Dupaco/Leos presenteert zich Nipt verlies voor Roda-Al Op het scorebord Linksbinnen Ramingo's Leos-dames zijn er klaar voor Hekkersluiter Hertha klopt Roda-zondag SVA onderuit op eigen terrein Roda '46 - Celeritudo Pagina 10 Ook wethouder Joost de Jonqh en raadslid Harm Offereins, die Dupaco-directeur Erik Marmnkhof flankeren, lieten zich in het nieuw steken. (Foto: Leos) LEUSDEN - Afgelopen za terdag 26 september was het dan zover. Volleybalver eniging Dupaco/LEOS pre senteerde de selectie waarmee het dit jaar de tweede divisie ingaat. Ook werd aan de pers, gemeentebestuur en genodig den de sponsor gepresenteerd. In sporthal Groenhouten, waar de dames van Dupaco- /LEOS een oefenwedstrijd te gen VCH uit Heerlen speel den, werden de doelstellingen en verwachtingen voor het huidige seizoen uit de doeken gedaan. Wil van den Hoven, voorzitter van de stichting Topvolleybal Leusden, gaf als eerste een toelichting op de doelstelling en aanleiding tot vorming van de stichting. De stichting Top volleybal Leusden. die in het leven is geroepen om de doel stellingen van de vereniging financieel te ondersteunen, heeft zichzelf tot doel gesteld óm het topvölleybal in Leus den en omstreken te stimule ren. Ook de eventuele door stroming van verschillende teams naar een hoger niveau, door het verzamelen van de daarvoor benodigde finan ciële middelen, heeft de stich ting zichzelf ten doel gesteld. Ik ben vorige week nog even in Den Haag ge weest. Daar was ik in de gelegenheid een zeer groot aantal collega - schoenmakers te ont moeten. Zij protesteerden tegen een btw-verhoging, waardoor het repareren van schoenen nog duur der zullen worden. U boft toch maar: mijn repara ties krijgt u er voor niets bij. Iedereen is de laatste tijd trouwens bezig met Europa. Nu wil men daar in Brussel het gebruik van bepaalde kleurstoffen verbieden. Daaronder ook een roodstof. Een goede zaak hoor ik u zeg gen, maar het is wel de roodstof die flamingo 's in de dierentuin door hun eten krijgen. Daar blijven hun veren zo mooi roze van. Dat is voer voor het diere n be vrij dings fron t die daarvoor w el niet naar de rechtbank zullen gaan. Dat deed wel een jon gen van twaalf jaar, die tegen zijn moeder proce deerde. Dat kan alleen in Amerika zijn. Over kinde ren gesproken. Een paar weken geleden de brief gelezen van die huismoe der, die acht maal per dag op de fiets stapt om de kinderen naar school te brengen. Blijkbaar zitten zij op een aantal ver schillende scholen, want vier keer per dag lijkt mij het maximum. Maar zij blijkt veertien kinderen te hebben met elk veertien jassen en veertien paar schoenen. Gelukkig heb ik maar twee kinderen. De sport is er deze keer bij ingeschoten. De vol gende keer zal ik u ver tellen hoe je in het wild kunt schaken. Frits Schoenmaker Over de aanleiding tot het vor men van de stichting kon voorzitter Van den Hoven kort zijn. Wanneer je binnen de vereniging een team hebt dat op een hoog niveau, lande lijke tweede divisie, speelt, dan brengt dat extra kosten met zich mee. Deze extra kos ten moeten op een gegeven moment opgebracht worden door de lager spelende teams. Door het vormen van een stichting ontlast je de lager spelende teams van het beta len van die kosten. Deze wor den nu opgebracht door de stichting." Sponsoring Voor sponsor Dupaco vormde de sponsoring van volleybal vereniging LEOS een goed al ternatief in plaats van het zoe ken van publiciteit door mid del van advertenties. Dupaco, dat automatiseringsartikelen importeert en distribueert, heeft met de verbintenis van drie jaar zijn naam aan de club verbonden. LEOS zal dus de komende