Roda-zaterdag te sterk voor degradatiekandidaat Geinoord Agenda toda-zondag verslaat Jltrajectum met 5-2 Jeugdkampioen Eemland Achterveld speelt Odijk in slotfase van de mat koplopers verliezen met rode kaarten Linksbinnen Testwedstrijd Verlies Haaienjeugd derde periode School-schaak-kampioenschappen Sport Leusder iEUSDEN - In een enerve- ende wedstrijd heeft Roda oploper Ulrajectum uit Itrecht een forse nederlaag oegebracht. In een wedstrijd raarin van alles gebeurde, leek Roda in alle opzichten huis te horen in de kop van de ompetitie. De Leusdenaren ronnen met 5-2. )e wedstrijd begon twintig ïinuten te laat, omdat [dieidsrechter Spee te laat op et Burgemeester Buining ark verscheen. De goede man as op de fiets naar Leusden ekomen en kreeg onderweg en lekke band. Respect voor leidsman om in barre eersomstandigheden op de iets vanuit Wijk bij Duur- :ede naar Leusden te fietsen. >e opstelling van Roda was errassend te noemen. Spits- >eler John Jansen zat op de ank, terwijl Meindert Vlugt p het middenveld was opge- eld. Remco Bosjnan, fun- &erde net als vorige week eer als laatste man. Het leek op dat Roda de wedstrijd erdedigend zou beginnen, iets was echter minder waar, ant vanaf het beginsignaal ok Roda het initiatief naar ch toe. Onder aanvoering an Casper Vuyk werden de oplopers in de beginfase van wedstrijd onder druk gezet, it leverde al in de 12e minuut in kans op voor Rene de eeuw. Zijn schot ging echter last het Utrechtse doel. Een inuut later kreeg Roda weer >n kans, toen Meindert Vlugt een voortreffelijke 1-2-com- natie tussen Sander Schim- el en Rene de Leeuw in kans- jke schietpositie werd ge acht. Het schot van Vlugt oog ook nu weer naast het >el van doelman Rob van aa. >ch kwam Roda op 1-0. In de minuut nam Steffen ïang een cornerbal zo fraai, it de opgenomen Meindert ugt makkelijk kon inkop- n. De vreugde bij Roda was oot, maar echter van korte iur. Vijf minuten later Waarom wordt er altijd zo tegen scheidsrechters gezeurd? Waarom altijd van die opgewonden standjes als de man in het zwart fluit? Heel vaak wordt hij in de wandel gangen als reden voor het verlies genoemd. Als hij een club twee man uit bet veld gestuurd wordt, beeft de scheidsrechter slecht gefloten. Maar de man met de fluit mag en kan nooit de reden zijn van een nederlaag. Het afgelopen weekein de kwam ik een begin nend scheidsrechter te- jen, die het 'tiende' moest fluiten als test. Ze zijn er dus nog wel. Jonge men sen die het aandur\ren '.ich publiekelijk door twee-en-twintig spelers te laten beledigen. Want )ok bij lagere teams wordt er enorm veel ge zeurd. Zelf hanteer ik ook vel eens de fluit en ik noet zeggen dat het een bondebaan' is; een on dankbare taak. Voor de bezoekers ben je meestal zen thuisfluiter en voor je tigen vereniging fluit je te veining in hun voordeel. Want, is dan het argu- nent, bij 'hun wordt je er \ls het kan ook ingeflo- en'. De testwedstrijd van de onge scheidsrechter is ;oed afgelopen. Alle spe- ers mochten op het veld 'lijen. Hij zorgde wel oor een primeur toen hij iet tiende de eerste gele aart uitreikte. De over reding, een handsbal, ras mild; de hilariteit ond de schuldige was troot. Frits Schoenmaker kwam Ultrajectum naast Roda toen bij een cornerbal doelman Edwin