Leusden Leusden DE ANDERE HELFT VAN DE 25 PIEK... ■aaams gebouw gemeentewerf in gebruik genomen zet 's een boom op vergaderagenda zelf composteren simpele zaak VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS Kranten kabelkrant: De actuele tweeling WOENSDAG 21 OKTOBER 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leunden nr. 135 d.d. 21 oktober 1992 nieuwe accommodatie hele vooruitgang Sinds 13 oktober zijn de medewerkers van de afdelingen Groen en Gemeen tewerken nieuw gehuisvest. Hun nieuwe kantoor staat aan de Hamersveldse- weg op de plaats van het overlaadstation. voor behoud Valleilandschap Gelukkig zijn ze er nog, de kleine houtwallen en bospercelen in de Gelderse Vallei. Veel van dergelijke opvallende elementen in het landschap verdwij nen op een gegeven moment. Dit komt doordat het oorspronkelijke doel van veel elementen is weggevallen. Houtwallen en hagen deden vroeger dienst als veekering en als beschutting tegen regen en wind. De nieuwbouw betekent een hele verandering. Het nieuwe, lichte ge bouw biedt een heel moderne werkruimte aan de elf medewer kers van de twee afdelingen Tot nu toe waren ze gehuisvest in twee gebouwen, die overigens op het zelfde terrein stonden. De afdeling Groen zat in het oude woonhuis, dat inmiddels is gesloopt, de afde ling gemeentewerken in een semi permanent gebouw, dat straks on derdak zal bieden aan het perso neel op het overlaadstation aan de Randweg. oude werf De oude gemeentewerf is sinds 1983 in gebruik. Het was een oude boerderij met stallen. Omdat het nooit de bedoeling was dat deze oude gebouwen een permanent on derkomen voor gemeentewerken zouden zijn, zijn ze eigenlijk nooit echt voor het doel geschikt ge maakt en werd destijds volstaan met zeer geringe aanpassingen. Dat had natuurlijk gevolgen voor de werkomstandigheden van het personeel. Sinds 1983 is er dan ook doorlopend nagedacht over andere huisvesting. Doordat het aantal personeelsleden groeide en omdat de afdeling Groen sinds 1990 ook aan de Hamersveldseweg was ge vestigd, werd nieuwbouw steeds noodzakelijker. Ook een aantal es sentiële voorzieningen, zoals vol doende toiletten en douches waren niet in het oude gebouw aanwezig. nieuwe kantoren Hoewel de medewerkers er dus lang op hebben moeten wachten, mag het resultaat er zijn. Het ge bouw beschikt over moderne sani taire voorzieningen en een mooie kantine. Dat is beslist geen luxe als u bedenkt dat de mensen van de buitendienst vaak smerig en vuil werk moeten opknappen De bu reaumedewerkers beschikken nu over een goed ingericht kantoor plaats maken Met de sloop van het oude woon huis is inmiddels een begin ge maakt. Als dat gebeurd is, wordt op de plaats waar nu de containers staan een nieuwe loods/garage ge bouwd. Daarna kan de oude loods (een voormalige varkensschuur) worden afgebroken Als in juni 1993 het overlaadstation aan de Randweg klaar is, zullen ook de containers worden verhuisd van het terrein aan de Hamersveldse weg naar het terrein aan de Rand weg. meer weten Als alles klaar is - en dat zal in juni 1993 zijn - kunnen de inwoners van de gemeente Leusden beschikken over een goed overlaadstation en een zeer moderne gemeentewerf Er is natuurlijk over het werk van de afdelingen Groen en Gemeente werken nog veel meer te vertellen. Als u daarin geïnteresseerd bent, kunt u bellen met de heren Gerber van de afdeling Gemeentewerken, telefoon 961 771, of de heer Van der Kamp van de afdeling Groen Telefoon 961 752. Bomen en struiken maken het landschap aantrekkelijk, daar is ie dereen het over eens. En voor de leefomgeving van vogels, dieren en planten zijn ze van groot belang. Om boeren en andere bewoners van het platteland te stimuleren meer bomen en struiken aan te planten voert Stichts Landschaps beheer jaarlijks de actie boeren planten bomen", dit jaar voor de zesde keer. bomen