iet nieuwe koken betekent overleg keuken en ober l/erkeersplan ongeschonden door gemeenteraad Leusder Krant Leusden '90 vindt vergoeding voor wethouders te hoog fVD wil Joop Kool niet bij ieorganiseerd Overleg Tuinstortplaatsen mogen van WD weg peuterspeelzaal moet aan sen bewoning voldoen L E U S D E N ok scoort met wijn en menu voor titel 66 en PvDA tegen weg Schoolsteegbosjes )EL ELE xtra kantoorruimte voor Scouting antaarnpaal vernield Botsing Bromfiets gestolen Inbraak in school ONZE DEKBEDDEN HEBBEN DRUKKNOPJES* VOOR WARM EN KOUD. tVoensdag 4 november 1992 Pagina 3 WSDEN/DEN HAAG - Eigenaar van restaurant De Hoge Klei], Peter Gertenbach, is maandag -jicieel de titel ivijnmeester gekregen Tijdens de officiële festiviteitenmaakte Gertenbach bekend, :t hij nog dit jaar een nieuw restaurant opent in Amersfoort. De nieuwe meesters werden iinaugureerd door staatssecretaris van Economische Zaken, mevrouw Van Rooy ,het Haags Historisch Museum werd tijdens een gastronomische lunch de graden van vakbe kwaamheid uitgereikt. Naast wijnmeester werden ook de titels meesterkok en meestergastheer rrgeven. Deze titels zijn de hoogste graad van vakbekwaamheid in de desbetreffende beroepen Her Gertenbach over de behaalde prestatie: ,,Ki]k, het is natuurlijk leuk dat de opleiding aan het Onderwijscentrum Horeca met gevolg is afgelsoten, maar het komt op de praktijk aan. Straks in mijn eigen restaurant Tollius in Amersfoort zal ik mijn gasten laten zien wat ik hier allemaal geleerd heb De essentie van de nieuwe aanapak is dat eer veel meer overleg zal zin tussen de gastheer en de keuken. Met de name de te kiezen wijn zal aangepast worden aan de voorkeur van de gast." Geheel in de stijl van Gastronomie 2000. Gastronomie, de kunst van het lekker eten en drinken en voor de hogere kookkunst, behoort nu niet langer tot het exclusieve domein van de kok. De inhoud van de gastronomie ivordt meer en meer bepaald door de kritische gast De gast wil waar voor zijn geld, eist meer raffiniment, wil meer kwaliteit en is nog geveoeliger voor sfeer De nieuwe formule is gebaseerd op 1+1 1 1 1 5, de gast met de kok, met de gastheer, met de sommelier, plus de combinatie van alles.(foto's Hans Verhorst) EUSDEN - Er komt een on- erzoek naar de mogelijkheid een weg bij de School- eegbosjes, ondanks het ver- :t van de PvdA als D 66 hier- gen. Dat bleek donderdag- ond bij de vaststelling van verkeersplan door de ge- ecnteraad. PvdA-wethoudcr orri Verduin liet al eerder, als lig lid van het college van irgemeester en wethouders eten. dat een dergelijk onder- «k voor haar overbodig is. gaat namelijke volgens lar om een weg, waarvoor de meente toch geen toestem- ing krijgt. Schoolsteegbosjes zijn be- hermd natuurgebied De ksconsulent voor natuurbe- er liet al eerder in een brief n de gemeente tegen een weg de Schoolsteegbosjes te |n Ton Geijsberts van D 66 egde daar het argument aan toe dat een onderzoek veel geld kost, dat beter aan andere on derdelen van het verkeersplan besteed kan worden. Hoewel er wel enige kritiek op het plan was, nam de raad de voorstellen van het college vrijwel ongeschonden aan Het belangrijkste bezwaar was, dat er in het plan geen cijfers en streefgetallen worden ge noemd en dat de voorgestelde oplossingen geen samenhang vertonen. Wethouder De Jongh ver weerde zich tegen deze kritiek met het argument dat het ver keersplan in verschillende fa ses tot stand is gekomen, waar bij de doelstellingen in een eer der stadium aan de orde zijn geweest. Ook zullen de komen de maanden notities verschij nen over onderdelen van het plan. Het CDA vroeg of de notitie over het langzaam verkeer eer der zou kunnen worden behan deld dan de overige onderde len. Het uitgangspunt van het verkeersplan is namelijk voor rang te geven aan deze groep weggebruikers. Volgens De Jongh heeft de volgorde van de behandeling echter te maken de planning van de uitvoering van het plan. Het CDA haalde op een an der onderdeel wel een politiek succes. Volgens de tekst van het verkeersplan is er geen ruimte voor de aanleg van een fietspad langs de Asschatter- weg. De christen democraten hebben zich jarenlang opge worpen als voorvechters voor deze fietsverbinding tussen Leusden en Achterveld. De CDA-fractie wist