leusder Krant. Wim Wouters 40 jaar hij DWS de schijnwerper Nieuws uit de verenigingen 'ostagentschap (aartavond Kinderzangdienst irandwonden Muziekvereniging huldigt jubilaris tijdens jaarfeest 'Gratis' tanken Auto's bekrast Inbraak in sportkantine Alcoholcontrole Stoutenburgs echtpaar 60 jaar getrouwd Verkeersplan Meningen Culturele agenda Nieuws uit de verenigingen Speelgoedbeurs Speel-o-theek Jazz-concert Ledenvergadering Speelgoedbeurs Treeklopertjes „Houwen we het droog of niet?" - Woensdag 21 oktober 1992 Pagina 5 LEUSDEN - Met ingang van 5 november wordt het post kantoor, dat gevestigd is in de supermarkt aan de Pr. Irene- laan te Leus den-Zuid, omgezet een postagentschap. Ter voorbereiding hiervan en de daarmee gepaard gaande ver bouwing zal het kantoor geslo ten zijn van maandag 26 okto ber t/m woensdag 4 novem ber. Op 5 november heet de ei genaar, Van de Heuvel u wel kom op het postagentschap. de verbouwing zullen de klanten ontvangen gaan wor den in een moderne aange paste "PIT-Post "-winkel met open balie. In dit kantoor zul len alle moderne beveiligings technieken zijn toegepast, zoals o.a. multisafes en kasau- tomaten. De service wordt uit gebreid doordat de openstel ling wordt verlengd. De ope- pl; ningstijden zullen met ingang van 5 november als volgt zijn: maandag, dinsdag, donder dag: 09.00-12.30 13.30-17.30 woensdag 09.00-12.30 vrijdag 09.00-12.30 13.30-17.30 19.00-20.00 zaterdag 09.00-13.00 )H LEUSDEN - Op donderdag 2 okt. houdt de Werkgroep ok Leusden-Zuid een kaartavond yaar men kan klaverjassen en jokeren. Inschrijven vanaf 19.00 uur in "de Woelige loek" Irenelaan te Leusden- Juid. Inschrijfgeld ƒ5,- per ersoon. Deze gezellige avond i-oor jong en oud begint om 19.30 een is om uiterlijk 23.00 jur afgelopen. Voor inlichtin- en: tel. 033-940046. EUSDEN - In de Marcuskerk :an de Asschatterweg wordt 25 oktober (om 17.00 een kinderzangdienst ge- iouden. Het thema is: 'De Vre- s/4 lesweg'. Medewerking aan de iienst wordt verleend door P. Leebeek (piano), Jeanet Bloe mendal (fluit) en de Kinder- antorij onder leiding van me- touw Nobel-De Vaal. Voor neer informatie kunnen be angstellenden contact opne men met mevrouw Wienke. LEUSDEN - Onder het motto Stel, het is je eigen vel...' wordt de week van 25 tot en met 31 iktober huis-aan-huis gecol- ecteerd ten behoeve van de i'ederlandse Brandwonden- tichting. Giften kunnen ook orden overgemaakt en wel aar bankrekening 0.70.70.643 (giro. 202122). De oördinatie van de collecte in !e gemeente is in handen van ieLeusdense brandweer. Daar minnen ook mensen zich opge- •en die als collectant willen tingeren. Het telefoonnummer 961650 of 942114. Hex ACHTERVELD - Afgelopen week heeft de Achterveldse muziekvereniging 'Door Wils kracht Sterk' in de Moespot het jaarfeest gevierd. In zijn voor woord memoreerde voorzitter Hein Ries van den Hengel de wapenfeiten van de afgelopen tijd. De activiteiten van het afge lopen jaar waren talrijk en veelal ook succesvol. Zo waren er de Voorjaarsbeurs, georga niseerd in samenwerking met de Achterveldse middenstand, het Fruhschoppen in De Peer- denstal naast De Roskam, het openluchtconcert bij huize Sint Jozef, Het concert in Ons Gebouw, de donateurscollecte en niet te vergeten de rommel markt. De laatste twee hebben alle voorgaande records gebro ken. Alle activiteiten warden door een klein leger vrijwilli gers in goede banen geleid. Een woord van dank richtte de voorzitter aan de beide op- nchtsers van de twirl- en ma jorette-groep, Janine Tolboom en Astrid Vos, die nu nog steeds lesgeven bij die groep. De voor zitter feliciteerde het tweetal met het tweede lustrum. Ook was er een 40-jarig feest te vieren. De 