leusder ^Y^XS Krant. Hockeyers handhaven zich aan kop na magere 1-0 zege LHV pakt verdiende zege Zwemmers De Haaien zeer succesvol Antilopen pakt herfsttitel Dupaco/LEOS bekert verder LeUSDEN - Afgelopen zon dag hebben de dames van HV in een goede en attrac- ieve wedstrijd de dames van ^aren verslagen. Na een 8-4 rtiststand werd het uiteinde lijk 12-8 in het voordeel van de thuisploeg. HANDBAL Rayonkampioenschappen Treffen met Quick-Stick na 2 minuten beslist uiteTstmoe'zaanmet ffoto Jan p,t> Woensdag 4 november 1992 Pagina 14 LEUSDEN - De mannenhoc- keyers van MHC Leusden speelden afgelopen zondag te- ^en het laaggeklasseerde Quick Stick uit Heerenveen. Voor koploper Leusden was het noodzakelijk dat er ge- wonnen werd. Uiteindelijk werd het een magere 1-0, na <een harde wedstrijd. De spelers van Quick Stick maakten tijdens de warming- up de indruk weinig zin in de ■Wedstrijd te hebben. Zij wan delden in groepjes over het •veld en verheugden zich in het izonnetje. De spelers van Leus den waren geconcentreerd be- fcig en oefenden strafcomers en combinaties. De spelers van Quick Stick hadden nauwelijks hun plaats op het veld ingenomen, toen SFrank de Ruiter op de rechter vleugel aangespeeld werd. Hij speelde zijn man uit en bracht de bal de cirkel in. Na een Jscrimmage scoorde Heiko van /der Linde al in derde minuut: Q-0. Leusden liet zich daarna te rugzakken. Sjaak Dorrestein, de coach van Leusden, riep voortdurend dat er snel en simpel gespeeld moest wor den Quick Stick probeerde snel de achterstand weg te werken, maar speelde zeer on nauwkeurig. Elk balverlies was gevaarlijk, omdat Leus den goed counterde via Maar ten Jonges en Frank de Rui ter. De beide spitsen werden via hoge ballen aangespeeld. De verdedigers van Quick Stick beoordeelden deze ballen vol komen verkeerd. Zij bepaal den zich daarom tot het raken van de benen van de tegenstn- ders Vooral Frank de Ruiter werd een paar keer hard ge raakt. Leusden had van het spel van de Heerenveners weinig te vrezen. De thuisploeg speelde geconcentreerder, toonde meer overzicht en was veel fa natieker in de duels. Het was opvallend dat de spelers wei nig met de bal liepen en veel passten. In de eerste helft was Leusden een hecht team, dat weinig praatte en goed hoc keyde. De kansen die Quick Stick kreeg ontstonden uit fouten in de verdediging van Leusden. Robert Kreikamp speelde hal verwege de eerste helft ver keerd terug en zette een speler van Quick Stick vrij voor de keeper. Gert-Jan van der Groep dook goed voor de stick van zijn tegenstander. Aan het einde van de eerste helft wachtten de toeschou wers op de terechte tweede goal van Leusden, die de wed strijd zou beslissen. Maar on danks twee strafcomers viel die goal niet Aan het begin van de tweede helft probeerde Leusden door te drukken. De spelers riepen tegen elkaar dat er best wat arroganter mochten worden gehockeyd. Zij waren per slot van rekening de betere ploeg. Leusden kreeg een paar goede kansen, maar miste het doel. Toen vonden de Heerenvee- ners dat het genoeg geweest was met het goede spel van Leusden. Zij begonnen harder florina Schothorst in actie voor de Leusdense Handbalvereniging. Laren werd in De Korf met 12-8 verslagen(foto: Jan Pit) til L.HV startte de wedstrijd met pen goed. Al na vijf seconden was het To Schoenmakers die de score opende. Waarna en kele aanvallen later Wil van öe Burgwal van afstand voor fe-0 zorgde. Laren kon toen iets terugdoen en tekende voor 2-1. iHilde Steenbeek beant woordde dit tegendoelpunt al snel door een break-out doel treffend af te ronden. /Van de Burgwal liet daarna opnieuw, ditmaal uit een vrije worp, de keepster van Laren jkansloos en zorgde voor 4-1. Hierna