tegen kostprijs Tijdens deze actie die tot 15 no vember duurt, levert Stichts Land schapsbeheer een groot assorti ment bomen en struiken tegen kostprijs. Het gaat daarbij om lei bomen als sieraad voor de boeïde- rij, hoogstamvruchtbomen in de boomgaard, knotbomen langs de randen van percelen of bosplant soen op een hoekje dat toch voor niets anders kan worden gebruikt Nieuwe bomen die een bijdrage kunnen leveren aan het landschap pelijk karakter. hoe te bestellen? Bij Stichts Landschapsbeheer, te lefoon 030-205534 is een gratis fol der verkrijgbaar met een uitvoeri ge beschrijving van de boom- en struiksoorten die kunnen worden geleverd en instructies voor de aan plant, bescherming en verzorging. Bij de folder is ook een bestelfor mulier gevoegd De bestellingen die uiterlijk 15 november bij Stichts Landschapsbeheer binnen moeten zijn. worden aan huis af geleverd. Wie bomen plant, werkt mee aan hel landschap. behoud van hel karakteristieke vallei- Foto: Janus Visser. Ons huisvuil bestaat voor meer dan de helft uit groente-, fruit- en tuinafval. Dat spul is prima geschikt om zelf compost te maken. Op eenvoudige en goedkope wyze krijgt u daarmee de beschikking over een uitstekende grondverbeteraar voor uw tuin èn u werkt mee aan de zo dringend noodza kelijke beperking van de afvalstroom. De gemakkelijkste manier van composteren gaat door middel van een compostcontainer. Deze is kant en klaar voor 80,- op de gemeentewerf te koop. Een beetje handige doe-het-zelver kan hem echter ook zelf maken. U kunt een ronde vuilnisbak zonder bodem ne men, luchtgaten in de zijwand bo ren, het geheel op een stukje gaas zetten, waaronder van bakstenen een muurtje is gemaakt en na ver loop van tijd rolt uw compost er klaar voor gebruik onderuit. Een andere mogelijkheid is het ma ken van een composthoop tussen vier paaltjes, waaromheen gaas is gespannen. Dit gaas voorkomt het wegzakken van de compost aan de zijkanten, waardoor u een hogere hoop kunt maken. Deze manier van composteren vraagt om één maal per jaar keren van de hoop. Wanneer u het gaas zo vastmaakt dat u het gemakkelijk weer aan twee kanten kunt losmaken, gaat het keren met schop of nek veel handiger. wat kunnen we composteren? 1. Theebladeren, koffiedik, eier schalen, groente-afval, fruitaf val en uitgebloeide bloemen; 2. Grasmaaisel, blad en ander klein tuinafval; 3. As (zowel kool- als houtas), boomschors en houtzaagsel, 4 Mest van huisdieren, zoals van konijnen, kippen en duiven. Deze mest moet wel vermengd worden met turfmolm of stro. Kattebakstrooisel kan niet op de composthoop, want dat bestaat uit een steensoort en vergaat niet. waarop letten? Nat en droog afval moeten min of meer worden vermengd. Het mag niet te nat of te droog zijn! De compost mag niet aangestampt worden, omdat er dan niet vol doende zuurstof bij komt. Er mo gen niet te grote stukken op ge gooid worden; maximaal 10 cm2. Bij open composthopen moet u geen groente- of fruitafval weg gooien, omdat dit ongedierte kan aantrekken. Bij een dichte compostbak moet u af en toe wat tuinaarde toevoegen om een betere vertering tot stand te brengen. Compostmaker, verkrijg baar bij tuin- en diercentra, ver snelt het proces. Let wel: de compostbak of -hoop is geen vuilnisbak. Dus zorg ervoor dat er geen plastic of ander onver teerbaar afval in terecht komt. op donderdag 29 oktober vergadert de gemeenteraad. In dn vergadering komen o.m de volgende onderwerpen aand orde. Verordening geldelijke voorziening raads- en commissielede De gemeenteraad wordt gevraagd om akkoord te gaan rrk het toekennen van een vaste onkostenvergoeding aan d wethouders en de verordening in die zin aan te passen Renovatie toplaag 4 tennisbanen Valleisportpark Het college stelt de raad voor om een krediet van f 82 (KJO beschikbaar te stellen voor de renovatie van de toplaag va vier