.Leusder Krant. Standplaatsen op 't Erf en erruiming verkooptijden Jnieke 'Leusden'-kalender Gemeente gaat beginnen met plan buitengebied INTEKENBON Directe verkiezingen waterschapsbesturen L E U S D E N Frontale botsing 1993-KALENDER VAN LEUSDEN Kiosk vernield C-1000 voor Wereldnatuurfonds Winkelpersoneel op het dievenpad Automobilist tegen lantaarn Inbraak Dirty White Boys in The Wish oensdag 21 oktober 1992 Pagina 3 USDEN - Er zullen in de van 1993 6 standhouders kramen op vrijdag en za ag toestemming krijgen plaats in te nemen op 't Erf. toestemming is in principe delijk en voor de duur van de rluaamheden voor de uit- tiding van De Hamershof. kramen staan nu nog op ooemde dagen op het terrein zuiden van het oude deel het winkelcentrum. Zij llen echter in verband met de breidingswerkzaamheden jeten wijken. De kramen llen een plek krijgen in de art van het beeld 'Scrum' op Erf. de verplaatsing van de indplaatsen wordt in een titie Standplaatsenbeleid ïlding gemaakt. Daarin wor- nog meer veranderingen ngekondigd. Zo mogen indplaatsen niet meer groter dan 25 m2. Voor stand- iatshouders, die op dit mo ut vergunning hebben voor grotere plek, wordt een uit- idenng gemaakt. Jat geldt ook voor de regel, een vergunning alleen dt voor de houder ervan. Het betekent dat kraamhou- ders geen vervangers van de vergunning gebruik mogen la ten maken Op een grasveldje tussen de Burgemeester van de Postlaan en 't Erf (bij het postkantoor) komt in de periode van 1 no vember tot 31 december van dit jaar een oliebollenkraam. De standplaatsen in Cla- vernburg/Wildenburg en Alandsbeek zullen verdwijnen, omdat deze niet rendabel zijn. De standplaatsen in Leusden- Zuid en Treekerpunt mogen blijven In Achterveld komt geen zesde kraam. Ook zullen de huidige vijf plaatsen niet omgezet worden in een week markt, zoals de winkeliersver eniging van Achterveld had ge vraagd. Wel komt er een verruiming van de openingstijden. Die zullen aansluiten op de Win kelsluitingswet. Dat houdt in dat de verkoop vanaf de kra men vanaf 1 januari volgend jaar tot 18.00 uur is toegestaan. Dat is nu nog tot 16.00 uur. Andere wijzigingen zijn dat de kramen van de markt van de Biezenkamp enkele tientallen meters in noordelijke richting verplaatst zullen worden. Dat zal voor het aantal plaatsen geen consequenties hebben Ook zal de viskraam in Stou- tenburg verplaatst worden naar een andere plek op de Hessenweg. ACHTERVELD - Forse mate riële schade was maandag het gevolg van een frontale aanrij ding op de Hessenweg. Ter hoogte van een benzinestation in Achterveld schrok een 47- jarige Barneveldse automobi list van een auto, die benzine tankte. De man dacht kenne lijk dat die auto de weg op wil de rijden. De Barnevelder week uit en gleed op het natte wegdek de verkeerde rijbaan op. Daar reed de man frontaal in op een tegenligger. Die auto werd bestuurd door een 44-ja- rige Leusdenaar. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Eén van de auto's moest total-loss worden afgesleept. LEUSDEN - Bijvoor beeld om de kosten te dek ken van de Snuffcldag, waarbij enkele honderden basisscholieren vorige week een kijkje mochten nemen in het Leusdense bedrijfsleven, heeft de Rotary een uniek initiatief genomen. Onder auspiciën van de service-club is on langs een kalender ver schenen, die gesierd wor den door afbeeldingen van zes aquarellen, die spe ciaal hiervoor werden ver vaardigd. De aquarellen hebben bijzondere