Prinselijk paar aan het bewind in Puupenkoppenland .Leusder Krant. Hoge commissaris VN komt naar Leusden de schijnwerper Gemeente start woonwensenonderzoek in Achterveld Nieuws uit de verenigingen jsiduna goed veede plaats andwerkverkoop erkoopdag Primeur voor jubilerende Achterveldse carnavalsvereniging Aanrijding ELLIMERICK De Kabelkrant Aanrander gepakt Auto's over de kop Leegstaande lokalen mag niet meer Auto tegen brugleuning Nieuws uit de verenigingen Vrijwilligers gezocht De Moespot Kaartavond in De Til Kaarten in De Woelige Hoek „Ik was een beetje beduusd van mijn prestatie" 4 Woensdag 18 november 1992 Pagina 5 EUSDEN - Afgelopen za- jrdag vond in Hellevoetsluis concertconcours plaats, ider auspiciën van de lande- jke muziekorganisatie KNF, forganiscerd door de plaatse- jke muziekvereniging "Sem- re Crescendo". Ook het Leus- tnse harmonieorkest "Lisi- ana", onder leiding van diri- ii|t M. de Boer nam deel aan It concertconcours. Het resul- at was met 279 punten een reede prijs. Is inspeelwerk had Lisiduna nterludium" in een arrange- ent van Willy Hautvast ge- izen. Na dit inkomertje yam het zogenaamde ver- ichte werk, nl. de "Hudson iver Suite", dat 139 punten ibracht. De jury, o.a. be- aande uit de bekende Henk tn Lijnschoten, was goed te ireken over interpretatie en dynamiek, maar had aan- erkingen op de klankbalans, et tweede werk, "Suite Sy- étrique" van Jacob de Haan, acht het er iets beter van af: 0 punten. De jury be- houwde de muzikale opzet goed, maar ook hier was de ankbalans niet helemaal in de. Verder werd er nog ge- ezen op de zuiverheid, omende zaterdag hoopt "Li- Juna" zich weer voor het pu- iek te presenteren, 's Mid- gs haalt de gehele muziek- reniging, bestaande uit een rmonieorkest en drum- md, Sinterklaas binnen. 1USDEN - In verzorgings- is 't Hamersveld te Leusden irdt dinsdag 24 november handwerkverkoop georga- ;eerd. De handwerken zijn naakt door de bewoonsters t Hamersveld en de aan- Jmwoningen. Hor 1,00 kunt u zich in- B irijven voor een prachtig ndwerk. Er zijn leuke line Sinterklaas kadootjes koop etc. etc. Tevens wor- er 2e handsboeken en puz- verkocht. U kunt terecht 't Hamersveld van 10.00- 30 uur. Albert Buining- irde 34 (Asschatterweg) te asden. HTERVELD - Zaterdag november wordt er in De espot aan de Jan van Ar- weg de jaarlijkse verkoop van de Welfare gehouden, bate van het Zonnebloem- •k in Achterveld, welfare van de afdeling ft in het afgelopen jaar d gewerkt om goed voor de te komen met mooie en itrekkelijke handwerken, der zijn er kerststukjes, stversieringen, zelfge- akte kerstkaarten, poppen, en en mooie bijouteriedo- en dergelijke. Er wordt een verloting georgani- 1. openingstijd is op zaterdag iovember 1992 van 10.00 tot Öuur. ACHTERVELD - Afgelopen vrijdag was er in De Pcerden- stal in Achterveld het traditio nele Puupenkoppen-Prinsen- bal. Het was weer de elfde van de elfde geweest en dat houdt in dat de carnavalsverenigin gen zich weer druk gaan opma ken voor het komende carna val. Diverse commissies buigen zich overhet thema voor de carnavalsoptocht van dit jaar en ook wordt de aftredende Prins Carnaval, Prins Nelis in dit geval, vervangen door een nieuwe Om elf minuten voor elf werd prins Nelis ontman teld door de nieuwbakken voorzitter van de Puupenkop- pen, Hans van der Goes. De opkomst van het publiek bij het prinsenbal was dit jaar bij zonder hoog te noemen. In een volle Peerdenstal, zo'n 125 aanwezigen, werd voor de be kendmaking van de nieuwe