.Leusder V^j\Krant. lokeyers leveren opnieuw punten in ir zit weer muziek in de korfbalvereniging Captains Cup voor De Hakhorst Clubdressuur Treekerruiters Sport kort Avanti-judoka's presteren goed Schaakcomputer Tennissers Soest-zuid wint Clubcup Gastcolumn ntilopen aan vooravond van zaalcompetitie jensdag 18 november 1992 Pagina 17 AMERSFOORT - Het jeu de boules-seizoen is weer officieel afgesloten met de strijd om de Captains Cup Bestuursleden van twintig verenigingen, aangesloten bij de afdeling Midden-Ne derland, strijden jaarlijks om deze wisselbeker Dit keer werd het sterk spelende team van de Leusdense jeu de boulesclub De Hakhorst winnaar. De boulers kwamen zaterdag in het boulodrome van de Amers- foortse club Randenbroek bijeen om voor de vijfde maal te strij den om deze felbegeerde trofee De vijfmans-delegatie van de Leusdense club had een redelijke start Ton Jacobs had als eerste zijn partij beëindigd en gewonnen Dat leverde De Hakhorst meteen dertien punten op Rob van der Werve verloor daarna, maar de nederlaag bleef tot 13-12 beperkt. Dat was goed voor twaalf Leusdense punten Rie Schregardus deed het wat minder goed. Ze leed een 6-13 nederlaag, zodat De Hakhorst slechts zes punten aan het totaal toe kon voegen. Daarna kwamen slechts winstpartijen Bep Jacobs plaatste zoals ze nog nooit geplaatst had en pakte de volle dertien punten. Dat deed ook Jos Schregardus, die, mede door een mooie tireerbal in één van de laatste menes, ook tot winst kwam. In de tweede en laatste rondgang ging het nog veel beter voor de Leusdenaren. De verliezers van het eerste uur revancheerden zich goed. Rie Schregardus boekte een vlotte 13-0 overwinning en ook Rob van der Werve kwam daarna snel aan een zege. Jos Schregardus moest de winst aan de tegenpartij laten, maar hij scoorde toch nog negen punten. Bep Jacobs, nu als tireur, deed het bijzonder mooi en boekte weer een fraaie zege. Ton Jacobs bleef het langst in de strijd. Zijn partij ivas spannend, maar ook hij kon de maximale score van dertien op het Leusdense conto laten bijschrijven. Met zeven overwinningen en drie (nipte) nederlagen was het wel duidelijk dat De Hakhorst hoog gescoord had. Dat bleek bij de prijsuitreiking, toen bij nummer laatst begonnen werd. De spanning steeg toen de top-drie was genaderd En het gejuich barstte al los, toen bleek dat titelverdediger en favoriet Les Cailloux uit Zeist 'slechts' tot de tweede plaats kwam. Uit handen van afdelingsvoorzitter Meep Poel mocht Hak- horst-voorzitter Rob van der Werve daarna de Captains Cup in ontvangst nemen. Die blijft een jaar in de Leusdense prijzenkast staan. jEUSDEN - In de allerlaat- seconden van de spannende dstrijd hebben de mannen de hockeyclub Leusden ee verliespunten moeten in- •seren. In een door de thuis- ib gedomineerde wedstrijd st de Apeldoornse club Ares h de volle winst te pakken. n de eerste helft scoorde usden twee maal; beide lpunten werden wegens tenspel afgekeurd. In deze ft is de tegenpartij geen mte gegeven; het spel speel- ich eigenlijk alleen af op de ft van de tegenstander Te- het einde van de eerste ft kreeg Leusden de kans op 'oorsprong. Een toegekende afbal werd echter door ph Wessel gemist, waar- >r de ruststand van 0-0 werd eikt. leeds in de eerste minuut de hervatting werd de snel intende Frank de Ruiter in cirkel onderuit gehaald. van Dalen miste de toege- ide strafbal niet en pushte >g in het net. Ires maakte gebruik