i Leusden Leusden Levert alle BEKENDE MERKEN SPOED! LIESHOUT Lanteren J. W. Kniep woonwensen onderzoek Achterveld nieuw bestemmingsplan Cla veren blad- Wildenburg goten geveegd GEMEENTE -iiil tip mimi - Osnabrugge SPARTA MET KAMER GEZOCHT VOOR EEN VAN ONZE MEDEWERKSTERS VOOR EEN PERIODE VAN V/2 MAAND. WIE HELPT HAAR? WIJ WENSEN QUICK EN EASY VEEL SUKSES MET HUN NIEUWE BEDRIJF. EEN CADEAU BON AAN TE BIEDEN VAN INTER-/1/IEUBEL WOENSDAG 18 NOVEMBER 1992 LEUSDER KRANT Van 't Erf informatierubriek van de gemeente Leusden nr. 19 d d. 18 november 1992 inspraak start 23 november Voor de wijken Claverenblad en Wildenburg is een nieuw bestemmingsplan in voorbereiding. Het voorlopig ontwerp is nu klaar. Voordat het definitieve ontwerp bij de gemeenteraad in behandeling komt, is er voor de inwoners van beide wijken volop gelegenheid op het plan in te spreken. In de hal van hel gemeentehuis is van maandag 23 november tot en met vrijdag 4 decem ber een expositie over het plan te zien. Inspraakreacties kunnen tot 18 december worden ingezonden. Waarom in een bestaande wijk een nieuw bestemmingsplan9 In de eer ste plaats omdat het een wettelijke verplichting is eenmaal in de tien jaar een plan te vernieuwen. Maar ook omdat het voor de gemeente en inwoners van belang is na te gaan of het plan nog voldoet aan de huidige inzichten en behoeften op het gebied van bijvoorbeeld de uit breidingsmogelijkheden van wo ningen. Ook worden in zo'n nieuw plan de tussentijds opgetreden ver anderingen vastgelegd. In het plan zitten geen echt nieuwe ontwikkelingen. Wel opent het plan de mogelijkheid om onder be paalde voorwaarden enkele wonin gen te bouwen op de hoek van de Kuperssingel(zuidzijde) en de Ha- mersveldseweg Alle bewoners van de wijken Cla verenblad en Wildenburg krijgen per brief een uitnodiging om de expositie te bezoeken en hun reac ties op het plan kenbaar te maken Maar ook belangstellenden van buiten deze wijken zijn welkom op de expositie De openingstijden staan genoemd in de rubriek be kendmakingen elders op deze pagi na i - J gemeente stelt uw medewerking op prijs Tussen 2 november en II december worden de goten langs straten en pleinen bladvrij gemaakt en ge veegd. Gedurende deze periode moeten de mensen van de schoon maakdienst hun werk kunnen doen zonder daarbij gehinderd te wor den door geparkeerde auto's. Par keer uw auto gedurende deze perio de niet langs de stoep, of veeg zelf even het stukje waarop uw auto moet staan. Gedurende het gehele jaar worden in Leusden de goten langs straten en pleinen geveegd. Dat gebeurt voor het grootste deel met machi nes. Maar ook kunt u regelmatig mensen van de gemeente met een bezem en een schop aan het werk zien. Dat schoonmaken gebeurt vooral om ervoor te zorgen dat de waterafvoer ongestoord kan plaatsvinden. Zonder vegen zou den de kolken, die in het algemeen spraakgebruik putten heten, dichtslibben. Daardoor zou het re genwater niet weg kunnen met alle gevolgen van dien. Overduidelijk is dat natuurlijk in de herfst als de blaadjes van de bomen vallen. In deze weken tot 11 december wordt het meeste bladvuil verwijderd. Maar ook in de andere seizoenen is vegen dus belangrijk. Maar er is nog een andere reden waarom de gemeente veel aan dacht besteedt aan het vegen van straten en pleinen. Door regelma tig te vegen wordt namelijk de groei van onkruid verminderd. En het zal duidelijk zijn het voorko men van onkruid is beter dan het bestrijden ervan! Op 18 november gaat in Achterveld een woonwensenonderzoek van start. Op die dag wordt huis-aan- huis een folder bezorgd waarin een vragenformulier is opgenomen. Daarmee verwacht de gemeente een betrouwbaar beeld te krijgen \an de in Achterveld levende woonwen sen. In de loop van 1994 zal de Woning stichting Leusden in