Prins veelvuldig geraden en overwogen wie de nieuwe Prins zou worden. In verband met opkomst van een enkele Prins Theo Puup '2x2', geflankeerd door prinses Rina van Schoonhorst de eerste en adjudant Ben Steenbeek (foto. Hanst Verhorst) volledige familie werd er in die richting gezocht De specu lanten kregen gelijk, want om elf over elf werd er een sleutel, aangereikt door Jan van Ha mersveld van de Oei-Oei club, aan erelid Cor de Vette. Deze maakte de deur naar het nieu we carnavalsjaar open en kwam prins Theo Puup 2x2 naar buiten. De Prins, beter bekend als Theo Groenewoud maakte samen met zijn Raad van Elf, zijn entree en rond gang langs de vele aanwezigen. Na bekendmaking van de Prins werd zijn adjudant Ben Steen beek geinstalleerd Overgens lieten Prins Theo eil zijn adju dant Ben weten dat het 2x2 symbolisch is voor het feit dat hij voor de tweede keer aan het bewind is in Puupenkoppen land en tevens het carnavals- jubileumjaar van het 22-jarig bestaan van de Puupenkopen luister bijzet Het aangekondigde best be waarde geheim van Achterveld was daarmede nog niet opge lost. In zijn korte toespraak kwam Prins Theo Puup 2x2 daar op terug en wederom werd de deur met behulp van een sleutel geopend en ver scheen een charmante dame ten tonele die de Prins voor stelde als zijn prinses, ge naamd Prinses Rina van Schoonhorst de eerste. De Prinses is in het dagelijks leven bekend onder de naam Rina Herder. Het is de eerste keer in de geschiedenis van de 22-jari- ge vereniging dat er een prinses gaat meeregeren in Puupen koppenland Prins Theo liet weten dat Achterveld en Puu penkoppenland een prima jaar tegemoet zal gaan. Als gast- raad was deze avond een vrij grote afvaardiging van de Leusdense 'Oude Klomp' aan wezig ..Een Leusdenaar wil ook wel eens een gezellige avond", hoorde men in de zaal zeggen. De avond werd muzi kaal omlijst door de Boeren hofkapel, de Dansmariekes die hun vuurdoop kregen en een dnve-inn disco. LEUSDEN - Op 18 november gaat in Achterveld een woon wensenonderzoek van start. Op die dag wordt huis-aan- huis een folder bezorgd waarin een vragenformulier is opgenomen. Daarmee ver wacht de gemeente een be trouwbaar beeld te krijgen van de in Achterveld levende woonwensen. In de loop van 1994 zal de Wo ningstichting Leusden in Ach terveld een aantal nieuwe wo ningen bouwen. Deze komen te staan in het gebied ten oosten van de Jan van Arkel- weg, aansluitend op de be staande bebouwing Het voor lopige bouwprogramma be staat uit tien huur-, acht pre miekoopwoningen en zeven geschakelde koopwoningen in de vrije sector. Het definitieve programma kan hiervan afwijken, want voordat de plannen verder worden uitgewerkt willen het gemeentebestuur en de wo ningstichting weten of dit bouwprogramma in de wo ningbehoefte van de Achter- velders voorziet. De gemeente hoopt dat veel Achterveldse woningzoekenden van de gele genheid gebruik zullen maken om aan te geven waar hun be langstelling naar uitgaat. De vragenlijst moet voor 25 no vember naar het bureau Huis; vesting worden teruggezon den. Achtervelders die op 18 november geen folder hebben ontvangen, wordt verzocht contact op te nemen met het bureau Voorlichting, telefoon 033-961 659. Zij krijgen de fol der dan alsnog thuis gestuurd. LEUSDEN - Het Leusden se Azielzoekerscentrum zal volgende week dinsdag bezocht worden door de Hoge Commissaris voor de Vluchtelingen van de Ver enigde Naties. Mevrouw Sadako Ogata wordt 's ochtends rondgeleid door het centrum aan