.Leusder Krant. Felle brand verwoest bovenetage Jarige Groenhorst verdient geld voor zwerfkinderen Nieuw logo voor 't Palet REGIO Grondwaterstand in Utrecht zakt fors Winterprogramma De Til Doorrijden na aanrijding Bridgetoernooi Ruiten vernield Fervore kwartet Kledingbeurs Scholen milieubewust Woensdag 16 september 1992 Paginal LEUSDEN - De christelijke basisschool De Groenhorst heeft vrijdag uitgebreid stilgestaan bij het feit dat de school inmiddels twintig jaar bestaat. Ter voorbereiding van de festiviteiten rond het vierde lustrum is voor de zomervakantie een speciale commissie in het leven geroepen, bestaande uit drie ouders en drie leerkrachten. Vanaf 14.00 uur was het voor de kinderen van de school, naar schatting 270 in getal, feesten geblazen. Er was een spellencircuit opgezet in en rond de school, waar dankbaar gebruik van werd gemaakt. Daarnaast werd op verschillende manieren geprobeerd geld in te zamelen, ondermeer door de verkoop van zelfgemaakte spullen, voor een goed doel. na afloop van de festiviteiten bleek dat ongeveer 1.500,- was verdiend voor een zwerfkinderenproject in Brazilië, (foto: Hans Verhorst LEUSDEN - De grondwater stand in de provincie Utrecht is de laatste dertig jaar met tien tot veertig centimeter ge daald. Op de Utrechtse Heu velrug is de daling het grootst: dertig tot veertig centimeter, terwijl in de rest van de pro vincie een daling van 10 tot 30 centimeter is opgetreden. Dat blijkt uit een onderzoek van TNO dat in opdracht van de provincie Utrecht is uitge voerd. GS sturen het TNO- rapport ter kennisname naar de Statencommissie Water. TNO heeft niet onderzocht waardoor de grondwater standverlaging wordt ver oorzaakt. Dat gaat de provin cie de komende tijd zelf uit zoeken. Ook zullen de gevol gen van de verdroging de ko mende jaren per gebied wor den bestudeerd. Als mogelijke oorzaken noemt de provincie in het onlangs vastgestelde Waterhuishoudingsplan de onttrekking van grondwater, ontwateringsmaatregelen, de aanleg van waterlopen, het droogleggen van plassen, een verandering in bodemgebruik en vergroting van de op brengst van landbouwgewas- Bij het onderzoek is gekeken naar meetpunten, die niet in de directe omgeving van grondwateronttrekkingen lig gen. Dat betekent dat dichtbij ont- trekkingspunten mogelijk nog grotere dalingen zijn waar te nemen. Ook op plaatsen waar water van elders wordt ingelaten, is de daling van de grondwaterstand geen goede maatstaf voor verdroging. Met het inlaten van gebieds- vreemd water ontstaan vaak andere problemen omdat het ingelaten water van slechter kwaliteit is. Het verschijnsel 'verdroging' heeft overigens niets te maken met de droge zomers van de afgelopen ja ren. LEUSDEN - Op zaterdag 19 september beginnen de activi teiten van het winterseizoen in de Til. Die avond zal gestart worden met een spectaculaire Karaoke-show. Dit is een show met muziekband waarop door de artiest meege zongen kan worden. Deze avond begint om 20.30 en zal rond 0.30 afgelopen zijn. Een week later beginnen op de gewone tijden weer de ver trouwde disco-avonden op za terdag. De entree-prijzen voor de disco zijn gehandhaafd op 2.50 per avond Op 23 september start het kaartseizoen Men kan mee doen met klaverjassen en schutjassen. Er zal weer ge streden worden voor de sei- zoenprijzen, maar ook zullen er iedere kaartavond dagprij- zen beschikbaar gesteld wor den. Deelname aan de avon den kost 5,- per keer Het seizoen zal duren van septem ber tot en met maart. Om de kosten beperkt