tennisbanen op het Valleisportpark. Voorkeursscenario verkeersplan Op 25 oktober 1990 heeft de raad besloten tot het opstclli van een gemeentelijk verkeersplan. Er werd uitgegaan ,vj een gefaseerde aanpak, zodat alle relevante onderdelen een onderling goede samenhang behandeld konden wordei In de fases 1, 2 en 3 zijn de beleidsdoelstellingen aangegevei de knelpunten geïnventariseerd en mogelijke oplossingsric! tingen genoemd. De raad wordt gevraagd om door het aanvaarden van notitie fase 4 ..Voorkeursscenario" over te gaan tot vaststt ling van een gemeentelijk verkeersplan. Verkoop bouwgrond in 't Ruige Veld aan de Stichting Lai< Met de stichting Latei is overeenkomst bereikt over de in\u l ling van een perceel grond in 't Ruige Veld. De stichtingz daar naast een blok van 11 koopwoningen een projekt groep wonen voor ouderen, bestaande uit 22 huurwoningen (vrij sector met eenmalige bijdrage) realiseren. De raad woit gevraagd om in te stemmen met de verkoop van de grond Kredietaanvraag t.b.v. het inrichten terrein Toermalijn^ pelaar in het bestemmingsplan Alandsbeek In de inspraakbrieven die ontvangen zijn naar aanleiding de ter visie legging van het ontwerp-bestemmingsph Alandsbeek is veel aandacht gevraagd voor de parkeerprobl* matiek in het gebied Toermalijn/Lepelaar. Het college het de insprekers toegezegd dat het daar aandacht zou bestedti Er is een inrichtingsplan opgesteld en de raad wordt gevraas om voor de uitvoering daarvan een krediet van 133.825 excl. BTW beschikbaar te stellen. Resultaten bedrijfseconomisch onderzoek afvalverwerking proces De gemeenteraad heeft op 31 oktober 1991 besloten om cd extern bureau onderzoek te laten verrichten naar het procs van afvalverwijdering in de gemeente Leusden. Bureau DH heeft inmiddels een bedrijfseconomisch onderzoek uitg y voerd en haar bevindingen in een drietal rapporten neere legd. De raad wordt gevraagd om een uitspraak te doenov< U de aanbevelingen op korte en lange termijn. b Ie li De vergadering wordt in het gemeentehuis gehouden begint om 20.00 uur. De volledige agenda met bijbehorende stukken ligt voor ut inzage bij bureau voorlichting Samenstelling: Bureau oorhchling Telefoon (033) 961618 of 9611 bekendmakingen GEMEENTE onherroepelijke goedkeuring bestemmingsplan „de Horst" Het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht heeft bij besluit van 29 september 1992, nummer 2341087/2953 onherroepelijke goed keuring verleend aan het bestemmingsplan ,,de Horst" met uitzondering van de volgende -op de parkeernorm betrekking hebbende- onderdelen van de voorschriften: - artikel 3, lid 2 de passage ,,bij kantoren" - artikel 4, lid 3 sub b en - artikel 4, lid 3 sub vrijstellingen, voor wat betreft de derde vrijstellingsbepaling. Het besluit van gedeputeerde staten ligt met het bestemmingsplan met ingang van maandag. 26 oktober 1992 gedurende een maand voor een ieder ter inzage. De inzage kan plaats vinden tijdens de openingsuren van het gemeentehuis (m.u.v. de vrijdagavonden). Het bestemmings plan, voorzover dat onherroepelijk is goedge keurd, ligt ook na genoemde termijn maand voor een ieder ter inzage. Zij die bezwaren hebben tegen de onthouding van goedkeuring aan de genoemde onderdelen van de voorschriften, kunnen gedurende de ge noemde termijn van een maand bij de Kroon beroep instellen. Beroepschriften dienen te worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch te worden toegezonden aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur. Postbus 20019, 2500 EA Den Haag Kavels aan de Agnietenhove Aan de Agnietenhove zullen vier kavels bouw grond worden uitgegeven. De kavels zijn be stemd voor de bouw van tweemaal 2-onder-l- kap woningen. Gelet op de aard van de wonin gen zal de verkoop geschieden aan gegadigden die per koppel gezamenlijk een 2-onder-l kap woning willen realiseren De