de Doornseweg. Minister Hedy d'Ancona van WVC zal bij de rondleiding aan wezig zijn. De rondleiding is in het kader van een werkbezoek van mevrouw Ogata aan Nederland. Zij zal onder meer met de re gering praten over het Ne derlandse opvangbeleid voor vluchtelingen en asielzoekers. Het Leusden se asielzoekerscentrum is uitgekozen voor een rond leiding, omdat het als een goed voorbeeld wordt be schouwd van de wijze waarop in Nederland asielzoekers worden ge huisvest. LEUSDEN - Lichte materiële schade was het gevolg van een aanrijding op de kruising Zwarteweg/Ruige Velddreef/ Olmenlaan Een 39-jarige Leusdense automobilist, die op de Zwarteweg reed, kreeg geen voorrang van een 21-jarige autobestuurder uit Amers foort Een aanrijding was het .gevolg. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Wij willen het maar eens belichten De kabel geeft snel de berichten Uit uw regio En niet maar zo-zo Daar mag u ons niet van betichten. w HET NIEUWS THUIS VIA DE BUIS KUK DONOERDAG OOK NAAR DE KABELKRANT VOOR EEN LIMERICK VAN KEES MULDERU LEUSDEN - De politie heeft zaterdagmiddag op de A-28 een 42-jarige Amsterdammer aangehouden, die ervan wordt verdacht ontucht te hebben ge pleegd met kinderen. Getuigen meldden dat de man zich in zwembad De Octopus verdacht gedroeg. De Amsterdammer bleek met kinderen van kennissen een dagje op stap te zijn Het ging daarbij om twee jongetjes van 7 en 8 jaar en een meisje van 10. Op het bureau bekende de man ook betrokken te zijn geweest bij een soortgelijke zaak, die zich'in juli van dit jaar voordeed in Breukelen. De man is ingesloten en begin deze week voorgeleid aan de officier van justitie LEUSDEN/ACHTERVELD - Bij een verkeersongeval op de Postweg is een Achterveldse automobilist zaterdagavond omstreeks 20.30 uur gewond geraakt. De man reed vermoe delijk met te hoge snelheid en raakte daardoor ter hoogte van De Klaveet de macht over het stuur kwijt. Via een sloot schampte de op hol geslagen auto een aantal knotwilgen, waarna de auto weer de weg op schoot. Daar kwam het voer tuig op de kop tot stilstand. Toen de politie op de plaats des onheils arriveerde, was de bestuurder van de auto ver dwenen. Later die nacht ont ving de politie een telefoontje van de vriendin van het slacht offer Toen bleek dat de man zich in het ziekenhuis had la ten behandelen aan zijn ver wondingen. Op de A-28, ter hoogte van de afrit naar Leusden. is zater dagnacht omstreeks 3.00 uur een 20-jarige Amersfoortse automobilist met zijn auto over de kop geslagen. De man wilde van rijstrook veranderen, om dat zijn 'eigen' rijstrook door overvloedige regenval slecht te berijden was Vermoedelijk door het optreden van aqua- planmng werd de auto onbe stuurbaar en kwam op de kop in de berm terecht De man bleef ongedeerd. LEUSDEN - Leusdense scho len mogen geen lokalen, die zij niet meer in gebruik hebben, in reserve houden voor toekom stige groei, als er elders in Leusden gebrek aan schoollo kalen is. Tot nu toe werden deze zogenaamde buffers toe gestaan, maar het blijkt dat dit in strijd is met het beleid van het ministerie van Onderwijs. In de praktijk komt het erop neer dat een school inwoning van een andere school moet toestaan, als blijkt dat die school gebrek aan ruimte heeft Tot nu toe kreeg het schoolbestuur een leegstaand lokaal binnen een straal van 500 meter aangeboden Als dit door het schoolbestuur als te bezwaarlijk werd ondervon den. dan vroeg de gemeente een noodlokaal aan bij het rijk Die mogelijkheid