Monsterzege LHV-dames: 18-0 weede thuisnederlaag Roda-zondag Nog geen punten Roda-zaterdag Roda-Al kansloos ten onder 'Achterveld' deelt de punten met DWSV Op het scorebord /ijf gele kaarten in sportief duel Linksbinnen Honkbal- hersens VOETBAL Leusder Krant Voensdag 23 september 1992 Pagina 11 U itslagen Senioren DWSV - Achterveld 3-3. De Zebra's 2 - Achterveld 2 7-2 Acherveld 3 - Hoogland 4 6-3 Achterveld 4 - KWA4 3-3 Odi'58 3 - Achterveld 5 3-2 Achterveld 6 - DEV 4 Dames Saestium - Achterveld 7-1 Jeugd Achterveld BI - Roda'46B4 3-7 See Cl - Achterveld Cl 7-4 Achterveld Dl - Baarn Dl 4-4 Hoogl.veen El - Achterveld I El 8-2 Achterveld F1 - Hoogland F2 6-0 Achterveld F2 - WZA F3 0-12 Meisjes Achterveld - Unitas 1-10 Programma Senioren Achterveld - Amsvorde 14.30 Achterveld 2 - Amsvorde 2 11.30 Odi'58 2 - Achterveld 3 11.30 Baarn 5 - Achterveld 4 11.30 Achterveld 5 - VWA 5 14.30 APWC 6 - Achterveld 6 13 30 Dames Achterveld - Brederode5 11.00 WZA B3 - Achterveld BI 13.00 Achterveld Cl - Roda'46C3 12.00 Meisjes CSW - Achterveld 11.30 kei inzet bij Roda'46 tegen Olympia De thuisclub verloor met l en incasseerde vier gele kaarten. Voor Casper Vuyk betekende prent zijn derde kaart in vier wedstrijden, (foto. Jan Pit) Doelpuntenmaker Henk Strijbos bestookt het doel van Olympia. (foto: Jan Pit) «n ,EUSDEN - Nog steeds zon- ler aanvoerder John Jansen n rechterspits Sander Schim- ael moest Roda zondag aan reden tegen Olympia. De gas- uit Hilversum zijn de rootste kandidaat voor het ampioenschap. Daardoor ras het gemis van beide ge- oemde spelers groot. Aanval- end miste Roda iets te veel tootkracht. Wel vermeld noet worden, dat invaller tene de Leeuw met zeer veel nzet streed. De Hilversum- De Leusdensc honk ballers lijken heel aardig op weg naar promotie. Het zou een mooie bekro ningzijn van het tienjarig bestaan. Honkbal is in leusden een opkomende sport. In Amerika is het één van de voornaamste vrije tijdsbesteding. Nu blijkt er een Amerikaanse wetenschapper te zijn die beweert dat het gooien \an een voorwerp de oor zaak is geweest dat de hersenen van een mens zich zo hebben omtw ik heid zoals ze nu zijn. De aeurobioloog William Calvin beweert in zijn boek 'De Cerebrale Sym fonie. Beschouwingen a an Zee over de Structuur van het Bewustzijn' het volgende: Onze voorou ders jaagden op dieren door hen metstenen te be kogelen. Om tegelijker tijd over een flinke af stand krachtig en nauw keurig te kunnen gooien. is een perfecte timing no dig. De evolutie loste het probleem niet op door in de hersens een bepaalde structuur aan te brengen, waardoor het gooien nauwkeuriger werd. Er werden allerlei verschil lende patronen opgezet, die tezamen leidde tot een nauwkeuriger werpen. Daarvoor zijn enorme boeveelheden zenuwcel len nodig. Zo ontstond er een enorme capaciteit aan v erwerkingsmachanis- men', die vervolgens voor allerlei andere zaken wer den gebruikt: onthouden, vertellen, denken, taal, muziek en dergelijke. Of 'honkbal de motor van de evolutie' kan wor den genoemd daar zijn de geleerde het niet over eens. Maar interessant is bet wel. Frits Schoenmaker mers bleven voor de derde maal ongeslagen en versloe gen de thuisclub met 2-4. Het was deze Rene de Leeuw die de eerste grote mogelijk heid van de wedstrijd kreeg. In de 4e minuut kwam hij al leen voor Olympia-doelman Verhoeve. Helaas voor Roda kon De Leeuw deze kans niet verzilveren. Uit deze aktie kwam de bal nog bij Remco Bosman, maar ook hij stuitte op de Hilversumse goalie. T\vee minuter later ging het fout. Jeroen Zaal tastte mis, kreeg geen rugdekking en aanvoerder Harold de Groot van Olympia kon 1-0 aanteke nen. Op dat moment welis waar tegen de veldverhouding in. Olympia bleef daarna het betere van het spel houden. Dit leverde in de tiende mi nuut een gevaarlijke