was het weer de beurt ;aan Laren, dat via een straf- Nvorp terugkwam tot 4-2. Mo nique Hovenkamp scoorde daarna echter vanuit de lin kerhoek 4-3, waarna een knappe LHV-combinatie voor 6-2 zorgde: Wil Dake ver overde op de eigen helft de bal en vond de vrijstaande Hilde tSteenbeek, deze zag op haar beurt Hovenkamp instarten |die succesvol uithaalde. Eén van de belangrijkste oor zaken voor het succesvolle verloop van de wedstrijd was de gesloten verdediging. Er werd goed uitgestapt en met name Bianca van den Berg viel opnieuw in positief op zicht op doordat zij, ondanks haar geringe ervaring, haar di recte tegenstandsters zeer wei nig kansen gaf om tot een schot te komen. Laren verkleinde de achter stand wat tot 6-3 leidde, LHV had hier direct een antwoord op en via opnieuw Schoenma kers en Van de Burgwal kwam de stand op 8-3 in het voordeel van LHV. Laren be paalde daarna de ruststand nog op 8-4. Na de rust leek LHV over haar tegenstand heen te gaan lo pen. Eerst scoorde Steenbeek fraai uit een door Schoenma kers aangegooide break-out, daarna scoorde Corina Schot horst even fraai vanaf de rech terhoek. Hiermee kwam de stand op 10-4 in het voordeel van de thuisploeg. Toen stokte de scoringsmachine van LHV echter even en scoorde Laren 10-5; bij deze stand stopte LHV-keeper Christine Schut opnieuw een strafworp zodat de schade verder beperkt bleef. Een breekpunt in de wedstrijd leek echter een tijdstraf voor Wil Dake te worden. In deze twee minuten zag Laren kans, doordat LHV in de aanval bal verlies leed, terug te komen tot 10-8 en zat zij weer volledig in de wedstrijd. Met nog een kwartier te gaan werden de supporters op de tribune wat stil. Maar tot hun grote opluchting liet LHV de tegen stander echter niet verder te rugkomen, ondanks dubieuze tijdstraffen voor Van de Burg wal en Anja Verlinden. LHV controleerde de wed strijd verder en liep via Van de Burgwal en Steenbeek nog uit naar 12-8. De breeduit glimlachende coach Rainer Rutschek was zeer tevreden over de prestatie van zijn team. ,,We hebben zeer goed gespeeld en als team dik ver diend gewonnen. Ik ben vooral tevreden over het ver toonde spel, dat was duidelijk beter dan in de laatste wed strijd. Tk hoop dat we deze stijgende lijn vast kunnen blijven houden." in te grijpen. Die overtredin gen irriteerden de spelers van Leusden. De spelers gingen meer met de bal lopen. De ploeg was min der in beweging De posities werden niet meer gewisseld. Bij balverlies stonden ze te kijken hoe hun medespelers het gevaar probeerden te be zweren. De spelers begonnen te schel den. Er werd geroepen dat er harder gewerkt moest wor den. Sjaak Dorrestein schreeuwde dat ze hun mond moesten houden Hij pro beerde door te wisselen de ploeg weer op het rechte spoor te brengen. De spelers vonden dat Sjaak nog maar even moest wachten met wisselen. Zij waren nog lang niet met elkaar uitge praat. In die fase kreeg Quick Stick drie strafcomers op rij, maar kon daar weinig con structiefs mee doen. Toch wer den hun aanvallen dreigender. Maar Bart van Dalen ruimde veel op. De kleumende toeschouwers vonden dat het een leuke wed strijd was. 'De jongens' moes ten er echt voor werken. Zij begonnen beter samen te spe len. Zij hadden gezamenlijk kritiek op de scheidsrechters, die te lankmoedig optraden tegen het harde spel van Quick Stick. De laatste tien minuten pro beerde Quick Stick toch nog een punt weg te slepen. Het spel golfde meer op en neer. Er werd nog harder gespeeld, ook door Leusden. Er kwam meer ruimte voor de aanvallers van Leusden Robert Kreikamp scoorde bijna uit een strafcomer. Maarten Jonges stond op de goede plek, nadat de hele ver dediging van Quick Stick weer eens over