don derdag te bereiken dat de tekst zo wordt aangepast, dat de mo gelijkheid van de aanleg van het fietspad open blijft. Die mogelijkheid zal zich voordoen als er voldoende financiële middelen beschikbaar komen. Het argument om het fietspad niet aan te leggen, maar te kie zen voor snelheidsbeperkende maatregelen, is namelijk het gebrek aan geld Er komen nu drempels en sluizen. Offereins van de GPV/SGP vroeg waarom het plan niet concreter is over de toepassing van rotondes in Leusden. Wet houder De Jongh antwoordde, dat er op dit moment een lan delijk onderzoek gedaan wordt naar de veiligheid van deze voorzieningen Het resultaat van dat onderzoek zal volgend jaar bekend worden. Daarna zal het college met voorstellen hierover in de gemeenteraad komen. 2USDEN - VVD-raadslid >n Voortman probeerde don- rdag bij de gemeenteraads- rgadering Joop Kool van usden '90 uit de commissie flrganiseerd Overleg te hou- n. De commissie bestaat uit rtegenwoordigers van vak aden namens de werknc- rs en raadsleden in de rol i werkgever. De commissie trlegt over de rechtspositie a de gemeentelijke ambte- Voortman wil Kool niet in de commissie, omdat deze zich in het verleden negatief heeft uit gelaten over de integriteit van de Leusdense ambtenaren. Kool volgt zijn partijgenoot Van Riezen op, die kortgeleden de raad heeft verlaten De meerderheid van de ge meenteraad deelde de bezwa ren van Voortman niet Geijs berts van D 66 sprak zelfs van een merkwaardig voorstel van de VVD Volgens hem biedt het reglement van de commissie voldoende mogelijkheden Kool tot de orde te roepen als dat nodig is. Ook burgemeester Panis, die voorzitter is van het Georgani seerd Overleg zag geen bezwa ren tegen de benoeming van Kool. Na schriftelijke stem ming bleken 9 raadsleden het met hem eens te zijn. Vier wa ren tegen de benoeming en 4 raadsleden onthielden zich van stemming. LEL^SDEN - Leusden '90 is te gen de hoogte van het bedrag dat de Leusdense wethouders jaarlijks als extra vergoeding voor hun onkosten mogen de clareren. De gemeenteraad kreeg van het college een voor stel voorgeschoteld, waaruit blijkt dat de wethouders een bedrag van 7200,-- per jaar tegemoet kunnen zien. Andere vergoedingsregelingen blijven gehandhaafd. Het extra be drag is volgens de uitleg van burgemeester Panis bedoeld gevolgen van de zogenaamde Oortwetgeving tegen te gaan. Volgens de burgemeester is de wedde voor wethouders te laag en worden zij door 'Oort' extra in hun portemonnee getroffen. Leusden '90 vond echter dat de vergoeding niet boven een be drag van 4200,— zou mogen uitkomen Fractievoorzitter Blauw diende daarom een mo tie in, waarin hij vroeg de re geling tot dat bedrag terug te brengen Panis zei echter dat de regeling in overeenstem ming is met het voorstel van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten hierover. Ook het ministerie van Fi nanciën is volgens Panis met de Leusdense regeling akkoord gegaan. De wethouders mogen daarboven de kosten van cur sussen, vakliteratuur, repre sentatie en dergelijke in reke ning brengen Daarboven blijft de mogelijkheid bestaan kos ten af te trekken voor uitgaves, die boven het bedrag van de j onkostenvergoeding uitko- men Dat onlokte bij Leusden '90-raadslid Joop Kool de op merking dat een bijstandmoe der een half jaar zou kunnen leven van deze regeling :oals CHTERVELD - De gemeente 3 akkoord met de huisves- van een gezin uit het voor- ilige Joegoslavië in de vroe- peuterspeelzaal bij de Jcspot. Het gebouw moet wel de minimum-eisen vol- die aan een derglijke en, maken zitten en heren- huisvesting gesteld mogen worden. Burgemeester en wet houders hebben de afdeling Bouw- en Woningtoezicht ge vraagd het gebouw te inspecte ren als het gereed is gemaakt voor bewoning. De rooms-katholieke parochie in Achterveld stelde onlangs een leegstaande woning en de peuterspeelzaal beschiknbaar voor twee ontheemde Joego slavische gezinnen. Een fami lie is al in Achterveld en woont in een huis dat eigendom is van de parochie. Over enkele we ken komt het tweede gezin naar Achterveld. Het is de be doeling dat de families tijdelijk in Leusden verblijven, totdat de toestand in Joegoslavië hun terugkeer weer mogelijk maakt. •USDEN - Scouting Neder- d, die haar hoofdkantoor in Lankslaan