Leusden Leusden Uitnodiging bouwregels vereenvoudigd OPEN HUIS hmiyeivhorsf- kinderopvang aan regels gebonden inspraak welzijnsprogramma 1993 vergaderagenda VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden bouwvergunning lang niet altijd nodig Burgers, bedryven en organisaties die willen bouwen of verbouwen hebben alle te maken met bouwregelgeving. Op 1 oktober aanstaande treedt de nieuwe bouw regelgeving in w erking. Wat die nieuw e regels inhouden kunt u lezen in een brochure die u gratis kunt afhalen bij bureau Voorlichting of in de bibliotheek. In dit artikel wat wetenswaardigheden over het nieuwe bouwbesluit. Vanaf 1 oktober hebt u niet altijd meer een bouwvergunning nodig. Soms is het voldoende om een bouwwerk bij de gemeente te mel den Tot nu toe mag in Nederland alleen gebouwd worden met schrif telijke toestemming van burge meester en wethouders (bouwver gunning). Voor bijna elk nieuw bouwwerk en elke verandering aan bestaande woningen of gebouwen is een bouwvergunning nodig. Daar is niemand meer gelukkig mee. De procedure is ingewikkeld, kost vaak veel tijd en geeft soms onzekerheid. Voldoende reden dus om er wat aan te doen. eenvoudiger procedure Een minder ingewikkelde procedu re voor bouwvergunningen vormt de kern van de nieuwe Woningwet die op 1 oktober van kracht wordt. De wetgever maakt voortaan on derscheid tussen drie soorten bouwwerken: - werken waarvoor een vergun ning nodig is; - werken waarvoor geen bouwver gunning nodig is; - werken die, voor het verkrijgen van toestemming, slechts bij de gemeente gemeld moeten wor den bouwkundige eisen Tegelijk met de nieuwe Woning wet geldt vanaf 1 oktober het Bouwbesluit. Hierin staan de bouwkundige eisen waaraan een bouwwerk minimaal moet vol doen. Het Bouwbesluit komt in de plaats van de bouwkundige voor schriften in de gemeentelijke bouwverordening. Deze voor schriften blijken per gemeente nogal te verschillen Daaraan komt dus met de komst van het Bouwbe sluit een einde Voor het hele land gelden voortaan dezelfde bouw kundige eisen. bouwwerken met vergunning Op het eerste gezicht verandert er niets met de komst van de nieuwe Woningwet. Elk bouwwerk is in beginsel vergunningphehtig. Voor dat u kunt gaan (ver)bouwen, hebt u schriftelijke toestemming nodig van burgemeester en wethouders. De aanvraag om vergunning moet voldoen aan de regels van de ge meentelijke bouwverordening. Als burgemeester en wethouders niet binnen drie maanden hebben mee gedeeld of u mag gaan (ver)bou- wen, dan mag u aannemen dat de bouwvergunning is verleend. Na tuurlijk kunnen andere belangheb benden, bijvoorbeeld uw buren, bezwaar maken tegen uw bouwver gunning Dat kan via de Wet AROB( Administratieve Recht spraak Ovberheidsbeschikkingen) maar ook via de burgerlijke rech ter. Vooroverleg met uw buren verdient dan ook warme aanbeve ling. bouwwerken zonder vergunning Vanaf 1 oktober hebt u voor een aantal bouwwerken geen vergun ning meer nodig. Let op: bouwen bij, in of aan een monument altijd mèt vergunning. Vergunnmgvrije bouwwerken Zijn meestal klein en doen daarom de directe omgeving niet of nauwe lijks kwaad. Wel moet zo'n bouw werk voldoen aan de technische eisen die het Bouwbesluit stelt, vooral waar het gaat om de sterkte van de constructie. Om welke bouwwerken het precies gaat, vindt u in de eerder genoemde bro chure. Het gaat bijvoorbeeld om een pergola of een carport. bouwwerken met een meldings plicht Voor deze bouwwerken gelden wel enkele regels, maar dat zijn er min der dan voor bouwwerken waar voor een vergunning nodig is. Het gaat bijvoorbeeld om een garage of schuur die niet al te groot is of om een kleine aan- of uitbouw aan de zij- of achtergevel van uw woning. Als u een meldingsplichtig bouw werk wilt gaan uitvoeren, moet u dat melden bij burgemeester en wethouders. Zij moeten u binnen een maand na ontvangst van uw melding schriftelijk laten weten tot welk oordeel zij zijn gekomen. Hoe u een melding moet