Leusder Krant Vragen en opmerkingen van algemene aard de schijnwerper Nieuws uit de verenigingen Sinterklaasintocht Prinsenbal Algemene beschouwingen in de raadszaal Cursus vergaderen' Nieuws uit de verenigingen De Moespot Kerkdienst voor doven Vrijwilligers voor Lisidunahof „Ik wil mijn klanten graag persoonlijk aandacht geven" Woensdag 11 november 1992 Pagina 5 I ACHTERVELD - Sinterklaas zal zaterdag 21 november, ver gezeld van niet minder dan 15 zwarte Pieten, worden inge haald in Achterveld. Het ligt in de bedoeling om rond de klok van 14.00 uur op het bordes van Huize Sint Jozef aan de Hessenweg te zijn. Op het bor des wil de Sint de aanwezige kinderen, maar bovenal de ou ders en de bejaarden toespre ken. De Sint zal daarna in een open Landauwer een rondrit door het dorp, voorafgegaan door de Achterveldse muziek vereniging en het mini- en ma jorettekorps van DWS. Bij erg slecht weer gaan de Sint en zijn gevolg naar De Moespot om daar de allerkleinsten te be groeten. Kinderen kunnen dan meteen de meegebrachtte teke ningen bij de Sint af te komen geven. De route (bij goed weer) is als d volgt: Start om 14.00 uur op het bordes van huize Sint Jo zef Vandaar Hessenweg, Ruurd Visserstraat, Schouten- jtraat, Van Geijnstraat, Ruurd Visserstraat, Rentinckstraat, Jan van Arkelweg, Hessenweg, Pater Stormstraat, Van Olden- barnevelditraat. Hier eindigt het eerste gedeelte van de rondtocht om er kinderen de gelegenheid te geven de meege brachte kleurplaten, welke in le Achterveldse wmkelbooi, iet huisblad van de Achter- ■eldse winkeliersvereniging, itaat afgebeeld en eventuele '.elfgemaakte tekeningen en werkstukken in te leveren bij le Sint Hierna wordt de weg rervolgd via de Verjaagde luiterweg, Hendrik van Vian- lenstraat, Walter van Amers- óortstraat, Danielle van Wee lestraat, Van Oldenbarneveld- •traat, Walter van Amersfoort - itraat, om via de Jan van Ar- :ehveg weer te eindigen bij De Hoespot. LEUSDEN- Eens per jaar pak ken de politieke partijen in de gemeenteraad eens flink uit. Tijdens de algemene beschou wingen, voorafgaand aan de begrotingsbehandeling, filo sofeert iedere partij er op los. Veelal op de lokale toestand gericht, een enkele keer op bre der terrein. De belangrijkste conclusie van dit jaar is, dat er voorlopig in Leusden nog geen stadswachten rond zullen lo pen. Ook dit jaar hebben alle poli tieke partijen geen uitzonde ring op bovenstaande regel ge maakt. De politieke partijen hebben zich met een fiks aantal vragen tot het college van bur gemeester en wethouder ge richt. Wereldschokkende za ken zijn er niet aan de orde gekomen, wel een enkele aan scherping op het gemeentelijk politiek niveau. De meeste vra gen gaan vaak over het gevoe len van het college: 'denkt het college ook zus en zo over deze zaak?' Hieronder volgt een selectie van de vragen met het ant woord van het college. Op deze manier is een indruk te verkrij gen waar het nu allemaal om draait in de Leusdense raad zaal. ICHTERVELD - Vrijdag de !3e november vanaf 20.30 uur in Achterveld op het tarlijkse Prinsenbal de nieu- e prins carnaval van de jubi- I erende vereniging Puupen- :oppen gekozen. De Puupen- ;oppen bestaan 22 jaar, een ïeus carnavalsjubileum. Rond 1 over 11 wordt bekend ge naakt wie Prins Nelis op zal jaan volgen iEUSDEN - Het Vrouwenont- Qoetingscentrum houdt don- ierdag 12, 19 en 26 november in cursus 'vergaderen'. De ursus staat onder leiding van >ini Meys. De kosten bedragen 15,-. De cursus wordt gehou- en in 't Vooronder, in de kei- er van het gemeentehuis Burgemeester Van der Post kan 2). De avonden beginnen m 20.00 uur. Belangstellen- en kunnen zich opgeven bij larja van Wijk, telefoon: 16329. Wij stellen voor het komende voorjaar een jeugdgemeente- raad te organiseren; deze jeugdgemeenteraad kan be raadslagen over de besteding van een bepaald bedrag. Bij de uitwerking wordt het senio renconvent betrokken. De vraag laat zich vanuit verschillende invalshoeken beantwoorden. Naast de con statering dat in de Leusdense situatie