counter op, die afgerond werd met een harde kopbal over het Roda- doel. Roda vocht terug en in de ogen van scheidsrechter van Reste ren iets te hard. Casper Vuyk werd het slachtoffer en kreeg na een kwartiertje spelen het geel voorgeschoteld. De scheidsrechter zou deze mid dag een waar kaartenfestival houden. Hij trok in deze spor tieve wedstrijd maar liefst vijf keer geel. Voor Vuyk bete kende dit al de derde gele kaart in deze nog zo prille kompetitie. Zondag aan staande kan trainer Mackaay daardoor geen beroep doen op Vuyk. In de 28e minuut was het de zelfde Vuyk die de bal fraai voorzette. De kopbal van Henk Strijbos vloog net over het Olympia-doel Kort daarna kreeg Aarnoud Lol- kama een gele kaart, hij bleef iets te lang voor de bal staan, waardoor Olympia niet snel een vrije trap kon nemen. In de 34e minuut hield Roda de adem in, toen de scheidsrech ter bij een Olympia-aanval niet voor buitenspel floot. Het schot van uitblinker Harold de Groot ging net naast het doel van Edwin van de Tweel. Gelijkmaker Roda kwam voor de rust toch nog naast Olympia. Volkomen terecht, want met veel inzet werd de druk op de Hilver sumse veste steeds groter. In de 42e minuut haalde Henk Strijbos uit een corner de bal achterwaarts om. De Olym pia-doelman stopte de bal. Uit de rebound ontving Vuyk de bal die onmiddellijk Lolkama in kansrijke koppositie bracht. De Fries maakte geen fout en kopte Roda naar de verdiende gelijkmaker. In de tweede helft waren de gasten beter dan Roda. Al in de 3e minuut moest Roda- doelman Edwin van de Tweel handelend optreden om een doelpunt te voorkomen. In de 12e minuut kon Steffen Chang LEUSDEN - Roda Al heeft zaterdag in eigen huis een kansloze nederlaag geleden te gen SDVB 1 uit Barneveld. De bezoekers waren op vele fron ten de meerdere van de Leus- denaren. Met een 0-4 overwin- nig blijft de Barneveldse ploeg meedoen om de boven ste plaatsen, terwijl Roda een stapje terug moet doen. Reeds na een minuut keek de thuisploeg tegen een achter stand aan. Een vrije trap bui ten het strafschopgebied werd in eerste instantie nog gestuit door de lat, maar in de re bound stompte keeper Kern- pers de bal met een onnavolg bare curve in het eigen doel. 0- 1. SDVB greep vervolgens zijn kans. In het daarop volgende kwartier werd de winst voor de ploeg uit Bameveld veilig gesteld. In de tiende minuut verdween de bal wederom uit een vrije trap in het doel. Dit maal was de Roda-muur niet goed neergezet: 0-2. In de 17e minuut was het de linksbuiten van SDVB die twee verdedi gers passeerde en met een machtige uithaal de bal in de verste hoek schoot: 0-3. Na dit doelpunt poogde Roda zich enigszins te hervinden, maar SDVB hield zonder al te veel problemen stand. In de eerste helft restte Roda twee kansen om zich weer in de wedstrijd te spelen Uit een cornerbal belandde de bal in een scrimmage voor het Bar neveldse doel waarbij deze eerst op de doellijn werd ge keerd en vervolgens via de lat overging. De laatste kans was voor Robin Rijnders uit een vrije trap. Vorige week nog succesvol uit dezelfde positie, ditmaal ging de bal over het doel. Na de thee waren er weinig hoogtepunten te beleven. Roda kon geen vuist meer ma ken tegen de zeer bewegelijke en technische ploeg uit Barne veld. De Leusdenaren, met de hardwerkende Tom de Boer en Kick Gressie, konden geen grip krijgen op het spel van de tegenstanders. Er werd teveel balverlies geleden, waardoor de Barneveldse verdediging de Roda-aanvallen steeds vroegtijdig kon onderbreken De Barnevelders speelden de wedstrijd eenvoudig uit en konden nog een doelpunt aan hun conto toevoegen. Via een snelle uitval werd de eind stand bepaald op 0-4. Het is te hopen dat Roda komende za terdag in en tegen Spaken burg de winnende draad weer kan oppakken. zijn tegenstander slechts