oppervlakte per kavel (per individuele woning) bedraagt 375 m:. de prijs per m2 298,- (BTW is niet van toepas sing), prijspeil 1 juli 1992 Een inschrijvingsformulier en een informatie pakket over de verkoopprocedure, de verkoop voorwaarden en de ligging van de kavels kunt u vanaf 15 oktober a.s. bij de afdeling ROAZ (kamer 208) afhalen. Desgevraagd kunt u het informatiepakket toegezonden krijgen (tele foon 961728). Om voor aankoop in aanmerking te kunnen komen, dient u minimaal twee jaar in Leusden te wonen en/of economisch aan Leusden gebon den te zijn Voorts dient u zich per koppel in te schrijven. Onder koppel wordt verstaan twee gegadigden die beiden aan één van de hiervoor vermelde criteria voldoen en tezamen een 2-on- der-l-kap woning willen realiseren. U bent economisch aan Leusden gebonden in dien u: - minimaal 19 uur per week als zelfstandige in Leusden uw werkzaamheden uitoefent of - minimaal 19 uur per week in vaste dienst bent bij een in de gemeente Leusden gevestigde werkgever. Indien u in aanmerking wilt komen voor aan koop van de kavels, dan kunt u zich daarvoor per koppel door middel van een inschrijvings formulier aanmelden vanaf 15 oktober tot en met 6 november a.s Door middel van loting wordt bepaald in welke volgorde de koppels een keuze uit de kavels kunnen maken. Gegadigden die zich per koppel hebben ingeschreven en beiden een huurwoning in Leusden beneden de huursubsidiegrens ach terlaten, gaan voor alle overige gegadigden aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: - uitbreiding van de woning Ruige Velddreef 83 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 22 oktober 1992 tot en met woensdag 4 november 1992 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208) Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zijn ontvangen: - bouw mestbassins aan de Ruifweg 5 - bouw geluidscherm langs de Middenweg nabij de Esdoornhof - plaatsen dakkapel op de woning van Geijn- straat 14 - uitbreiding woning Waarden 28 - uitbreiding woning Waarden 30 - verbouw schuur Postweg 7 - plaatsing dakkapel op de woning Rosmolen- straat 17 - bouw tijdelijke stallingruimte auto's aan de Driftakkerweg 4 - plaatsing tuinhuisje aan de Beekforel 3 Informatie over deze aankondiging van voorge nomen bouwactiviteiten te verkrijgen bij de af deling ROAZ. Telefoon 961724. verleende vergunningen bouwvergunningen Biezenkamp 4: Nieuwbouw De Biezenkamp (achter de Spar): plaatsen fiet senstalling H. van Viandenstraat 24: uitbreiding woning Hessenweg 59: bouwen van een berging/garage Hessenweg 70A' vergroten van een dakkapel Hessenweg 189: verbouwen van de woning en een berging Hessenweg 355A: vergroten van een berging en bouwen van een kelder Krooneend 14: wijziging van de gevel en uitbrei den van de woning Ruige Velddreef: bouwen van 33 woningen Valkenhoeve 5: vergroten van een dakkapel diverse vergunningen H M C. Leusden: 4 x ontheffing sluitingsuur en muziekvergunning; Ronde Tafel Leusden: speelvergunning; Restaurant Oud Leusden B.V.: restaurantver gunning. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over bouwvergunningen kunt u krijgen in het gemeentehuis, 't Erf 1, bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 756, over diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 729 en over kapvergunningen bij de afdeling Groen, Ha mersveldseweg 105, telefoon 961 752. FERDl VUGTS~~~] Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elke gewenste maat in elke gewenste kleur Kijk en vergelijk. Vormen de foto's van krant en kabelkrant samen het kenteken van uw auto? Bingo! Dan hebtu in ieder geval 25gulden gewonnen. Die kunt u afhalen op ons kantoor in Leusden als u uw kentekenbewijs laat zien. Bovendien wordt uw naam genoteerd om kanste kunnen maken op één van de hoofdprijzen.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4