Leusder Krant susdense ridgekampioenen Antilopen riant aan de leiding De Haaien zwemmen voorop Winst voor hockeyers Leusden Ïiorpsschakers dromen an grootmeersters ertuigende zege voor polovrouwen Rugschool Sportstichting 'nieuwe stijl' in de steigers Sport kort The Red Caps bijna kampioen Duiven Sponsorloop van Impala ■nsdag 23 september 1992 LEUSDEN - De schaak vereniging van Leusden is niet bepaald een vaste leverancier voor Volmac, bet Ajax van de schaak wereld. Volmac is rede lijk actief in 'jeugdscou- ting', maar aan Leusden zijn ze voorbijgegaan. Tot voor kort. Onlangs werd Jaap de Jager uitge nodigd om te komen trai nen Afgelopen zaterdag diende hij een wedstrijd te spelen tegen Van der Wiel, één van de weinige nederlandse grootmees ters. Jaap had wit en bouwde een rustige stel ling op, een gesloten sici- liaan. Lange tijd werd de partij Spasski - Kaspa rov gevolgd tot Van der Wiel afweek, om een ver snelde winstpoging te wagen. Dit bleek al snel niet zo'n goed idee en en kele zetten later bood hij remise aan. Jaap is niet wat je noemt de meest bescheiden sportman die Leusden heeft voortgebracht. Zijn ispect voor gevestigde reputaties is niet over- lreven groot: Hij sloeg het remiseaanbod af en besloot zelf op winst te gaan spelen. Een groot meester geeft zich echter niet snel gewonnen en de partij eindigde toch in ten puntendeling. Zelf zal hij niet tevreden rijn, maar voor Leus dense begrippen heeft hij een immense prestatie geleverd. En wij zijn daar trots op. Hij heeft immers bij ons het spel geleerd. De leerling heeft inmiddels zijn leermees ters verre overtroffen, maar misschien is bij ons toch wel iets te vinden van wat de stijl van Jaap de Jager is geworden. Agterberg zette afgelo pen donderdag zijn te genstander Willegenburg volkomen klem en gaf een lesje koningsaanval, zoals dat in de boeken staat. Elschot over speelde Boogaard geheel. Boogaard probeerde nog wat verwarring te zaaien met een loperoffer, maar Elschot bleek niet geïm poneerd. Deze herstelde de schade die zijn stelling had opgelopen, hergroe peerde zijn stukken en kon de winst binnenha len. Meesterlijk was het dubbel-paard offer van Meylof. Zijn tegenstan der Halkes had de ro- chade iets te lang uitge steld en kon al opgeven op de vijftiende zet. Toegegeven. Het is niet elke week spektakel. Maar deze keer was het weer echt genieten. En dan kijken wij elkaar la chend aan en stellen overmoedig vast: "Het zou te gek zijn als er nooit eens een grootmeester in deze gelederen op groeide". 3 SDEN - De Haaien polo >s traden zondag aan voor Iweede competitietreffen i AZPC uit Am rsfoort. orige week was gelijkge- d tegen Zeist 2 en ook nu het weer een zware wed- te worden. Door echter alert te spelen wisten De :n-dames beide punten in den te houden. ging voortvarend van (en scoorde tot twee maal Welke score werd gelijk- ken door Karen Pol- Dezelfde Polkamp |>t De Haaien via een worp op 3-2 voorsprong, r AZPC kwam weer terug i-3. In de tweede periode n De Haaien uit via doel en van Ria Valkengoed 'olkamp. De dames van C wisten in die periode een keer doel te treffen (5-4). In de derde periode liepen De Haaien verder uit via doel punten van Valkengoed en Linda van Wegen (2x). AZPC hield de marge op twee doel punten door zelf ook twee keer de Leusdense doel- vrouwe Roelie Eliazar te ver schalken (8-6). De laatste periode werkten de Haaien vanuit een straffe ver dediging en bracht de absolute uitblinker Polkamp haar vijfde en zesde doelpunt op het scorebord. Het laatste doelpunt werd aan AZPC ge gund zodat de eindstand 10-7 in het voordeel van de Haaien- dames werd Overige uitslagen Haaien-po- loërs Double Duty VZC - Haaien As piranten 5-8 Haaien