Roda-zaterdag haalt fors uit 5-2 Winst voor Achterveld op nieuw ingezaaide grasmat Roda-zondag kopje onder Roda Al geeft voorsprong weg Linksbinnen Faja Lobi krijgt met 2-3 voor de broek Bevolking afgenomen RODA'46 - SAESTUM HAMERSVELD Leusder Krant Voensdag 14 oktober 1992 HOEVELAKEN - Heel loevelaken was na afloop og woedend over de ver- chrikkelijke black-out van e scheidsrechter. Een glas- uiver doelpunt, Jan van de leuvel schoot de bal dwars oor het net, keurde hij af. Iet gebeurde op een cru- iaal moment van de wed- rijd tussen Roda'46 en SC loevelaken die zaterdag laatsvond. Hoevelaken stond met 3-1 :hter, werd sterker en kreeg oda'46 in de tang. ..Kijk", zei in nog hevig geëmotioneerde eon Corba na afloop, „we wa it in die fase sterker dan oda, dan zou je een heel ande wedstrijd gekregen hebben, u knapte er iets in de ploeg, ik Br, oest Jan v.d. Heuvel wisse- n, want die was helemaal er de rooie en het feit dat oda nog 2 doelpunten maakt, it zegt dan niets meer zo- il." In de bestuurskamer van ;^|oda ging de discussie nog ;en behoorlijk door. ,,Die nsrechter van jullie is een |aardeloze vent", zeiden zeei irbolgen bestuursleden van loevelaken, ,,komt de scheids- hter om te vragen wat hij >zien heeft en dan zegt hij dat bal niet zat." Berry van jffelen na afloop: „Die grens- chter loopt naar de Roda- belers toe en zegt na afloop: jullie mogen me wel bedan- >j\, want ik zei natuurlijk dat ie bal niet zat, terwijl het een nver doelpunt was." De uit was 5-2 en Hoevelaken weer met lege handen iar huis. In de eerste helft stond Hoe- :laken achter. Verdiend, zo ind menige omstander. Duels lerden verloren en Hoevela- liep zogezegd achter de iten aan. De tweede helft was ilkomen anders. Er werd fa- tiek gevoetbald en Roda Voetbal is in de helft van de gevallen de oor zaak van alle sportletsels, die in ziekenhuizen be handeld moeten worden. Het gaat daarbij veelal om knie- en enkelblessu res. Nu blijkt dat er ook veelvuldig hersensletsels optreden. Sporten die daarbij hoog scoren zijn Amerikaanse football, rugby, worstelen, paard rijden, turnen, schoon- springen, honkbal, hang-gliding en boksen. Voetbal scoort echter ook opvallend hoog. Uit onderzoek is gebleken dat hersenletsel zich vooral openbaart na het veelvul dig incasseren van stoten op het hoofd. Het geheu gen, aandacht, concen tratie en de snelheid van verwerken van informatie lijn de belangrijkste functies die van de klap pen te lijden hebben. Nu begrijp ik waarom tommige spelers weigeren een bal te koppen. Nu be- krijp ik ook waarom En kel sen zulke goede kop- pers zijn (Wij vonden ze mijd al dommer dan wij). \Zijn Laseroms, Hulshof, \Spelbos, De Wolf, Van ÏÏiggelen en alle andere \voorstoppers zoveel tra ier met het verwerken Mn informatie? Zelf ben ji jarenlang voorstopper jeweesf en nu moet ik mij \nisschien afvragen wat al He kopballen met mijn iersens hebben gedaan. Mijn geheugen laat mij \derdaad wel eens in de teek. Ook heb ik wel eens \oeite mijn aandacht er- lens bij te houden. Mijn elheid voor het verwer en van informatie is ims enorm. Moet ik mij >rgen maken? Nee, ik zal hijzelf niet beroven van Ie vreugde die je beleeft Is je met een kopbal oort. Ook