'jarige' was nie mand minder dan oud-voor zitter Wim Wouters sr. De heer W. van de Flier, afgevaardigde van de Aartsdiocesane bond, het overkoepelend orgaan van de muziekbond waar DWS bij is aangesloten, reikte het bondsinsigne uit aan de jubila- LEUSDEN - Bij een benzine station in winkelcentrum De Hamershof heeft een automo bilist voor 35,- benzine ge tankt, zonder te betalen. De politie onderzoekt momenteel de videoband om te kijken of de identiteit van de dader is te achterhalen. LEUSDEN - Onbekenden heb ben dit weekeinde ingebroken in de kantine van de korfbal vereniging op het Burgemees ter Buimngpark. De inbrekers vernielden een grote, dubbele ruit, waarna ze een hoeveel heid snoep buit maakten. De schade bedraagt circa 900,-. De inbraak moet in de nacht van zaterdag op zondag zijn gepleegd. (advertentie) Mode t/m maat 63 H^svwtwcj 72. Sloultnbur» Tijd 013-940&U WoencttogmxfcJoq qejioien Vrijdag koopavond VOLOP PARKEERRUIMTE LEUSDEN - Op parkeerterrei nen rond De Hamershof heb ben onbekenden een tweetal auto's vernield. Op de Blekerij werd donderdag een motorkap bekrast. Op de Eysinkplaats werd een buitenspiegel van een auto geschopt. Dat voorval moet in de nacht van vrijdag op zaterdag hebben plaatsgevon den. LEUSDEN - Bij een staande controle heeft de politie zon dagochtend omstreeks 3 50 uur op de Randweg twee automo bilisten aangehouden, die te veel bleken te hebben gedron ken. Het ging om een Leusde- naar en een Soester. Beiden kregen proces-verbaal en een rijverbod van een aantal uren. STOUTENBURG - Het echtpaar Overgoor-Verhoef was dinsdag 60 jaar getrouwd Burgemeester Panis bezocht het echtpaar in hun woning in StoutenburgHet echtpaar trad op 13 oktober 1932 in Stoutenburg in het huwelijk. De heet Overgoor werd op 24 augustis 1907 geboren in Soest. Zijn vrouw Johanna Verhoef werd op 26 november 1907 geboren in Stoutenburg Het echtpaar heeft 6 kinderen. Mevrouw Bruineman rea geert op het verkeersplan, dat onder meer vorige week tijdens een forum-bijeenkomst in De Til uitgebreid werd besproken. Briefschrijver wil een paar kanttekeningen zetten bij een paar heikele onderwerpen uit het plan. Eikenlaan: Er wordt inderdaad tè hard gereden op de Eikenlaan, die aan de lange, min of meer rechte kant is met zijstraten alleen aan de even kant. Als middel om deze snelheid te breken wordt een "zigzag"- route voorgesteld over de Lijs terbeslaan. In mijn ogen is dit een lapmiddel dat alleen maar irritatie opwekt. Laat de gemeente nu eens en vooral naar een oplossing zoe ken, die b.v. als volgt zou kun nen zijn: Trek het pleintje door naar de stoep op de Ei kenlaan met een uitsparing voor fietsers. Noem het deel van het pleintje naar de Zwar- teweg Eikenlaan West en het deel van het pleintje naar de Wilgenlaan. Eikenlaan Oost Ik heb eens gehoord, toen er ook geharrewar was, dat er ju ridisch problemen zouden zijn om de Eikenlaan in tweeën te delen. Wetten worden door mensen gemaakt en moeten dus ook aangepast kunnen worden als het algemeen be lang er mee gediend is. Een redelijk rijke gemeente als Leusden met een potje van 75.000.000,- moet toch in Leusden staat zijn om een goede jurist aan te stellen die hiervoor on getwijfeld een goede oplossing kan vinden. Dat te hard rijden moet een halt toegeroepen worden; maar ik moet zeggen, dat er, voor zo ver ik mij kan herinne ren, nog niet één keer in de laatste 29 jaar (de tijd dat ik hier woon) een werkelijk on geluk heeft plaatsgevonden. Verkeersplan Leusden Voor het maken van een ver keersplan heeft men vakmen sen nodig, die weten waarmee ze bezig zijn en geen ambi tieuze, ijverige leken en daar lijkt het hier in Leusden min of meer op. Wie