Leusder Krant. he Red Caps zijn kampioen )ubbele winst voor hockeyers Eerste winst waterpolo'ers lonkballers zetten kroon op tienjarig bestaan Sport kort Missen van strafworpen fataal voor LHV Paardendressuur Den Treek Schakers gaan in training [ei EUSDEN - Het eerste man- J enteam van de Mixed Hoc- ey Club Leusden had niet r r ieer dan twee minuten nodig Di de vorig seizoen uit de vergangsklasse gedegra- )ej eerde Upward op een 1-0 ach- n(j irstand te brengen. Na een rachtige combinatie wist !aarten Jonges de bal achter e keeper te deponeren waar- :ee het hele elftal zijn visite aartje bij de tegenstander af- cl. De gehele wedstrijd bleef - it elftal als één geheel func- oneren. Het is moeilijk om itbl inkers te noemen, want e doelpunten kwamen tot and door een hecht team- ork. Bart van Dalen wist uit rebound van een strafcor- er het tweede doelpunt te xtren. De keeper van Up- ard wist de strafbal van Flip an Dalen te keren waarmee i ruststand van 2-0 werd be- likt. m i de tweede helft werd Bart in Dalen wegens een bles- ire vervangen door Jeroen «ijlijgers en kwam ook Yuri ianotten het veld in. Deze ree spelers van het Al-team iven niet alleen blijk van chnisch zeer goed spel, ook mentaal pasten ze in het team Beide spelers stonden aan de basis van de doelpunten. Jon ges wist het derde doelpunt te scoren door van een misver stand in de defensie van Up ward te profiteren. Uit een af gemeten pass aan Gianotten wist Robert Kreikamp sole rend door de verdediging de keeper voor de vierde maal het nakijken te geven. Tien minuten voor het einde kreeg Flip van Dalen uit eenzelfde actie van Kreikamp de gele genheid de stand op 5-0 te brengen. De verdediging on der aanvoering van de uitste kend spelende Robert Jan Wil- lemsen moest toestaan, dat Upward enkele minuten voor het eindsignaal een tegendoel punt wist te scoren waardoor de eindstand van 5-1 werd be reikt. Winst vrouwen Ook het eerste vrouwenelftal van de MHCL is er in geslaagd om de volle winst van 2 pun ten uit Hoogezand mee te ne men, waardoor na 3 gespeelde wedstrijden de vijfde plaats op de ranglijst is bereikt De wedstrijd begon met een overwicht van de thuisclub DASH. De verdediging van de Leusdense vrouwen wist ech ter het doel schoon te houden. Uit een snelle counter wist Pa tricia van der Flier na een in zet van Judith van Gellicum de ruststand op 1-0 te brengen. Kennelijk wist de coach van Dash in de rust de juiste woor den te vinden om zijn elftal te inspireren, want na de hervat ting scoorden zij snel twee doelpunten. Het lukte de Leusdense formatie zich van de schok te herstellen en het was Josephine Pronk die met een prachtig doelpunt de stand op 2-2 wist te brengen. Een wijziging in de opstelling zorgde voor een meer aanval lend spel. Tamara Ouderdorp - sinds dit jaar in de Leus dense formatie - wist ruimte te creëren op links waardoor Kim van Wijngaarden de gele genheid kreeg de stand op 3-2 te brengen. Een aan Leusden toegekende strafbal werd door Jolanda Koopman benut waardoor de eindstand van 4-2 werd bereikt. Stand eerste klasse D (mannen) Leusden 3 6 GHBS 3 6 Zwolle 3 5 GCHC 3 4 Doetinchem 3 3 Tempo 41 3 3 Roden 3 3 Upward 3 3 Ares 3 2 Quick Stick 3 2 Deventer 31 Hengelo 3 0 Stand tweede klasse D (vrouwen) Apeldoorn 3 6 HMC 3 6 Doetinchem 3 5 Drienerlo 3 5 Leusden 3 4 Bully 3 3 Ares 3 2 Dash 3 2 Quick Stick 3 2 Meppel 31 Hattem 3 0 Assen 3 0 Programma eerste