te houden zul len er ook iedere avond enkele prijzen verloot worden Op vrijdag 25 september zal weer de maandelijkse bingo avond van start gaan. Deze avonden beginnen om 8.00. Er worden op de avonden tien rondes gespeeld. De kosten per ronde zijn ook dit seizoen twee kwartjes. Verder is de Til iedere zondag morgen geopend van 10.00 tot 13.00 uur voor iedere belang stellende, zowel jong als oud. Ook zijn er dit jaar weer de vaste soosavonden op dins- dagvond van 20.00 tot 23.00 en op vrijdagavond van 20.00 tot 1 00. Ook deze avonden zijn voor iedereen toegankelijk. LEUSDEN - Een medewerker van een kwekerij aan de Ursu- lineweg vond zaterdag zijn ge parkeerde auto beschadigd te rug. De auto is vermoedelijk aangereden door een automo bilist, die de parkeerplaats wilde verlaten. LEUSDEN - Het komend weekeinde (zondag 20 septem ber) wordt, voor de derde keer m successie, het Leusdens bridge-kampioenschap gehou den. De organisatie is in han den van de vier verenigingen in de gemeente, te weten bridge club Leusden, bridgeclub '80, bridgeclub 'De Deel' en brid geclub Achterveld Plaats van handeling is De Klaveet aan de Postweg Het toernooi begint om 13.30 uur Het enthousiasme van de bridgeliefhebber voor het toer nooi groeit nog steeds, getuige het aantal paren dat zich voor het evenement heeft aange meld. Niet minder dan 90 pa ren mengen zich in de strijd om de hoogste eer. Afhankelijk van de behaalde resultaten in de clubcompetities, zullen de deelnemers in vier klassen worden ingedeeld. Naast de sportieve prestaties is er tijdens het evenement ook ruim de gelegenheid om de so ciale contacten te onderhou den. Een aantal sponsors zorg de voor een fraai uitgedoste prijzentafel. Ook de inwendige mens zal tijdens het toernooi niet vergeten worden Het toernooi wordt besloten met een warm- en koud buffet. LEUSDEN - Bij een depen dance van basisschool De Ros senberg aan de Rozengaarde zijn dit weekeinde twee flinke ruiten ingegooid De schade is aanzienlijk Barneveld Leusden Ede Geldermalsen Buren Woudenberg Scherpenzeel Renswoude Maarn Nijkerk Centrale redaktie BDU-TV 03420-94290 Lokale redaktie zie de colofon van de krant Advertenties- voor alle informatie: 03420- Advertentie-rubrieken Kabeltjes (vraag en aanbod, alleen voor particulieren), eerste 2 regels 6,-, elke regel meer 6,- (tegen kontante betaling) Felicitatie-rubnek. zonder foto, hetzelfde tarief als de Kabeltjes (tegen kontante betaling). Felicitatie-rubnek MET foto: 25,- (korte tekst met kleurenfoto tegen kontante betaling). Info 03420-94888 LEUSDEN - Vorige week donderdag is bij basisschool 't Palet het nieuwe logo van de school feestelijk onthuld. De oudste en de jongste leerling van de school in Leusden-Zuid, Roeland Kluit en Esther Kleverwal, namen het officiële gedeelte van de onthulling voor hun rekening Het logo werd ontworpen door een reclamebureau en de heer Van de Braber zorgde voor uitwerking daarvan op een houten bord. ,,Het oude logo had inmiddels 20 jaar dienst gedaan en was aan vervanging toe", vertelde John Mulder, schoolleider van 't Palet. De onthulling viel samen met de start van de jaarlijkse sportdag van de school, (fotoHans Verhorst) LEUSDEN - In de muziek school treedt zaterdag 19 sep tember het Fervore-Kwartet op. Het strijkkwartet bestaat uit jonge, talentvolle musici, waaronder de uit Leusden af komstige violiste Kerstin Hoelen. Het kwartet speelt werken van Wolfgang Ama- deus Mozart en Johannes Brahms. Het concert begint om 20.15 uur. De entree