Leusden Leusden DE ANDERE HELFT VAN DE 25 PIEK... gemeentelijke brochures opknapsubsidie oude woningen vrouwen bij de brandweer nieuwe kruising in gebruik KWEKERIJ DAVELAAR SIERBETON STEENBERGEN VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS Kranten kabelkrant: De actuele tweeling WOENSDAG 14 OKTOBER 1992 LEUSDER KRANT hel korps m Leusden bestaat tot nu toe alleen uit mannen. ke helft van de bevolking ervan te overtuigen dat werken bij de brandweer een avontuur kan zijn. zjjn vrouwen wel sterk genoeg? Deze en andere vragen worden vaak gesteld Het is daarom goed eens wat misverstanden uit de weg te ruimen. Er is in Nederland nergens bepaald hoe sterk je moet zijn om bij de brandweer te werken Onder mannen zijn de onderlinge verschillen in kracht aanzienlijk. Kijk maar eens rond in het korps. De een is lang, mager en snel, de ander kort en behendig. Die variatie is juist nodig om alle facetten van het brandweerv ak in een team te kunnen waarmaken. Want brandweerwerk is bij uitstek teamwerk. Bij verschillende korpsen in Nederland is al bewezen dat vrouwen uitstekend kunnen functioneren in een ploeg: brandweervrouwen kunnen heus wel hun mannetje staan vrouwen blijven niet lang Ook dit vooroordeel blijkt in de praktijk niet uit te komen Vrouwen blijken net zo verslingerd te zijn aan de brandweer als mannen En èls vrouwen de brandweer verlaten is dat om dezelfde redenen die mannen hebben een drukkere baan. een nieuwe studie of een verhuizing. tenslotte Er zijn voldoende brandweerkorpsen waar vrouwen al heel wat jaartjes actief zijn: Almere. Beverwijk. Dordrecht, Den Haag, Leiden, Schie dam. Urk en Utrecht zijn daar goede voorbeelden van. Ook in Leusden wordt het hoog tijd dat vrouwen zich aanmelden voor dit belangrijke werk De commandant van de Leusdense brandweer, de heer Hans Blokker vertelt u er graag meer over Telefoon 961650 De gemeente geeft tal van gratis brochures uit over allerlei onder werpen. Deze folders kunt u gratis afhalen bij het bureau Voorlich ting. Maar ook liggen ze op u te wachten bij de bibliotheek in Leus den Centrum Regelmatig worden ze aangevuld met nieuwe. Het is dus zaak af en toe eens even te kijken of er iets van uw gading bij is. Op dit moment kunt u een keus maken uit. Proef inzameling plastics Reglement overlaadstation Ha- mersveldseweg Informatie over de klachtenrege ling Maatschappelijk Werk Bouwregels per 1 oktober 1992 Hondenbelasting Frequenties voor radio en televisie Gemeente Leusden m cijfers Informatie over bouwen en wat daarbij komt kijken Wegwijs 92-93 Wegwijs openbaar onderwijs Wegwijs voor senioren Sport in Leusden Wegwijzer naar het gemeentehuis Stimulering Sportdeelname Trouwen en wat daarbij komt b] ken Info Sociale Zaken Info begroting 1992 Inzamelschema afval 1992 Groene wandelroutes Giftige planten Bomen in soorten en maten Snoeien om te kunnen groeien Openbaar groen Info over heggen Tips voor de aanleg van uw tuin Tips voor het planten van eei boom Iepeziekte, een bedreiging Het huren en kopen van een huis Samenstelling: Bureau t oorhchting Telefoon (033) 961618 of 96161 Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 134 d.d. 14 oktober 1992 Jaarlijks stelt de gemeente een bedrag beschikbaar voor het opknappen van woningen. Daarbij gaat het om woningen van 25 jaar en ouder die niet voldoen aan redelijke eisen van bewoonbaarheid. De regeling geldt niet voor het moderniseren van goed bewoonbare woningen. Subsidie voor het schilderen van kastjes in een moderne kleur wordt dus niet verstrekt! De subsidie moet worden aange vraagd door de eigenaar/bewoner en kan onder andere worden ge bruikt voor het vernieuwen of aanpassen van de elektrische in stallatie als die vervanging nood zakelijk is, het aanbrengen van een keukeninnchtmg of het op heffen van bouwtechnische gebre ken. Als er nog geen wc en dou che in het huis aanwezig zij n moeten die eerst worden aange legd. Aan de subsidieverlening zijn di verse voorwaarden verbonden. Zo mogen de kosten die met de opknapbeurt zijn gemoeid niet meer dan 90.000,- bedragen en moeten de werkzaamheden bin nen twee maanden na toekenning van de subsidie beginnen en ze moeten binnen twee jaar zijn