van de Tweel zijn verdediging niet goed had opgesteld. Koppend kwamen de bezoekers naast Roda. Natte veld Roda ging echter niet bij de pakken neerzitten en trok de wedstrijd wederom naar zich toe. Goed combinerend kreeg de ploeg weer mogelijkheden. In de 26e minuut knalde Vuyk een pass van de goed spelende De Leeuw de bal naast. Die zelfde De Leeuw werd de doel puntenmaker van de 2-1. Bij een diepe Roda pass gleed de laatste man van Ultrajectum uit op het natte veld. De Leus- denaar profiteerde hiervan en bekwaam en schoot het natte leer achter de Ultrajectum- doelman. Bijna was het voor de rust nog 3-1 geworden toen Mike Gressie na aangeven van alweer De Leeuw van dichtbij naast knalde. Zo ging Roda met een dikverdiende 2-1 voorsprong de rust in. Maar na de rust zou de wed strijd een grimmiger aanzien krijgen. Voordat dit ging ge beuren kwam Roda echter op 3-1. In de tweede minuut naar rust kreeg Vuyk op 25 meter van het doel de bal. Met een effectvol schot scoorde hij en leek Roda de wedstrijd beslist te hebben. Daar dachten de be zoekers anders over. Met grof spel trachtte men Roda uit het spel te halen. Voor rust was dit ook al het geval, maar toen bleef alles nog binnen de per ken. Jammer was alleen dat in die eerste helft de correct spe lende Jeroen Zaal tegen zijn derde gele kaart opliep. Ook Steffen Chang kreeg zijn derde. In de 12e minuut van de Pagina 15 De vierde ontmoeting van de Haaien Jeugd werd gespeeld in Alphen aan de Rijn tegen de plaatselijke AZC Deze gerenommeerde ploeg is wederom één van de top pers in de Bondscompeti- tie. Bij De Haaien speel den vier jeugd-B spelers mee maar desondanks ging de eerste periode ge lijk op. Na twee minuten kwam De Haaien zelfs op voorsprong door een doelpunt van Ron Bok- kers. AZC maakte gelijk daarop 1-1 maar door pressing over het hele veld werd AZC niet echt gevaarlijk en scoorde Ru ben Tolboom 102. Pas in de laatste minuut van de eerste periode kwam AZC op gelijke hoogte. In de tweede periode kwam AZC op een 3-2 voorsprong mede ver oorzaakt door een-man- meer-situatie voor AZC wegens 20-seconden uit sluiting van Ruben Tol boom. Tolboom nam wraak door gelijk daarop de gelijkmaker aan te te kenen. Aan het eind van deze periode liep AZC toch nog uit naar 5-3. In de derde periode sloop AZC stiekem steeds ver der weg naar een 7-3 voorsprong deels ver oorzaakt door slordig spel van De Haaien. Het was nu een gelopen wed strijd en net zoals in de voorgaande wedstrijd bracht de vierde periode de definitieve knock out. AZC liet niet met zich spotten en bracht de eindstand op 11-3. Roda-zondag versloeg koploper Ulltrajectum met 5-2. De Utrechters gingen in de tweede helft letterlijk en figuurlijk over de rooie (twee rode kaarten). De scheidsrechter moest een afkoe lingsperiode van tien minuten inlassen, (foto: Hans Verhorst) tweede helft werd Gressie op grove wijze door één van de gasten onderuit geschoffeld. Scheidsrechter Spee bedacht zich geen seconde en trok de rode kaart. Gelukkig werd Gressie door verzorger Jansen weer opgelapt en kon de wed strijd uitspelen. Met tien man probeerde Ultrajectum weer in de wedstrijd te komen. Doelman Van de Tweel van Roda toonde toen zijn klasse door enkele malen zeer sterk op te treden, waardoor een