Agenda Nuttige overwinning Roda-zondag Zwemmers De Haaien ontketend Eerste nederlaag mannen MHCL Roda geeft winst uit handen: 3-3 Avanti judoka's Omgevings lawaai RODA '46 - ULTRAJECTUM Marius laatste man in De Kuip Nieuwe shirts voor SVA-teams Sport Woensdag 11 november 1992 Leusder Krort LEUSDEN - Na de forse ne derlaag vorige week tegen EMM was het voor Roda zaak om de wedstrijd van zondag tot een goed einde te brengen. Tegenstander was HDS '84 uit Leers urn wat op de ranglijst slechts een punt minder had dan Roda'46. Een voorwaar geen gemakkelijke opgave voor de Leusdenaren. Trainer Piet Mackaay kon bo vendien geen beroep doen op aanvoerder Meindert Vlugt, die een schorsing van een wed strijd moest uitzitten. Geluk kig kon de Leusdense oefen- meester wel weer een beroep doen op de immer strijdlus tige Casper Vuyk. Roda tegen HDS is geen wed strijd geworden waar lang aan terug gedacht zal worden. Daarvoor acteerden de beide ploegen te pover. HDS trachtte met fysiek geweld Roda te intimideren, maar ge lukkig slaagde de ploeg daar niet in. Ondanks vijf gele kaarten kreeg de onervaren scheids rechter Van I.eeuwen uit Vee- nendaal geen greep op de be zoekers. Hij was daar echter zelf ook debet aan. In de be ginfase werd Casper Vuyk op forse wijze een vrije doorgang naar het doel van HDS belet. Tot ieders verbazing trok de leidsman geel waar het rood het moeten zijn. Roda had gedurende de eerste helft het beste van het spel. Maar echt gevaarlijk kon de Roda-aanval de Leeuw-Jan- sen-Schimmel niet worden Het duurde tot de 30e minuut voordat de hard zwoegende Rene de Leeuw voor het eerst gevaarlijk werd. Zijn schot ging echter net naast. HDS was echter nog helemaal niet voor het doel van Edwin van de Tweel verschenen. Enkele minuten voor de rust kreeg Roda wederom een goede mogelijkheid toen na een goede 1-2-combinatie tus sen de Leeuw en Mike Gressie Vuyk in schietpositie werd ge bracht. Helaas vloog de bal naast het HDS'84-doel. Kaarten Festival De tweede helft van de wed strijd was het aankijken meer waard dan de eerste helft. Roda zou dan ook in deze helft toeslaan. Voordat dit geen ge beuren trachtten de bezoekers met geweld en veel praten Roda en de scheidsrechter uit het spel te halen. Het leverde HDS slechts vier gele kaarten op. (Chang kreeg voor Roda ook geel.) In de 6e minuut van de tweede helft kreeg Gressie de kans om zijn eerste doelpunt voor Roda te scoren. Op aangeven van alweer Rene de Leeuw kon de jonge Gressie inschie ten. Maar ook deze bal ver dween naast het doel. Roda bleef sterker en een Leusdens doelpunt kon ook niet uitblijven. Toch kreeg HDS zijn eerste en enige mo gelijkheid in de 25e minuut. Steffen Chang had net buiten het strafschopgebied een vrije trap veroorzaakt. De uitste kend ingeschoten bal werd door doelman Van de Tweel op bekwame wijze met behulp van de paal tot corner ver werkt. In de 28e minuut dacht Roda op voorsprong te komen. John Jansen, deze middag niet erg gelukkig, kopte een bal door op Sander Schimmel. Met een droge knal deponeerde Schim mel de bal achter doelman Roda-zondag behaalde een zwaar bevochten 2-0 overwinning op HDS. Vijf Leersumse spelers ontvingen een gele kaart, terwijl Steffen Chang van