is er dus niet LEUSDEN - Een 19-jarige Zwollenaar heeft in de nacht van woensdag op donderdag, omstreeks middernacht, zijn auto zwaar in de kreukels gereden op de Lockhorsterweg. De man schrok ter hoogte van het brug getje van een tegenligger, week uit en ramde de brugleuning. De auto van de Zwollenaar moest zwaar beschadigd wor den afgevoerd De politie heeft het kentekenbewijs van het voertuig ingenomen. LEUSDEN - Het asielzoe kerscentrum aan de Doornse weg heeft dringend de hulp nodig van vrijwilligers, die er varing hebben in de opvang van peuters Het centrum be schikt over een crèche. Deze crèche is elke ochtend geopend gedurende werkdagen en bo vendien nog twee middagen op de dinsdag en donderdag. De huidige crèche-medewerk ster gaat aan het einde van de maand weg. Wij zijn dan weer aangewezen op vrijwilligers. Graag zouden wij met een aan tal vrijwilligers tot een roos ter komen voor de opvang van de peuters. Twee vrijwilligers per dagdeel (ochtend of mid dag) kunnen dan een aantal peuters opvangen, waarvan de ouders de Nederlandse les sen volgen. Voelt u hier iets voor, dan kunt u kontakt opnemen met het centrum, afdeling Intro- duktie, tel. 033-606155 Op 27 november is er tussen 20.00 uur en 22.00 uur in de Moespot een cursus 'advents kransen maken'. De kosten zijn 16.-. De krans en draad zijn daarbij ingerekend Zelf moet u meenemen een snoeischaar, scherpmesje, veel coniferen- groen of ander lang houdbaar plantengroen en eventueel kaarsen en lint. Op 18 december is er tussen 20.00 uur en 22.00 uur in de Moespot kerstversieringen maken. De kosten bedragen 10,-. Materiaalkosten zijn ƒ3,- per werkstuk. Zelf mee brengen: een mes, snoeischaar, kerstgroen, bloemen, kerst materiaal en een bakje. LEUSDEN - Op woensdag 18 november is er een kaart avond in jongerencentrum De Til. De avond is bedoeld voor iedereen die kan schutjassen of klaverjassen. Deze avond telt mee voor de seizoenprij- zen. Als u niet aan het toer nooi meedoet kunt u meedoen voor de dagprijzen. Het in schrijfgeld voor de avond be draagt/ 5,-. LEUSDEN - Donderdag 19 nov. kan gekaart worden in De Woelige Hoek (klaverjas sen en jokeren). Inschrijven vanaf 19.00 uur in "De Woelige Hoek", Irenelaan te Leusden-Zuid. Inschrijfgeld 5,- per persoon. De avond begint om 19.30 en is om uiter lijk 23.00 afgelopen. Voor in lichtingen tel. 033-940046. LEUS DEN- Inge Boele en Gerjon van den Berg deden op 7en S november mee aan het Europees kam pioenschap karate in Va- razze, dat 15 kilometer van Genua ligt. Van den Berg 'erloorzijn eerste wed strijd. Boele werd tot haar eigen verbazing derde in de categorie tot 60 kilo en nam een grote beker mee naar huis De twee Leusdenaren ertrokken op donderdag- wond om 20. OOuuruur saar Italië en kwamen de 'olgende middag om 14.00 sur gebroken aan. Gerjon 'an den Berg heeft het 'rootstegedeelte van de reis in het tussenpad van le bus gelegen, omdat hij 'ijn lange lijf niet goed tus- en de stoelen kon plooien, verjon:Het was echt af ten!" Inge gebruikte de eis om goed te leren kaar- n. Boeleen Van den Berg ijn na aankomst meteen p het strand gaan trainen w de spieren op te rekken i weer soepel te worden. ty'karate draait het om ehendigheid en soepel- eid. Na deze reis waren zij tas in het nadeel bij hun tgenstanders die allemaal set het vliegtuig waren ge- omen. Gerjon van den Berg en Inge Boele op E.K. karate in Italië Na de training zijn Inge en Gerjon Genua gaan be zichtigen. In de stad wer den ze aangesproken