plekjes in Leus den als onderwerp, zoals het torentje van Oud- Leusden, de smidse van Tolboom aan de Hamers- veldseweg, boerderij De Ooyevaarshorst, hotel Den Treek en, als representant van het meer eigentijdse Leusden, de Eurowonin gen De kalender telt zes bladzijden, die telkens twee maanden vermelden De aquarellen zijn spe ciaal vervaardigd door Rotarian Martin de Boer, die na beëindiging van zijn actieve carrière zijn jeugdliefde, de schilder kunst, weer oppakte De opdracht voor de kalender leidde tot een zestal fraaie portretten van markante Leusdense plekjes. De kalender is gedrukt bij de RWA, om de pro- duktiekosten zo laag mo gelijk te houden. Martin de Boer: „Desondanks was kwaliteit voor ons ook van groot belang. De RWA in Amersfoort bleek in staat om de gevraagde kwaliteit te kunnen leveren voor een aantrekkelijke prijs. Daar door zijn wij in staat om de kalender voor betaalbare prijzen op de markt te brengen." De kalender is in de achterliggende maanden bij het Leusdense be drijfsleven aangeboden, met de mogelijkheid om de firmanaam erop te laten drukken. De Boer ,,Wij hebben daar veel positieve en enthousiaste reacties op gehad. Men vond het ken nelijk een aardig en origi neel relatiegeschenk." Vanaf vandaag zijn ook particulieren in staat de kalender in bezit te krij gen. In samenwerking met de Leusder Krant start een inschrijfactie, waarbij be langstellenden kunnen intekenen voor het project. De kalenders kosten ƒ15,- per stuk. Onderstaande bon kan worden ingele verd bij het kantoor van de Leusder Krant, Asschat- terweg 19 in Leusden. De kalender wordt in een be perkte oplage gedrukt. De eerste exemplaren van de kalender komen in de eer ste week van november ter beschikkmg. Naam: Adres: Postcode: Woonplaats:- wenst te ontvangen Aantalkalenders a 15,- per stuk. Totaal Dit bedrag kan worden overgemaakt op bankrekening nr. 49.79.10.780 t.n.v Rotary-club Lcusden. Giro-rekening van de ABN/AMRO bank 55099. Na ontvangst van de intckenbon en betaling worden de kalenders eind november begin december ^geleverd Voor bestellingen buiten Leusden: 3,50 per kalender aflcvcringskosten overmaken. Deze bon inleveren bij de Leusder Krant, Asschatterweg 19, Leusden LEUSDEN - Onbekenden heb ben dit weekeinde een kiosk bij een parkeerplaats in Den Treek vernield. Met name het toiletgedeelte moest het ont gelden. De kiosk is een aantal weken geleden eveneens het mikpunt van vernielzuchtigen geweest Daarbij werd een vrieskist ontvreemd en ver dween een hoeveelheid snoep goed. LEUSDEN - De C-1000 supermarkt 'Wahle'in winkelcentrum De Hamershof gaat zich op een bijzondere manier inspannen voor het Wereldnatuurfonds. Sinds september loopt in de supermarkt een spaarzegelactie, waarbij C-1000 een jaar lang voor elke wlle spaarkaart een gulden overmaakt naar het WNF Aanstaande zaterdag (24 oktober) krijgt de actie nog een speciaal tintje, als het Wereldnatuurfonds met een kraam bij de supermarkt aanwe zig is. Elk nieuw lid dat zich die dag bij de kraam inschrijft, krijgt in ruil daarvoor een spaarkaart met twaalf zegels. In totaal dienen er per kaart dertig zegels te worden gespaard, waarvoor de klant een boodschappenpakket ter waarde van f 40,- krijgt Ook met geheel gevulde kaarten kunnen worden ingeleverd. Op de foto tonen Wilfried van de Boom en Rob Beyer, bedrijfs leider en kruidenierswarenchef bij de supermarkt, het bood schappenpakket van de zegelactie. (Foto: Gerrit