de thuisclub dezelfde kleur kreeg, (foto Hans Roggen) Van Amerongen. Tot Roda's teleurstelling keurde scheids rechter Van Leeuwen het doel punt wegens vermeend bui tenspel af. Roda voerde het tempo en de druk nog meer op In de 34e minuut van de wed strijd werd Sander Schimmel op rechts aangespeeld. Hij gaf een voorzet die precies achter de verbaasde doelman van HDS viel. Een fortuinlijk, maar dik verdiend doelpunt. Roda gaf het spel niet meer uit handen en kwam zelfs op 2-0. In de 43e minuut werd De Leeuw gelanceerd en vanaf de 16-meter lijn knalde hij zijn eerste- en Roda's 2e doelpunt in. Hiermee kreeg Roda wat het verdiende. Uitslagen Hoofdklasse Roda - HDS 2-0, Limvio - EMM 1-2, Hertha - Ultrajec- tum 0-0; Olympia - Celeritudo I-2; Sporting - MSV 2-4; Amersf. Boys - Saestum 1-2. Stand hoofdklasse 1. Ultrajectum 10-15, 2. EMM II-14; 3. Olympia'25 9-13; 3. Olympia'25 9-13, 4 MSV 10-12; 5. Saestum 9-11; 6. Limvio 10- 11; 7. Sporting'70 10-9; 8. Roda'46 10-9; 9. Celeritudo 10-7; 10. Amersfoortse Boys 11-7; 11. HDS'84 10-6; 12 Hertha 10-6. Programma Hoofdklasse Roda - Ultrajectum; HDS - Limviv.; EMM - Amersf. Boys; Saestum - Sporting; MSV - Olympia; Celeritudo - Hertha. LEUSDEN - Zaterdag 31 oktober deed een groep Avanti-judoka's mee aan een puntentoer- nooi van de judovereni ging Hoogland. De wed strijd werd gehouden in de nieuwe sportzaal "Kattenbroek" in Kat tenbroek. Het punten- toemooi is een competi tie verspreid over zes wedstrijden, waarvan de laatste op 5 juni zal plaatsvinden. Bij de jongste judoka's leverde de 7-jarige Martijn Beuk- hof uit Leusden de beste prestatie door twee par tijen met ippon te win nen. Bij de tweede groep won de negenjarige Carlo Ruthinoski vier partijen en scoorde 46 wedstrijd- punten. De tienjarige Ralph van Houten won eveneens vier partijen en scoorde 42 wedstrijdpun- ten. Vorige week stonden op één pagina het verhaal van de Achterveldse schietvereniging Ons Ge noegen en een advertentie van de 'Dineshop Quick Easy'. Blijkbaar schijnt een naam van een Neder lands bedrijf geen Hol landse meer te mogen zijn. Gelukkig legt het Leusdense bedrijf nog wel uit dat quick en easy snel en gemakkelijk betekent. Maar ik vraag mij nog wel af of 'dineniet met een 'r' geschreven moet worden. Waarom viel mij deze pagina op? In de eerste plaats natuurlijk vanwe ge de combinatie van schieten en eten. Vooral als de Achter\elders tra ditioneel jaarlijks een half varken op de barbe cue leggen. Als dat geen gemakkelijke maaltijd is. Overigens schijnt schieten, volgens Ons Ge noegen. alles met yoga te maken te hebben. Je schijnt volledig ontspan nen te moeten zijn om in ieder geval het kaartje te kunnen raken. Het lijkt mij nogal vreemd een yoga-oefening af te slui ten met bet geluid van een schot. Bovendien als ik echt ontspannen ben, kan ik geen geweer meer vast houden. Zo ik dat al zou willen. Helemaal bont maakt Ons Genoegen het met I omgevingslawaai in de \schietkelder. Die mag er nief zijn. Schieten is vol- \gens mij toch een en al lawaai. Frits Schoenmaker LEUSDEN - In het Valleibad te Veenendaal werd afgelopen zaterdag de derde aflevering van de zwemcompetitie afge werkt. Een belangrijk evene ment en de leden van de wed