vol tooid Eerst beginnen en dan pas een bijdrage aanvragen kan niet In dat geval zal de subsidie wor den geweigerd- u moet een aan vraag indienen voordat u begint. Indien u denkt in aanmerking te komen voor een bijdrage kunt u een aanvraag indienen bij burge meester en wethouders. Die aan vragen moeten aan een aantal ei sen voldoen Daarom is het be langrijk dat u vooraf contact op neemt met de afdeling Ruimtelij ke Ordening en Algemene Zaken in het gemeentehuis. Aanvragen worden in volgorde van binnen komst behandeld. Nadere inlich tingen worden verstrekt door een medewerker van de afdeling ROAZ. Telefoon 961719 die helm past iedereen De brandweer is altijd een mannenwereld geweest en is dat nog steeds. Van de ruim 26.000 brandweermensen in Nederland zijn er slechts 195 vrouw. Daarom doet de overheid haar best om meer vrouwen te laten toetreden tot de brandweer. In dit artikel leest u waarom ook vrouwen heel goed lid kunnen zijn van een brandweerkorps. De brandweer moet met haar tijd meegaan. Dat geldt voor het materieel zoals pompen en hulpverlemngsapparatuur Maar ook voor verbindingsap- paratuur en bijvoorbeeld helmen Ook op het gebied van personele zaken moet de brandweer een eigentijdse organisatie worden. Een organisatie waarin vrouwen én mannen werken in een redelijke verhouding samen werken U zult zich misschien afvragen: .waarom moet dat nu zo nodig, als we maar genoeg brandweerlieden hebben". Deze vraag is gemakkelijk te beant woorden. Het is een bekend feit dat groepen waaraan mannen en vrouwen deelnemen betere resultaten halen. Dit soort groepen blijken spanningen beter te neutraliseren en ervaringen beter te verwerken eendracht maakt macht Maar er is nog een andere reden waarom vrouwen moeten deelnemen aan de activiteiten van de brandweer. Uit het oogpunt van handhaving van de sterkte van het korps. Immers tot nu toe heeft de brandweer slechts onder de helft van de bevolking medewerkers geworven. De vergrijzing van Nederland en de mindere betrokkenheid van de bevolking bij het werk van de brandweer maken het noodzakelijker dan ooit om nu ook de vrouwelij U hebt er lang op moeten wachten maar sinds kort is het geheel gereco# strueerde kruispunt Asschatterweg/Middenweg weer open. Daarmee is geduld beloond. Toch moet nog wel een aantal werkzaamheden plaatsvin den. Van 19 tot en met 23 oktober zal de nieuwe belijning worden aang* bracht. In de week daarop, van 26 tot en met 30 oktober worden d, zogenaamde detectielussen aangebracht. Ze worden in het wegdek geslepen en zorgen evoor dat de verkeers lichteninstallatie op een verkeers- afhankelijke manier werkt. Dat wil zeggen dat rekening wordt gehou den met het verkeersaanbod Zo zal het stoplicht niet op rood sprin gen als er van de andere kant geen verkeer komt. Omdat die detectie lussen niet eerder kunnen worden aangebracht zal het kruispunt tot de 26e voorzien zijn van een ver- keerslichteninstallatie die start draait. Dat wil zeggen dat geen rekening wordt gehouden met hc verkeersaanbod Omdat die ver keersafhankelijke verkeerslichte op andere kruispunten in onze ge meente wèl staan - misschien zoo der dat u dat wist - kan de situati op het kruispunt Asschatterweg Middenweg misschien enige over last veroorzaken. Daarvoor vrager wij uw begrip. Op 4 november alles echt helemaal klaar en zal de constructie officieel worden opgc. leverd bekendmakingen GEMEENTE Kavels aan de Agnietenhove Aan de Agnietenhove zullen vier kavels bouw grond worden uitgegeven. De kavels zijn be stemd voor de bouw van tweemaal 2-onder-l- kap woningen. Gelet op de aard van de wonin gen zal de verkoop geschieden aan gegadigden die per koppel gezamenlijk een 2-onder-l kap woning willen realiseren De oppervlakte per kavel (per individuele woning) bedraagt 375 m\ de prijs per m: 298,- (BTW is niet van toepas sing), prijspeil 1 juli 1992. Een inschrijvingsformulier en een informatie pakket over de verkoopprocedure, de verkoop voorwaarden en de ligging van de kavels kunt u vanaf 15 oktober a.s. bij de afdeling ROAZ (kamer 208) afhalen. Desgevraagd kunt u het informatiepakket toegezonden krijgen (tele foon 961728). Om voor aankoop in aanmerking te kunnen komen, dient