van een lelijke verwijdering van een de Leusdense spelers en scoorde de gelijkmaker in de 45ste minuut. Een dekkings- fout bij Leusden werd daarna onmiddellijk door Ares afge straft waardoor de stand op 1- 2 werd gebracht Leusden hield Ares goed in de tang en zag de inzet beloond met een strafcomer. Maarten Jonges wist zijn positie als topscorer bij Leusden te verbeteren en scoorde de gelijkmaker De uitstekend keepende Gert Jan van der Groep wist enkele felle aanvallen van de opkomende Ares op zijn goal te keren, maar kon niet voorkomen dat de strafslag, die in de laatste mi nuut werd toegekend achter hem in het net verdween Concluderend mag worden opgemerkt, dat hoewel ook de laatste twee wedstrijden tech nisch zeer goed werden ge speeld door de mannen van Leusden, vaak door „domme" pech de zo broodnodige doel punten niet het resultaat zijn van het harde werken van de Leusdense mannen Aanstaande zondag wordt wederom thuis gespeeld. De belangrijke wedstrijd tegen Zwolle vangt aan om 14 30 uur. Stand: eerste klasse 1 Leusden 8-12 2. GHBS 8-12 3. Tempo'41 8-10 4. Upward 8-10 5. Zwolle 8-10 6. Ares 9- 9 7. GCHC 8- 9 8 Doetinchem 7- 8 9. Roden 9- 8 10. Quick Stick 9- 7 11. Hengelo 9- 4 12. Deventer 7- 1 Twee zieke spitsen waren er de oorzaak van, dat de ploeg van trainer-coach Hans van der Linden gehandicapt naar de wedstrijd tegen Dnenerlo uit Enschede ging. Invalster Lieke Otten uit Meisjes Al speelde op rechts een uitste kende wedstrijd en heeft veel inbreng gehad Of de misère nog niet compleet was werd Tamara Oudendorp reeds na 15 minuten geblesseerd en moest het veld verlaten Tot aan de rust was het een gelijk opgaande wedstrijd. Van beide zijden waren er veel aanvallen en speelde men eigenlijk op de counter De zeer goed spelende Lot Halsema wist echter het gevaar uit de aanvallen te ne men, Leusden kreeg geleidelijk meer grip op het spel. Met de 0-0 stand werd de rust bereikt. Een scheidsrech terlijke fout in het voordeel van Leusden verhinderde, dat Drienerlo op voorsprong kwam. Door het niet toepassen van de voordeelregel moest een doelpunt worden afgekeurd omdat dit na het fluitsignaal werd gemaakt. Toch heeft dit effect gehad op de Leusdense dames, geschrokken ging men over tot felle aanvallen. Anne- marije Marrée stond aan de ba sis van een door goed samen spel tussen Manon en Jolanda Koopman bereikt resultaat In de uiteindelijke scrimmage voor het doel van Dnenerlo was het Manon Koopman die de bal over de liggende keep- ster heen in het doel wist te knjgen en de overwinning wist te bezegelen. Door deze winst is Leusden een plaats gestegen op de ranglijst. Stand tweede klasse: 1 HMC 9-16 2. Apeldoorn 9-15 3. Leusden 9-12 4 Doetinchem 9-11 5 Ares 9- 9 6 Dnenerlo 8- 9 7 Dash 8- 8 8. Bully 9- 8 9. Meppel 9- 6 10. Quick Stick 9- 5 11 Hattem 9- 4 12 Assen 9- 3 LEUSDEN - De Treekerrui ters verreden afgelopen zon dag in de binnenmanege vai Paarden- en Ponycentrun 'Den Treek' de vierde en te vens laatste clubdressuurwed strijd van dit seizoen. Met nog een springwedstrijc te gaan, loopt de clubcompeti tie van de ponyclub bijna ter einde. Voor de Treekerruiten was deze dressuurwedstrijc een laatste poging om no| eens goed te scoren. De betrok kenheid bij de dressuurproe ven was dan ook groot. Iedere combinatie probeerde zoveel mogelijk punten te verkrij gen, die nodig zijn voor een goede plaats in de eindklasse ring. Zowel met manegepo- nies als met eigen