.Leusder Krant. lieuwbouw 'Pepermolen' moet binnen een jaar gereed zijn ini Gemeente kan grond Horst kopen Leusden '90 wil geld AZC apart houden de schijnwerper Meer carports in Claverenblad/Wildenburg L E U S D E N Mn nrfi General Lee in 'The Wish' Onkostenvergoeding „We willen van alles maar kunnen niets" Voensdag 23 september 1992 Pagina 3 11 J3f EUSDEN - Waar nu nog rcs- jaurant De Pepermolen staat, lomt volgend jaar een uitbrei ding van winkelcentrum De Biezenkamp. Aannemer T.J. ran de Belt heeft de plannen [ond. De tekeningen liggen op iet gemeentehuis, de vergun- ng om te gaan slopen en bou worden verwacht. Het hieuwe pand wordt aan de Ichterzijde begrensd door de koningen aan de Asschatter- Iveg, oostelijk aan de bestra ling rond de kleine pandjes kaarin onder andere kapper [Caravelle' en de Leusder Lrant gevestigd zijn, westelijk jan de smid Tolboom en rich ting de Biezenkamp op de ge- icentelijke begroeing langs iet fietspad. Bij elkaar 600 m2 [traarop in twee lagen gebouwd lal worden. Op de bouwlokatie komt een ieuw pand in twee lagen. Bij :aar 1.200 m2 uitbreiding in het winkelcentrum Beneden aan de kant van het keicentrum verwacht Van Belt één tot drie winkels te nen vestigen ,,De ruimte is principe geschikt voor drie nkels. Het ligt aan de be- ingstellenden wat er in komt igadigden zijn er genoeg. Zo el de gemeente als de winke- ïersvereniging van De Biezen- ;amp beslissen mee bij de uit- mdelijke keuze. Gestreefd vordt naar een uitbreiding van -EUSDEN - De Amsterdamse <outhern rockgroep 'General -ee' opent zaterdag 26 Septem ber het 'live'-seizoen in café The Wish' aan de Zwarteweg. Het optreden van de groep, be- het aanbod. Dus geen tweede supermarkt", vertelt Van de Belt. In het achterste gedeelte van de begane grond begint de huidige eigenaar van De Pe permolen. Tijmensen, opnieuw een horeca-gelegenheid. Boven zijn zaak is ruimte gepland voor een kantoor. De toegang naar boven is achterin het ge bouw naast de horecabestem- ming, gesitueerd. Naast de kantoorruimte staat op de te- keneningen een grote ruimte, circa 400 m2, met als aandui ding 'Sociaal culturele bestem ming' Hierbij wordt volgens Van de Belt gedacht aan 'op een dansschool gelijkende ac tiviteiten' Eerder werd be kend dat dansschool Tacke om financiële redenen van uitbrei ding afzag. In het bestek zijn daarvoor geluidsoverlast-we- rende maatregelen opgeno men. De onderhandelingen met ondernemers zijn in volle gang Alleen de horeca-plan- nen van Tijmensen zijn zeker. Ontwerp Het ontwerp van het pand is gemaakt door de Leusdense ar chitect Wim van den Breemer. De door hem voorgestelde vormgeving sluit niet aan bij het winkelcentrum, zonder daarmee overigens te sterk te contrastreren. Van de Belt „De Biezenkamp bestaat nu al uit drie zeer van elkaar ver schillende delen Het oudste gedeelte met woningen, de kleine winkeltjes daar tegen over en het grote pand van de supermarkt en de slijterij. Het nieuwe pand sluit hierop voor al aan door de bestrating en de bomenrij door te trekken Doordat het pand groter is dan het huidige restaurant wordt een betere aansluiting bewerkstelligt met de bestaan de winkels. De hoogte is, vol gens de plannen, iets lager dan de supermarkt. Het grote ver schil met de huidige stand van zaken zal vooral het optimale gebruik van de beschikbare ruimte zijn. De 'dode' hoeken en plekken zullen opgevuld worden Het nieuwe pand beslaat de hele ruimte aan de achterkant, begrensd door het huis van Alex van Keulen, aan de voor zijde tot bijna aan het fietspad en de passage naar het winkel centrum. De blikvanger bestaat uit de etalages van de winkel(s) 'op kop' en