jaren als Dupaco- /LEOS de competitie in gaan. De voornaamste reden om LEOS te gaan sponsoren is volgens directeur Erik Mon- ninkhof het krijgen van be kendheid binnen Leusden. Monninkhof: ,,In ons werkge bied hebben wij geen naams bekendheid meer nodig, maar in Leusden, waar het bedrijf geboren en getogen is. kent niemand ons. Vandaar dat we met een club uit Leusden in zee zijn gegaan Doelstellingen De doelstellingen die volley balvereniging Dupaco/LEOS en met name het eerste dames team zich ten doel stelt, zorgen er volgens plaatsvervangend manager Hans Kluit voor dat een verdere professionalise- De selectie van het vrouwenteam van Dupaco/Leos: Marja Bruijn, Karin Deen. Liesbeth Deenekamp, Marlies van Doorn, Nelleke Grobben, Kristel Haalboom. Anja Koren, Charlotte van Pijkeren, Yvonne Pot, Hester Teune en Amta Visser (niet op de foto) De trainers zijn Rinke van den Brink en Edwin Bakker, (foto: Hans Verhorst) LEUSDEN - Van de trainers van het eerste damesteam van Dupaco- /LEOS mag het nieuwe volleybalseizoen begin nen. Na een laatste oefen wedstrijd tegen eerste di visionist VCH uit Heer len (afgelopen zaterdag) zien de trainers de start van de competitie vol goede moed tegemoet. Op het programma stond zaterdag 26 september een driekamp tussen de eerste divisie clubs VCH uit Heerlen, Avero/OS 2 uit Sneek en Dupaco- /LEOS. Avero/OS kon echter niet komen, dus bleef de wedstrijd tegen VCH als enige te spelen wedstrijd over. In de eerste set speelden de dames van Dupaco- /LEOS goed georgani seerd volleybal. Een goede verdediging was de basis voor een beke ken aanval. Bij een ach terstand van 5-8 bracht Nelleke Grobben met een uitstekende service beurt het team van Rinke van den Brink en Edwin Bak ker naar een 10-8 voor sprong. Doordat er aan het einde van de set twee persoonlijke fouten wer den gemaakt, ging de eer ste set met 14-16 naar VCH In de tweede en derde set was er in het spel van Du paco/LEOS een terugval te zien Irritaties omdat het allemaal niet meer zo goed lukte zorgde ervoor dat de tweede en derde set met 7-15 en 10-15 naar VCH gingen. De vierde set was een kopie van de eerste set. De concentra tie bij de speelsters van Dupaco/LEOS was weer terug en er werd weer ge speeld op het niveau van de eerste set. Een gelijk opgaande strijd was het gevolg, en Dupaco/LEOS won uiteindelijk met 17- 15 de vierde en tevens laatste set. De trainers Van den Brink en Bakker waren tevreden met het ge toonde spel. Van den Brink: ,,Het spel was over het algemeen geno men goed. Verder was de wedstrijd zeer leerzaam voor ons". Ook assistent trainer Edwin Bakker was positief over het ge toonde spel. Bakker: „Wanneer we in deze wedstrijd het niveau van de eerste set vast hadden weten houden, dan had den we gewonnen. Maar het is nog een kwestie van het op elkaar inge speeld raken." Aanstaande zaterdag, 3 oktober, zullen de dames van Dupaco/LEOS echt aan de bak moeten ko men, omdat dan de com petitie begint. Tegen Shot zal de eerste wed strijd gespeeld worden. Volgens Van den Brink een degelijke ploeg, maar zeker wel te verslaan. De wedstrijd tegen Shot be gint om 15.30 uur en zal gespeeld worden in sporthal Groenhouten. ring van de sport noodzakelijk is. Volgens Kluit zijn er voor het professionaliseren van de sport vier zaken nodig. „Ten eerste is er geld nodig, en daar hebben we door het aantrek ken van Dupaco als sponsor voor gezorgd Als tweede heb je een organisatie nodig die Rinke van den Brink nieuwe uitdaging... Edwin Bakker ...groeimoge lijkheden... meehelpt met het bereiken van de gestelde doelen. En LEOS is zo'n dragende organi