ponies had men zich voor deze wedstrijd ingeschreven. Voor de ruiter tjes die niet in het bezit zijn van een eigen pony zijn deze clubwedstrijden de enige mo gelijkheid om hun kunnen te meten met soortgenoten. Ver deeld over diverse dressuur- klassen verschenen 43 combi naties in de ring. Mevrouw N. Endenburg van de Nederlandse Ponyclub beoordeelde de proeven. De toeschouwers konden genie ten van leuke dressuur van jongens en meisjes, die de liefde voor de pony en de sport met hart en ziel beleven. In de dressuurklasse A rijden kinderen die minder dan een half jaar ponyrijles genieten. Tessa Stalenhoef ging in deze rubriek samen met manege pony Pipo met de eer strijken. In de dressuurklasse B was het merendeel van de deelne mers van de partij. Bij proef 4 in deze klasse behaalden de vier beste combinaties met manegeponies allen 117 pun ten. Het cijfer voor de houding en zit gaf uiteindelijk de door slag voor de plaats in de eind klassering. Daarbij kwam Cristiaan Plugge met Dribbel op de eerste plaats. Marjol van den Berg en Victor van Os, res pectievelijk met Flicka en Tommy, deelden samen de tweede plaats en Patrick Tig- chelaar met Allegro werd derde. Proef 6 in deze klasse leverde een overwinning op voor Saskia van Tienen met manegepony Allegro op de voet gevolgd door Vanja Ro- senthaal met manegepony Pipo. In de dressuurklasse L kwam Margriet Bekker in de ring. Samen met manegepony Pipo leverde zij een fantastische prestatie en won overtuigend proef 9. Bij de eigen ponies boekte Petra Bertels met haar pony Polleke in de dressuur klasse B zowel met proef 4 als proef 6 het beste resultaat. Hetzelfde huzarenstukje werd uitgehaald door Patricia Pot hoven met haar pony Steen- derkamps Raymond met proef 9 en proef 14 in de dres suurklasse L. Ivonne van Gin- kel scoorde goed met haar pony Ilonka in de dressuur klasse M. Wat de dressuur betreft zijn de kaarten nu geschud, maar de spanning omtrent het club kampioenschap blijft, daar pas rond de Kerst de uitslag bekend gemaakt wordt. hockeyers van Leusden liepen afgelopen zondag tegen hun tweede nederlaag op rij aan. Ares \loeq de Leusdenaren op eigen veld met 3-2. (foto Hans Verhorst) ACHTERVELD - Zater dag 14 november was de tweede ronde van de pun- tencompetitie van de judo-vereniging Hoog land. In de sportzaal Kat- tebroek bonden zeven ju doka's van Avanti de strijd aan op de judomat onder begeleiding van trainer Theo Blok. Carlo Ruthinoski be haalde de meeste wed- strijdpunten. Vier par tijen won Carlo, drie met een ippon en één wed strijd met een waza-ari, waardoor hij nu totaal 93 punten heeft. De 10-ja- rige Ralph van Houten, die eveneens goed judo speelde, won drie par tijen met een ippon. Zijn laatste partij waarin hij met een koka voorstond, gaf hij toch nog uit han den. Ralph heeft nu to taal 82 punten. De zeven jarige Martijn Beukhof gaf in zijn gewichts klasse goed partij. Mar tijn won twee partijen, één met ippon en één met een koka en heeft nu to taal 53 punten. De negen jarige Marja Huurde- man, die voor de eerste keer meedeed, won ver rassend twee partijen met een ippon; een partij waarbij zij een koka scoorde bleef onbeslist. De derde ronde van de puntencompetitie zal pas in januari plaatsvinden. 