aan de kant van de par keerplaats. Deze liggen aan een galerij. Hoewel Van de Belt de uitvoerder was van de op knapbeurt van het winkelcen trum, waarbij nieuwe luifels meer eenheid moesten bren gen, heeft hij bij het nieuwe pand deze structuur niet door gevoerd. Het terras zoals dit nu nog aanwezig is, vervalt, net als de met grind bestrooide parkeer plaatsen op het eigen terrein van de Pepermolen. Aan de kant van de passage over het fietspad zal de gevel voorzien worden van een beige tegel front. De rest van de puien zal bestaan uit baksteen De te ge bruiken kleuren zullen modern zijn maar niet al te veel afste ken bij het huidige winkelge bied Van de Belt verwacht dit najaar te kunnen gaan slopen. Wanneer de bouw daarna vlot verloopt, kunnen volgend jaar deze tijd de nieuwe winkels aan De Biezenkamp hun deu ren openen. LEUSDEN - Het aantal car ports in de wijk Claveren- blad-Wildenburg kan aan zienlijk worden uitgebreid. Dat blijkt uit het bestem mingsplan, dat voor de wijk is opgesteld. Met name in het noorden en zuidoosten van de wijk zijn er nog mogelijkheden LEUSDEN - De gemeente blijkt een onverwachte kans te hebben om een belangrijk stuk grond in De Horst te kopen. Het perceel met een opper vlakte van ruim 2 hectare is van de BECO. Als de gemeente, er niet in slaagt het stuk te ver werven, wordt de verdere ont wikkeling van De Horst als be drijventerrein een stuk moei lijker. De BECO wil de grond aan de gemeente doorverkopen onder voorwaarde, dat het bedrijf een deel ervan zelf mag hou den. De meubelinkooporgani satie wil namelijk uitbreiden. Leusden '90 had donderdag tij dens de gemeenteraadsverga dering bij monde van Joop Kool kritiek op het voorstel met de BECO in zee te gaan. De grond is door de BECO gekocht van de gebroeders staande uit Fred Vosse (gitaar), Glenn van de Berg (leadzanger, mondharmonica), Johan van der Neut (drums en zang) en Bart Koster (basgitaar), begint omstreeks 21.00 uur Toegang is gratis. LEUSDEN - Leusden '90 vindt dat het geld dat over is voor het Asielzoekerscentrum (AZC) gereseveerd moet worden voor eventuele schadeclaims en dwangsommen. Fractievoor zitter Roef Blauw bepleitte dit donderdagavond tijdens de ge meenteraadsvergadering. Leusden krijgt uit 'Den Haag' extra geld vanwege de aanwe zigheid van het Asielzoekers centrum. Daarmee kunnen de kosten bestreden worden, die de gemeente maakt in verband met het AZC. Burgemeester en wethou ders willen nu 150.000,-- uit geven voor twee integratie projecten. Het gaat om een fietsenplan en een lesprogram ma Op dit moment lopen er echter ook een aantal procedu res, die de gemeente wellicht geld gaan kosten. Omwonen den hebben onder meer de verlening van de bouwvergun ning aangevochten. Blauw kreeg van de overige raadsle den geen steun voor zijn stand punt Ton Voortman (WD) noem de zelfs de bezwaren, die de omwonenden tegen het AZC hebben, steeds ridiculer wor den. Burgemeester Panis meende dat de kans op het toe wijzen van claims bijzonder klein is. De meerderheid van de raad prees het initiatief om het geld te gebruiken voor de inte gratie van de asielzoekers in de Nederlandse samenleving. Boom. Kool was eerder bang, dat de grond in handen zou ko men van een projectontwikke laar Die zou de gemeente bij haar plannen dwars kunnen zitten. Ook sloot hij niet uit dat de gemeente gedwongen zou worden de grond voor een te hoge prijs te kopen. Uit het voorstel, dat de ge meenteraad donderdagavond voorgeschoteld kreeg, bleek volgens Kool zijn gelijk. De overige fracties waren het niet met hem eens en vonden dat de gemeente zo snel mogelijk za ken moet doen met de BECO Op die manier