pupillen - Aquarijn 0-10 Aanvoerder Joyce Osnabrugge (goed voor drie doelpunten) tn balbezit voor Antilopen, (foto: Jan Pit) LEUSDEN - De derde com petitie wedstrijd bracht Anti lopen wederom een overwin ning. Het voor Antilopen on bekende Juventa uit Har- denberg werd met 15-13 aan de zegekar gebonden. Hoewel de eindstand anders doet ver moeden is de overwinning van Antilopen geen enkel moment in gevaar geweest. Antilopen ging voortvarend van start. Binnen vijf minuten werd een 2-0 voorsprong geno men. In de derde minuut schoot Nancy Lahey van af stand raak. In de 5e minuut verzilverde Chris Fokker een strafworp. In het eerste kwar tier werd al duidelijk dat An tilopen sterker was dan Ju venta. Verdedigend stak het goed in elkaar bij de Leusde- naren, terwijl het tweede aan- valsvak lang in balbezit bleef. Het vi2ier stond echter niet op scherp in het eerste kwartier, pas nadat Juventa in de 15e minuut uit een vrije bal 2-1 had gescoord, werd het af standschot zuiverder. René Verweij brak de ban met een mooie actie achter de korf. Na dat Jack den Heyer vlak daarna 4-1 had gescoord, leek niets een schuttersfestijn in de weg te staan. Antilopen wist het laatste deel van de eerste helft echter slechts nog tweemaal de korf te vinden. Concentratieverlies en nonchalance van een aantal Antilopenspelers gaven het gretig spelende Juventa de kans terug in de wedstrijd te komen, zodat met 6-5 gerust werd. Korfgericht De theepauze deed Antilopen goed. Het was direct na rust Marjon Abbring die haar kost bare foutjes van voor de rust goed maakte met een door loopbal. Het eerste aanvals- vak had daarna slechts twee minuten nodig om de marge met twee doelpunten te ver groten. Vooral de fraai geno men vrije bal van Jack de Heyer was er een om in te lijs ten. Bij deze vrije bal werd goed gebruik gemaakt van de nieuwe spelregel dat alle aan vallers bij een vrije worp min stens 2,5 meter afstand onder ling moeten hebben. Dit geeft veel ruimte in de paalzöne, waardoor snelle korfgerichte acties mogelijk worden. Juventa liet zich echter niet van de mat spelen Telkens weer kwamen de Hardenber- gers terug van een achterstand van vierpunten. Via 10-6,10-8, 12-8 werd het in de 49e minuut uiteindelijk 12-10. In deze fase maakte Antilopen het zichzelf erg moeilijk doordat met veel gepraat en appelleren de con centratie uit de ploeg vloeide. Dit resulteerde in een aantal onnodige overtredingen en weggegeven doelpunten. Het was aanvoerster Joyce Osnabrugge die haar ploeg weer in het rechte spoor zette. Zij scoorde in de 53e minuut 13-10. Ed Hendriks volgde di rect met een mooi afstand schot haar voorbeeld. Trainer Brandsen wisselde vijf minu ten voor tijd de geblesseerde Nancy Lahey voor Corine van Dijk en de wegzakkende René Verweij voor Koos Meinsma. Vooral de laatste wissel pakte verkeerd uit. De cadans in het aanvalsvak werd door het spel van Meinsma verstoord. Het laatste woord was dan ook aan Juventa dat in de eindfase terugkwam van 14-10 tot 15-13. Scores Antilopen: Joyce Osna brugge 3x, Chris Fokker, Jack van Heyer, Marjon Abbring, Irene Veenendaal, Ed Hendriks 2x, René Ven ey, Nancy Lahey lx. Uitslagen tweede klasse D Antilopen - Juventa 15-13 Unitas - De Meeuwen 9- 6 DOS - Revival 13-17 SKF - Achilles 12— 6 Stand tweede klasse D 1. Antilopen 3-6 2. SKF 3-4 3. Unitas 3-4 4. Achilles 3-3 5. De Meeuwen 3-2 6. Revival 3-2 7. DOS 3-2 8. Juventa 3-1 Programma tweede klasse D Achilles - Unitas De Meeuwen - SKF Juventa - DOS Revival - Antilopen Beeld uit de wedstrijd Antilopen tegen Juventa. De thuisclub won het duel en voert ongeslagen de ranglijst aan. (foto: Jan Pit) ACHTERVELD - Op donder dag 29 okt. 1992 gaat de rug- school in Achterveld