klasse D Tempo '41 - Roden Upward - Deventer Hengelo - Leusden GHBS - Leusden GCHC - Doetinchem Zwolle Quick Stick Programma eerste klasse D Bully - Dash Doetinchem - Apeldoorn Drienerlo - Assen HMC - Ares Hattem - Meppel Leusden - Quick Stick LEUSDEN - Het Herenteam van De Haaien is de competi tie goed van start gegaan. Mid dels een 4-8 overwinning werd het Scherpenzeelse Poseidon overtuigend verslagen. Na het vorig seizoen gedegradeerd te zijn, is het team van nieuwe coach Ronald Bast, versterkt met drie nieuwe spelers. In het openingsduel tegen Posei don werd de eerste periode met een 1-2 voorsprong afge sloten na een 1-0 achterstand. Poseidon kwam terug op 2-2 nadat keeper Marco Tijmen sen, overgekomen van de Amer, in het begin van de tweede periode voor 20 secon den het water uitgestuurd werd. Nadat De Haaien een strafworp benutten (Carl Die- penbroek, 2-3) hield Poseidon de marge op een doelpunt door de tweede periode af te sluiten met 3-4. In de derde en vierde periode kwam het klasseverschil tot uitdrukking via doelpunten van Diepenbroek (strafworp), Harry Abbing, Ruben Tol boom (Afstand schot) en Her man Streefkerk 4-8. Dit resul taat is hoopgevend voor het verdere seizoen. 'Wilskracht' Zaterdagavond moesten De Haaien-dames naar 'Aquacen- ter den Hommel' voor het competitietreffen tegen de 'dames' van Wilskracht. Ge zien het door dit team ver toonde spel moet dit 'dames' echt tussen aahalingstekens staan want zo toonde het niet ten opzichte van de gasten. In de eerste periode scoorde de midvoor van Wilskracht 1-0 en via verdere twee doelpunten wist Wilskracht zelfs uit te lo pen tot 3-0. In het derde periode leken De Haaien echter het antwoord te hebben gevonden op het harde spel van Wilskracht. Via twee doelpunten werd het doorzet tingsvermogen van Kirsten Ruitenbeek beloond. De stand kwam hiermee op 3-2. Ver woede pogingen van onder meer Alma Verhoeven konden in de vierde periode helaas niet zorgen voor het op zijn minst verdiende gelijke spel en moesten De Haaien met een 'onterechte' nederlaag naar huis. Yoensdag 30 september 1992 Het kampioensteam van The Red Caps, met v.l.n r. (staand)- Jacques Knopf, Nick van Vulpen, André Hakvoort, Gert Meilink, Eddie de Lely en Edwin Verdonck Zittend v.l.n.r. Brian Barendz, Berto Eelsingh, Geke Koelink en Eli Blom Óp de foto ontbreekt de geblesseerde Arjan Schneiders (foto: Red Caps) veldfouten later kon hij de thuisplaat toucheren 3-1 In de gelijkmakende slag beurt sloeg Edwin Verdonk een honkslag, hij kwam op het tweede kussen door aan een uitgevoerde opofferingsstoot- slag van Gert Meilink. Er kon echter niet gescoord worden. Quick hield het veld goed dicht De vijfde slagbeurt gaf een ommekeer voor Quick Bert van de Veer sloeg een honk slag en nadat één uit gemaakt was, gooide werper Eli Blom een vier wijd. Reden voor coach Koelink om de werper te vervangen. Met twee hon ken bezet mocht Jacques Knopf de verdediging leiden. Hij kreeg het gelijk zwaar. Drie honkslagen op rij zorg den voor vier Quick punten; 3- 5. Plotseling keken de rode petjes tegen een achterstand aan Op scherp Wederom stond Van Vulpen op scherp, met een veldfout op het eerste honk gekomen, kon hij de achterstand tot 4-5 ver kleinen op een tik van De Lely. Beide teams scoorden niet in de zesde slagbeurt Ook in de zevende inning hield werper Knopf de Amersfoor- ters kort, dat wil zeggen alle drie de slagmensen