Leusden i Leusden DE ANDERE HELFT VAN DE 25 PIEK... OPROEPKRACHTEN r'HEINEMAN ANTIEKS klachtencommissie vliegbasis Soesterberg ingesteld A. W. EERLAND gehandicaptenbeleid in Leusden open Universiteit vergaderagenda GEMEENTE De Stichting SOCCLE Ultraflex schoenen. een revolutie op loopgebied! ULTRA FLEX ÜANTERHUIQ BH Fa. Heineman VERBOUW EN RENOVATIE TRAPPEN handgemaakt DAKKAPELLEN KEUKENS Kranten kabelkrant: De actuele tweeling WOENSDAG 4 NOVEMBER 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf actief beleid door betrokkenheid informatierubriek van de gemeente Leusden nr 137 d.d. 4 november 1992 In 1990 heeft de gemeente Leusden een start gemaakt met het gehandicap tenbeleid. In een nota zijn aanbevelingen opgenomen waarvan een deel reeds is uitgevoerd. Het gemeentebestuur geeft samen met de duwgroep vorm aan dit beleid. Waartoe goede samenwerking kan leiden wordt door de resulta ten aangetoond. Delen van Leusden en met name de wijken Munnikhove, Bosveld, Clavcren- blad en Wildenburg liggen in de oostelijke aanvliegroute van de vliegbasis Soesterberg. Dit brengt de nodige hinder met zich mee. Dat blijkt wel uit het aantal Leusdenaren dat by de vliegbasis klaagt over geluidsoverlast of gevaarlijk vlieggedrag. Leusden komt zelfs op de derde plaats van de negentien gemeenten waarvan inwoners in 1991 klachten hebben ingediend. Aan de aanwezigheid van de vlieg basis valt - althans de eerstkomen de jaren - niets te veranderen. Maar er zijn wel maatregelen denk baar die de hinder zoveel mogelijk beperken Om te bevorderen dat die ook daadwerkelijk worden ge nomen heeft de staatssecretaris van Defensie onlangs een commissie ingesteld De officiële naam daar van is Commissie Overleg en Voorlichting Milieuhygiëne Vlieg basis Soesterberg. Een handzame re naam is Klachtencommissie Vliegbasis Soesterberg. Die laatste naam doet ook meer recht aan een van de belangrijkste taken van de commissie, namelijk om naar aan leiding van klachten voorstellen te doen die moeten leiden tot het ver helpen of ten minste het verminde ren daarvan. taakuitoefening De taak van de commissie blijft overigens niet beperkt tot het in behandeling nemen van klachten De commissie kan ook uit eigen beweging zaken aan de orde stel len. Vanuit de gemeente Leusden zal dat zeker gebeuren. Al voor de instelling van de commissie hebben burgemeester en wethouders bij de staatssecretaris van Defensie aan gekondigd dat zij zullen aandrin gen op het invoeren van een ge- luidsbewakingsysteem voor de ba sis en op het verleggen van de oostelijke aanvliegroute samenstelling In de commissie zitten naast verte genwoordigers van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en van het ministerie van Defensie en van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieuhygiëne bur gers en bestuurders uit de gemeen ten Amersfoort, de Bilt. Soest en Leusden Namens het Leusdense gemeentebestuur heeft wethouder mevrouw C. Verduin-Munnik zit ting in de commissie en namens de Leusdense burgerij de heer ir. T Rolle Als plaatsvervanger van wethou der Verduin treedt burgemeester mr. A Panis op. Het gemeentebe stuur is nog op zoek naar een plaatsvervanger of -vervangster voor de heer Rolle Geïnteresseer den worden uitgenodigd contact op te nemen met de heer ing. H.A.W van Beurden van de af deling Milieu, telefoon 033- 961743. installatie De commissie is nu weliswaar offi cieel ingesteld maar is nog niet in functie Het wachten is op de in stallatie door de staatssecretaris van Defensie. Daarna kan de com missie pas met haar werk beginnen Eén van de eerste zaken die dan geregeld moeten worden is de com municatie tussen de commissie en de inwoners van de betrokken ge meenten In Leusden zal in ieder geval een voorlichtingsbijeen komst over de taak en werkwijze van de commissie worden georga niseerd, meer weten Wie wat meer wil weten over de instelling van de Klachtencommis sie Vliegbasis Soesterberg kan con tact opnemen met de afdeling Mi lieu. telefoon 033-961743. Bij het gehandicaptenbeleid gaat het in de eerste plaats om de toe gankelijkheid van gebouwen. In 1992 heeft de aula van de begraaf plaats en de openbare basisschool de Wegwijzer een ITS-symbool ge kregen. ITS betekent Internatio naal Toegankelijkheidssymbool. Als zo'n symbool aan een gebouw wordt toegekend