weer van start. De bedoeling van de rug- school is om mensen goed te leren omgaan met rugklach ten in het dagelijks leven. Er zal geleerd worden om ver ergering van de klachten te voorkomen en/of een moge lijke aanval van rugpijn beter te kunnen opvangen. De rug- school bestaat uit 6 aaneen sluitende donderdagavonden en een 7e evaluatie-avond een half jaar later. De eerste 2 avonden worden gegeven door een arts, die voornamelijk informatie zal geven over de bouw en het functioneren van de rug. Op deze avond zal ook begonnen worden met oefenen. De derde avond zal een psycholoog ko men spreken. Hij zal aandacht besteden aan de psychische ge volgen van rugklachten en omgekeerd, hoe rugklachten kunnen ontstaan als gevolg van psychische factoren bv. stress. Voor opgaven en/of informa tie over de rugschool kunt u terecht bij: Monique Koch 'De Heelkom' W. van Amersfoorstraat 36 3791 AR Achterveld Tel.: 03425-1222 De kosten bedragen 100,- voor alle avonden. U kunt zich inschrijven tot 15 okt. a.s. zwommen naast Floor ook Be rend Plugge en Christiaan Mannaart naar een persoon lijke best-tijd toe. Daarnaast mag ook Kevin Mori niet on- vemoemd blijven, 1.21.6 (1.22.4). Op een ander onderdeel, de 100 m vrije slag heren, zwom men drie van de zes starters naar een persoonlijk record toe. Alweer Christiaan Man naart in 1.14.8 (1.16.0), Rudi de Heer en Vincent Oosterbroek Deze laatste is trouwens bijna altijd goed voor een persoon lijk record. Werner van de Berg bleef op dezelfde afstand twee-tiende van een seconden boven zijn persoonlijk record maar dat is dan ook al heel scherp, 1.02.4 Bij de dames moet Terry Ikking nog ge noemd worden want zij zwom op de 100 m vrije slag Dames haar tijd met ruim twee secon den naar beneden 1.27.1 (1.29.5). Bij de estafette-ploegen wist alleen de damesploeg, be staande uit de dames Kok, Van Stralen, Brienesse en Hermans zich in de prijzen te zwemmen. Op de 4x 50 m vrije slag behaalde zij het brons. Domstad Swimmeet In Veenendaal werd de Dom stad Swimmeet verzwommen. Deelnemers bestaan uit zwem mers en zwemsters geboren in 1977 en eerder. Vandaar dan hieraan enkele ouwe ge trouwe zwemmers deelna men. Zes medailles werden hier weggezwommen. Twee in het openingsnummer, de zware 400 m vrije slag meisjes gebo ren in '75 of eerder Saskia Heldingen werd derde op dit nummer en Simone Sybrandy eerste. De 400 m vrije slag werd gevolgd door het fraaie nummer 200 m wisselslag jon gens. Hier werd geen medaille verdiend maar Mare Brienesse en Bas Schreuder wisten wel hun tijd te verbeteren: 2.47.5 (2.50.2) en 2.46.1 (2 47.9). He laas lukte dit beide heren later niet op de 100 m rugslag jon gens. Sandra van Wegen haalde de tweede plaats op de 100 m vlinderslag in een tijd van 1.14.1 (1.11.8), maar dat zij een medaille wint op dit num mer, dat zijn wij inmiddels ge wend van haar Op de 100 m schoolslag meisjes werden nog drie medailles weggehaald, te weten door Kim Bijleveld, Si mone Sybrandy en Marieke Ruitenberg. Alle drie de da mes scoren meestal wel op dit speciale nummer. Een per soonlijk record zat er echter nog niet in. Ook op de 200 m vrije slag behaalde Kim een medaille en wel het goud. De tijden zoals afgelopen weekeinde verzwommen, be looft een fraai seizoen voor de dames en heren van de Haaien te worden. LEUSDEN - Na de speedo-li- miet wedstrijden van vorige week, trokken twee ploegen van De Haaien erop uit om voor hun de eerste wedstrij den het seizoen te gaan zwem- ]SDEN - Voor de derde keer werd afgelopen zondag het \iens biidge-kampioenschap gehouden In de Klaveet in 'erveld streden negentig paren om de hoofdprijzen. Spelers nstig van bridgeclub Leusden, brigdeclub '80, bridgeclub 'De "en bridgeclub