gingen uit Wisselspeler André Hakvoort kwam met een stootslag op één en hij kon het tweede honk spelen. De Lely, die later tot de beste slagman van het seizoen werd uitgeroepen le verde weer een honkslag af, waarop Hakvoort de gelijk maker scoorde 5-5. De laatste inning zou de be slissing moeten geven Knopf wist weer drie tegenstanders uit te schakelen. Hij mocht vervolgens als eerste aan slag. Met een fraaie swing ver dween de bal ver het outfield in, goed vooreen honkslag De coach wilde echter meer en stuurde Knopf door naar twee Knopf wist dit honk daadwerkelijk te bereiken, maar moest daarvoor diep door het stof gaan, met een sli ding Amper was het gravel van zijn pak geklopt of slag man Edwin Verdonk joeg de bal nog verder het outfield in Knopf sprintte vervolgens naar de thuisplaat 6-5. Daar mee kon de scheidsrechter een eind aan de wedstrijd maken De Leusdenaren bleven hier mee dit seizoen thuis ongesla gen. The Red Caps kunnen zich gaan voorbereiden op de eerste klasse Midden Neder land, waar ze ondermeer Quick 2 tegen zullen komen. Volgende week staat er nog een wedstrijd tegen Zuidvo gels in Huizen op het pro gramma. Scoreverloop Red Caps 2-0-1-0-1-0-1-1 6 Quick 3 0-0-0-1-4-0-0-0 5 Werpcijfers: Red Caps Eli Blom (4'/j inn) 5 (x3 slag) 1 (x 4 wijd) 2 (honksla gen) 2 (fouten) Jacques Knopf (3% inn) 2-0-4-1 Quick: Cor Kisteman 9-2-7-3 Slaggemiddelden Red Caps Eddy de Lely (0.500) Edwin Verdonk Nick Vulpen (0,250) Berto Eelsingh Jacques Knopf voor Bouwman zijn eerste keer drie slag dit seizoen. Ook slagman twee en drie gingen vlot uit. Nu mochten de Red Caps laten zien wat hun be noeming was Geke Koelink kwam op één met vier wijd en wist succesvol twee te scoren. Nick van Vulpen tikte met een fraaie honkslag Koelink over de plaat Zelf wist van Vulpen 2-0 aan te tekenen op een honkslag van Eddie de Lely. De tweede inning was we derom niet succesvol voor Quick. De eerste drie slagmen sen konden gelijk retour dugout, waarvan twee met drie slag. Quick werper Cor Kisteman kreeg de zaak ook beter onder controle, drie keer drie slag op rij betekende het einde aan de tweede inning. Derde slagbeurt In de derde slagbeurt kwamen slagman 7, 8 en 9 van Quick aan de beurt en ook zij konden weer gaan zitten Wederom twee met drie slag. The Red Caps zou deze inning de score uitbreiden tot 3-0. Van Vulpen stond aan de basis van het derde punt. Zelf op het eerste honk gekomen door een veld fout. werd hij binnen geslagen door een verre klap van Berto Eelsingh. De Amersfoorters haalden het punt terug in de vierde inning Joop Bouwman kwam op één door een honkslag; enkele ECS DEN - Afgelopen za- rdag kwam het heren honk- J team van The Red Caps uit jen Quick 3 uit Amersfoort. ij winst was het kampioen- hap een feit. In de laatste in- ng werd Edwin Verdonk Ian of the Match' door de innende run binnen te slaan, et werd uiteindelijk 6-5 voor Leusdenaren, waarna een estje van start kon gaan. De omotie naar de le klasse in ^io Midden Nederland was urmee een feit. \ed Caps catcher Nick van Vulpen vangt de derde slagbal. Joop Bouwman (S&D-Quick) gaat uit oto: Hans Roggen) nder ruime publieke belang- elling konden de nerveuze eusdenaren eerst de verdedi ng ingaan Joop Bouwman in Quick kreeg direct een ie slag aan zijn broek van erper Eli Blom Het was Pagina 11 LEUSDEN - In een spannende wedstrijd te gen koploper Baarn, zijn de dames van LHV afge lopen