te gentreffer werd voorkomen. Vijftien minuten voor tijd liep Ultrajectum tegen zijn tweede rode kaart op. Edwin Boog werd op harde wijze gestuit, waarna scheidsrechter Spee, wederom volkomen terecht een rode kaart trok. De gasten namen dit niet en bejegenden de leidsman onheus. Deze zag zich genoodzaakt een afkoe lingsperiode van tien minuten in te lassen. Derde helft Het laatste kwartier werd nog eververend ook. John Jansen had inmiddels de licht gebles seerde Sander Schimmel ver vangen. Jansen, niet blij met een bankplaats, liet trainer Mackaay zien dat hij wel dege lijk scherp kan zijn. Na drie minuten spelen in de 'derde' helft scoorde hij fraai 4-1. Roda had gewonnen, dat kon niet anders. Toch kwam Ul trajectum terug tot 4-2. Vuyk maakte in het strafschopge bied een overtreding die de gasten een strafschop ople verde. Ultrajectum Hans Co- zijn maakte geen fout en scoorde beheerst. Enkele mi nuten voor tijd maakte Jansen aan alle twijfel een eind door op fraaie wijze 5-2 binnen te schieten. Roda won verdiend van koploper Ultrajectum en scheidsrechter Spee... hij mocht na afloop vanuit een donker en nat Leusden terug- fietsen naar Wijk bij Duur stede. Uitslagen Hoofdklasse Roda - Ultrajectum 5-2 HDS - Limvio 2-2 EMM - Amersf. Boys afg. Saestum - Sporting 2-1 MSV - Olympia 0-3 Celeritudo - Hertha 2-1 Stand hoofdklasse 1 Olympia 2 Ultrajectum 3. EMM 4. Saestum 5. MSV 6. Limvio 7 Roda 8. Celeritudo 9. Sporting 10. Amersf. Boys 11 HDS 12. Hertha Programma Hoofdklasse Limvio - Roda Hertha - MSV Olympia - Saestum Sporting - EMM Amersf. Boys - HDS Ultrajectum - Celeritudo LEUSDEN - In de afgelopen herfstvakantie heeft Levob Ver zekeringen wederom het Jeugdkampioenschap Eemland Scha ken georganiseerd. Het aantal deelnemers was groot; er werd met veel enthousiasme en concentratie geschaakt. Vincent van der Bilt uit Leusden was de grote winnaar en is daarmee uitgeroepen tot Jeugdkampioen Eemland. Levob Ver zekeringen kon voorts een beker uitreiken aan Patrick Lose- koot (Baarn), Thijs Zwaan (Bunschoten), Kawe Modiri (Amers foort) en Sander Mouw (Putten). De teamprijs ging naar Schaakvereniging Leusden. LEUSDEN - Roda trad deze middag in Nieuwegein aan te gen Geinoord. De wedstrijd was belangrijk voor Roda om wat afstand te nemen van de onderste regionen. Pedro Pasta verving Marcel Koch die hersteld was en plaatsnam op de bank. De wedstrijd werd gespeeld op een sfeer loos bijveld met de minimale afmetingen. De wedstrijd be gon wat onrustig van beide kanten. Er was veel balverlies van beide partijen. De eerste kans was voor Geinoord maar leverde niks op. In deze fase van de wedstrijd was de indi viduele klasse van een aantal Roda-spelers doorslaggevend. Uit een corner kopte Olaf Meerveld gevaarlijk in, maar de bal werd van de lijn ge haald. Het duurde tot aan de 35e minuut voor de brilstand van het scorebord ging. Uit een corner kopte Peter Mooi- broek 1-0 binnen. Hij spurtte gelijk naar de zijlijn naar de vrouwelijke Roda-aanhang om kussen uit te delen. Roda kon de voorsprong tot aan de rust vasthouden. In de tweede helft begon Roda wat agressiever te voetballen. Er werd via de vleugels ge speeld waardoor het spelpeil wat omhoog ging en het wat verzorgder oogde Het Nieu- wegeinse publiek