HEMA: HALOGEEN 199.- .Leusder Krant, Keurslagers verbolgen over geïmiteerde zegel Eerste paal voor jongerencentrum Werkloosheid daalt licht Schade vandalen verhaald L E U S D E N Algemene beschouwingen Deze week f? Leusden Themadienst Residentie-koffie Woensdag 28 oktober 1992 Pagina 3 weg als niet te realiseren van de hand gewezen Het CDA wil de strijd daarvoor, die zij met onder meer in de voorste gele deren oud-raadslid Henk Os sendrijver heeft gevoerd, niet zomaar opgeven. Leusden'90 Leusden'90 beschouwt zich zelf als de oppositiepartij in de gemeenteraad. „Wij zijn de luis ji de pels," vindt fractievoor zitter Blauw Dat blijkt onder meer ook uit de opstelling van de partij in de affaire rond de aankoop van een stuk grond in De Horst. Leusden'90 is het nog steeds niet eens met de >ang van zaken rond deze aan- toop. De grond is van strate gisch belang voor de ontwik teling van het bedrijventer rein. Eerder slaagde de ge meente er met in het stuk van de gebroeders Boom te kopen Die verkocht het door aan BECO, die het op haar beurt weer doorspeelde aan de ge meente. Tegen een veel te hoge prijs widt Leusden'90, die Gede- luteerde Staten vroeg onder soek te doen naar de gang van zaken. Leusden'90 is bezorgd iver de ontwikkeling, waarbij ;emeentes gedwongen worden jrond tegen woekerprijzen te jopen. De partij is van plan om de zaak bij de algemene be schouwingen weer aan te raarten. ,Wij hebben de gemeente wee jaar geleden al gewaar schuwd, dat zij de grond moest •nteigenen", zegt Kool Vol- 'ens hem zijn de gebroeders Boom geen projectontwikke laars, zoals wethouder De longh zei bij de behandeling .an de verkoop in de raad. De longh gebruikte het als argu- aent waarom de gemeente niet lot onteigening is overgegaan. :en projectontwikkelaar kan tamelijk de grond zelf exploi- eren. „Het zijn gewone vee- ioeren", zegt Kool, die zegt te •eschikken over stukken, raaruit dit zou blijken. De verlaging van de eerder angekondigde belastingver- loging in verband met een la- pr uitgevallen ïnflatieper- entage gaat Leusden'90 niet er genoeg. Het percentage ïerd met een procent verlaagd 4 naar 3 procent. eusden'90 wil zelfs terug naar procent D66 D66 zet vraagtekens bij de loelmatigheid van het ge- aeentelijke beleid. „Als ge- aeenteraad kijken wij vooral ,aar de wetmatigheid van de oorgestelde besluiten. Het .011 echter zo moeten zijn, dat rij ons ook afvragen of iets wel endabel is", zegt Geijsberts lis voorbeeld geeft hij de aan- van riolering in het buiten gebied. Volgens hem zijn er ibsidieregelingen van het ijk, die dergelijke ïnvestenn- en een stuk goedkoper maken De partij zal zich het komen- e jaar ook druk gaan maken ver het openbare vervoer Js'u rijden er twee bussen in ègengestelde richting over de- elfde route door Leusden. Dat etekent dat die bussen op de- elfde plaatsen en op dezelfde ijdstippen elkaar tegenko- len. In andere gebieden van ion derdag, 29 oktober 'ledenvergadering kbo m De fom, 10 uur, info942301 'ledenvergadering anbo in 't Hamersveld, 15 uur. info. 40160 gemeenteraad in raadhuis, 20 air. info: 961618 tijdag, 30 oktober tierdag. 31 oktober 'fans/contactavond alleen- tanden in De Mof, 20.30 uur. bandag, 2 november ïergamano in De Woelige Wk, 13.30 uur, info: 940532 ïnsdag, 3 november commissie welzijn onder is in raadhuis, 20 uur, info: 51618 Werkgroep agrarische aan- 'legenheden m raadhuis, 20 "r. info: 961618 oensdag4 november Wgo in Ons Gebouw-Ach- *vield20 uur Kadscommissie SVEM in rihuis, 20 uur, info: 961618 Leusden rijdt er daarentegen helemaal geen bus „Wij hebben gevraagd aan de VAD om die lijnvoering be ter te spreiden Als argument daar tegen kregen wij te horen dat dat ten koste van het com fort zou gaan, omdat mensen dan zouden moeten overstap pen. Onlangs heeft de VAD echter besloten lijn 115 te hal veren, waardoor