zondag tegen hun tweede nederlaag van dit seizoen aangelopen Na de 18-0 overwinning op ASV een week eerder, waren de verwachtingen voor de wedstrijd tegen Baarn hooggespannen. Hoewel Baarn de onge slagen koploper was. za gen de dames van LHV dat zelf tweede stond, vooraf kansen om de po sitie van Baarn over te nemen. Baarn nam echter snel een voorsprong: 0-2. Waarna LHV de kans op aansluiting, in de vorm van een strafworp miste. Wil Dake zorgde daarna vanaf de cirkel voor 1-2, waarna Baarn de voor sprong vergrootte. Wil van de Burgwal bracht met twee doelpunten de partijen weer in even wicht 3-3. Op dat mo ment leek LHV de wed strijd in handen te heb ben, via doelpunten van Hilde Steenbeek en To Schoenmakers liep LHV weg naar 5-3. Voor de rust kon Baarn nog wat terugdoen en bepaalde daarmee de ruststand op 5-4 in het voordeel van LHV Na de rust raakte LHV de kluts kwijt en kon Baarn vrij snel uitlopen naar 5-9. De wedstrijd leek vroegtijdig gelopen. LHV bleek echter nog over veerkracht te be schikken Steenbeek bracht met haar tweede doelpunt haar ploeg dich terbij: 6-9 Waarna LHV opnieuw een strafworp miste. Van de Burgwal Verzilverde daarna voor haar ploeg wel een straf worp. wat 7-9 betekende. Enkele dubieuse beslis singen van de scheids rechter benadeelden de thuisclub echter zodat zij een tijd in ondertal moest spelen. Baarn kon hier echter niet van profi teren. Nadat LHV op nieuw een penalty miste, zorgde Hilde Steenbeek in de laatste minuut voor 8-9. Baarn speelde de res terende tijd echter uit zo dat LHV niet dichterbij kon komen. Opstelling LHV: Christine Schut. Wil van de Burgwal. Wil Dake. Tonny Davids, Monique Hovenkamp, Elly de Ja ger. Carin Nijhuis, To Schoenmakers. Hilde Steenbeek, Wil van Tricht LEUSDEN - Afgelopen zondag waren de paarden op Paarden- en Ponycen trum 'Den Treek' aan de beurt om met hun berij- ders/sters deel te nemen aan een indoordressuur- club wedstrijd. Het prachtige weer lokte veel familieleden, vrien den en andere paarde- sportliefhebbers naar deze onderlinge wedstrij den en dat stimuleerde de deelnemers om hun ui terste best te doen. De spanning was bij sommi gen op het gezicht af te le zen en de warmte gaf er extra kleur aan. Door de soepele opstelling van de organisatie kon in alle rust worden ingereden, om daarna aan de jury, mevrouw Stoorvogel, de dressuurproeven te to nen. En zoals altijd gaat dat de ene combinatie be ter af dan de andere. De een kan de zenuwen be ter in bedwang houden en een ander heeft net iets meer ervaring. En dan het paard niet te ver geten. Paarden hebben ook hun slechte humeu ren en af en toe hun pijn tjes net als de mensen. Al met al werd er vrij aardig gereden, hetgeen wel bleek uit het behaalde puntentotaal. Bovendien liet Stoorvogel in haar commentaar bij de prijs uitreiking weten, dat het peil van rijden, sinds zij de laatste keer op Den Treek jureerde, beslist vooruit gegaan was, het geen natuurlijk in dank werd aangehoord. Er werden twee dres suurproeven verreden: proef 9 in de Klasse L en proef 5 in de Klasse B2. Degenen die op een da meszadel in de ring ver schenen werden afzon derlijk beoordeeld. Ank Wichel met eigen paard stak met haar puntento taal van 133 ver boven de anderen uit. En daarmee was deze dameszadel combinatie terecht de beste in deze rubriek. In de Klasse B2 kwam Femke Hovestad met manegepaard Pablo in de ring. Nadat de punten ge teld