Leusden Leusden WERD UW KENTEKEN OP DE FOTO gemeente biedt helpende hand stookgedrag kan milieu aantasten tuingroen- actie van start sofinummer omroep Amersfoort met twee zenders in de lucht gemeentehuis donderdag gesloten GEMEENTE Kijk in de krant en op TV. Win 25 piek en maak kans op één van de hoofdprijzen! WOENSDAG 23 SEPTEMBER 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van <Je gemeente Leusden nr. 131 d.d. 23 september 1992 op zoek naar bouwtekeningen? Wie plannen heeft om zijn huis te verbouwen, zal vrjjwel altijd willen beschikken o\er de tekeningen van dat huis. De kans is groot dat in zo'n geval de afdeling Interne Zaken de helpende hand kan bieden. Op die afdeling worden de bouw- en constructietekeningen bewaard van alle wonin gen in de gemeente Leusden waarvoor een bouwvergunning is afgegeven. Wanneer u op zoek bent naar de tekeningen van een huis gebouwd na 1945 kunt u haast altijd worden geholpen Voor een woning die voor 1945 gebouwd werd, is dat soms wat moeilijker. Voor alle wo ningen geldt dat bestekken en sterkteberekeningen slechts in een enkel geval aanwezig zijn. Die stukken zijn meestal alleen te ach terhalen via de architect van uw huis. Dat kan een probleem ople veren, als het om een wat oudere woningen gaat, maar meestal kan de afdeling Interne Zaken u wel helpen aan de naam van die archi tect Kopieën van bouwtekeningen wor den alleen verstrekt aan de eige naar van de woning of aan degene die in opdracht van de eigenaar handelt. Aan het verkrijgen van de kopieën zijn kosten verbonden: een A4 kopie kost 0,50. Een A3 kopie ƒ1,- Lichtdrukken kosten 4,90 per stuk. Voor lichtdrukken geldt een levertijd van twee dagen. Voor het inzien van bouwtekenin gen en het krijgen van kopieën bent u elke werkdag welkom bij de afdeling Interne Zaken, 's Och tends tussen 8.30 en 12.30 uur. Bo vendien op woensdagmiddag tus sen 13.30 en 17.00 uur. Voor het maken van een afspraak kunt u bellen met telefoonnummer 961622. Met hen aanbreken van de herfst begint ook het stookseizoen weer. Dat is ook de tijd dat allesbranders en open haarden weer volop in gebruik worden genomen. Helaas kleven daar nogal wat bezwaren aan. Het stoken van een allesbrander of open haard kan het milieu ernstig verontreinigen. Zeker als er verontreinigende stoffen in de haard of kachel worden verbrand. Maar zelfs als deze stookinstalla- ties zo goed mogelijk worden ge bruikt, komen er stoffen als kool monoxide, kooldioxyde, roet en zwaveldioxyde vrij. In buurten waar veel kachels en open haarden worden gebruikt kan de luchtver ontreiniging, zeker als het mistig is, behoorlijk oplopen. geen afvalhout Kiest u toch voor een allesbrander of haard, stook dan geen gebruikt hout. Dat hout is namelijk meestal geverfd, gelakt, gelijmd of geïm pregneerd. Daardoor kunnen er bij het stoken zeer gevaarlijke gassen ontstaan. De naam allesbrander klinkt goed maar in feite zijn deze kachels al leen maar geschikt voor kolen en hout. Bovendien werken ze het beste als u zich aan een brandstof houdt. Het stoken van kartonnen dozen, lege melkpakken, oude schoenen en dergelijke is uit den boze. Het leidt tot aantasting van de kachel en veroorzaakt veel stank en luchtverontreiniging. stook verantwoord Let erop dat het vuur goed en re gelmatig brandt Bij onvolledige verbranding komen er ook extra verontreinigende stoffen vrij. U kunt controleren of u goed sfookt door op de kleur van de rook te letten. Witte of kleurloze rook duidt op goed e verbranding. Als de rook grijs, blauw of zelfs zwart is, is er sprake van veel luchtver- ontreiging. oktober en november begint het weer Gedurende de maanden oktober en november kunt u naar alle tuin- groendepots uw tuinafval brengen. Gedurende deze periode zijn ook de tijdelijke depots in gebruik. Bijna de helft van ons afval bestaat uit groente-, tuin- en fruitafval. Als dat afval uit de vuilniszak gehou den kan worden, scheelt dat een heleboel geld. Bovendien hoeft er minder te worden verbrand. Het scheiden aan de bron, bij u thuis dus, levert dus een hoop voordelen op: minder belasting voor ons mi