Roda-zaterdag komt niet verder dan gelijkspel Roda-zondag boekt kostbare punten SPORTMEDEWERKERS M/V Roda-Al verslaat IJsselmeervogels Haaien snel op 400 meter Linksbinnen Verkeerd gedrag 0p het scorebord Leusder Krant Woensdag 21 oktober 1992 LEUSDEN - Stroe en nieuw komer in de derde klas Roda'46 uit Leusden, hebben de punten zaterdag broe derlijk gedeeld. Het was vijf tien jaar geleden dat deze ploegen elkaar voor het laatst troffen in de competitie. De destijds gespeelde beslissings wedstrijd op het terrein van Terschuurse Boys werd toen met 1-0 gewonnen door Stroe. Dat het deze middag weer op een overwinning zou uit draaien, waren de mannen yan Stroe in principe niet van uitgegaan. Stroe was zich er terdege van bewust dat er een geduchte tegenstander op be zoek kwam die niet zomaar zes punten uit de laatste drie wedstrijden had behaald. Beide ploegen waren vooraf tevreden met één punt. Toen na afloop bleek dat 1-1 de eindstand was, mocht Stroe daar het meest tevreden mee zijn. Roda had een licht over wicht en beter verzorgd veld spel. Desondanks wist de ploeg slechts met een straf schop de gelijkmaker te force ren. Nadat Edwin Keijzer met een schitterend doelpunt in de eer ste helft de score had geopend en Stroe op een comfortabele 1-0 had gezet, wist Klaas de Vries in de 20e minuut van de tweede helft een strafschop te verzilveren. De Stroeënaren trokken meteen ten aanval en al in de vierde minuut waren zij dicht bij een treffer. De vrije trap, genomen door Ray mond Vos, belandde echter in de handen van doelman Hans van Bekkum. Twee minuten later ontsnapte Stroe aan een tegendoelpunt toen André Sie- gering de bal rakelings over de lat schoot. Beide ploegen lieten zien dat het hun ernst was en bleven aanvallend voetbal spelen. Het was Stroe dat als eerste zijn inzet beloond zag. In de 23e minuut kon Gert van Offe- len op aangeven van Cor Jan sen de achterlijn halen. Hij trok het leer voor het doel. Ri chard Brunekreeft stapte keu rig over de bal en het was Ed win Keijzer die genadeloos uithaalde en Stroe aan de lei ding bracht De 1-0 was een op dat moment wat tegenval lende stand voor Roda, dat echter geen aangeslagen in druk maakte. Gelijkmaker In de tweede helft startten beide ploegen met dezelfde op stelling. Roda deed er alles aan om zo snel mogelijk gelijk te komen, maar de Stroe-ver- dediging was niet van plan om zomaar te capituleren. In de 18e minuut moest Stroe dan toch het hoofd buigen omdat John van Milligen Roda-spits André Siegering onreglemen tair binnen de beruchte lijnen neerlegde De voortreffelijk leidende scheidsrechter O'Neal uit Amsterdam was onverbiddelijk en legde de bal op de stip Klaas de Vries had geen moeite met dit buiten kansje, 1-1 Stroe perste er weer een offen sief uit. Ook Roda was niet te vreden met het ene punt en bleef aandringen. Scoren was er echter niet meer bij. Zo ein digde deze leuke en vooral sportieve partij voetbal in een 1-1 gelijkspel Trainer Grotenhuis was na afloop tevreden over de pres tatie van zijn manschappen. „Wij hebben er met keihard werken één punt aan overge houden en daar ben ik blij mee." Trainer Nico Romijn had er meer moeite mee na afloop. „Als je over de gehele wedstrijd toch de betere ploeg bent, dan had je eigenlijk twee punten moeten hebben, maar zo is voetbal. Je moet scoren en als je