in Leusden 'ft, krijgt toestemming voor tijdelijke plaatsing van een ntal kantoorunits op haar ei- terrein. De units zijn no dig, omdat Scouting Neder land in 1995 organisator is van de Wereld Jamboree De units mogen met ingang van 1 janua ri 1993 worden geplaatst en zullen uiterlijk 1 januari 1996 weer moeten verdwijnen USDEN - Voor de tweede in een week is een lan dpaal op de Maanweg uit ?rond gereden Donderdag- ;dag omstreeks 12.00 uur kte een 25-jarige bestuur- van een bestelbus uit Nieu- wegein in een haakse bocht de controle over zijn vervoermid del kwijt en knalde tegen de lichtmast. Zware schade aan het voertuig was het gevolg Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor STOUTENBURG - Door een ongelukkige inhaalmanoeuvre op de Stoutenburgerlaan, ont stond donderdmiddag om streeks 17.10 uur een aanrij ding, waar twee automobilis ten betrokken waren. Eén van de bestuurders, een 21-jarige vrouw uit Achterveld, wilde een fietser inhalen, maar be merkte te laat dat er een tegen ligger, bestuurd door een 24- jarige vrouw uit Hoevelaken, naderde. Ondanks pogingen één en ander recht te zetten, raakten de twee auto's elkaar De auto's liepen zware schade op. De bestuurders bleven on gedeerd, evenals de fietser LEUSDEN - Als het aan de VVD ligt, wordt er zo snel mo gelijke besloten tot het ophef fen van de tuinvuilstortplaat- sen in Leusden. „Voor ons geldt het principe 'de vervuiler betaalt'," zei fractielid Knop- picn bij de behandeling van het bedrijfseconomisch onderzoek naar de afvalverwerking in Leusden tijdens de gemeente raadsvergadering donderdag avond. Volgens Knoppien wor den de stortplaatsen vaak on eigenlijk gebruikt. Uit het on derzoek blijkt dat het handha ven van de stortplaatsen het invoeren van een zogenaamd gedifferentieerd afvalstoffen- tarief in de weg staat. Als Leusden besluit dit sys teem in te voeren, mogen er geen mogelijkheden zijn voor mensen om hun huisvuil op plekken te storten waar dit on gewenst is. Het tarievenstelsel gaat er namelijk vanuit, dat mensen, die weinig afval met de vuilnisman meegeven, daar ook minder voor hoeven te be talen Ook het ophalen van groen te. fruit en brood door de mi- lieuboer kan wat de VVD be treft, gestaakt worden als dat betekent dat via een ander systeem meer van dergelijk af val uit de gewone afvalstromen wordt gehouden Wethouder Verduin wilde echter niet zover gaan en zei dat het werk van de milieuboer voor haar grote betekenis heeft. Ep Oostra van D 66 ergerde er zich aan dat in Leusden meer aan afvalscheiding wordt gedaan dan in andere plaatsen, maar dat de tarieven veel hoger zijn dan in andere gemeentes. ,,Wij houden 28 procent meer vuil uit de afvalverwerking, maar betalen daar ook 66 pro cent meer voor. Zo wordt de Leusdenaar gestraft voor zijn milieubewuste gedrag." LEUSDEN - In de nacht van dinsdag op woensdag hebben onbekenden uit een schuur bij een woning op de Gagelhof een bromfiets weggenomen. De deur van de schuur, die afge sloten was, werd daarbij ver nield. De waarde van het ont vreemdde vervoermiddel is niet bekend. LEUSDEN - In de nacht van donderdag op vrijdag hebben onbekenden ingebroken in ba sisschool De Vallei aan de As- schatterweg. De inbrekers for ceerden een raam om binnen te komen. Er werd een spoelblok in een toilet vernield, maar verder wordt er niets vermist (advertentie) A JUBILEUMKORTING. Hei vier-seizoenen- dekbed van Optisleep beslaat uit één dun dekbed en één dikker dekbed De dunne voor 's zomers. De dikke voor het tussenseizoen, 's Winters zet u die twee met drukknopjes (*het synthetische dekbed met klitteband) aan el kaar Zo regelt u zelf uw slaapklimaat Het vier-siezoenen-dekbed is er met synthetische, wollen of don zen vulling, in lengtes tot 220 cm Normale prijzen (eenper soons) vanaf 299.- Sissssers is een rubriek voor het 'kleine' nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. *...Het verkeer. Een onderwerp, dat de gemiddelde Leusdenaar blijft boeien, irriteren of schrik aanjaagt. Als er plannen worden gemaakt of kruispunten wor den verlegd, reageert onmiddelijk half Leusden.... Vorige week stelde de gemeenteraad definitief het verkeersplan vast. Dat was de afsluiting van een pro ces, waarbij heel veel mensen aan bod waren gekomen om bun zegje te doen. Tot op het laatste moment kwamen de reacties binnen...