strijdselectie van de Leus dense Zwem- en Poloclub 'De Haaien' waren zich dat blij kens de geleverde prestaties, bijzonder goed bewust. De groep leek wel ontketend en bracht een stroom aan onge kend scherpe tijden op de klokken. Hoewel de groep in feite over de volle breedte uitstekend presteerde, waren er een aan tal duidelijke uitschieters. Eén van hen, Vincent Ooster broek, wist het reeds op zijn naam staande clubrecord op de 100 meter rugslag verder aan te scherpen en zou ook op de 200 meter regelrecht naar een nieuw Haaien-clubrecord zijn gezwommen als een kleine technische fout hem geen diskwalificatie had opge leverd. Daarnaast liet Roze marijn Sybrandy een mooi persoonlijk record aanteke nen op de 400 meter vrije slag en deed Christiaan Mannaart hetzelfde op de 200 meter vrij. Beiden bleven meer dan 10 se conden onder hun tot op dat moment snelste tijd. De eerste plaats op de 200 me ter vrije slag ging echter naar Werner van de Berg die boven dien een nieuw persoonlijk re cord liet aantekenen. Een uur tje later leek hij dat huzaren stukje te herhalen op de 100 meter vlinderslag. Met 1.09.9 zat hij echter een fraktie bo ven z'n persoonlijke record, maar niemand kon voorko men dat hij opnieuw als eerste aan wist te tikken. Een andere uitschieter was Bastiaan Tamminga. Voor de 200 meter wisselslag had hij altijd meer dan drie en een halve minuut nodig, maar za terdag zette hij de klokken stil bij 3.19.7. Daarmee was het bij Tamminga echter nog niet op. Ook op de enige tijd daarna af te werken 100 meter vrije slag kwam hij aan de start en op nieuw zwom hij z'n bestaande persoonlijke record aan flar den: 1.16.7, twee en een halve seconden sneller dan voor heen. Op de 200 meter wissel slag finishte Tamminga echter ruim achter de één jaar oudere Arjan van de Berg 12). Hij liet een spectaculaire 3.00.1 aante kenen, een verbetering van zijn persoonlijke record met 4.5 seconden. Ewout Paulusma dook op de 200 meter schoolslag voor de eerste keer onder de 3 minuten een wist daarmee zijn per soonlijk beste tijd op dat num mer met ruim 5 seconden aan te scherpen. Net als onder meer Rudy de Heer, Sandra van Wegen, Kevin Mori, Mar lies Kok, Simone Sybrandy, Marieke Ruitenberg, Sarah Lugthart, Eveline Brienesse, Karlijn en Maartje van Stra len schaarde hij zich daarmee onder de deelnemers die met een nieuw persoonlijk record naar Leusden terug mochten keren. Het programma werd, geheel in stijl, afgesloten met een schitterende tweede plaats voor de estafetteploeg be staande uit de dames Her mans, Van Wegen, Bijleveld en Sybrandy. (advertentie) A.s. zondag 14.30 uur Wedstrijdbal aangeboden door: De Leusdense Zonnebank Centrale LEUSDEN - Vorige week woensdag heeft Marius van de Bremer, speler van RODA-D1, een wedstrijd in De Kuip gespeeld tegen Feije- noord Dl. De wedstrijd was georganiseerd als voorwedstrijd bij de Eu ropacup-ontmoeting van Feijenoord tegen FC Lu- zern, welke door de ploeg uit Rotterdam met 4-1 werd gewonnen. Nog maar kort geleden was Marius geselecteerd voor de groep 12-jarigen van het Jeugdplan Nederland in de provincie Utrecht. Vlak daarna al kwam de uitnodiging van Feije noord aan deze selectie- groep om als tegenstan der van Feijenoord op