dat niet lukt dan moet je vrede hebben met het eind resultaat." Roda-zaterdag was in Stroe de betere ploeg, maar kwam met verder dan een gelijkspel. Om te winnen moet je scoren zei trainer Nico Romeijn. (fotoHans Roggen) LEUSDEN - Het was voor Roda-zondag na de nederlaag van vorige week van groot be lang om de thuiswedstrijd te gen Saestum te winnen. De ge hele ploeg was daarvan over tuigd en straalde dit ook uit. Saestum werd met 3-2 versla gen en na afloop bleek, dat mede gezien de nederlagen van de koplopers Roda een nuttige zege had behaald. De ploeg van trainer Piet Mac- kaay (oud-trainer van Saes- Eén van de conclusies, die door het forum en de zaal tijdens de discussie over het verkeersbeleid getrokken werd, was dat veel verkeersproblemen in Leusden te maken heb ben met het (verkeerde) gedrag van de weggebrui ker. Deze conclusie is misschien wel de belang rijkste. Leusdenaren die het elkaar lastig maken door zich niet aan de ver keersregels te houden. Kan het cynischer. In de sportwereld is het vrij gebruikelijk dat je probeert het leven van je tegenstander zuur te ma ken. Maar in het verkeer heb je niet te maken met tegenstanders. Al lijkt het daar soms wel op. Want geduld is er bij heel veel weggebruikers nauwe lijks meer bij. Nu las ik laatst iets over onderwaterhockey. Het gaat hierbij niet om de waarde die je aan een der gelijke sport moet geven. Het ging mij meer om de manier waarop het ge speeld wordt. De spelers zijn uitgerust met een snorkel en moeten derhal ve regelmatig naar boven komen om lucht te halen. Ook in het verkeer moet je regelmatig lucht halen. Maar dan omdat er weer een gevaarlijke situatie goed is afgelopen. Misschien is de zoemer, die bij het hockey wordt gebruikt de spelers boven water te krijgen, iets voor weggebruikers. Elke keer wanneer een verkeers overtreding begaan wordt, zou de zoemer de overtreder daarop luid ruchtig moeten wijzen. Graag gepaard gaande met het afslaan van de moter of het leeglopen van een band. Frits Schoenmaker turn) kwam sterk uit de start blokken te voorschijn. Fel en enthousiast startte Roda de wedstrijd. De gasten uit Zeist kwamen in het begin van de wedstrijd dan ook nauwelijks in het spel voor. De bezoekers schuwden de duels ook niet en gingen er vaak hard in. De warrig lei dende scheidsrechter Vos uit Bussum trad hier onvol doende tegen op Dit niet op treden leverde Roda echter in de tiende minuut een kans op Mike Gressie, die deze middag op het middenveld speelde, werd fors onderuit gehaald. De bal belandde bij Steffen Chang, die via de handen van de Saestumdoelman over- knalde Twee minuten later zou Roda toch op voorsprong komen. Weer ging daar een Zeister- overtreding aan vooraf. San- der Schimmel werd net buiten het strafschopgebied onderuit gehaald Een vrije trap voor Roda was het resultaat. Van uit de rebound scoorde top scoorder John Jansen 1-0 Naarmate de wedstrijd vor derde kreeg Saestum meer vat op het spel. Roda gaf te veel ruimte in de dekking en kon de ploeg uit Zeist laten zien, dat het best voetballen kan. Roda speelde achterin echter erg geconcentreerd met een sterke Meindert Vlugt aan het hoofd. In de 32e minuut leek Saestum gevaarlijk te worden. Ten koste van een handsbal en een gele kaart voor Edwin Boog kwam Roda echter niet op ge lijke stand. Dit gebeurde ook niet in