leusder Krant, Sisssl Isssissertjes aadsleden vrezen voor het niet oorgaan opknapbeurt Hamershof eusdense Jehova's Getuige ontkent trokkenheid bij handel in cocaïne Crematorium in strijd met erebegraafplaats Prins Alfonso zwaait de scepter over d'Ouwe Klomp-carnavallers CDA wil Herenakkoord over landschap DWS wint tweede prijs L E U S D E N ze week Leusden Koffieconcert De Kabelkrant Parkeerbonnen JSDEN - De commissie EV drong er bij wethouder Jong op aan er op toe te zien de opknapbeurt van het |e deel van De Hamershof eurt volgens de afspraken, daarover zijn gemaakt met jectontwikkelaar MBO en winkeliers en bewoners van winkelcentrum. In de over komst met MBO staat, dat bedrijf pas aan het nieuwe iensdag 11 november 1992 Pagina 3 deel van het winkelcentrum mag beginnen, als tegelijker tijd met de opknapbeurt wordt begonnen. MBO wil van deze koppeling af, omdat die zogenaamde re vitalisering niet in de pas loopt met de uitbreiding. Als de kop peling niet losgelaten wordt, ontstaat er vertraging in de nieuwbouw Volgens wethou der de Jongh zijn de voorberei dende werkzaamheden voor de revitalisering zover, dat de MBO zonder probleem toe stemming zou kunnen krijgen voor de uitbreiding. De commissie OREV wil het licht hiervoor wel op groen zetten, maar deed dit donder dagavond wel met enige hui ver. De commissie bezwoer De Jongh er op toe te zien dat alles volgens afspraak verloopt. lUSDEN/AMERSFOORT „Als Jehova's Getuige had \t man volgens zijn eigen trtuiging nooit mogen mee- rken aan cocaine-import en irom ontkent hij naar alle aten, maar hij is duidelijk de-dader." Met deze woor- liet officier van justitie M. van Capelle gisteren de Amsterdamse recht- ïk weten dat hij niet twij- de aan de schuld van de 35- ige Leusdenaar die terecht- nd voor drugsinvoer. De of- er eiste achttien maanden waarvan zes voorwaarde- )e Leusdenaar werd in de- aber vorig jaar gearres- rd naar aanleiding van het ollen van een familie-orga- atie in Hilversum en iersfoort die zich bezighield het invoeren van cocaïne. Hilversummer ver arde de drug vanuit Cura- waar hij inkocht voor ider dan tien gulden per m, per post naar de adres van (onder meer) zijn vier ers in Amersfoort en Hil- sum. Hiervandaan zorgde familie voor verder ver- eiding en verkoop. Met se van dergelijke zendin- i, in december '90 en augus- '91, was inmiddels een ike winst gemaakt, zaak kwam aan het licht speurhonden bij de PTT ïovember vorig jaar roken zes enveloppen, gericht r adressen in Amersfoort, isden en Hilversum, hard derdag, 12 november uiaf 15.00 uur: Algemene houwingen gemeenteraad, iszaal gemeentehuis dag, 13 november maf 14.00 uur: Tryfosa r. Trefpunt, Arnhemse- Leusden-Zuid Vanaf 20.30 Prinsenbal Puupenkop- De Ouwe Peerdestal, Hes- 'eg, Achterveld tdag, 14 november Vanaf 10.00 Han d werk\rerkoop, .boom, Hamersveldseweg 10.30 uur en 14.30 Kinderfilm 'De Rode i', De Blij hof, Lisiduna- 0 uur: Optreden 'Blues Actioncafé The Wish, irteweg 3 dag, 15 november 14.00 uur: IVN-Natuur- deling in het Sterrebos Treek, parkeerplaats hotel Treek. 10.30 uur: Aangepaste dienst voor doven en ithorenden, gereformeer- cerk De Koningshof, Ha- sveldseweg 95. 