de bal maaide. Jonges probeerde met een paar schijnbewegingen de keeper te misleiden, maar raakte de bal kwijt. Sander van der Greve kreeg een gele kaart van de scheids rechter wegens aanmerkingen op de leiding. Hij meende dat hij 'onze speler ligt nog op de grond' gezegd had Anderen hadden hem 'vuile hond' ho ren roepen. Het fluitsingaal werd door de voorzitter begroet met de woorden: ,,Wij hebben twee punten en daar ging het om." De toeschouwers vonden dat Leusden te weinig als een team gespeeld had. De spelers maakten hulpeloze gebaren naar elkaar. Zij rie pen: ,,Nou ja, laten we het er maar niet meer over hebben." Daarna grijnsden ze; ,,Maar we hebben wel twee punten gehaald." En dat was het al lerbelangrijkste. Gerhard te Winkel LEUSDEN - De wed strijdselectie van de Leusdense Zwem- en Po loclub De Haaien is het afgelopen weekeinde op maar liefst vier verschil lende plaatsen in actie gekomen. Die uitge breide deelname aan ver schillende wedstrijden leverde uiteindelijk het ongekende aantal van 29 medailles op. De meest in het oog lo pende prestatie kwam op naam van Arjan van de Berg die tijdens het laat ste programmanummer van de in Veenendaal verzwommen Bolder- manmeet aan de start kwam voor de 200 meter schoolslag. Enige tijd ge leden liet deze 'Haai' op dit programmanummer een tijd van 3.13.7 note ren, maar nu tikte de ont ketende Leusdenaar aan in een tijd van 3.04 6, een nieuw Haaien-clubrecord op deze afstand voor jon gens van 12 jaar of jon ger. Bovendien was zijn uitstekende prestatie goed voor een derde plaats. De wedstrijd in Veenendaal leverde ove rigens meer goede presta ties op voor Leusdense deelnemers. Zo werd Vincent Oosterbroek in een nieuw persoonlijk re cord tweede op de 200 meter vrije slag; zwom Karlijn van Stralen in een nieuwe persoonlijke recordtijd naar een tweede plaats op de 200 meter wisselslag en was het nieuwe persoonlijke record van Werner van de Berg op de 200 meter vrije slag zelfs goed voor goud. De 200 meter rug- slag werd benut door zo wel Kristiaan Plugge en Christiaan Mannaart om hun tot op heden snelste tijd op dat nummer flink aan te scherpen. De zwemwedstrijdbaden in Zeist en Soest waren het toneel van de zwem wedstrijden in het kader van de 'Ondertoppers A en B'. Van Leusdense zijde werd uitstekend ge presteerd wat uitmondde in 5 eerste, 9 tweede en 2 derde plaatsen. Geen ere metaal maar wel uitste kende persoonlijke re cords waren er voor Ro zemarijn Sybrandy. Zij ging op zowel de 100 me ter school- als de 100 me ter vrije slag, sneller dan ooit tevoren. Tenslotte gingen ver schillende jeugdleden van de selectie in het ei gen zwembad Octopus te water voor de Speedo- jaargangwedstrijden. Al direct in het eerste pro grammanummer, de 100 meter schoolslag, was het goed raak. Haike van Stralen en Annemieke van de Werf moesten het opnemen tegen de beste leeftijdgenoten binnen de Kring Utrecht en doorstonden die confron tatie glansrijk. Ze moes ten er allebei een per soonlijk record voor uit de kast zwemmen, maar werden daarvoor be loond met een eerste en een tweede plaats. Ook Mathijs Lugthart koerste regelrecht af op een nieuw persoonlijk record en een eerste plaats, doch kreeg door een kleine technische fout een dis kwalificatie aan de broek. Robin Hoender- vangers zag zijn persoon lijke record, op de 50 me ter vlinderslag, wel met een ereplaats bekroond: brons. In zwembad Octopus werden afgelopen zaterdag de Speedojaargangenwedstrijden gehouden. De jeugdige zwemmers van De Haaien zwommen een aantal persoonlijke records, (foto: Jan Pit) LEUSDEN - In de Korf werden afgelopen zater dag de rayon kampioen schappen gymnastiek ge houden Aan deze kam pioenschappen deden vijf verenigingen uit het rayon mee. Er werd geturnd in ver schillende categorieën, al naar gelang de moeilijk heidsgraad en de leeftijd van de deelnemers. De prijzen werden als volgt verdeeld: in Categorie D. jongens 6-8 jr le Nils Boom van Im pala met een puntentotaal van 33.35. 