de 40e minuut Vlugt was iets te snel in de aanval gegaan, waardoor Saestum- speler Hentenaar in staat werd gesteld alleen voor Roda-doelman Edwin van de Tweel te verschijnen. Geluk kig voor Roda verdedigde Chang goed mee en kon een treffer voorkomen. Even later was het weer ge vaarlijk voor de Roda-goal toen scheidsrechter Vos wei gerde voor buitenspel te flui ten. De inzet van ex-Rodaspe- ler Arno Martens werd voor Van de Tweel bekwaam ge stopt. Startblokken De tweede helft van de wed strijd kreeg een spectaculair verloop. Roda kwam weer goed uit de startblokken en kreeg via Gressie enkele kans jes. In de negende minuut werd Schimmel de ruimte in gestuurd. De razendsnelle Schimmel kwam alleen voor de Zeister doelman, was niet zelfzuchtig en speelde de bal naar de meegekomen Jansen. Deze had geen moeite om het lege doel te vinden Saestum trainer Joop Wilbret reageerde onmiddellijk door twee 'verse' spelers in te bren gen. Saestum probeerde hier door meer druk te kunnen uit oefenen op het Roda-doel. Dit leverde wel meer balvoordeel op. maar echte kansen gaf Roda niet weg. In de 25e minuut moest Edwin Boog zich laten vervangen door Henk Strijbos. De ge vaarlijke spitsspeler van Roda was zojuist van vakan tie teruggekeerd en daarom door Piet Mackaay buiten de basisopstelling gehouden. In de 27e minuut kreeg Saes tum het eerste kansje van de wedstrijd, maar de bal ging voor het Roda doel langs. In de 30e minuut leken de jongens aan het scorebord weer werk te krijgen. Door een foutieve pass van Gressie kon Saestum razendsnel counteren. Roda- doelman Van de Tweel kwam onjuist uit zijn doel, waardoor de Saestum-aanvaller de bal op het lege doel kon schieten. Vrouwe Fortuna was echter juist op de Roda-doellat gaan zitten en de bal belandde dan ook tegen die lat. Chang, die sterk speelde, kon de terug springende bal weer naar vo ren knallen. Uit deze trap kwam Jansen in balbezit. Jan sen bracht de mee opgekomen Strijbos in kansrijke positie, maar helaas voor Roda zag deze laatste geen kans de bal achter Saestum doelman Ray mond Lamphen te schieten. De Leeuw Kot daarna moest ook de moe gestreden Gressie het veld rui men voor Steef van den Berg. In de 36e minuut brak het mo ment aan voor Roda's derde aanvaller Rene de Leeuw. Op onnavolgbare wijze speelde de kleine hardwerkende de Leeuw de gehele Saestum ver dediging uit. Hij stifde de bal over de doelman heen, maar de bal belandde tegen de paal. Roda zette na deze schitte rende aktie Saestum onder grote druk en tot twee keer toe werd de bal van de lijn ge haald. Saestum kwam ook deze fase door en in de 40e minuut werd het uit een scrimmage zelfs 2- 1. De spanning was weer te rug Niet voor lang echter. Ka raktervoetballer Peter Knijf, ook weer terug in de ploeg werd in de 41e minuut op maat bediend. Gaf een voorzet, maar tot ieders verrassing be landde de bal in het doel van Saestum 3-1. De wedstrijd leek definitief beslist. Maar niets was minder waar. Scheidsrechter Vos had nog tien minuten blessuretijd in petto voor het talrijke pu bliek. In die resterende slot fase liep eerst Casper Vuyk te gen zijn vierde gele kaart op, zodat hij volgende wedstrijd als toeschouwer langs de kant mag staan. Saestum kwam ook nog op 3- 2, nadat het een vrije trap snel nam en Roda niet allert genoet reageerde. Bij deze 3-2 bleef het