12 december zijn de Avanti-judoka's actief op het Frans Odijktoernooi inCothen. De winnaars van de Captains Cup (van links naar rechts) Rob van de Werve, Bep en Ton Jacob, die beide tweemaal wonnen, en Rie en Jos Schregardus De schaakvereniging Leusden bezit een fraaie computer, en kele jaren geleden aange schaft op verzoek van een groot deel van de ledenverga dering. De voordelen van de computer zouden zo groot zijn dat iedereen het er over eens was dat we eigenlijk niet meer zonder zo'n ding zouden kun nen. De indeling aan het begin van de avond zou veel sneller gerealiseeerd kunnen worden De onderlinge krachtsverhou ding zou beter vastgesteld kunnen worden en hij zou ge bruikt kunnen worden voor opleidingsdoeleinden. Er zit een sterk schaakprogramma in. Probeer er maar tegen te spelen. Tien tegen één dat je verliest Van deze drie fraaie argumen ten blijkt vooral de laatste slechts theoretische betekenis te hebben. Zelden zie je onze clubleden tegen de computer schaken. Het is gewoon niet leuk. Zelfs de echte schaak junks, die je bij wijze van spreken uit hun bed kunt bel len om even een stelling te be spreken. zie je niet achter de computer kruipen. De motiva tie is er niet. Men vindt er geen lol aan. Kennelijk wil de club schaker meer dan alleen maar een potje schaken, waarin steeds de best mogelijke voortzetting wordt gekozen. Sterker nog: Als het schaken alleen maar bestaat uit het le veren van een technische pres tatie, dan is de schaker van vlees en bloed niet eens meer geïnteresseerd. Men wil meer dan een technisch fraai uitge voerde schaakpresentatie. Het gaat toch vooral om de emoties van de speler, de spanning die op het gezicht van de tegenstander te zien valt en de gezelligheid van een sportieve krachtmeting. Het aanbieden van een kopje kof fie, het triomfantelijke napra ten aan het eind van de partij. Wie zou nog willen schaken als hij daarna niet teleurgesteld zijn troost kon zoeken bij de andere verliezers. En wie zou er willen winnen als er op de club alleen maar computers waren om je te feliciteren. Uit eindelijk gaat het de schaker toch om zoiets triviaals als ge zelligheid. Een potje schaken heeft de waarde van een avondje uit. Liefst zonder di gitaal gezelschap. LEUSDEN - Het door De Inslag-Leusden opgezette Clubcup-toernooi bleek afgelopen weekeinde zeer in de smaak te vallen Alle achttien uitgenodigde ver enigingen stuurden een af vaardiging van hun twee sterkste 'gemengde dub bels' Als uitgangspunt gold dat de finalisten van de clubkampioenschappen of vergelijkbare en be schikbare leden mochten meedoen. Gezien de korte voorbereidingstijd (onge veer twee weken) was het opmerkelijk dat nagenoeg alle teams compleet ver schenen. Na 54 partijen was de uitslag als volgt: 1 Soest- Zuid 60 punten, 2. Hoog land 56 punten, 3 Randen broek 50 punten, 4 Soes- terkwartier 46 punten, 5 Soesterberg 43 punten en 6 Flehite 42 punten De 'clubcup', een wisselbeker, is dus voor een jaar te be wonderen in de prijzen kast van Soest-Zuid. USDEN - Er zit weer mu- k in de korfbalvereniging itilopen. De afgelopen tanden is er hard gewerkt n het uitzetten van de nieu- beleidslijnen voor de ko- nde jaren. Door middel van aantal intensieve overleg- rgadcringen en een algeme- ledenvergadering is er een uw beleidsplan opgesteld or de komende drie jaar, arin heel duidelijk de keus gemaakt voor prestatief jrten. Ule activiteiten die de vere- ïng onderneemt, zijn gere- eerd aan een centrale doel- lling. Die luidt dat Antilo- i na afloop van de dne jaar harmonieuze vereniging 1 zijn van ongeveer 250 leden i ongeveer 200, red.), die op zo hoog mogelijk niveau de