Vanaf 1 no vember, als de maatregel van kracht wordt, kunnen langpar- keerders hun auto niet meer in de buurt van het gemeentehuis kwijt. De maatregel is tot stand ge komen na overleg met een groot aarttal betrokkenen, waaronder de politie, de win keliers en de bewoners van De Hamershof. De bewoners kun nen per adres één ontheffing krijgen van de parkeermaatre- gel. ,,Die moeten ze echter wel zelf aanvragen De ontheffing komt niet automatisch in de bus", aldus de afdeling voor lichting van de gemeente. Be zoekende automobilisten zul len bij een benzinestation of autoshop een parkeerschijf moeten aanschaffen om hun verblijf in De Hamershof te le gitimeren. De maatregel is nodig omdat door de bouwwerkzaamheden in het gebied een groot deel van de bestaande parkeercapaci- teit komt te vervallen Een deel daarvan wordt opgevangen op tijdelijke parkeerplaatsen, zo als Het Erf Halverwege vol gend jaar, als een tweetal par keerdekken gereedkomt, zal de gemeente bekijken of het nodig is de blauwe zóne te handha ven. Met het gereedkomen van de parkeerdekken is de par- keercapaciteit in het winkel centrum weer op het bestaande niveau. LEUSDEN - Deze week wordt de inventaris van restaurant De Pepermolen in winkelcentrum De Biezenkamp geveild. Het pand valt binnenkort ten prooi aan de slopershamer om plaats te maken voor nieuwbouw. Het bestaande pand is gekocht door de Leusdense aannemer Van den Belt, die het plan heeft om op die plaats een twee verdiepingen hoog gebouw neer te zetten. Volgens de plannen zal in de nieuwbouw in totaal 1.200 m2 vloeroppervlak beschikbaar komen, waarvan de helft opnieuw voor horeca- doeleinden zal worden gebruikt. Zoals het er nu naar uitziet, zal de huidige exploitant van De Pepermolen ook in de nieuwbouw een restaurant starten. De resterende 600 m2 zal beschikbaar komen voor kantoren en winkels. Dansschool Tacke, dat een optie bad op ruimte in het nieuwe gebouw, heeft om onbekende redenen daarvan geen gebruik gemaakt. Het college heeft inmiddels een verklaring van geen bezwaar afgegeven voor de nieuwbouw. De bouwvergunning wordt binnenkort venvacht. Het gebouw zal eind deze maand worden overgedragen aan de aannemer, die in oktober wil gaan slopen. De nieuwbouw start naar verwachting begin volgend jaar. (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Een Nieuwegein- se bestuurder van een bestel bus raakte dinsdagochtend omstreeks 5.30 uur op de Doornseweg door nog onbe kende oorzaak de macht over het stuur kwijt. De man ge raakte in de berm, ramde een lichtmast en een bermpaaltje, voor hij tot stilstand kwam De bestuurder kwam er zonder kleerscheuren vanaf. Zijn auto werd total-loss afgesleept Volgens de poliie was er geen drank in het spel. EUSDEN - Bewoners van de ;enlaan en directe omgeving ipen massaal te hoop tegen de lannen van de gemeente om in tbuurt éénrichtingverkeer in stellen. De maatregelen zijn doeld om de verkeersveilig- tid op de Eikenlaan te bevor- ren. Met de komst van de isluiting van de Randweg op A-28 heeft de Eikenlaan ich tot een belangrijke slui- •ute richting Zwarteweg itwikkeld, waar ook nog eens gereden wordt. De gemeente wil dat pro- leem aanpakken door h^t ver- via éénnchtingverkeers- ites, zig-zaggend door de igrenzende wijk te leiden, let name de Acacialaan, Po- ierenlaan en Lijsterbeslaan ten de verkeersdruk van de :enlaan afleiden. Door de ;enlaan halverwege af te iten, om de vrije doorgang te letten, moet het verkeer via andere straten naar de an- ere kant van de wijk zien te omen. De gemeente hoopt met emaatregel te bereiken dat de ite dermate gecompliceerd ordt, dat het sluipverkeer de [ijk helemaal zal gaan mijden zal gaan kiezen voor de geëi- ïnde ontsluitingswegen als ichatterweg/Zwarteweg en iddenweg/Randweg De gemeente heeft de buurt- 'oners in de betrokken traten eind augustus per brief de hoogte gesteld van de [lannen Daaraan gekoppeld is ai enquête, waarin de bewo- trs om hun mening over