duidelijk sprake is van een verbeterde relatie met de burger verdient deze relatie voortdurend de aandacht. Daarbij maken wij onder scheid in een relatie ambtelijk apparaat - burger v.v. en een relatie bestuur - burger v.v Zoals u bekend is vinden wij de relatie met de burger van grote betekenis. Dit mag ook blijken uit de besluiten die wij in dat kader hebben genomen Wij noemen als voorbeelden: verruiming openstelling ge meentehuis. actieve informa tieverstrekking door middel van 1/2 pagina Leusder Krant, B&W-uitleg aan de pers. spreekrecht in commissies in twee termijnen, klaar terwijl u wacht"-pnncipe met betrek king tot paspoort en rijbewijs etc. Dat de burger dit waardeert is gebleken uit de publieksen quête waarvan de resultaten u zijn meegedeeld In algemene zin menen wij te mogen con stateren dat de relatie ambte lijk apparaat - burger v.v. goed is te noemen. De vraag toegespitst op de relatie bestuur - burger nodigt uit met u tot een nadere ge- dachtenwisseling te komen. Wij zullen een notitie opstellen waarin het idee om op projekt- matige wijze aandacht te be steden aan de relatie met de burger nader zal worden uitge werkt. Eén van de elementen hiervan zou een gemeentedag kunnen zijn Bij de gedachten- wisseling over de relatie bur ger - bestuur kan ook het voor stel worden betrokken om een jeugdgemeenteraad te organi seren. Dit voorstel zullen wij in de notitie meenemen Leusden '90, vraag 5 Kan het college, vooruitlo pend op de evaluatie, wellicht reeds thans een indruk geven van de ervaringen met de open stelling van het gemeentehuis op woensdagmiddag? Na twee maanden openstel ling op de woensdagmiddag kan worden geconstateerd, dat op bescheiden schaal gebruik wordt gemaakt van deze mo gelijkheid Met name tussen 16.00 en 17.00 uur wordt hier van nauwelijks gebruik ge maakt. Overigens is het op dit moment nog veel te vroeg om hieruit reeds conclusies te trekken. GPV/SGP, voorstel 2 Een promotieactiviteit die het overwegen waard is, is het uitgeven, eventueel gezamen lijk met de Leusder Krant, van de artikelenserie van G. van Leeuwen over historische plaatsen in Leusden (versche nen in de LK van omstreeks 1985). Wij vragen het college dit idee uit te werken. Op het MAP voor 1993 is 10.000,- uitgetrokken voor het samenstellen van een uit gave over de geschiedenis van Leusden. De basis hiervoor wordt gevormd door de monu menten-inventarisatie die dit jaar in opdracht van de provin cie is gemaakt en die binnen kort aan de gemeente zal wor den aangeboden. Er zullen echter ook andere bronnen worden geraadpleegd, waar onder ongetwijfeld ook de his torische publikaties van de heer Van Leeuwen. Over de hierboven bedoelde uitgave kan in de eerste helft van vol gend jaar een raadsvoorstel te gemoet worden gezien. Leusden '90, vraag 8 Is het college van plan in de gemeente Leusden aansluitend aan de voorlichtingscampagne van het rijk en de acties van het gewest ook op de situatie in de gemeente Leusden toegespitste voorlichting te (doen) verzor gen? Het model rampenplan dat opgesteld is door het Gewest Eemland is gereed. De daarbij behorende deelplannen en draaiboeken zullen nog dit jaar aan de betreffende gemeenten worden aangeboden. Wij ver wachten dat vaststelling in het eerste kwartaal van 1993 zal kunnen plaatsvinden. Het ligt in de bedoeling om na genoeg gelijktijdig daaraan d m.v. publiciteit en voorlich ting aandacht aan de inhoud van de plannen te schenken en de werking daarvan d m.v. te houden oefeningen te testen Overigens zal in het verlengde van de provinciale acties de voorlichtingscampagne over de rampbestrijding ook op de plaatselijke situatie worden betrokken. Deze voorlichting zal met name toegespitst wor den op de relevante doelgroe pen zoals scholen en bedrijven Naar het zich laat aanzien zal een en ander in februari 1993 aan de orde zijn. Leusden '90, vraag 9 a) Is in het rampenplan c.q. de uitwerkingen daarvan met het hier geschetste aspect reke ning gehouden? b) Is het college bereid (ver keersmaatregelen