satie. Een derde vereiste is het tot je beschikking hebben van goede voorzieningen waar ook werkelijk topsport bedreven kan worden. Op dit moment zijn deze voorzieningen bin nen Leusden nog niet aanwe zig. En als vierde heb je voor het bereiken van de doelstel lingen ook het benodigde spe lersmateriaal nodig." Voor Dupaco/LEOS, dat over drie jaar in de eredivisie wil spelen, zien de doelstellingen voor de komende drie jaar als vólgt uit: Het eerste jaar zal een plaats bij de top van de landelijke tweede divisie be haald moeten worden. Vervol gens zal in het tweede jaar promotie naar de eerste divi sie afgedwongen moeten wor den, waarna in het derde jaar de stap naar de eredivisie ge nomen moet worden. De doelstellingen voor de rest van de club zijn bij de heren het uitkomen in de hoogste klasse van het district Eem- land. Verder zal er voor ge zorgd moeten worden dat een goede opleiding van de jeugd gewaarborgd blijft. Nieuwe uitdaging De trainers Rinke van den Brink en Edwin Bakker staan volledig achter de gestelde doelstellingen. De trainers, die het als spelers tot de tweede divisie gebracht heb ben (bij Vollkei), zagen in de doelstellingen e/i het beleids plan van Dupaco/LEOS een goede aanleiding om als trai ner in Leusden te beginnen. Van den Brink: „We zijn alle bei ambitieuze trainers, en za gen het, na twee seizoenen Vollkei dames-2 (derde divi sie) getraind te hebben, als een nieuwe uitdaging." Bakker: „De hele vereniging biedt goede mogelijkheden om ver der te groeien." LEUSDEN - Na de thuisnederlaag tegen Olympia vorige week, was het belangrijk voor Roda'46 om in Vinken veen, tegen hekkesluiter Hertha, wel punten te gaan behalen. In een slechte wedstrijd git^ Roda-zondag echter met 2-1 ten onder. Na een zeer matige start in dit nog jonge seizoen verblijft Roda nu in de onderste regionen Casper Vuyck was na drie gele kaarten voor één wedstrijd ge schorst; zijn plaats op het middenveld werd inge nomen door Henk Weis- haupt Voorstopper Je roen Zaal werd vervan gen door Steef van de Berg Voor het overige was het elftal van Roda hetzelfde als vorige week Bij de eerste bal, waar keeper Edwin van de Tweel, in actie moest komen blesseerde hij zichzelf al, gelukkig zon der gevolgen. De wed strijd speelde zich vooral op het middenveld af, tot in de achtste minuut Henk Strijbos de bal vanaf de achterlijn goed voorzette, Arnoud Lol- kama speelde beheerst op Remco Bosman die met een lage schuiver de keeper van Hertha ver schalkte: 0-1. Dat was een goed begin voor Roda. Enkele minuten later no teerde iedereen al 1-1, be halve Van de Tweel die met een fabelachtige reactie een schot van Hertha uit het doel stompte. In de loop van de eerste helft gebeurde niet zoveel spectaculairs meer. Misschien was het de nazomerse warmte, want verder dan enkele schoten over en weer kwam het niet. Behalve dan nog in de 32e minuut, toen Hertha, ondanks te- rugverdedigen van Strij bos, de bal goed voor kreeg en een van hun spe lers simpel kon binnen tikken: 1-1. In de tweede helft moest na 10 minuten Van de Berg het veld ruimen door een schouderbles sure, opgelopen na een ongelukkige val in een duel met de tegenstan der. Sander Schimmel mocht het vervangen. Na een diepe bal van Strij bos tot een schot. Roda drukte wel de tegenstan- der terug op eigen helft, echter zonder veel gevaar te stichten. In de 30e mi nuut kon Hertha uitbre ken. terwijl heel Roda aan buitenspel dacht, en 2-1 scoren. Protesten te gen de scheidsrechter veranderden hier niets aan In de 35e minuut kwam Harry Oussoren in het veld voor Edwin Boog. Verder dan een schot voorlangs van Schimmel