mensen moe ten overstappen. Wij nemen nu aan dat ons voorstel hiermee ook weer bespreekbaar wordt". Het onderwerp waar D66 bijna traditioneel elk jaar op terug komt is het gevoerde re- servebeleid. Ook dit jaar wordt daar geen uitzondering op ge maakt. De kritiek van de partij komt er op neer, dat Leusden geld opzij zet, dat eigenlijk zonder probleem voor de da gelijkse gemeentelijke uitga ven gebruikt kan worden. Uit vergelijkingen met andere ge meentes zou blijken dat het Leusdense beleid onnodig en ongewenst is. Het komt er vol gens D66 op neer, dat er geld gespaard wordt voor de ver vanging van gebouwen in de toekomst, maar dat als gevolg daarvan het gebruik van die gebouwen in het heden in ge vaar komt. GPV/SGP Om de betrokkenheid van de burger bij het gemeentelijk be stuur te vergroten, stelt de ge combineerde fractie van GPV/SGP voor om een 'jeugd- gemeenteraad' een keer in de gelegenheid te stellen zelf een besluit te nemen over een be paald onderwerp. Daar moet dan een eigen 'budget' aan worden gekoppeld. GPV-er Harm Offereins daarover: „Het kan een middel zijn om kinderen inzicht te geven in de manier waarop een gemeente werkt. Overigens zou iets der gelijks voor volwassenen ook geen kwaad kunnen Ondanks het feit dat de gemiddelde Ne derlander tegenwoordig zeer behoorlijk is opgeleid, is de kennis over hoe een gemeente lijke overheid reilt en zeilt over het algemeen bedroevend laag." Evenals andere fracties ziet GPV/SGP in dat kader wel iets in deelname van Leusden aan het fenomeen 'gemeente dag', een soort open dag in het gemeentehuis Offereins: „Toch zet ik daar nog wel vraagtekens bij. Ik denk dat de Nederlander tegenwoordig geen enkele moeite heeft om een gemeentehuis binnen te stappen. Het probleem is dat hij denkt dat er niets te halen valt. Daar knelt de schoen vooral." Daarnaast wil GPV/SGP een fundamentele discussie over sport in de samenleving. Vra gen als 'wat beschouwen wij als sport', 'is sport van belang voor het welzijn van burgers' en behoort de zorg voor de sport tot de gemeentelijke kerntaken' zullen daarin moe ten worden beantwoord SGP-er Jan Schouten daar over: „Over het algemeen is te genwoordig van een aantal za ken wel duidelijk of ze in de private sfeer liggen of juist tot de gemeentelijke taken beho ren. Het gaat ons nu juist om dat grijze gebied ertussen in." Harm Óffereins. „Dat wil ove rigens niet zeggen dat wij vin den dat sport geen gemeente lijke kerntaak is Ik denk zelf dat dat wel degelijk het geval is. Het is alleen wel nodig ons op die vraagstukken te bezin nen." PvdA Voor de fractie van de Partij van de Arbeid is de betrokken heid van de burger bij het openbaar bestuur één van de belangrijkste thema's voor de komende bestuursperiode. Heel concreet wil de PvdA dan ook dat Leusden mee gaat doen aan 'de gemeentedag' In de al gemene beschouwingen zegt de partij dan ook bereid te zijn daar 10.000,- voor uit te wil len trekken. Fractievoorzitter Nico Klerk: „Dat bedrag komt niet uit de lucht vallen. Dat geld is een aantal jaren lang in het MAP opgenomen geweest voor dat doel. Daar is het nu uit verdwenen en dat moet terug. Daar zullen wij ook een wijzi gingsvoorstel voor indienen Klerk: „De burger moet we ten dat de gemeente betrokken is bij de burger, maar omge keerd moet de burger ook in staat worden gesteld betrok ken te kunnen zijn bij het werk van de gemeente. Zo'n ge meentedag, waarbij mensen een uitgebreide blik in de keu ken wordt gegund, kan die be trokkenheid vergroten." Een ander middel daartoe vind de PvdA het spreekrecht van burgers tijdens raadsver gaderingen. Nu kunnen bur gers inspreken bij de voorbe reidende commissievergade ringen, maar is de mogelijk heid er niet dat tijdens de raadsvergadering, waar de feitelijke besluiten worden ge nomen, ook te doen Klerk: „Tijdens een commissieverga