al bevorder ik larmee dat ik eerder een iele oude man zal wor- Frits Schoenmaker Overtreding! De strijd tussen de collega-trainers van Roda'46 en Hoevelaken, Romeijn en Corba, eindigde in een overwinning van de eerste, (foto: Jan Pit) werd vastgezet. De spelers van Hoevelaken waren er in het ei gen clubhuis heftig over aan het discussiëren. „Waarom kan het de eerste helft niet9 Er moet eerst iets gebeuren. De vonk moet overslaan en dan gaat het, maar dan staan we wel achter." Leon Corba „Het gebeurt elke wedstrijd. We komen in het eerste kwartier achter en dan gaan we pas echt voetbal len. Hoe buig je dat om?" Het was in ieder geval een derby die de gemoederen danig bezighield. Eerste helft De eerste minuten van de wedstrijd waren voor Roda, al kreeg Peter Louis na een paar minuten een geweldige kans. Zijn keiharde schot ging naast. In de 17e minuut scoorde Roda een fantastisch doelpunt De bal werd voorgetrokken en een spitsspeler van Roda kreeg de bal vol op de wreef, haalde uit en de bal kwam precies in de kruising. Geen keeper die zo'n bal houdt. 1-0 voor Roda. Het werd een snelle wedstrijd. Na een prima actie van Arnoud Meester schoot Bennie Boek hout hoog over Aan de andere kant verspeelde Marty Dop- penberg de bal, maar het Roda- schot ging over. Een schot van Roda beland de op de lat en uit een voorzet van Peter Louis schoot Cees Uiterwijk de bal ineens in, maar de bal kwam tegen de benen van de keeper en in de rebound schoot Arnoud Mees ter de bal tegen een Rodabeen. Toch was Roda de betere ploeg en was de voorsprong verdiend. De Hoevelaken spelers verloren elk persoon lijk duel. Op slag van rust werd het zelfs 2-0. Een speler van Roda stond ineens vrij, Erik Vos probeerde het onheil nog te keren, maar de spitsspeler prikte de bal net in de uiterste hoek. Met deze stand gingen de spelers naar de kleedkamer. Tumulteus De spelers van Hoevelaken waren niet van plan zich af te laten slachten Er verscheen na de rust een andere ploeg m het veld, de spelers vochten voor elke bal en nu werd wel elk duel gewonnen. Na een voorzet kwam de bal bij Bennie Boekhout. Hij gaf de bal op een wat vreemde manier voor Peter Louis ontving de bal en tikte deze meteen achter de Roda-keeper, 2-1. Hoevela ken rook de mogelijkheden en viel aan Peter Louis kreeg de bal in de vrije ruimte, Jan v.d. Heuvel liep mee, stond volko men vrij, maar Peter schoot zelf Net naast. Het bleef een boeiende wedstrijd met een sterker Hoevelaken Toch werd het 3-1 voor Roda Peter Louis verspeelde de bal, een snelle pass volgde, de achterhoede van Hoevelaken was er niet en uit een voorzet werd onhoud baar ingekopt. Hoevelaken ging niet bij de pakken neerzitten en bleef aanvallen en had Roda in de tang De aanvallen golfden richting Roda-doel. Op rechts kreeg Cees Uiterwijk de bal en gaf die precies op tijd naar Jan v.d Heuvel. Die haalde ver schrikkelijk uit en joeg de bal onhoudbaar langs de keeper, dwars door het net. Een prachtig doelpunt, maar ver bijstering alom toen de scheidsrechter de bal gewoon uit wilde geven, omdat hij, waarschijnlijk als enige, niet gezien had dat de bal in het doel verdween. Commotie alom. Heel Hoe velaken liep op de scheids rechter