Leusden Leusden 1:a JrStmtP DE ANDERE HELFT VAN DE 25 PIEK.. begroting-1993 in commissies en raad chemokar komt bij u in de straat het kopen en huren van een huis in Leusden (1) GEMEENTE VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS 'KUBUS' KINDERSTOEL Kranten kabelkrant: De actuele tweeling WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 132 d.d. 30 september 1992 De maanden oktober en november staan in het teken van de behandeling van *de begroting voor 1993, de meerjarenbegroting 1993-1996 en het meerjaren- activiteitenplan (map) 1993-1996. Deze stukken zijn opgesteld onder verant woordelijkheid van burgemeester en wethouders, maar het is de gemeente raad die de begroting uiteindelijk vaststelt. Dat gebeurt in een raadsvergade ring op 12 november a s Daaraan voorafgaand worden de begro tingsstukken besproken in de ver schillende raadscommissies. Voor belangstellenden ligt een complete set van de begrotingsstukken ter inzage bij het bureau Voorlichting in het gemeentehuis. begroting in de commissies De vergaderingen waarin de begro ting-1993 aan de orde komt, wor den op de volgende dagen gehou den: dinsdag 6 oktober, commissie Wel zijn en Onderwijs (W&O); woensdag 7 oktober, commissie So ciale Zaken, Volkshuisvesting, Emancipatie en Milieu (SVEM); maandag 12 oktober, commissie Algemene Bestuurszaken (ABZ); dinsdag 13 oktober, commissie Fi nancieel Beleid en Beheer (FBB) Alle commissievergaderingen be ginnen om 20.00 uur en zijn open baar. Wie vragen of opmerkingen over de begroting heeft kan tijdens de vergadering gebruik maken van het spreekrecht begroting in de raad In afwijking van voorgaande jaren blijft de behandeling van de begro ting in de raad beperkt tot één ver gadering. Deze wordt gehouden op donderdag 12 november van 15.00 uur tot 22.00 uur met een schorsing tussen 17.30 uur en 20.00 uur. De vergadering begint met de beantwoording door burgemeester en wethouders van de belangrijkste vragen en opmerkingen die de raadsfracties in hun zogeheten al gemene beschouwingen hebben gemaakt Die liggen vanaf woens dag 28 oktober ter inzage bij het bureau Voorlichting. De antwoor den daarop van burgemeester en wethouders worden eveneens ter inzage gelegd en wel vanaf maan dag 6 november. Tijdens de raadsvergadering op 12 november krijgen de raadsfracties de gelegenheid op de antwoorden van burgemeester en wethouders in te gaan, de zogeheten replieken. Hierna wordt om ongeveer 17.30 uur de vergadering geschorst. Die wordt om 20.00 uur hervat met de duplieken: de beantwoording in tweede termijn door burgemeester en wethouders. Aansluitend wor den het meerjarenactiviteitenplan en de begroting vastgesteld. Klein chemisch afval zoals resten verf, schoonmaakmiddelen en batterijen maar bijvoorbeeld ook bestrijdingsmiddelen, medicijnen en cosmetica ho ren tot het klein chemisch afval. Nog te vaak komt chemisch afval in de vuilniszak of in het gootsteen putje terecht. Op die manier wordt er onnodig schade aan ons milieu toegebracht. Daarom wordt er in onze gemeente al jarenlang op ge hamerd dat chemisch afval geschei den van het andere afval wordt aangeboden. En daarvoor zijn er in Leusden mogelijkheden genoeg. inleveren U kunt chemisch afval op tal van plaatsen kwijt in onze gemeente Batterijen kunt u bijvoorbeeld in leveren bij de winkel waar u nieu we koopt Olie kunt u afgeven bij de diverse benzinestations in onze gemeente. En het overlaadstation aan de Hamersveldseweg is dage lijks geopend voor het afgeven van allerlei soorten afval, dus ook che misch afval En alsof dat allemaal nog niet genoeg is, rijdt er twee keer per jaar ook nog een speciale auto door de gemeente waar u uw chemisch afval kwijt kunt: de che mokar. grote schoonmaak De komst van de chemokar is een goede gelegenheid om uw keuken kastjes. medicijnkastje en schuur of garage te inspecteren op de aan wezigheid van blikken met