dan en behaalde Roda, na hard werken, een verdiende zege. LEUSDEN - Het achter ons liggende weekeinde kwamen alleen de jeug dige leden, tot 12 jaar, van de wedstrijdselectie van de Leusdense Zwem en Poloclub De Haaien in het water. Zij namen deel aan Speedolimietwed- strijden die werden ge houden in het thuiswater van zwembad Octopus in Leusden. De beste pres taties kwamen op naam van Michel Rekveld, Bas- tiaan Tamminga en Ar jan van Duijn. Ze moes ten die middag de zware 400 meter vrije slag af werken, maar klaarden het karwei boven ver wachting. Alle drie brachten ze een persoonlijk record op de klokken en vooral de snelle 5.59.0 van Tam minga sprak tot de ver beelding. Daarnaast was er een scherpe tijd voor Maartje van Stralen op de 200 meter wisselslag en bleken Sarah en Ma thijs Lugthart in een uit stekende vorm te steken. Sarah liet persoonlijk re cord aantekenen op zo wel de 100 meter vrije slag als de 100 meter vlin derslag. terwijl broer Mathijs een soortgelijke prestatie leverde op de 100 meter school- en de 100 meter vrije slag. Ver der waren er persoon lijke records voor onder meer Haike van Stralen, Robin Hoendervangers en Kristin Reiling. Roda-verdediger Peter Knijf bezorgde de zondagelf de winst na een 'mislukte' voorzet, (foto: Hans Roggen) De redactie van de Leusder Krant zoekt met spoed voor met name het verslaan van sportwedstrijden. Daarnaast bestaat de mogeli|kheid deze vacature te combineren met het verzorgen van kabel-sport- nieuwsberichten in het weekend Er staat een goede honorering tegenover Voor meer informatie contact opnemen met redactiechef Gerrit Jeuring, 033-941494. Schriftelijke reacties zo spoedig mogelijk naar: Redactie Leusder Krant t.a.v. Gerrit Jeuring Asschatterweg 19 Voetbal zo. Uitslagen Roda 1 - Saestum 1 Roda 2 - Hoogland 2 Roda 3 - Sparta (L) 2 Veensche Boys 3 - Roda 4 Roda 5 - WZA 5 D.E V.6 - Roda 6 Roda 7 - Hoogland 9 Roda 8 - WZA 8 Uitslagen Hoofdklasse Roda - Saestum Limvio - MSV HDS- EMM Olympia - Ultrajectum Sporting - Hertha Amersf. Boys - Celeritudo Stand hoofdklasse 1 Ultrajectum 2. Olympia '25 3. Limvio 4. MSV'19 5. EMM 6. Saestum 7. Roda '46 8. Sporting '70 9. HDS '84 10. Hertha 11. Celeritudo 12. Amersfoortse Boys Programma Ultrajectum 1 - Roda 1 Roda 2 - CDM 2 Roda 3 - 't Gooi 3 Roda 4 - Quick 4 Roda 5 Vrij Roda 6 - Quick 8 Quick 9 - Roda 7 Roda 8 - Soest 11 Afd. Dames H.M.S. 1 - Roda 1 Programma Hoofdklasse Limvio - HDS Hertha - Celeritudo Olympia - MSV Sporting - Saestum Amersf. Boys - EMM Ultrajectum - Roda Uitslagen 2e klasse D De Meeuwen - Antilopen 11 DOS - Achilles 10 Juventa - Revival 9- Unitas - SKF 3-2 0-3 5-2 2-0 2-1 4-3 2-5 3-2 3-2 0-1 2-2 1-2 2-0 1-1 8-12 7-11 8-11 8-10 8-10 7-7 8-7 8-7 8-6 8-5 8-5 8-3 14 00 11.30 11.30 11.30 11.30 12 00 11.30 Korfbal Uitslagen tweede klasse D De Meeuwen - Antilopen U Umtas-SKF Juventa - Revival 9- DOS - Achilles Stand tweede klasse D 1 Antilopen 2 Unitas 3. De Meeuwen 4 SKF 5 DOS 6. Revival 7. Achilles 8 Juventa Programma tweede klasse D Inhaalweekeinde Volleybal Stand 2e klasse D 1. Antilopen 2. Unitas 3 De Meeuwen 4.S.K.F 5. Revival 6. D O S. 7. Achilles 8. Juventa 7-12 7-10 7-10 7-8 7-6 7-6 7-3 7-1 VOLLEYBAL. DAMES Uitslagen tweede divisie B Amsterdam - Shot Tic Tac/VIF - Dinto Dupaco/LEOS - Delta Llo-, AMVJ2 Piet Zoomers/DA 2 - VCC'92 Vezeno/Zaanstad 