toe om hem het gat in het net te laten zien „Ik heb van te voren het net gecontro leerd", zei de scheidsrechter en er zat toen geen gat in „Hoe kan er dan nu wel een gat in zitten?", nep Leon Corba hem toe Dat kan alleen door de bal", zei hij. „Nou dan", riepen alle spelers, waarop de scheidsrechter naar de grens rechter liep. Die verklaarde, Spitsuur in het strafschopgebied van Hoevelaken. Roda-zaterdag won de wedstrijd tegen de Hoevelakers met 5-2. (fotoJan Pit) dat de bal niet zat en de scheidsrechter gaf geen doel punt. Eindelijk kon het spel door gaan. hoewel langs de kant de gemoederen nog hoog oplie pen Nog geen minuut later was het 4-1. Een bal werd doorgekopt, Marty Doppen- berg kreeg een duwtje, een Ro- daspeler kon doorgaan en schoot over Edwin Elverding in het doel. Er was iets geknakt in de Hoevelakense ploeg Het team was volkomen van slag ,,'t Is afgelopen", zei een be rustende Leon Corba in de dugout. „We hadden ze in de tang met nog een half uur te spelen en in plaats van 3-2 is het 4-1 Onbegrijpelijk, hier heb ik geen woorden voor Een snelle bal naar Arnoud Meester, die vnj kon doorgaan De grensrechter van Roda vlagde terwijl Arnoud nog ze ker een meter achter zijn man stond. Weer sprong heel Hoe velaken op en reageerde furi eus. Leon Corba haalde Jan v.d Heuvel terecht uit het veld. want die was volkomen over de rooie „Hij had al geel", zei Corba „wat heb je eraan als hij rood krijgt Het werd in de 31e minuut toch nog 4-2. Een bal werd door het midden ge geven, Cees Uiterwijk kon al leen doorgaan, kreeg de bal goed onder controle en schoot die onhoudbaar in het doel. Een minuut of 5 later werd het 5-2. Een speler van Roda startte vanaf eigen veld, om speelde Marco v d Top en schoot via de binnenkant van de paal in. Hoevelaken was verslagen, maar voelde zich duidelijk bestolen Overal werd nog heftig ge discussieerd. In de bestuurska mer zei Nico Romeyn, de trai ner van Roda „Waar maken jullie je zo druk om? Dan was het 5-3 in plaats van 5-2 ge weest", maar Leon Corba rea geerde meteen: „Zo is het niet natuurlijk. Dan was het 3-2 met nog een half uur spelen en we waren toen sterker Nu kreeg het elftal een klap en was uiteraard verloren. Nee, we zijn duidelijk bestolen en ik ben eigenlijk nog het meest kwaad op de grensrechter. Wat een mentaliteit" Uitslagen: Stroe-Desto 1-0 Jonathan-SDCP 0-1 Scherpenzeel - Advendo 0-2 Lelystad-Geinoord 4-1 Vlug en Vaardig-Amstelveen 1-3 Roda - Hoevelaken 5-2 Stand: Lelystad 7-12 Advendo 6-11 SDCP 6-9 Stroe 6-8 Amstelveen 5-7 Roda 6-6 Scherpenzeel 6-5 Geinoord 5-3 Jonathan 5-3 Hoevelaken 6-3 Vlug en Vaardig 5-1 Desto 5-0 ACHTERVELD - Achterveld speelde zondag tegen het Utrechtse Faja Lobi voor het eerst sinds lange tijd weer op het gerenoveerde hoofdveld. Reeds na één minuut spelen werd er vanwege een blessure van een der Faja Lobi-spelers zeker een minuut of zeven on derbroken. De blessure liet zich aanvan kelijk ernstig aanzien, maar van een gebroken enkel bleek achteraf gelukkig geen sprake. Na deze onderbreking zette Achterveld gelijk druk op de ketel. De Achtervelders had den in deze beginfase het bete re van het spel en dat uite zich in enkele kansen, die echter niet