Jeunnq) LEUSDEN - De politie heeft de afgelopen dagen acht jonge ren aangehouden, die ervan worden verdacht voor honder den guldens aan snoep, rook waren en dergelijke te hebben 'gestolen in een supermarkt in winkelcentrum De Biezen kamp. Het achttal was als part-time medewerker werk zaam in de winkel. De daders hebben inmiddels een bekente nis afgelegd. Er is proces-ver baal opgemaakt LEUSDEN - De gemeente zal binnenkort beginnen met een inventarisatie van het buiten gebied ten behoeve van het nieuwe bestemmingsplan. Uit eindelijk zal dat plan na de te- rinzagelegging bij GS van Utrecht in januari 1996 in wer king treden. Het beleid bij de inventarisatie is erop gericht een beeld te krijgen van situaties en ont wikkelingen in het buitenge bied, die met in overeenstem ming zijn met het huidige be stemmingsplan Er zal dan ge keken worden of deze situaties kunnen worden getolereerd, omdat zij niet in strijd zullen zijn met het toekomstige plan. Er zal wel worden opgetreden tegen situaties, die ook in het nieuwe plan niet passen. Deze week presenteerde de gemeente een plan van aanpak, dat is opgesteld door het ad viesbureau Amer uit Amers foort. Het plan bestaat uit een voorbereidingsfse, dat inmid dels is afgerond, een program mafase (tot maart 1993), waarin tot een planopzet geko men moet worden, een ont werpfase (tot december 1993) en een procedurefase. Dat zal in totaal een bedrag van 600.000,— gaan kosten. UTRECHT - Provinciale Sta ten van Utrecht hebben giste ren besloten om de water schapsbestuurders in de toe komst zoveel mogelijk recht streeks te laten kiezen door de belanghebbenden. Dat houdt in dat de eigenaren van gebou wen en van grond Oanderijen) in de toekomst in ieder geval zelf hun vertegenwoordigers in het bestuur van de water schappen mogen kiezen. Voor de derde categorie be langhebbenden: de zogeheten ingezetenen - dat zijn alle burgers die binnen de grenzen van een waterschap wonen - wordt onderzocht of ook op termijn voor deze categorie di recte verkiezingen mogelijk zijn. Een motie van die strek king van CDA, WD en PvdA werd met algemene stemmen aangenomen. Een voorstel van Groen Links om ook de vertegenwoordigers van de in gezetenen nu al rechtstreeks te laten kiezen werd verworpen. Het voorstel werd alleen ge steund door de fracties van D'66, GPV/RPF en SGP. Provinciale Staten hebben gisteravond de weg vrijge maakt voor meer burgers in de waterschapsbesturen. De inwoners van een gebied dat binnen een waterschap valt, krijgen een aantal zetels in de toekomstige besturen. Dat be tekent tevens dat een zogehe ten 'ingezetenenomslag' wordt ingevoerd en dat deze categorie burgers omdat zij belang heeft bij de taken van het waterschap ook gaat mee betalen in de kosten van het waterbeheer. De provincie verwacht dat de ingezetenen- omslag ongeveer 20,- tot 30,- per huishouden per jaar zal bedragen. De heffing is be doeld voor het uitvoeren van waterschapstaken om het ge bied leefbaar, bewoonbaar en bruikbaar te houden. Dit alles is een gevolg van de nieuwe waterschapswet, die ervan uitgaat dat iedereen die belang heeft bij de taken van een waterschap, ook mee gaat betalen en ook zeggenschap krijgt De nieuwe Water schapswet is op 1 januari 1992 van kracht geworden. Tot nu toe kunnen alleen eigenaren van onroerend goed (gebou wen en landerijen) deel uit maken van het waterschaps bestuur. In de waterschapswet staat dat in een waterschapsbestuur de verschillende