bedraagt ƒ7,50 (CJP/655,-). Het Fervore Kwartet werd opgericht in september 1990 in Den Haag. In oktober 1990 werd het kwartet opgenomen in de Stichting Young Musi cians. Onder leiding van Fer dinand Erblich en andere le den van het Orlando Kwartet gaven zij verschillende concer ten. Zij verzorgden onder an dere de muzikale omlijsting van de Nationale Dodenher denking in mei 1991, speelden voor Jehudi Menuhin en tra den verschillende malen op in de Kleine Zaal van het Con certgebouw te Amsterdam, waaronder een concert in sa menwerking met het Orlando Kwartet. Kerstin Hoelen (1968) uit Leusden begon haar vioolstu die aan het Koninklijk Con servatorium Den Haag bij Qui van Woerdekom, vervolgde haar opleiding bij Jaring Walta en studeert thans bij Isabelle van Keulen. Zij maakte deel uit van het Amersfoorts Jeugd Orkest, Het Fervore-kwartet, bestaande uit (v.l.n.r.) Henrik Svahnström (viool), Eric Moll van Charante (cello), Janine Baller (altviool) en Kerstin Hoelen (viool), (fotoHans Verhorst) het Nationaal Jeugd Orkest en liep stage bij het Residentie Orkest. Henrik Svohnström (1966 - Zweden) voltooide in mei 1992 zijn studie Uitvoerend Musi cus bij Olga Martinova aan het Rotterdams Conservatorium. Hij maakte deel uit van het Nationaal Jeugd Orkest en remplaceert bij het Radio Fil harmonisch Orkest. Janine Beller (1967) studeert altviool bij Ferdinand Erblich aan het Koninklijk Conserva torium Den Haag. In mei 1993 doet zij haar examen Uitvoe rend Musicus Zij maakte deel uit van het Nationaal Jeugd Orkest en remplaceert bij het Residentie Orkest en het Rot terdams Philharmonisch Or kest. Eric Moll van Charante (1967 begon zijn cellostudie bi Mieke Smalhout en studeer thans bij Fred Pot. H( maakte deel uit van he Amersfoorts Jeugd Orkest het Nationaal Jeugd Orkest e: het Enigmo Kwartet. Jeugdtheaterschool LEUSDEN - De onlangs in Amersfoort opgerichte Jeugd theaterschool Boemerang heeft een opmerkelijke groei doorgemaakt. De initiatiefne mers Ernst Pels (artistiek lei der) en Peter van de Bunt (za kelijk leider) konden nog voordat één les gegeven was de honderdste leerling in schrijven. Dat er zoveel vraag was naar de "Boemerang-aanpak" had den Pels en Van de Bunt wel gehoopt, maar nog niet ver wacht. Om aan de vraag te kunnen voldoen hebben zij be sloten het aantal leslokaties en het aantal lessen per 1 okto ber uit te breiden. Per die da tum start Boemerang op twee nieuwe lokaties met Speel plaatsklassen (voor kinderen tussen de vijf en tien jaar) en Musicallessen (voor jongeren tussen de 11 en de 18 jaar) in Amersfoort-Zuid en in Leus den. De twee reeds bestaande lokaties (Amersfoort-Cen- trum en Amersfoort-Noord- /Hoogland) worden per 1 ok tober verder uitgebreid. Jeugdtheaterschool Boeme rang werkt uitsluitend met ge diplomeerde vakdocenten. Kwaliteit en gezelligheid zijn de twee belangrijkste elemen ten van de werkmethode van Boemerang. Op zaterdag 19 september ver zorgt Jeugdtheaterschool Boe merang open informatieles sen. Van 15.00 uur tot 16.00 uur in het lokaal aan de Lijster beslaan 52 te Leusden. Leiding en docenten zijn aan wezig om alle mogelijke vra gen te beantwoorden en een nadere toelichting te geven. Bellen kan ook: 033-562169. LEUSDEN - Het Vrouwen- ontmoetingscentrum organi seert voor 6 oktober weer de winterkledingbeurs voor de maten 80 t/'m 176. Deze wordt gehouden in de expositie ruimte van het gemeentehuis aan de Burgemeester van de Postlaan 2, ingang achterkant gemeentehuis. Om 9.00 uur gaan de deuren open