Achterveld een aantal nieuwe woningen bou wen. Deze komen te staan in het gebied ten oosten van de Jan van Arkelweg, aansluitend op de be staande bebouwing. Het voorlopi ge bouwprogramma bestaat uit tien huur-, acht premiekoopwoningen en zeven geschakelde koopwonin gen in de vrije sector Het definitieve programma kan hiervan afwijken, want voordat de plannen verder worden uitgewerkt willen het gemeentebestuur en de woningstichting weten of dit bouw programma in de woningbehoefte van de Achtervelders voorziet. De gemeente hoopt dat veel Achter- veldse woningzoekenden van de gelegenheid gebruik zullen maken om aan te geven waar hun belang stelling naar uitgaat. De vragenlijst moet voor 25 november a.s. naar het bureau Huisvesting worden teruggezonden. Achtervel ders die op 18 november geen fol der hebben ontvangen, wordt ver zocht contact op te nemen met het bureau Voorlichting, telefoon 033-961 659. Zij krijgen de folder dan alsnog thuis gestuurd. wat gaan de woningen kosten? Van de eengezinswoningen komt de huurprijs rond de 690,- per maand te liggen, de koopprijs zal maximaal 142.000,- bedragen. De koopprijs van de zeven gescha kelde vrijesectorwoningen zal rond de 250.000,- komen te liggen. Om voor een huur- of premiekoop woning in aanmerking te komen, moet aan een aantal voorwaarden worden voldaan, waaronder finan ciële. Bij de toewijzing van een huurwoning wordt behalve naar het totale gezinsinkomen ook ge keken naar de leeftijd en gezinssa menstelling. Afhankelijk van het inkomen kan een individuele huur subsidie worden toegekend. Wan neer het bruto-gezinsinkomen meer dan 5.000,- per maand be draagt, komt men niet voor een sociale huurwoning in aanmerking. De belangrijkste financiële voor waarde om voor een premiekoop woning in aanmerking te komen is dat het belastbaar gezinsinkomen met boven een bepaald maximum mag komen; die grens zal in 1993 op 60.500.- liggen. De hoogte van de premie is afhankelijk van het inkomen en van de te betalen hypotheekrente. Wie in 1992 een belastbaar gezinsinkomen van meer dan 60.500,- had, komt niet in aanmerking voor een premie koopwoning. Alle genoemde bedragen zijn geba seerd op regelingen en berekenin gen zoals die op dit moment bekend zijn. Hierin kunnen nog wijzigingen optreden. buur-appartementen In het voorlopige plan is niet voor zien in de bouw van appartemen ten. Maar bij voldoende belang stelling is het ook mogelijk een deel van de geplande eengezinswonin gen te vervangen door huur-appar- tementen in twee of drie bouwla gen. Met name voor ouderen en alleenstaanden kan een apparte ment een aantrekkelijk alternatief zijn. inschrijven Wie voor een huurwoning in aan merking wil komen moet bij de afdeling Huisvesting van de ge meente Leusden als woningzoe kende staan ingeschreven. Wie be langstelling heeft voor een koop woning kan pas inschrijven op het moment dat de woningen te koop worden aangeboden. Inschrijven gebeurt NIET bij de gemeente maar te zijner tijd bij de Woning stichting Leusden. Aan de moge lijkheid tot inschrijven wordt via advertenties in de plaatselijk ver schijnende dag- en nieuwsbladen bekendheid gegeven, toewijzing Voor de te bouwen woningen ko men in de eerste plaats mensen in aanmerking die in Achterveld wo nen of werken. Alleen wanneer vanuit Achterveld onvoldoende belangstelling bestaat, komen ook woningzoekenden in aanmerking die elders in de gemeente Leusden wonen of werken. Bij de toewijzing hebben zij voorrang die in Achter veld een huurwoning vrijmaken, waarvan de huur minder dan 865,- per maand bedraagt. Deze regels gelden zowel voor huur- als voor koopwoningen. Daarnaast gelden er voor beide categorieën nog aparte regels Bij de toewijzing van huurwoningen wordt een pun tensysteem gehanteerd. Daarbij worden punten toegekend