stui ten ten koste van Roda's derde gele kaart deze wedstrijd. Het Olympia doelpunt wat enigs zins in de lucht hing kwam in de 13e minuut Nu was het Martin Zomers die Olympia met 2-1 aan de leiding bracht Voordag Olympia naar 3-1 kon uitlopen mocht scheids rechter Van Resteren nog twee keer met de gele kaart zwaaien. Eenmaal voor Roda-^ (Henk Strijbos wegens pratenÉ en éénmaal voor Olympia we' gens ruw spel. In de 25e mi nuut van de tweede helft om zeilde Olympia-aanvoerder De Groot de buitenspelval en liet Edwin van de Tweel kans loos in het Roda-doel staan, 1- 3. Bedrogen Wie dacht dat de wedstrijd be slist was, kwam bedrogen uit. De ploeg van trainer Piet Mac kaay bleef knokken waardoor de wedstrijd het aankijken meer dan waard bleef. Eerst moest de moegestreden Vuyk echter nog vervangen worden door Jeroen Burgwal. In de 35e minuut zag De Leeuw een schot net naast gaan. Roda vergrootte de druk weer en dat leverde een 3-2 score op. Henk Strijbos was de Leus- dense doelpuntenmaker Drie minuten voor het einde werd de wedstrijd definitief in Ro da's nadeel beslist. Olympia- speler De Groot scoorde zijn derde doelpunt en bracht Olympia op een 4-2 voor sprong. Jammer was het dat de scheidsrechter de buiten spelsituatie die aan dit doel punt vooraf ging over het hoofd zag. In de slotseconden werd Edwin Boog licht gebles seerd vervangen door Sander Zaal. Deze laatste speler is door een zware blessure maan denlang uit de running ge weest. Door deze nederlaag ging Roda's tweede thuiswed strijd wederom verloren. Edwin van de Tweel, Mike Gressie. Meindert Vlugt, Jeroen Zaal, Edwin Boog. (Sander Zaal), Remco Bosman, Aamoud Lolkama, Steffen Chang, Cas per Vuyk (Jeroen Burgwal), Rene de Leeuw en Henk Strij bos. Roda 1 - Olympia 1 2-4 Roda 2 - Soest 3 4-0 Kamerik 2 - Roda 3 3-2 Anton v. Rijn 2 - Roda 4 0-17 Roda 5 - SEC 5 4-2 WOG 6 - Roda 6 4-1 Roda 7 - APWC 6 3-0 Roda 8 - WIJ 14 1-1 Uitslagen Hoofdklasse Roda - Olympia 2-4 Limvio - Sporting 3-0 HDS - Hertha 2-0 EMM - Celeritudo 4-1 Saestum - MSV 1-1 Amersf. Boys - Ultrajectum 2-2 Stand Hoofdklasse 1 Limvio 2 Olympia '25 3 Ultrajectum 4-6 4 EMM 4-5 5 MSV'19 4-5 6 HDS '84 4-4 7 Saestum 3-3 8 Roda '46 4-3 9 Sporting '70 4-3 10 Ajnersfoortse Boys 4-2 11 Celeritudo 4-2 12 Hertha 4-0 Afd. Dames SC Nederhorst - Roda 1 5-4 Wedstrijdprogramma a.s. weekend 27 september Hertha 1 - Roda 1 14 00 HVC 2 - Roda 2 11.00 Roda 3-WOG 4 11.30 Roda 4 - Soest 7 11.30 Amsvorde 4 - Roda 5 12.00 Roda 6 - Barneveld 4 11.30 Amsvorde 5 - Roda 7 12.00 Hoogland 10 - Roda 8 14.00 Programma Hoofdklasse Hertha - Roda 1 MSV - EMM Celeritudo - HDS Olympia - Limvio Sporting - Amersf. Boys Ultrajectum - Saestum Afd. dames Roda 1 - KWA 1 11.30 LEUSDEN - Het duel der promovendi vond plaats op het Puttense sportpark de Eng. Het duel stond ook in het teken van de puntlozen; beide ploegen hadden de smaal aan een overwinning nog niet mo gen proeven. Bij Roda'46 ont brak voorstopper Bart Otto door een liesblessure, hier door maakte Pedro Paster zijn opwachting in de basis elf. De wedstrijd begon vrij mat van beide kanten. SDCP liet Roda rustig komen tot aan de middenlijn en ontzegelde daar de verdere opbouw. Al snel bleek dat Roda niet in staat was om aanvallend iets te on dernemen. Beide spitsen Peter Mooibroek en Frank Vissers kwamen totaal niet uit de verf. De voorhoede van SCDP bezorgde de Roda mandek- kers een moeilijke middag, dit kwam mede doordat het mid denveld van Roda niet in zijn beste vorm stak hedenmid dag. Dit veroorzaakte veel balver lies waardoor de tegenstander veelvuldig in het balbezit kwam, en dit leidde tot ge vaarlijke situaties voor het Rodadoel. Maar wederom liet Hans van Bekkum zien dat hij in de vorm van zijn leven is. en voorkwam daarmee een snelle achterstand voor Roda'46. De rust brak