dering zijn alleen de fractie specialisten aanwezig. Boven dien gebeurt het nog weieens dat iemand wegens ziekte ver stek moet laten gaan, zonder vervanging. In de raad spreek je de alle raadsleden toe En ik sluit niet uit dat dat nog tot gewijzigde inzichten kan lei den bij de raadsleden. En er zijn best vormen te bedenken om te voorkomen dat raadsver gaderingen op die manier ver worden tot oeverloze discus sie-avonden." VVD De WD straalt in haar alge mene beschouwingen vooral tevredenheid uit over de ma nier over de manier waarop het gemeentelijk bestuur, vergele ken met een aantal jaren gele den, functioneert. Vice-frac- tievoorzitter Ton Voortman: „De kwaliteit van het bestuur is anders, beter dan vroeger. We hebben een aantal zaken bestuurlijk veel beter in de hand dan een aantal jaren gele den. De investeringen in mens kracht en middelen van de af gelopen jaren beginnen vruchten af te werpen. Er ge beuren geen echt gekke dingen meer die ons verbazen." Ook vond de WD dat de re latie met de burger de afgelo pen jaren duidelijk is verbe terd. Voortman- „De vraag is alleen of alle moeite die gedaan wordt ook werkelijk leidt tot vergroting van de betrokken heid bij het bestuur." Evenals de PvdA en in mindere mate GPV/SGP is de WD bereid om 'heel serieus' te kijken naar het organiseren van een gemeente dag Daarnaast wil de WD de ko mende jaren meer aandacht voor het kunst- en cultuurbe leid. Fractievoorzitter Alnch Parson: „We hebben jarenlang geroepen dat er eerst een kunst- en cultuurnota moest komen Die is er nu, dus moe ten er nu middelen voor wor den vrijgemaakt om bijvoor beeld initiatieven vanuit de be volking bijvoorbeeld to kun nen honoreren. Anders blijft de pat-stelling, die nu bestaat, in stand. Ik sprak laatst met de voorzitter van de Culturele Raad en die zei ook: 'er worden nauwelijks initiatieven geno men, omdat er toch geen geld voor is.' Ton Voortman „We hoeven bij 'cultuur1 ok niet uit sluitend aan allerlei hoogdra vende zaken te denken. Voor- lopi is er in Leusden op dit mo ment bijna niets meer te bele ven. Geen jaarmarkt, geen ker mis. Omliggende gemeenten hebben hun Keistadfeesten, Haantjesdag. We moeten er voor waken dat het in Leusden geen al te saaie boel wordt." Meer over de algemene be schouwingen elders in deze krant LEUSDEN - In de Marcus- kerk. aan de Asschatterweg 23, wordt zondag 23 november on der het motto Rustplaats der Heiligen' een themadienst ge houden naar aanleiding van Allerheiligen Belangstellenden zijn van harte welkom. De dienst begint om 19.00 uur. LEUSDEN - Wethouder Vroon heeft afgelopen vrijdag het startsein gegeven voor de bouw van jongerencentrum De IJs breker. nabij de ijsbaan. Hij deed dat door met vaardige hand de laatste paal van de fundering te slaan. Onder druilerige, kille weersomstan digheden werd de wethouder bij het verrichten van de offi ciële handeling gadegeslagen dooi* ambtenaren, vertegen woordigers uit het jeugd- en jongerenwerk, wethouders en vertegenwoordigers van aan nemer Van Hoogevest uit Amersfoort, die de nieuwe ac commodatie gaat bouwen. In het gebouw - dat nabij de ijsbaan en het Burgemeester Buiningpark zal verrijzen - kunnen straks allerlei activi teiten voor jongeren plaats vinden. Niet alleen instuif en disco, maar ook cursussen, live optredens van popgroe- ACHTERVELD - Onder het motto „genieten en laten ge nieten" brengt de wereldwin kel de Residentiekoffie onder de aandacht. Residentiekoffie (die zijn naam te danken heeft aan het feit dat die al 5 jaar gedronken wordt in de Tweede Kame) is een koffie van zilver merkkwaliteit. Deze koffie, heeft zoals alle koffiesoorten uit de wereldwinkel het Max Havelaar keurmerk. Dit keur merk wordt verleend aan kof- fiemerken die „zuiver" zijn in gekocht. Dit wil zeggen dat de koffie rechtstreeks is gekocht van kleme koffieboeren