verzilverd werden Een kopbal van Peter van Midde laar belandde op de lat en gaf al aan dat er een doelpunt voor de Achtervelders m de lucht hing. Echter ook Faja Lobi was met aanvallende bedoelingen naar het Kerstensportpark ge komen en liet met een ge creëerde kans, na een foutje in de Achterveldse achterhoede, zien dat men wel tedege reke ning diende te houden met de LTtrechtenaren. Het foutje, dat Jeroen Tolboom maakte, werd recht gezet door een fraaie ac tie van doelman Gerbrand van Zandbrink. Een pass in de diepte op Kees van de Bremer werd van de doellijn gehaald, maar de bal werd opgepikt door Peter van Ruitenbeek en zijn voorzet werd doeltreffend afgerond door Alex Boersen, die hiermede zijn eerste doel punt in het eerste elftal maakte voor de Achtervelders. Na 20 minuten raakte Alex Boersen geblesseerd en kon de wedstrijd niet vervolgen. Men- no Bontje werd zijn vervanger. Door goed doorlopen van Peter van Middelaar werd het 2-0 voor de Achtervelders. Hierna geloofden de Achtervelders het wat en kwam Faja Lobi terug in de wedstrijd. Uit een corner kwam de spits van de Utrech ters dicht bij een doelpunt, maar doelman Gerbrand van Zandbrink redde met een re flex uitstekend Achterveld ging toch de za ken weer beter regelen. Via de vleugels kregen de Achtervel ders enige goede kansen. Peter van Middelaar miste de kans op 3-0 Maar in plaats van dat Achterveld de stand verder uitbouwde, was het Faja Lobi dat 2-1 scoorde. Een uittrap van doelman Zandbrink werd door de goed opgekomen Bon tje maar net naast geschoten Achterveld kreeg het nog zwaarder te verduren want met een eigen doelpunt van Erik Hak werd het drie minu ten voor het rustsignaal van de goed leidende scheidsrechter zelfs 2-2 Nog voor rust kwam Achterveld via een dieptepass van Erik Hak op in valler Bontje gevaarlijk dicht in de buurt van de Faja Lobi doelman. De voorzet van Men- no Bontje op Peter van Midde laar werd goed afgerond 3-2 Een fraaie aanval waar Ach tervelders er eigenlijk meer van zou moeten laten zien. In de tweede helft weer een beter Achterveld dat het overwicht echter niet in doelpunten kon omzetten. Kansen van Peter van Middelaar en Menno Bon tje werden jammerlijk om zeep geholpen Wegens aanmerkin gen op de leiding kreeg Jeroen Tolboom nog geel van de leids- De keeper van Faja Lobi ranselt de bal boven een speler van Achterveld weg. (foto: Jan Pit) LEUSDEN - Na de wat ruim uitgevallen overwinning van 4-0 tegen Celeritudo vorige week, was het zaak om ook zondag in Montfoort punten te gaan pakken. Het werd een trieste middag voor Roda. Met 4-0 maar liefst werd verdiend verloren van MSV'19 en staat Roda weer met beide benen op de grond. De wedstrijd was matig, waarbij het Roda-team nauwelijks kansen wist te creëren. De voortekenen wa ren al slecht. Het Roda-tenue lag nog te stinken in een grote tas, hetgeen de nodige irritatie bracht. Reserve-shirts van de tegenstander brachten uit komst. Roda begon om 14.00 in de zelfde opstelling als vorige week Al bij het eerste balcon tact glijdt Jeroen Zaal uit en er ontstaat direct een gevaar lijke situatie, die door MSV niet goed benut wordt. In de achtste minuut komt Sander Schimmel tot èen redelijk