waren, bleek deze combinatie op de eerste plaats te zijn geëindigd. En wetende dat Pablo niet het makkelijkste paard is, kun je rustig zeggen dat Femke super gereden heeft en best trots mag zijn op deze prestatie. In de Klasse L reed Joanne Durtler met manegepaard Tania de beste proef, op de voet gevolgd door Sandrien Textor met eigen paard Rebel. Er was slechts een punt verschil. LEUSDEN - 'Remise7' is de naam van het club blad van de schaakver eniging Leusden. In meerdere opzichten een verkeerde keus Op de co ver is een schilderij van beeldend kunstenaar Tjerk Zijlstra afgebeeld met een fraaie voorstel ling van de Réti-manoeu- vre. Voor niet-ingewij- den: Dit is een eindspel situatie, die potremise is, al is dat op het eerste ge zicht niet duidelijk. Men kan dus concluderen dat het vraagteken in de be naming van het clubblad misplaatst is. Ook wat' betreft de inhoud is dit maandblad geenszins wat het woord remise doet vermoeden. De ver schillende artikelen heb ben vaak een scherpe, aanvallende toon. Men gaat het conflict niet uit de weg. Menig schaker zit hoofdschuddend te lezen, als het nieuwe nummer is uitgekomen. Kan dat niet wat subtieler, vraagt men zich af. Is het nodig om zo kritisch te zijn? De redaktie is blij met de controversiële inhoud. „Wij geven dit blad niet uit om de lezers in slaap te sussen", stelt de re daktie. „Een clubblad be hoort niet alleen het club nieuws te brengen, maar dient ook het geweten van de vereniging te zijn en een spreekbuis voor verschillende menin gen Daarin lijkt de re daktie te slagen: Het blad wordt fanatiek gele zen en becommenta rieerd Ook op andere gebieden is de redaktie actief. Zij organiseert het jaarlijkse bedrij venschaaktoer nooi. Dit om de schaak sport in het algemeen te populariseren, maar vooral ook om het Leus dense bedrijfsleven te be trekken bij het clubblad. Daarnaast organiseren zij een schaaktraining, die binnenkort van start gaat Onder leiding van Herman Grooten, een be roemd schaakleraar, krijgen de Leusdense schakers de kans om in training te gaan. De les sen zullen een drietal za terdagen in beslag ne men, waarin niet alleen de theorie maar ook de praktijk aan de orde zal komen. Wie hierin geïn teresseerd is, kan contact opnemen met de organi satoren Margo en Jos Ag- terberg, tel. 942355 En natuurlijk bent U uitge nodigd om eens een don derdagavond te komen kijken op de club. Er zal speciaal voor U een te genstander worden ge zocht, zodat U de eerste avond al een partij kunt spelen. EUSDEN - Wederom heeft ütilopen de volle winst ge- ikt in zijn vierde wedstrijd ui dit veldseizoen. Ook Revi- il was niet in staat de in de reedte goed scorende Antilo- c ^nploeg voldoende af te stop- fn. alhoewel het afmaken zo ter en daar wat haperde. te wedstrijd komt moeilijk Pgang. De eerste aanval van intilopen kon niet direct in snelle combinatie-spel ko- *n Door persoonlijke fou- en te weinig beweging kon •en niet direct een vuist ma ai En dan is Revival op z'n st. Met veel enthousiasme ftmen het eerste kwartier de edstrijd naar z'n hand en Antilopen laat zich het initia- el afnemen. Na vijf minuten sort Revival van afstand 0- Pas in de zevende minuut Pent Nancy Lahey voor Anti- JPen de score. Ook het j *eede aanvalsvak heeft ;0eite op gang te komen. 'adat Revival wederom van ktand een voorsprong neemt in het eindelijk Joyce Osna- ^gge en Marjan Abbring die Slopen op het goede spoor !