voor een eerlijke prijs met een mo gelijkheid van voorfinancie ring. De introduktie van de Resi dentiekoffie is op zaterdag 31 oktober. In de winkel van bak kerij Henri Schouten te Ach terveld kunt u tot half één gra tis deze koffie genieten. Bij aankoop van twee pakken kunt u voor 4,95 een CD kopen, die speciaal door het Residentie orkest gemaakt is (de „Pasto rale" van Beethoven). De Pas torale is een loflied op het landleven dat sluit dus goed aan bij de ambachtelijk gepro duceerde koffie. De Residentiekoffie wordt onder het motto „Genieten en laten genieten" o.a. gepromoot door de Tweede Kamerleden Van Leijenhorst (CDA), Enca Terpstra (WD), Ria Beckers (Groen Links), Kohnstamm (D'66). De achterliggende ge dachten is: heelnjke koffie voor de consument, een eerlij ke prijs voor de producent. Omdat 1992 uitgeroepen is tot het Columbus-jaar. hij ont dekte 500 jaar geleden La- tijns-Amerika, wil de wereld winkel Achterveld met deze aktie de positie van de koffie boeren daar onder de aandacht brengen en verbeteren. Wereldwinkel Achterveld contactpersoon. M Heymans H.V Viandestr 8, 3791 AV 03425-2170. (advertentie) Complete set. Zwart of wit.. ^3^ Ook verkriigbaar in chroom of messing 379"- 239.- Aanbiedingen gelden t/m 7-111992. Zo lang de voorraad strekt. H92.016 27/10. Vermelde prijzen zijn adviesverkoopprijzen pen, video-activiteiten, knut selen en sport en spel. Voor de bouw van de IJsbre ker heeft de gemeenteraad een bedrag beschikbaar gesteld van 1.390.000,-. Op basis van het ontwerp van architec tenbureau Architra zal de aan nemingsmaatschappij Van Hoogevest uit Amersfoort het jongerencentrum bouwen. Naar verwachting zal het me dio 1993 worden opgeleverd. Het voldoet aan de eisen die aan een hedendaags jongeren centrum worden gesteld. Zo zal het voldoende worden ge ventileerd door een speciale installatie en toegankelijk zijn voor gehandicapten. De toegepaste materialen zijn on derhoud- en milieuvriendelijk en bij de bouw wordt veel aan dacht besteed aan geluidisola tie. Ook bezoekers van het jaar lijkse popfestival "Pudding pop" kunnen vanaf volgend jaar in de IJsbreker terecht. Het Leusdense bouwdorp voor de jeugd, dat traditiege trouw jaarlijks in augustus door de stichting Jeugd- en jongerenwerk wordt georga niseerd en dat elk jaar enkele honderden bezoekers trekt, zal vanaf volgend jaar in de buurt van het nieuwe gebouw plaatsvinden. In de IJsbreker zal een ruimte worden opgeno men voor het maken van ra dioprogramma's voor jonge ren en het uitzenden daarvan. Voor de activiteiten van de stichting Jeugd- en jongeren werk, de gebruiker van het ge bouw, is een totale vloerop pervlakte beschikbaar 650 vierkante meter. Het grootste deel van deze ruimte wordt in genomen door de grote zaal. Die is 190 vierkante meter en kan maximaal 200 mensen herbergen. Door zijn indeling zal het gebouw op verschil lende manieren te gebruiken zijn. De indeling is in nauw overleg met de toekomstige gebruikers tot stand geko men. LEUSDEN - De werkloosheid in de gemeente Leusden is in de maand september met 5 terug gelopen. In totaal stonden eind september 485 mensen als werkzoekend te boek bij het arbeidsbureau; 220 mannen en 65 vrouwen. Dat blijkt uit het maandoverzicht van het regio naal bestuur voor de arbeids voorziening 'Oost-Utrecht'. In het rayon Amersfoort, waar Leusden deel van uit maakt. liep de werkloosheid eveneens terug. In totaal liep de hoeveelheid werkzoeken den in het rayon met 190 terug Eind september telde het rayon 5.675 werklozen; 2.970 man nen en 2.795 vrouwen De da ling was in absolute aantallen het grootst m Amersfoort (-55), Baarn (-40), Bunschoten (-30) en Soest (-55). Leusden en Woudenberg kwamen met ie der -5 voorzichtiger uit de bus tevoorschijn In Eemnes stabi- siliseerde het aantal werkzoe kenden zich op 125 (65 mannen en 