belangenca- tegorieèn vertegenwoordigd moeten zijn, naar het belang dat zij hebben bij de taken van het waterschap (waterke- ringszorg en waterbeheer) en de kosten die daarmee ge moeid zijn. De verdeling van de zetels van de besturen van de drie toekomstige Utrechtse waterschappen gebeurt in de toekomst als volgt: eerst wor den de beschikbare zetels aan de hand van de kosten ver deeld over de hoofdtaken (wa terkering en waterbeheer) en vervolgens over de belangen- categorieën gebouwd (eigena ren van gebouwen), onge bouwd (eigenaren van lande rijen,) en ingezetenen (bewo ners). Wanneer de waterschappen met de nieuwe bestuurssa menstelling aan de slag gaan, is nog niet duidelijk. Dat moe ten de waterschappen in on derling overleg zelf beslissen LEUSDEN - Een 19-jarige Leusdense automobilist is za terdagavond omstreeks 23.00 uur op de Asschatterweg ter hoogte van De Biezenkamp de bocht uitgevlogen De man raakte daarbij een lantaarn paal. Door het ongeval kwam ongeveer de helft van Leusden zonder straatverlichting te zitten. LEUSDEN - De Nederlandse blues-rockband Dirty White Boys treedt zaterdag 24 oktober op in café The Wish aan de Zwarteweg. De groep bestaat uit Wilko van Beek (gitaar en backing-vocals), Thomas Vermeulen (drums) en Dick Stam (zang en bas). Het optreden begint om ongeveer 21.00 uur. (foto: Dirty White Boys) LEUSDEN - Bij een inbraak in een woning op Walstro hebben onbekenden woensdagavond de geluids- en vidco-appara- tuur weggenomen. De inbre kers kwamen het huis binnen door aan de achterzijde een raam van de kamerdeur te ver nielen. Op de Ansfnduslaan hebben onbekenden uit een woning een video-recorder weggeno men De inbrekers kwamen binnen door de achterdeur te forceren De inbraak moet tus sen donderdag en vrijdag zijn gepleegd. '...Hoe haal je de (plaatselijke) pers? Een vraag waar menig bestuurder van gemeente of vereniging zich bij tijd en wijle het hoofd over breekt. De vraag komt vooral op als er iets in de belangstelling moet komen te staan. De aanleiding is meestal een opening, een jaar verslag of een mening, die hoognodig onder de aan dacht van een groot publiek gebracht moet worden...' '...De redactie van de Leusder Krant wordt regelma tig bestookt met uitnodigingen voor officiële openin gen of ingebruiknames. De ene persoon is daarbij handiger in het bespelen van de pers dan de andere. Soms gaat bet om iets spectaculairs, soms is het alle maal heel gewoontjes... '...In de categorie gewoontjes valt bijvoorbeeld de start van de bouw van het nieuwe jongerencentrum, waarmee vrijdag gestart zal worden. Bij de ijsbaan zal wethouder Vroon de eerste paal heien voor bet ge bouw, dat na voltooiing, volgend jaar, De IJsbreker zal gaan heten. Die handeling is al eerder vertoond en laat bij ons de harten niet sneller kloppen...' ',.J)at wil nog niet zeggen, dat wij van wethouder Vroon verwachten, dat hij bijvoorbeeld met een echte ijsbreker bet Valleikanaal opstoomt om de start van de bouwwerkzaamheden in te luiden...' '...Wie Vroon kent, weet dat dergelijke stunts gewoon niet bij bem passen. Dat bij bereid is een hei-installa tie te beklimmen, is al opmerkelijk genoeg, dus zullen wij bem niet ertoe aanzetten met iets anders te ko men...' '...Van collega DeJongh zijn wij echter meer gewend. Die deinst er bijvoorbeeld niet Voor terug persoonlijk de nieuwe spitsbus over Leusdens wegen te manoeu- '...Dus waren wij niet verbaasd, dat de wethouder