haalt het nu in zijn bolle hoofd om te proberen auto's op de derde plaats te zetten na fietsers en voetgangers. Ieder van de 3 verkeersvormen heeft recht op een eigen plaats. Hierom is om te begin nen een verandering van men taliteit nodig d.w.z. men moet trachten de houding van "ikke, ikke, ikke en de rest kan stikken" zien te verande ren. Toegegeven, chaufffeurs, niet allen gelukkig, hebben de neiging zich te doen gelden. Fietsers zijn bepaald ook geen prettige deelnemers, vooral als ze in een groep bij elkaar zijn. Mijn ervaringen: geen richting aangeven, niet stop pen als het verkeerslicht op rood springt, met meer dan 2 naast elkaar rijden als daar voor onvoldoende plaats is, om van spelletjes met elkaar niet te spreken. Voetgangers zijn in mijn ogen zó kwetsbaar dat ik als chauf feur ze onder alle omstandig heden de ruimte geef. Enige tijd terug, toen het verkeers plan in de krant kwam, heb ik dat .echt niet helemaal doorge lezen, maar mijn oog viel op de Lokhorsterweg. waarvan men overwoog om die af te sluiten voor auto's. Hoe kom je op zo iets dwaas. Als iemand van Leusden-Cen- trum naar Amersfoort, of Al- bertscorner etc. wil, dan moet men naar Leusden-Zuid of naar de snelweg. Wat een ver spilling van fossiele brand stof!!! Lokhorsterweg kreeg circa 15 jaar terug een goed fietspad, waar toen ik nog werkte, goed gebruik van werd gemaakt. Gebeurt dat nu niet meer? Schoolsteegse bosjes Wat is er toch aan de hand met B W en de rest van de Raad? Zijn ze allen stekeblind en lo pen ze met guldentekens in hun ogen? Mevrouw Verduin bedoeld ik natuurlijk niet en met haar zullen er nog een paar meer zijn die dit mooie stukje natuurschoon (be schermd) kunnen waarderen. Maar steeds weer trachten een stel grijpgrage vingers om dit "moois" naar zich toe te halen om het te vernielen. Wanneer houdt dat bouwen nu eindelijk eens op? Er werden indertijd 3 fases vastgesteld voor de "vergro ting" van Leusden. De laatste hiervan was de wijk "Het ruige veld". Nu hoor en lees ik dat men over het kanaal ver der wil gaan bouwen. Dat moet men vooral doen, dat restje groen verkwanselen. Grote broer Amersfoort staat ongetwijfeld te popelen om dat stuk van Leusden naar zich toe te trekken als het klaar is en zou de provincie nog wel eens als een steuntje in de rug kunnen krijgen M. Bruineman, Leusden Het Leusdens mannenkoor reageert op de culturele agen da van de Culturele Raad. die onlangs het levenslicht zag. Daarop ontbreken de optre dens van het mannenkoor, stelt die club teleurgesteld vast. Onlangs werd in Leusden huis-aan-huis een culturele agenda verspreid onder auspi ciën van de Culturele Raad Leusden een initiatief dat alle hulde verdient en dat in de toe komst zeker een vervolg zal moeten krijgen Jammer is echter dat de Culturele Raad Leusden niet de moeite heeft genomen om bij iedere culturele vereniging navraag te doen. Wanneer bij voorbeeld bij het Leusdens mannenkoor De Valleizangers en bij het Jongerenkoor Leus den geïnformeerd was naar on der andere de geplande Kerst concerten, zou de Culturele Raad Leusden in zijn agenda ook melding hebben kunnen maken van het feit dat deze twee koren op 19 december een gezamenlijk kerstconcert uit voeren in De Koningshof. Een initiatief dat voorwaar bijzon der genoemd kan worden in Leusden, zij het alleen al om dat het Jongerenkoor Leusden een eigen CD-plaat presenteert tijdens dit concert. Overigens valt het op. dat van de maandelijkse concerten van de Jazz Sociëteit Leusden eveneens geen medling wordt gemaakt Wij zijn er daarom bang voor dat nog meer cultu rele verenigingen vergeten zijn in het overzicht Wij hopen dat de Culturele Raad Leusden voor zijn eerst volgend agenda de diverse ge plande concerten en andere uitvoeringen checkt, alvorens tot publicatie over te gaan. Jaap Riewald, p.r.