kwam Roda niet Tekenend voor het beeld van de wedstrijd was de afgebroken solo van vrije verdediger Meindert Vlugt, waarna Hertha alle ruimte kreeg en met twee spelers op de keeper van Roda kon af stormen. Dat Hertha deze kans niet benutte, maakt duidelijk waarom Hertha nog onderaan staat. Dat Roda zondag middag verdiend verloor tegen Hertha is daarom veelzeggend. Komende zondag, thuis tegen Cele- ritudo, zal Roda opnieuw een kans krijgen Ho pelijk is dan iedereen bij de les en wordt er uit een ander vaatje getapt. Hertha 1 - Roda 1 2-1 HVC 2 - Roda 2 3-2 Roda 3 - WOG 4 1-2 Roda 4 - S.v. Soest 7 6-4 Amsvorde 4 - Roda 5 5-1 Roda 6 - Barneveld 4 3-0 Amsvorde 5 - Roda 7 4-1 Hoogland 10 - Roda 8 0-2 Roda 1 (dames) - Nederhorst 1 2-1 Uitslagen Hoofdklasse Hertha - Roda 2-1 Sporting - Amersf. Boys 3-2 Olympia - Limvio 0-0 Celeritudo - HDS 1-0 MSV - EMM 1-2 Ultrajectum - Saestum 2-3 Wedstrijdprogramma a.s. weekend 4 okt. 92 Roda 1 - Celeritudo 1 14 30 Roda 2 - Celeritudo 2 11.30 Roda 3-Laren 2 1130 WZA 4 - Roda 4 1130 Roda 5 - Limvio 4 11.30 Hoogland 8 - Roda 6 Roda 7 - Batavia 5 Roda 8 - Veens. Boys 4 H.V.C. 1 - Roda 1 (dames) Programma Hoofdklasse Roda - Celeritudo Amersf. Boys - Olympia Limvio - Hertha Sporting - Ultrajectum H.D.S. - M.S.V. E.M.M. - Saestum Stand hoofdklasse I. Limvio 2 Olympia '25 3. EMM 4. Ultrajectum 5. Saestum 6 Sporting '70 7 MSV'19 8. HDS '84 9. Celeritudo 10. Roda '46 11. Amersfoortse Boys 12 Hertha 14 0) 11.30 11.30 11.00 54 4-7 5-7 5-0 4-5 5-5 5-5 54 54 5-3 5-2 5-2 De huidige selectie bestaat uit de volgende speelsters: Maja Bruijn-de Wild (aanvalster), Karin Deen (hoofdaanval ster), Liesbeth Deenekamp- Overeem (hoofdblokkeerster), Marlies van Doorn (buiten- aanvalster), Nelleke Grobben (libero), Kristel Haalboom (spelverdeelster), Anja Koren (buitenaanvalster), Charlotte van Pijkeren (hoofdblokkeer ster), Yvonne Pot (libero), Hester Teune (spelverdeel ster) en Anita Visser (hoofd aanvalster). Over deze selectie zijn de trainers zeer tevreden. Van den Brink; „Het is een brede selectie, die kwalitatief goed is. De spelers vullen el kaar goed aan. Er zijn enkele uitschieters in het team, die ook de verantwoordelijkheid kunen en durven nemen om het team te dragen". Bakker: „De dames gaan ervoor. Het is een echte werkploeg die een stootje kunnen hebben. De da mes vormen een echte groep" ACHTERVELD - Amsvorde was zondag de tegenstander van SV Achterveld. Op papier een sterke tegenstander, om dat de ploeg ongeslagen bo venaan stond. Dit was in het veld niet te zien, omdat Ach terveld meteen vanaf het be gin sterk en veld begon. De buitenkanten werden goed aangespeeld en dit leidde tot veel gevaar voor het doel. De eerste mogelijkheid kwam in de 10e minuut. Een vrije trap van Fred van de Pol werd mooi op de inkomende Kees van den Breemer gespeeld die helaas zijn lob over het doel zag belanden. Hierna kwam er een goedlo pende kombinatie aan de rech terkant met Rob de Vette en Kees van den Breemer, zodat Alex Boersen de achterlijn kon opzoeken en voorgaf op Peter van Middellaar, die he laas zijn inzet van de lijn ge haald zag worden. Hiema probeerde Amsvorde iets terug te doen. Dit leidde tot een kopkans die goed gepa reerd werd door de Achter veld doelman, Gerbrand van Zandbrink. Achterveld werd niet bang van deze kopkans en ging door met aanvallen Na een voorzet van de rechterkant werd de bal niet goed weggewerkt door Amsvorde, waardoor Rob de Vette een goede schiet kans kreeg maar deze totaal verkeerd raakte. De laatste kans van de eerste helft was ook voor Achterveld. Na een goede pass van Jeroen Tol boom op Peter