verfres- ten, kwastenreiniger, batterijen, afgewerkte olie, schrijfmachinelin ten, spuitbussen, cosmetica en der gelijke. Voor de verdere verwer king is het belangrijk dat u het afval in de oorspronkelijke verpakking laat zitten. Een lijst mét in te leveren chemisch afval kunt u vinden op het inzamel- schema afval die eind vorig jaar huis-aan-huis is bezorgd inleveren bg de chemokar De chemokar meldt zijn komst in uw straat door middel van een ge luidsinstallatie. Zorg ervoor dat het verzamelde afval dan in een doos, krat of emmer gereed staat. Het afval moet persoonlijk bij de chemokar worden ingeleverd; zet het NOOIT onbeheerd op straat. De chemokar neemt uitsluitend huishoudelijk chemisch afval mee. Bedrijven kunnen niet van de che mokar gebruik maken; zij moeten zelf voor de afvoer van hun che misch afval zorgen. maandag 12 oktober 08.30 - 09.00 uur standplaats Cha let Waterloo 09.15 - 13.00 uur chemokar rijdt door de wijken Hamersveld, Ros senberg, Rozenboom en Rozendaal. 13.00 - 17.30 uur chemokar rijdt door de wijken Alandsbeek-west, Alandsbeek-oost, de Wetering en 't Ruige Veld. dinsdag 13 oktober 08.30 - 13.00 uur chemokar rijdt door de wijken Leusden-zuid, Cla- verenblad en Wildenburg. 13.00 - 17.30 uur chemokar rijdt door de wijken Groenhouten, Ha mershof en Akkerhoeve. woensdag 14 oktober 08.30 - 13.00 uur chemokar rijdt door de wijken Noordwijck, Lan- genbeek, Bosveld, Munnikhove en Zwanenburg. 13.15 14.00 uur standplaats in Stoutenburg aan de Hessenweg t/o nummer 95 14.15 - 17.00 uur chemokar rgdt door Achterveld 17.00 - 17.30 uur standplaats in Achterveld aan de Jan van Arkel- weg nabij „de Moespot" t Er is de laatste jaren nogal wat veranderd bij het inschrijven en toewijzen van woningen. Ook voor het toewijzen van kavels geldt een andere procedu re dan vroeger. Het is goed daar nota van te nemen voordat u zich meldt als gegadigde. Daarom heeft de gemeente een foldertje uitgebracht: „het kopen en huren van woningen in Leusden". In twee artikelen wordt op de belang rijkste punten uit die folder ingegaan. In dit eerste artikel besteden we aandacht aan de huurwoningen. vergaderagenda Over dc toewijzing van huurwonin gen doen vele verhalen en anekdo tes de ronde. Maar hoe zit het nu werkelijk? Voor de duidelijkheid maken we in Leusden onderscheid tussen woningen met een huurprijs onder en die met een huurprijs bo ven de huursubsidiegrens. Die grens ligt in 1992 bij 865.- huizen met een huurprijs onder de 865,- Deze huizen zijn gebouwd met een bijdrage van het rijk Daarom gel den er ten aanzien van het verkrij gen daarvan een aantal regels die voor duurdere woningen niet of in mindere mate gelden In de eerste plaats hebt u voor deze huizen een woonvergunning nodig. In de tweede plaats moet u zich als wo ningzoekende inschrijven bij de ge meente. Inschrijving als woningzoekende vindt alleen plaats als u: - in Leusden woont; - in Leusden werkt De kosten van inschrijven bedra gen 30,90. De toewijzing gebeurt aan de hand van een zogenaamd puntensysteem. Op basis van dit systeem krijgt iedere ingeschreven woningzoekende een vast aantal punten voor het jaar en maand van inschrijving en leeftijd. Mensen met de meeste punten zijn in begin sel het eerst aan de beurt. Daar naast kunnen er variabele punten worden gegeven. Die hebben te maken met de grootte van de huidi ge woning, de woon- werkafstand of een sociale of medische urgen tie Niet iedereen komt in aanmer king voor zo'n relatief goedkope woning; bij de toewijzing geldt een inkomen moet passen bij de huur prijs Afhankelijk van dit inkomen kunt u in aanmerking komen voor huursubsidie Op dit moment moet u rekening houden met een wacht tijd voor toewijzing van een goed kope huurwoning van twee tot vijf jaar huizen met een huurprijs boven de 865,- Voor deze huizen hebt u geen woonvergunning nodig. De in schrijving voor deze huizen en de verhuur ervan gebeurt door be heerders/makelaars, u