betekent dit dat zo'n gebouw aan een groot aantal eisen voldoet en dat mensen met een handicap optimale mogelijkhe den hebben om er gebruik van te maken. Dit jaar zullen de aanpas singen van het gemeentehuis en de Korf worden voltooid Maar daar bij blijft het niet. Ook de toegan kelijkheid van sociaal-culturele ge bouwen (zoals Groot Krakhorst) en van scholen zal binnenkort wor den onderzocht verkeersvoorzieningen In het afgelopen jaar zijn heel wat verkeersvoorzieningen aangepast aan de wensen van gehandicapten. De aanleg van een blindenroute in de Biezenkamp is daar een voor beeld van. Deze route van gerib belde tegels, stelt slechtzienden in staat hun weg te vinden door het winkelcentrum. Ook zijn er in Leusden en Achterveld zes rol stoelroutes aangelegd Dit zijn rou tes waardoor mensen in een rol stoel onbelemmerd van A naar B kunnen komen. Alle obstakels die ze vroeger ondervonden bij hun tochtjes door de gemeente zijn weggenomen. onderwys en sport Niet alleen bij het bouwen en bij verkeersvoorzieningen worden de belangen van gehandicapten be trokken Er wordt ook aandacht besteed aan de belangen van ge handicapten in het gewone onder wijs En aan de mogelijkheden van gehandicapten om te sporten. Ook de mogelijkheden die mensen met een handicap hebben om deel te nemen aan allerlei sociaal-culture le activiteiten worden in de nota belicht. veranderingen Vanaf 1994 gaat er veel veranderen op het gebied van gehandicapten beleid. De Wet Voorzieningen Ge handicapten houdt in dat de ge meente een grote vrijheid krijgt om de beschikbare middelen voor bij voorbeeld woningaanpassingen te besteden. Het verdelen van het geld gebeurt op basis van een plan. Dit nieuwe beleid stelt dus grotere eisen aan het gemeentebestuur Om deze overgang goed te begelei den zal een ambtelijke werkgroep worden opgericht waarin alle be trokken afdelingen zitting zullen hebben. duwgroep De duwgroep Leusden is een over leggroep van gehandicapten uit Leusden Het is een zeer actieve organisatie die zoveel mogelijk be trokken wordt bij de ontwikkelin gen op het gebied van het gehandi captenbeleid. Dat geldt voor nieuwbouwprojecten maar ook als het gaat om aanpassingen van be staande voorzieningen Zo is de duwgroep betrokken geweest bij de plannen voor een nieuw jonge rencentrum, is zij betrokken bij de bouw van nieuwe woningen enzo voort Een ambtenaar van de ge meente staat de duwgroep bij. Eén keer per half jaar overlegt de duw groep met de verantwoordelijke wethouder Deze werkwijze werpt haar vruchten af. Door goed te luis teren naar elkaar ontstaat meer be grip- meer weten? Als u meer wilt weten van het be leid ten aanzien van gehandicapten en/of het werk van de duwgroep, kunt u contact opnemen met de afdeling Welzijn. Onderwijs en Sport Telefoon 961696. De belangen van mensen met een handicap worden in Lensden goed behar tigd. thuis studeren voor velen uitkomst De Open Universiteit is een rijksinstelling voor hoger onder wijs bij uitstek geschikt voor volwassenen die een studie willen combineren met werk of die gebonden zijn aan huis Studeren bij de Open Universiteit betekent studeren per cursus, in uw eigen tempo, thuis of elders. Starten met een studie kan op elk moment in het jaar. De Open Universiteit vraagt geen toelatingsdiploma's maar veronderstelt wel een denk- en werkniveau dat nodig is om universitair onderwijs met succes te kunnen volgen Het onderwijsmateriaal is op zelfstudie afgestemd en wordt ontwikkeld binnen zeven leerstofgebieden Daarbinnen is het mogelijk wettelijk erkende doctoraaldiploma's en vaak ook diploma's van het hoger beroepsonderwijs en het kort hoger onderwijs te behalen. De kortste studie die mogelijk is bestaat uit een losse cursus van vijftig uur. De kosten zijn per cursus van 100 uur f 220- Bij het bureau Voorlichting en de afdeling Onderwijs in het gemeentehuis kunt u meer informatie krijgen over het stude ren aan de Open Universiteit. Ook kunt u voor informatie en persoonlijk advies terecht bij het studiecentrum Utrecht. Burgemeester Reigerstraat 89, 3581 KP Utrecht Telefoon 030-511827. Donderdag 5 november, commissie openbare werken, ruimte lijke ordening, economische zaken en verkeer (OREV). De commissie buigt zich o m. over de volgende onderwerpen - plannotitie t b.v bestemmingsplan