SB 6 9 12 .eusden loopt voorop bij mtomatisering van het levolkingsregister .College denkt na over een ïieuw huisvestingsbeleid Klachtencommissie j5 gaat aan het werk jDen Treek passend decor voor Hubertusjacht SERVA VOLVO BDU Kinderradio moet schallen Leusder Krant s OPGAVEBON n ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN A/achttijden woningzoekenden te lang i.i Inbraak Alcoholcontrole Bromfietser gevallen 'Een nieuwe levensfase' r: SCHIJNWERPER PADDEPOELEN SPORT CULTUUR EN... IN JE PLAATSELIJKE KRANT STAAT WAT JE PERS00NUJK RAAKT Leusder Krant NIEUWSTRAAT 15 POSTBUS 67 3770 AB BARNEVELD LEUSDEN - Het afgelopen weekeinde werd in de bossen van Den Treek het officieuze startsein gegeven voor het slipjachtseizoen. Bij het rustieke hotel Den Treek verzamelde de meute zich voor de symbolische Hubertus-jacht op de 'vos'. Met veel decorum omgeven en met gevoel voor traditie trok het bonte gezelschap met de meute goed afgerichte jachthonden de bossen in om de jacht te volbrengen. Overigens kostte de slipjacht onbedoeld waarschijnlijk één slachtoffer. Een reebok voelde zich door de aanwezig heid van de jagers zo opgejaagd, dat bij rustiger oorden op wilde zoeken. Daarbij werd het ree op de Heetvelderweg door een automobilist aangereden. Het dier overleefde het ongeval niet en eindigde bij de poelier, (foto: Hans Roggen USDEN - Leusden hoort tot Ie eerste tien gemeentes in Ne- lerland, die op het Gemeen- [chappelijke Bevolkings .dminstratie (GBA) zal wor- len aangesloten. Rond de jaar- isseling kan het Leusdense levolkingsregister worden jeautomatiseerd, waardoor t mogelijk wordt via de com- uter rechtstreeks gegevens uit wisselen met andere ge- leentes. Ook kunnen derden, oals nutsbedrijven en com- aercièle instellingen informa- ie opvragen uit de bestanden, n Den Haag wordt het systeem 1 10 jaar voorbereid Belang- ïjkste probleem daarbij is de leveiliging van het systeem, odat de pnvacy zo goed mo gelijk is gewaarborgd. Het gaat vooral om de uitwisseling van gegevens. Het beheer van de bevolkingsregisters blijft in handen van de gemeentes zelf. Dat Leusden in de 'voorhoe de' zit van de plaatsen, die op het systeem zullen worden aangesloten, heeft de gemeente te danken aan de voortvarende voorbereidingen. Op dit mo ment is de afdeling Burgerza ken in het gemeentehuis al zover, dat aansluiting tech nisch mogelijk is. Struikelblok is nog wel de aanschaf van ap paratuur, die uitwijken bij ernstige storingen mogelijk maakt Dat is de eis die het GBA-bu- reau in Den Haag stelt voor de aansluiting Als het GBA-sys- teem om wat voor reden uit valt, moet het mogelijk blijven op 'eigen kracht' verder te draaien. Daarom vraagt het college een krediet aan de ge meenteraad van ruim 30.000,-- voor de aanschaf van dergelijke apparatuur. Dat bedrag is afkomstig uit het budget dat oorspronkelijk beschikbaar is voor de aan schaf van 16 nieuwe personal computers. Het college vindt de aansluiting op het GBA- systeem echter zo belangrijk, dat het aantal computer terug gebracht is tot 11. Van het vrij komende bedrag kan dan de speciale GBA-apparatuur worden aangeschaft .EUSDEN - De gemeente lenkt erover de wachtlijst voor 98 woningzoekenden af te schaf- 98 en en te vervangen voor een ysteem, waarbij woningzoe- gg enden actiever bij de tocwij- gg ing van huizen worden be- gg rokken. Bij het huidige sys- Konijntje in de Wetering HUBERTUSJACHT: „Daar komen de schut ters!".. teem zijn de wachttijden te lang en het aantal mensen dat voor een nieuwe woning inge schreven staat, is te groot. In Delft is op dit moment een systeem werkzaam, waarbij de gemeente per week aangeeft welke huizen er beschikbaar zijn. Dat wordt in een speciale krant gepubliceerd, waar wo ningzoekenden een abonnen- ment op kunnen nemen. Wie geïnteresseerd is in de aange boden woning kan reageren De gemeente verdeelt de wo ningen onder de gegadigden volgens een aantal criteria Burgemeester en wethou ders staan positief tegenover dit systeem en overwegen dit ook in Leusden in te voeren. Het college maakt zich zorgen over de geringe mobiliteit op de Leusdense woningmarkt Illustratief voor die 'starheid' is het aantal starters dat staat ingeschreven (911) en de tijd dat deze groep moet wachten op een huis (4 jaar). Het aantal starters maakt 57 Drocent uit van het totale be stand