en de beurs duurt tot 11.00 uur. Naast de gewone kleding wor den ook sportkleding en bad kleding ingenomen. Niet inge nomen worden schoenen, on dergoed, pyjama's en sokken. De in te leveren kleding dient heel, schoon en pas gewassen te zijn. Alle kledingstukken dienen van labels te worden voorzien, welke verkrijgbaar zijn op de volgende adressen: Tiendvrij 12, Kupersingel 204, Bolderik hof 13, Beemden 6, Bruinhorst 15, Lamoen 19, Diakenhove 23, Valkenhoeve 15, Grienden 3, L. de Colignylaan 6. In het VOC op de open dinsdagoch tend van 9.30-11.30 uur. Het inschrijfgeld is 2,50 Van de opbrengst is 80% voor de eigenaar en 20% voor het VOC De inname van de kle ding is in het VOC op de vol gende data: Dinsdag 29 september 9.00- 11.00 uur Vrijdag 2 oktober 13.00-15.00 uur Vrijdag 2 oktober 19.00-21 00 uur De uitbetaling en het ophalen van niet verkochte kleding is op maandag 12 oktober 19.00- 21.30 uur. Voor verdere inlichtingen kan men bellen Annet Tiggelman 951702 of Trees Meurs 940413. LEUSDEN - De basisscholen in Leusden vertonen een heel bewust gedrag bij het ver bruik van energie en water, maar hebben moeite met het verwerken van klein che misch afval. Zij hebben be hoefte aan voorlichting hier over. Een knelpunt vormt met name de opslag hiervan. Gedacht wordt aan een (vei lige!) milieubox (chemobox) die van gemeentewege ver strekt wordt en dan ook regel matig geleegd of omgeruild wordt met eventueel de moge lijkheid voor ouders om voor kleinigheden zoals oude ty- pex, stencilinkt of schrijfma chinelinten van deze box ge bruik te kunnen maken De meeste scholen hebben mi lieu-educatie niet alleen in het schoolwerkplan opgenomen, maar zetten zich ook daadwer kelijk voor het milieu in; zijn er dus zeer bewust mee bezig Een struikelblok is de preven tie van afval (denk aan school- melk, pakjes sap. verpakte versnaperingen e.d.). Een perspectief voor de toe komst vormt het gebruik van milieuvriendelijk c.q. kring looppapier. Dit is de uitslag van de en- quete die de Werkgroep Milieu van de Raad van Kerken sa men met de Werkgroep Mi lieu/beheer van het Comité Milieuzorg Leusden beeft ge houden in het kader van de Bedrijf Interne Milieuzorg (BIM). In dat kader moet elk bedrijf/instelling een milieu- huishoudplan opstellen. De regering gaat er van uit dat in 1995 duidelijke stappen zij: ondernomen om te komen tö de invoering van een toerei kend milieuzorgsysteem Hierbij wordt gelet op beper king van het afval, herg? bruik, verbruik van energn en water en milieubelasting De Gemeente heeft eind 195; een enquete over bedrijfsaf valstoffen gehouden als voor loper op eerdergenoemd plan De Milieugroep van de RVK en het CML willen de knel punten in het milieuhuishouc plan van de basisscholen i: Leusen Centrum en Zuid m ventariseren en waar moge lijk een helpende hand bieden Opvallend is de positieve hou ding die de schoolleiding aaa de dag legt t.o.v. het milieu. LEUSDEN - Een felle uitslaande brand heeft maandagochtend de bovenetage van een woning oc' de Rozenhaag in de as gelegd De brandweer rukte met drie auto's uit om de brand te bestrijdt Het is nog niet bekend hoe de brand is ontstaan. Evenmin is bekend of er nog mensen m de wonfi waren op het moment dat de brand uitbrak. De brandweer is rond 10.00 uur gealarmeerd. Het vuuris vermoedelijk in een slaapkamer begorm"' Op het eerste gezicht leek de dakconstructie zware schade te hebben opgelopen. Vojgens één vanü brandweerlieden zou het op instorten staan

Leusder Krant | 1992 | | pagina 6