u minimaal twee jaar in Leusden te wonen en/of economisch aan Leusden gebon den te zijn. Voorts dient u zich per koppel in te schrijven. Onder koppel wordt verstaan twee gegadigden die beiden aan één van de hiervoor vermelde criteria voldoen en tezamen een 2-on- der-l-kap woning willen realiseren. U bent economisch aan Leusden gebonden in dien u: - minimaal 19 uur per week als zelfstandige in Leusden uw werkzaamheden uitoefent of - minimaal 19 uur per week in vaste dienst bent bij een in de gemeente Leusden gevestigde werkgever. Indien u in aanmerking wilt komen voor aan koop van de kavels, dan kunt u zich daarvoor per koppel door middel van een inschrijvings formulier aanmelden vanaf 15 oktober tot en met 6 november a.s Door middel van loting wordt bepaald in welke volgorde de koppels een keuze uit de kavels kunnen maken. Gegadigden die zich per koppel hebben ingeschreven en beiden een huurwoning in Leusden beneden de huursubsidiegrens ach terlaten, gaan voor alle overige gegadigden. Hamershofloop De burgemeester van Leusden maakt bekend dat op zaterdag 17 oktober 1992 de onderstaan de wegen voor alle verkeer worden afgesloten in verband met de ..Hamershofloop". van 12.45 - 14.45 uur: De Smidse vanaf de brug over de Kooikers gracht tot de reeds bestaande afzetting bij De Spinnerij. van 14.00 - 16.30 uur: De Langesteeg vanaf de Hamersveldseweg tot de Laapeerseweg. De omleidingsroutes zullen ter plaatse worden aangegeven rectificatie ontwerp-beschikking Hinderwetvergunning In de Leusderkrant d.d 7 oktober 1992 stond vermeld dat de ontwerp-beschikking op een ver zoek van Hans Clichés aan 't Koendert 3 van 7 oktober tot 21 oktober ter inzage zou liggen Dit is helaas niet juist. Op het moment dat de ontwerp-beschikking nu wel ter inzage zal komen te liggen, zal hiervan een nieuwe publikatie verschijnen. Dit zal waar schijnlijk eind oktober worden. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: - de bouw van 32 woningen (blok 4) in de Ha mershof - de bouw van 44 woningen (blok 2) in de Ha mershof - de bouw van 31 woningen (blok 1) in de Ha mershof - de bouw van 48 woningen (blok 3) in de Ha mershof - bouw woning met garage aan de Bitterschoten 37 - uitbreiding van de woning van Waldeck Pyr- montlaan 1 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 18 oktober 1992 tot en met woensdag 28 oktober 1992 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden verleende vergunningen: bouwvergunningen - bouw jongveestal aan de Leusbroekerweg 16 - bouw carport op het perceel Rietspinner 3 - bouw garage/berging op het perceel Stouten- burgerlaan 1 kapvergunningen Berkelwijk 11 een sierkers in de voortuin en een berk in de achtertuin. diverse vergunningen V.N. Tran. vaste standplaats weekmarkt; K. Mangal: proef standplaats weekmarkt Amnesty International: standplaats en plaatsing spandoeken; Hogeschool Midden Nederland: plaatsing aan kondigingsborden; Stichting Hobbieskoop: plaatsing aankondi gingsborden; Ouderraad obs ,,Het Startblok": div. vergun ningen 20-jarig bestaan bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over bouwvergunningen kunt u krijgen in het gemeentehuis, 't Erf 1, bij de afdeling ROAZ. kamer 208, telefoon 961 756, over diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729 en over kapvergunningen bij de afdeling Groen, Ha mersveldseweg 105, telefoon 961 752. BOLBLOEMEN BLOEMBOLLEN VANAF HEDEN BLOEMBOLLENVERKOOP - 30 soorten speciale gewassen - 15 soorten tulpen - 10 soorten narcissen voor particulieren èn groothandel Msch W A Heemskerk, Davelaar 4, 3931 PS Woudenberg, S 03498-3081 ALLES IN VOORHAAL) NERGENS ZO VOORDELIG' Tel. 08387-3413 Stationsweg 10.8745 XM De Klomp/.Veenendaal |t.o. hel station FERDI VUGTS Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elke gewenste maat in elke gewenste kleur Kijk en vergelijk. Vormen de foto's van krant en kabelkrant samen het kenteken van uw auto? Bingo! Dan hebt u in iedergeval 25gulden gewonnen. Die kunt u afhalen op ons kantoor in Leusden als u uw kentekenbewijs laat zien. Bovendien wordt uw naam genoteerd om kans te kunnen maken op één van de hoofdprijzen

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4