Claverenblad-Wilden- burg; - grondverkopen in Hamershof voor de bouw van winkels en woningen; - evaluatie standplaatsenbeleid; - plan van aanpak bestemmingsplan Buitengebied, - notitie over de kwaliteit van de gebouwde omgeving in Leusden. De voor 9 november geplande vergadering van de commissie algemene en bestuurlijke zaken (ABZl vindt geen doorgang De voor 10 november geplande vergadering van de commissie financieel beleid en beheer (FBB) vervalt eveneens. De agen dapunten die in de commissie zouden worden behandeld zijn reeds op 3 november jl.voorafgaand aan de vergadering van de commissie W&O, aan de orde gesteld De vergaderingen beginnen om 20.00 uur en worden in hel gemeentehuis gehouden. Wie vragen of opmerkingen over de te behandelen stukken heeft kan gebruik maken van het spreekrecht De verzamelagenda met bijbehorende stukken ligt voor u ter inzage bij bureau voorlichting. SamensleHitrg bureau oorlichting Telefoon (033/ 961618 of 96161 i bekendmakingen GEMEENTE aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zijn ontvangen: plaatsen van een dakkapel Claverenbladstraat 93 uitbreiden en herbouw woning Rozenhaag 19 plaatsen van een dakkapel Beemden 57 vergroten van de woning Toermalijn 47 Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet cn is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel 961724) De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: tijdelijke kantoorruimte Larikslaan 5 uitbreiding woning Waarden 30 uitbreiding woning Waarden 28 vergroten bedrijfsruimte Ursulineweg 4b De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 5 november tot en met woensdag 18 novem ber 1992 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en alge mene zaken van het gemeentehuis (kamer 208) Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden. verleende vergunningen kapvergunningen Roggeland 27 Gersteland 7 Walstro 70 Barbeel 9 een spar in de achtertuin een berk in de achtertuin een ceder en een prunus in de achtertuin drie berken in de achtertuin zoekt voor haar accommodaties in Leusden Centrum en -Zuid voor buffet- en schoonmaakwerkzaamheden, gedurende enkele avonden per maand. Werktijden; 18.45-24.00 uur (evt. soms overdag). Schriftelijke sollicitaties bij de Bedrijfsleider van St. SOCCLE, dhr. E. Doppenberg, Bolderikhof 18, 3831 AL Leusden. Tel. informatie: 944172. diverse vergunningen Winkeliersver. Achterveld: intocht St Nikolaas; Blijhof Peuterspeelzalen: verkoop-avond; Buytenplaats 'De Heiligenberg'; kerstshow; Rotary Club Leusden: standplaatsvergunning. bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden inlichtingen Nadere informatie over bouwvergunningen kunt u krijgen in het gemeentehuis, 't Erf 1, bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961756, over diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961729 en over kapvergunningen bij de afdeling Groen, Ha- mersveldsewcg 105, telefoon 961752. -eRroevocTZN .TyOfWS HET LOPEN IDEALE coneiNKue. VANLEC&l HB.r RVBSECEH zocunzer eooorEAft CXbHttTóOJjHP HAAR DU66£LG£NA Breng vrijblijvend een bezoek aan onze showroom. Meer dan 200 antieke meubelen in eiken en mahonie. Kabinetten, kasten, hoekkasten, kisten, buro's, tafels, stoelen enz. Verkoop met inruilgarantie. Tevens groothandel. Hoevelakenseweg 194, Terschuur y Tel. 03426-1381 f Geopend di. t/m za 900-17 00 uur Hamershof KOMENU 4 LEUSOEN TEL OXTSA4I IS FILIALEN IN UTRECHT DRIEBERGEN VIAMEN onroerend goed Burg. de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel. 033-943395 in elk gewenst model in elke gewenste maat in elke gewenste kleur Van Ree B V woning- bedrijfs- en groot- vast goed MAKELAARS Lid L.M.V. 08380- 19001. Spoed, KAVELS Agnie- tenhove te Leusden Gezocht partner, W. Po- Ipmski 033- 950601. Tandprothetische praktijk Kunstgebitten en reparaties. Behandeling volgens afspraak. Spoedreparatles 2 uur). Gratis advies. Telefoon 033-632567 Utrechtseweg 50 (nabij station) A'foort Kijk en vergelijk. Vormen de foto's van krant en kabelkrant samen het kenteken van uw auto? Bingo! Dan hebt u in ieder geval 25 gulden gewonnen. Die kunt u afhalen op ons kantoor in Leusden als u uw kentekenbewijs laat zien. Bovendien wordt uw naam genoteerd om kans te kunnen maken op één van de hoofdprijzen.

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4