dan ook aan met 0-0 stand. In de tweede helft was het beeld van de wedstrijd I hetzelfde als in de eerste helft: Roda vechtend tegen zichzelf I en een SDCP wat de aanval zocht Dit leidde in de 7e min. na rust tot een doelpunt voor SDCP Uit een corner kon een SDCP-speler vrij inkoppen. Met een reflex hield Van Bek kum de bal nog tegen maar de bal viel voor de voeten van Jan Loedeman en die tikte be heerst 1-0 binnen. Roda ging na deze achterstand wat agressiever spelen. Toch bleven een aantal spelers ver beneden hun normale niveau. Daardoor ontstond er maar zelden gevaar voor het doel van SDCP Door een terug speelbal van een SDCP-speler die de keeper opraapte kreeg Roda de eerste echt goede gele genheid om gevaar te stichten. De snel genomen indirecte vrije trap werd ingekopt door Frank Visser, en verdween in het doel, maar om een ondui delijke reden liet de scheids rechter de bal overnemen. De opnieuw genomen vrije trap leverde niet het beoogde resultaat op. Kort hierna wis selden Roda Pieter Verhoeven en Pedro Pastor. Hiervoor in de plaats kwamen Mark-Jan- Gieben en André Siegerink. Dit hield in dat Roda achterin één op één ging spelen. Dat dit risico's inhoudt ontdekte Roda vrij snel. In de 35e min. ging SDCP-speler er op links vandoor, gaf de bal op maat voor en werd onhoudbaar in gekopt wederom door Jan Hoedeman. Hierna zocht Roda weer de aanval maar de acties leverden niks op, totdat in de 40e min. Frank Vissers goed doorging en bij de achterlijn LEUSDEN - De dames van LHV hebben na het nipte ver lies tegen Fortissimo vorige week, er tegen ASV geen twij fel over laten bestaan wie de sterkste was. Met 18-0 werd de tegenstander uit Ankeveen duidelijk teruggewezen. De Leusdense vrouwen lijken steeds meer aan elkaar te wen nen. De speelsters van de twee samengevoegde teams begin nen steeds meer een eenheid te vormen. De eerste wedstrij den verliepen wat onwennig, maar daar was tegen ASV geen sprake van. Onder aan voering van Monique Hoven- kamp en Wil Dake, samen goed voor elf doelpunten, gaf LHV de tegenstander vanaf het begin geen schijn van kans. Door middel van vloeiende combinaties en goed uitge voerde break-outs werd de Ankeveense verdediging vol ledig uit elkaar gespeeld. Ter wijl de eigen verdediging ge sloten bleef, gesteund door een goed keepende Caroline van de Wel in het doel (zij maakte onder andere een een duw in zijn rug kreeg en een penalty kreeg toegewezen. Klaas de Vries benutte deze vlekkeloos Roda ging hierna alles of niets spelen, met het nodige risico, de counters van SDCP waren vlijmscherp, maar door uitstekend kee perswerk van Van Bekkum bleef het bij 2-1 voor SDCP. Door deze nederlaag blijft Roda troosteloos onderaan, maar in thuiswedstrijd tegen Vlug en Vaardig uit Amster dam zal dit hopelijk verande ren. Opstelling Roda: H. v Bekkum, P Pastor (75e min M.J Gieben) O v. Meerveld, P. Verhoeven (75e min A Siegerink), K de Vries, H Wassink, M. Kool, E. v. Ginkel, J v Gaal, F. Vissers, P. Mooibroek. Uitslagen: 3e klasse B KNVB: Advendo'57 - Desto 7-0 Geinoorrd - Stroe 0-0 Amstelveen - Jonathan 3-1 Hoevelaken - Scherpenzeel 3-3 Vlug en Vaardig - Lely- stad'67 2-4 SDC Putten - Roda'46 2-1 Stand 3e klasse B 1 Advendo'57 3-6 2 Lelystad'67 3-6 3 Stroe 3-5 4 Geinoord 2-3 5 Scherpenzeel 3-3 6 SDC Putten 2-2 7 Amstelveen 2-2 8 Hoevelaken 3-2 9 Jonathan 2-1 10 Vlug en Vaardig 2-0 11 Desto 2-0 12 Roda'46 3-0 strafworp onschadelijk) Dit resulteerde in een 10-0 rust stand, waarna LHV ook in de tweede helft de nul aan eigen zijde op het scorebord wist te houden. Doelpunten van To Schoenmakers, Wil van de Burgwal, Hilde Steenbeek (ie der twee maal) en Tonny Da vids brachten de 18-0 eind stand op het bord. Coach Rainer Rutchek was ui teraard zeer tevreden met het resultaat: ..We hebben zeer goed gespeeld, helaas