Mogen wijWim van den Hengel en René Gorter, u uitnodigen kennis te maken met onze nieuwe zaak in Leusden,de .Leusder Krant. (SuiCK gASY 'Niets is te mal in het 22e carnaval' Programmal vSint Aegtenkapel Raadslid onderscheiden Verkeersopstopping Gebruik schoolgebouwen Bouw jongerencentrum kan beginnen DINESHOP Jubileumjaar van De Puupenkoppf Inbraak Auto's vernield Portemonnee vermist Jeugdige dieve Snede snorfiets Verrekijker wej Sauna in Octof Nieuws uit de verenigingei Vliegoefening Opbrengst Kummeling Woensdag 7 oktober 1992 Pagina La Belle noiseuse Een 'must' voor liefhebbers van schil derkunst, deze vier uur durende tour' de force. Kunstenaar Picolli maakt na tien jaar het schilderij 'La Belle Noi seuse' af. Zijn vrouw, het oorspronke lijke model, vindt hij te oud; een beel- schone Emanuelle Beart mag haar plaats innemen. Vijf dagen van zwoe gen volgen, waarbij de schilder tot aan het eind gaat met zijn model. Naarmate de dagen vorderen, ontwik kelt zich een onheilspellende relatie tussen kunstenaar en model „Zoeken naar perfectie mag gerust vier uur duren" - Het Parool „Een meester werk" - De Gelderlander „Het is pure filmkunst van het hoogste niveau" - Algemeen Dagblad Let op! In verband met de lengte van de film is de aan vangstijd 19.30 uur en is de entreeprijs 10.- Woensdag 7 oktober, 19.30 uur A Idade maior De titel verwijst naar een penode uit het recente Portugese verleden, waarin krampachtig werd gepro beerd de Afrikaanse kolomen te be houden. A Idade maior, van de vie rentwintig] ange Teresa Villaverde, is een ingetogen film over de ingrij pende consequenties van deze ver drongen oorlog voor een negenjarige jongen. Donderdag 8 t/m woensdag 14 okto ber, 20.30 uur La petite voleuse Janine groeit op bij een verzuurde oom en tante in een bekrompen na oorlogs provinciestadje. De kleine diefstallen van Jarune worden hard handig afgestraft, haar ontluikende sexualiteit ontkend. Zij hunkert naar iemand, die haar steunt in haar drang naar een 'groots en meeslepend', maar vooral 'modern' leven: jazzmu- La Belle Noiseuse. ziek, sigaretten, nylons en make-up. De eerste van dne 'intieme nachtfilms' die het filmtheater in de maand okto ber zal vertonen. Vnjdag 9 en zaterdag 10 oktober, 23.00 uur Ronald Brautigaxn geeft eerste con cert in Van den Burg Pianoserie Op woensdag 14 oktober a.s. zal de Nederlandse pianist Ronald Brauti- gam in de St. Aegtenkapel het eerste concert verzorgen in de Van den Burg Pianosene. Voor het vierde achter eenvolgende seizoen stelt de firma Van den Burg, piano's en vleugels, de Amersfoortse Culturele Raad in staat een serie van vier concerten, waann piano centraal staat, te organiseren. Het eerste concert in.de serie zal wor den gegeven door de Nederlandse pianist Ronald Brautigam. Ronald Brautigam studeerde aan het Sweelinck Conservatorium in Am sterdam bij Jan Wijn. Sinds hem de Nederlandse Muziekprijs werd toege kend in 1984 heeft zijn carrière een hoge vlucht genomen. Hij treedt re gelmatig op met alle belangrijke Ne derlandse orkesten en vele buiten landse orkesten en geeft in binnen- en buitenland recitals. Bovendien is hij zeer actief op het gebied van de ka mermuziek wat o.a. resulteerde in de samenwerking met violiste Isabelle van Keulen. Op het programma staan de volgen de werken: L. van Beethoven: 15 Va- naties en Fuga in Es gr.t. op.35 „Eroica Variaties", F. Schubert; „Wanderer" Fantasie m C gr.t. op. 15 D 760 en