2.00 uur: Koffieconcert ust Jochem Hochstenbach, muziekschool. V.30 uur: Dans/contact- 'd voor alleenstaanden, ca- ïstaurant De Mof, Arn- ieweg, Leusden-Zuid dag, 17 november osdag, 18 november mvang 9.00 uur: Thema- nkomst VOC over 'Een we levensfase', 't Vooron- Burgemeester Van de laan 2. iOO uur: Thema-bijeen- st over 'Kind en zieken- Vrouwenon tmoetings- mm 't Vooronder, Burge er Van der Postlaan 2. drugs moesten bevatten. Na dat de gangen van de ontvan gers van de brieven waren ge schaduwd werden vier broers, een vriendin en een neef inge rekend. Via hun verklaringen belandde de politie bij de Leusdenaar. Ook hij zou twee enveloppen met cocaïne heb ben ontvangen, die vervolgens door een broer van hem zou den zijn opgehaald. De verdachte heeft vanaf het begin gezegd dat hij niets van de zaak afweet. Hij heeft naar zijn zeggen nooit post uit Ca- ragao ontvangen, en evenmin begrepen waar zijn broers mee bezig waren. Als actief lid van de Jehova's Getuigen zou hij zich hierin ook nooit hebben laten betrekken. Twee tele foontaps waarin de politie hem 'verdachte' gesprekken hoorde voeren gingen gewoon over de verkoop van Lotto boekjes, aldus de Leusdenaar. De procureur geloofde hier niets van maar de advocate, mr. B. Giard, vond dat er voor actieve deelname van haar cliënt in de drugsimport geen enkele solide aanwijzing be stond. Volgens haar is de man slachtoffer geworden van zijn broers, die buiten zijn mede weten om zijn postadres zou den hebben gebruikt. De broers zijn veroordeeld tot ge vangenisstraffen van zes tot achttien maanden, maar vol gens mr. Giard zal de recht bank deze verdachte vrij moe ten spreken. Uitspraak op 18 november. LEUSDEN - Op zondag 15 november om 12.00 uur zal Jo chem Hochstenbach in de aula van de Muziekschool Leusden te beluisteren zijn. De 22-ja- rige pianist, die tijdens zijn gymnasiumperiode lessen volgde bij Ton Hartsuiker, is in juni bij Herman Uhlhorn aan het Utrechts Conservato rium met onderscheiding afge studeerd Het door hem te spelen recital vergt veel van een pianist, maar slaat bij de luisteraars onmiddellijk aan. Jochem Hochstenbach opent met de schitterende ingetogen Sonate in b Longo 33 van Domenico Scarlatti. Dan brengt hij de meer orkestrale Sonate in c opus 111 van Ludwig van Beethoven tot klinken. Om even op adem te komen, ver volgt hij met de aan Liszt her innerende Jeux d'eau van Maurice Ravel. Want het laat ste werk, Igor Strawinsky's aan Arthur Rubinstein opge dragen carnavaleske Trois Mouvements de Petrouchka, wordt nog steeds als bijna on- speelbaar beschouwd. Be kende melodieën van het ge lijknamige ballet verhogen daarbij het luistergenot. De toegangsprijs bedraagt 8,75, houders van kortings kaarten 6,25, inclusief kof fie. Kaartverkoop aan de zaal vanaf 11.15 op de dag van het concert. Voor nadere informa tie (niet voor publicatie): Ineke Kiers, 033-943484, Orga nisatie Koffieconcerten Leus den. Prins Alfonso de Eerste gaat de feestvierende klompers voorop het Prinsenbal. (foto. Hans Roggen) LEL'SDEN - De nieuwe Prins van de Leusdense caran- valsvereniging D'Ouwe Klomp is zaterdagavond op originele wijze in de Hakhorst ontvan gen. Uit een groot biervat stapte Prins Alfonso de Eerste. Het was een symbolische bin nenkomst, want de nieuwe Prins kondigde aan dat D'Ou we Klomp dit seizoen „uit een ander vaatje gaat tappen". Het was zaterdag bijzonder gezellig in de altijd sfeervolle Hakhorst, waar het vooral te gen de tijd dat de nieuwe Prins zijn opwachting zou komen maken, behoorlijk vol werd De band „Flashhield er al die tijd goed de stemming in. Voor het echter zover was nam Prins Dicoratius (George Dietrich) de Derde eerst nog afscheid. Flash speelde het zeer toepasselijke „vrienden voor het leven", toen er een einde aan de heerschappij van Dicoratius was gekomen. De scheidende prins vond dat hij aan de caranvalsjaren echte vrienden voor het leven heeft overgehouden. Zijn laatste onderscheidin gen gingen naar de Achter- veldse „Oei-oei"-club, Jan en Nol, een twee-mans vereni ging, die zich beijvert voor een goede band tussen de Achter- veldse en Leusdense carna valsverenigingen Ontmaskerd en „zwemmend", gingen Dico ratius, die nauwe banden heeft met het zwembad in Leersum, tenslotte de zaal uit. Het wachten was op de nieu we Prins. Om elf over elf kwa men de „Ouwe Knarren" van de vereniging binnen met een reusachtig biervat. D'Ouwe Klomp gaat uit een ander vaatje tappen, zo bleek Een jonger vat ook, want uit het vat stapte Prins Alfonso. Met deze jonge Prins en twee jonge adju danten, Henk van Tiel en Mark Boog, en een verjongde Raad van Elf gaat D'Ouwe Klomp een veelbelovend seizoen tege moet. De nieuwe Leusdense Prins werd onder meer gefeli citeerd door Prins nelis puup de Vijftiende van de Achter- veldse Puupenkoppen, die met een grote delegatie naar Leus den was gekomen Het bleef daarna in de Hakhorst gezellig tot in de kleine uurtjes, mede dankzij de goede muziek van „Flash". LEUSDEN - Burgemeester en wethouders willen de ge meente Amersfoort toestem ming geven voor de bouw van een crematorium op begraaf plaats Rusthof. Dat is in strijd met het standpunt van de meerderheid van de commissie beroeps- en bezwaarschriften. De commissie vindt dat de vestiging van het crematorium niet strookt met de aanwezig heid van de erebegraafplaats voor oorlogsslachtoffers op het Rusthof. De commissie sluit zich daarbij aan bij een bezwaarschrift dat bij de commissie is ingediend. De steller vindt dat het crema torium uit piëteitsoverwegin- gen ten ozichte van de erebe graafplaats niet gebouwd zou mogen worden. Twee leden van de uit 5 leden bestaande com missie vinden dat het niet gaat om een godsdienstig bezwaar. Als dat wel het geval zou zijn, dan zou volgens de Wet op de Lijkbezorging het bezwaar ge grond verklaard kunnen wor den. Burgemeester en wethou ders sluiten zich bij dat stand punt aan. De commissie heeft zich al leen uitgsproken over de be zwaren, die in het kader van de Wet op de Lijkbezorging. Er komen nog procedures in het kader van de toekenning van de bouwvergunning en het ver strekken van de Hinderwet vergunning. Ook dan kunnen er bezwaren worden inge diend Carnavalsvereniging D'Ouwe Klomp heeft afgelopen weekeind een nieuwe prins gekozen, (foto: Hans Roggen) LEUSDEN - Het CDA maakt zich zorgen over een mogelijke koppeling van het lanschaps- beleidsplan aan de bestem mingsplannen voor het buiten gebied. Gemeenteraadslid De Jong van het CDA viel een woordvoerder van de agrari sche standsorgansaties bij, die zich donderdag bij de commis sievergadering OREV ongerust maaakte over die koppeling. In het Landschapsbeleidsplan moet duidelijk gemaakt wor den op welke manier met het landschap in het buitengebied omgegaan zou moeten worden. Donderdag besprak de com missie OREV het Plan van Aanpak voor het bestem mingsplan buitengebied. In dat plan van aanpak wordt weer verwezen naar het landschapsbeleidsplan, waar uit mogelijk uitgangspunten voor het bestemmingsplan ge haald zouden kunnen worden. De boeren, die de commissie vergadering massaal bijwoon den, zijn bang dat zij daardoor bij de uitoefening van hun be drijf beperkt worden. Het zou