te bevorde ren, die er toe leiden, dat de bereikbaarheid van de desbe treffende scholen en de gebou wen in de omgeving onder alle omstandigheden gewaarborgd blijft? a) De bereikbaarheid van scholen is geen specifiek aan dachtspunt binnen het ram penplan Het rampenplan dient meer te worden gezien als een algemeen organisatieplan. Dit plan zal nader moeten wor den uitgewerkt in deelplannen en draaiboeken. Uiteraard zal bij de uitwerking daarvan in de draaiboeken met name door de parate diensten zoals politie, brandweer en GGD met de moeilijke bereikbaarheid van de scholen rekening worden gehouden b)In het kader van het ver keersplan zal een deelnotitie „wijkverkeer" in de loop van volgend jaar ter vaststelling aan de raad worden aangebo den. In deze deelnotitie zal worden bezien in hoeverre door het nemen van eenvoudi ge maatregelen de bereikbaar heid c.q. toegankelijkheid van de scholen door de hulpverle nende instanties verbeterd kan worden. CDA, vraag 15 Hoe staat het met de plannen voor het realiseren van een kiosk op 't Erf waarin bijvoor beeld de Wereldwinkel, het WV en Bureau Voorlichting een plaats krijgen? In het kader van revitalise ring zal de herinrichting van het Erf aan de orde komen. Hierbij zullen de mogelijkhe den van kleinschalige bebou wing t.b.v. centrumaktivitei- ten zeker worden bezien. Ove rigens is in overleg met betrok ken organisatie voor een kiosk t b.v. een wereldwinkel een plek in de Biezenkamp gevon den. De plannen hiervoor wor den momenteel voorbereid. Verkeersmaatregelen VVD, vraag 2.1 Aan welke projecten op het gebied van verkeerseducatie denkt het college en op welke termijn kunnen voorstellen terzake tegemoet worden ge- Leusden '90, vraag 10 Kan het college aangeven, aan wat voor vormen van ver keerseducatie men denkt, aan wat voor doelgroepen priori teit zal worden gegeven en wanneer ons te dier zake nade re informatie kan worden ver schaft? Er is praktisch gezien al een aanvang gemaakt met ver keerseducatie. Alle basisscho len in Leusden hebben nl. in 1992 van de gemeente het pro ject „Straatwerk" ontvangen. Als gevolg op het verkeersplan worden een aantal deelnotities opgesteld, te weten de deelno titie. Openbaar Vervoer, Par keren, Langzaam verkeer, Wijkverkeer en als laatste Ver keerseducatie. Gelet op de voorbereidingstijd die deze notities vragen, zal de deelno titie verkeerseducatie in het vierde kwartaal van 1993 wor den opgesteld In deze notitie zal nadruk kelijk getracht worden om een mentaliteitsverandering te weeg te brengen bij alle ver keersdeelnemers. Belangrijke doelgroepen zijn scholieren, met name bromfietsers en ver keersdeelnemers tussen de 18 en 24 jaar Verkeerseducatie zal ener zijds via projecten worden uit gewerkt, anderzijds zal voor lichting een belangrijke rol spelen De gemeente sluit zich aan bij de landelijke campag nes in het kader van de -25% actie. Momenteel is een project over snelheid, nl. ,,Ken uw limiet" in voorbereiding Dit is een ge zamenlijke actie van gemeente en rijkspolitie die naar ver wacht in maart 1993 uitge voerd zal worden. Ook neemt de afdeling in Leusden van Veilig Verkeer Nederland in samenwerking met de politie dit jaar weer een verkeersexa- men af van de leerlingen van de basisscholen in Leusden. Openbaar plaats vcrvocr/carpool- Leusden '90, vraag 11 Zijn er gegevens bekend over de herkomst naar woonplaats van de gebruikers van de car poolplaats? Er zijn geen gegevens be schikbaar met betrekking tot de herkomst naar woonplaats van de gebruikers van de carpool plaats. Wel is bekend dat deze carpoolplaats goed gebruikt wordt. Dit is voor ons aanlei ding geweest om bij de Provin cie en Rijkswaterstaat subsidie aan te vragen om de carpool plaats uit te breiden. Plannen dienaangaande zullen u te zij ner tijd worden voorgelegd. GPV/SGP vraag 3 Wij vragen het college of de reparatie van het verbrande' dak van de bij de carpoolplaats gelegen rijwielstalling op zeer korte termijn te realiseren. Het dak van de fietsenstal ling bij de