door een blije mevrouw die haar kind probeerde te overtui gen dat er nog meermen sen op deze wereld rondlie pen die Nederlands spra ken. Mevrouw Van 't Schip, want die bleek het te zijn, kon dat door de aanwezigheid van het Leusdense duo bewijzen. Zij vertelde dat zij in Ge nua was omdat haar man John, de voormalige rechtsbuiten van A jax, daar moest voetballen. De volgende morgen werd om half negen bekend gemaakt dat Gerjon om half vieren Inge om half zes moest vechten. Zij had den alle tijd om door de hal te slenteren, de spieren los temakenconcentratie oef eingen te doen en bloed nerveus te worden. Gerjon: „Ik was toch al gespannen, omdat dit mijn eerste grote toernooi was. Gerjon had pech tijdens zijn twee minuten partij. De scheidsrechter liet toe dat h ij op zijn hoofd ges la - gen werd en kende daar zelfspunten voor toe. De spelregels verbieden dit Tegen de tijd dat hij van zijn verbazing bekomen was, was de partij afgelo pen. Gerjon: „Het is geen excuus, maar ik baalde wel van die Engelse scheids rechter. Later in het toernooi floot de Engelsman een wedstrijd van een andere Nederlander De referee liet weer teveel toe en de Nederlander belandde in h et ziekenh uis met een hersenschudding en een bloeding in zijn nieren De Nederlander reisde on danks waarschuwing dat het gevaarlijk was mee naar Nederland Hij wilde weieens meemaken hoe dat voelde, gewond in de bus. Het beviel niet. Op de video, die de vader van Inge gemaakt heeft, is te zien dat zij om half zes haar Spaanse tegenstan der met gerichte trappen en harde schreeuwen te lijf ging. Wat kreunen voor Monica Seles is, is het schreeuwen voor de kara- teka 's. Het is de manier om te tonen dat je met je hele ziel en zaligheid aan het vechten bent. Inge scoorde al gauw een paar halve punten en liet toen haar tegenstander ko men, hoewel zij eigenlijk het liefst aan vallend vecht. De Leusdense had daarna weinig moeite de partij te winnen, tot grote vreugde van de Nederlandse af vaardiging en vooral haar vader. Inge: „Ik was een beetje verbaasd over mijn prestatie, omdat ik video's van de concurren t ie gezien had en onder de indruk was van hun vaardighe den Inge verloor haar tweede partij, omdat zij te weinig combinaties maakte. Bo vendien was het Franse meisje gewoon beter De Fransen en de Engelsen wonnen de meeste prijzen. omdat zij de beste sponsors hebben en het vaakste trai nen. Door deze p rest at ie maakt Inge Boele een goe de kans volgend jaar uitge- Gerjon van den Berg en Inge Boele hebben hun eer ste grote internationale karate-toemooi in Italië achter de rug. (foto: archief BDU) zonden te worden naar het WK in A thene. Zij hoopt dan een sponsor te vinden die haar in staat stelt met het vliegtuig te reizen, om dat Athene toch wel een heel eind rijden is Inge en Gerjon waren erg blij dat een lokaal adviesbureau, AA V, hun reis naar Genua betaalde, anders hadden zij de reis moeten afzeggen. Inge en Gerjon dromen er allebei van nog eens een groot toernooi te winnen en hebben er veel voorover om dat te bereiken. Inge heeft grote bewondering voor Guusje van Maurik, die een paar grote toer nooien heeft gewonnen. Gerjon is een fan van Jean-Claude Vandamme, die na zijn vechtsportcar rier e een ster in Hollywood werd. Inge en Gerjon zou den graag in een vechtfilm mee willen spelen en als het even kan in Hollyivood. Wie wil dat nou niet?", zeggen de twee in koor. Zij hebben uitstraling genoeg. Gerhard te Winkel

Leusder Krant | 1992 | | pagina 5