60 vrouwen). In de rayons Veenendaal en Zeist viel eveneens een dalmg in het aantal werkzoekenden vast te stellen, zij het dat de trend niet zo duidelijk zicht baar was als in het rayon Amersfoort. In Veenendaal (bestaande uit de plaatsen Amerongen, Leersum, Rens- woude. Rhenen en Veenendaal) liep de werkloosheid met 45 terug, op een totaal van 1.930 werkzoekenden In Zeist (bestaande uit de plaatsen De Bilt. Bunnik, Co- then, Doom, Driebergen, Langbroek, Maarn. Wijk bij Duurstede en Zeist) was de da ling 60 op een totaal van 3 050 werkzoekenden. AMSTERDAM/LEUSDEN - De in Leusden gevestigde vere niging de Keurslagers heeft het aan de stok met Premiezegel uit Hilversum, een bedrijf dat spaarzegcls op de markt brengt. De organisatie van kwaliteitsslagers vindt dat het embleem van Premiezcgel zó op hen lijkt, dat het embleem verboden moet worden. De Keurslagers hebben bij de Amsterdamse rechtbank een kort geding aangespannen om zo een verbod van het em bleem van Premiezegel af te dwingen. Het zit de slagers dwars dat Premiezegel een soortgelijk mannetje, dezelfde kleuren en dezelfde vormge ving als die van hun logo ge bruikt. Op die manier zou ver warring bij het publiek ont staan en de exclusiviteit van het Keurslagers-merk verwa teren. De slagers vrezen dat klanten denken dat Premieze gel aan de Keurslagers gelieerd is. Advocaat Westrop van Pre miezegel vindt niet dat de overeenkomsten zo groot zijn dat een verbod van het em bleem van zijn cliënt op zijn plaats is. Ter illustratie had hij zowel een vlag van Premieze gel als van de Keurslagers mee genomen Op de één prijkt een grote P. op de ander een grote K, verwarring is volgens de raadsman nauwelijks moge lijk Daarbij wees hij er vorige week dinsdag tijdens het kort geding op dat Premiezegels met alleen bij de slagers, maar ook bij garages, ijzerwaren- handels, viszaken en tuincen tra te krijgen zijn. Geen mens zal de zegel dan ook aan de Keurslagers verbinden, denkt hij. De vice-president van de Amsterdamse rechtbank, mr J C. van Dijk, doet op 29 okto ber uitspraak in dit geschil. LEUSDEN - In het kader van het HALT-project heeft de ge meente de afgelopen maanden 9.000,- verhaald op graffity- spuiters. Van een tweede groep verwacht de gemeente een schadvergoeding van in totaal 11.000,- Daarnaast is er in middels 248 uur 'werk' ver richt om de gemeente 'schade loos' te stellen. Deze cijfers maakte burgemeester Panis vorige week bekend tijdens de raadscommissie voor algemene bestuurszaken. Het HALT-project (Het AL- Ternatief) biedt jeugdige overtreders, die zich schuldig hebben gemaakt aan het spui ten van graffity of vergelijkba re vergrijpen, de mogelijkheid een schoon strafblad te hou den. Daartoe dienen ze het ver oorzaakte ongemak, of iets dergelijks, zelf te verheipen. Bijvoorbeeld door bespoten muren schoon te maken. Ook kunnen de daders verplicht worden een schadevergoeding te betalen (maximaal 1 500,-). Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. *...„De laatsten zullen de eersten zijn'', moet wethou der Vroon gedacht hebben toen hij vrijdagmiddag de eerste heipaal voor het nieuwe jongerencentrum met een paar ferme slagen de grond injoeg. Het ging namelijk niet om de eerste paal, zoals in de uitnodiging stond, maar om de allerlaatste. Het heien door de mannen van bouwonderneming Van Hooge vest verliep zo voorspoedig, dat de wethouder bijna te laat kwam om zijn bijdrage aan de start van de bouw werkzaamheden te leveren... *...Als de snelheid, waarmee de palen de grond ingin gen, tekenend is voor de rest van de bouw, dan hoeven de Leusdense jongeren niet lang meer te wachten op bun nieuwe centrum. Dat zou dan betekenen dat na de wat moeizame politieke discussies en na het afbran den van de Geut, de bouw in recordtempo zal verlo pen... *...In de toespraak, waarmee Vroon zijn openingshan deling begeleidde, prees hij de voortvarendheid, waarmee de Stichting Jeugd- en Jongerenwerk, die het nieuwe centrum gaat beheren, de tegenslagen tot nu toe heeft verwerkt...