R. Schumann: 8 Noveletten op.21 Woensdag 14 oktober, 20.15 uur. St. Aegtenkapel. Prijs 25,-; 22,50 p65; 20,- cjp. LEUSDEN - Het Leusdense raadslid Dries Knoppien (VVD) is afgelopen vrijdag be noemd tot Officier m de Orde van Oranje Nassau, met de zwaarden Knoppien, kolonel der mariniers, ontving de ko ninklijke onderscheiding bij zijn afscheid als voorziter van de belangenorganisatie Ko ninklijke vereniging van Mari ne Officieren Knoppien ont ving de onderscheiding uit- handen van de Bevelhebber der Zeestrijdkrachten. LEUSDEN - Een losgeraakte brandstofslang van een vrachtauto heeft woensdag ochtend in grote delen van Leusden tot flinke verkeersop stoppingen geleid Dat kwam omdat de reservebrandstof tank van de vrachtauto een enorm dieselspoor op het weg dek achterliet. De bestuurder van de auto uit Heerenveen is LEUSDEN - De gemeentè heeft voor de Leusdense basis scholen een regelng opgewsred voor het gebruik van de gebou wen buiten schooltijd door an dere instellingen, daarin is de verhuur door commerciële in stellingen uitgesloten. Enkele jaren geleden greepde ge meente in toen een balletschool ruimte in een schoolgebouw huurde. LEUSDEN - Bouwonderne ming Hoogevest zal op 23 okto ber beginnen met de bouw van het nieuwe jongerencentrum bij de ijsbaan. Uit het bestek van Hoogevest blijkt dat het jongerencentrum minder geld kost, dan door de gemeentraad beschikbaar is gesteld. Er is Quick Easy Dineshop? Over enkele weken is het zover. Dan openen wij de deuren van onze zaak aan de Hamersveldseweg. Om u nu vast op de hoogte te brengen van wat wij daar gaan doen, willen wij u nu vast op papier door onze zaak leiden. LOOPT U EVEN MEE? Onze tocht begint bij de counter. Hier kunt u kiezen uit zachte broodjes (wit of bruin), pistolettes (kleine, knapperige stokbroodjes; speciaal voor u gebakken), croissants en baguettes (grote stokbroden). Al dat heerlijke verse brood kunt u door ons laten beleggen met een groot aantal soorten (meer dan veertig!) beleg. AAN U DE KEUS! Daarnaast is er ruime keus aan verse salades U kiest zelf welke verfrissende rauwkost u bij de broodjes wilt gebruiken Flaneer verder langs de counter en u komt langs onze overheerlijke verwenbroodjes", zoals saucijzenbroodjes, kaasbroodjes, ham-prei broodjes. Allemaal warm en lekker pittig. Voor de liefhebber van ,,zoet" zijn er ook heerlijke fruitcarrés en verse vruchtenvlaaitjes. KIES ZELF MAAR! Loopt u nog even verder, dan presenteren we hier onze maaltijden; vers voor u gekookt. U stelt zelf het gerecht samen, waarbij u kunt kiezen uit verschillende soorten vlees, dagverse groenten en een bijpassend aardappelgereeht. Dit alles wordt door ons gearrangeerd en isolerend verpakt (in milieuvriendelijk materiaal!), zodat u het niet alleen absoluut warm meeneemt, maar ook even warm thuis of op het werk kunt gebruiken. Een echte Hollandse schotel zal dagelijks bij ons op het menu staan. KINDEREN OPGELET! Natuurlijk vergeten wij onze kleine gasten niet. Voor jullie hebben we speciale kindermenu's. In je eigen kindermenuverpakking zitten ook alleen maar etenswaren, die je zelf lekker vindt! Zodat de verpakking gegarandeerd tot op de bodem wordt leeggegeten! Om onze wandeling af te maken, belanden we ..last bus not least" bij onze ijsvitrine, waar we niet minder van 14 soorten, overheerlijk, ambachtelijk gemaakt schepijs presenteren. De één nog lekkerder dan de andere. Iedere smaak is een belevenis! Daarnaast