kunt zich dan ook rechtstreeks tot hen wen den. De verhuurders hanteren een eigen wachtlijst en inkomenscrite ria. Dat wil zeggen dat u een maan delijks inkomen moet hebben van ongeveer vijf maal de maandhuur. Een lijst van deze verhuurders kunt u krijgen bij de afdeling sociale zaken/huisvesting. seniorenwoningen Voor het huren van een woning beneden de huursubsidiegrens gel den de bepalingen die gelden voor de andere huurwoningen. Voor zo genaamde aanleunwoningen kunt u zich rechtstreeks wenden tot de verhuurder. Een lijst van verhuur ders van aanleunwoningen kunt u krijgen bij de afdeling sociale za ken/huisvesting. meer weten Als u meer wilt weten over het huren van een woning, kunt u zich wenden tot het bureau huisvesting van de afdeling sociale zaken en huisvesting. Telefoon 961685. U kunt bureau Huisvesting elke werkdag bellen tussen 9.00 en 11.00 uur voor informatie en het maken van een afspraak. Let op: zonder afspraak kunt u niet te woord worden gestaan dinsdag 6 oktober, 19.30 uur: commissie wetj en onderwijs (W&O). De commissie buigt i o m. over het Welzijnsprogramma 1993 enc voorstel tot wijziging van de structuur en exp', tatie van dc stichting Soccle. dinsdag 6 oktober, 11.00 uur: seniorenraad, deze vergadering vindt de formele vaststel^ van de nota ouderenbeleid „Participerende nioren" plaats. Bovendien wordt gesprot over de mogelijkheden voor senioren in de» ninguitbreiding in de Hamershof. 's Avonds om 19.30 uur biedt de senioren voo noemde beleidsnota aan de commissie welc en onderwijs aan. woensdag 7 oktober, 20.00 uur: commissie s ciale zaken, volkshuisvesting, emancipatie i milieu (SVEM). In deze vergadering word o.m. het Welzijnsprogramma 1993 en de res taten van het bedrijfskundig onderzoek naarh afvalverwerkingsproces behandeld, donderdag 8 oktober, 20.00 uur: commi« openbare werken, ruimtelijke ordening ecoa mische zaken en verkeer (OREV). O.m. devc gende onderwerpen worden behandeld. - kredietaanvraag t.b.v het inrichten van b terrein Toermalijn/Lepelaar in het beste mingsplan Alandsbeek. - voorbereidingsbesluit i.m.v. de aanleg parkeerplaatsen aan de zuidzijde van de A schatterweg, ter hoogte van De Biezenkam: - fase 4 van het verkeersplan; - aanassing van het fietspad Hessenweg; - grondverkoop in 't Ruige Veld aan de Stiet ting Latei t.b.v. 33 woningen; - grondverkopen aan MBO en H2B Leusdj BV ï.o. ten behoeve van de bouw van wmkc en woningen; - het instellen van een blauwe parkeerzee rondom winkelcentrum Hamershof. Voorts zijn in alle drie de commissies de or. werp-begroting 1993, de ontwerp-meerjarenbi groting en het Mcerjarenactiviteitenplan 199] 1996 onderwerp van gesprek. De vergaderingen worden in het gemeentehi: gehouden. De verzamelagenda met bijbehorende stukke ligt voor u ter inzage bij bureau voorlichting. Samenstelling Bureau v oorlichting Telefoon (033) 961618 of 96111 bekendmakingen GEMEENTE verzoek en ontwerp beschikking hinderwet vergunning Het college van burgemeester en wethouders heeft vier verzoeken voor een vergunning in het kader van de Hinderwet ontvangen: op 31 juli 1992 van Ml Dental Techniek voor het oprichten en in werking hebben van een tand technisch laboratorium op het perceel Hamers veldseweg 4-d te Leusden; op 26 augustus 1992 van Nevima B.V.Voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning voor een viltverwerkend bedrijf op het perceel Ambachtsweg 12 te Leusden; op 28 augustus 1992 van de heer C de Groot voor een nieuwe, de gehele inrichting omvatten de vergunning voor een loonwerkersbedrijf met stallings- en reparatieruimte voor werktuigen met opslag op het perceel Hessenweg 189-a te Achterveld; en op 31 augustus 1992 van de heer G. B. Over- goor voor een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning voor een veehouderij met mestopslag. alsmede opslag van dieselolie op het perceel Stoutenburgerlaan 3 te Stoutenburg De verzoeken