begon zich meer en meer met de leiding te bemoeien, waardoor de ge moederen binnen de lijnen er ook niet bepaald rustiger op werd. Dit leverde Harm Was- sink wegens vermeend com mentaar op de leiding een gele kaart op. Kort daarop wis selde trainer Nico Romeijn Wassink voor Marcel Kool. Rond de 60e min. werd Jeroen van Gaal neergelegd net bui ten het strafschopgebied, de speler van Geinoord kreeg geel voor deze overtreding. Kool plaatste zich achter de bal, en met een mooie krom ming verdween de bal in het doel. Geinoord nam de bal naar de middenstip en nam de aftrap, de bal werd onder schept door Jeroen van Gaal en liet drie spelers zijn hakken zien en schoot 0-3 binnen. De teleurstelling bij Geinoord was groot. Dit uitte zich door diverse grove overtredingen. Door een slaande beweging naar Van Gaal kreeg een Gein oord-speler rood en kon ver trekken. In het tumult rond deze affaire kregen nog twee spelers van Geinoord geel. Toen het spel eindelijk weer op de wagen was begon het pu bliek zich nog meer tot de scheidsrechter te richten, en de overtredingen van de Gein oord-spelers werden steeds ge mener. Ondertussen vocht Hans van Bekkum een privé-oorlog uit met het publiek. Daardoor ontstond de tegengoal van Geinoord, met drieman in bui tenspelpositie, liet de scheids rechter toch doorspelen en werd Van Bekkum gepas seerd. Met deze 1-3 stand ge loofde Geinoord er weer in en Roda werd onzeker omdat ze die week tevoren ook een 3-1 voorsprong uit handen had den gegeven. Rond de 80e min. werd Van Gaal vervangen door Mark Jan Gieben omdat de achterhoede van Geinoord het duidelijk gemunt hadden op hun kwelgeest. Rond de 85e min. onder schepte Olaf Meerveld de bal op rechts en ging als een speer langs de zijlijn en trok de bal haarscherp voor en de bal werd bij de tweede paal bin nen gegleden door Gieben. In de resterende minuten kwam de voorsprong niet meer in gevaar. Alleen in de laatste minuut werd nog een speler van Geinoord van het veld gestuurd wegens een na trappende beweging op Kool. Al met al een bewogen wed strijd met een positief eindre sultaat. Volgende week wacht de streekderby tegen Scher- penzeel om 14.30 op het Burg. Buiningpark. Uitslagen 3e klasse B KNVB Scherpenzeel - Jonathan 1-0 Lelystad - Stroe 2-3 Vlug en Vaardig - Desto 3-0 Hoevelaken - SDCP 1-2 Amstelveen - Advendo 0-5 Geinoord - Roda'46 1-4 Stand 3e klasse B 1. Advendo 10-17 2. SDCP 9-14 3 Lelystad 10-14 4. Amstelveen 9-13 5. Stroe 10-13 6. Roda'46 10-10 7. Scherpenzeel 10- 9 8. Vlug en Vaardig 9-7 9. Jonathan 9- 5 10. Hoevelaken 10- 5 11. Desto 9- 4 12 Geinoord 9- 3 Stand tweede periode 1. Advendo 2-4 2 SDCP 2-4 3. Roda '46 2-3 4. Scherpenzeel 2-3 5. Stroe 2-3 6. Vlug en Vaardig 2-2 7. Lelystad 2-2 8. Amstelveen 2-2 9. Jonathan 2-1 10. Hoevelaken 2-0 11. Desto 2-0 12. Geinoord 2-0 AFDELING ZATERDAG Wedstrijdprogramma Roda'46 zaterdag 14 november 1992 Geinoord 1 - Roda 1 1-4 Candia '66 2 - Roda 2 2-0 Stroe 3 - Roda 3 0-3 Roda 4 - WPO 5 2-2 Barneveld 3 - Roda 5 7-0 Roda 6 - Sparta (N) 8 3-3 Roda 10 - Roda 7 afg. Roda 8 - Eemdijk 6 afg Veensche Boys 6 - Roda 9 afg Roda 10 - Roda 7 afg. Wedstrijdprogramma Roda'46 zaterdag 21 november 1992 Roda 1 - Scherpenzeel 1 14.30 Roda 2 - Scherpenzeel 2 12.15 Roda 3 - WOP 3 13.00 