hebben we voor de liefhebber uiteraard ook het „softijs" (al dan niet afgeserveerd met één van onze heerlijke „toppings"). Het softijs staat eveneens aan de basis van onze milkshakes van Amerikaanse allure. GAAT U MAAR GERUST ZITTEN! We hebben in onze zaak de beschikking over circa 50 zitplaatsen, waar al onze lekkernijen in alle rust gegeten kunnen worden. Ons specialisme is echter de meeneem-maaltijd. Al onze produkten kunnen worden meegenomen. DAARNAAST BEZORGEN WIJ BESTELLINGEN BIJ UW BEDRIJF Het is een kwestie van een telefoontje of een faxje en het wordt door ons geregeld. Onze cateringservice is zowel voor bedrijven, als voor particulieren bedoeld. Wilt u meer weten over de mogelijkheden van de Quick Easy Dineshop? Maak dan een telefonische afspraak of vraag onze uitgebreide documentatiemap aan om u te overtuigen van het feit dat wij de specialist op het gebied van catering zijn die u zoekt! Onze zaak is gevestigd op de Hamersveldseweg 26, ideaal gesitueerd tussen de winkelcentra Biezenkamp en Hamershof (gemakkelijk bereikbaar). HAMERSVELDSEWEG 36C 3833 GR LEUSDEN S 033-944632 door de politie op het ongemak gewezen, waarna de wegen wacht het probleem verhielp. De gemeente is geruime tijd bezig geweest om het ongemak te verhelpen. Eén en ander leidde onder meer tot filevor ming op de Arnhemseweg, Maanweg, Noodennslag en Groene Zoom uitgegaan van een bedrag van ruim 1 miljoen gulden Het uit eindelijk bedrag blijft daar en kele duzenden guldens onder. Als de bouw volgens schema verloopt, zal het centrum in juni volgend jaar klaar zijn. De officiële opening is gepland na de zomervakantie van 1993. ACHTERVELD - Afgelopen week hield de Achtervelde car navalsvereniging De Puupen- koppen de jaarlijkse ledenver gadering. In de koffiekamer van 'Ons Gebouw' te Achter veld was een redelijk groot aantal leden bijeen om na te praten over het afgelopen jaar en een vooruit te blikken naar het komend jubileumjaar. De Puupenkoppen bestaan dit jaar namelijk 22 jaar. Daar het getal 11 in carnavalland heilig is, is 22 dan ook een uit gelezen gelegenheid weer eens extra aan de weg te timmeren Het voltallige bestuur, twee ereleden, een lid van verdien ste en verder een kleine dertig overige leden waren deze avond present. In de vergade ring werd afscheid genomen van de president Harry Volt- man. Hij werd opgevolgd door de man die het afgelopen de krentenpuup kreeg ui reikt, tevens mister Ach veld, Hans van der Goes Hans kreeg de hamer en als president geinstall* Gaande de vergadering beslist dat de contributie behoefde te worden verho Lidmaatschap voor leden draagt 22,50. Voor pare dat 35,-. Het jubileumjaar wordt gesierd met een extra feest dat zal worden gehoi in De Klaveet aan de Post Met een receptie aan het e van het seizoen, op 17 5 ber, in Ons Gebouw aai Hessenweg zal het jubile jaar worden afgesloten 0; het motto 'Niets is te main 22e carnaval' gaat het Acl veldse carnaval dit jubile jaar in LEUSDEN - Bij een inbraak in een woning aan de Wiggerus- laan is dinsdag een fototoestel. 