er deze week in slaagde het landelijke nieuws te halen. Het voor de meeste Leusdenaren bekende gezicht was secondenlang in beeld op het zes uur journaal...' '...De stunt die De Jongh uithaalde om zover te ko men, vonden wij wel heel opmerkelijk. Voordat de wethouder in zijn hoedanigheid als voorzitter van de landelijke dierenbranche Dibevo aan het woord kwam, was er een hondje te zien met de afmeting van een wat groot uitgevallen cavia...' '...Het dier ging gekleed in een joggingpak. Dat schijnt de nieuwe trend te zijn. Huisdieren, die meer en meer op htm bazen en bazinnen moeten gaan lijken. Dus Leusdenaren opgelet: wie wethouder De Jongh binnenkort met zijn aangeklede huisdier ziet rondlo pen, weet dat hij daarmee een nieuwe rage introdu ceert... '...Ook de Stichting Zuidzij, een organisatie die zich bezighoudt met bet welzijn van de ouderen in Leus den-Zuid, volgt een landelijke trend. Sinds een aantal jaren zijn er op televisie een paar programma 's te zien, die gaan over de waarde van het particuliere kunstbe zit... Wie nog een klok van grootmoeder op zolder beeft, kan bijvoorbeeld door de taxateurs van de AVBO de waarde ervan laten vaststellen. Het programma slaat aan, want veel mensen maken van deze service ge bruik en vaak niet voor niets. Want 'Tussen Kunst en Kitsch' kunnen vele duizenden guldens verschil zit ten... '...Dus vond Zuidzij bet tijd worden iets dergelijks in De Woelige Hoek tè organiseren. Mevrouw Krekel zal op maandag 9 november uitleg geven over goud en zilver. Thema van de lezing is: Kunst en Kits...' '...Een originele variant op de titel van het AVRO- programma. Want voor wie ontdekt dat zijn gouden horloge meer geld waard is dan hij eerst dacht geldt zonder meer: alles is kits...' '...Het waren zaterdag donkere uren in Leusden. Een flink aantal straatlantaarns vielen uit en hulden daar mee het oostelijke deel van Leusden in diepe duister nis... '...De oorzaak: een 19-jarige automobilist bad haast en vloog uit de bocht van de Asschatterweg ter hoogte van de Biezenkamp. Zijn tomeloze vaart werd geremd door een in de weg staande lantaarnpaal...' '...Het ding stond kennelijk in verbinding met de helft van het Leusdense straatvcrlicbtingsbestand. want overal floepten de lichten uit. Dat het zo werkt, vinden wij toch wel een beetje raar... '...Stelt u eens voor, dat u thuis per ongeluk tegen de staande schemerlamp loopt Op hetzelfde moment ziet u geen steek meer voor ogen, want de gehele huisver lichting laat het afweten. Dan gaat bij uzelf toch ook bet licht uit...' '...Het meest spraakmakende kruispunt van Leusden is klaar. Maandenlang lag het wegdek ter hoogte van de Asschatterweg/Middenweg er als een open wond bij. Er moest verbreed en verlegd worden. Dat alles ten behoeve van een veiliger doorstroming van het verkeer...' '...Dat tijdens de reconstructie het kruispunt verre van veilig was en er een aantal ven elende ongelukk- ken gebeurde, was een zeer vendelende zaak. Maar na de beëindiging van de werkzaamheden, zal alles beter worden, is de verwachting op het gemeentehuis...' '...Niet iedereen is bet daarmee eens en er zijn mensen die liever een rotonde op de beruchte plek zien in plaats van de huidige oplossing. Wie gelijk heeft, is op dit moment uiteraard niet te zeggen. Wij hopen echter dat bet de gemeente is, want dat betekent de komende tijd minder ongelukken, dus ook minder slachtof fers...'

Leusder Krant | 1992 | | pagina 3