EFC'58 5 - Roda 4 12.30 Roda 5 - Cobu Boys 2 14.30 Unicum 4 - Roda 6 14 30 Roda 7 - Spakenburg 5 14.30 Stroe 6 - Roda 8 12.30 Roda 9 - CJW 9 12.30 WOP 10 - Roda 10 10.00 ACHTERVELD - Afgelopen zondag schotelden de spelers van SV Achterveld hun trainer en de meest trouwe supporters een spannende en doelpuntrij- ke wedstrijd voor. Voor aan vang van de wedstrijd werd I één minuut stilte in acht ge- 1 noemen ter nagedachtenis van het erelid van Achterveld Jan van den Heuvel, die afgelopen i weck was overleden. Jan van de Heuvel heeft zich in diverse hoedanigheden jarenlang trouw ingezet voor de voetbal vereniging s.v. Achterveld en de sport in en rond Achterveld in het algemeen. Jan heeft zelf tot op uitzonderlijk hoge leef tijd nog deel uitgemaakt van het voetballend legioen. Jan was verder bekend als een be faamd kaarter en biljarter. De wedstrijd tegen Odijk be gon met een wat afwachtend spelend Achterveld. In de eer ste tien minuten kreeg Odijk een tweetal fraaie kansen die echter gelukkig voor de oranje hemden niet werden verzil verd. Como Kok testte de ze nuwen van zijn doelman en de mede-achterhoedespelers door onverwacht bij het eigen doel op de lat te koppen. Pa niek alom en zoals gebruikelijk m deze competitie kon een doelpunt van de tegenstander dan ook niet uitblijven. In de vijftiende minuut wist Odijk met een snelle counter gebruik te maken van een klein dek kingsfoutje in de achterhoede van Achterveld en dat bete kende 0-1. Achterveld schrok wakker en vanaf die tegentreffer werd er meer aanvallend gespeeld. Met snelle aanvallen over de beide vleugels bracht wederom uitblinker Harne van Dalen de Achterveldse aanval in stel ling. Een voorzet in de twintig ste minuut van Fred van de Pol, op het juiste moment door Pe ter van Ruitenbeek verlengd, werd door Harrie van Dalen laag en strak in het net ge schoten: 1-1. Terug in de race besloot Achterveld er nog een schepje bovenop te gooien. Binnen enkele minuten na de gelijkmakende treffer werd bij een SVA-hoekschop van links Peter van Middelaar onregle mentair tegen de grond ge werkt, hetgeen een strafschop voor de Achtervelders bete kende De toegekende straf schop werd door Harrie van Dalen, wie anders, zuiver en beheerst tegen te touwen ge werkt: 2-1. Ook Odijk wist veelvuldig voor het Achterveldse doel te verschijnen, maar rots in de branding Fred van de Pol, wist veelal erger te voorkomen. Op slag van rust wist Achterveld zowaar nogmaals te scoren. Een voorzet van Alex Boersen op Erik Hak wist deze speler met een fraaie actie de bal panklaar voor de voeten van Peter van Ruitenbeek te leggen hetgeen 3-1 betekende. De beginfase van de tweede helft was direct voor een feller en beter spelend Achterveld Odijk werd teruggedrongen en wist in die fase amper aan nog de middenlijn te bereiken Een prachtig steekpasje van Rob bie de Vette op Erik Hak werd breed gelegd voor de zich weer uitstekend vrij lopende Harrie van Dalen die dan ook meteen 4-1 liet aantekenen. Dit bete kende voor Harrie van Dalen inmiddels zijn derde doelpunt deze middag Hierna geloofde Achterveld het wel een beetje. Odijk putte moed uit deze ver slapping van Achterveld en kwam via een schot onderkant lat eerst op 4-2 en na een fraaie kopbal zelfs op 4-3 Inplaats