1.300,- aan contanten en een kistje met waardepapieren weggenomen. Het kistje is later op de Hunzewijk teruggevon den. LEUSDEN - Op de Weesboom hebben onbekenden de spiegel van een geparkeerde camper afgebroken en ontvreemd. Het incident moet in de nacht van zaterdag op zondag hebben plaatsgevonden Op de Klepelhoek hebben onbekenden dit weekeinde de radio-antenne van een gepar keerde auto afgebroken LEUSDEN - Een 66-jarige Achterveldse kwam maandag bij het afrekenen in een winkel in De Hamershof tot de ont dekking dat haar portemonnee was verdwenen. In de porte monnee zat 125,- aan contant geld Er wordt rekening mee gehouden dat de portemonnee gerold is. Ophalen glas en oud papier Het ophalen van afvalglas en oud papier door de gemeente reiniging gebeurt op maandag 12/10 in de wijken; Groen houten, Hamershof, Akker hoeve, Noordwijck, Langen- beek, Bosveld, Munnikhove, Zwanenburg, Claverenblad, Wildenburg en Leusden-Zuid Grof vuil en ander niet-huis- vuil kunnen worden gestort in containers op de gemeentewerf aan de Hamersveldseweg 105. Voor meer informatie bellen met de afdeling gemeentewer ken, telefoon- 961773 Schilleninzameling Kringloopstichting, telefoon 946753. LEUSDEN - De politic deze week een vijftal Leus se jongeren aangehouden ervan worden verdacht spt te hebben gestolen bij Leusdense supermarkt gaat om jongeren in de let van 16 tot 18 jaar, die alle part-timers bij de superrr werkzaam zijn De verdac hebben in werktijd tient pakjes sigaretten, snoep en andere zaken verduis Er worden nog meer aan dingen verwacht. LEUSDEN - De politie zondag op de Doornsewe snorfietser aangehouden bij een mechanisch ondei veel harder bleek te ku dan wettelijk is toeges Bovendien bleek de snoi bij nader onderzoek te zij stolen. In verband daarn de bestuurder, een 16-j Amersfoorter, aangehoud LEUSDEN - Bij een aul braak die zaterdag op een keerplaats bij de Paradij heeft plaatsgevonden, he onbekenden een verrek gestolen. De dieven sloege ruitje in om de auto binn komen. LEUSDEN - Burgemeest wethouders willen dat he stuur van zwembad De pus met een onderzoek 1 waaruit blijkt dat een sau het bad rendabel wil, vo< de gemeente zal meewi aan zo'n voorziening In overleg tussen wethc Vroon en een delegatie v zwembad kwam de mog heid van een sauna ter sp Het college denkt echten in Leusden en omgeving doende aanbod is. Het cc wil daarom eerst weten o sauna in het zwembad we dabei is SOESTERBERG - Het op de vliegbasis Soesterberg ge stationeerde 32ste Fighter Squadron vliegt met straalja gers van het type F-15 tot 's avonds 20.00 uur op 20, 21 en 22 oktober. Gezien het oefen programma, valt er gedurende deze dagen veel vliegverkeer te verwachten. Voorts gaat dit squadron avondvliegen tot 22.00 uur van 26 tot en met 29 oktober 1992. Het eveneens op de Vliegbasis Soesterberg gestationeerde 298e Squadron gaat avond- vliegen met helicopters van het type Alouette III tot 's avonds 22.00 uur op 13, 19 en 28 oktober 1992. Het nummer van de telefoon centrale van Vliegbasis Soes terberg, tevens klachtennum mer, is 03463-32911. Tijdens kantooruren zal worden door verbonden met Bureau Voor lichting en buiten deze uren, met de Officier van Dienst. ACHTERVELD - De nati collect voor mensen me handicap, die onlangs i houden, heeft in Achtervf Stoutenburg 2.823.50 bracht. Dat is bijna twe derd gulden meer dan jaar LEUSDEN-Het kinde verblijf „Kummeling' samen met de gastoude trale (beide resorterend de Stichting Kinderoj Humanitas) Open Huis,< terdag 10 oktober van uur tot 13 00 uur, aan de dunalaan 18 te Leusden Iedereen kan die dag een komen nemen in het Ki centrum; zich laten infon over de verschillende v< van kinderopvang, en vo kinderen zijn er verschil activiteiten, zoals; schroi buttons maken; ballonnf laten; stoepkrijten en blik

Leusder Krant | 1992 | | pagina 12