kan voorkomen worden, dat de verkoper weer met andere voorwaarden komt, die de zaak onnodig in gewikkeld maken. voor de bewoners om hun wo ning met een dergelijke voor ziening uit te breiden. Bij de vaststelling waar de overdekking voor de auto nog mogelijk is heeft de gemeente gelet op een aantal punten. Zo is er onder meer gekeken of de voortuin goed bereikbaar is, deze voldoende diepte heeft, de bestaande hoogteverschillen kunnen worden gehandhaafd en het uitzicht op hoeken en kruisingen niet wordt belem merd. Die uitgangspunten zorgen er ook voor dat er op een aantal punten in de wijk geen car ports gebouwd mogen worden. Dat is met name het geval bij de woningen langs de Kupers- singel, bij de invalswegen van de wijk en bij een aantal wo ningen langs de Hamersveldse- weg. Uit het bestemmingsplan blijkt ook dat er weinig moge lijkheden zijn voor verande ringen in de bestaande bebou wing. Wel is er op de hoek van de Kuperssingel en de Hamers- veldseweg ruimte voor de bouw van in totaal 7 nieuwe woningen. LEUSDEN - De drie Leusden se wethouders kunnen binnen kort rekenen op een ruimere onkostenvergoeding dan tot nu toe. Met terugwerkende kracht tot 1 januari van dit jaar mogen wethouders in plaatsen met meer dan 24.000 inwoners, zo als Leusden, maximaal 7.200,- aan onkosten decla reren. De onkostenregeling is belastin gvrij. Tot nu toe hebben wethou ders in Leusden de mogelijk heid 50% van de eigen tele foonkosten bij de gemeente in rekening te brengen Daar naast geldt een kilometerver goeding van 68 cent. gebaseerd op maximaal 3.250 kilometer binnen de gemeentegrenzen. Kilometers buiten de gemeente kunnen individueel worden gedeclareerd. Kosten voor con gressen en dergelijke worden eveneens door de gemeente betaald. Om aanspraak te kunnen maken op de nieuwe onkosten regeling, zullen de wethouders de gemaakte kosten moeten kunnen verantwoorden. De wethouders hoeven overigens niet van hun recht gebruik te maken. Motorclub Renamed probeert geduld te bewaren LEUSDEN- Een eigen huis. een plek onder de zon. Dat willen de leden van motorclub Renamed. Ze hebben mets meer Hun jarenlange strijd dreigt op een totale af gang af testevenen. Sinds ze hun bouwvallige club huis kwijt zijn, lijkt het of de voormalige Rockers duur moeten betalen voor hun welwillende mede werking met de overheid De ruwe bolsters zou den best zelf voor een oplossing willen zorgen maar hebben inmiddels ondervonden dat ze hoe dan ook de mensen in het gemeentehuis nodig heb- bem Dus gedragen zij zich netjes en wachten knarsent andend af op het moment dat iemand een mogelijkheid voor ze ziet. Ze beseffen met pijn hoe alleen de witte borden hun een laatste strohalm kunnen aanreiken. De gemeente Leusden zorgde voor een vervan gend onderkomen in het defensiegebouwtje aan de Hamersveldseweg. Daar moesten ze op 1 juli uit. De bar, het essentiele ont moetingspunt voorde motorliefhebbers, staat daar nog steeds. Maar ze mogen er niet meer in. Per 1 september was het echt afgelopen Joost Verbeek, woord voerder van Renamed: De gemeente heeft nog geprobeerd of het ge bouwtje van Defensie te huren is, maar het over leg is afgeknaptWe staan echt op straat en hebben geen vervangende ruimte. We zijn steeds in overleg gebleven. Verschillende locaties zijn voorgesteld Maar steeds ging het op het laatste moment niet door. Of de huur was te hoog, of de omwonenden zouden last hebben van het geluid van motoren of er was weer iets anders. Toch stellen wij geen hoge eisen. We willen een plek waar we elkaar kun nen ontmoeten, waar we desnoods voor de deur aan onze motoren kunnen sleutelen. De motorclub telt mo menteel 28 