* *...Zo was het GPV/SGP- fractievoorzitter Offereins opgevallen, dat er wat mis is met het onlangs gerecon strueerde kruispunt Middenweg/Asschatterweg. Hij is daarbij niet de enige, want sinds de wegwerkers met het kruispunt aan de slag gingen, bleven de commen taren op het gemeentehuis binnenkomen...* Sommigen pleitten voor een rotonde, anderen wil den de verkeerslichten aangepast hebben en er werd geklaagd over de wijze waarop het fietspad verlegd is. Het kruispunt is onlangs in gebruik genomen, dus de praktijk moet leren wie er gelijk heeft...* *...Een ding is in ieder geval al verkeerd uitgevoerd, ontdekte Offereins. Wie van de Middenweg linksaf de Aschatterweg wil oprijden in de richting van de Bie- zenkamp, loopt het risico als een spookrijder zijn weg te vervolgen....* *...Dc pijlenmidden op het kruispunt, die de ver keersstromen langs elkaar moet leiden, zijn zodanig aangebracht, dat het linksafslaand verkeer de neiging heeft dit te vroeg te doen. Gevolg: men belandt op het linkergedeeltc van de Asschatterweg...* *...Ook buiten Leusden lopen Leusdenaren gevaar in het verkeer. Wij kregen een briefje van iemand, die" vertegenwoordiger is en daarom nog wel eens elders vertoeft. Wat hem overkwam, gebeurde in Putten... *...Lees en buiver, zouden wij zeggen en mijd daarna Putten zoveel mogelijk. Op vrijdag 30 oktober moest de Leusdense vertegenwoordiger in het centrum zijn. Kennelijk wordt dat na 12.00 uur afgesloten voor het verkeer... *...Dat afsluiten gebeurt echter op een spectaculaire en gevaarlijke manier. Toen de Leusdenaar het cen trum in wilde rijden, boorde een afgrendclingspaal zich dwars door de bodem van de auto van de Leusde naar...* *..„Ik moet er niet aan denken wat er was gebeurd als de paal door mijn autostoel was gekomenzegt het bijna-slachtoffer na afloop. Het is volgens hem de vierde keer dat een bezoeker van Putten dit overkomt. De Lesdenaar laat het er echter niet bijzitten en stelt de gemeente aansprakelijk voor de schade...* *..Het wordt de Leusdense autobezitters vanaf deze week lastiger gemaakt. Het parkeren in of bij winkel centrum de Hamershof wordt vanaf 1 november een stuk moeilijker. Onbeperkt de auto wegzetten kan niet meer. Het winkelen met de auto moet beperkt blijven tot 1,5 uur...* *...Wie niet met zijn parkeerschijf keurig aangeeft wanneer hij op het winkelcentrum aankwam, zal er onverbiddelijk aan moeten geloven. Voor niemand wordt een uitzondering gemaakt. Ook niet voor de ambtenaren van het gemeenthuis of voor de burge meester. Er is zelfs een speciale parkeerwacht aange steld...* *...De reden van het strenge parkeerbeleid zijn de uitbreidigswerkzaamheden in het winkelcentrum, die nog wel enige jaren in beslag zullen nemen. Die werk zaamheden gaan ten koste van de parkeercapacitcit. Het lijkt echter niet uitgesloten dat na de uitbreiding de maatregel gchanhaafd blijft...* Eén van de besluiten, die naar aanleiding van het verkeersplan zijn genomen, is namelijk om binnen niet al te lange tijd een aparte nota te laten verschij nen met als onderwerp het Leusdense parkeerbeleid. Nu nog kan men de auto daar kwijt, waar men het wil. Maar ook Leusden ontkomt er niet aan om het autoge bruik terug te dringen. Dus de auto laten staan en op de fiets naar De Hamershof...* *...Een zaak, die de redactie ook bijzonder goed in het hart trof was de verschijning van een raadslid tijdens de persconferentie van de erotiekbeurs in Utrecht. Jawel, Leusden was present. Leusden loopt voorop in de erotische parade...* *...Wat is dat nu weer voor gein, zult u zich afiragcn. Wel. half november is er een erolife-beurs in de Bca- trixhal te Utrecht. De hele oopzet en organisatie is in handen van het bedrijf Expocarc uit Leusden, geves tigd aan Sluithek (ook deze naam al is frappant)...* *...Nu heeft een oud-wethouder al tijden de banden vrij voor iets nieuws en heeft de diensten aangeboden aan dit organisatiebureau. En valt meteen met de neus in de boter, want de eerste beurs is gelijk een erotisch hoogtepunt. Even slikken, maar charmant in rood mantelpakje en getooid met een zwarte hoed, viel er van onzekerheid niets waar te nemen...

Leusder Krant | 1992 | | pagina 3