van een op dat moment zeker verdiend gelijkspel werd het doelpunt gescoord aan de over zijde. De Achtervelders schrokken net op tijd wakker van hun dromen over Prins carnaval, zijn prinses of iets dergelijks. Er werd weer beter gecombineerd en een schot van Kees van de Bremer kon de Odijk doelman niet goed onder controle krijgen De terug springende bal werd fraai in geschoten door Peter van Mid delaar, een spits die dergelijke kansen niet snel voorbij laat gaan en dat betekende 5-3. Door dit doelpunt werd de slagkracht van Odijk definitief gebroken en kon Achterveld de wedstrijd sterk uitspelen. Vlak voor tijd kreeg Achterveld nog een strafschop toegekend door de goed leidende scheidsrech ter. Deze kans betekende voor Harrie van Dalen zijn vierde doelpunt deze middag en hij liet daarmee 6-3 aantekenen Kort na het bereiken van deze stand vond de scheidsrechter het verder wel goed en floot af LEUSDEN - Alle basis scholen van Leusden wor den weer uitgenodigd mee te doen aan de school- schaak-kampioenschap pen. Deze worden gehou den op woensdag 25 no vember, van 14 00 tot 17.00 in de kelder van het ge meentehuis. Per school kan een viertal meedingen naar de kampioenstitel en de wisselbeker. Het wordt een nieuwe beker omdat De Heerd vorig jaar defi nitief beslag legde op de oude beker. De nieuwe kampioen mag ook deelne men aan de SGS-kam- pioenschappen Donderdag 19 november 09.00 uur - 10.30 uur: SSD- Sportinstuif. De Korf (zij-in gang) 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Trimmen, start boerderij Ooie va arsh ors t/Treekerweg. 21.30 uur - 23.00 uur: SSD- Jeugdsportinstuif, gymnas tieklokaal Lijsterbeslaan Vrijdag 20 november 10.15 uur - 11.00 uur: SSD- Indoortennis, sportzaal Ach terveld (zij-ingang). 11.00 uur - 11.45 uur: SSD- Indoortennis, sportzaal Ach- ter\'eld (zij-ingang). 14.30 uur - 15.15 uur: SSD- Zwemmen, zwembad Octopus 17.00 uur - 18.00 uur: SSD- Squash. squashhal De Wete ring, Valleilaan 21.00 uur - 22.00 uur: SSD- Fitness, Sport 2000, Hamers- veldseweg 80. Zaterdag 21 november 14.30 uur: Voetbal. Roda '46 - Scherpenzeel, Burg. Buining park. 15.30 uur: Volleybal dames, Dupaco/LEOS - Piet Zoom- ers/DA, De Meent. 20.15 uur: Zaalkorfbal, An tilopen - ROG. De Korf Zondag 22 november 12.00 uur: Voetbal dames, Olympia'25 - Roda'46, Hilver sum 12.30 uur: Hockey dames, Assen - MHC Leusden, Assen. 14.30 uur: Hockey mannen, MHC Leusden - Zwolle, Vallei sportpark. 14.30 uur: Voetbal, Limvio - Roda'46, Baarn. 15.10 uur: Handbal dames, LHV - Nederhorst, De Korf 16.20 uur: Handbal mannen, LHV - ASC'91/3. De Korf Maandag 23 november 9.00 uur - 10.30 uur: SSD- Yoga, ruimte De Kameleon, zwembad Octopus. 9.15 uur - 10.15 uur: SSD- Grondg}'mnastiek. zij-ingang De Korf. 10.15 uur - 11.15 uur: SSD- Grondgymnastiek. zij-ingang De Korf. 13.30 uur - 15.00 uur: SSD- Badminton. De Korf (zij-in gang). Dinsdag 24 november 13.30 uur - 14.30 uur: SSD- Indoorbowls, De Korf (zij-in gang). 14.30 uur - 15.30 uur: SSD- Indoorbowls, De Korf (zij-in gang). Woensdag 25 november 10.00 uur - 11.00 uur: SSD- Squash, Squashhal De Wete ring, Valleilaan. 14.00 - 17.00 uur: Schoolschaakkampioe nschappen, Kelder gemeente huis. SSD Commissie Stimule ring Sportdeelname

Leusder Krant | 1992 | | pagina 15