carpoolplaats zal dit jaar nog gemaakt worden. Het zoeken was naar een dekbe- dekking die vandalisme be stendig is. Afvalstoffenheffing en reini gingsrechten D'66, vraag 10 Kan het college de raad toe zeggen dat tijdig een voorstel aan de raad wordt gedaan over het invoeren van een gediffe rentieerd tarief voor de afval stoffenheffing en de reini gingsrechten met als ingangs datum 1-1-1994? Er wordt naar gestreefd om u in het vierde kwartaal van 1993 over het al dan niet invoe ren van een gedifferentieerd tarief een voorstel te doen. Dit voorstel moet aangeven hoe er GFT kan worden ingezameld in combinatie met een derge lijk tarief. Indien er besloten wordt om dit ook gecombi neerd in te voeren, zal de in gangsdatum van 1-1-1994 niet haalbaar zijn. Uit het bedrijfs economisch onderzoek is ge bleken dat voor de overscha keling op GFT inzameling een totale tijdsduur van gemiddeld twee jaar moet worden aange houden. Riolering en waterzuivering GPV/SGP, vraag 8 Gedeputeerde Staten van Utrecht willen per 1 januari 1993 een subsidieregeling rio lering buitengebied instellen. Wil het college aangeven wat ze met dit gegeven denkt te doen, ook gezien onze eigen plannen met riolering in het buitengebied. Naar aanleiding van de be handeling van een notitie over de riolering in het buitenge bied is een extern bureau inge schakeld. Dit bureau kreeg in eerste instantie de opdracht de haalbaarheid en de financiële consequenties te onderzoeken van een twaalftal in de notitie genoemde speerpuntprojecten Na bekend worden van de pro vinciale subsidieregeling is de opdracht aan het extern ad viesbureau uitgebreid in die zin dat in het onderzoek het gehele buitengebied dient te worden meegenomen. De resultaten van het onder zoek zullen de bouwstenen vormen voor een nader te for muleren gemeentelijk beleid ten aanzien van riolering in het buitengebied. Voorstellen hiertoe kunt u in het eerste kwartaal van 1993 tegemoet zien. Overige beschermende maat regelen CDA, vraag 8 Hoe staat het met de toegezeg de maatregelen ter voorko ming en bestrijding van de kleine criminaliteit (b.v. stads wachten)? WD, vraag 1.1 Kan het college aangeven of stadswachten en politiesur veillanten ook daadwerkelijk binnen de grenzen van de ge meente Leusden gaan opere ren? PvdA, vraag 2 Kan het college vertellen of in Leusden binnenkort ook stads wachten aangesteld zullen gaan worden? Het was de bedoeling om in overleg met de gemeente Amersfoort een aantal stads wachten in te zetten in de ge meente Leusden. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat er vol doende potentieel aanwezig was om hiervan gebruik te ma ken Er zijn echter momenteel te weinig stadswachten in Amersfoort en zeker te weinig om ook Leusden te bedienen Overigens is het zo, dat de po- litie met de huidige bezetting j er naar streeft in staat is om de zogenaamde veel voorkomen- de criminaliteit op adequate wijze aan te pakken Belangrij ke initiatieven op dat gebied zijn de buurtpreventieprojec ten, het HALT-project, het project auto en preventie etc. Bovendien mag geconstateerd worden dat deze criminaliteit in Leusden onder het landelijk gemiddelde ligt Dit laatste ontheft ons overi gens niet van ons voornemen om een verder terugdringen van de vele vormen van crimi naliteit te bereiken Daarbij is het onontbeerlijk dat burgerij, gemeente en politie, ieder naar vermogen, zich een inspanning getroost. De voorgangsrapportage be stuurlijke criminaliteitspre ventie geeft inzicht in de reeds ondernomen en nog te nemen akties om dit toch te bereiken. Deze rapportage zal in de com missie ABZ worden besproken. Op 27 november is er tussen j 20.00 uur en 22.00 uur in de I Moespot een cursus 'advents- kransen maken' De kosten zijn 16,-. De krans en draad zijn daarbij ingerekend. Zelf moet u meenemen een snoeischaar, scherpmesje, veel coniferen- groen of ander lang houdbaar plantengroen en eventueel kaarsen en lint. Op 18 december is er tussen 20.00 uur en 22.00 uur in de Moespot kerstversieringen maken. De