te treden, 's Middags om vier uur werd er verza meld in Utrecht bij sta dion Galgenwaard, van waar de gehele groep met begeleiders per bus naar Rotterdam vertrok. Een prachtige ervaring zo'n groot stadion. De wed strijd begon om half ze ven, de eerste toeschou wers kwamen het sta dion reeds binnen en moedigden uiteraard vooral de talentjes van Feijenoord aan. Het JPN-selectieteam had het moeilijk tegen het Feijenoord elftal. Duide lijk waarneembaar was dat het team uit Rotter dam ingespeeld was. Voor het JPN-team gold het tegenovergestelde, zij speelden voor het eerst samen. Dat was het grote verschil tussen de beide elftallen. Feijenoord won na een ruststand van 5-1 met 8-1, waarbij het ene doelpunt nog mooier was dan het andere. Voor het JPN-team werd hiermee de pret niet gedrukt, zij genoten volop van deze prachtige belevenis. Ge durende de wedstrijd werd toeschouwersaan tal steeds groter. Ook de spelers van het 'echte' Feijenoord kwamen langs de lijn en deelden enkele handtekeningen uit. Marius van Roda Dl had het geluk om als laat ste man te mogen optre den, waardoor hij tegen een sterker Feijenoord volop aan de bal kwam. LEUSDEN - Het gevolg van het feit dat Leusden ongesla gen de ranglijst van de eerste klasse D aanvoert, is, dat bijna iedere tegenstander op de counter gaat spelen. Men probeert de ploeg van de MHCL niet in zijn spel te laten komen, kortom men speelt 'af braak-hockey'. Met enkele uitvallen probeert men te sco ren om daarna onmiddellijk in de verdediging terug te ke ren. Dit spel ligt Leusden niet; dat bleek ook de vorige keer toen de wedstrijd het magere resultaat van 1-0 opleverde. In Doetinchem liepen de Leusde naren tegen hun eerste neder laag aan. De wedstrijd tegen Doetin chem was die van de niet uit gespeelde en de gemiste kan sen. In een match waarbij het eerste mannenteam van Leus den eigenlijk het spel be heerste, was dit er de oorzaak van, dat voor de eerste keer dit seizoen een wedstrijd werd verloren. Twee kostbare pun ten moesten worden achterge laten. Na 20 minuten spelen wist Ro bert Kreikamp de bal net on der de lat in het doel te wer ken en de stand hiermee op 1-0 te brengen. Nog geen drie mi nuten later miste de goed spe lende Frank de Ruiter op een haar na het doel en daarmee de kans om de voorsprong te vergroten. Doetinchem kwam fel opzetten en wist nog in de zelfde minuut uit een veld- doelpunt de gelijkmaker te scoren. In een felle sprint naar het einde van de eerste helft werden nog een aantal kansen door Leusden gecreëerd maar helaas niet verzilverd. Na de hervatting had de thuis- club slechts één minuut nodig om uit een hoge bal de voor sprong te nemen. Wat de man nen van Leusden daarna ook ondernamen, het wilde niet lukken, Doetinchem wist met 'afbraak-hockey' de voor sprong vast te houden. Aanstaande zondag speelt de MHCL tegen Ares uit Apel doorn om 14.30 uur op de sportterreinen aan 't Valleika naal. Ook deze wedstrijd be looft een spannende wedstrijd te worden waarbij veel pu bliek (toegang is gratis) wordt verwacht. Stand eerste klasse D kwam nog voor de rust' uit een strafslag werd de gelijk maker door Jolanda Koopman feilloos gescoord. Ook in de tweede helft werd het spel ge maakt door