rfbalsport bedrijft. Concreet :ekent dat minstens eerste isse op het veld en in de zaal t het eerste team (op dit mo- nt speelt team 1 in de zaal al ste klasse en op het veld ede, red.) \ntilopen streeft naar een enigingsopbouw waarin e leeftijdsgroepen en doel- epen evenwichtig zijn ver- enwoordigd en waarin sys- ïatisch gewerkt wordt aan betering van het spelpeil en verenigingsstructuur, arnaast wil Antilopen de gd nadrukkelijk extra aan- :ht geven op alle fronten )r de verder ontwikkeling voldoende en deskundig Ier Het kunnen beschikken r een accommodatie waar ier normale Hollandse om- ndigheden getraind en ge- eld kan worden, is eveneens i onderwerp dat de aan- :ht verdiend. )eze centrale doelstelling is Ier andere verder uitge- rkt in een technisch beleids- n waarin voor het prestatie- gedeelte veel ruimte is ge- akt. Dit blijkt al uit het feit Antilopen voor zijn jeugd- eling een aparte trainer/ rdinator wil aanstellen, die hele opleidingsplan voor de gd gaat opstellen en gestalte en. De eerste contacten rvoor worden gelegd. sitieve sfeer Jaar ook op andere terrei- (kadervorming, ledenwer- g, financiën, public rela De Antilopen-selectie aan de vooravond van de zaalcompetitie, (fotoHans Roggen) LEUSDEN - Zaterdag gaat de zaalcompetitie bij de korfballers van start. Voor het Leusdense Anti lopen wordt het een sleu teljaar. Na een moeilijke (bestuurlijke) periode, die een aantal seizoen heeft geduurd, lijken de neuzen, onder de bezielende lei ding van een kervers be stuur, nu weer dezelfde kant uit te wijzen. Niet minder bezield is trainer/coach Bert Brand- sen, die zijn tweede seizoen in gaat als trekpaard van de prestatieve poot van de korfbalvereniging. Op uit nodiging van de sport redactie van de Leusder Krant liet Brandsen in deze gastcolumn zijn licht schijnen over het komende Korfbaltrainer Bert Brandsen (foto: archief BDU) zaalseizoen en plaatst dat in een ruimer kader. Als de voortekenen niet bedrie gen, is Antilopen duidelijk op de weg terug. tions, organisatie en accommo datie) is er veel activiteit te be speuren binnen Antilopen. Het nieuwe bestuur heeft met veel elan zijn taak opgepakt en het blijkt op de gehele vereniging uit te stralen. In deze positieve sfeer pres teert op dit moment het eerste achttal goed. De eerste helft van de veldcompetitie is afge sloten met een voorlopige eer ste plaats in de tweede klasse. Maar belangrijker is dat het spelpeil verbeterd is ten op zichte van vorig jaar. De situa tie in de vereniging en het presteren van het eerste acht tal heeft veel met elkaar te ma ken In een positieve omgeving, waarin randzaken beter gere geld zijn, is het voor een selec tie makkelijker zich volledig op zijn taak te concentreren; het neerzetten van prestaties. Het eerste team van Antilopen is juist als ploeg beter gaan functioneren Men heeft de schouders gezamenlijk onder het karwei gezet en is wat min der op zichzelf gericht En met resultaat. Dertien punten uit acht wedstrijden is natuurlijk uitstekend Tijdens de voorbereiding op de zaalcompetitie, die komen de zaterdag van start gaat, is een aantal spelers weer volle dig beschikbaar voor de selec tie. Evelien Costa, die vorig jaar afhaakte, heeft moeiteloos de draad weer opgepakt. In de voorbereiding heeft zij aange toond weer uitstekend gemoti veerd te zijn en goed te kunnen presteren. Jack den Heyer heeft de tramingen hervat en in de laatste oefenwedstrijden meegespeeld in het