kosten bedragen 10,-. Materiaalkosten zijn ƒ3,- per werkstuk Zelf mee brengen: een mes, snoeischaar. kerstgroen, bloemen, kerst- materiaal en een bakje. D'66, vraag 2 Kan de gemeente Leusden ook op een uitkering rekenen en zo ja, hoe staat het met de plan matige besteding van dit be drag? Zoals in de beleidstoelich- ting is verwoord gaat de ko mende politie-organisatie uit de basispolitiezorg per ge meente Deze basispolitiezorg wordt per district en per wijk vertaald in beleidsplannen en werkplannen die in de com missie algemene en bestuurlij ke zaken zullen worden be sproken Vanuit die plannen kan de beoordeling plaatsvin den van de noodzaak om lokaal of regionaal extra geld ter be schikking te stellen t.b.v. een verhoging/verbetering van die zorg. Dit kan zowel t b.v. een specifiek onderdeel van die zorg als t.b.v. extra personeel. Hoewel het uitgangspunt is dat lokaal beschikbaar te stel len gelden ten goede dienen te komen aan een verhoging/ver betering van de lokale zorg is het niet uitgesloten dat dit niet in alle omstandigheden haal baar zal blijken te zijn. Het lijkt daarom aanbeveling te verdienen een en ander van ge val tot geval te beoordelen en de beschikbaarstelling en de aanwending van de gelden in nauwe samenhang met elkaar te bezien en vast te legen in daartoe op te stellen conve- nanten. De van Rijkswege m i.v. 1993 te verstrekken financiële sti mulans van 80 miljoen per jaar voor stadswachten en po litiesurveillanten betekent voor de regio Utrecht een be drag van ca 2.8 miljoen. Dit bedrag dat aanvankelijk was bestemd voor de aanstel ling van 51 politie-assistenten is echter in deze regio volledig benut voor het op sterkte bren gen van de vaste organisatie door het laten instromen van reeds in opleiding zijnde poli- tie-agenten. Vooralsnog zijn er derhalve geen middelen be schikbaar om politie-assis tenten en stadswachten aan te stellen. LEUSDEN - Zondag 15 no vember zal er een kerkdienst van de gereformeerde kerk (vrijgemaakt) worden aange past ten behoeve van doven en slechthorenden. Deze zal wor den gehouden in 'De Konings hof' te Leusden, Hamersveld- seweg 95. De predikant ds. J.H. Ulehake heeft als thema voor de preek: 'meer dan het journaal'. De dienst zal gevolgd kunnen worden door middel van over- headprojectie. Ook zal een do ventolk deze dienst in zijn ge heel vertalen. De dienst begint om 10.30 uur. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Na afloop is er gelegenheid koffie te drinken. Voor meer informatie kunt u bellen 033-945489. LEUSDEN - Reeds geruime tijd leeft binnen Lisidunahof de wens om, zowel bewoners als familieleden, een grotere service te verlenen tijdens het bezoek aan de rekreatiezaal. Hierbij wordt gedacht aan het realiseren van een buffet an nex winkeltje, wat in eerste instantie op alle dagen van de week geopend zal zijn tussen 13.30 en 16.30 uur. Voor de bezetting van dit buf fet annex winkeltje zoekt Lisi dunahof een aantal enthou siaste vrijwilligers die het leuk vinden om binnen dit project een gastvrouw of gast heer functie te vervullen. Indien deze vorm van vrijwil ligerswerk u aanspreekt bent u van harte welkom tijdens de informatieavond welke spe ciaal voor dit project is geor ganiseerd. Maandag 16 no vember a.s van 19.30 tot 20.30 uur in Lisidunahof. Meer informatie over dit pro ject: K. Broekman, coördina tor vrijwilligerswerk van Li sidunahof, te bereiken onder het telefoonnummer 033- 942224 Het adres: Lisiduna hof, Lisidunalaan 18, 3833 BS Leusden. LEUSDEN - In een oude schuur bij een voormalige boerderij aan de Hamers- veldseioeg in het hart van Leusden is het, nu inmid dels 12,5jaar geleden, allemaal begonnen. Twee ënhalf decennium geleden huurde Annelies Lake- man, voormalig stiliste bij een reclamebureau, die ruimte en startte een han deltje in antiek en curio sa. Nu, 12.5jaar later, is Tierlantijn uitgegroeid tot een winkel waarde lief hebbervan allerlei soor ten mooi en vooral be taalbaar antiek zijn hart kan ophalen. De eerste associatie die zich