leden. L'd zijn alleen de mensen met een motor, de meekomende passagiers (de meiden) tellen niet mee. Verbeek Twaalf jaar lang hebben we een club opgebouwd. Alles deden we zelf. Bij ons hoefde geen durejon geren werker te komen. Wij wilden geen luxueus jongerencentrum Juist door onze eigen in tiatte ven lijken we nu overal buiten te staan. Er is let terlijk en figuurlijk geen hokje waarin we passen. Het gemeentebeleid nektons We proberen de mensen bij elkaar te hou den, door af te spreken in de kroeg, bij de mensen thuis of bij andere motor clubs. Maar dat houden we niet lang vol. Verbeek geeft toe dat de leden morren en hier en daar wilde akties be sproken wordt maar als het aan hem ligt zal het zover niet komen Rot zooi trappen kan alleen maar een negatieve in vloedhebben. Nu hebben we een goed contact met de gemeente, waarin we goed overleg kunnen voe ren. We hebben de toezeg gingdat we kunnen hu ren of kopen zodra de ge meente het Defensieter rein in haar bezit krijgt Maar op welke termijn dit zal gebeuren is de gro te vraag Dat ligt aan Defensie en die maken geen haast. Die zeggen 'een motorclub is heel leuk maar wij hebben een hele andere manier van werkenWe gaan er voorlopig van uit dat de toezegging van wethouder Vroon dat hij zal meewer ken aan een oplossing geen loze belofte is. Ver plicht is hij daartoe niet. We hadden een gebrui kersovereenkomst. Vol gens mij kun je daarop geen aanspraak maken op Ron Bonke met enige medeleden van motorclub Renamed We passen letterlijk en figuurlijk in geen enkel hokje. We wachten af of de gemeente een plek voor ons clubhuis vindt Misschien heeft iemand een voorstel Ons bloed kookt maar we blijven netjes.(foto. Hans Verhorst) vervangende ruimte. Echt uitgezocht hebben we dit nooit. We zijn afgegaan op wat ons verteld is door de gemeente en dat is dat zij geen enkele verplich tinghebben. Ook al viel ons vorig onderkomen on der de Soccle, een door de gemeente gesubsidieer de instelling. Nee, we blij ven netjes, we blijven on derhandelen. De boel op stelten zetten is makke lijk maar wat dan? We hebben de boel nog rede lijk m de hand maar het bloed kookt, we blijven aandacht vragen, luiden duidelijk. Ron Bonke vult aan, Ieder idee is welkom. Missch ien kan een parti culier ons helpen. Onze pogingen om een schuur te vinden liepen tot nu toe op niets uit omdat het vee in de nabijgelegen stallen last van de moto ren zou kunnen hebben Maar wie weet heeft ie mand nog een stukje grond. We zijn n iet te be roerd om daar zelf iets op neer te zettenWe hebben handen zat en de wil ook We stellen geen eisen Alle hulp is welkom. Wie iets weet kan Ron Bonke bellen: 950606 Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. *...De nabijheid van basis Soesterberg is voor velen al jarenlang een doorn in bet oog. De Amerikaanse F 15's veroorzaken geluidsoverlast voor de mensen in Leus den, die in de aanvliegroute xvonen...* *...Er valt eigenlijk niet zoveel aan te doen, want de basis is er nu eenmaal en er moet geoefend worden. Sinds dit jaar is er echter niet alleen de irritatie over de geluidshinder van de la ago vervliegen de straalja ger. De crash van een F16 in een Hengelose woonwijk heeft bij Leusdenaren de vrees gewekt, dat zoiets ook hier kan gebeuren...* Onder andere PvdA-raadslid Gert de Weerdt zoekt regelmatig bezorgd het luchtruim boven Leusden af als hij in de verte de vliegmonsters weer hoort aanko men. De Weerdt staat daarbij doodsangsten uit, als hij ziet welke halsbrekende toeren de Amerikaanse pilo ten boven de Leusdense bebouwde kom uithalen...