Achterveld speelden hun wedstrijden m vier en. Tussen de wedstrijden door ivas er genoeg ruimte voor onderhouden van sociale contacten. Een aantal sponsors ie voor fraaie prijzen. Na afloop van het toernooi werd Men met een warm en koud buffet, (foto: Jan Pit) SDEN - Bij een inbraak in honing aan de Zadel heb- °nbekenden 's nachts on teer 700,- aan contan ten portefeuille, bank- een kentekenbewijs en fototoestel weggenomen Wefeuille en het kente- twijs zijn later bij een ^veg nabij Bilthoven te- bonden LEUSDEN - Een vrouwelijke inwoner van Leusden is na een bezoek aan een zaak in huis houdelijke artikelen in De Ha mershof haar koffertje kwijt, waarin onder meer een porte monnee met wat geld en een kentekenbewijs zat. Bij thuis komst bleek de vrouw haar ei gendom in de winkel te zijn vergeten. Daar was de koffer echter ook verdwenen. men. In het kader van 'de Onder- toppers' fietste een ploeg af naar Amersfoort. Op de indi viduele nummers wist Elwine Hermans twee medailles weg te slepen. Op de 100 m rugslag werd zij derde in een tijd van 1.20.3, hetgeen ruim een seconde ligt boven haar persoonlijke beste tijd. Een eerste plaats ver diende zij op de 100 m vlinder slag in een tijd van 1.15.5 (1.13.3). De andere medaille winnaar was Werner van de Berg ook op de 100 m vlinder slag in een snelle tijd van 1.11.3 (1.09.5). De prestaties van deze nog jonge zwemmers verdient extra lof omdat zij het op moesten nemen tegen zwemmers die veelal enkele jaren ouder zijn. De andere deelnemers namen geen medaille mee naar huis maar wisten veelal hun per soonlijke beste tijd aan te scherpen, en dat al zo snel in het begin van het seizoen. Tim Floor zwom bijna drie secon den van zijn tijd af op de 100 m rugslag 1.44.7 (1.47.5). Ook an dere jongere zwemmers waren sneller dan ooit in de baan. Op de 100 m rugslag bij de dames was Liesbeth van de Vliet sneller dan ooit en bij de heren Pagina 13 LEUSDEN - Het herenteam van Leusden kampte zondag met twee blessures van basis spelers. Invaller Wouter Jonk man speelde een prima partij en heeft in de 3-1 overwinning van dit elftal zeker zijn aan deel bijgedragen. De opdracht van trainer/coach Jacques van Dorrestein om de tegen stander van meet af aan onder druk te zetten, werd door de spelers perfect uitgevoerd en leidde in de eerste minuuut reeds tot een strafcomer. Maar de gewijzigde regels ten aanzien hiervan maken dit eens zo gevreesde wapen min der gevaarlijk. Het duurde 22 minuten voordat Maarten Jonges solerend van links naar rechts de bal achter de keeper van Tempo '41 wist te manoeuvreren. Net voor het einde van de eerste helft wist de uitstekend keepende Gert- Jan van de Groep een tegen doelpunt te voorkomen. In de tweede helft gaf Leusden de eerste 15 minuten het spel uit handen, maar het was we derom de keeper die wist te voorkomen dat er een doel punt werd gemaakt. Maar daarna was het weer Maarten Jonges die uit een pass van Flip van Daalen de stand op 2- 0 wist te brengen. Tempo '41 wist van de Leusdense vreugde over dit doelpunt te profiteren en scoorde meteen na de hervatting een tegen doelpunt. Nadat Robert Krei- kamp in de 30e minuut een schitterend doelpunt uit een 'onmogelijke' hoek scoorde, gaf Tempo '41 zich gewonnen en kon Leusden met twee pun ten naar huis gaan. Stand eerste klasse GHBS 2-4 Leusden 2-4 Zwolle 2-4 Doetinchem 2-3 Upward 2-3 Tempo '41 2-2 Roden 2-2 GCHC 2-2 Quick Stick 2-2 Hengelo 2-0 Ares 2-0 Deventer 2-0 Uitslagen eerste klasse Tempo '41 - Leusden 1-3 Dames De wedstrijd begon meteen met een constant aanvallend Leusden. Het concept van trai ner/coach Hans van der Lin den was duidelijk: geef de te genstandsters niet de gelegen heid om in hun spel te komen Na 