2e Tjerk Egberts met 32.00 en 3e Eric van Zandwijk met 30.90. Bij jongens 9-11 jaar. le Ronald Meijer 36.95. 2e Bas Renooij 34.75 beide van Impala en 3e Mark van Daster 33.80. Jongens 12 jaar e.o. le Mi- chiel van Schaffelaar 46.00. 2e Bert den Hartog 40.65 en 3e Paul Bakker 40.30. Bij de meisjes in categorie D werden prijzen als volgt verdeeld: 6-8 jr. le Marcilia Struijk 26.20. 2e Kootje Twillert 25.00 en 3e Manon Brundel 24.70. 9-11 jr. le Petra Triel van Impala 29.40 2e Heieen van Muijen 29 40 en 3e Evelien Wolters van Im pala 29.00 12 jr. e.o. le Marloes Schin- nij 31-40. 2e Angela Schram 29.30 en 3e Karlijn Schinny 28.70. Jongens categorie E 6-8 jr. le Allessandro Sciort 33.30 2e Mark de Groot 32.90 en 3e Paul van Roomen 32.70, allen van Impala. 9-11 jaar. le Kjeld Hanssen 35.40 2e Olaf van Zand wijk 34.90 en 3e Alex Be vaart 34.40 Categorie E meisjes 6-8 jaar le Renske Hoogland 29.40 van Impala 2e Rosan Schinnij 28.15 en 3e Ka- tinka van Vulpen 28 10 ook van Impala. 9-11 jaar. Annette Sevink van Impala 30.00. 2e Mar jolein de Haan en 3e Wille- mijn van Keulen van Im pala met 27.70. 12 jaar e o le RooSje Smink 28 00. 2e Brenda Boven van Impala met 27.45 en 3e Kate Proctor 27.35 ook van Impala. LEUSDEN - In een matige wedstrijd heeft Antilopen af gelopen zaterdag de kroon ge zet op een goede seizoenstart. De eerste helft van de veldcom- petitie wordt afgesloten met een eerste plaats op de rang lijst. De uitslag van afgelopen zaterdag van Antilopen - DOS zou niet misstaan in een pro ductieve voetbalwedstrijd. In een matige wedstrijd stond na 60 minuten de uitslag van 4-4 genoteerd op het scorebord. Antilopen trad aan zonder de van een teenoperatie her stellende Nancy Lahey. Zij werd verdienstelijk vervangen door Evelien van Rooyen. De Leusdenaren hadden in het begin van de wedstrijd het beste van het spel. Met lange aanvallen werd gepoogd de verdediging van DOS uiteen te spelen. René Verweij was on gelukkig met zijn schot. Veel schoten schampten af. Het was typerend voor de wedstrijd dat de eerste goal in de 8e minuut ontstond vanuit een klutsbal onder de korf. De niet uitge speelde kans van een meter van de korf was voor Evelien van Rooyen een eitje (1-0). DOS wist in de 13e minuut met een afstandsschot langszij te komen (1-1) Het tweede aanvalsvak van zowel Antilo pen als DOS wist geen vuist te maken. Rond de twintigste minuut leek er een opleving te komen. Aanvoerster Joyce Os- nabrugge scoorde vlekkeloos uit een vrije bal (2-1). De aan vallen daarna was Antilopen steeds gevaarlijk. Een mooie actie van het totale aanvalsvak werd jammerlijk besloten met een gemiste doorloopbal van Ed Hendriks. Naar later bleek zouden dit de laatste gevaar- lijkse acties zijn van dit aan valsvak. DOS deed het al niet veel beter In deze fase van de wedstrijd wisten de Kampene zen zich veel kansen te schep pen. Vooral Evelien van Rooyen had letterlijk haar handen vol aan haar tegenstandster. On danks het veelvuldig blokke ren met de armen slaagde haar tegenstandster er tot 4x op rij niet in de doorloopbal te be nutten. Het was mede aan het coulant optreden van de scheidsrechter te danken, dat Antilopen met een 2-1 voor sprong de rust bereikte. DOS ging voortvarend van start in de tweede helft. Men wist de druk hoog op te voeren. Enerzijds door lang te zoeken naar de kansen en anderzijds door de bal goed uit te verdedi gen. De weinige ballen die de Antilopen