voor on dermeer de tijd dat men als wo ningzoekende staat ingeschreven, de leeftijd, de woon-werkafstand en sociale of medische omstandig heden. Mensen met de meeste pun ten zijn in beginsel het eerst aan de beurt. Bij de toewijzing van koopwonin gen wordt tussen de kandidaten die aan de toewijzingscriteria voldoen, een loting gehouden om de volgor de van verkoop te bepalen. hoe gaat het verder? In de loop van 1993 zal over het plan een informatie-avond in Ach terveld worden gehouden. Behalve over de woningontwerpen zal men daar ook nadere informatie kun nen krijgen over de huur- en koop prijzen, over de premie- en de ge meentegarantieregeling en over de individuele huursubsidie. meer informatie Met vragen naar aanleiding van deze publikatie kan men iedere werkdag tussen 9.00 en 11.00 uur terecht bij het bureau Huisvesting, telefoon 033-961685. De plannen verkeren nog in het eerste stadium van voorbereiding. Vragen over de ligging, grootte en indeling van de woning en vragen over de hoogte van de eventueel toe te kennen premie of huursubsi die kunnen op dit moment dan ook nog niet worden beantwoord. Samenstelling: Bureau Voorlichting Telefoon (033) 961618 of 96/41 bekendmakingen GEMEENTE inspraak ontwerp- bestemmingsplan Cla verenblad- Wildenburg 1992 Voor de wijk Claverenblad-Wildenburg wordt een gedetailleerd bestemmingsplan voorbereid. Dit bestemmingsplan voorziet voornamelijk in het vastleggen van de bestaande toestand en een regeling van uitbreidingsmogelijkheden voor de woningen en bouwmogelijkheden in tuinen, met name de achtertuinen, bij de woningen. Het plan beoogt duidelijkheid te geven over ontwik kelingen in de komende 10 jaar en biedt de nodige rechtszekerheid voor de bewoners waar het betreft de hiervoor bedoelde bouwmogelijk heden en de inrichting van het openbaar gebied. Het plan voorziet niet in nieuwe ontwikkelingen met uitzondering van de mogelijkheid om onder voorwaarden enige woningbouw te realiseren op de hoek van de Kuperssingel(zuidzijde) en de Hamersveldseweg. Om u nader over het plan te informeren en in de gelegenheid te stellen uw opmerkingen daar over kenbaar te maken wordt er van maandag 23 november tot en met vrijdag 4 december 1992 in de hal van het gemeentehuis een expositie inge richt. Deze expositie is te bezichtigen op; - maandag 23 november en dinsdag 24 novem ber van 19.30 uur tot 21.30 uur - vanaf woensdag 25 november tot en met vrij dag 4 december op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur en op de woensdagmiddagen van 13.30 uur tot 17.00 uur. Tijdens de twee avonden zijn er medewerkers aanwezig voor het eventueel geven van nadere toelichting of de beantwoording van vragen. Op andere dagen kunt u daarvoor terecht bij het bureau voorlichting. Op de expositie zijn informatie-brieven beschik baar waarin een nadere toelichting (in hoofdlij nen) op het plan wordt gegeven. Het volledige plan kunt u desgewenst inzien bij bureau voor lichting U kunt uw mening over het plan ken baar maken door middel van inspraakbrieven die op de expositie en bij bureau voorlichting beschikbaar zijn. U kunt uw inspraakreactie afgeven bij bureau voorlichting of inzenden aan Burgemeester en wethouders van Leusden, Postbus 150,3830 AD Leusden. U heeft tot 18 december 1992 de gele genheid een inspraakbrief in te zenden. aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om bouwvergunning en meldingen zijn ontvangen: uitbreiding van de berging. Duinroos 6 plaatsen een dakkapel Ver. Ruiterweg 60 plaatsen van een berging. Ravenhorst 6 plaatsen van een berging, Ravenhorst 7 bouw van een garage. De Pirken 2 bouw van een garage, J. van Arkelweg 16 plaatsen van een dakkapel, Walstro 45 Deze publikatie vindt plaats op grond van het bepaalde in artikel 41 van de woningwet en