Leusden. Maar op het moment suprème ontbrak het de dames aan de juiste af werking. Snelle uitvallen van de goed spelende Patricia van der Flier resulteerden helaas niet in het zo broodnodige doelpunt. De op het midden veld opererende Tamara Ou derdorp en Annemarije Mar- rée zagen hun voorzetten niet afgewerkt of opgevangen door de stick van een tegenstand ster. En naarmate de tijd vor derde werden de speelsters nerveuzer, gehaast en werd er onzorgvuldiger gespeeld Dat Leusden aanvallend speelde was duidelijk te zien aan de vele strafcorners die de thuis club kreeg toegewezen. He laas liet ook hierbij de afwer king te wensen over. De bal len werden óf gemist óf gingen net naast het doel van Ares. Stand tweede klasse D l.HMC 814 2- Apeldoorn 8 14 3 Doetinchem 811 4. Leusden 8 10 5. Drienerlo 7 9 6. Dash 7 7 7. Ares 8 7 8. Bully 8 6 9. Meppel 8 5 10. Hattem 8 4 11 Quick Stick 8 4 12. Assen 8 3 1. Leusden 712 2.GHBS 711 3 Tempo'41 7 9 4. Upward 7 9 5. GCHC 7 8 6. Doetinchem 7 8 7. Zwolle 7 8 8. Ares 8 7 9. Quick Stick 8 7 10. Roden 8 6 11. Hengelo 8 4 12. Deventer 7 1 Het eerste damesteam van de MHCL is er niet in geslaagd om de volle winst te pakken op de bezoekende club uit Apeldoorn. Na 15 minuten spelen wist Ares het eerste doelpunt op zijn conto te schrijven. Een hard genomen strafcorner werd onhoudbaar ingeschoten en gaf de Leus dense keepsterhet nakijken. Leusden kwam sterk opzetten en wist het spel eigenlijk te beheersen. Het tegendoelpunt LEUSDEN - De zaterdagelf van Roda'46 heeft het afgelo pen weekeind verzuimd tegen het laaggeklaseerde Jonathan de volle winst te pakken en daarmee de aansluiting met de subtop in de derde klasse B te bewerkstelligen. Op vreemde bodem had de formatie van trainer Nico Romeyn daar ove rigens alle gelegenheid voor. De Leusdenaren namen een 1- 3 voorsprong, maar zagen die in het laatste kwart van de wedstrijd wegsmelten. Met 3-3 kregen de rood/zwarten min der dan waar ze recht op had den. Door het gelijke spel neemt Roda nu de zesde plaats in op de ranglijst De top-vijf is ech ter al drie punten verwijderd Streo, dat vijfde staat, heeft elf punten uit negen ontmoetin gen, terwijl Roda tot nu toe slechts acht punten scoorde. Daarentegenblijft de staart van het klassement voorlopig buiten beeld. Een geruststel lende gedachte, als zaterdag tegen hekkesluiter Gemoord wellicht broodnodige punten kunnen worden binnenge haald. Roda startte zaterdag sterk en leek zich met niet minder dan de volle winst tevreden te willen stellen. Toch duurde het nog tot halverwege de eerste helft voor de Leusdenaren op voorsprong kwamen. Peter Mooibroek was succesvol, na dat hij eerder het houtwerk al op degelijkheid had onder zocht. Tegen de veldverhou- ding in kwam de thuisploeg nog voor de rust weer op gelij ke hoogte Hoewel de menin gen daar over verdeeld waren, keurde de scheidsrechter een inzet van Jonathan goed. De discussie ging over het feit of de bal al dan niet de doellijn was gepasseerd. Na de thee kwam Roda weer sterk uit de startblokken en het leek erop of de ploeg de tegen stander als spoedig de knock out zou toebrengen Achter eenvolgens Frank Vissers en Jeroen van Gaal tekenden voor 1-2 en 1-3, waarna er geen vuiltje meer