lieu en minder kosten. Het tuinafval wordt regelmatig bij de tuingroendepots weggehaald. Dat gebeurt door de compomix, een machine die het tuinvuil ver maalt tot kleine stukjes. Daarom mag u geen andere materialen bij de tuingroendepots deponeren: bielzen, hekwerken, plastic zak ken, gaas enzovoort horen er be slist niet thuis. Door het vermalen van dit soort afval gaat de machine kapot. Dus let goed op wat u naar de depots toebrengt. Schud even tuele plastic zakken leeg en neem ze weer mee naar huis. actuele folder UW SOFINUMMER WIE WERKEN ERMEE? Elke Nederlander krijgt, als hij vijf tien jaar wordt één SOFI-nummer. Ook buitenlanders, als ze hier le gaal wonen, krijgen het. Miljoenen mensen hebben dus dit nummer. Lang niet iedereen weet waar het precies voor dient. SOFI staat voor Sociaal Fiscaal Nummer. Het is een registratie nummer dat wordt gebruikt door de belastingdienst, ministeries, de informatisenngsbank(studiefinan- ciering) Het nummer is er geko men om allerlei administratieve procedures van de overheid te ver soepelen. Op die manier wordt u, als afnemer van overheidsdiensten beter bediend. De gegevens die zijn opgeslagen, hebt u zelf ooit opgegeven In beginsel zijn de ge gevens die u bij die instanties op geeft geheim. In een aantal geval len mag die geheimhouding wor den gescjionden. In de dagelijkse praktijk houdt dat in dat instanties bij elkaar gegevens opvragen om te kunnen beoorde len of uw aanvraag voor huursubsi die, studiefinanciering of een uit kering terecht is Bij die uitwisse ling van gegevens wordt het SOFI nummer gebruikt. Over het SOFI nummer en wat ermee samenhangt is een folder verschenen. Deze folder kunt u gratis afhalen bij het bureau Voor lichting. vanaf 21 september aanstaande Vanaf 21 september aanstaande verdwijnt het televisiegeluid Ne derland 2 van de radio De Omroep Amersfoort krijgt een extra fre quentie. Op 102,9 zendt zij voor taan een programma uit dat is ge vuld met informatie. Deze infor matie richt zich op een breed pu bliek. Op ouderen en zieken, maar ook programma's over literatuur en religie zijn op 102,9 te horen, evenals interculturele program ma's. Het andere, meer muzikale pro- gramma van Omroep Amersfoort vindt u op frequentie 104.1 Dn programma kenmerkt zich door veel muziek, onderbroken door nieuwsflitsen en actuele Amers- foortse informatie. In verband met het jaarlijkse uit stapje van het gemeentepersoneel is het gemeentehuis op donderdag 24 september a.s. de gehele dag geslo ten. Het overlaadstation op de gemeen- tewerf is donderdag normaal van 08.00 tot 16.30 uur geopend. Voor het melden van ernstige overlast en storingen op het gebied van openbare werken kan de tele- foonbeantwoorder van de afdeling Gemeentewerken worden gebeld telefoon (033) 961710. Vermeldi uw naam, adres en telefoonnum mer en beschrijf kort en duidelijl de aard van de klacht. U wordt dar zo spoedig mogelijk teruggebeld Overigens is sinds kort het gemeen tehuis 's woendagsmiddags ge opend van 13.30 uur tot 16.30 uur Samenstelling Bureau oorlichting Telefoon (033) 961618 of96l6li bekendmakingen LrJijjv cf hiL - GEMEENTE aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage. het verbouwen van een woning aan de Kroon- eend 14; het bouwen van een woning met garage aan de Ursulineweg bij 4-b; het plaatsen van een tuinhuisje aan De Pirken 10; het plaatsen van tuinhuisjes aan de Pirken 12 en 14. uitbreiding woning aan de Croessrak 1, aanleg parkeerplaats aan de Treekerweg; bouw berging aan de Hessenweg 355a. De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 24 september tot en met woensdag 7 oktober 1992 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden. ongewijzigde vaststelling bestemmingsplan HAMERSHOF 2-1992 De gemeenteraad heeft op 17 september 1992 het bestemmingsplan Hamershof 2-1992 onge wijzigd vastgesteld. Het vastgestelde bestemmingsplan ligt met in gang van maandag, 28 september 1992 geduren de een maand op werkdagen tijdens de ope ningsuren van het gemeentehuis (met uitzonde ring van de vrijdagavonden) voor een ieder ter inzage. Aangezien er tegen