-functionaris De Valleizangers, Leusden. LEUSDEN - De speel-o-theek houdt woensdag 28 oktober een speelgoedbeurs. Degenen die speelgoed ter beschikking willen stellen van de beurs kunnen dat dinsdag 27 oktober van 16 00 uur tot 17.00 uur en van 19.30 uur tot 21 00 uur in leveren in peuterspeelzaal Pin keltje aan de Kuperssingel. De beurs zelf is woensdag 28 okto ber geopend van 19.30 uur tot 21.00 uur Op donderdag 29 oktober kunnen degenen die speelgoed hebben verkocht het geld komen ophalen (tussen 16.00 uur en 17.00 uur) Twin tig procent van de opbrengst komt ten goede aan de speel- o-theek, dat daarvan nieuw speelgoed zal aanschaffen. Meer informatie over de beurs is verkrijgbaar bij Olga van Balen, telefoon: 946036 LEUSDEN - Onder auspiciën van de Jazz-sociëteit Leusden treedt zondag 25 oktober in De Hakhorst de groep 'Beets Bro thers' uit Groenlo op. De groep, met als middelpunt de jonge, talentvolle, met diverse prijzen onderscheiden pianist Peter Beets, maakt muziek die zich het beste laat omschrijven als 'populaire jazz'. Het optreden begint om 14.30 uur Leden van de Jazz- Sociëteit hebben gratis toe gang; met-leden betalen 7,50 entree. LEUSDEN - De afdeling Leus den van de katholieke oude renbond KBO houdt donder dag 29 oktober de algemene le denvergadering Na het offi ciële gedeelte is er gelegenheid om met pastor Bloem van ge dachten te wisselen. De vergadering wordt ge houden m De Kom, naast de Jozefkerk, aan de Hamersveld- seweg. De belangstellenden dienen om 10.00 uur aanwezig te zijn. LEUSDEN - Peuterspeelzaal De Treeklopertjes houdt dins dag 27 oktober in De Woelige Hoek een speelgoedbeurs ('s avonds van 19.00 uur tot 21.00 uur) Mensen die nog bruik baar speelgoed hebben en dat ter beschikking willen stellen, kunnen daarvoor op maandag 26 oktober (van 19 00 uur tot 21.00 uur) en dinsdag 27 okto ber (van 13.00 uur tot 15 00 uur) terecht in De Woelige Hoek, prinses Irenelaan 1, Leusden-Zuid Voor meer in formatie kunnen belangstel lenden bellen met: 945947. LEUSDEN-,, Twaalf se conden, twaalf armzalige seconden. Iets eerder aan gezet en je had het ge haald!" Die gedachteflit ste me na definish van De Hamershofloop door m 'n hoofd. De 1 ur en 12 seconden, die het score bord aangeeft, is niet be paald een top-tijd, maar zestig m in ut en voor de 12,5 kilometer van de hardloopwedstrijd door Leus den zou wat mij be treft mooi geweest zijn. Goedloopweer, prima be geleiding van politie en de organiserende atletiek vereniging 'Triathlon'en een afwisselendparkoers kregen de enkele honder den deelnemers zaterdag voorgeschoteld. Lopen en dan nog hard; een zinnig mens zou zich wel tweemaal bedenken alvorens zichzelf te pijni gen en tollend over de fi nish te komen. En dat al lemaal om ergens in de middenmoot te eindigen. De één doet het voor de sport, de ander om in be weging te blijven, weer een ander om,ja, waarvoor eigenlijk? De beweegredenen voor de deelnemers om mee te doen liepen minstens zover uiteen als de opvat tingen over de kleding en het schoeisel dat vooreen dergelijk evenement no dig is. De outfits varieer den van het supersnelle aërodynamische pak, tot het eenvoudige korte- Henk de Rooy in afwachting van de start, (foto Hans Roggen) het wordt zaak het tempo daaraan aan te passen Schuilen in een groep is op zo 'n moment het voor deligst. Zo rond de achtste ki lometer beginnen de krachten wat uit de been tjes te vloeien. Wat nu? Proberen bij te blijven of even iets afstand nemen van de groep om te trach ten daarna weer terug te komen?,, Bijblijven!" roept