volgens hen name lijk kunnen gebeuren, dat be paalde landschapselementen, zoals bosjes en houtwallen, die door hen zelf zijn aangelegd, met meer weggehaald zouden mogen worden. CDA-er De Jong drong er daarom op aan ervoor te zor gen, dat er op dat punt een zo genaamd Herenakkoord wordt gesloten tssen de boeren en de gemeente. De boeren zouden zich daarbij verplichten tot on derhoud van het landschap volgens de uitgangspunten van het Landschapsbeleidsplan In ruil daarvoor zou daarover in het bestemmingsplan niets moeten worden vastgelegd. (advertentie) LIMERICK Wij willen het maar eens belichten De kabel geeft snel de berichten Uit uw regio En niet maar zo-zo Daar mag u ons niet van betichten. w HET NIEUWS THUIS VIA DE BUIS K DONOERDAG OOK NAAR DE KABELKRANT VOOR EEN IIVER'CK VAN KEES VulOER'J ACHTERVELD - Afgelopen zondag heeft de muziekvereni ging 'Door Wilskracht Sterk' uit Achterveld de tweede prijs gewonnen op een concertcon cours in Almelo. Het concert werd georganiseerd door de Stichting Muziekfederatie Tubbergcn en de Muziekbond voor Midden- en Oost-Neder land 'Sint-Willebrord'. Zij stonden onder auspiciën van de Federatie Katholieke Muziekbonden. Er deden deze dag dertien korpsen uit de ge hele regio mee. De jury beoor- delde de volgende criteria: zui verheid, klankgehalte en klankverhouding, techniek en articulatie, ritme en samen spel, dynamiek, nuancering en interpretatie, waaronder fra sering. Fanfares en harmo nieën kwamen uit in eerste en tweede afdeling. Deze midag moest er worden gekozen met het verplichte werk uit het Klein Reperto rium. terwijl het keuzewerk uit het Groot Repertorium moest komen. DWS speelde voor het eerst met meer dan 40 leden in het muziekkorps. Onder lei ding van dirigent Hendry van der Loo speelden zij het ver plichte werk getiteld 'Canzoni' van J. Hardemann en het keu zewerk 'Suite on a hymne' van H. van Lynschoten In de afde ling uitmuntendheid behaalde het Achterveldse korps 259,5 punten hetgeen een tweede plaats betekende. Een welver diende prijs na weken van re peteren en zelfs met extra re petities. Alle korpsleden inclu sief de dirigent konden terug zien op een geslaagd concert- concours LEUSDEN - Bij de streek school SBBO heeft de politie donderdagavond tien parkeer bonnen uitgedeeld aan auto's die op plekken geparkeerd stonden die daarvoor niet gere serveerd waren. De auto's blokkeerden onder meer voet en fietspaden. Sissssers is een rubriek voor het 'kleine* nieuws. Heeft u iets aardigs te melden, of wilt u afreageren, bel dan de redactie: 94 14 94. In principe alleen 's ochtends van 11-12 uur. *...De K zit weer in de maand. Het is de K van Ketting brief. Regelmatig doemt dit fenomeen op en brengt de tongen los en de pennen in beweging. Vorig jaar maakten wij een ketting van reacties los, toen iemand zich beklaagde over de inhoud van een dergelijke brief en de intenties van de afzender... Ogenschijnlijk gaat het erom de ontvanger van de brief geluk te bezorgen. Dat geluk moet echter worden afgedwongen. De enige manier is de brief in twintig- voud naar familie, vrienden of kennissen te sturen...* *...Wie dat verzuimt of gewoon vertikt, staat grote rampspoed te wachten. Daar wordt althans in de brief mee gedreigd. Toen wij vorig jaar voor het eerst van deze praktijken melding maakten, kwamen een stroom van reacties op de redactie binnen...