het ontwerp van het bestem mingsplan géén bezwaren zijn ingediend en het plan ongewijzigd is vastgesteld kunnen er géén bezwaren bij Gedeputeerde Staten worden in gediend tegen het vastgestelde plan. verkeersbesluit Om het parkeren tijdens het bouwnjpmaken en de bouwwerkzaamheden nabij het winkelcen trum Hamershof' in goede banen te kunnen leiden, heeft het college van burgemeester en wethouders besloten om rondom het winkelcen trum Hamershof' ingaande 1 november 1992 een zgn. blauwe parkeerzone in te stellen. De blauwe zone is aangegeven op de afgebeelde situatietekening. Het instellen van de blauwe zone betekent dat vanaf 1 november 1992 op maandag t/m zaterdag van 09.00 - 17 30 uur en op vrijdagavond van 17.30 - 21.00 uur maximaal 1,5 uur geparkeerd mag worden met gebruik van een parkeerschijf. Parkeervergunning Uitsluitend aan bewoners van de woningen gele gen boven de winkels in het winkelcentrum „Hamershof' zal een parkeervergunning wor den verstrekt. Per woning zal maximaal 1 par keervergunning worden verstrekt. Deze vergun ning kan uitsluitend schriftelijk worden aange vraagd bij de afdeling Civiele en Bouwkundige Werken, Postbus 150, 3830 AD LEUSDEN. Een kopie van het kentekenbewijs moet bij het verzoek om vergunning worden bijgesloten. In formatie over het verkrijgen van ontheffing kan worden ingewonnen op toestel 961712. Ingevolge artikel 3 van de Wegenverkeerswet kan tegen dit verkeersbesluit een beroepschrift worden gericht aan de Kroon. Het beroepschrift moet echter worden ingediend bij de Commissa ris van de Koningin in de provincie Utrecht, Postbus 80300, 3508 TH UTRECHT. Het beroepschrift moet binnen dertig dagen na deze bekendmaking worden ingediend. inschrijving kavels aan de Walstro Wij zijn voornemens enkele kavels bouwgrond aan de Walstro uit te geven. De kavels zijn bestemd voor de bouw van vrijstaande wonin gen. Indien u in aanmerking wilt komen voor aan koop van één van deze kavels, kunt u zich vanaf 17 september tot en met 12 oktober a.s. door middel van een inschrijvingsformulier daarvoor aanmelden. Het inschrijvingsformulier en het informatie pakket over de verkoopprocedure, de verkoop voorwaarden, de ligging, grootte en prijs van de kavels, kunt u bij de afdeling ROAZ (kamer 208) afhalen. Desgevraagd kunt u het informatiepakket toe gezonden krijgen (telefoon 961728). Om voor aankoop in aanmerking te komen dient u minimaal twee jaar in Leusden te wonen en/of economisch aan Leusden gebonden te zijn. U bent economisch aan Leusden gebonden indien u: - minimaal 19 uur per week als zelfstandige in Leusden uw werkzaamheden uitoefent of - minimaal 19 uur per week in vaste dienst bent bij een in de gemeente Leusden gevestigde werkgever. Door middel van loting wordt bepaald in welke volgorde de gegadigden een kavel kunnen kie zen. Gegadigden die in Leusden wonen en een huurwoning beneden de huursubsidiegrens ach terlaten, gaan voor alle overige gegadigden. Natuurlijk kijkt u elke dag even naar de kabelkrant voor het laatste lokale nieuws. Als u toch kijkt en u bent in het bezit van een auto, dan doet u ergoed aan om extra op te letten. Want vanaf 28 september 1992 maakt u zestien weken lang kans om met het kenteken van uw auto 25 piek te winnen en bovendien zit er misschien één van de hoofdpri|zen voor u in het vat. Wat moet u doen? Elke maandag en dinsdag laten wij een foto van een kenteken opde kabelkrant zien, waarop slechts twee letters/cijfers zichtbaar zijn. Misschien is het uw kenteken. Om daar achter te komen kijkt u dezelfde week in de Leusder Krant. Daarin staat een advertentie met een foto waarop het ontbrekende deel van het bewuste kenteken staat afgebeeld. Is dat het kenteken van uw auto, dan kunt u 25 piek afhalen op het kantoor in Leusden als u daar uw kentekenbewijs laat zien. U dingt dan tevens mee naar één van de hoofdprijzen. Hoofdprijzen Deze actie duurt zestien weken. Aan het slot van deze actie worden onderde prijswinnaars drie hoofdprijzen verloot. Let daarvoor op de aankondigingen in kranten kabelkrant!

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4