tweede twaalftal. Zijn blessure is in tensief behandeld en het is af wachten hoe zijn knie zich zal houden. Koos Meinsma, die op het veld de laatste wedstrijden al volledig meedraaide, is weer helemaal terug. Tevens zijn André Kooi, Esther Versteeg, Debbie Costa en Jeroen Brumsma aan de selectie toe gevoegd. Tijdens de oefenwedstrijden is vooral gewerkt aan het om schakelen naar het snellere zaalkorfbal. Ook hier blijkt dat de selectie op dit moment heel gemotiveerd bezig is en een po sitief kritische houding heeft. Men is volwassen bezig met het resultaat van de groep en maakt zijn of haar persoonlijke prestatie daaraan onderge schikt. De resultaten in de oefen wedstrijden hebben een op gaande lijn getoond en geven vertrouwen voor de toekomst. De samenstelling van het eer ste team is als volgt: Joyce Os- nabrugge, Evelien Costa, Irene Veenendaal, Nacy Lahey, Koos Memsma, Eddy Hendriks, Je roen Buisman en Willem Koe koek, die de geblesseerde Chris Fokker (gescheurde enkelban den) zal vervangen. In het tweede team, onder leiding van coach Jan Costa, zijn opgesteld: Marjon Ab- bring, Esther Versteeg, Petra van Dongen, Debbie Costa, André Kooi, Jack den Heyer, René Verwey en Herman Brou wer. Zaalcompetitie Dit seizoen zal het eerste team in de noordelijke compe titie gaan spelen. Dit heeft een aantal consequenties. Ten eer ste zal er een ander soort korf bal ontmoet worden. De noor delijke ploegen spelen over het algemeen korfbal op basis van veel inzet en conditie, maar hebben daarnaast veel voor uitgang geboekt op technisch en tactisch vlak Ten tweede zullen de reistijden en -kosten toenemen. Het bestuur heeft hier echter goede voorzienin gen voor getroffen. De groep zal zich tenslotte op de langere reistijden moeten instellen, maar er is alles aan gedaan om het reizen zo aangenaam mo gelijk te maken Het zal niet gemakkelijk worden voor Antilopen om de prestatiecurve, die goed is, door te zetten. Maar de veer kracht in de ploeg en de wil om er iets van te maken belooft toch het één en ander voor de komende competitie. Het doel is zo hoog mogelijk mee te draaien in de competitie en van wedstrijd tot wedstrijd de situatie te bezien. Als favo riet gaat Marfügels uit Grouw van start. Een ploeg, die op het veld overgangsklasse speelt en daarin vorig. (Dat is twee klas sen hoger dan Antilopen, red.) Vorig seizoen eindigde de ploeg als tweede achter NKC'51 uit Nijverdal en zal deze competitie zeker een gooi willen doen naar de titel. Een andere kandidaat voor het kampioenschap is wellicht Wit/Blauw uit Kampen, dat zich al enkele jaren vergeefs inspant om het eerste klasse niveau te ontstijgen Vlug Vaardig (Garijp) en Flamingo's (Buitenpost) zijn vorig seizoen gepromoveerd naar de eerste klasse en zitten qua spel dui delijk in de lift. Joure, ROG (Groningen) en Amicitia (Vne- zenveen) waren vorig seizoen middenmoters, die elkaar niet veel ontliepen. Al met al een zevental ploe gen, waar geen echte zwakke broeders tussen zitten. Dit gaat een spannende competitie worden, waarin snel en attrac tief korfbal te zien zal zijn. Hiermee kan Antilopen ook weer promotie maken voor de korfbalsport en veel toeschou wers naar de zaal trekken Aanstaande zaterdag zal ROG uit Groningen de eerste tegenstander zijn in De Korf om 20.15 uur. Het tweede achttal start om 19.00 uur in de reserve-overgangsklasse te gen Futura 2 uit Den Haag. Bert Brandsen

Leusder Krant | 1992 | | pagina 17