doen, vindt u m de gemeentelijke bouw verordening Hebben burgemees ter en wethouders het licht op groen gezet, dan moet u binnen drie maanden met bouwen begin nen. Zo staat dat in de Woningwet. meer weten U ziet het. ten opzichte van de huidige situatie zal er per 1 oktober nogal wat veranderen. Er veran dert meer dan wij in dit artikel kunnen opsommen Daarom is het goed dat u de gemeentelijke folder bouwregels per 1 oktober 1992 doorleest. U kunt de folder gratis afhalen in de bibliotheek en bij bureau Voorlichting Als u daarna nog meer wilt weten, kunt u bellen met de afdeling Ruimtelijke Orde ning en Algemene Zaken. Tele foon 961724. leusden bouwregels per 1 oktober 1992 kwaliteitsbewaking geboden De gemeente Leusden kent een verordening kinderopvang. Op grond van die verordening heeft iedereen die een kindercentrum wil openen of in stand houden, een vergunning nodig. De mogelijkheden van kinderop vang in onze gemeente zijn de laat ste jaren flink uitgebreid. Op dit moment 'beschikt' Leusden over acht peuterspeelzalen, twee kin derdagverblijven, een centrum voor buitenschoolse opvang en een gastouderproject kinderopvang is belangrijk Dat de gemeente kinderopvang belangrijk vindt, blijkt uit het feit dat zij jaarlijks een bedrag van ongeveer 300.000,-- subsidie voor dit doel verstrekt. Het is voor zowel kinderen als ouders belang rijk dat er op dit gebied goede voorzieningen zijn. Voor kinde ren, omdat zij bijvoorbeeld in staat worden gesteld met leeftijdsge nootjes in contact te komen Of omdat zij door kinderopvang weer een goede plaats krijgen om te spelen. Of omdat dankzij kinder opvang in een vroegtijdig stadium bepaalde ontwikkelingsstoornissen worden opgespoord Voor ouders omdat zij door de mogelijkheden van kinderopvang in staat worden gesteld hun plaats in de samenle ving (opnieuw) te verwerven of te behouden kwaliteitsbewaking Juist door de toename van het aan tal mogelijkheden werd het belang rijk regels te stellen aan de kinder opvang. Daarom heeft de gemeen- schriftelijke reacties tot 20 september welkom Op maandag 28 september 1992 vindt 's avonds om 20.00 uur de inspraak avond plaats over het welzijnsprogramma 1993. Dit programma zal in oktober door de gemeenteraad worden vastgesteld. II kunt ook schriftelijk reageren op de tekst van het programma: tot 20 september kunt u daarover schrijven naar het college van burgemeester en wethouders. Zoals elk jaar staat er ook dit jaar weer heel wat te lezen in het rode boekje van welzijn. Alle sectoren van het welzijnsbeleid komen aan bod. U kunt lezen over het voorge nomen beleid van het college, over opvattingen over het welzijnsbe leid en de manier waarop die finan cieel worden vertaald. Dat wel zijnsbeleid gaat ook u aan. En wel meer dan u zich misschien bewust bent. Daarom is het goed het 27 bladzijden tellende boekje eens op uw gemak door te lezen. Instellin gen en verenigingen hebben het inmiddels toegestuurd gekregen. U, als geïnteresseerde burger, kunt het inzien bij de bibliotheek en bij het bureau Voorlichting. Als u vra gen hebt, staat men u daar of bij de afdeling Welzijn, Onderwijs en Sport graag te woord. U kunt ook bellen. Telefoon 961 696. teraad in september 1990 een ver ordening kinderopvang vastge steld. Op grond van die verorde ning heeft iedereen die een kinder centrum wil beheren, een vergun ning nodig van burgemeester en wethouders. Zo'n vergunning wordt alleen dan verleend als de beheerder en het centrum zelf aan een aantal eisen voldoen. Zo dient de beheerder vakbekwaam te zijn, dienen passende verzekeringen te zijn afgesloten, is de grootte van de groepen aan regels gebonden en zijn er bepalingen opgenomen ten aanzien van de veiligheid en hygië- meer weten? Als u meer wilt weten over de ver ordening kinderopvang of de mo gelijkheden die Leusden heeft, kunt u contact opnemen met de afdeling welzijn, sport en onder wijs, telefoon 961696. aan vullingenblad wegwijs in Leusden In juni