was de tegenstander zo zwak dat het geen echte wedstrijd kon wor den. Voor ons was het eigen lijk een nuttige oefenwed strijd Volgend weekend wacht Baarn '73 als tegenstan der voor LHV wat waarschijn lijk een aanzienlijk zwaardere wedstrijd zal worden dan te gen ASV. Dan ook zal duide lijk worden wat deze overwin ning waard is Opstelling LHV: Caroline van de Wel, Bianca van de Berg, Wil van de Burgwal, Wil Dake, Tonny Davids, Moni que Hovenkamp, Elly de Jager, To Schoenmakers en Hilde Steenbeek. ACHTERVELD - Het eerste elftal van Achterveld heeft bij DWSV een punt weggegeven. De Achtervelders bogen een 2-1 achterstand om in een 2-3 voorsprong, maar bezweken daarna voor de druk van de tegenstander. In de slotfase van het duel moesten de bezoe kers uit Achterveld de gelijk maker toestaan. Achterveld begon de wed strijd tegen DWSV waar het vorige week mee ophield, na melijk gelijk de tegestander onder druk zetten. Fel kwamen de SVA-ers uit de startblok ken Er werden enkele kansen gecreëerd en in de twintigste minuut resulteerde het fellere voetbal van de Achtervelders m een fraaie aanval De op links geposteerde Peter van Ruitenbeek kon via een voorzet de opkomende middenvelder Robbie de Vette bedienen en diens schot verdween net niet in de DWSV-doel. Nog maar amper vijf minuten later was het weer Ruitenbeek die van links een gave voorzet voor het doelgebied van DWSV los liet en waar Peter van Middelaar met het hoofd 0-1 liet aanteke nen Na deze voorsprong te heb ben genomen begon het in de SVA gelederen wat te romme len Er werd te gemakkelijk balverlies geleden De tegen stander maakte handig ge bruik van dit presentje, maar een weer goed keepende Ger- brand Zandbrink voorkwam tot twee keer toe een doelpunt, door de doorgebroken DWSV-man het scoren te be letten Vlak voor rust kreeg Achterveld wederom een dot van een kans. Een uittrap van keeper Zandbrink kwam bij weer op links en Ruitenbeek haf een vorzet op maat aan Harne van Dalen. Deze nam de bal goed aan, doch zijn schot ging rakelings naast Na de thee kwam weer een goed en pittig spelend Achter veld het veld op. Echter een doelpunt werd er niet gemaakt De tegenstander kreeg in die periode meer grip op het Ach- terveldse spel en buitte dit uit door een fraai doelpunt: 1-1. De achterhoede, die het deze weken zonder de op vakantie zijnde laatste man Corno Kok moest doen. werd enkele malen door de DWSV-aanval opge rold Een tweede treffer voor de thuisploeg kon door een fa lende achterhoede van SVA niet worden voorkomen: 2-1 De treffer bracht de Achter velders bij zinnen en zowaar werd er weer gevoetbald. In de 17e minuut na rust werd de druk op het doel van de tegen stander erg groot Nu geen voorzet van Van Ruitenbeek, maar een omhaal voor het doel leverde een prachtig doelpunt op, zodat 'de man van de wed strijd' er 2-2 van maakte. Di rect hierna kwam Peter van Middelaar alleen voor de doel man, maar faalde jammerlijk Achterveld rook de winst en zette DWSV verder onder druk. Met flinke inzet werd getracht de tegenstanders knock-out te krijgen Een voorzet van Kees van de Bre mer werd opnieuw door Peter van Ruitenbeek in een doel punt omgezet en stond Achter veld op voorsprong. 2-3 In een alles of niets offensief probeer de DWSV er alsnog een gelijk spel uit te halen In deze perio de werd een Corno Kok met node gemist. De achterhoede van SVA kwam meerdere ma len in moeilijkheden en er ont stonden hachelijke situaties voor het doel van keeper Zand brink. Een middenveldspeler van DWSV omspeelde de SVA achterhoede en ging alleen op de doelman af. Zijn lob was voor hem niet te grijpen en een 3-3 stand was het gevolg. De verder wedstrijd werd er met meer gescoord, zodat deze stand tevens de eindstand werd.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 11