de lannen wordt gevraagd. Het jomemen heeft een storm van otest losgemaakt. Eén van de trokken bewoners, August Konijntje in de Wetering VARKENSZIEKTE: -Een big problem! Dros, heeft namens het inder haast opgerichte comité 'Ver ontruste Bewoners van de Aca cialaan, Lijsterbeslaan en Po- pulierenlaan' inmiddels zestig handtekeningen van betrok ken bewoners verzameld tegen het plan ,,Ik schat dat daarmee zeker negentig procent van de betrokkenen negatief heeft ge reageerd op dit plan van de ge meente", aldus Dros Dros noemt het plan 'onzinnig' ,,Het heeft iets van schieten met een kanon op een mug. Om een probleem op de Eikenlaan op te lossen, wordt nu een hele wijk met problemen opgeza deld. Ook de plaatsen waar tot nu toe geen enkel probleem was en waar de kinderen naar hartelust en zonder gevaar kunnen spelen, zoals op de Acacialaan. Daar zie je nu nooit een auto, behalve van de bewoners zelf Straks wordt dat een doorgangsroute. Laat de gemeente het probleem op lossen waar het zich voordoet; op de Eikenlaan zelf!" Dros zegt 'absoluut niet te begrijpen' waarom de ge meente voor deze oplossmg kiest Dros: ,,Het is dóódsimpel om er op de Eikenlaan zelf voor te zorgen dat de verkeersover last wordt teruggedrongen. Drempels, bloembakken, het zijn zomaar een paar ideeën die in me opkomen. In het uiterste geval zou je de Eikenlaan (en dan ook de parallel lopende Lijsterbeslaan) halverwege kunnen afsluiten, zodat het doorgaande verkeer vanzelf uit de wijk verdwijnt.'' Bezwaren De bezwaren van Dros tegen het plan, die worden gedeeld door een groot aantal betrok ken wijkbewoners, zijn legio. Dros: „Allereerst is het na- (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 lét 033-630154 tuurlijk nog maar de vraag of met deze maatregelen het sluipverkeer echt uit de wijk verdwijnt. Het ligt misschien voor de hand dat te denken, maar helemaal zeker is dat nooit. Dat zal de praktijk eerst nog moeten gaan uitwijzen. Pas als je de doorgang in de wijk radicaal zou afsluiten, is het zeker dat er alleen nog be stemmingsverkeer in de wijk komt. Op de manier die nu wordt voorgesteld wordt de verkeersveiligheid m een veel groter gebied dan de Eikenlaan alleen aangetast. Denk maar eens aan de Acacialaan. Daar komt nu vrijwel geen auto. De kinderen kunnen daar op de speelplaats naar hartelust spelen, zonder gevaar voor ei gen leven. Dat verandert hoe dan ook als dit plan doorgaat. Want ook de wijkbewoners zullen andere routes moeten gaan rijden om bij hun huizen te komen. Dus zelfs als het sluipverkeer uit de wijk weg zou blijven, wordt het op een aantal plaatsen per definitie onveiliger dan het nu is." Dros wijst ook op de aanwe zigheid van basisschool De Brink in de wijk en voorziet dat zich juist rond de school vier keer per dag kritieke situaties zullen gaan voordoen. Dros. „Ouders die hun kinderen ko men ophalen, moeten straks ACHTERVELD/LEUSDEN - Bij een aanrijding op de krui sing Pater StormstraatAValter van Amersfoortstraat zijn twee auto's beschadigd geraakt. De aanrijding ontstond omdat een 41-jarige Leusdcnaar geen voorrang verleende aan een 40-jarige Achterveldse be stuurder van een auto. Er de den zich geen persoonlijke on gelukken voor. Bij een aanrijding op een parkeerplaats aan de Mulderij raakten twee auto's licht be schadigd. Beide bestuurders wilden tegelijkertijd de par keerplaats verlaten en keken daarbij niet goed uit rondjes door de wijk gaan rij den om bij de school te komen. Of ze moeten hun auto gaan parkeren, wat ook tot onveilige situaties zal leiden. Met name op de Lijsterbeslaan zullen fietsende kinderen rekening moeten gaan houden met tege moetkomende auto's, op een plek waar nu nauwelijks auto mobilisten komen. Dit voorstel is eigenlijk te gek voor woor- LEUSDEN - Er geldt vanaf vrijdag een transportverbod voor varkens in een groot deel van Midden-Nederland, waar onder Leusden. Het verbod is nodig, omdat vorige week in Italië bij een transport