schot. Vlak daarvoor raakt Remco Bosman geblesseerd door een trap van een tegen stander. Na een kwartier krijgt MSV achtereen drie cor ners, die wel tot enige scrim mages maar geen doelpunten leiden. Rene de Leeuw komt Bosman vervangen. Roda speelt gaandeweg steeds lau- wer en in de 35e minuut geeft Arnoud Lolkama zijn tegen stander zoveel ruimte, dat deze een prachtige voorzet kan geven. De rest van de ver dediging is ook niet thuis en Bart Geeling van MSV kan moeiteloos 1-0 inkoppen. Even later ontsnapt Casper Vuyck aan een gele kaart, als hij met gestrekt been inkomt. Vlak voor rust kan MSV nog eens gevaarlijk uithalen na een verdedigingsfout van Zaal. De linkervoet van Edwin van der Tweel voorkomt erger. Na de rust hetzelfde speel- beeld. Voor de tweede keer wordt een corner van Roda niet voor het doel, doch achter de lijn geschoten. MSV krijgt een reeks corners te nemen Bij een snelle uitval van MSV maakt Jeroen Zaal een over treding en loopt tegen een gele kaart op. Roda zoekt de aan val en een doelpunt, en zoals zo vaak krijgt juist dan de te genstander de beste kansen. Bij een van de uitvallen van MSV houdt Meindert Vlugt de tegenstander vast. Een pe nalty was het gevolg. Patrick Sas van MSV schiet hard en laag 2-0 binnen. Vijf minuten later weer een diepe bal, die door Meindert Vlugt niet goed weggespeeld wordt. Keeper Van der Tweel klimt dan de tegenstander op zijn rug. weer een penalty dus Dezelfde spe ler van MSV, Patrick Sas, schiet op exact dezelfde wijze 3-0 binnen. In de 36e minuut krijgt Roda de genadeslag uit gedeeld Door twee spelers van MSV wordt Edwin v d Tweel uitgespeeld en het is voor de derde keer Sas die kan scoren: 4-0. De scheidsrechter floot een uitstekende wedstrijd en was een lichtpuntje op deze natte en kille zondagmiddag Voor Roda rest niets anders dan weer uithuilen en opnieuw be ginnen. Slechter dan afgelo pen zondag kan haast niet. Komende zondag wacht al weer de thuiswedstrijd tegen Saestum uit Zeist Een goede wedstrijd en twee punten zijn dan zeer welkom. Uitslagen 11 oktober Roda 46 Zondag MSV 1 - Roda 1 4-0 WOG 2 - Roda 2 2-2 Hilversum 3 - Koda 3 8-3 Roda 4 - SEC 4 6-0 Amersf.Boys 4 - Roda 5 3-3 Roda 6 - ODI3 1-1 Hoogl.veen 8 - Roda 7 1-4 KWA 6 - Roda 8 1-1 Afd. Dames Roda 1 - KWA 0-2 Uitslagen Hoofdklasse MSV - Roda 4-0 Saestum - HDS 6-3 Celeritudo - Limvio 0-2 Hertha - Amersf.Boys 3-0 Olympia - Sporting 4-0 Ultrajectum - EMM 3-1 Wedstrijdprogramma а.s. weekend Roda 1 - Saestum 1 14 30 Roda 2 - Hoogland 2 11.30 Roda 3 - Sparta (L) 2 11.30 VeenscheBoys - Roda 4 12.00 Roda 5 - WZA 5 11.30 DEV 6 - Roda 6 12.00 Roda 7 - Hoogland 9 11 30 Roda 8-WZA 8 11.30 Programma Hoofdklasse Roda - Saestum; Limvio - MSV; HDS - EMM; Olympia - Ultrajectum. Sporting - Her tha; Amersf. Boys - Celeritudo. Stand Hoofdklasse 1. Olympia 6-11 2. Limvio 7-11 3 Ultrajectum 7-10 4 EMM 7-9 5 MSV'19 7-8 Saestum 6-7 7. Roda'46 7-5 8. Hertha 7-5 9. HDS'84 7-5 10. Sporting'70 7-5 11. Celeritudo 7-4 12. Amersfoortse Boys 7-2 LEUSDEN - Afgelopen za terdag heeft Roda Al in de uit wedstrijd tegen S*)CP uit Put ten een punt laten liggen. Na een achterstand van 1-0 werd een 1-2 voorsprong uit handen gegeven en werd er zelfs een