een stemmetje van binnen, waarna de paar meter achterstand krach tig wordt ingelopen. On danks de lastige tegen wind hervind ik het rit me, om de laatste vier kilometer relatief eenvou dig te overbruggen. Versnellen en zien waar je uitkomt, of af wachten tot je kunt aan pikken?" Voor die keuze komt menig loper in de eindfase van een wed strijd te staan. Ik neem de gok en aan het einde van het open veld, als bosschages beschutting bieden, gaat het tempo omhoog en al snel loop je alleen. De bocht naar het Valleikanaal doemt op. De eenden in het kanaal kwekken er lustig op los en bij het passeren van een h uis met de naam 'Krekwakwou 'zalmenig loper gedacht hebben 'dat geldt niet voor mij'. Eenmaal over het brug getje, in de bebouwing van Leusden, is definish niet ver meer. Een blik op het horloge leert dat een tijd binnen het uur haal baar moet zijn. Een laat ste inspanning. De longen staan op barsten, het hart maakt overuren, de benen protesteren. Nog 500 me ter en nog een paar minu ten van de persoonlijke limiet verwijderd. „Dan maar total-loss over de fi nish flitst het door me heen Met nog een paar meter te gaan, zie ik aan de fi nish de tijdaanduiding het volle uur bereiken. Een laatste sprint mag niet meer baten. Twaalf armzalige seconden over het uur bereik ik de fi nish. Al uithijgende kom je weer op de wereld en met een tevreden en vol daan gevoel is het wach ten op loopmaat Jan van Marlen. Die bereikt drie minuten later tevreden en lekker lopend de finish Henk de Rooy (Henk de Rooy uit Renkum is één van de vele regionale lopers, die naar Leusden kwamen om aan de Ha mershofloop mee te doen. Op speciaal verzoek van de redactie tekende Henk zijn ervaringen tijdens de loop op.) broek-met-t-shirt'. Het schoeisel is tegenwoordig een verhaal apart. Dat loopt uiteen van de bijna gewich tloze kilometervre ter met ingebouwde schokdemper tot het afge trapte, maar o zo heerlijk lopen de gympie. Prestatielopen is een sport voor individuen. Een sport ook waarbij het geheel op jezelf aankomt. Je eigen benen moeten de afstand overbruggen, je moetjezelf de discipline opleggen daarvoor te trai nen De beloning komt in de vorm van het intense gevoel bij de finish de op dracht te hebben vol bracht, het genieten van de vele toeschouwers langs het parkoers. Voor mij was het zaterdag ook stevig balen dat de gestel de limiet met luttele se conden bleek te zijn over schreden. Voorafgaand aan de Hamershofloop werd za terdag veelvuldig naar de lucht gekeken met de ge dachte Houwen we het droog of niet?'In Leus den waren de weergoden de lopers uiteindelijk gun stig gezind en bij een juiste temperatuur was het bijna een genoegen de kilometers onder de schoenzolen voorbij te zien gaan. Om precies 14.00 uur klinkt het startschot en de eerste vijf kilometer worden in een rustig tem po afgewerkt, om halver wege niet meteen kapot te zitten. Bijeen keer punt na drie kilometer kun jeje positie bepalen en als blijkt dat nog velen volgen, gaat het in een lekker tempo richting Ta- bakssteeg. Daar krijgt m 'n maat Jan het lastig en meteen handgebaar maakt hij me duidelijk een eigen tempo te gaan lopen. Ik krijg aansluiting bij een groepje dat een lekker tempo loopt. Net op tijd, want de Lange- steeg is in aantocht en als je daar alleen komt te lo pen, ben je in de Aap ge logeerd. De weg doet zijn naam eer aan en van ver re is het langgerekte, bontgekleurde lint van lo pers te volgen door de weilanden. Een koe kijkt met lodderige ogen naar de voorbijflitsende meute en zal er het hare van hebben gedacht. De wind steekt op en Hamershofloop van 'Triathlon' trekt deelnemers van heinde en verre

Leusder Krant | 1992 | | pagina 5