van woningzoekenden In totaal staan er 1443 mensen bij huisvesting ingeschreven Per jaar zij er maar 110 muta ties op de wachtlijst, dat wil zeggen veranderingen op de lijst, omdat mensen een wo ning krijgen toegewezen of omdat zij zich om andere rede nen laten uitschrijven. Afgelo pen jaar zijn er nog maar 32 eengezinswoningen opgele verd. De verwachting is dat de si tuatie de komende jaren er niet beter op zal worden. Volgend jaar zullen er geen nieuw bouwwoningen worden opge- leved. Dat zal pas gebeuren bij het gereedkomen van het nieu we deel van de Hamershof (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweq 7 - lel 033-630154 LEUSDEN - Bij een inbraak in een woning aan de Ambachts- weg heeft een onbekende woensdag voor 125,- aan contanten weggenomen. De in breker heeft, waarschijnlijk met behulp van een koevoet, de achterdeur geforceerd, waarna de gehele woning werd door zocht. De inbraak moet tussen 13.30 uur en 20 00 uur zijn ge pleegd REGIO - Bij een regionale al coholcontrole, die de zoge naamde vliegende brigade van de politie donderdag hield, is één bekleuring uitgedeeld Twee automobilisten kwamen er met een waarschuwing van af In totaal werden 250 auto mobilisten tussen 17.00 uur en 1.00 uur gecontroleerd. LEUSDEN - Delen van Leus den en met name de wijken Munnikhove, Bosveld. Clave- renblad en Wildenburg liggen in de oostelijke aanvliegroute van de vliegbasis Soesterberg. Dit brengt de nodige hinder met zich mee. Dat blijkt wel uit het aantal Leusdenaren dat bij de vliegbasis klaagt over geluidsoverlast of ge vaarlijk vlieggedrag. Leusden komt zelfs op de derde plaats van de negentien gemeenten waarvan inwoners in 1991 klachten hebben ingediend. Aan de aanwezigheid van de vliegbasis valt - althans de eerstkomende jaren - niets te veranderen. Maar er zijn wel maatregelen denkbaar die de hinder zoveel mogelijk beper ken. Om te bevorderen dat die ook daadwerkelijk worden genomen heeft de staatssecre taris van Defensie onlangs een commissie ingesteld. De offi ciële naam daarvan is Com missie Overleg en Voorlich ting Milieuhygiëne Vliegbasis Soesterberg. Een handzamere naam is Klachtencommissie Vliegbasis Soesterberg. Die laatste naam doet ook meer recht aan een van de belang rijkste taken van de commis sie, namelijk om naar aanlei ding van klachten voorstellen te doen die moeten leiden tot het verhelpen of ten minste het verminderen daarvan. De taak van de commissie blijft overigens niet beperkt tot het in behandeling nemen van klachten. De commissie kan ook uit eigen beweging za ken aan de orde stellen. Van uit de gemeente Leusden zal dat zeker gebeuren. AI voor de instelling van de commissie hebben burgemeester en wet houders bij de staatssecretaris van Defensie aangekondigd dat zij zullen aandringen op het invoeren van een geluids- bewakingsysteem voor de ba sis en op het verleggen van de oostelijke aanvliegroute. In de commissie zitten naast vertegenwoordigers van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en van het minis terie van Defensie en van Volkshuisvesting, Ruimte lijke Ordening en Milieuhy giëne burgers en bestuurders uit de gemeenten Amersfoort, de Bilt, Soest en Leusden. Na mens het Leusdense gemeen tebestuur heeft wethouder mevrouw C. Verduin-Munnik zitting in de commissie en na mens de Leusdense burgerij de heer ir. T. Rolle. Als plaatsvervanger van wet-1 houder Verduin treedt burge meester mr A. Pani' op. Het gemeentebestuur is nog op zoek naar een plaatsvervan ger of -vervangster voor de heer Rolle. Geïnteresseerden worden uitgenodigd contact op te nemen met de heer ing. H.A.W. van Beurden van de afdeling Milieu, telefoon 033- 961743. De commissie is nu weliswaar officieel ingesteld maar is nog niet in functie. Het wachten is op de installatie door de staatssecretaris van Defensie. Daarna kan de commissie pas met haar werk beginnen. Eén van de eerste zaken die dan ge regeld moeten worden is de communicatie tussen de com missie en de inwoners van de betrokken gemeenten. In Leusden zal in ieder geval een voorlichtingsbijeenkomst over de taak en werkwijze van de commissie worden georga niseerd. Wie wat meer wil weten over de instelling van de Klachten commissie Vliegbasis Soester berg kan contact opnemen met de afdeling Milieu, telefoon 961743. LEUSDEN - Een geschrokken bestuurder