aan de lucht leek. In het resterende deel van de tweede helft gaf Roda het ini tiatief echter uit handen en dat leidde in de slotfase nog tot de gelijkmaker van de thuisploeg. Met enig kunst- en vliegwerk, waarin met name doelman Hans van Bekkum zich onder scheidde. bleef Roda daarna in de laatste minuten een afgang bespaard. Wedstrijdprogramma Roda 1 - Ultrajectum 1 14.30 Roda 2 - Kampong 2 11.30 't Gooi 3 - Roda 3 11.00 Quick 4 - Roda 4 14.00 Ontheemden Joegoslaven - Roda 5 14.00 op het terrein V V.S.D O. te Bussum Quick 8 - Roda 6 11.00 Roda 7 - Quick 9 11.30 Soest 11 - Roda 8 14.30 Afdeling dames 't Gooi 3 Roda 1 10.00 De dames van MHCL kwamen tegen Ares niet verder dan een gelijk spel, ondanks een groot veldoverwicht (foto: Hans Roggen) ACHTERVELD - De F1 pupillen van de voetbalvereniging Ach terveld hebben van hun nieuwe sponsor nieuwe shirts gekregen. Assurantiekantoor Kerkhof van de gebroeders Kerkhof uit Ach terveld waren de gulle gevers V.l.n r: Joris Kerkhof, Jom van de Burgwal, Danny Smal, Willem Huurdeman, leider Menno Bontje, Peter Bokkers, Wessel Kerk hofsponsor, keeper Stefan van Beekhoven, Johan van de Hengel, Pieter Bokkers leider, Karei van de Hengel, Theo Kalleveen, Jos Kerkhof sponsor. Eén van de senioren-elftallen van Achterveld kregen van hun sponsor Boomkwekerij Kroeze uit Terschuur fraaie trainings pakken en sporttassen Mevrouw Kroeze overhandigde de spullen, (foto: SVA) Donderdag 12 november 9.00 uur - 10.30 uur: SSD- Sportinstuif, De Korf (zij-in gang) 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Trimmen, start boerderij Ooie- vaarsh ors t/Treekerweg. 21.30 uur - 23.00 uur: SSD- Jeugdsportinstuif, gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan Vrijdag 13 november 10.15 uur - 11.00 uur: SSD- Indoortennis, sportzaal Ach terveld zij-ingang 11.00 uur - 11.45 uur: SSD- Indoortennis, sportzaal Ach- ter\'eld (zij-ingang). 14.30 uur - 15.15 uur: SSD- Zwemmen, zwembad Octopus. 17.00 uur - 18.00 uur: SSD- Squash, squashhal De Wete ring. Valleilaan. 21.00 uur - 22.00 uur: SSD- Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg 80. Zaterdag 14 november 14.30 uur: Voetbal, Geinoord - Roda'46, Nieuwegein. 16.45 uur: Zwemmen, Spee- dolimietwedstrjden. Zwembad Octopus. uur: Volleybal dames, Vezeno/Zaanstad - Dupaco/ LEOS, Zaandam Zondag 15 november 11.50 uur: Handbal mannen, Celeritas 3 - LHV. Odijk 12.30 uur: Hockey dames, Drienerlo - MHC Leusden. Drienerlo. 14.30 uur: Hockey mannen, MHC Leusden - Ares, Vallei- sportpark 14.30 uur: Voetbal. Roda '46 - Ultrajectum, Burg. Buining- park. Maandag 16 november 9.00 uur - 10.30 uur: SSD- Yoga, ruimte De Kameleon, zwembad Octopus. 9.15 uur - 10.15 uur: SSD- Grondg}rmnastiek. zij-ingang De Korf. 10.15 uur - 11.15 uur: SSD- Grondgymnastiek, zij-ingang De Korf. 13.30 uur - 15.00 uur: SSD- Badminton. De Korf (zij-in gang). Dinsdag 17 november 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Indoorbowls, De Korf (zij-in- gang) 14.30 uur - 15.30 uur: SSD- Indoorbowls, De Korf (zij-in gang). Woensdag 18 november 10.00 uur - 11.00 uur: SSD- Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan. SSD Commissie Stimule ring Sportdeelname Ai

Leusder Krant | 1992 | | pagina 9