20 minuten werd de inzet beloond en scoorde Judith van Gellicum uit een prachtige voorzet van Patricia van der Flier. Tien minuten na de her vatting benutte Jolanda Koopman een strafbal. De druk van de tegenstanders werd daarna duidelijk groter en bracht Leusden in de verde diging. Toch wist de verdedi ging het hoofd koel te houden en de aanvallen keer op keer af te slaan. De inzet bleef en resulteerde in hernieuwde aanvallen van Leusden. Drie minuten voor tijd wist Jose phine Pronk de bal over de lig gende keepster van Hattem in de lange hoek te deponeren, waardoor de eindstand van 3-0 werd bereikt. Stand tweede klasse HMC 2-4 Apeldoorn 2-4 Drienerlo 2-4 Bully 2-3 Doetinchem 2-3 Leusden 2-2 Dash 2-2 Meppel 2-1 Ares 2-1 Quick Stick 2-0 Assen 2-0 Hattem 2-0 Uitslagen tweede klasse Leusden - Hattem 3-0 LEUSDEN - De gemeente is van plan de inmiddels opgehe ven Sportstichting te vervan gen door een BTYV-stichting en een structuur voor belangen behartiging voor de Leusdense sportvereniging. Een voorstel daartoe wordt momenteel uit gewerkt en medio oktober met de verenigingen worden be sproken. De constructie van een BTW-stichting is aantrekke lijk, in verband met belasting technische voordelen in de kostensfeer. Daarnaast wil de gemeente, net zoals in de oude Sportstichting het geval was, een orgaan in het leven roepen waarbinnen de gezamenlijke sportverenigingen hun belan gen kunnen veilig stellen. Aanvankelijk wilde de ge meente deze twee organen in tegreren in één stichting Van uit de sportwereld werd deze constructie echter afgewezen, omdat bestuursleden van een BTW-stichting sinds nieuwe wetgeving daaromtrent hoofdelijk aansprakelijk zijn. Dat zou de animo om een be stuursfunctie te bekleden ne gatief kunnen beïnvloeden. LEUSDEN - Voor het heren-honkbalteam na dert het uur der waar heid. Op zaterdag 26 sep tember om 14.30 uur wordt op het valleisport park de inhaalwedstrijd tegen Quick 3 gespeeld. In de uitwedstrijd tegen dit Amersfoorts team heeft The Red Caps eer der dit seizoen zijn visite kaartje al afgegeven. Het werd toen 2-9 in het voor deel van de Leusdenaren. Met nog twee wedstrij den te gaan heeft The Red Caps voldoende aan één winst partij. Daarna volgt automatisch pro motie naar de eerste klasse regionaal (deze klsse ligt direkt onder de districts hoofdklasse). De stand: 1. The Red Caps 2.HCAW4 3. UW 4 4. Quick 3 5. Quick 4 6. Falcons 2 7. Zuid vogels 2 8. Matchmakers 9. Hilversum 3 14-21 15-19 14-18 15-18 14-16 14-12 13-11 13- 8 14- 1 LEUSDEN - Postdui venvereniging 'PV Leus den' hield op 19 septem ber een wedvlucht vanuit St. Ghislhain Hornu (220 km, Frankrijk). Er wa ren 227 duiven in con cours. De wind was zuid west. De eerste duif arriveerde om 13.56.01 uur (1534 m/m); de laate kwam om 14.24.34 uur aan. Uitslag: 1. A. van Zwol 2. P. Lambrechts jr. 3. Comb. Jager 4. P. Lambrechts jr. 5. P. Lunter 6. Tilly Blpm 7. Tilly Blom 8. A. van Zwol 9 P. Lambrechts jr. 10. P. Boender LEUSDEN - Zaterdag 26 september wordt bij het gemeentehuis Leus den de sponsorloop van Impala gehouden. Dit in het kader van het 25-jarig bestaan dat de ver eniging volgend jaar hoopt te vieren. Tijdens de sponsorloop zullen er ook demonstra ties te zien zijn van: rit mische gymnastiek, rit mische sport, gymnas tiek en jazz. Ook de jon gens zullen hun vaardig heden aan de brug laten zien, en natuurlijk het nieuwe onderdeel van het lesprogramma, het trampoline springen. Tijdens de sponsorloop die van 13.00 tot 17.00 urn- zal duren hoopt Impala op de belangstelling en aanmoediging van het Leusdens publiek om de lopers te steunen in hun poging zoveel mogelijk rondes af te leggen.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 13