* '...Vrijwel iedereen maakte zich boos over de brief. Het beeft kennelijk niet geholpen, want deze week dook er weereen exemplaar op in Leusden. Wij kregen een kopie van iemand, die de brief vergezeld deed gaan met een noodkreet...* *...,,Is er niet een mogelijkheid middels publiciteit deze negativiteit, geestelijke manipulatie, te stop pen vraagt de ontvanger van de brief zich af. Bij deze dus... *...Het enige wat wij verder nog kunnen doen, is het zelfde advies geven als vorig jaar. Negeer de brief en deponeer hem op de enige plek, waar hij thuis hoor- t....in de prullebak...* *...Als supermarkt doe je aan klantenbinding. Dus als moeders hun kinderen meenemen bij het boodschap pen doen, denk je als winkelier mee als er iejs verzon nen moet worden om het winkelen voor de kinderen ook aangenaam te maken... Vrijwel elke supermarkt heeft daarom naast de rij winkelwagens een aantal mini-karretjes staan, waar mee de kleintjes hun moeders kunnen assisteren bij het boodschappen doen...* *...Een groot succes, want de karretjes met de karak teristieke vlaggetjes aan de zijkant rijden er lustig op los. De kinderen hebben er dus veel plezier mee... *...De pret is soms zelfs zo groot, dat moeders er door in de problemen kunnen komen. Want wat moet je doen als je koter het karretje mee de winkel uitneemt en weigert zijn nieuw verwor\ en speelgoed weer af te staan...* *...Het leverde deze week bij een van de Leusdense supermarkten het tafereel op van een moeder die haar kind tot bedaren moest zien te krijgen, omdat de kleine ontroostbaar leek...* *...Kar en kind waren niet meer van elkaar te schei den. En zo bracht de extra service van de winkelier niet alleen plezier, maar ook kinderverdriet...* Wat deze week tot dramatisch verdriet had kumien leiden, was bet bijna-ongeluk bij 't Sluisje. Afgelopen zondag kwam daar een kanovaarder in moeilijkhe den, omdat deze zich te dicht bij de sluisdeur had gewaagd... *...Het is onmogelijk om op eigen kracht uit de draai kolk, die daar ontstaat, te komen. Er moest een red dingsactie aan te pas komen, die op voorbeeldige wijze door enkele voorbijgangers werd uitgevoerd. Het liep allemaal goed af en de politie, die gewaar schuwd was, hoefde niets meer te ondernemen...* *...Wij kregen een dag later van iemand, die het alle maal voor zijn ogen had zien gebeuren, de vraag, of er geen waarschuwingsbord geplaatst kan worden...* *...Die maatregel lijkt ons echter te ver gaan. De plek waar het incident gebeurde, is helemaal niet geschikt voor kano's en andere vaartuigen. Dat moet ook dui delijk zijn voor iedereen, die in de buurt van die plek is. Wij hebben dan ook de indruk, dat bet bijna-onge luk helemaal niet nodig was. Gelukkig liep het met een sissssser af...* *...Dat is wel even wennen hé. Niet meer parkeren in De Hamershof zonder parkeerschijf. Het zal de afge lopen week menig bezoeker van het winkelcentrum zijn overkomen, dat hij vergat de schijf zichtbaar achter de voorruit te plaatsen...* *...Wie echter vergeetachtig blijft, loopt het risico op een boete van f 50,—. En wie onrechtmatig een invali- denplaats in beslag neemt, zal zelfs f 100.— moeten betalen...* *...Maar zover was het vorige week nog niet. De ge meente vond het te vergaan om direct na de invoering van de parkccrzönc streng op te treden. Eerst werd de gele kaart uitgedeeld. Wie zonder schijf geparkeerd stond, kreeg een kaartje achter de ruitenwissers ge schoven met het verzoek de volgende keer heter op te letten...*

Leusder Krant | 1992 | | pagina 3