viel de gemeentegids Weg wijs in Leusden in uw brievenbus. In de gemeentegids staat veel infor matie over de gemeente en over allerlei belangrijke voorzieningen in uw gemeente te lezen. In juni opgemaakt naar de meest actuele stand van zaken blijkt de gids nu alweer enkele wijzigingen te moe ten ondergaan. Die wijzigingen vindt u terug op een aanvullingen blad. Dat blad kunt u gratis afhalen bij bureau Voorlichting. donderdag 17 september vergadert de gemeenteraad. In dty vergadering buigt de raad zich o m. over de volgende puntct Integratieprojecten AZC Jaarlijks ontvangt de gemeente een uitkering van het Rijk 03 de extra kosten te dekken die met de vestiging van het asic- zoekerscentrum gepaard gaan Gebleken is dat daarvoor ni:- het gehele bedrag nodig is en daarom wordt de raad voofgt steld om het „overschot" ten goede te laten komen aan ik asielzoekers. Het college verzoekt de raad 111 te stemmen m(i de (eenmalige) financiering van een fietsenprojekt en hei leveren van een structurele bijdrage aan een educatieplan Beheer van de gemeentelijke archiefbewaarplaats en de bent* ming van een gemeentearchivaris Het oud-archief in onze gemeente wordt tot nu toe ni beheerd Grote delen ervan zijn niet beschreven en daardo.,, met of onvoldoende toegankelijk voor inzage en onderzee! De raad wordt voorgesteld akkoord te gaan met de aansielliq van een part-time archiefmedewerker. Opheffing openbare basisschool De Wegwijzer De openbare basisschool „De Wegwijzer" heeft gedurend; twee achtereenvolgende schooljaren onvoldoende leerlinge! om zelfstandig te mogen voortbestaan. De raad wordt daaroj voorgesteld de school met ingang van 1 augustus 1993 opt heffen en vervolgens een fusie te laten aangaan met de opes bare basisschool De Heerd. Door deze fusie is het mogelijU kinderen die in het asielzoekerscentrum verblijven ook van- 1 augustus 1993 in een eigen schoolgebouw les te blijve» geven. Herbouw bibliotheek Nieuw-Langenbeek Zoals bekend is de boerderij Nieuw Langenbeek in decembc 1991 door brand verwoest. Vanuit cultuurhistorische overos gingen stelt het college de raad voor om in te stemmen meid: herbouw van de boerderij in oude staat voor wat betreft 1c exterieur Het interieur zal gemoderniseerd worden. Notitie reserves en voorzieningen In een notie wordt enerzijds ingegaan op het met de resent en voorzieningen te voeren financiële beleid en wordt ander zijds de afgelopen periode geëvalueerd. De raad wordt gevraagd de notie vast te stellen. Woningmarkt-effectrapportage gewest Eemland In opdracht van de zgn. Eemland-gemeenten is door bursa Companen o.m onderzoek gedaan naar de regionale w omn; behoefte en in kaart gebracht welke ruimtelijke mogelijkhc den er de komende jaren zijn op het gebied van de volkshui: vesting. De raad wordt voorgesteld de onderzoeksresultaie voor kennisgeving aan te nemen en te gebruiken bij b: opstellen van een regionaal volkshuisvestingsplan. De vergadering vindt plaats in de raadzaal van het gemeenit huis en begint om 20.00 uur. GEMEENTE Samenstelling: Bureau Voorlichting Telefoon (033) 961618 of 96UW bekendmakingen GEMEENTE aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: bouwen van een woning met garage aan de Davelaak 2 plaatsen van een tuinhuisje aan De Pirken 12 en 14 uitbreiden van een woning aan de Croessrak 1 aanleggen van een parkeerplaats aan de Tree- kerweg (hoek Arnhemseweg/Treekerweg) aanbouwen van een kelder en berging aan de Hessenweg 355-a te Achterveld De bouwplaanen liggen ter inzage van donder dag 24 september tot en met woensdag 7 oktober 1992 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden verzoek en ontwerp-be- schikking hinderwetvergun ning Het college van Burgemeester en Wethouders heeft op 5 augustus 1992 een verzoek voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning in het kader van de Hinderwet ontvan gen van Stichting Centraal Orgaan Zuivelcon- trole voor een laboratorium ten behoeve van de