is bedoeld om bekendheid te geven aan het feit dat genoemde aanvragen om bouwvergunning zijn ingediend. Nadere informatie kunt U krijgen bij de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken (tel. 961724) aanvragen om bouwvergunning De volgende aanvragen om (bouw-)vergunning liggen ter inzage: uitbreiding woning met bedrijfsruimte, Ruige- velddreef 127 De bouwplannen liggen ter inzage van donder dag 19 november tot en met woensdag 02 de cember 1992 op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur op de afdeling ruimtelijke ordening en algemene zaken van het gemeentehuis (kamer 208). Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schnftelijk worden ingediend bij burge meester en wethouders van Leusden, Postbus 150, 3830 AD Leusden verleende vergunningen diverse vergunningen R.K. Jeugd-en Jongerenwerk ..De Til"; intocht St Nicolaas; Oranjever. Leusden: diverse vergunningen 29 en 30 april en 2 en 5 mei 1993 bezwaren Belanghebbenden die door een vergunning rechtstreeks in hun belang zijn getroffen, kun nen daartegen binnen 30 dagen na het verschij nen van deze bekendmaking bezwaarschriften indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 150, 3830 AD Leusden. inlichtingen Nadere informatie over bouwvergunningen kunt u krijgen in het gemeentehuis, 't Erf 1, bij de afdeling ROAZ, kamer 208, telefoon 961 756, over diverse vergunningen bij de afdeling ROAZ, kamer 208. telefoon 961 729 en over kapvergunningen bij de afdeling Groen, Ha mersveldseweg 105, telefoon 961 752. hinderwetvergunning Op 9 november 1992 is aan Ml Dental Techniek een vergunning in het kader van de Hinderwet verleend voor het oprichten en in werking heb ben van een tandtechnisch laboratorium op het perceel Hamersveldseweg 4-d te Leusden.De vergunning en de bijlagen liggen van 18 novem ber 1992 tot 18 december 1992 op elke werkdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage in het gemeen tehuis, 't Erf 1 te Leusden, op de afdeling Milieu en Bouw- en Woningtoezicht, kamer 211. Bo vendien bestaat de mogelijkheid om de stukken in te zien op iedere vrijdag tussen 19.00 en 20.00 uur, na te voren gemaakt telefonische afspraak, telefoon 033-961687. Gedurende bovengenoemde termijn kan be roep worden ingesteld bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die schriftelijk of mondeling be zwaren hebben ingebracht tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ontwerp-beschikking, d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest bezwaren in te dienen tegen het afgeven van de gevraagde vergunning of tegen de ont werp-beschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroeps termijn van kracht tenzij voor deze datum be roep is ingesteld en met toepassing van artikel 107 van de Wet op de Raad van State een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschik king dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. (Teutonia, Bébé-comfort, Koelstra, Mulsaeits, Bébécar, Eurobaby etc.) Babykamers doorgroeikamers kinderwagenswandelwagens buggy's boxen autostoeltjes etc. MNrnmimwiim Dorpsstraat 74 Telefoon 08388-5674 Openingstijden: ilniult'ulMi 13 00-1.' 00 nut •iilil.iri 1300-21 00 uur Mli'id.iij 10 00-16 00 uur ri |wiel- en bromfietshandel Arnhoms«w«g 93 3832 gk Leuidon Tel: 03498-1461 laawnaffl V drogisterij-parfumerie winkelcentrum Hamershol 1 Eil 2 - Tol. 033-941462 - Leusden-C Wij laten onze cliënten meeprofiteren door bij aankoop van goederen ter waarde boven 500,- die bij Quick en Easy kan worden besteed voor bijv. een heerlijke salade of 'n kompleet menu!! Eet smakelijk. Deze aktie is geldig van 19 t/m 28 november 1992. Hamersveldseweg 22. LEUSDEN. Tel 033-941331 Vóór de deur parkeren. Tussen winkelcentrum HAMERSHOF en BIEZENKAMP

Leusder Krant | 1992 | | pagina 4