2 Volendam Madjoe - TWEEW Stand tweede divisie B 1. Delta Lloyd/AMVJ 2 2 Tic Tac/VIF 3. Amsterdam 4 Piet Zoomers/DA 2 5. VCC'92 6. Madjoe 7 Volendam 8 Dinto 9. Vezeno/Zaanstad 2 10.Dupaco/LEOS 11 Shot 12 TWEEW Programma tweede divisie B Volendam - Piet Zoomers/DA VCC'92 - Dupaco/LEOS Dinto - Amsterdam Shot - Madjoe TWEEW - Vezeno/Zaanstad 2 LEUSDEN - Roda-Al heeft de stijgende lijn van de afgelo pen twee weken duidelijk kunnen doorzetten. In de thuiswedstrijd tegen de IJssel- meervogels-Al werd een 2-0 overwinning behaald. Dom per op deze overwinning was het uit het veld zenden van Robin Rijnders in de tweede helft. Roda begon deze wedstrijd zoals het de twee vorige wed strijden de tweede helft had beëindigd Met veel inzet en werklust werd ditmaal IJssel meervogels aan de zegekar ge bonden. Roda kwam zeer ge degen uit de startblokken. De bewoners uit het Spakenburg kregen geen kans goed in de wedstrijd te komen. Tom de Boer was terug van een bles sure, terwijl Bert Pruis zich blesseerde in de warming-up. Hierdoor kwam Micheal Tim merman op de rechtsachter plaats te spelen en vormde Yuri van der Meel met Robin Rijnders het centrale verdedi gingsduo. Doordat er vanaf het begin goed gejaagd werd bij balverlies kon Roda de te genstander goed onder druk houden. In de eerste 20 minu ten resulteerde dit in wat kleine kansen, maar nog geen echte reëele scoringskansen. Een aanval over de rechter kant leverde een voorzet op die in eerste instantie nog werd weggewerkt. De terug springende bal werd direct weer in het strafschop gebied gebracht, waar Tom de Boer twee verdedigers uitspeelde en de keeper vervolgens kans loos liet 1-0. Voor het overige waren erin de eerste helft ver der weinig momenten die de bezoekers op de banken kre gen Rode kaarten Na de thee was er meer te be leven op het Burgemeester Buiningpark. Roda nam de draad op van de eerste helft. Het liet de bal vlot rondgaan waardoor vanaf het begin kansen ontstonden om de voorsprong uit te bouwen. Al leen De Boer verscheen driemaal alleen voor de k< per maar kon de goedspelen goalie niet passeren. De ten hadden totaal niets in brengen. Het aanvalsspel w veel te doorzichtig, terwijl buitenspelval aan Roda-ka steeds goed werkte. Na twintig minuten beland uit een cornerbal de bal m den voor het Spakenbuq doel. Hier stond Andre v Ooyen om zijn doelpunt m te pikken. Met het zwakkf rechterbeen verschalkte hij keeper en zette Roda op verdiende 2-0 voorsprong. Roda bleef hierna aanvalli terwijl IJsselmeervogels i moest beperken tot lange b len. Eén van deze lange bal werd Robin Rijnders fata toen hij zo'n bal wilde ond scheppen. Hij vergiste echter in de snelheid van z tegenstander en liep deze v achter op de hakken. Voor scheidsrechter bleef er ni anders over dan de rode ka tonen. Een trieste afgang v de goedspelende laatste ma Maar met tien tegen elf bl Roda toch gevaarlijk, bleef zich doelkansen creér Uit cornerballen van Axel Heer waren achtereenvolg* Joris Versteeg en Kick Gres dicht bij een doelpunt, laatste met een fraaie omb la van Basten, helaas langs de verkeerde kant de paal. Dat ook IJsselm* vogels de wedstrijd met t man eindigde -vas slechts v< de statistieken De twee p ten waren voor Roda binnei Over 14 dagen wacht de i wedstrijd tegen koplo DVS'33 uit Ermelo

Leusder Krant | 1992 | | pagina 12