aanval kreeg lever de geen gevaar op. In de 38e minuut bezweek de verdedi ging van Antilopen onder de Kampense druk (2-2) Met de eerste aanval voor de korf namen de Leusdenaren weer het heft in handen. In de 41e minuut schoot Chris Fok ker van ver Antilopen weer op voorsprong. In de 43e minuut liet Antilopen zien waarom zij de ranglijst aanvoeren. In een schitterende combinatie waar alle vierde aanvallers bij be trokken waren werd de verde diging van DOS uitgespeeld Evelien van Rooyen brak door vanuit de vrije ruimte en scoor de vanuit een doorloopbal 4-2. Met de tweede aanval voor de korf vervielen de Leusdena ren wederom in een bedenke lijk gepruts. DOS schakelde de op papier gevaarlijkste Antilo pen aanvaller Koos Meinsma uit door de verdedigers veel te laten zakken. De geboden ruimte werd niet benut Vooral de directe tegenstander van Ed Hendriks gaf zijn medespelers veel rugdekking. Antilopen verzuimde om Hendriks veel vuldig aan te spelen. Hendriks werd nu bij wijze van spreken, door zijn eigen medespelers uitgeschakeld. Het inbrengen van een of twee wisselspelers, om de aanval nieuwe impulsen te geven, was op zijn plaats ge weest. Trainer Brandsen trof echter geen maatregelen DOS wist in de 52e en 53e minuut te profiteren van de machteloosheid van Antilopen (4-4). Kort voor tijd werden Je roen Buisman en Petra v Dongen ingebracht bij Antilo pen. Voor Van Dongen bete kende deze inzet een foutloos debuut. Ook beide invallers konden niets meer aan de stand veranderen. Scores AntilopenEvelien van Rooyen 2x, Chris Fokker. Joyce Osnabrugge lx. Korfbal: Uitslagen: Antilopen - DOS -1-4 Revival - Unitas 13-11 Achilles-deMeeuwen 4-14 SKF-Juventa 9-4 Stand tweede klasse D: Antilopen 8-13 de Meeuwen 8-12 Unitas 8-10 SKF 8-10 Revival DOS Achilles Juventa 8- 1 LEUSDEN - Door een 3-0 overwinning op NVC uit Nij- kerk is het eerste dames team van Dupaco/LEOS een ronde verder gekomen in de beker competitie. Het team van de trainers Rinke van de Brink en Edwin Bakker had na de dra matisch verlopen competitie wedstrijd tegen VCC '92 de za ken weer aardig goed voor el kaar en won vrij eenvoudig van NVC. De bekerwedstrijd tegen het in de promotieklasse uitko mende NVC werd binnen het uur beslist in het voordeel van Dupaco/LEOS. Met de setstan den 9-15, 6-15 en 11-15 kwam de 0-3 overwinning tot stand en komt Dupaco/LEOS uit de in de tweede ronde. Met een goede servicedruk en een constante aanval werd NVC aan de kant gezet Vooral trainer Rinke van de Brink was na afloop tevreden over het spel van de dames. Zeker ge zien het feit dat de laatste com petitiewedstrijd tegen VCC '92 dramatisch verlopen was, zag het spel tegen NVC er weer een stuk beter uit Het verschil tus sen de promotieklasse en de tweede divisie (waar Dupaco/ LEOS in uitkomt) bleek zeker in deze wedstrijd erg groot te zijn De volgende wedstrijd van Dupaco/LEOS is aanstaande zaterdag 7 november, wanneer de competitiewedstrijden te gen Volendam op het program- ma staat. Deze wedstrijd wordl gespeeld in sporthal Groen- 'e houten, aanvang 15.30 uur x Uitslagen volleybal dames twee- de divisie B: Delta Lloyd/AMVJ 2 - Tic Tac' VIF 3-0 ]r Volendam -Madjoe 3-' Stand dames tweede divisie B 1 Delta Lloyd/AMVJ 2 4-1-' 2. Volendam 5-10 s 3 TicTac/VIF 4-9 4. VCC '92 4-8 g 5 Amsterdam 4-8 6 Madjoe 5-' 7 Vezeno/Zaanstad 4-6 :-o 8 Dinto 4-6 ck 9 Piet Zoomers/D2 4-6 <r, 10 Dupaco/LEOS 4-3 11. Shot 4-0 |0 12. TWEEW 4-0 1 Chaos troef in de verdediging van Quick Stick. Ralph Kemps (met haarband) schijnt te weten waar tie bal zich bevindt, (foto: Jan Pit) Maarten Jonges van Leusden wordt gestuit door de keeper van Quick Stick. De koplopers wonnen

Leusder Krant | 1992 | | pagina 14