strafschop gemist. De wedstrijd leek voor de Leusdense ploeg qua inzet en vechtlust een kopie van de week ervoor. In de eerste helft een mat en lusteloos Roda. Na de rust een ander Roda. Fel, agressief en goed in de man dekking. Tijdens de eerste helft werd een 1-0 achterstand opgelopen door een ongeluk kig eigen doelpunt van rech- terverdediger Bert Pruis. Kansen kreeg Roda genoeg. Na de rust een ander Roda Moest er vorige week een har tig woordje met de heren ge sproken worden, ditmaal het zelfde laken een pak. Ook dit maal heeft het gedeeltelijk ge holpen. AI na acht minuten was Andre van Ooyen succes vol. Een voorzet van de rech terzijde werd door de SDCP- verdedigers totaal gemist en bij de verste paal stond Van Ooyen klaar om zijn ploeg op gelijke hoogte te brengen 1-1. Roda bleef hierna jagen op de bal en hield zodoende SCDP onder druk. Met name Kick Gressie en Yuri van de Meel schroomden niet om op het middenveld veel werk te ver zetten. Tien minuten na de ge lijkmaker kreeg Roda een goede kans om op voorsprong te komen Een SDCP-speler had de bal met de hand be roerd en de scheidsrechter wees onverbiddelijk naar de stip. Robin Rijnders meldde zich voor deze klus. De bal verdween zeker vier meter naast het doel. Hierna kreeg Ard Meerveld nog enkele gele genheden zijn ploeg naar een voorsprong te tillen, doch tel kens was de keeper of een ver dediger hem te vlug af. In de 35e min. zette een diepte pass op Andre van Ooyen een aantal SDCP-verdedigers op het verkeerde been. Van Ooyen gaf de bal direct voor en ditmaal was Meerveld wel sneller en scoorde 1-2. Tot dat moment een verdiende voor sprong Vlak voor tijd from melde een Puttense aanvaller toch tussen twee Roda-verde- digers de gelijkmaker in het doel 2-2. Deze stand werd te vens de eindstand. Roda kreeg hiermede wel een punt te wei nig, maar werd toch weer enigszins gestraft door het ei gen optreden in de eerste helft. Aanstaande zaterdag in de thuiswedstrijd tegen IJssel- meervogels direct fel en agres sief zal misschien weer eens een winstpartij opleveren. LEUSDEN - Leusden telde op 1 september 32 inwoners min der dan een maand daarvoor. Dat kwam vooral omdat een groot aantal Leusdenaren ver huisde naar elders (125) Daartegenover stonden 85 mensen die in Leusden kwa men wonen. Het negatieve vestigingsoverschot (40) werd slechts gedeeltelijk gecompen seerd door een geboorte-over schot van 8. Dat kwam tot stand omdat in de maand au gustus 23 Leusdenaren in het geboortregister konden wor den ingeschreven. Daartegen over stonden 15 sterfgevallen 3e klasse B KNVB Stroe - Desto 1-0 Jonathan - SDCP 0-1 Scherpenzeel - Advendo'57 0-2 Lelystad - Geinoord 4-1 Vlug en Vaardig - Amstelveen 1-3 Roda'46 - Hoevelaken 5-2 Stand 3e klasse B KNVB 1. Lelystad'67 7-12 2. Advendo'57 6-11 3. SDCP 6- 9 4 Stroe 6- 8 5. Amstelveen 5- 7 6. Scherpenzeel 6- 5 7. Roda'46 6- 6 8. Geinoord 5- 3 9. Jonathan 5- 3 10 Hoevelaken 6- 3 11. Vlug en Vaardig 5- 1 12. Desto 5- 0 Programma zaterdag 3e klasse B Stroe - Roda'46 Desto - Jonathan SDCP - Scherpenzeel Advendo'57 - Lelystad'67 (advertentie) A.s. zondag 14.30 uur Wedstrijdbal aangeboden door ASSURANTIEKANTOOR

Leusder Krant | 1992 | | pagina 9