en de ontwerp-beschikkingen met de bijlagen ligggen van 30 september 1992 tot 30oktober 1992 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeentehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bovendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961687. Tot één week voor de laatstgenoemde datum kan op verzoek een hoorzitting worden gehou den, waarop dan mondelinge bezwaren kunnen worden ingebracht. Gedurende de gehele inzagetermijn kunnen ge motiveerde bezwaren schriftelijk worden inge diend bij het gemeentebestuur Indien men dit wenst en bij het indienen van bezwaren kenbaar maakt, worden persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. De ingebrachte bezwaren wor den eveneens ter inzage gelegd. Beroep tegen een op het verzoek genomen be schikking kan slechts worden ingesteld door diegene die binnen de inzagetermijn mondeling danwel schriftelijke bezwaren heeft ingebracht, tenzij aangetoond kan worden dat hij daartoe redelijkenvijs niet in staat is geweest. voorbereidingsbesluit De gemeenteraad heeft op 17 september j.l. een voorbereidingsbesluit genomen voor het perceel Arnhemseweg 76 met het oog op vervanging van de bestaande woning op dat perceel. Het voorbereidingsbesluit ligt vanaf maandag 5 oktober 1992 op werkdagen, tijdens de ope ningsuren van het gemeentehuis (m.u v de vrij dagavonden) voor een ieder ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene za ken (kamer 208). opheffing o.b.s. de Wegwijzer Ingevolge het bepaalde in artikel 108, 7e lid van de Wet op het basisonderwijs heeft de gemeen teraad in zijn vergadering van 17 september 1992 besloten de openbare basisschool „De Wegwijzer" per 1 augustus 1993 op te heffen. De openbare basisschool „De Wegwijzer" zal met ingang van deze datum fuseren met de openbare basisschool „De Heerd". De kinderen kunnen als gevolg van deze fusie het onderwijs normaal op „De Wegwijzer" blij ven volgen. verleende vergunningen bouwvergunningen - bouw uitvaartcentrum aan de Valleilaan te Leusden; - realisering reinigingswerf aan de Randweg te Leusden; kapvergunningen Walter van Amersfoortstraat 42, Achterveld, een es in de achtertuin, Berkelwijk 9, een kers en een wilg in de voor tuin; Parelduiker 42, een berk in de voortuin; de Roo van Alderwereltlaan 23, een berk, een conifeer en een spar in de achtertuin; Hessenweg 96, vier eiken in de berm. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over bouwvergunningen kunt u krijgen in het gemeentehuis, 't Erf 1, bij dc afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 756, over diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729 en over kapvergunningen bij de afdeling Groen, Ha mersveldseweg 105, telefoon 961 752. FERDI VUGTS~~~1 Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elke gewenste maat in elke gewenste kleur Christelijke basisschool „De Groenhorst" bedankt alle bedrijven en ouders die meegewerkt hebben aan het welslagen van de grandioze feestdag naar aanleiding van ons 20-jarig bestaan. Namens de Stuurgroep G20 Dorpstraat 74 Lunteren OPENINGSTIJDEN: donderdag 13 00-17 00 uur vrijdag 13.00-21 00 uur zalerdag 10.00-16.00 uur Alle prijzen bij Babyslunter zijn sfhaalprijzen. donderdag, vrijdag en zaterdag 0P=0P Solide kinderstoel te veranderen in taleltie stoeltje in bruin hout Aoviespnjs 149 NU EENMALIG: kinderstoel alleen bruin Babystunter levert alle bekende merken babykamers doorgroeikamers. kinderwagens, wandelwagens, buggy 's, boxen, autostoeltjes etc etcl Uit eigen voorraad tegen sensationele afhaaiprijzen Kijk en vergelijk. Vormen de foto's van krant en kabelkrant samen het kenteken van uw auto? Bingo! Dan hebtu in ieder geval 25gulden gewonnen. Die kunt u afhalen op ons kantoor in Leusden als u uw kentekenbewijs laat zien. Bovendien wordt uw naam genoteerd om kanste kunnen maken op één van de hoofdprijzen. r

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4