opdringt, als je door de lage deur de voormali ge sch uur betreedt, is dat je de winkel van Malle Pietje binnenkomt. De enorme voorraad snuiste rijen, die breed ligt uitge stald, laat ook nau welijks ruimte voor veel bezoek tegelijkertijd. Lakeman: Daarom ben ik ook een slechte klant voor de krant. Ik adverteer nau welijks, omdat ik al te veel toeloop wil vermij den Als hier vijf mensen tegelijk zijn, is het vol Bovendien wil ik mijn klanten graag persoonlijk alle aandacht geven. Dat vind ik één van de char mes van dit werk Als er Annelies Lakeman in haar winkel Tierlantijn. De zaak bestaat inmiddels 12,5jaar. (foto Hans Verhorst) blijk van dingen mooi te vinden die jij koopt. Hoewel ze over het al gemeen goed zegt te kun nen scheiden wat ze zelf zou willen hebben en wat ze wil verkopen, kost het soms toch moeite om af stand van bepaalde din gen te doen. Lakeman. „Je hebt er voor moeten werken om iets te krijgen, daarna moet je het schoonmaken en prijzen en er een leuke plek voor zien te vinden in de win kel. Het wordt iets van jezelf. Dan kost het soms weieens moeite als iets de deur uitgaat. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor dingen, die ik nog niet helemaal heb kunnen thuisbrengen. Ik heb hier bijvoorbeeld een mooi kinderserviesje, dat ik nog niet exact heb kun nen dateren en waarvan de herkomst nog niet he lemaal vaststaat Daar wil ik nog eens achter aan. Soms komt het voor dat je zoiets al verkocht hebt, voordat je dat hele maal hebt kunnen uitzoe ken. Dat is ook weieens moeilijk Lakeman ziet haar werk nog steeds een ver lengstuk van haar hobby Lakeman: „En dat wil ook graag zo houden. Ik heb door dejaren heen een hele leuke klanten kring opgebouwd. Het laatste jaar wordt die zelfs plotseling steeds breder Ik heb er echter geen zin in om als een soort agent rond te gaan lopen om in de gaten te houden of er niks gesto len wordt of iets derge lijks. Als dat zou gebeu ren, zou ik er subiet mee ophouden. Tierlantijn richt zich op de verkoop van mooi en be taalbare antiek, zoals glas werk, kristal, zilver, be stek, aardewerk, verza- melspullcn, meubelen en dergelijke in ouderdom va riërend van echt antiek via grootmoederstijd globaal tot de jaren '50. De winkel is elke vrijdag van 10.00 uur tot 21.00 uur en zater dag van 10.00 uur tot 16.00 uur. veel klanten tegelijk zijn, heb ikzelf al gauw het ge voel tekort te schieten. De belangstelling voor antiek en aanverwante zaken was bij Annelies Lakeman al vroeg aanwe zig. Lakeman: „Zelfs nog voordat het verzamelen van antiek landelijk in de mode kwam. Via haar werk als stiliste bij een reclamebureau kwam de jubilaris onder meer te- rechtop antiekbeurzen, maar dat bleek na 1,5 jaar toch wat teveel van het goede. Lakeman: „Het was erg leuk om te doen, maar met een baan ernaast was het nauwe lijks vol te houden.Dat was ook ongeveer het mo ment dat de gedachte aan een permanente vestiging opkwam Geheel onver wacht deed die kans zich voor, toen de schuur van de boerderij te huur stond. De keus was snel gemaakt. Lakeman:„Het begin was even gek, om dat ik nauwelijks spullen had om de ruimte te vul len. Dat probleem was echter snel opgelost. Ze herinnert zich de be gintijd als een hele gezel lige. Lakeman: „Er was toen nog niet zoveel in Leusden. Een gelegenheid om ergens overdag be hoorlijk koffie te drinken al helemaal niet. Uit die tijd stamt ook de gewoon te om hier koffie te schen ken. In de eerste jaren zorgde ik ook altijd dat er iets lekkers bij was. Zelfgemaakte cake of zoiets. De winkel zeifis maar beperkt open. Vrijdag en zaterdag. De rest van de week gebru ikt Lakeman vooreen belangrijk deel om op jacht te gaan naar 'handel'. „Ik vind het vooral een uitdaging om leuke dingen vooreen re delijke prijs op de kop te tikken. Alles watje ver zamelt zie ik als een vero vering. Daarnaast is het een enorme voldoening als mensen iets kopen en daar zichtbaar blij mee zijn. Zegeven er dan Antiekzaak Tierlantijn bestaan 12.5 jaar

Leusder Krant | 1992 | | pagina 5