van Ruiten beek die vrij voor de goal de bal over het doel zag gaan. Ruststand 0-0 De 2e helft was nog geen twee minuten bezig of Achterveld stond 0-1 achter. De doelman van Achterveld werd verrast door een ver afstandschot. Achterveld had even nodig om weer in het ritme te komen van de eerste helft. Achter veld, dat de hele wedstrijd met hetzelfde team bleef spe len, kreeg in de tweede helft ook nog goede mogelijkheden Rob de Vette die na 20 min. in de tweede helft vrij kon in koppen zag zijn poging naast het goal belanden. En 10 min. voor dat Alex Boersen alleen op goal afkwam maar die te vroeg inschoot en zijn inzet ge stopt zag door de keeper van Amsvorde. De laatste 10 min. voor hel einde ging Achterveld 1 op 1 spelen achterin, zodat Ams vorde op het einde ook nog 2 keer iemand van de zijkant al leen op doel kon afkomen Maar deze werden allebei goed afgestopt door Gerbrand van Zandbrink. (advertentie) A.s. zondag 14.30 uur Wedstrijdbal aangeboden door Ruys assurantiën b.v. LEUSDEN - Roda Al heeft tegen Spakenburg de derde nederlaag op rij geleden. Met een nipte 4-3 overwinning hielden de Spakenburgers de beide punten in eigen huis. Roda zakt door deze nederlaag naar de middenmoot, terwijl de Blauw-witten blijven mee doen in de bovenste regionen. Roda is zeker niet wegge speeld aan de boorden van het IJsselmeer. Het was een ge- lijkopgaar.de strijd waarbij de Leusdenaren zich enigszins verkeken hebben op de nim mer aflatende vechtlust van de Spakenburgers. De wedstrijd begon spectacu lair Binnen vier minuten had den beide ploegen gescoord. Spakenburg opende de score via een eigen doelpunt van Mi chael Timmerman. Binnen de minuut maakte Roda gelijk. Uit een cornerbal van Axel de Heer kopte Robin Rijnders bij de eerste paal de bal in de verre hoek 1-1. Het verdere verloop van de wedstrijd ging gelijk op zonder echte grote kansen Na een half uur kwam Roda uit een afgeslagen aan val van Spakenburg op de lin kerzijde in balbezit. Andre van Ooyen draaide om z'n as en stuurde vervolgens Yuri van der Meel de diepte in. De verdediging van Spakenburg was hierdoor verrast. Met een droge schuiver onder de kee per door zette hij de Leusdena ren op een 1-2 voorsprong. Met deze stand op het score bord begonnen beide ploegen aan de tweede helft. Trainer Bakker had zijn team nog ge waarschuwd voor het Spaken- burgse gevaar. Zolang de ploeg nog kansen ruikt, zullen zij zich niet gewonnen geven. In de 15e minuut speelde de rechtsbuiten een Roda-verde- diger uit en kon vrij voorzei ten. Bij de eerste paal kon de vrijstaande Spakenburgse spits simpel intikken 2-2. De Spakenburgers voelden dat ei meer inzat en bleven Roda de komende tien minuten onder druk zetten. Wederom was een buitenspeler de Roda verdedi ging te snel af 3-2 Roda gaf zich echter niet ge wonnen en ondernam pc gen het initiatief van de Spa kenburgers over te nemen. Dit gaat meestal gepaard met risi co's. Er komt voor de tegen stander ruimte voor de coun ter. In de 33e minuut ging de buitenspelval niet goed dicht en de vierde Spakenburgse treffer was een feit. Roda bleef het proberen, maar vond het gat in de Spakenburgse verdediging te laat. Drie mi nuten voor tijd kon Van der Meel zijn tweede treffer laten aantekenen. Uit een cornerbal kopte hij eerst de bal op de lat en schoot vervolgens de terug springende bal in de touwen 4- 3. Het was echter te laat voor Roda. Met teleurgestelde g^ zichten verlieten de Leusdena ren het veld. Komende zater dag om 14 30 uur kan men de zaken weer een beetje recht" trekken in de thuiswedstrijd tegen Hilversum Al f

Leusder Krant | 1992 | | pagina 10