van een bromfiets, een 23-jarige vrouw uit Leus den, is donderdagochtend op de Asschatterweg ten val geko men. De vrouw schrok van een automobilist, die vanaf de Walstro de Asschatterweg wil de oprijden. Omdat de man. een 23-jarige inwoner van Leusden, de indfruk wekte de brommer niet te hebben ge zien, remde de bromfietser met een val als gevolg. Er was enige blikschade aan de brommer Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. LEUSDEN - Op 18 november houdt het Vrouwenontmoe tingscentrum 't Voorondereen thema-ochtend met als onder werp 'Een nieuwe levensfase'. De ochtend staat onder leiding van Henny Huizer. Aanvang: 9 uur. Einde: rond 11.30 uur. Plaats: het Vooron der. aan de achterzijde van het Gemeentehuis. Nadere inlich tingen: Irmgard Dienaar, tel. 946627. 24e JAARGANG NO. 27 De Leusder Krant is een onafhankelijk nieuwsblad, behorende lol de BDU- Kranlenkombinatie Midden Nederland Kantoor Asschatterweg 19. Postbus 11 3830 AA Leusden, telefoon 033-941495 WOENSDAG 11 NOVEMBER 1992 INHOUD LEUSDEN - 'Goedemiddag, dit is Kinderradio Leusden. Speciaal voor en door kinderen uit de Leusdense samenleving. Dit uur met bijzondere muziek, muziek voorkinderen. Het volgend uur een informatief programma met nieuws uit de basisscholen en de buurthuizen in Leusden'. Dat is de grote droom van de kinderen Mattijs Wind, Emile Bos, Dirk en Meike Verhagen Een eigen zender, een eigen geluid tussen al 'het geschreeuw en gekakel uit Hilversum'. „Wij zijn zo enthousiast over ons eigen idee, dat er al een brief naar de burgemeester is gestuurd. Daarin vragen wij om een presentatie te mogen verzorgen bij een radioprogramma. Het maakt ons niet uit waar of bij wie, als wij maar mooie liedjes kunnen laten horen. Alle programma's worden nu gepresenteerd door oudere mensen, dus het wordt tijd voor een jeugdzender. Wij willen onze stem laten horen." De kinderen hebben alleen tijd voor de radiozender in de weekends, 'omdat het anders te moeilijk voor ons wordt met school en sportverenigingenHet viertal wacht op het antwoord van burgemees ter Panis. Toch zitten de kinderen niet stil, om de actie kracht bij te zetten zijn er handtekeningen opgehaald Meike: „Wij hebben veel mensen gevraagd ons te steunen, in woonwijken maar ook in de winkelcentra. Wi] hebben in totaal al honderdvijftia handtekeninqen.(foto Hans Verhorst) Deze week aandacht voor Annelies Lake- man en haar antiekwinkel Tierlantijn. Dezer dagen is het 12.5 jaar geleden dat Annelies in een schuur achter een boerde rij aan de Hamersveldseweg begon. En met succes. Een verhaal over een vrouw die van haar hobby haar werk maakte. De ongerustheid bij de agrariërs over het aanleggen van poelen in het buitengebied is ook na geruststellende woorden van de wethouder daarover, nog met geheel weggenomen. De boeren vrezen dat de poelen op termijn kunnen uitgroeien tot waardevolle natuurgebiedjes, die de uit oefening van het boerenbedrijf negatief kan beïnvloeden Drie punten uit twee wedstrijden; voor de vertegenwoordigende teams van Roda voorwaar geen slecht resultaat Hoewel, zaterdag liet bij Jonathan een puntje lo pen door een 1-3 voorsprong uit handen te geven. De zondagafdeling deed het voor eigen publiek beter en won met 2-0. Ook deze week twee extra pagina's met nieuws uit de Amersfoortse culturele we reld. Compleet met agenda en uit-tips Natuurlijk ook deze week weer een mimnatuurtje, het weer in Leusden. de puzzel, de servicerubriek met informatie over allerlei diensten in de ganse gemeente en nieuws uit de verenigingen.. Een eigen krant die u op de hoogte houdt over alles wat er in uw eigen woonplaats of gemeente gebeurt, en dat gebeuren zonodig ook van kritisch commentaar voorziet Iedere week berichten wij u over zaken die u eigenlijk niet kunt en mag missen Onze nieuwe abonnees verrassen wij met een overheerlijke taart van uw plaatseh|ke bakker Vul dus snel de onderstaande opgavebon in1 JA, ik wil natuurlijk een abonnement, en ontvang als welkomst attentie een prachtige taart Naam: Adres Postcode Plaats: Telefoon. Eerst ontvang ik de krant 2 weken gratis, en betaal daarna per kwartaal 13,50 half jaar 26,50 jaar 52,00 l Deze bon uitknippen en in een open envelop opsturen naar. BDU bv. Afdeling Lezersservice Antwoordnummer 213770 VB Barneveld

Leusder Krant | 1992 | | pagina 1