van var kens uit Gelderland de blaas jesziekte is geconstateerd. De ziekte lijkt sterk op mond- en klauwzeer, maar is minder ge vaarlijk. Toch wil het ministe rie van Landbouw geen risico nemen. Daarom is het vervoer van varkens in De Gelderse Vallei en een deel van de Velu- we verboden. Vrijdag werden door Gemeen tewerken op een aantal punten m Leusden, waaronder de aan sluiting op de A 28, borden ge plaatst, waarop het verbod is aangekondigd. Het is nog niet bekend, wanneer het zal wor den opgeheven. Er wordt op dit moment onderzoek gedaan naar de bron van de besmet ting. Het Italiaanse bedrijf, waar de besmette varkens zijn gevonden, kreeg de dieren van dertig verschillende bedrijven geleverd. Daaronder waren een aantal Gelderse fokkerij- LEUSDEN - Bij een tweetal controles, die de politie vrijdag en zaterdag in winkelcentrum De Hamershof heeft gehouden, zijn m totaal 12 mensen op de bon geslingerd. Het gaat daarbij om negen fietsers, één bromfietser en twee snorfietsers die zich niet hielden aan het fietsverbod. Daarnaast heeft de politie een aantal waarschuwingen uitge deeld aan fietsers, die zich steppend door het winkelcen trum voortbewogen De politie gaat de komende tijd scherp letten op dit soort overtredingen. den. Het lijkt wel of er hele maal niet over is nagedacht! Parkeerverbod Als aanvullende maatregel op het instellen van de een- nchtingverkeersroutes stelt de gemeente eveneens voor een parkeerverbod in te stellen op het stuk Eikenlaan tussen Zwarteweg en Lijsterbeslaan. Dros: „En de geparkeerde au to's vormen nu juist één van de natuurlijke barnères voor het over de Eikenlaan razende ver keer vervolg op pag. 3 De symptonen van de ziekte zijn onder meer hoge koorts en kreupelheid. Soms is de ziekte moeilijk te ontdekken en moe ten er bloedproeven worden genomen. Die worden onder zocht in een labaratorium in Lelystad. Het toezicht op het verbod wordt door de politie in samenwerking met de AID uit gevoerd. Er is een speciaal te lefoonnummer opengesteld voor inlichtingen: 070 - 38 25 63 2. WOENSDAG 16 SEPTEMBER .1992 De Leusder Krant is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende tol de BDU- Krantenkombmalie Midden Nederland Kantoor: Asschalterweg 19, Postbus 11 3830 AA Leusden. teletoon 033-941495 24e JAARGANG NO. 19 INHOUD r: In de veelbesproken rubriek SSisstertjes staan deze week de treintaxi en een uit slaande brand op de Rozenhaag centraal. Sinds kort rijdt in Leusden de bel-taxi. een kruising tussen de trein-taxi £n de bel-bus. In de Schijnwerper spreekt de initiatiefnemer nog eens zijn verwachtin gen uit over het project, dat met name het openbaar vervoersprobleem tussen Leus den-Zuid en Leusden-Centrum moet op lossen. -V. v, 7 TI Na 25 jaar in het onderwijs is directeur Gerard Stevens van Don Bosco zijn en thousiasme en idealisme nog niet verlo ren. In een uitgebreid gesprek kijkt Ma rianne de Valck met Stevens terug op een kwart eeuw speciaal onderwijs. Na een moeizame start van de competitie heeft de Roda-zondag de eerste winst op zak. Natuurlijk ook deze week weer een mininatuurtje, het weer in Leusden, de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen..,. I orlxci Eon eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er in uw eigen woonplaats ol gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kntisch commentaar voorziet Iedere week berichten wi| u over zaken die u eigenlijk niet kunt en mag missen - Onze nieuwe abonnees verrassen wij met èen overheerlijke taart van uw plaatselijke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebon in1 JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres: Postcode Plaats: Telefoon: Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,50 half jaar 26,50 iaar 52,00 Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar BDU bv. Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 213770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1992 | | pagina 1