* Onlangs weer bad hij waargenomen, dat enkele toestellen nog maar net een botsing konden vermij den. Hij vroeg daarom aan partijgenoot wethouder Verduin, die Soesterbergin haar portefeuille beeft, of die er niet eens wat van kon zeggen...* Verduin verwees naar de onlangs ingestelde klachtencommissie, die ervoor bedoeld is juist dit soort klachten te behandelen. De Weerdt kreeg bet advies direct de basis te bellen als hij weer iets ge vaarlijks boven zijn hoofd zag gebeuren...* *...Dat de zorg van De Weerdt niet helemaal onterecht is, bleek vorige week nog. Toen viel een Deense piloot met zijn F16 per ongeluk de verkeerstoren aan van het schietterrein Vliehors bij Vlieland. Het bleef gelukkig bij een paar gaten in de toren...* *...De hockeyclub Leusden viert volgend jaar zijn lustrumfeest en gaat de komende maanden aan de weg timmeren. Dat valt af te leiden uit de woorden van voorzitter Goldsmann. Deze week houdt de club haar algemene ledenvergadering en dat moet resulteren in enkele opmerkelijke acties... *...Zo sluit de club zich aan bij de landelijke campag ne van de bockeybond om het sportieve gedrag tussen en langs de lijnen van spelers en toeschouwers te bevorderen... *...Het blijkt dat ouders soms op zeer fanatieke wijze hun kinderen in het veld aanmoedigen. Kreten als 'Haal hem onderuit' zijn tegenwoordig ook bij de hockeyers meer ingeburgerd, dan het aloude 'druk een punt!'...* Dergelijk gedrag viel tot nu toe alleen op de voet balvelden waar te nemen. Het lijkt erop dat de verloe dering ook al is doorgedrongen in de gelederen van een groep sporters, die er wel op uit waren om te winnen, maar die na afloop van de wedstrijd zich altijd met hun tegenstanders in het clubhuis sportief verbroederden... Voorzitter Goldsmann maakt zich ook zorgen over de inzet van zijn leden voor het belang van de club. Er kan meer gedaan worden om de velden op orde, bet clubhuis netjes en de kleedkamers schoon te houden. Met name het clubbuis is aan een grondige opknap beurt toe en vele handen maken nu eenmaal licht werk...* *...Ook kan de club flink wat meer leden gebruiken. Daarom zal er binnenkort in Leusden behoorlijk wat reclame gemaakt worden voor de hockeyclub...* *...Die telt op dit moment 650 leden, maar er is plaats zat voor zo'tr honderd leden meer. Die kunnen dan meteen weer de handen uit de mouwen steken bij de vele klusjes die er nog zijn te verrichten...* *...Geen jaarmarkt dit jaar en dat stemde de winke liers van De Hamershof droef. Daarom gingen zater dag de vlaggen halfstok, zoals wij in deze rubriek vorige week schreven...* Wij treuren een beetje met de winkeliers mee, want het is toch een droevige zaak, dat de altijd zo gezellige drukke maand september dit keer in doodse stilte aan ons voorbij gaat... Eigenlijk zou het te gek zijn, als die situatie zich volgend jaar weer voordoet. Het moet toch mogelijk zijn in Leusden een evenement te organiseren, dat grote groepen mensen aanspreekt, zoals vanouds de Jaarmarkt... *...In Amersfoort vinden winkeliers en burgerij elkaar elk jaar bij de organisatie van de Keistadfeesten, een volksfeest waar ook veel Leusdenaren elk jaar weer van genieten...* *...Die Leusdenaren moeten toch te verleiden zijn in het dorp te blijven vooreen eigen 'feestje'. Wat zou er wel niet mogelijk zijn als bijvoorbeeld de winkeliers van De Hamershof en De Biezenkamp de handen ineenslaan en de schouders eronder zetten...* *...Geen aparte feesten meer per winkelcentrum, maar een groots evemenent voor en door iedereen. Waarin de kermis ook een plaatsje krijgt en waarbij het gekissebis over het geld voorgoed tot het verleden hoort. Wat kan een mens soms toch dromen?...* I

Leusder Krant | 1992 | | pagina 3