* Vooral het wegvallen van De Geut zorgde voor problemen, omdat de huisvesting voor het jongeren werk daarmee wegviel. Volgens Vroon was de Stich ting er echter in geslaagd bet jongerenwerk op gang te houden...* *...En ook de plannen, die de Stichting met het nieuwe gebouw heeft, verdient volgens Vroon niets dan lof. Eén van de zaken die hij naar voren haalde, was het aangekondigde alcobolmatigingsbeleid... *...Dat betekent, dat de jongeren die het centrum bezoeken, niet de kans krijgen dronken weer naar huis te gaan. Het goede voorbeeld werd alvast gegeven... *...Na afloop van het zware heiwerk gingen de geno digden nog even uitpuffen in de Roda-kantine. Daar stonden de hapjes en drankjes al klaar. En met name de alcoholische dranken vonden gretig aftrek... *...Over nieuwe gebouwen in Leusden gesproken. Al enige jaren is een wens van de Culturele Raad een eigen cultureel centrum te mogen exploiteren. Op dit moment vindt er op politiek niveau overleg plaats over deze zaak. Maar het zal in ieder geval nog wel enige tijd duren, voordat men hieruit is...* *...Verbazing dus bij ons. toen wij uit een persbericht opmaakten, dat bet cultureel centrum in Leusden al gebouwd is. Over enige tijd komt namelijk de cabaret groep 'Heren op zicht' naar Leusden...* *...Het drie heren tellende gezelschap treedt volgens hun speellijst op 28 november op in het cultureel centrum van Leusden. Het optreden van de groep is georganiseerd doorde Culturele Raad. Dus kenne lijk is in de behoefte van de Raad al reeds voorzien... Vorige week schreven wij in deze rubriek over het uitvallen van de straatlantaarns in een deel van Leus den. Een automobilist reed een lantaarn om en half Leusden zat in het donker...* Wij maakten de vergelijking met een schemerlamp in de woonkamer, die per ongeluk omver wordt gelo pen. Een vreemde zaak vonden wij het als daarbij de hele kamerverlichting uit zou vallen...* *...De dag daarna belde iemand ons op om er op te wijzen, dat dit technisch gezien onmogelijk is. Een gerustellende gedachte om te weten, maar dat ver klaart nog niet waarom dit verschijnsel zich wel voor doet. als er een straatlantaarn omver wordt gere den...* *...Het is in de sportzaal van De Korf verboden schoe nen te dragen met gekleurde zolen. De reden daarvan is, dat die zolen zorgen voor strepen op de vloer, die er moeilijk af te krijgen zijn...* *...De beheerder van de zaal voert daarom regelmatig controles uit. Wie niet aan de voorwaarde van stree- ploos schoeisel voldoet, kan uit twee dingen kiezen. Of alsnog de goede schoenen aantrekken of dc zaal ver laten... Vorige week was het weer eens zover. Een jeugdige sportploeg moest met dc billen, of beter gezegd met de schoenen, bloot. De aanleiding was duidelijk. De vloer van De Korf was verdwenen onder een dikke Jaag strepen... Daags er\roor was er een toernooi afgewerkt, waar bij de deelnemers het niet zo nauw hadden genomen met de huisregels. Op zich al erg genoeg, want dc zaalbeheerder beeft zijn handen vol aan de schoon maakbeurt, die na het sportevenement noodzakelijk is geworden... *...Boze tongen beweren, dat de daders gezocht moe ten worden onder de ambtenaren van het gemeente huis. Sterker nog. het zouden de mensen van de afde ling gemeentereiniging zijn geweest, die voor de overlast gezorgd zouden hebben...* *...Als dat waar is, zou dat een slechte zaak zijn. Maar wij weten in dat geval wel hoe er opgetreden zou moeten worden. Wie bij gemeentereiniging werkt, zal ongetwijfeld weten hoe rotzooi opgeruimd moet wor den. Met een emmertfe sop en een borstel moet er toch heel wat recht te trekken zijn...*

Leusder Krant | 1992 | | pagina 3