kwaliteitscontrole van zuivel op het perceel Kas tanjelaan 7 te Leusden. Het verzoek en de ontwerp-beschikkingen met de bijlagen ligggen van 16 september 1992 tot 16 oktober 1992 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bovendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakte telefonische afspraak, telefoon 033-961687. Tot één week voor de laatstgenoemde datum kan op verzoek een hoorzitting worden gehou den, waarop dan mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht. Gedurende de gehele inzagetermijn kunnen ge motiveerde bezwaren schriftelijk worden inge diend bij het gemeentebestuur. Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. De ingebrachte bezwaren wor den eveneens ter inzage gelegd. Beroep tegen de op het verzoek genomen be schikking kan' slechts worden ingesteld door diegene die binnen de inzagetermijn mondeling danwel schriftelijke bezwaren heeft ingebracht, tenzij aangetoond kan worden dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest. verleende hinderwet vergunning Op 4 september 1992 is aan de heer H.C. Smink een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning in het kader van de Hinderwet ver leend voor een veehouderij met mestopslag op het perceel Langesteeg 2-b te Leusden. De vergunning en de bijlagen liggen van 16 september 1992 tot 16 oktober 1992 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afde-* ling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bovendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakte telefonische afspraak, telefoon 033-961687 Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont werp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht, tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. kavels aan de Walstro Wij zijn voornemens enkele kavels bouwgrond aan de Walstro uit te geven. De kavels zijn bestemd voor de bouw van vrijstaande wonin gen. Indien u in aanmerking wilt komen voor aan koop van één van deze kavels, kunt u zich vanaf 17 september tot en met 12 oktober a.s. door middel van een inschrijvingsformulier daarvoor aanmelden. Het inschrijvingsformulier en het informatie pakket over de verkoopprocedure, de verkoop voorwaarden, de ligging, grootte en prijs van de kavels, kunt u bij de afdeling ROAZ (kamer 208) afhalen. Desgèvraagd kunt u het informatiepakket toe gezonden krijgen (telefoon 961728). Om voor aankoop in aanmerking te komen, dient u minimaal twee jaar in Leusden te wonen en/of economisch aan Leusden gebonden te zijn. U bent economisch aan Leusden gebonden indien u: - minimaal 19 uur per week als zelfstandige m Leusden uw werkzaamheden uitoefent of - minimaal 19 uur per week in vaste dienst bent bij een in de gemeente Leusden gevestigde werkgever. Door middel van loting wordt bepaald m welke volgorde de gegadigden een kavel kunnen kie zen. Gegadigden die in Leusden wonen en een huurwoning beneden de huursubsidiegrens ach terlaten, gaan voor alle overige gegadigden. verleende vergunningen bouwvergunningen - bouw jeugdcentrum aan de Groene Zoom, nabij de ijsbaan. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over bouwvergunningen kunt u krijgen in het gemeentehuis, 't Erf 1, bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 756, over diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ. kamer 208, telefoon 961 729 en over kapvergunningen bij de afdeling Groen, Ha- mersveldseweg 105, telefoon 961 752. FERDI VUGTS~~~] Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elke gewenste maat in elke gewenste kleur Al onze „mode en wonen"-kollekties zijn in een feestelijke najaarsstemming! U bent van harte welkom tijdens ons op donderdag 17, vrijdag 18 en zaterdag 19 september a.s. om onder het genot van een lekker kopje koffie, een kijkje te komen nemen. MODE EN WONEN Hessenweg 72, Stoutenburg. Tel. 033-940844 Woensdagmiddag gesloten. Vrijdag koopavond. VOLOP PARKEERRUIMTE

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4