{ten. Met een wervelende ac- e trekken beide dames de lediging van Revival Pen. Abbring maakt met een ■°oie doorloopbal de actie af. ntilopen heeft zich dan ge- "jnden en gaat de wedstriid volledig naar z'n hand zetten. Met een uitgekiende vrije bal geeft Lahey Antilopen voor de eerste maal een voorsprong. Revival komt via een straf worp nog eenmaal terug, maar dan is Antilopen los. Het aan- valsspel wordt sneller en nauwkeuriger, terwijl de ver dediging grip gaat krijgen op het simpele aanvalsspel van Revival. Eddy Hendriks, die een prima wedstrijd speelde, geeft Antilopen de 4-3 voor sprong. Daarna laat met een vreemde omdraaibal Osna- brugge 5-3 aantekenen. De voorsprong wordt tot aan de rust verder uitgebouwd: 7-4. Met de wetenschap dat dit niet voldoende is voor een zekere eindoverwinning. Tweede helft Het eerste kwartier in de tweede helft laat twee fel aan vallende ploegen zien, die beide niet in staat zijn om te scoren. De wedstrijd zit een beetje op slot Het is wederom Hendriks die vanuit een slim genomen vrije bal de ban breekt en 8-4 laat noteren. Normaliter is dan de wed strijd gelopen. Echter niet als je tegen Revival speelt. Door concentratieverlies komt Revival met een om draaibal en strafworp terug od 8-6 en de wedstriid liikt weer open. Voor de derde keer is het Hendriks die zijn ploeg op een beslissende voorsprong brengt. Van afstand laat hij 9- 6 aantekenen en laat Osna- brugge op zijn aangeven 10-6 scoren. Dan zijn er nog tien minuten te spelen. En zoals in alle voorgaande wedstrijden laat Antilopen het in de slot fase onnodig spannend wor den. Het eerste aanvalsvak kan geen vuist maken en bij de verdediging ontstaat een vreemd soort nerveusiteit. Binnen drie minuten is de stand omgebogen naar 10-9. Coach Bert Brandsen brengt dan Evelien Costa-van Rooyen en Koos Meinma voor Abbring en Verwey. Dit brengt de nodige rust en de be langrijke 11-9 winst. Van af stand scoort Costa-van Rooyen vier minuten voor tijd deze winnende treffer. Dat vlak voor tijd Revival nog 11- 10 scoort is voor de statistie ken. Zo komt Antilopen aan zijn vierde overwinning in succes sie en gaat hier mee vier aan kop. Het inpassen van de nieuwe spelers van het eerste verloopt goed. De 18-jarige Rene Verwey gaat steeds be ter presteren en zal in verloop van de competitie zijn draai wel volledig vinden Eddy Hendriks brengt in het eerste veel ervaring en een goede in stelling mee en is hierdoor een welkomme aanvulling van het eerste achttal. Tenslotte Marian Abbring. die zo hier en daar nog wat last heeft van concentratieverlies maar naast Joyce Osnabrugge goed gaat presteren. Gemak zucht is voor deze ploeg het grootste gevaar op dit mo ment. Aan de korfbalcapaci teiten zal het niet liggen. Het is dan ook de taak van coach Brandsen de ploeg scherp te houden in de komende weken, waarin moeilijke uitwedstrij- SKF den tegen SFK en Meeuwen Meeuwen op de kalender staan r»r»Q Uitslagen Tweede klasse D: Revival - Antilopen 10-11 Juventa - DOS 10-11 Meeuwen - SKF 15-11 Achilles - Unitas 6-9 Stand tweede klasse D Antilopen 4-8 Unitas 4-6 DOS Achilles Revival Juventa Programma tweede klasse D SKF - Antilopen Achilles - Revival DOS - Meeuwen Juventa - Unitas Balbezit voor Antilopen in de wedstrijd tegen Revival, die de Leusdenaren met 10-11 wisten te winnen. Zii oaan onaeslaaen aan de leidmn ffntn Hons RoanenI l J

Leusder Krant | 1992 | | pagina 11